Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Podwójni mistrzowie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 została podwójnym Mistrzem Bolesławca w sztafetach pływackich.

Na pływalni krytej MOSiR w Bolesławcu, przy ul. Zgorzeleckiej, odbyły się Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych w Sztafetach Pływackich. W zawodach wzięły udział 8-osobowe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Szkoły podstawowej nr 5, rocznik 1997 i młodsi. Zawodnicy rywalizowali w sztafecie 8x20m, stylem dowolnym.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Bolesławca wywalczyła drużyna SP4, w składzie: Natalia Kownacka, Martyna Kuczyńska,Krystyna Szewczuk, Maria Górska, Marta Maczkowiak, Patrycja Boluk, Anna Stępień, Anna Zając. Opiekunem zawodniczek jest Rafał Kwieciński.

W kategorii chłopców zwycięzcami również zostali zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 4, w składzie: Michał Stępień, Kacper Grela, Mateusz Kwieciński, Marek Mielnik, Maciej Buciak, Piotr Gadziński, Jonasz Szkirpan, Maciej Pańczak, pod opieką Daniela Zięby.

W kategorii dziewcząt II miejsce przypadło druzynie Szkoły Podstawowej nr 2, która wystąpiła w składzie: Lidia Dąbrowska, Natalia Jakrzewska, Marta Mętel, Małgorzata Tokarska, Anna Antoniak, Aleksandra Gołoszewska, Paulina Lichwierowicz, Justyna Domagalska. Opiekunem druzyny jest Roman Górski.

Na III miejscu uplasował się zespól Szkoły Podstawowej nr 5, w składzie: Aleksandra Kosarczyn, Agata Knapik, Kamila Pyrz, Katarzyna Wilk, Alicja Sobolska, Wiktoria Juraszek, Andżelina Zmaczyńska, Wioleta Turek, pod opieką Tomasza Zabawy.

W kategorii chłopców II miejsce zdobyli pływacy ze Szkoły Podstawowej nr 1, w składzie: Norbert Małecki, Czarek Jarczewski, Mateusz Mikołajewski, Mateusz Olesiński, Oskar Małecki, Oskar Wilk, Piotr Gzubicki, Paweł Grzesikowski. Opiekunem zawodników jest Marzanna Borecka.

III miejsce w zawodach zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2, w składzie: Wiktor Zatylny, Jacek Myjkowski, Dawid Borysiewicz, Damian Gąsior, Jakub Kalinowski, Bartosz Kołodziejczyk,Rafał Wójtowicz, Marcin Żyżak z opiekunem Romanem Górskim.

Na miejscu IV uplasowali się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 5, w składzie: Emil Słobodzian, Kacper Solpa, Jakub Rosiński, Oskar Piotrkowski, Szymon Matusz, Daniel Ungrad, Wiktor Nastał, Michał Bednarski, Sergiusz Janowski, Krystian Szewc. Opiekunem zawodników jest Tomasz Zabawa.

Mistrzowie Bolesławca otrzymali puchary i dyplomy, pozostałe drużyny nagrodzono dyplomami.

Do udziału w zawodach strefy jeleniogórskiej zakwalifikowały się: dwie pierwsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców.