Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 157 informacji. Wszystkie poniżej.

Ruszają przygotowania do WOŚP  »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Daniel Biernat
Choć do wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało jeszcze sporo czasu, bolesławiecki sztab już zaczął przygotowania.
Zdjęć: 5  

Zginął na miejscu »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Małgorzata Prażmowska/MW/RW
Tragedia na drodze z Łazisk do Warty Bolesławieckiej. Tuż po godzinie 9 samochód osobowy uderzył w drzewo. 35-letni kierowca zginął na miejscu.
Zdjęć: 4  

Kolizja na ulicy Lubańskiej »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie AS
Dwa mercedesy i opel poważnie ucierpiały w kolizji na ulicy Lubańskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Zdjęć: 7  

Sztuka uczy »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Małgorzata Prażmowska
Wyjątkowe przedstawienia czekały dziś na najmłodszych bolesławian w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Do miasta przyjechała grupa z wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji.
Zdjęć: 4  

Dramat na szczycie Ślęży »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie RW
Dramatyczna akcja ratunkowa na wysokości 700 metrów npm. Ciężko rannego mężczyznę zabrał helikopter ratunkowy ze szczytu Ślęży. 50-letni turysta wpadł w głęboką rozpadlinę. Mimo urazu czaszki i klatki piersiowej zdołał zadzwonić na policję.
Zdjęć: 4  

Odkrywca w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Małgorzata Prażmowska
- Moje marzenia trwają chwilę, zawsze je realizuję - mówił podróżnik Jacek Pałkiewicz, podczas spotkania z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Zdjęć: 11  

Pijany włamywacz »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie red./ KWP Wrocław
Bolesławieccy policjanci zatrzymali 30-letniego włamywacza, który zasnął na miejscu przestępstwa. Mężczyzna był kompletnie pijany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Junacy z Bolesławca najlepsi »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Daniel Biernat
Dopingowani przez swoich opiekunów z Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu przeszli przez testy i egzaminy śpiewająco.
Zdjęć: 3  

Mniej pociagów »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie opr. RW
Do 11 grudnia wszyscy wybierający się pociagiem z Wroclawia w kierunku Strzelina i Kłodzka będą mieli spore trudności. Z powodu prac remontowych z rozkładu wypadają niektóre połączenia.
Zdjęć: 1  

Stara biblioteka jak nowa »
Tekst opublikowany 2009-11-30, opracowanie Małgorzata Prażmowska
1 milion 222 tysiące złotych - tyle kosztowała termomodernizacja Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziś odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji .
Zdjęć: 4  

Wystawa szopek bożonarodzeniowych »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie Daniel Biernat
Czy jest możliwe by tradycyjna szopka bożonarodzeniowa mogła czymś zaskoczyć? Można się o tym przekonać odwiedzając Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.
Zdjęć: 4  

Integracyjne Andrzejki »
Tekst opublikowany 2009-11-29, opracowanie Daniel Biernat
Zabawa andrzejkowa zorganizowana przez bolesławiecki PCK była wspaniałą okazją do tego aby spotkać się w gronie, które akceptuje siebie nawzajem.
Zdjęć: 6  

TEATR STARY jak nowy (będzie) »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie AS
30 listopada tego roku, to koniec pierwszego etapu, generalnego remontu teatru miejskiego w Bolesławcu. Jeden milion trzysta tysięcy złotych, to kwota jaką wydano do tej pory na remont elewacji i dachu budynku. Następny etap to przebudowa wnętrza teatru.
Zdjęć: 6  

Wybudował garaż, teraz może go stracić »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie Daniel Biernat
Bogdan Białousz jeszcze w latach 70-tych wraz z ojcem wybudował garaż. Zainwestował własne pieniądze, czas i materiał. Teraz może go stracić, bo cena wykupu jest zbyt wysoka.
Zdjęć: 2  

Od 55 lat daje radość tworzenia »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie Daniel Biernat
Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu jest miejscem które bawi, sprzyja refleksji, pozwala rozwinąć skrzydła, zrealizować pasje i marzenia.
Zdjęć: 5  

Wierni Zagłębiu Lubin »
Tekst opublikowany 2009-11-28, opracowanie Daniel Biernat
150 zagorzałych kibiców drużyny Zagłębia Lubin z Bolesławca wspierało swoich idoli na meczu Ekstraklasy. Najmłodszy fan futbolu miał 9 lat.
Zdjęć: 3  

Zgłoś szopkę do 1 grudnia »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie opr. red.
Jeżeli chcesz przedstawić na scenie w Rynku własny program kolędniczy, Szopkę Bożonarodzeniową lub Jasełka, wykonać pastorałki o dowolnym pochodzeniu zgłoś się do Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.
Zdjęć: 1  

Lubię kiedy kobieta... »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie opr. red.
W najnowszym programie twórczość Kazimierza Przerwy-Tetmajera, utwory muzyczne opracowane i skomponowane przez członków zespołu "Poezja śpiewana i nie tylko...".

Gdzie robić doktorat? »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie Red.
Doktorant w Szwecji ma pełne prawa pracownika uczelni, jego pensja (którą dla podwyższenia prestiżu nie określa się tam mianem stypendium) jest na wysokości 2.700 EUR miesięcznie…
Zdjęć: 6  

Złodziejski sezon  »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie AS
Okres przedświąteczny, to początek obfitego sezonu dla włamywaczy. Nieważne czy mieszkamy w centrum, czy na peryferiach. Zagrożenie włamaniem do mieszkania jest zawsze takie same. Zazwyczaj włamywacze zanają swoją ofiarę. Często też, nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy obserwowni.
Zdjęć: 5  

Wystawa prac FOLWERS PARTY w Kliczkowie »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie AS
Grupa florystów FLOWERS PARTY zaprezentuje swoje prace w Zamku Kliczków. Większość to ręcznie wykonane dekoracje adwentowe.
Zdjęć: 30  

Remonty z przeszkodami »
Tekst opublikowany 2009-11-27, opracowanie AS
W ostatnim czasie wzmożone remonty miejskich chodników przy ulicy Jana Pawła, Gałczyńskiego i Staoszkonej to utrudnienia dla wykonawców, jak i okolicznych mieszkańców.
Zdjęć: 3  

Górnicze wspominki  »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie (v-k)
Spotkali się, nawet nie w dniu świętej Barbary. Choć okazja miała być właśnie taka - Barbórka. I znów były odświętne górnicze mundury, kufle z dawnych karczm piwnych, frywolne przyśpiewki...
Zdjęć: 2  

Obywatel świata w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie RW
Przeszedł na piechotę Saharę. Atlantyk przepłynął samotnie w łodzi ratunkowej. Powoził reniferami ale też i... słoniami. Spłynął Jangcy, Amazonką i jeszcze kilkoma innymi największymi rzekami. W poniedziałek przyjedzie do Bolesławca – Jacek Pałkiewicz.
Zdjęć: 3  

Konsultacje za darmo »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie opr. red.
Wszyscy, którzy zajmują się, bądź chcą się zajmować w przyszłości, własnym biznesem, będą mogli jutro od godziny 8 do 12, za darmo skonsultować się z doradcami Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Wirus atakuje uczniów i nauczycieli! »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie AS
Grypa powodem odwołania dzisiejszej dyskoteki w Samorządowym Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza »
Tekst opublikowany 2009-11-26, opracowanie AS
Znasz wolontariusza? Zgłoś go do wyróżnienia!

Potrzebni wolontariusze »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie RW
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie odbędzie się na początku stycznia. Organizatorzy bolesławieckiej edycji już teraz zaczynają rekrutacje wolontariuszy.
Zdjęć: 1  

Maleńczuk w BOKu »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Red.
Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing już jutro w Bolesławcu!
Zdjęć: 1  

Teresa na krańcach świata »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Ilona Parejko
Autostopem dojechała do Tokio, była na Kubie, na Syberii. Zwiedzała Kolumbię i wszystko, co było po drodze. Czym się dało przemierzała Afrykę. Zawsze w pojedynkę, z plecakiem, namiotem i owsianymi płatkami. Właśnie wróciła z Kazachstanu. Teresa Bancewicz z Przejęsławia ma 77 lat i bez podróży nie może wytrzymać.
Zdjęć: 3  

Nocne strachy »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Bystra Kwisa w ciągu minionych tysiącleci wyżłobiła na terenie powiatu bolesławieckiego dolinę, urzekającą pięknem zakoli, urwistych zboczy i malowniczych przełomów. Jej dawne meandry w kilku miejscach pozostawiły wyraźne ślady po poprzednim układzie koryta. Są to dzisiaj suche zagłębienia terenowe, widniejące u podnóża stromych skarp - chociaż tu i ówdzie stanowią je także zabagnione lub nawet wypełnione stojącą wodą rowy.
Zdjęć: 1  

Ratunek dla ludzi i szpitalnej kasy »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Ilona Parejko
Cztery i pół miliona złotych dostanie bolesławiecki ZOZ na Szpitalny Oddział Ratunkowy, który w zasadzie jest już gotowy i wyposażony. Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. To środki z unijnej kasy. Dyrektor szpitala będzie mógł wyrównać rachunki z firmą budowlaną i spłacić zaciągnięty kredyt. A oddział ruszyć ma pierwszego grudnia. Po prawie pięciu latach budowy.
Zdjęć: 1  

Wymyślili efekt cieplarniany? »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie kt
Dwa tygodnie przed konferencją klimatyczną w Kopenhadze, hakerzy ujawnili materiały kompromitujące zwolenników teorii globalnego ocieplenia.
Zdjęć: 1  

Przedszkolaki w byłej... loży masońskiej »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Red.
Fascynująca kompozycja słowno-muzyczna „Na jesienną nutę” w wykonaniu przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 była pierwszą imprezą publiczną w odnowionych wnętrzach budynku przy ul. Mikołaja Brody.
Zdjęć: 1  

Dziś sesja Rady Miasta  »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Red.
Przewodnicząca Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 25 listopada 2009 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się XLV sesja Rady Miasta Bolesławiec
Zdjęć: 1  

Targowisko miejskie podnosi standard »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Red.
Urząd Miasta w Bolesławcu odebrał prace przy budowie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, które prowadzone były na targowisku miejskim przy ul. Jeleniogórskiej. W ramach inwestycji wykonano 351,5 m kanalizacji grawitacyjnej oraz 276 m wodociągu.
Zdjęć: 1  

Urzędy wymieniają doświadczenia »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Red.
Urząd Miasta w Bolesławcu był gospodarzem spotkania Grupy Wymiany Doświadczeń, która działa w ramach Związku Miast Polskich. Spotkanie przedstawicieli kilkunastu urzędów miast jest formą współpracy, która ma na celu wymianę doświadczeń w realizacji usług publicznych.
Zdjęć: 1  

Kino na Mikołaja »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie Red.
6 grudnia już za dwa tygodnie! Szukasz prezentu? Przyjdź z dzieckiem do Forum
Zdjęć: 1  

Święto Misia »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie AS
Bolesławieckie dzieci po raz pierwszy obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Sympatyczny pluszak skończył 107 lat.
Zdjęć: 10  

55 lat MDK-u »
Tekst opublikowany 2009-11-25, opracowanie AS
Jutro Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu obchodzić będzie swoje 55 urodziny. Święto rozpocznie się o godz. 17.00 wernisażem wystawy prac byłych wychowanków.
Zdjęć: 1  

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie SA
Już jutro po raz pierwszy w Bolesławcu obchodzić będziemy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Inicjatorem zabawy jest Stowarzyszenie Via Sudetica.
Zdjęć: 1  

Śmietnisko przy A-4 »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie AS
Zajazd leśny przy węźle autostradowym w Łące lata świetności ma już dawno za sobą. Nie tylko podróżni o nim zapomnieli.
Zdjęć: 9  

Ostatnie przygotowania do Światowego Dnia Pluszowego Misia »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie AS
Stowarzyszenie Via Sudetica przez cały dzisiejszy dzień przygotowywało się do jutrzejszego Światowego Dnia Misia Pluszowego.
Zdjęć: 3  

Karkonoskie szopki bożonarodzeniowe »
Tekst opublikowany 2009-11-24, opracowanie Red.
Już w najbliższy piątek otwarcie nowej wystawy w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

Powódź! »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie AS
Pęknięta rura przyczyną zalania piwnicy domu w Nowogrodźcu.

Areszt dla podejrzanych? »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie RW/AS
Dwie podejrzane o morderstwo osoby zostaną dziś przesłuchane przez prokuratura w Lwówku Śląskim. O godzinie 14 sąd ma również zdecydować o ich tymczasowym aresztowaniu.
Zdjęć: 1  

Koniec z bezpłatną autostradą »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie opr. aw
Jeszcze półtora roku pojeździmy bez opłat na autostradzie Wrocław – Katowice. Podobny los spotka trasę Zgorzelec – Krzyżowa.

TOP ma Mistrzów Świata »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie Andrzej (Maciek) Żurek
Polska reprezentacja narodowa zdobyła po raz pierwszy medal na mistrzostwach świata. I to od razu złoty! W kadrze było dwóch reprezentantów TOP Bolesławiec – Krzysztof Samonek i Norbart Stolicki. Zawody MŚ rozegrano w Löhne k. Hanoweru (Niemcy). W rywalizacji drużynowej wystąpiło czternaście najlepszych teamów globu.
Zdjęć: 2  

3 miesiące aresztu »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie SA
Sąd Rejonowy we Lwówku Śląskim na trzy miesiące aresztował podejrzanych o zabicie 34 letniego mężczyzny.
Zdjęć: 1  

Koniec kolejek? »
Tekst opublikowany 2009-11-23, opracowanie SA
Do tej pory 44 tysiące mieszkańców Bolesławca obsługiwano tylko przy jednym okienku Urzędu Pocztowego przy ulicy Kaszubskiej, gdzie można było odebrać przesyłkę awizo.
Zdjęć: 1  

Miasto bez barier? »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie Karolina Wieczorek
Schody, brak podjazdów, za mało miejsc przeznaczonych dla niepełnosprawnych – to problemy, z którymi na co dzień styka się Marcin Klimkowski. Wśród instytucji, do których dostać się nie można są te najważniejsze w mieście, jak ratusz czy siedziba bolesławieckiego starostwa.
Zdjęć: 1  

Gliniada 2009 »
Tekst opublikowany 2009-11-22, opracowanie AS
Z prawie 200 zdjęć wybrano 30, a 2000 internautów wyłoniło 3 najlepsze.
Zdjęć: 8  

Morderstwo w Lwówku Śląskim »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie AS
Ciało mężczyzny znaleziono w studzience kanalizacyjnej. Policja zatrzymała dwie osoby.
Zdjęć: 2  

Japonia w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie AS/red.
Sztuka kraju kwitnącej wiśni w Bolesławcu. Tylko do końca listopada można oglądać w BOKu wystawę Sztuka Japonii.
Zdjęć: 7  

Lodowisko otwarte! »
Tekst opublikowany 2009-11-21, opracowanie AS
Po 25 latach w Bolesławcu znowu można jeździć na prawdziwym lodowisku.
Zdjęć: 12  

Dzień pracownika socjalnego »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Karolina Wieczorek
- Pracownik socjalny jest jak spowiednik. Musi bowiem wydobyć od osoby potrzebującej pomocy wszystkie jej bolączki i problemy – mówi Kazimierz Łętowski, prezes Koła Bolesławiec Polskiego Związku Niewidomych. O ciężkiej, ale dającej satysfakcję pracy opowiadają pracownicy socjalni.
Zdjęć: 3  

Nowa inwestycja w „Dwójce”  »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie opr. red.
W tym roku rozpocznie się wymiana okien i drzwi w Gimnazjum Samorządowym nr 2 przy ul. Bielskiej w Bolesławcu. Wymiana stolarki realizowana jest w ramach większego zadania „Rozbudowa i termomodernizacja Gimnazjum Samorządowego nr 2”. Na wymianę 137 okien PCV oraz 6 drzwi zewnętrznych przeznaczono 194 tys. zł z budżetu miasta.
Zdjęć: 1  

Wielka gala »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Karolina Wieczorek
420 zajętych miejsc, czyli wyprzedany komplet wejściówek – tak dużym zainteresowaniem cieszyła się czwartkowa Wielka Gala Operetkowo-Musicalowa.
Zdjęć: 4  

Happening już we wtorek »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie KW
- Chcemy każdemu mieszkańcowi miasta powiedzieć, co może zrobić, by chronić naszą planetę – mówi Magdalena Grochowska z Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju we Wrocławiu. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znaleźli bolesławieccy gimnazjaliści. We wtorek, 24 listopada chcą zorganizować specjalny happening w centrum miasta.
Zdjęć: 1  

Księżyc był w nowiu »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie KW
Był blask księżyca, który świecił już na niebie, były gwiazdy - na ekranie - tak w skrócie można opisać premierę drugiej części sagi "Zmierzch".
Zdjęć: 2  

Pierwszy ślizg na lodowisku »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Karolina Wieczorek
Dziś pierwsi łyżwiarze testowali nowe lodowisko, którego uroczeste otwarcie już jutro.
Zdjęć: 4  

Młodzi koszykarze »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie KW
Wczoraj rozegrano Mistrzostwa Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Mistrzowski tytuł zdobyła "jedynka".
Zdjęć: 9  

Teatr Polska w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie Karolina Wieczorek
- Uwielbiam „robić” teatr w miejscu takim jak stare magazyny czy hale produkcyjne – mówi Jacek Głomb z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. – Dlatego bolesławiecka Galeria Concordia będzie idealnym miejsce do wystawienia spektaklu „Szaweł”.
Zdjęć: 2  

(O)ZNAKI WANDALIZMU »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie AS
Zarząd Dróg Powiatowych w Bolesławcu tylko w 2009 roku na naprawy oznakowania dróg wydał ponad sto tysięcy złotych.
Zdjęć: 1  

Wjechała wprost pod koła pociągu »
Tekst opublikowany 2009-11-20, opracowanie RW
Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zebrzydowej. Pociąg uderzył w kierowanego przez kobietę opla.
Zdjęć: 1  

Kolizja na Kościuszki »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie KW
Wszystko wyglądało naprawdę groźnie. Samochód ciężarowy marki mercedes uderzył w autobus, który zatrzymał się na światłach.

Pierwszy turniej Sakus Cup »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie KW
Na naszej stronie informowaliśmy o rozpoczynającym się turnieju Sakus Cup, na który zapraszał Radny Rady Miasta Mirosław Sakowski. Kolejny turniej odbędzie się 12 grudnia.

Zielony listek »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Karolina Wieczorek
Nie żółta kartka, a zielony listek dla świeżo upieczonych kierowców – takie zmiany szykuje rząd. Jeśli projekt zostanie przyjęty – przez dwa lata listek będzie musiał znajdować się na szybie ich samochodów.

88 zdjęć i 76 mandatów »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Karolina Wieczorek
Spore zamieszanie wśród kierowców wywołała wczorajsza akcja bolesławieckiej policji, która przy miejskim stadionie przy ulicy Spółdzielczej ustawiła radar. Prawie 90 piratów drogowych „uwieczniono” na zdjęciach.
Zdjęć: 3  

Super Dzielnicowy Miejski »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Karolina Wieczorek
Mł. asp. Mariusz Białowąs zdobył tytuł Super Dzielnicowego Miejskiego. Tym samym plebiscyt jest ostatecznie rozstrzygnięty.
Zdjęć: 3  

Będzie galeria! »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie Karolina Wieczorek
Wojewoda utrzymał w mocy decyzję, która pozwala na rozpoczęcie budowy nowego Hotelu Piast, w którym znajdzie się także miejsce na galerię handlową. Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się wyburzanie istniejącego obiektu.
Zdjęć: 1  

Wielka gala już dziś »
Tekst opublikowany 2009-11-19, opracowanie KW
Wyprzedano ponad 400 biletów na Wielką Galę Operetkowo-Musicalową, która już dziś odbędzie się w kinie Forum.

Pojeździmy na łyżwach »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotę, 21 listopada będzie można wypożyczyć łyżwy i za darmo ruszyć na lód. Tym samym sezon łyżwiarski zostanie w naszym mieście uroczyście rozpoczęty.
Zdjęć: 2  

Wyciskali siódme poty »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie KW
3 godziny wysiłku fizycznego, nawet 3500 spalonych kalorii i 21 śmiałków – tak w liczbach opisać można to, co działo się podczas Maraton Spinning. Tempo nadawane przez Daniela Milewicza było naprawdę duże.
Zdjęć: 1  

Zdradliwy półwysep »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Leżący w gminie Osiecznica Tomisław oraz tereny przyległe do tej wsi - to miejsca przepiękne, urzekające prawdziwym bogactwem przyrody. Istnienie tej nadkwiskiej sadyby odnotowano już w 1233 roku na pergaminie lokacyjnym Nowogrodźca, zaś o najważniejszej budowli osady, miejscowym kościele katolickim, pisano w dokumentach biskupich w roku 1346. Świątynia należała wtedy do dekanatu lubańskiego. W dobie reformacji zawłaszczyli ją protestanci, którzy następnie władali nią przez kilka kolejnych wieków.
Zdjęć: 3  

Ekologiczne muzykowanie  »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Karolina Wieczorek
Na co dzień wybierają repertuar Dody, ale w środę, 18 listopada Weronika Dudek i Emilia Wyrwał zaśpiewały utwory związane z ochroną środowiska. Wszystko w ramach XII Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4.
Zdjęć: 3  

Dla bolesławieckich potrzebujących »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Karolina Wieczorek
Krzesła, zabawki, odzież dla ratowników i wolontariuszy, ale przede wszystkim sprzęt rehabilitacyjny – to dary od niemieckiego Czerwonego Krzyża z Bautzen. – Wszystko trafi do tych, którzy potrzebują takiego sprzętu, a często ich na niego nie stać – zapewnia Adam Fornal, prezes PCK.
Zdjęć: 4  

Kolejne spotkanie z wampirami »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Karolina Wieczorek
"Księżyc w nowiu" to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Światowa premiera już w piątek, 20 listopada. W kinie Forum już minutę po północy pierwszy seans.

Oświetlone przejścia dla pieszych »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Opr. KW
Przejście dla pieszych przy ulicy Chrobrego już od dawna uważane było za szczególnie niebezpieczne. - Było tam zbyt ciemno - narzekali zarówno piesi, jak i kierowcy. Jednak to już przeszłość - zamontowano bowiem dodatkowe oświetlenie.
Zdjęć: 1  

Najlepsze koszykarki »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie Opr. KW
Dziś rywalizowały ze sobą uczennice bolesławieckich gimnazjów. Wszystko w ramach Mistrzostw Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt.
Zdjęć: 1  

Koniec legitymacji ubezpieczeniowych »
Tekst opublikowany 2009-11-18, opracowanie ech
Nie będzie więcej podbijania legitymacji ubezpieczeniowych – z końcem grudnia bieżącego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestanie wydawać te dokumenty. Od 1 stycznia 2010 roku prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej będziemy potwierdzali dokumentami określonymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Zdjęć: 1  

Ważny wybór zawodowej ścieżki »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Karolina Wieczorek
Każdy uczeń, który stoi przed wyborem szkoły i uczelni oraz każdy absolwent, który nie wie jaką ścieżkę zawodową wybrać może skorzystać z bezpłatnych usług doradcy zawodowego.

Co się dzieje w MOPSie? »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Karolina Wieczorek
O sporze zbiorowym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej mówi się ostatnio coraz częściej. Według dyrektorki placówki roszczenia związków zawodowych są ogólnikowe, więc nie może się do nich ustosunkować.
Zdjęć: 1  

Więcej darmowego Internetu »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Karolina Wieczorek
Prawie 61 tysięcy złotych kosztować będzie dostawa, konfiguracja i instalacja nowych hotspotów na terenie Bolesławca.

Wybraliście z nami Super Dzielnicowego! »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Karolina Wieczorek
Niektórzy mówią, że dzielnicowy jest jak lekarz pierwszego kontaktu – zna swoją okolicę, mieszkańców i ich problemy. Tacy są dzielnicowi naszego powiatu. Okazało się także, że dla wielu ludzi, którym pomagają, są oni także przyjaciółmi.
Zdjęć: 2  

Powiesił się na kablu »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie Karolina Wieczorek
Bolesławieccy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym, że mieszkaniec Bolesławca chce popełnić samobójstwo. Na szczęście w porę udało się dotrzeć do mężczyzny.
Zdjęć: 1  

Zarabiaj we franku  »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie opr. Red.
Jeśli nie zaciągnęliśmy kredytu w walucie, w której zarabiamy - od teraz możemy zarabiać w walucie, w której mamy kredyt mieszkaniowy.

Zaginął mężczyzna »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie KW
Bolesławiecka policja poszukuje 29-latka, który wyszedł z domu i nie wrócił.
Zdjęć: 1  

Nasz konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2009-11-17, opracowanie KW
Wczoraj rozdaliśmy dwie pojedyncze wejściówki na koncert Macieja Maleńczuka, który odbędzie się 26 listopada w bolesławieckim kinie Forum.
Zdjęć: 1  

Sukces młodzików »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Opr. KW
W sobotę, 14 listopada drużyna młodzików BKS „Bobrzanie” zmierzyli się w Porajowie z czterema innymi ekipami, które zgłosiły się do rywalizacji. Wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwem bolesławian.
Zdjęć: 1  

Kolejna firma w strefie kamiennogórskiej »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie KW
W Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości powstaje kolejna firma. Łączna powierzchnia nowego zakładu wyniesie 7,83 ha. Spółka zainwestuje około 30 milionów złotych i zatrudni 30 osób.

Byli tam nielegalnie »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie KW
Osoba, która podczas pożaru w Kraśniku Dolnym przebywała na terenie posesji, gdzie pojawił się ogień przebywała tam nielegalnie.

Nalepszy Dzielnicowy z powiatu »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Karolina Wieczorek
Już jutro, 17 listopada w sali Starostwa Powiatowego odbędzie się zakończenie konkursu na Najlepszego Dzielnicowego z terenu powiatu.

Aktywni w każdym wieku »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Karolina Wieczorek
Osoba, która mówi, że na emeryturze ma się dużo wolnego czasu, nie zna członków Stowarzyszenia Społecznego Klubu Nauczycielskiego „Carpe Diem”. Oni bowiem nie mają czasu na nudę – jeżdżą na wycieczki, uczestniczą w wernisażach i raz w miesiącu odwiedzają wrocławską operę.
Zdjęć: 2  

Kolejne sukcesy Tukana »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie KW
Pod koniec października – zawody towarzyszące „Pucharowi Europy Juniorów w Biegu na Orientację”, na początku listopada – „Bieg z Pochodniami Mostami Europamiasta Görlitz – Zgorzelec”. W tych imprezach wystartowała młodzież z Iwin i zajęła wysokie miejsca.
Zdjęć: 4  

Rzucali do tarczy »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Opr. KW
W piątek, 13 listopada w Centrum Gier i Zabaw TOP Bolesławiec odbyły się zawody w darcie. Wzięło w nich udział 35 zawodników.
Zdjęć: 3  

Dorota Kwintkiewicz mistrzynią kraju »
Tekst opublikowany 2009-11-16, opracowanie Opr. KW
W niedzielę, 15 listopada zakończyły się trwająca cztery dni rywalizacja samorządowców o tytuł Mistrza Polski w Brydżu Sportowym. Bezkonkurencyjna okazała się Dorota Kwintkiewicz.
Zdjęć: 3  

Pożar w Kraśniku Górnym »
Tekst opublikowany 2009-11-15, opracowanie AS
Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku w Kraśniku Górnym koło Bolesławca.
Zdjęć: 7  

Wypadek na A-18 »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie AS
Dwa auta zderzyły się na drodze A-18 w okolicy Świętoszowa.
Zdjęć: 1  

Do dwóch razy sztuka »
Tekst opublikowany 2009-11-14, opracowanie AS
Zatrzymanemu dzisiaj mężczyźnie za brak dokumentów, zaśmiecanie, picie w miejscu publicznym i czyny nieobyczajne grozi kara od 500 do 1000 zł.
Zdjęć: 3  

Sztuka Japonii »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Karolina Wieczorek
W piątek, 6 listopada odbył się wernisaż wystawy „Sztuka dawnej Japonii”. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem bolesławian.
Zdjęć: 3  

Konkurs dla najmłodszych  »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie KW
Wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w przedświątecznym konkursie plastycznym „Bożonarodzeniowe aniołki”. Jak to zrobić? Należy nadesłać do Bolesławieckiego Ośrodka Kultury prace wykonane dowolną techniką w formacie A4.

Jedynka najlepsza! »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie KW
W czwartek, 12 listopada odbyły się Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce. Do rywalizacji stanęli najlepsi koszykarze.
Zdjęć: 2  

Indywidualność i talent »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Karolina Wieczorek
W czwartkowy wieczór, 12 listopada w Bolesławcu wystąpiła Żanna Biczewska. Zainteresowanie koncertem było ogromne – sala kina Forum wypełniła się niemal po brzegi.
Zdjęć: 2  

Pływali z okazji niepodległości »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Opr. KW
11 listopada, czyli w dniu odzyskania przez Polskę niepodległości na pływalni MOSiR-u odbył się XI Bolesławiecki Maraton Pływacki.
Zdjęć: 1  

Włam dla okularów »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie KW
W środę, 11 listopada bolesławieccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który włamał się do jednego z samochodów, stojących na parkingu. Łupem złodzieja padły... okulary przeciwsłoneczne.

Wpadł podczas interwencji »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie KW
Wczoraj bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie porcje suszu roślinnego w postaci marihuany.

Zamieszkaj na swoim »
Tekst opublikowany 2009-11-13, opracowanie Karolina Wieczorek
Już ponad 120 rodzin mieszka w lokalach wybudowanych przez bolesławieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Za rok kolejne mieszkania trafią do tych, którzy chcą przenieść się na swoje.
Zdjęć: 3  

Historia naszej wolności »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Karolina Wieczorek
- Najgorsze było to, że moja żona musiała mówić naszym dzieciom, żeby wyparły się mojej przeszłości – wspomina Stefan Tarnowski. – Za ujawnienie groziła śmierć – dodaje. Stefan Tarnowski urodził się wtedy, gdy Polski nie było na mapie świata. Niepodległość przyszła dopiero rok później – 11 listopada 1918 roku. – Tak naprawdę, to niewiele się nią nacieszyłem – wspomina.
Zdjęć: 3  

BOK zmienia numery »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie KW
Podajemy aktualne numery telefonów do Bolesławieckiego Ośrodka Kultury:

Kankan na okrągłym stole »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Karolina Wieczorek
- Nie żałuję tego, że mieszkałem w Polsce w czasach, kiedy wszystkiego brakowało – zapewnia Mariusz Wilk, który w środowy wieczór, 11 listopada gościł w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Ogród jak marzenie »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Karolina Wieczorek
Najpiękniej ukwiecony bolesławiecki ogródek w zabudowie jednorodzinnej to ogród Grzegorza Wasilewskiego. Nam mężczyzna zdradza, w czym tkwi tajemnica jego sukcesu.
Zdjęć: 1  

Renata wróciła do domu »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, młoda lubinianka, która przez ostatni rok walczyła o przeszczep płuc wróciła do domu. Jak nam powiedziała – odzyskała swoje życie.
Zdjęć: 1  

Wyłudzali telefony »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Karolina Wieczorek
33 osoby są oskarżone o wyłudzanie aparatów telefonicznych jak i świadczeń telekomunikacyjnych na szkodę jednego z niemieckich salonów sprzedaży tych usług. Trzeci akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu.

Było zbyt ładnie? »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie Karolina Wieczorek
Zaledwie miesiąc temu byliśmy świadkami uroczystego otwarcia bolesławieckiego wiaduktu. Niestety, 10 listopada ktoś uszkodził dwa projektory.
Zdjęć: 1  

Zagrały w kosza »
Tekst opublikowany 2009-11-12, opracowanie opr. aw
W Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w mini koszykówce. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1.
Zdjęć: 9  

Śledztwo w sprawie kradzieży trwa »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie Karolina Wieczorek
Prokurator Rejonowy w Bolesławcu prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży w Starej Olesznej. O sprawie informowaliśmy w materiale "Tragedia wisiała na włosku".
Zdjęć: 1  

Polskę wskrzesił upór »
Tekst opublikowany 2009-11-11, opracowanie Karolina Wieczorek
- Nie wyobrażamy sobie, żeby nas tu dziś zabrakło – mówi Krystyna Paszkiewicz, która wraz z wnukami wzięła udział w uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku.
Zdjęć: 6  

Prosto w drzewo »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie AS
Zasłabnięcie prawdopodobną przyczyną wypadku na ulicy Topolowej.
Zdjęć: 3  

Maleńczuk za SMS »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Utwory Maleńczuka i dobrze znane przeboje z repertuaru m.in. Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Johny’ego Casha, Franka Sinatry i innych – wszystko to już 26 listopada o 19.00. Dla naszych czytelników mamy dwie pojedyncze wejściówki.
Zdjęć: 1  

Rywalizacja z nagrodami »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Karolina Wieczorek
W sobotę i niedzielę, 7 i 8 listopada w Parku Handlowym EDEN w Zgorzelcu odbył się Wielki Turniej Gier. Uczestnicy zagrali w Pro Evolution Soccer 2010 na konsolach XBOX 360, Monopoly Standard i Monopoly City oraz grę zręcznościową Jenga.
Zdjęć: 3  

SAKUS CUP »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie KW
Radny Rady Miasta Mirosław Sakowski serdecznie zaprasza na cykl Deblowych Turniejów Tenisowych Amatorów - SAKUS CUP rozgrywanych w sali II Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu ul Dolne Młyny 60.

Bolesławianie triumfowali »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie KW
Kolejny już raz zawodnicy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego potwierdzili swoją dominację w regionie. Podobnie jak przed rokiem w klasyfikacji generalnej XIX Lubańskiego Mitingu Brydża Sportowego na dwóch czołowych miejscach uplasowały się nasze pary.
Zdjęć: 1  

Rozpoczął się proces matkobójcy »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie IP
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoczął się proces 26-letniego bolesławianina, który podczas domowej awantury ranił nożem swoją matkę przecinając jej tętnicę szyjną. Kobieta zmarła w szpitalu dzień później.
Zdjęć: 1  

Noc z wampirami »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie KW
Jedna z najpoczytniejszych książek na świecie trafiła na duży ekran, by stać się z jednym z najchętniej oglądanych filmów sezonu, a także dopełnieniem pokoleniowego manifestu. Historia niecodziennej miłości nastolatki i wampira.

O krok od tragedii »
Tekst opublikowany 2009-11-10, opracowanie Karolina Wieczorek
Mężczyzna, któremu w niedzielę spłonęła część mieszkania przy ulicy Kopernika chce zostać w swoim domu. - Zaproponowaliśmy mu nocleg, jednak w wyniku pożaru ucierpiało tylko jedno z pomieszczeń. W związku z tym może zostać w mieszkaniu – mówi Agnieszka Gergont, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
Zdjęć: 2  

Znaleziono zwłoki »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie KW
Wczoraj nad ranem przy moście przy ulicy Mostowej znaleziono zwłoki mężczyzny.

Oddaj krew – uratuj życie »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie Karolina Wieczorek
Krew jest potrzebna codziennie w dużych ilościach, ponieważ to bezcenny lek. Lek, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Ci, którzy zgłaszają się do bolesławieckiego punktu krwiodawstwa są dla wielu ludzi bohaterami.
Zdjęć: 3  

Dzieci przeciw używkom »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie Karolina Wieczorek
W piątek, 6 listopada w holu bolesławieckiego kina Forum odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Straż Miejską.
Zdjęć: 3  

Dwóch rannych w Kruszynie »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie KW
W sobotę, 7 listopada na wjeździe do Kruszyna doszło do kolizji.

Dzień seniora »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ech
Masz pytania, chcesz dodatkowo rozwiać swoje wątpliwości dotyczące opłacania składek lub należnych ci świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Już 26 listopada ZUS organizuje Dzień Seniora, połączony z akcją informacyjną.

Ukradł żarówki »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie KW
W sobotę, 7 listopada bolesławieccy policjanci zatrzymali 35-latka, który w jednym z marketów, znajdujących się na terenie miasta, ukradł 16 świetlówek energooszczędnych.

„Użyj wyobraźni” »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie ech
Poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach jest głównym celem ogólnopolskiej akcji społecznej powadzonej przez drogówkę z Komendy Głównej Policji. Partnerami akcji są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i PZU.

Chopin przyjechał »
Tekst opublikowany 2009-11-09, opracowanie Red.
Bolesławieckie obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetni koncert „Chopin przyjechał” w wykonaniu pianistów: Wojciecha Waleczka i Nikodema Wojciechowskiego.

Ciężkie plecaki »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Karolina Wieczorek
Podręczniki, ćwiczenia, zeszyty ćwiczeń, strój na WF, piórnik, drugie śniadanie i sok – to podstawowe rzeczy, które uczniowie szkół podstawowych noszą ze sobą codziennie. Zdaniem rodziców tornistry ich pociech są zbyt ciężkie.
Zdjęć: 3  

Jazzowy czwartek »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Karolina Wieczorek
W czwartek, 5 listopada w bolesławieckim kinie Forum wystąpił Majewski / Miśkiewicz Quintet Plays Komeda.
Zdjęć: 3  

Zagrali filmowe hity »
Tekst opublikowany 2009-11-06, opracowanie Karolina Wieczorek
Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego oraz Szkoły Muzycznej II stopnia wyjechały do Czech w ramach integracji uczniów z kolegami z Zakladni Umeleckiej Skoly z Czeskiej Lipy.
Zdjęć: 2  

Galeria bez parkingu »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Karolina Wieczorek
W Hotelu Piast ma powstać galeria handlowa.Starostwo Powiatowe wydało pozwolenie na budowę, jednak prezydent miasta odwołał się od tej decyzji. Przede wszystkim ze względu na minimalną liczbę miejsc parkingowych.
Zdjęć: 1  

Montował drzwi i oszukiwał banki »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie Karolina Wieczorek
Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o wyłudzenie z trzech banków blisko 30 tysięcy złotych. W wyniku jego działań ucierpiało 20 osób.

Warsztaty plastyczne w BOK-u »
Tekst opublikowany 2009-11-05, opracowanie KW
Co to są reliefy, jaka jest ich historia? Tego wszystkiego dowiesz się na warsztatach plastycznych pod nazwą „Ceramiczne reliefy”. Animatorzy z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury zdradzą tajniki posługiwania się narzędziami rzeźbiarskimi.

Matematyka obowiązkowa  »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Karolina Wieczorek
We wtorek, 3 listopada uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pisali próbne matury z matematyki, która od tego roku jest przedmiotem obowiązkowym. Ze zmian nie wszyscy są zadowoleni.
Zdjęć: 1  

Rekord pobity »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Karolina Wieczorek
W 2008 roku około 84 tysięcy złotych, a w tym – prawie 145 tysięcy złotych – tyle zebrało Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka z odpisów od podatku. Pieniądze trafią między innymi do Oli Szymańskiej, Klaudii Wiśniewskiej czy Oskara Ćwilichowskiego.
Zdjęć: 1  

Bolesławiec w kwiatach »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Karolina Wieczorek
Już po raz kolejny prezydent miasta nagrodził tych, którzy dbają o to, by w naszym mieście było jak najwięcej zieleni. We wtorek, 3 listopada rozstrzygnięto bowiem konkurs „Bolesławiec w kwiatach”. Twórcy najpiękniejszych kompozycji otrzymali talony na zakupy w sklepie „Zieleń Plan”.
Zdjęć: 2  

Listopadowy DKF »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Karolina Wieczorek
Poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje. W tym miesiącu jeszcze trzy tytuły przed nami.

Zatrzymał się w rowie »
Tekst opublikowany 2009-11-04, opracowanie Karolina Wieczorek
We wtorek, 3 listopada około godziny 21.00 bolesławieccy policjanci zostali poinformowani o tym, że na autostradzie A4 na wysokości Nowogrodźca samochód osobowy zjechał do rowu.

Na dializy do Bolesławca »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Karolina Wieczorek
Osoby, które wymagają dializowania, co dwa dni przez około 4 godziny dziennie, musiały do tej pory jeździć do Lubania, Legnicy czy Jeleniej Góry na dializy. Teraz nie będzie to już potrzebne.
Zdjęć: 4  

Zmiana w "becikowym" »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie UM
Od 1 listopada 2009 r. przy ubieganiu się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka, jak również o dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, wymagane będzie przedłożenie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego, że matka dziecka pozostawała pod opieką lekarską przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży do porodu. Opisane zmiany wynikają z art. 7 i 18 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2008 r., Nr 237, poz.1654).

Dla wygody i bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Karolina Wieczorek
Rowerzyści mają w centrum miasta nowe miejsce przeznaczone tylko dla nich, zakończyły się bowiem prace remontowe prowadzone przy ulicy Adama Asnyka.
Zdjęć: 2  

Koncert Żanny Biczewskiej »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie KW
Już 12 listopada, w Sali Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, koncert Żanny Biczewskiej, znanej na całym świecie interpretatorki rosyjskich ballad i romansów, szczególnie znanej z propagowania twórczości Bułata Okudżawy.

Zagraj z nami na XBOX-ie! »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Karolina Wieczorek
W najbliższy weekend, 7 i 8 listopada w Parku Handlowym EDEN przy ul. Jeleniogórskiej 40 w Zgorzelcu odbędzie się Wielki Turniej Gier.
Zdjęć: 1  

Sarna i lis »
Tekst opublikowany 2009-11-03, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Szosa łącząca Osiecznicę z Parową i prowadząca dalej do Ruszowa przecina przepiękne lasy, tu i ówdzie skrywające materialne ślady burzliwej przeszłości tej ziemi. Odchodząc powoli w całkowity niebyt drzemią one pod grubą otuliną butwiejących liści jako ostatni, milczący i bezduszni świadkowie wielu ludzkich tragedii.

Na wymiar i z fantazją »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Karolina Wieczorek
O tym, czy meble na wymiar zdominowały rynek oraz czy stworzenie szafy ze zdjęciem to dobry pomysł, mówi Paweł Skorupka z firmy Mebbud.
Zdjęć: 2  

8 osób w cinquecento »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Karolina Wieczorek
W nocy z sobotę na niedzielę, 31 października - 1 listopada bolesławieccy policjanci zatrzymali samochód osobowy, którym podróżowało aż osiem osób.

Zostań wolontariuszem! »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Karolina Wieczorek
Już w niedzielę, 8 listopada w galerii Concordia odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy, kto chce pomóc, powinien o godzinie 11.00 przyjść do Concordii.

Podsumowanie akcji Znicz »
Tekst opublikowany 2009-11-02, opracowanie Karolina Wieczorek
Podobnie jak rok temu bolesławiecka policja podsumowując tegoroczne działania związane ze świętem zmarłych mówi o tym, że w powiecie bolesławieckim nie odnotowano żadnych incydentów lub zwiększonej ilości zdarzeń drogowych.
Zdjęć: 1  

Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2009-11-01, opracowanie tom
W religii chrześcijańskiej 1 listopada poświęcony jest wszystkim świętym. Dzień później modlimy się za dusze naszych zmarłych.

Tłumnie, ale spokojnie »
Tekst opublikowany 2009-11-01, opracowanie Karolina Wieczorek
Dziś, w dzień Wszystkich Świętych, idziemy zapalić symboliczną świeczkę na grobach naszych najbliższych. Na bolesławieckim cmentarzu mimo tłumu jest spokojnie.
Zdjęć: 4  

Dzisiaj
Sobota 19 września 2020
Imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl