Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 240 informacji. Wszystkie poniżej.

Bolesławieckie gimnazja w Akademii Uczniowskiej »
Tekst opublikowany 2010-01-31, opracowanie UM/opr.MP
Gimnazja samorządowe nr 2 i nr 3 z Bolesławca wezmą udział w nowym programie CEO – Akademia Uczniowska. Projekt obejmie uczniów obecnych klas pierwszych i dwóch kolejnych roczników.

Ferie z policją  »
Tekst opublikowany 2010-01-31, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
W związku z rozpoczętymi feriami zimowymi, bolesławieccy policjanci prowadzą działania profilaktyczno – kontrolne, których celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieciom i młodzieży, zarówno uczestniczącej w zorganizowanych formach wypoczynku jak i pozostającej w miejscu zamieszkania.

Zwycięstwo bolesławieckich siatkarek »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Drużyny siatkarek Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 awansowały do rozgrywek strefowych.
Zdjęć: 5  

Promują zdrowy styl życia  »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie Daniel Biernat
Czwórka uczestników Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, będzie reprezentowała Bolesławiec na szczeblu okręgowym.
Zdjęć: 11  

Ferie w bibliotece »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie opr. MP
Co robić przez dwa tygodnie ferii? – to pytanie zadają sobie już od dzisiaj młodzi bolesławianie, którzy nigdzie nie wyjeżdżają, aby odpocząć. W naszym mieście na pewno znajdą dla siebie wiele atrakcji. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu i jej filia mają propozycją na te dwa tygodnie laby.
Zdjęć: 2  

Na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie Biuro Prasowe SP
W Oddziale Wewnętrznym powiatowego szpitala od jesieni ubiegłego roku wiele się zmieniło. Pełniący obowiązki ordynatora Janusz Żołnowski na sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego mówił o nowym zespole lekarzy specjalistów, planach utworzenia nowego Pododdziału Gastrologii, lepszym komforcie pobytu oraz prowadzeniu pełnej diagnostyki i terapii chorób wewnętrznych.
Zdjęć: 2  

Młodzieżówka PO do kasacji? »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie Daniel Biernat
Na Dolnym Śląsku nie ma struktur regionalnych młodzieżówki Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 2  

Koncert gwiazdy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie MP
„Wszystkie dzieci nasze są”, a z pewnością te z Bolesławca, które pokazały jak należy się bawić na koncertach. Specjalnie dla nich przyjechała Majka Jeżowska i można powiedzieć, że dała czadu śpiewając dla naszych milusińskich.
Zdjęć: 4  

Półmetek z Majką »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Doczekała się trzech pokoleń fanów, a jej koncerty są zawsze żywiołowe i przyciągają licznie publiczność. Koncert Majki Jeżowskiej, bo o niej mowa, odbędzie się już dzisiaj (piątek), pierwszy o godz. 9.00, drugi o 11.00 w sali kina Forum.
Zdjęć: 1  

Członkowie OFE wylosowani »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Blisko 74 tysiące osób zostało przydzielonych do Otwartych Funduszy Emerytalnych. W przeprowadzonym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych losowaniu udział brały osoby, które same nie dokonały wyboru OFE.

Żołnierze z 28 BAB »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Tragiczny wrzesień 1939 roku przyniósł zdradziecko napadniętej Polsce, osamotnionej w walce z hitlerowskimi hordami, zniszczenia, cierpienie i śmierć tysięcy osób cywilnych i żołnierzy. Na wszystkich bitewnych polach nasze wojsko stawiało heroiczny opór, jednak przewaga wroga, od lat przygotowującego barbarzyńską agresję, była ogromna.
Zdjęć: 1  

Z miłości do piękna  »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Daniel Biernat
- Rzemiosło jest sztuką, a sztuka potrzebuje odbiorcy - mówi Teresa Świderska. - Wierzę, że nadejdzie taki czas, że poczujemy potrzebę piękna.
Zdjęć: 11  

Zawieje i... zamiecie »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega - czeka nas ciężka doba. - Co za niespodzianka - mówią niektórzy.
Zdjęć: 2  

Myślący dom »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Monika Sosnowska-Rainer
Inteligentny dom, który sam dba o komfort i bezpieczeństwo domowników to obecnie rzeczywistość, a nie wytwór wyobraźni. Może być on dostępny dla każdego z nas. Dzięki nowoczesnym technologiom dom sam zatroszczy się o zamknięcie okna w trakcie ulewy czy właściwą wentylację pomieszczeń, zapewniającą zdrowy mikroklimat.
Zdjęć: 5  

Chroń kredyt »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. RW
Zaciągając kredyt hipoteczny na 30 lat trudno jest przewidzieć, co może wydarzyć się w tak długim czasie. Warto zatem zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi zdarzeniami losowymi, które mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na naszą historię kredytową.
Zdjęć: 1  

SP1 mistrzem powiatu  »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu została mistrzem powiatu szkół podstawowych w piłce ręcznej chłopców.
Zdjęć: 3  

Rozmowa przed wyjazdem »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Rozpoczęły się już tegoroczne ferie zimowe, które często są okazją do pierwszych samodzielnych wyjazdów dzieci. To czas, kiedy mogą one odpocząć od codziennych zajęć, poznać nowe miejsca i zdobyć nowe umiejętności. To też czas wzmożonej obawy rodziców o swoje pociechy i o ich bezpieczeństwo…

Karnawałowe pląsy i zabawy  »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie MP
Koło Bolesławiec Polskiego Związku Niewidomych i Świetlica Terapeutyczna Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przygotowali dla swoich podopiecznych zabawę karnawałową. Mimo, że nie trwała ona do rana, choć z pewnością dzieci nie miałyby nic przeciwko to i tak bawiono się wspaniale.
Zdjęć: 3  

Narkotyki w kieszeni »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie KPP/opr.MP
Bolesławiecka policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Zabezpieczono 350 porcji amfetaminy i marihuany.
Zdjęć: 2  

Pokaż zdjęcie esbeka »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. RW
Bolesławiecka Solidarność ma zamiar ożywić historię naszego miasta. Powstaje monografia dokumentująca okres działalności opozycji w latach 80-tych.
Zdjęć: 1  

Zgorzelczanie na lodzie  »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie MP
Nasze lodowisko przyciąga ludzi z wielu regionów. Dziś jeździli po nim łyżwiarze ze Zgorzelca. Sąsiedzi bolesławieckiego powiatu nie mają żadnych zarzutów wobec naszej ślizgawki i zazdroszczą nam kina Forum, które także odwiedzili.
Zdjęć: 5  

Nietypowa lekcja »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Daniel Biernat
Karnawałowe stroje, modele, modelki i lektorzy opisujący ich wygląd… w języku niemieckim.
Zdjęć: 4  

Sprawa „Orlika”, czyli memento urzędnika »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Daniel Biernat/Robert Włodarek
Wracamy do sprawy, którą poruszaliśmy na stronach naszego portalu 19 stycznia i o której można przeczytać również na łamach ostatniego numeru Expressu Bolesławieckiego. W tekście „Więcej szczęścia niż…” została opisana niefrasobliwość urzędników bolesławieckiego starostwa powiatowego w staraniach o włączenie kandydatury naszego miasta do programu „Moje Boisko - Orlik 2012”. Urzędnicy zarzucili naszej redakcji nierzetelność i pisanie „nieprawdy”. Z zebranych przez naszych dziennikarzy informacji wynika, że odpowiedź starostwa to obłuda prowadząca prawdopodobnie do zatuszowania sprawy.
Zdjęć: 8  

Wieś Różyniec odcięta od świata »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie AS
Ciężarówki zablokowały wjazd i wyjazd z Różyńca w kierunku Bolesławca. Kilkadziesiąt samochodów utknęło w szczerym polu.
Zdjęć: 9  

III miejsce „Elektronika” »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Opr. Daniel Biernat
W mistrzostwach strefy jeleniogórskiej szkół ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej dziewcząt drużyna bolesławieckiego „Elektronika” wywalczyła III miejsce.
Zdjęć: 4  

Czarny biały czwartek »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie RW
Autostrada A4 od rana wygląda jak parking rozbitych samochodów. W niektórych miejscach do kolizji i wypadków dochodzi niemal co kilometr. Opady śniegu i zmiany warunków spowodowały kompletną dezorientację kierowców.
Zdjęć: 4  

Recytacje w BOK-u »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie BOK/opr.MP
Młodzi bolesławianie spotkali się wczoraj w Sali Forum podczas Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. W eliminacjach miejskich udział wzięły 23 osoby.

Tania segregacja »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie MP/AS
Przykładem świeci, kto segreguje śmieci – to hasło najlepiej zobrazować może to co dzieje się z naszymi okolicznymi śmieciami. Te, które wytwarzane są w Gminie Wiejskiej Bolesławiec trafiają tam, gdzie powinny, czyli do pojemników na śmieci i w tej sytuacji - ów odgrywa ogromne znaczenie, bo w mieście ludzie może i by segregowali, gdyby mieli do czego.
Zdjęć: 1  

ABC przenoszenia rachunku »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Od 1 stycznia możemy przenieść konto z banku do banku, podobnie jak ma to miejsce w przypadku numeru telefonu komórkowego i zmiany operatora. Dlaczego warto taką zmianę rozważyć? Jak zrobić to bezpiecznie i bez kosztów? Ile to potrwa i w jakich sytuacjach bank ma prawo wydłużyć czas operacji? Przygotowaliśmy specjalny poradnik.
Zdjęć: 1  

Będą dotacje na zabytki  »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie opr. RW
Podczas ostatniej sesji rady miasta, 27 stycznia radni wysłuchali sprawozdań prezydenta miasta i przewodniczącej RM o ważniejszych działaniach podjętych w okresie międzysesyjnym oraz zapoznali się ze stanem realizacji projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 -2013 i innych programów pomocowych. Radni podjęli cztery uchwały.
Zdjęć: 1  

„Złapani na gorącym uczynku” »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Straż Miejska/opr.MP
Szybka reakcja operatora miejskiego monitoringu przyczyniła się do złapania dwóch mężczyzn okradających samochody osobowe. Zdarzenie miało miejsce wzdłuż parkingu przy ulicy Staroszkolnej.

Zimowy wieczorek  »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Daniel Biernat
Świetlice środowiskowe mają charakter nie tylko opiekuńczo-wychowawczy, uczą również samodzielności, poczucia własnej wartości. Pomagają dzieciom w przezwyciężeniu nieśmiałości.
Zdjęć: 8  

Ucieka, czy się czai? »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie RW
Wiemy już kto nie będzie w najbliższym czasie prezydentem Polski – Donald Tusk ogłosił, że nie stanie do walki o, jak się wyraził „pałac i zaszczyty”. Do wyborów pozostało osiem miesięcy.
Zdjęć: 7  

Zasypane drogi koło Bolesławca »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie AS
Trudne warunki jazdy na drogach w Powiecie Bolesławieckim. Wiele z nich dzisiejszego ranka było nieprzejezdnych.
Zdjęć: 1  

Pojedynek na liczby »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Daniel Biernat
Uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu zakwalifikowali się do półfinałowych rozgrywek pn. „Dolnośląskie Mecze Matematyczne”.
Zdjęć: 7  

Płk Kraszewski przejął dowodzenie »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie Daniel Biernat
Dotychczasowy dowódca 23 Śląskiej Brygady Artylerii płk. Roman Kłosiński przekazał obowiązki swojemu następcy.
Zdjęć: 12  

Dzień spotkań z rodziną »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie MP
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu w murach placówki gościli wczoraj swoich bliskich. Mimo, że spotkanie zorganizowano z okazji Dnia Babci i Dziadka, których także wczoraj nie zabrakło, to przedstawienie obejrzeć mogli wszyscy członkowie rodzin dzieci. „Dzień spotkań z bliskimi” to tradycja szkoły, którą kontynuują pierwszoklasiści.
Zdjęć: 11  

Pamiętamy o bezdomnych »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Od kilku dni zima daje się we znaki, temperatury na zewnątrz zarówno w dzień i w nocy spadają sporo poniżej zera. Policja przypomina o prowadzonej akcji „Zima”, której celem jest pomoc osobom bezdomnym, informowanie ich o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach. KPP w Bolesławcu apeluje o zgłaszanie każdej sytuacji w której mogłoby dojść do zagrożenia życia panującymi mrozami.
Zdjęć: 1  

Uwaga! Znów nas zasypie »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie JG
W ciągu nadchodzącej nocy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed obfitymi opadami śniegu i porywistym wiatrem.
Zdjęć: 3  

5,7 tys. na protezy dla Arka »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie Alicja Krawczyk/MP
Mieszkańcy Nowogrodźca, Bolesławca i okolicznych miejscowości udowodnili, że można liczyć na ich pomoc w trudnej sytuacji. Dzięki nim uzbierano 5700 złotych na protezy dla gimnazjalisty Arka Kukawskiego. Jest to w prawdzie kropla w morzu potrzeby, ale grosz do grosza i protezy trafią do chłopca.
Zdjęć: 6  

Ferie w MDK – wolne miejsca »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie MP
Za kilka dni rozpoczynają się ferie, ci którzy nie wiedza jak je spędzą mogą jeszcze zapisać się na Folk Ferie w Młodzieżowym Domu Kultury. Przypominamy o organizowanych zajęciach.
Zdjęć: 3  

Podwójni mistrzowie  »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 została podwójnym Mistrzem Bolesławca w sztafetach pływackich.
Zdjęć: 10  

Młodzież zapyta młodzież »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie Daniel Biernat
Jednym ze sposobów zapobiegania narkomanii jest zorganizowanie młodzieży wolnego czasu. Młodzieżowa Rada Miasta przeprowadzi w szkołach ankietę, w której młodzież wypowie się, czego oczekuje od miasta.
Zdjęć: 6  

Być szefem . . . mieć własny biznes »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie MP
Być szefem samego siebie – pomysł ambitny i przyszłościowy, jednak w większości pozostaje jedynie niespełnionym życiowym planem. Powodów rezygnacji z marzeń o własnym biznesie jest kilka m.in. brak środków na „rozkręcenie interesu” i problemy w zrozumieniu zawiłości formalno-prawnych. Dla ludzi borykających się z dylematem rozpoczęcia własnej działalności przygotowano konferencję, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – aż dziw bierze, że w naszym regionie tyle osób marzy o własnej firmie.
Zdjęć: 5  

Sukces uczniów i nauczycieli  »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie MP
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego śmiało mogą powiedzieć, że osiągnęli sukces. Dzięki ich pracy i pomocy nauczycieli ich szkoła jako jedyna z Bolesławca znalazła się w rankingu Rzeczpospolitej. Na 400 z klasyfikowanych szkół, bolesławieckie liceum zajęło 153 miejsce, jest to najwyższa pozycja, którą zdobyła szkoła na przełomie lat.
Zdjęć: 2  

Fałszywe banknoty w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
W styczniu do bolesławieckiej policji zgłosiły się dwie osoby, którym zapłacono fałszywymi banknotami. Fałszywe okazały się banknoty o nominale 10, 20 i 50 zł.
Zdjęć: 1  

Pracowity dzień w komisjach »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Przed jutrzejszą sesją Rady Miasta Bolesławiec radni ostro zabierają się do pracy, dziś odbędą się dwie kolejne komisje: Rozwoju Gospodarczego i Finansów oraz Komisja Rewizyjna.
Zdjęć: 1  

Opera Light - Kobiety Świata  »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr.MP
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Kobiety Świata” przygotowany przez Katarzynę Laskowską, solistę śpiewająca w kraju i za granicą. Naszym czytelnikom dajemy możliwość wygrania 2-óch pojedynczych wejściówek na spektakl.
Zdjęć: 1  

Ograniczą golonkę »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie Daniel Biernat
- Musimy przestawić się na jesień życia. Niestety trzeba ograniczyć golonkę - mówiła po spotkaniu Klubu „Carpe Diem” i „Amazonek” z przedstawicielami służby zdrowia - Eugenia Wolska.
Zdjęć: 12  

Mistrzynie powiatu w piłce ręcznej »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Do zawodów Strefowych awansowały drużyny: Szkoły Podstawowej z Nowogrodźca oraz Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca.
Zdjęć: 12  

Wojownicze kreacje w BOK-u »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr.MP
W sobotę bolesławianie podziwiali kolekcję Mateusza Grobelnego. Artysta na jedenastu bolesławieckich modelkach zaprezentował kreacje, które sam stworzył. Stroje inspirowane były postaciami wojowników. Twórca nietypowych stroi zagości w Bolesławcu 10 lutego, podczas wykładu „Blizny po ogniu”.
Zdjęć: 9  

Pokaz ratownictwa wodnego »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika.
Zdjęć: 1  

Prawomocne skazanie Wojciecha W.  »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze/opr.MP
W kwietniu 2009 roku Wojciech W. został skazany na 3 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności za ukrywanie dwóch pochodzących z kradzieży pojazdów, a także posiadanie amfetaminy. Wyrok zaskarżył obrońca oraz prokurator, który domagał się większego wymiaru kary pozbawienia wolności i kary grzywny. Przestępstwa za które został skazany Wojciech W. dokonał będąc na warunkowym przedterminowym zwolnieniu z kary pozbawienia wolności, którą orzekł w przeszłości Sąd Rejonowy w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Odznaczenia prezydenta RP »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Profesorowie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Jerzy Lis oraz Piotr Izak otrzymali od Prezydenta RP brązowe Krzyże Zasługi za przyczynienie się do utworzenia w Bolesławcu punktu konsultacyjnego krakowskiej uczelni.
Zdjęć: 4  

Oskarżeni za paserstwo celne  »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze/opr.MP
Do Sądu Rejonowego w Złotoryi trafił akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, podejrzanym o tak zwane paserstwo celne. Jednym z oskarżonych jest funkcjonariusz policji z województwa lubuskiego.

2200zł na pomoc dla Oskara »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Daniel Biernat
Uczniowie bolesławieckiej ”czwórki” podczas loterii fantowej, która towarzyszyła uczniowskiemu balowi karnawałowemu zebrali około 2200 zł na pomoc dla Oskara Ćwilichowskiego.
Zdjęć: 17  

„Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda” »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie KP PSP w Bolesławcu/opr.MP
Z szuflad pora wyciągnąć kredki i farby, uruchomić wyobraźnię i namalować to co kojarzy nam się z hasłem „Wiatr, wypadek, woda – strażak zawsze rękę poda”. Po raz kolejny organizowany jest przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich konkurs plastyczny.

Zastrzyk energii w Galerii Format »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie MP
„Ptaś i Miaugosia”, „Wakacje w wielkim mieście”, „Wszystko zaczyna się od marzeń” to tylko kilka z długiej listy książek napisanych przez Marcina Pałasza. Jak sam mówi „pisze nie tylko dla dzieci, ale dla wszystkich ludzi młodych, także tych po sześćdziesiątce”. Z młodymi ludźmi spotkał się dziś w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Zdjęć: 9  

Okradli remizę strażacką »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy 19 stycznia włamali się i okradli remizę strażacką na terenie gminy w Gromadce.
Zdjęć: 1  

Zwycięzcy ping-ponga »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Opr. Daniel Biernat
16 zawodników stanęło do pojedynku przy stołach ping-pongowych w I turnieju tenisa stołowego w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2010.
Zdjęć: 2  

Temperatura wzrośnie, ciśnienie spadnie »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie opr. RW
Nad Polską nadal utrzymuje się bardzo mroźne powietrze. Najbliższej nocy temperatura spadnie do -26 stopni. Od wtorku zacznie się niewielkie ocieplenie, a wraz z nim nastąpi drastyczny spadek ciśnienia.
Zdjęć: 2  

Hakerzy zabili Deppa! »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie tvn24/RW
Uwaga na podstęp hakerów - Johnny Depp nie umarł! Dla internetowych przestępców nie ma tematów tabu. Żeby dostać się do naszego komputera są gotowi wymyślić nawet informację o śmierci Johnny'ego Deppa.
Zdjęć: 1  

Przedsiębiorca Roku 2009 »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie Biuro Prasowe SP
W sobotę 23. stycznia wybrano Przedsiębiorców Roku 2009. Po raz piewrszy przyznano równoległe nagrody w dwóch kategoriach dla najlepszych firm z terenu Powiatu Bolesławieckiego. Rozstrzygnięcie konkursu przeprowadzono w restauracji „Podkowa” w Bolesławcu.
Zdjęć: 4  

1100 interwencji »
Tekst opublikowany 2010-01-24, opracowanie Daniel Biernat
Na terenie powiatu bolesławieckiego w 2009 roku, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu interweniowała 1100 razy, w tym 362 zdarzenia dotyczyły pożarów. W styczniu 2010 strażacy do pożarów wyjeżdżali już 10 razy.
Zdjęć: 3  

Bolesławianin w 1/8 finału »
Tekst opublikowany 2010-01-24, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławianin Łukasz Kubot, nie wychodząc na kort, awansował do 1/8 rundy finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Jak siostry »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie AS
W piątek 22. stycznia, na moście łączącym Zgorzelec i Gorlitz, doszło do bardzo wzruszajacego spotkania dawcy szpiku z pacjentem.
Zdjęć: 1  

Mistrzowie ping-ponga »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie Daniel Biernat
Zawodnicy Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu najlepsi w tenisie stołowym.
Zdjęć: 6  

Keyboardowy koncert »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu zaprasza na koncert najpiękniejszych kolęd w wykonaniu uczestników pracowni keyboardu.
Zdjęć: 1  

Kolekcja Grobelnego »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie opr.MP
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Struktury Ciał” oraz pokaz kolekcji „Gipiurowa Wojna” Mateusza Grobelnego w galerii Długiej w sobotę, 23 stycznia o godz. 18.00.
Zdjęć: 1  

Statystki są złe »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie Daniel Biernat
Po przeprowadzonych badaniach u 51% dzieci w Bolesławcu stwierdzono wady postawy i kończyn. 45% ma próchnicę i wady zgryzu, 48% wady wzroku.
Zdjęć: 4  

Zadłużenia czynszowe w 2009 »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Dzisiaj odbędzie się posiedzenie Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rady Miasta Bolesławiec. Jednym z ważniejszych punktów obrad będzie temat dotyczący analizy zadłużeń czynszowych oraz ich ściągalność w 2009 r.

Bolesławiec czeka na basen »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie MP
Brodzik, wanny bąbelkowe, zjeżdżalnie wodne, plaże i duży basen – to wszystko powstanie na placu ks. J. Popiełuszki, ale jak na razie rzeczywistość daleko odbiega od wyobrażeń wymarzonej inwestycji. Zamiast atrakcji basenowych na placu podziwiać można pracująca koparkę, która rano wyrównywała teren pod budowę pływalni rekreacyjno-sportowej. W marcu oficjalnie zostanie wbita pierwsza łopata i wtedy budowa rozpocznie się na dobre.
Zdjęć: 10  

Pisarz spotyka się z dziećmi  »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie opr.MP
Znany polski pisarz dla dzieci i młodzieży, a także autor licznych słuchowisk zagości w Bolesławcu. Dzieci będą miały okazję poznać autora, m.in. książki „Ptaś i Miaugosia” w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10.00 w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Bezpłatne wykłady z fizyki  »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie opr.MP
Uczniowie szkół średnich, przygotowujący się do egzaminu maturalnego z fizyki mogą skorzystać z bezpłatnych wykładów z tej dziedziny. Naukę przedmaturalną umożliwia im Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego.

Nowy Dowódca »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Dotychczasowy dowódca 23 Śląskiej Brygady Artylerii płk. Roman Kłosiński przekaże obowiązki swojemu następcy.
Zdjęć: 1  

Rozbawili do łez  »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie MP
Charakteryzują ich dziwne, rzucające się w oczy z daleka stroje i duże poczucie humoru. Swoimi skeczami rozśmieszają całą Polskę. Wczoraj Łowcy. B po raz drugi rozśmieszali bolesławian, którzy „boki zrywali” w sali kina Forum oglądając ich najnowsze skecze.
Zdjęć: 8  

Sprawa "Orlika" dla Bolesławca »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie Daniel Biernat
Starostwo Powiatowe w Bolesławcu bardzo chce wybudować „Orlika” tylko zapomniało, że przestrzeganie terminów w administracji publicznej, to rzecz święta. - Wniosek ma jednak szansę na uzyskanie dotacji – mówi Beata Pelc z Biura Prasowego Wydziału Komunikacji Społecznej UMWD.
Zdjęć: 3  

Poszukiwany sprawca napadu  »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie KWP Wrocław/opr.MP
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu poszukuje mężczyzny, który 10 grudnia 2008 roku dokonał napadu na placówkę bankową w Lwówku Śląskim. Osoby posiadające informacje o sprawcy napadu proszone są o kontakt.
Zdjęć: 2  

Przygotuj samochód na mrozy »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie Michał Dróbka/wp.pl
W kilku słowach opowiemy jak sobie z tym wszystkim poradzić przy użyciu zarówno domowych sposobów, jak i specjalistycznych środków przeznaczonych do pielęgnacji samochodów zimą.
Zdjęć: 1  

3 lata więzienia za narkotyki  »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie KPP/opr.MP
Dwa dni temu bolesławieccy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o posiadanie narkotyków. Teraz grożą im 3 lata pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Rozpieszczają, a dziś świętują »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie MP
21 i 22 stycznia to dni, w których nikt nie może zapomnieć o swojej babci i dziadku, obchodzą oni bowiem wtedy swoje święto, które od lat jest kultywowane w przedszkolach i szkołach podstawowych. Nic dziwnego – to właśnie dla kilkulatków dziadkowie są niezwykle ważnymi osobami. O babciach i dziadkach nie zapomnieli najmłodsi bolesławianie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałem Integracyjnym. Sześciolatki przygotowały wspaniałe przedstawienie, w trakcie którego nie jednemu seniorowi zakręciła się łza w oku.
Zdjęć: 10  

Konkurs dla nauczycieli  »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie opr.MP
Nadleśnictwo Bolesławiec organizuje konkurs dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Do wygrania są cenne nagrody.
Zdjęć: 1  

XLVII sesja Rady Miasta »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie opr. RW
XLVII sesja Rady Miasta Bolesławiec odbędzie się 27 stycznia 2010 r. o godz. 9.00.

Halówka z wdziękiem »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Finały strefy jeleniogórskiej szkół ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej dziewcząt rozpoczną się już 26 stycznia.

Pomogą koledze »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie Daniel Biernat
Uczniowie bolesławieckiej ”czwórki” podczas balu karnawałowego chcą pomóc swojemu koledze, Oskarowi Ćwilichowskiemu, choremu na białaczkę.
Zdjęć: 4  

Konkursowe Jasełka »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Gminny Przegląd Jasełek, to konkursowa impreza, w której uczestniczyło sześć grup z gminy Bolesławiec i jednocześnie akcja charytatywna na rzecz chorej Liliany Daszkiewicz.
Zdjęć: 4  

Narkomania wśród młodzieży »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Dzisiaj odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Bolesławiec. Jednym z ważniejszych punktów obrad będzie temat dotyczący problemu narkomanii wśród bolesławieckiej młodzieży oraz sposobów jej przeciwdziałania.
Zdjęć: 1  

Kradzieże na ogródkach działkowych »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie KPP w Bolesławcu/opr.MP
Bolesławiecka policja zanotowała liczne przypadki kradzieży z włamaniem na terenie ogródków działkowych.
Zdjęć: 1  

Rozstrzygnięcie konkursu  »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie MP
Jutro w Bolesławieckim Ośrodku Kultury rozśmieszać nas będzie kabaret Łowcy. B. Express miał dla naszych czytelników 2 pojedyncze zaproszenia na ich występ. Dziś informujemy o wynikach konkursu.
Zdjęć: 1  

Święta, święta i już po świętach »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie MP
Święta już dawno za nami, czas rozebrać choinki i schować bożonarodzeniowe dekoracje. W mieście powoli znikają świąteczne elementy, wkrótce nie będzie też choinki.
Zdjęć: 2  

Do szkoły na czas »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie PKP/MP
Na początku stycznia informowaliśmy o problemie dojazdu uczniów z Węglińca do Bolesławca. Kilkadziesiąt osób zmuszonych było do wstawania po godzinie 5:00, aby zdążyć na pociąg odjeżdżający o godz. 6:10. Pokonanie trasy Węgliniec-Bolesławiec zajmuje niewiele ponad 20 minut, uczniowie więc półtora godziny czekali na rozpoczęcie lekcji, często marznąc na dworcu. Nie pocieszało ich powiedzenie „kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”.
Zdjęć: 3  

Mistrzostwa w siatkówce »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie Opr. Daniel Biernat
W dniach 27 stycznia oraz 29 stycznia rozpoczynają się rozgrywki w ramach Mistrzostw Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce.

Profilaktyka i zdrowie w 2009 »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie Opr. Daniel Biernat
21 stycznia odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Bolesławiec. Jednym z ważniejszych punktów obrad będzie temat dotyczący realizacji programów profilaktycznych i zdrowotnych w 2009 r.

Drożeje myto »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie bom
Od 1 lutego będą obowiązywać nowe stawki myta elektronicznego dla ciężarówek przejeżdżających przez Wrocław i inne miasta, w których funkcjonują wagi.

„Dziewięć” w BOK »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie opr. MP
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na premierę musicalu „Dziewięć”, który odbędzie się 22 stycznia o godz. 19.00 w kinie Forum.

Wernisaż i pokaz kolekcji Mateusza Grobelnego »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie opr.MP
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy „Struktury Ciał” oraz pokaz kolekcji „Gipiurowa Wojna” Mateusza Grobelnego w galerii Długiej 23 stycznia o godz. 18.00.
Zdjęć: 1  

Ferie z BOK-iem »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie opr.MP
Na zbliżające się ferie zimowe Bolesławiecki Ośrodek Kultury przygotował mnóstwo atrakcji. Każdy kto chce twórczo spędzić wolny czas, nauczyć się czegoś nowego i poznać ciekawych ludzi powinien skorzystać z bezpłatnych zajęć BOK-u.

Kobiety Świata w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie opr.MP
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl „Kobiety Świata” przygotowany przez Katarzynę Laskowską, solistę śpiewająca w kraju i za granicą. Naszym czytelnikom dajemy możliwość wygrania 2-óch pojedynczych wejściówek na spektakl.
Zdjęć: 2  

Wieś Kobiałki »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Zapewne przed rokiem 1945 nikt spośród mieszkańców nieistniejących dzisiaj, śródleśnych miejscowości powiatu bolesławieckiego, toczących dawniej spokojny żywot w głębi borów nie przypuszczał, iż po kilkudziesięciu latach pozostaną na ich miejscach jedynie wątłe, spłaszczone upływem czasu kopczyki gruzów. Tak bowiem obecnie wygląda przeważająca część dawnej wsi Poświętne czy zapomniana osada Lipschau-Dohms ... Przebiegający bardzo dramatycznie proces ich odchodzenia w niebyt rozpoczął się w trakcie ostatnich miesięcy drugiej wojny światowej, a dobiegł końca już po jej zakończeniu.
Zdjęć: 2  

Sztafety pływackie »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie opr. red.
Gimnazjum Samorządowe nr 2 i II Prywatne Gimnazjum najlepsze podczas Mistrzostw Bolesławca szkół gimnazjalnych w sztafetach pływackich.
Zdjęć: 4  

Bawią się lepiej niż 20-latkowie »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie MP
Błędnym myśleniem jest, że seniorzy powinni siedzieć w domu i zajmować się wnukami. Bolesławianie należący do Uniwersytetu Trzeciego Wieku są najlepszym dowodem na to. Żyją pełnią życia i zaprzeczają wszelkim stereotypom. W sobotę pokazali, że potrafią bawić się lepiej niż nie jeden 20-latek.
Zdjęć: 11  

Zwycięstwo za zwycięstwem »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Dopiero zostali Mistrzami Okręgu, a już na swoim koncie odnotowali kolejny sukces. Tym razem młodzicy BKS „Bobrzanie” wygrali w Noworocznym Turnieju.

Spokojny weekend straży pożarnej  »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie MP
Bolesławieckiej straży pożarnej miniony weekend upłynął spokojnie. Nie doszło do poważniejszych akcji. Nie oznacza to jednak, że strażacy nudzili się. W sobotę i niedzielę usuwali połamane drzewa i gasili altankę.
Zdjęć: 1  

Hakerzy atakują iPKO »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie RW
PKO BP, czyli „Firma przyjazna klientowi” od kilkudziesięciu godzin jest Firmą przyjazną... hakerowi. Internetowi piraci wyłudzają dane podszywając się pod stronę iPKO. Bank informuje, że panuje nad sytuacją.
Zdjęć: 1  

15-lecie pożegnania czterech zer »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie mt
15 lat temu pojawiły się w obiegu banknoty i monety jakimi posługujemy się obecnie.
Zdjęć: 4  

Studniówki czas zacząć »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie MP
Do egzaminu dojrzałości pozostało sto dni, a maturzystom nie w głowie nauka. Zarówno młodzi mężczyźni i kobiety myślą tylko o jednym – balu studniówkowym na który czeka się właściwie od początku klasy pierwszej. Pierwsze studniówki w Bolesławcu mamy już za sobą. W sobotę poloneza zatańczyli uczniowie „mechanika”.
Zdjęć: 16  

Łowieckie reminescencje »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Dawne to czasy, gdy w otaczającej Osiecznicę i Kliczków puszczy huczały myśliwskie rogi, słychać było ujadanie wielu psów gończych i wybuchała gęsta palba, prowadzona ze znakomitych egzemplarzy cennej broni. Polowano tu wtedy nawet na orły, chociaż już ponad sto pięćdziesiąt lat temu były one w tych lasach prawdziwą rzadkością. Nie przeszkadzało to jednak najwidoczniej żądnym wrażeń arystokratom, skoro w trakcie łowów 1 grudnia 1856 roku zastrzelono olbrzymiego orła przedniego, którego skrzydła miały rozpiętość wynoszącą blisko dwa metry !
Zdjęć: 1  

Mistrzowie „halówki” »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Samobójcza bramka strzelona w meczu finałowym nie przeszkodziła młodzikom BKS-u zostać Mistrzami Okręgu w Halowej Piłce Nożnej. Trampkarze uplasowali się na IV pozycji.
Zdjęć: 4  

W nocy epoka lodowcowa »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie aw
Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega - spada temperatura. W konsekwencji wszystko pokryje lód.

Prąd idzie w górę »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Jeszcze niedawno życzyliśmy sobie by ten rok był dla nas szczęśliwy. Dla EnergiaPro taki będzie na pewno, dla nas niekoniecznie.
Zdjęć: 1  

Zaczadzenia można uniknąć »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie KKSP/opr.MP
W okresie od 01.12.2009 roku do 17.01.2010 roku na terenie Polski 37 osób zmarło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. 3 ofiary pochodzą z województwa dolnośląskiego. Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu przypomina o zagrożeniu i zasadach bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Pożar auta na Asnyka »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie MP/DB
Dziś po południu na ulicy Asnyka w Bolesławcu doszło do pożaru samochodu marki Volvo. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.
Zdjęć: 5  

Ruszają mistrzostwa w piłce ręcznej »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie Opr. Daniel Biernat
W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu w dniach 21 stycznia oraz 22 lutego zostaną rozegrane Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej 2009/2010.
Zdjęć: 1  

Jubileuszowy opłatek »
Tekst opublikowany 2010-01-17, opracowanie Daniel Biernat
Delikatny i kruchy opłatek jest symbolem miłości, ciepła i życzliwości. Tacy są również niepełnosprawni. Na zewnątrz delikatni i bezbronni, z pozoru ograniczeni chorobą, a naprawdę kryją w sobie bogactwo radości, siły i wytrzymałości.
Zdjęć: 43  

Maski na lodowisku »
Tekst opublikowany 2010-01-17, opracowanie MP
Wczoraj na bolesławieckim lodowisku w rytm muzyki tańczyły kotki, ptaszki i pieski. Nie były to jednak prawdziwe domowe zwierzątka, lecz mieszkańcy miasta z maskami na twarzach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował z okazji nowego roku bal maskowy.
Zdjęć: 3  

Opłatek z koniczynką  »
Tekst opublikowany 2010-01-17, opracowanie Daniel Biernat
- By życzenia się spełniły, obowiązkiem kolędnika jest zagrać lub zaśpiewać – mówił prezes zarządu wojewódzkiego PSL Tadeusz Drab. I tak też uczynił.
Zdjęć: 7  

Ferie z... policją »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie RW
Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole autokarów na dolnośląskich trasach. W 5 województwach rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Funkcjonariusze przypominają też o obowiązującym od nowego roku przepisie – dzieci na stoku muszą mieć kaski na głowie.
Zdjęć: 3  

Wejściówki na kabaret Łowcy. B »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie MP
Przypominamy czytelnikom Expressu o konkursie w którym są do wygrania 2 pojedyncze zaproszenia na kabaret Łowcy. B. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 19 stycznia.
Zdjęć: 2  

Ferie w MDK »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie opr.MP
Bolesławieccy uczniowie za dwa tygodnie rozpoczynają ferie. Większość dzieci z pewnością wyjedzie by z dala od miasta odpocząć i nabrać sił do dalszej nauki. Ci, którzy jednak zdecydują się zostać w Bolesławcu nie będą się nudzić. MDK ma kilka propozycji spędzenia tegorocznych ferii.
Zdjęć: 1  

Uniknęli mandatu »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie Daniel Biernat
Nie o każdej stłuczce, jaka ma miejsce na drodze kierowcy informują policję. Często zdarza się, że dogadują się między sobą by uniknąć mandatu.
Zdjęć: 12  

Z pomocą dla Haiti »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie Daniel Biernat
Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka przekazało 3 tys. zł na pomoc dla ofiar najsilniejszego od 200 lat trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Haiti i zwraca się z prośbą by również inni wzięli udział w zbiórce.
Zdjęć: 1  

To był dobry rok... »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie Daniel Biernat
- To był dobry rok i dla miasta, i dla przedsiębiorców w dobie szalejącego kryzysu - te słowa usłyszeli przedsiębiorcy podczas noworocznego spotkania z prezydentem miasta, Piotrem Romanem.
Zdjęć: 8  

Rozdano nagrody za promocję »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie Daniel Biernat
W sali kina Forum odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród prezydenta miasta Bolesławiec za promocję miasta w 2009 roku. Nagrody przyznano w czterech kategoriach.
Zdjęć: 39  

Sprawdź nieodśnieżone drogi »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
Wybierasz się w podróż, a nie masz pewności jak wyglądają drogi w naszym województwie. Sprawdź ich stan na stronie urzędu marszałkowskiego.
Zdjęć: 1  

„Buda” na chodniku »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie MP
Piesi powinni chodzić jezdnią czy chodnikiem? To pytanie nie powinno dziwić mieszkańców Bolesławca, którym stojąca na chodniku ulicy Zgorzeleckiej „buda” skutecznie utrudnia życie i zmusza do chodzenia środkiem ulicy. A wszystko po to, żebyśmy czuli się bezpiecznie.
Zdjęć: 12  

„Bal Charytatywny” PZSiPS »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie MP
Wkrótce „Bal Charytatywny” organizowany przez Powiatowy Zespoł Szkół i Placówek Specjalnych. Pieniądze zebrane podczas imprezy pozwolą na doposażenie szkoły i zwiększenie oferty terapeutycznej placówki.

Muszkieterowie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie MP/red.
W ubiegłym roku 60 bolesławianek skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych dostępnych dzięki Grupie Muszkieterów. W tym roku planowana jest podobna akcja.
Zdjęć: 1  

Na plotki i kawę »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie Daniel Biernat
Plotki oczywiście na tematy związane z kulturą i filmem, w Filmowej Cafe.
Zdjęć: 2  

Stary jak nowy »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie Daniel Biernat
Odnowiony budynek po przedwojennej przepompowni nieźle komponuje się z odnowionym wiaduktem.
Zdjęć: 1  

Droga nr 18 zablokowana »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie RW
Na drodze krajowej nr 18 km 55 w kierunku Olszyny doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - informuje Komenda Wojewódzka Policji. Droga jest nieprzejezdna, wytyczane są objazdy.
Zdjęć: 1  

Kronika powiatu w trzech tomach »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie Daniel Biernat
Trudno dotrzeć do materiałów, które opisywałyby historią powiatu od początku jego utworzenia, ale powstały trzy tomy opisujące jego działanie w ciągu ostatniej III kadencji.
Zdjęć: 3  

Pomóżmy Arkowi! »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie MP
Około 50-ciu tysięcy złotych kosztuje proteza, której potrzebuje Arek Kukawski. Proteza jest mu nie zbędna do codziennego funkcjonowania. W uzbieraniu tej kwoty rodzicom Arka pomaga burmistrz Nowogrodźca, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie gimnazjum, którzy organizują Koncert Charytatywny na rzecz pomocy młodemu gimnazjaliście.
Zdjęć: 5  

Nasze szkoły w rankingu »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
„Rzeczpospolita” i „Perspektywy” opublikowały raport dotyczący szkół ponadgimnazjalnych. Wrocławskie LO nr XIV in. Polonii Belgijskiej zajęło 3 miejsce.

Stratne jak lokaty »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie Open Finance
W pięciu bankach zakładane przed rokiem depozyty przyniosły klientom straty, bo ich oprocentowanie nie przekroczyło inflacji.

W piątek zaćmienie słońca »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
W Polsce również będzie można obserwować to jedno z najdłuższych zaćmień obrączkowych słońca w tym tysiącleciu. Następne w 3043 roku.

Podwyżka „stażowego” »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie MP
W tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu przeznaczy, aż 5 milionów złotych na stypendia dla stażystów. To prawie o milion więcej niż w roku ubiegłym. Jest to skutkiem zmian wprowadzonych od 1 stycznia 2010 roku.
Zdjęć: 2  

Zmiany w rozkładach PKP »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
Kilkanaście pociągów regionalnych na Dolnym Śląsku od poniedziałku 18 stycznia 2010 r. będzie kursowało według zmienionego rozkładu jazdy. Nowe godziny odjazdów i przyjazdów w większości przypadków wprowadzono na wniosek pasażerów.

„MaUPa” czeka – wzrokowcy na start »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie Daniel Biernat
Puzzle można układać nie tylko dla przyjemności, mogą być sposobem rywalizacji. Spostrzegawczość i tzw. pamięć wzrokowa znacznie ułatwia zadanie.
Zdjęć: 2  

Psy GOPRu w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. aw
Jak pracują psy w górach? O tym możesz się przekonać udając się na pokaz psów lawinowych w Karpaczu.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia  »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie tom
26 i 29 stycznia legnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje bezpłatne szkolenia z programu PŁATNIK wersja 8.01.001. Szkolenia odbędą się w Legnicy i Bolesławcu.

Narkotyki w kieszeni bolesławianina »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. MP
3 lata pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mieszkańcowi Bolesławca u którego policjanci znaleźli narkotyki.
Zdjęć: 1  

"Ogórek" dla Owsiaka »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie mt
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale internetowe aukcje idą pełną parą i wciąż można wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka.

Uwaga! Śnieg na torach! »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie MP
Wiele mówi się o usuwaniu śniegu z dróg, chodników i budynków nie porusza się natomiast tematu odśnieżania przejazdów kolejowych. A to właśnie tam w niedzielę o mały włos nie doszło do tragedii.
Zdjęć: 3  

Prezydent nagradza za promocję miasta  »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie MP
Jutro Prezydent Bolesławca wręczy nagrody za promocję miasta. Do tej pory przyznano 249 nagród indywidualnych i zespołowych. Uroczysta gala odbędzie się w sali kina Forum.
Zdjęć: 1  

Półmetek z Majką »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Doczekała się trzech pokoleń fanów, a jej koncerty są zawsze żywiołowe i przyciągają licznie publiczność.
Zdjęć: 1  

Łamią opłatek i granice »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Około tysiąca osób z terenu powiatu bolesławieckiego oraz lwóweckiego zasiądzie przy wspólnym świątecznym stole, gdzie od dziesięciu lat łamią opłatek oraz granicę między pełno i niepełnosprawnymi.
Zdjęć: 5  

Bolesławiecki Ośrodek Kultury poszukuje modelek »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie opr. MP
Masz minimum 170 cm wzrostu, jesteś szczupła i odważna, chcesz wziąć udział w pokazie mody? Przyjdź 15 stycznia do kina Forum.
Zdjęć: 1  

Dyskusja o „Wściekłym psie” »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Miłośnicy dobrej książki będą mieli okazję zapoznać się ze zbiorem reportaży pt. „Wściekły pies” autorstwa Wojciecha Tochmana.
Zdjęć: 1  

Surowce dały zarobić »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W przeciwieństwie do rynków akcji w latach 2000-2009 surowce okazały się strzałem w dziesiątkę. Droższa ropa naftowa czy miedź przełożyły się na wzrost inflacji, ale nawet po jej uwzględnieniu na surowcach trudno było stracić. Najwięcej dało zarobić złoto.

Odśnieżanie niegroźne dla gleby »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Podczas roztopów tony soli kuchennej z innymi chemikaliami trafią do kanałów i gleby. Według naukowców nie zagraża to w dużym stopniu roślinom.
Zdjęć: 3  

Zwłoki w mieszaniu na Kubika »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie MP
Dziś w południe strażacy wyważyli drzwi do jednego z mieszkań przy ulicy Kubika. W środku znaleziono nieżywego mężczyznę.
Zdjęć: 1  

„Herbapol” pomylił krople »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Lubelski „Herbapol” przypadkowo zamienił partię kropli miętowych z walerianowymi. Apteki w Polsce otrzymały informację, aby wycofać partię leku.

Zalegający śnieg stwarza zagrożenie »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie DB/MP
Widok ośnieżonego dachu zimą jest zjawiskiem tak powszechnym, że nie wzbudza naszego zainteresowania. Nie zastanawiamy się, że pod jego ciężarem dach może się zawalić.
Zdjęć: 5  

Przestępczość w Bolesławcu maleje »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie MP
Początek roku to dla policji czas posumowań. Wczoraj w siedzibie starostwa powiatowego odbyła się roczna odprawa podsumowująca pracę bolesławieckiej policji w 2009r. Jak się okazuję przestępczość w Bolesławcu maleje.
Zdjęć: 2  

Śmiertelny wypadek na trasie Bolesławiec-Lwówek Śląski »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie MP
Trudne warunki drogowe były prawdopodobną przyczyną śmiertelnego wypadku na drodze z Bolesławca do Lwówka Śląskiego.
Zdjęć: 1  

Bolesławiecki rekord WOŚP! »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Daniel Biernat
- Pobiliśmy rekord, zebraliśmy ponad 51 tys. zł - to pierwsze słowa Bogdana Nowaka, szefa sztabu bolesławieckiej WOŚP, w rozmowie z naszą redakcją. - Mam niesamowitą satysfakcję, że wspólnie nam się udało, bo jest to sukces nas wszystkich - dodaje.
Zdjęć: 22  

Wejściówki na występ kabaretu Łowcy.B czekają!  »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie BOK/MP
W przyszłym tygodniu Bolesławian czeka duża dawka śmiechu, Łowcy. B przyjeżdżają do naszego miasta. Zlew, Góra, Prymus, Zakleszcz, Basen i Maćkowy Potwór zaprezentują swój najnowszy program. Z okazji nowego roku dla czytelników Expressu mamy 2 pojedyncze zaproszenia na występ Łowców.
Zdjęć: 1  

Zasypało, a teraz zamrozi? »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie aw
Meteorolodzy ostrzegają – od wtorku Polską będzie władał wyż znad Skandynawii. Przyniesie ze sobą temperaturę poniżej minus 10 stopni w nocy.

Spadają ceny mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Indeks cen mieszkań opracowany przez Open Finance dla 16 największych polskich miast spadł w grudniu o 1 proc. Był to trzeci z rzędu spadek jego wartości.

Trzy kraje na jednym bilecie »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr.MP
Planujesz zwiedzić Polskę, Czechy i Niemcy? Wybierz się na wycieczkę z biletem EURO-NYSA. Jeden bilet umożliwi podróż bez konieczności ponownego kasowania i zakupu dodatkowych biletów. W Bolesławcu są one dostępne w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej.
Zdjęć: 1  

Weganinie – zbadaj dziecko! »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
Zespół Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka zaprasza dzieci wegańskie w wieku od 3-10 lat do udziału w badaniu weryfikującym pozytywny wpływ diety roślinnej na rozwój dzieci.
Zdjęć: 1  

Klasyka Disneya w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr.MP
Gdy księżniczka pocałuje żabę, zamieni się ona w wymarzonego księcia. Tak przynajmniej być powinno - wszyscy znamy tę historię. Ale co się stanie, gdy dziewczyna pocałuje żabę, a rezultat tego czynu będzie, trochę inny? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy przychodząc do kina Forum 15 stycznia na premierę filmu „ Księżniczka i żaba”.

Ukarzą cię w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
- No to skończyło się, nawet na stoku mogą mi wlepić mandat – martwi się Andrzej, wrocławianin i jednocześnie narciarz. Przed bystrym okiem funkcjonariusza nie uciekniemy już na łono przyrody czy w niedostępne okolice górskie. Policjanci założyli narty.
Zdjęć: 3  

Śnieg zabija »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
Śnieg przyczyną tragedii na trasie do Legnicy, ale też pod przystankiem w Świdnicy. Drogi są śliskie, a dachy pękają pod naporem lodu i topiącego się śniegu.
Zdjęć: 3  

III miejsce młodzików »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr. MP
W sobotę w Lubinie młodzi piłkarze BKS Bobrzanie wywalczyli III miejsce w Mikołajkowo-Noworocznym Turnieju w Halowej Piłce Nożnej Młodzików.
Zdjęć: 5  

Zespół Szkół Elektronicznych najlepszy  »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr. MP
Nowy rok rozpoczął się szczęśliwie dla chłopców i dziewcząt z Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, zwyciężyli oni w Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej. Przed nimi zawody strefowe.
Zdjęć: 8  

Jak „Orkiestra” grała w powiecie »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Daniel Biernat
W wielu miejscach powiatu bolesławieckiego można było spotkać wolontariuszy WOŚP. Wielka orkiestra grała nie tylko w Bolesławcu, ale również w Nowogrodźcu, Osiecznicy i Warcie Bolesławieckiej.
Zdjęć: 22  

Własnymi siłami »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Daniel Biernat
Nie jest to może dom, o którym marzyli, ale daje im poczucie bezpieczeństwa. Mają ciepły kąt, czyste ubranie i strawę.
Zdjęć: 16  

Targi rozwodowe we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie www.rozwodowe.pl
Zapraszamy na IV Targi Rozwodowe, które odbędą się 10 stycznia 2010 na Wzgórzu Partyzantów we Wrocławiu przy ul Piotra Skargi 18a w godz 11-17.
Zdjęć: 1  

Ciągle pada... »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie JG
We Wrocławiu intensywne opady śniegu występują nieprzerwanie niemal drugą dobę. Jak we Wrocławiu radzą sobie z odśnieżaniem - pokaż nam i dodaj swój film lub zdjęcie.
Zdjęć: 5  

Wypadek na A4  »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie AS
Dzisiaj przed południem doszło do wypadku na 32 kilometrze nowego odcinka autostrady A4, na pasie w kierunku Zgorzelca.
Zdjęć: 6  

Ślisko na A4 i A18 »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie AS
Uwaga na bardzo zdradliwe warunki na autostradzie A4 i A18.
Zdjęć: 1  

Unikaj zimowych awarii »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie Daniel Biernat
Mamy zimę i spadek temperatur. Zadbajmy, aby nie zamarzł nasz wodomierz, bo koszty jego wymiany pokryjemy z własnej kieszeni.
Zdjęć: 4  

Będzie rekord? »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie Daniel Biernat
Finał XVIII WOŚP już za nami. Przed nami niecierpliwe oczekiwanie na podsumowanie akcji. Wkrótce dowiemy się ile Bolesławianie ofiarowali pieniędzy dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Według wstępnych informacji jest to kwota ok. 41 tys. zł.
Zdjęć: 33  

A18 zablokowana »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie AS
O piątej nad ranem doszło do wypadku na autostradzie A18, w okolicach miejscowości Krzyżowa koło Bolesławca.
Zdjęć: 7  

Wiele utrudnień na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie mt/jg
Autostrada A-4 ze Zgorzelca do Wrocławia została rano całkowicie zablokowana. Drogowcy usunęli już skutki wypadku tira, jednak kłopoty nadal mają kierowcy niemal na wszystkich dolnośląskich drogach.

Policja wesprze „Orkiestrę” »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Bolesławieccy funkcjonariusze policji będą nie tylko czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących podczas WOŚP, ale również sami aktywnie włączą się do akcji.
Zdjęć: 3  

Zniszczyli niezniszczalne »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie Daniel Biernat
Toaleta zamontowana w ubiegłym roku przy ul. Bankowej w Bolesławcu według zapewnień producenta miała być odporna na zniszczenia i akty wandalizmu.
Zdjęć: 5  

Solniczki – najlepsi z najlepszych »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie AS
Solniczki. Tak nzywają ich koledzy po fachu. 12 zawodowych kierowców, którzy przez 24 godziny na dobę pilnują, żeby wszystkie miejskie drogi były przejezdne.
Zdjęć: 5  

Dobroczyńcy roku »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie rr
Trwa XIII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku” - największego programu promującego działalność dobroczynną firm w Polsce, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Komercyjne lecznice »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie rr
Związek Powiatów Polskich chce, by podległe samorządom placówki służby zdrowia mogły świadczyć usługi za pieniądze.

Uprzątnij biurko! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie pp
Zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych to właśnie 8 stycznia obchodzimy Dzień Sprzątania Biurka.

Zasypie nas »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie opr. aw
Wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego ostrzega - nadciągają intensywne opady śniegu.

Nuta jazzu w BOK-u »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie MP
W Bolesławieckim Ośrodku Kultury wystąpił jeden z najbardziej uzdolnionych polskich muzyków jazzowych młodego pokolenia, Maciej Fortuna. Towarzyszył mu Stefan Wekke. Razem tworzą duet. Muzycy grają własne kompozycje inspirowane muzyką skandynawską, orientalną, afrykańską, rockową i jazzową. Każdy z muzyków wnosi do duetu własne doświadczenia. Jak się okazało wśród bolesławian jest liczna grupa, która chętnie słucha tego typu muzyki.
Zdjęć: 10  

Niebezpieczne damskie spodnie! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie tom
W metalowych dodatkach damskich spodni "Mini Bleu" wykryto nikiel! Noszenie spodni z zawartością tego pierwiastka może wywołać stany zapalne.
Zdjęć: 2  

Podatkowy skandal »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie mt
W piątek prezydent – mimo wcześniejszych wahań - podpisał nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów.

Babcine sposoby na choroby »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie MP
Każdy z nas chociaż raz miał dolegliwości takie jak: katar, mrowienie w gardle, gorączka i kaszel. To zazwyczaj pierwsze objawy przeziębienia lub grypy. Zabiegani, nie mamy czasu chorować, a tym bardziej stać w kolejce do lekarza, a potem jeszcze w kolejce po lekarstwa w aptece. Zaczynamy wtedy szukać domowych sposobów leczenia przeziębienia i grypy.
Zdjęć: 4  

Mają nowe rury »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie Daniel Biernat
Kolejna inwestycja związana z budową sieci wodociągowej znalazła swój finał. Mieszkańcy budynków w zabudowie szeregowej przy ul. Starzyńskiego w Bolesławcu doczekali się wymiany starej oraz budowy nowej sieci wodociągowej.
Zdjęć: 3  

Przedsiebiorczość w szkołach »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie opr.MP
W czwartek odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekonomiczny „Jestem przedsiębiorczy”. W pierwszej edycji konkursu wystartowały drużyny z czterech bolesławieckich szkół. Zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.
Zdjęć: 13  

Za życie w pokoju i za chleb na stole »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie Daniel Biernat
- Wzbudźmy w sobie wdzięczność, za życie w pokoju, za chleb na stole, za możliwość bywania razem – apelowała podczas dorocznego spotkania pn. „Misterium chleba”, Eugenia Wolska, prezes Carpe Diem.
Zdjęć: 15  

Ale szopka! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie AS
Tylko do 31 stycznia, można oglądać wystawę czeskich szopek w bolesławieckim Muzeum Ceramiki.
Zdjęć: 6  

Właściciele śniegu »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie AS
Gdy jest go mało, problem jest niezauważalny. Natura sama sobie świetnie radzi. Kłopoty przychodzą wtedy, gdy mieszkańcy zaczynają się nim „przerzucać”.
Zdjęć: 3  

Maciej Fortuna & Stefan Weeke  »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie MP
BOK przygotował wyjątkowe rozpoczęcie Nowego Roku. Już dziś bolesławianie posłuchają ciepłych akustycznych jazzowych dźwięków w wykonaniu duetu: Maciej Fortuny & Stefan Weeke.
Zdjęć: 1  

Myto za przejazd »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie zb
Czy powstające w Polsce nowe autostrady rzeczywiście zasługują na takie miano? Raczej nie, bo nie ma przy nich miejsc obsługi podróżnych, tzw. MOP-ów. Przykładem może być choćby wybudowany ostatnio odcinek A4 Zgorzelec- Krzyżowa czy trasa między Wrocławiem a Katowicami.

Po błocie do pola »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie MP
Czy problem z dojazdem do pola może „spędzać sen z oczu”? Okazuje się, że tak. Mieszkanka Tomisławia oskarża Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej w Osiecznicy o zniszczenie drogi. ZGMiK przyznaje jej rację i zapewnia, że wszystko wróci do normy.
Zdjęć: 12  

Płać za akohol »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie opr. RW
Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych Z dniem 31 stycznia 2010 roku mija termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych osiągniętej w roku 2009.
Zdjęć: 1  

Co, gdzie, kiedy – program WOŚP »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie red.
Już za parę dni zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Niedzielna impreza odbędzie się w Galerii Concordia. Podajemy co i o której godzinie wydarzy się tego dnia.
Zdjęć: 1  

Ocalić od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie Daniel Biernat
Zdobyć wiedzę na temat swojej „małej ojczyzny”, poznać jej historię, utrwalić ją i przedstawić tak by nigdy nie została zapomniana. Taki był cel VII Powiatowego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę 2009”.
Zdjęć: 12  

Szach i mat »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie MP
Szachy są grą planszową, rozgrywaną przez dwóch graczy na planszy nazywanej szachownicą – tą teorię zna każdy, ale to jak poruszać się „drewnianym wojskiem” nie jest takie proste. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu doskonale wiedzą jak grać, aby wygrać.
Zdjęć: 9  

Z „baypasem” nie utoną »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie Daniel Biernat
Od kilku lat mieszkańcy ul. Kubika, systematycznie byli podtapiani. Wystarczył trochę większy deszcz, by piwnice zamieniały się w stawy.
Zdjęć: 4  

Jazda do szkoły! »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie AS
Godzina piąta, minut trzydzieści... , to ostatni dzwonek, żeby wstać i zdążyć na ósmą do szkoły w Bolesławcu. Kilkudziesięciu uczniów z Węglińca i okolic, każdego dnia wsiada o godzinie 6:10 do jedynego pociągu, którym mogą dojechać punktualnie na zajęcia. W tym przypadku punktualnie przez duże „P”.
Zdjęć: 3  

Czad, cichy zabójca »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie Daniel Biernat
Niewyczuwalny, niewidoczny, bez smaku i bez zapachu. Cichy i perfidny zabójca – tlenek węgla, potocznie nazywany czadem.
Zdjęć: 2  

Nie oddamy Euro 2012 Krakusom »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie KT/RW
- Stadion wybudujemy na czas, mimo zerwania umowy z dotychczasowym wykonawcą obiektu – zapewniali w poniedziałek urzędnicy miejscy, po nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu organizacyjnego Euro 2012 we Wrocławiu zwołanym przez wojewodę. Na posiedzeniu nie pojawił się Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta. Na pytania dziennikarzy odpowiadał najczęściej wiceprezydent Maciej Bluj.
Zdjęć: 14  

„Najlepsze schronisko na świecie” »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie MP
Coraz niższe temperatury są śmiertelnym zagrożeniem dla życia bezdomnych, którzy pomocy szukają w bolesławieckim schronisku. Obecnie przebywa w nim 36 – ciu mężczyzn. Mogą oni liczyć tam na własne, ciepłe łóżko i posiłek trzy razy dziennie.
Zdjęć: 10  

Książeczki ubezpieczeniowe do lamusa »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie MP
Każdy, kto odwiedzał lekarza już w recepcji był pytany o książeczkę z pieczątką potwierdzającą aktualne ubezpieczenie zdrowotne. Był – bo od początku stycznia wprowadzono zmianę. Tradycyjne książeczki zastąpią inne dokumenty, co dla przeciętnego pacjenta wydawać się może bałaganem, bo pracodawca zamiast pieczątki, dawać nam będzie co miesiąc ZUS- owskie druki.
Zdjęć: 2  

Auto dachowało »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie AS
Kilka centymetrów lodu i ani grama piasku, to główna przyczyna wypadku, do którego doszło dzisiaj koło Nowogrodźca.
Zdjęć: 3  

Po dwóch stronach szlabanu »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie Daniel Biernat
Z jednej strony szlabanu zmarznięci ludzie czekający na przyjazd autobusu, a z drugiej pasażerowie przymusowo z niego wysiadający.
Zdjęć: 4  

Postanowienia noworoczne »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie Daniel Biernat
W ostatnich dniach starego roku składamy sobie różne postanowienia i mamy nadzieję, że tym razem uda się je spełnić.
Zdjęć: 5  

Turniej charytatywny »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie Daniel Biernat
Radny Rady miasta Mirosław Sakowski zaprasza do wzięcia udziału w turnieju tenisa stołowego, z którego dochód zostanie przeznaczony na zakup budki tlenowej dla noworodków bolesławieckiego szpitala.
Zdjęć: 1  

Wspólne kolędowanie »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie AS
Wczoraj w kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu przy ul. Orzeszkowej (Osiedle Staszica), po raz pierwszy kolędowała grupa znana jako "ZESPÓŁ W SKŁADZIE"
Zdjęć: 1  

Znikną licencje »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie zab
Minionego roku pośrednicy obrotu nieruchomościami nie zaliczą do udanych. Ich obroty, w zależności od rejonu kraju zmalały o 30-60 proc.

Bankowa fuzja »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie rr
Nowy rok w bankowości rozpoczął się fuzją Getin Banku z Noble Bankiem.

Usuwamy azbest »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie red
Tylko do końca stycznia można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs dla uczniów i nauczycieli „Usuwamy azbest!”. Projekt, który wystartował w październiku 2009 r. jest elementem działań wynikających z „Programu oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009-2032”, koordynowanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Wielki finał już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. MP
W nadchodzącą niedzielę w Bolesławcu zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Impreza podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się w Galerii Concordia. Podajemy kto zagra tego dnia, a także jakie inne atrakcje czekają na bolesławian.
Zdjęć: 3  

Gwiazda kina w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie MP
Pola Negri – piękna, młoda aktorka i jednocześnie Polka o czym niewielu pamięta. Przypomina o tym wystawa zorganizowana przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury. Każdy może obejrzeć pamiątki dotyczące życia Apolonii Chałupiec – bo tak w rzeczywistości nazywała się gwiazda. BOK zaprasza także na dwa filmy w których główną rolę zagrała polska gwiazda Hollywood.
Zdjęć: 10  

„Spacerek z Orkiestrą”  »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie MP
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Gminy Warta Bolesławiecka wraz z Gminnym Centrum Kultury 9 stycznia zapraszają do udziału w biegu przełajowym – „Spacerek z Orkiestrą”. Pieniądze uzbierane podczas imprezy zostaną przekazane do skarbonki WOŚP i przeznaczone na ratowanie dzieci dotkniętych schorzeniami onkologicznymi.

Pierwszy stopień w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie RW
Coraz groźniej na górskich szlakach w Karkonoszach. Wiele tras jest zamkniętych. Wszystkich, którzy planują właśnie rozpoczęcie urlopu w górach, goprowcy ostrzegają: jest bardzo niebezpiecznie.
Zdjęć: 1  

Trudne kroki w 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Dwa tysiące albo i więcej można zaoszczędzić rzucając palenie. Drugie tyle renegocjując umowę najmu mieszkania. Najwięcej da się zyskać przechodząc na samozatrudnienie. To też ostatnie chwile na zakup mieszkania w ramach RnS. Oto garść trudnych postanowień na 2010 rok.

Okradają banki »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie rr-
Nierzetelni klienci nie dają taryfy ulgowej bankom. Na koniec listopada kwota kredytów niespłacanych w terminie przez gospodarstwa domowe i firmy przekroczyła już 44 mld zł. Było to o ponad 1 mld zł więcej niż w październiku – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Za pięć dwunasta – sylwester PZERiI »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie opr.MP
Sylwester to noc z 31 grudnia na pierwszego stycznia w którą świętuje się pożegnanie starego i nadejście nowego roku. Tradycyjnie w wieczór sylwestrowy organizuje się przyjęcia, mające za zadanie podkreślenie wyjątkowego charakteru tego święta. Członkowie bolesławieckiego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wspólnie uczcili nadejście Nowego Roku.
Zdjęć: 3  

Odbijanie piłeczki?  »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie MP
Do kogo należy obowiązek remontu mieszkania i dachu? Kiedy i dlaczego Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej odsyła sprawę do Towarzystwa Budownictwa Społecznego? Te pytania codziennie zadawała sobie Danuta Dąbrowska, której część mieszkania, dokładniej ganek pozostawia wiele do życzenia.
Zdjęć: 10  

Policja podsumowuje sylwestra »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie MP
23 interwencje, 1 wypadek drogowy, 6 kolizji i zatrzymanie 3 nietrzeźwych kierujących – tak w skrócie można podsumować policyjną akcję „2010”.
Zdjęć: 1  

Akcja zima »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie Daniel Biernat
W Bolesławcu sypnęło śniegiem. Zaspy na ulicach, przed domem na podjeździe do garażu. Taki stan rzeczy może wywołać niechęć do zimy.
Zdjęć: 10  

Awaria świateł i śnieg »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie AS
Powrót zimy i awaria świateł w poważny sposób utrudniły mieszkańcom Bolesławca poruszanie się po drogach i chodnikach.
Zdjęć: 1  

Sanki w mieście »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie AS
Powrót zimy nie dla wszystkich jest powodem do zmartwienia. Jego spore ilości od dwóch dni stały się poważną alternatywą dla lodowiska.
Zdjęć: 3  

Legalne narkotyki w Czechach »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Wyspecjalizowane jednostki policji i oddziały straży granicznej zapowiadają częstsze kontrole turystów powracających z Czech. Mają one związek z legalizacją narkotyków u naszych południowych sąsiadów.
Zdjęć: 3  

Aktor czuje się lepiej  »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Nieoficjalnie poprawia się stan zdrowia wrocławskiego aktora Mariusza Kiliana, który kilka dni temu zachorował na sepsę. Na prośbę rodziny szpital zakaźny odmawia udzielania informacji o stanie jego zdrowia.

Obowiązek odśnieżania »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż posesji – przypomina wrocławska straż miejska.
Zdjęć: 2  

Weekend bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie Daniel Biernat
Podczas weekendu mieszkańcy osiedla Zabobrze w Bolesławcu oraz wsi Dobra k/ Bolesławca mieli problemy z dostawą prądu.

Koncert kolęd »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika.
Zdjęć: 1  

Kino Forum zaprasza »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie MP
Repertuar kina Forum na najbliższe dni.
Zdjęć: 1  

Dziennikarski opłatek »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie mt
W niedzielę we wrocławskim seminarium odbyło się opłatkowe spotkanie dolnośląskiego środowiska dziennikarskiego.

Przyczajona grypa? »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie KSAJ
Pandemia grypy A/H1N1 może nie zostać opanowana przed 2011 rokiem i wskazane jest zachowanie czujności, ponieważ wirus może mutować - poinformowała dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan.

Skręt z knedlikami  »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie Wojciech Sitarz
Od 1 stycznia weszła w Czechach nowelizacja ustawy antynarkotykowej. Nasi południowi sąsiedzi silnie zliberalizowali obowiązujące prawo.

Kolejne Hot spoty w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie Daniel Biernat
Jeśli masz urządzenie wyposażone w karty sieciowe WiFi działające w standardzie 802.11b/g, już możesz korzystać z kolejnych hot spotów, które dostępne są w mieście.
Zdjęć: 1  

Kinder hobby »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie MP
Różni ludzie mają różne hobby, niektóre są naprawdę nietypowe, w końcu hobby to sprawa indywidualna – jedni lubią zbierać znaczki, inni pocztówki, a Olga Brzozowska kolekcjonuje zabawki z Kinder Niespodzianki. W swojej kolekcji ma już 400 maleńkich zabawek.
Zdjęć: 5  

Nowy Rok w Rynku »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie Daniel Biernat
Liczna grupa mieszkańców Bolesławca, tradycyjnie spotkała się w rynku by wspólnie pożegnać stary i przywitać nowy 2010 rok.
Zdjęć: 10  

Sterroryzował obsługę Shella »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławiecka policja w dniu 31 grudnia przyjęła zgłoszenie, o napadzie rabunkowym na stację paliw Shell przy ul. Kościuszki.

2012 w kinie „Forum” »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Przed wiekami Majowie pozostawili ludzkości kalendarz, który za datę końca świata wskazał rok 2012. Teraz przepowiednia miała się sprawdzić.
Zdjęć: 2  

Sylwestrowo w MDK »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie MP
Kilkanaście polskich piosenek w wykonaniu młodych śpiewaków z Młodzieżowego Domu Kultury usłyszeli bolesławianie podczas koncertu przedsylwestrowego. Występ wprowadzający w noworoczny nastrój cieszył się dużym zainteresowaniem.
Zdjęć: 11  

Dzisiaj
Wtorek 29 września 2020
Imieniny
Michaliny, Michała, Rafała

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl