Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 559 informacji. Wszystkie poniżej.

Boleslawiec oświetlony »
Tekst opublikowany 2006-12-25, opracowanie red.
Zapewne każdy mieszkaniec Bolesławca zauważył nowe, świąteczne ozdoby oświetleniowe, które pojawiły się na ulicach naszego miasta. Postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

W leśniczówce policjant postrzelił kolegę »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie red.
Dziś ma odbyć się przesłuchanie policjantów, którzy w środę wieczorem po służbie przebywali w jednej z leśniczówek w Osieczowie.

Będzie ciepło w schronisku »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie Radio Wrocław
Dyrektor szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych w Bolesławcu od jutra ponownie uruchomi dostawy ciepła dla działającego na jego terenie schroniska dla bezdomnych.

Budżet pod koniec roku »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie red.
29 grudnia odbędzie się czwarta sesja Rady Miasta, podczas której uchwalony zostanie budżet miasta na rok 2007. Samorządowcy zdecydują również o kilku ważnych remontach w mieście.

Czy łapie nas grypa? »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
W zeszłym roku w wielu przychodniach zdrowia zabrakło szczepionki przeciw grypie. sytuację tą spowodowało pamiętne zagrożenie tzw. ptasią grypą. Czy w tym roku, gdy zagrożenia nie ma, mieszkańcy Bolesławca nadal się szczepią?

Tańsze bilety autobusowe »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
18 grudnia weszły w życie promocyjne ceny biletów na niektóre trasy PKS Bolesławiec. Taniej pojedziemy m.in. do Warty Bolesławieckiej, Iwin i Wartowic.

Gimnazjum z nową halą »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
Za niecały rok uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu otrzymają zupełnie nową halę sportową. Budowa rusza już za dwa tygodnie. Jej koszt to prawie 4 mln. zł.

W Święta pociągiem szybciej i taniej »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
Ponad 100 dodatkowych pociągów regionalnych i dalekobieżnych, łączących największe miasta i regiony w kraju, wyrusza w trasy podczas Świąt i Nowego Roku.

Były prezydent podejrzany o płatną protekcję »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie red.
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze nadzoruje prowadzone przez ABW śledztwo przeciwko byłemu prezydentowi Bolesławca Józefowi B. oraz przewodniczącemu powiatowych struktur SLD Kazimierzowi S.

Cieplej nie tylko w "czwórce" »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie red.
Niedawno zakończyło się ocieplanie przedszkola nr 4 w Bolesławcu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy pozostałe tego rodzaju placówki w naszym mieście również mogą liczyć na podobne remonty.

Wojciech Pilichowski promuje miasto »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie red.
Pisaliśmy o nagrodzie za promocję Bolesławca, jaką miasto przyznaje osobom bądź instytucjom przyczyniającym się do popularyzacji naszego miasta. Jednym ze zgłoszonych w tym roku jest Wojciech Pilichowski.

Piłkarskie gwiazdy odwiedziły Miasto »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie red.
W piątek 15 grudnia na sali przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu odbyła sie gala piłkarska "Gwiazdy dla dzieci 2006". Impreza była głównym punktem obchodów 35-lecia klubu MKS Bobrzanie Bolesławiec.

Nowa Łąkowa »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Łąkowej zakończono prace przy wykonaniu nawierzchni jezdni. Wyremontowano łącznie 2950 m2 drogi.

Rytm Serca w Galerii Format »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie red.
W piątek. 15 grudnia, w Galerii "Format" Stanisława Jarmakowicz zaprezentowała licznie zgromadzonej publiczności wybrane wiersze ze swego pierwszego, wydanego w tym roku tomiku poezji.

Akcja pomocy potrzebującym trwa »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie red.
Osobiście nosił dary prezes bolesławieckiego BricoMarche Krzysztof Szymański, którego salon handlowy uczestniczył w kolejnej już akcji Fundacji Muszkieterów.

Powiat Bezpieczniejszy »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie red.
180 samochodów zatrzymali do kontroli policjanci naszego regionu w ramach akcji Bezpieczny Powiat. Łącznie stwierdzono aż 162 wykroczenia.

Top w Aquaparku »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie red.
15 grudnia dzieci z Centrum Gier i Zabaw TOP Bolesławiec pojechały na wycieczkę do Aquaparku w Polkowicach. Była to ostatnia impreza zorganizowana przez Top w tym roku.

Powtórne głosowanie »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie red.
We wsi Suszki pod Bolesławcem doszło do wyborczego przestępstwa - orzekł jeleniogórski sąd, który nakazał powtórzyć głosowanie. Wyniki wyborów do Rady Gminy Bolesławiec zaskarżył Krzysztof Zatylny.

Wiesław Ogrodnik zastępcą prezydenta »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca Piotr Roman podjął decyzję o powołaniu swojego zastępcy. Od 2 stycznia 2007 będzie nim Wiesław Ogrodnik. Prezentujemy sylwetkę nowego wiceprezydenta.

Opozycjoniści wspominają »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie KS
W Bolesławcu grupy opozycyjne powstawały spontanicznie, dopiero siedząc w więzieniu mogliśmy sobie wszystko poukładać - mówi Zbigniew Razik, jeden z represjonowanych podczas Stanu Wojennego.

Młodziczki w półfinale »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie red.
Młode siatkarki TOP-u rozegrały II turniej ćwierćfinałowy o Dolnego Śląska Młodziczek w siatkówce. Bolesławianki zapewniły sobie awans do turniejów półfinałowych.

Spór o schronisko - rozwiązanie w sądzie? »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie red.
Konflikt między Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym a znajdującym się na terenie placówki schroniskiem dla bezdomnych wciąż trwa. Najprawdopodobniej w rozwiązanie sporu zaangażowany zostanie sąd.

Ulica Piastów gotowa »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończył się remont nawierzchni chodnika przy ul. Piastów oraz remont instalacji oświetlenia drogowego.

Stan Wojenny w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
Dziś mija 25 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Prezentujemy Państwu kilka zdjęć ze zbiorów bolesławieckiej Solidarności. Zachęcamy do nadsyłania własnych fotografii.

Znów się procesują »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
Józef Burniak chce skonfiskować cały nakład wydanej niedawno książki Dariusza Muchy "Samorząd dla Mas". Według byłego prezydenta Bolesławca książka zawiera nieprawdziwe informacje na jego temat.

Niebawem Gwiazdka Życzliwości »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza 19 grudnia o godz. 17.30 do udziału w Bolesławieckiej Gwiazdce Życzliwości. Motywem przewodnim, wzorem zeszłego roku, będą anioły przekazujące dobre słowo.

Trudne i zasłużone zwycięstwo TOPu »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
9 grudnia 2006 bolesławieccy siatkarze odnieśli swoje kolejne, piąte już zwycięstwo w IV lidze dolnośląskiej.

Są nagrody dla promujących Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Jeszcze tylko do 15 grudnia składać można wnioski o przyznanie nagrody za promocję Bolesławca. Wyróżnienie to otrzymać może każdy, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do promocji i popularyzacji naszego miasta.

Urodziny Bobrzan - plan imprezy »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Już w nadchodzący piątek odbędzie się specjalna gala piłkarska, zorganizowana w zwiążku z obchodami 35-lecia klubu MKS Bobrzanie Bolesławiec. W hali MOS Bolesławiec zobaczymy m.in. kilka gwiazd piłkarskiej ekstraklasy.

Znęcał się i gwałcił »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Aż osiem zarzutów postawiono 44-letniemu mieszkańcowi Bolesławca, który oskarżony jest m.in. o znęcanie się i wielokrotny gwałt na swej 14-letniej pasierbicy. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Czekając na nowe kino »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie red
Jeszcze niecały rok przyjdzie nam poczekać na pierwszy seans w remontowanym budynku kina Forum. Postanowiliśmy sprawdzić jak przebiegają prace nad jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Bolesławcu.

Zamknięty po raz trzeci »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie red.
13 grudnia ponownie zamknięty zostanie przejazd kolejowy przy ulicach Polnej i Modłowej. Prace remontowe potrwają cztery dni.

Przedszkole cieplejsze »
Tekst opublikowany 2006-12-07, opracowanie red.
Zakończyły się prace przy ocieplaniu Przedszkola nr 9 w Bolesławcu. Po remoncie budynek wygląda "jak nowy". Pamiętajmy jednak, że remontu wymagają inne tego rodzaju placówki w Bolesławcu.

Solidarność w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Na ulicy Karpeckiej 5 otwarto Miejską Komisję NSZZ Solidarność w Bolesławcu. Przedstawiciele organizacji zachęcają do współpracy i oferują różnorodną pomoc.

Rozpoczął się remont oświetlenia »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Wczoraj rozpoczął się w Bolesławcu remont oświetlenia przy kilku ulicach Bolesławca. Ekipa remontowa obiecuje prowadzić prace tak, aby nie stały się zbytnim utrudnieniem dla mieszkańców. Koniec remontu 15 grudnia.

Jest Strefa Ekonomiczna! »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Dzięki powiększeniu wałbrzyskiej strefy ekonomicznej możliwe było utworzenie specjalnej podstrefy w Bolesławcu. To wielka szansa dla naszego regionu - głównie ze względu na nowe miejsca pracy.

Schronisko bez ciepła i wody »
Tekst opublikowany 2006-12-05, opracowanie red.
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Bolesławcu postanowiła odciąć dostawę ciepła i wody dla znajdującego się na terenie szpitala schroniska dla bezdomnych.

Prezydent ślubował  »
Tekst opublikowany 2006-12-05, opracowanie red.
Wczoraj, w Sali Rajców w Bolesławcu odbyło się ślubowanie nowo wybranego prezydenta Bolesławca Piotra Romana. Ślubowanie odbyło się podczas II sesji Rady Miasta Bolesławca.

Pijany pędził Tirem po autostradzie »
Tekst opublikowany 2006-12-04, opracowanie red.
Kierowca ciężarówki kilkukrotnie uciekał policji, spychał inne samochody na pobocze, pędził przed siebie trasą A-4. W dodatku był kompletnie pijany.

Filmowy grudzień »
Tekst opublikowany 2006-12-04, opracowanie red.
Grudniowy repertuar rozpocznie się filmem przeznaczonym dla młodych widzów, w którym spotkamy się ze światem pełnym buntu i młodzieńczej przekory.

Zaskarżone wybory do Rady Powiatu »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie red.
Wybory do Rady Powiatu Bolesławieckiego powinny zostać powtórzone - twierdzi Andrzej Żurek, niedoszły radny, który złożył stosowne zażalenie do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

Gwiazdy piłkarskie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie red.
W tym roku bolesławieccy Bobrzanie obchodzą 35-lecie istnienia klubu. Z tej okaji planowana jest specjalna gala, podczas której zobaczyć będziemy mogli kilka gwiazd piłkarskiej Orange Ekstraklasy.

Sprzątamy po psach? »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie red.
Jakiś czas temu pojawiły się w naszym mieście specjalne pojemniki na psie nieczystości. Każdy mieszkaniec Bolesławca może za darmo pobrać odpowiedni zestaw do sprzątania po swoim pupilu. Czy pomysł okazał się udany?

Konflikt w szpitalu »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
Nad zwróceniem się o pomoc do policji zastanawia się Janusz Kalisz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Chodzi o prowadzone przez PCK schronisko dla bezdomnych, znajdujące się w budynku na terenie szpitala.

Miasto rozdaje materiały  »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
W Bolesławcu, w trakcie wykonywania inwestycji miejskich, pozyskuje się kostkę granitową, asfalt, kamień, granit i krawężniki granitowe. Materiały wydawane będą nieodpłatnie mieszkańcom miasta.

Można przejść Jarzębinową »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończyły się prace przy budowie drogi bocznej do ul. Jarzębinowej. Nowa droga ma 32,5 mb długości i 5,0 mb szerokości.

Szybciej do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie pkp.boleslawiec.pl
Skrócenie czasu jazdy pociągów do Wrocławia i Gorlitz oraz dodatkowy pociąg kursujący głównie z myślą o studentach to tylko niektóre nowości w nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia 2006 r.

Udane Mistrzostwa Austrii »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
Świetnie zaprezentowali się nasi reprezentanci podczas Mistrzostw Ausrii w racketlonie, rozgrywanych w dniach 24 - 26 listopada. Krzysztof Samonek w swojej kategorii wygrał, natomiast Krystyna Szwajkowska wywalczyła czwarte miejsce.

Bolesławiec może być wielki  »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie Jarosław Fink
Barbara Alaszewska pochodzi z Anglii, lecz korzenie ma prawdziwie polskie. Dawniej, marząc o ucieczce od miejskiego zgiełku Londynu, zawsze wspominała wycieczki z lat dziecięcych do spokojnej, cichej Polski. W Bolesławcu znalazła się nie z przypadku.

Czeska komedia podczas DKF »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie red.
Organizatorzy bolesławieckiego DKF-u zmienili plan jutrzejszego spotkania. Zamiast filmu "Przetrzymać tę miłość" będziemy mogli zobaczyć świetną czeską komedię Filipa Renč.

Z Bolesławca do Harrachova »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie red.
Biuro turystyczne bolesławieckiego PKS organizuje w dniach 9 – 10 grudnia wyjazd do Harrahova na Puchar Świata w skokach narciarskich.

Karol Stasik na czele Rady Powiatu »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
Wczoraj, 27 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego trzeciej kadencji. Starostą wybrany został Cezary Przybylski (PO), na przewodniczącego rady wybrano Karola Stasika (PO).

Top walczył o drugie miejsce »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
W sobotę drużyna TOP Ekoceramika Bolesławiec rozegrała mecz wyjazdowy VIII kolejki II ligi tenisa stołowego z vice-liderem STS Bartoszów.

Jest budżet na rok 2007 »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie UM
Prezydent Piotr Roman podpisał projekt budżetu miasta na 2007 rok. W serwisie prezentujemy prognozowane wielkości i źródła dochodów gminy, jak również planowane inwestycje.

Sztuka ponad granicami - od 2 grudnia »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
Światowej klasy jazz na żywo towarzyszyć będzie wystawie poplenerowej 42 Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego "Sztuka ponad granicami"

Piotr Roman Prezydentem »
Tekst opublikowany 2006-11-26, opracowanie red.
- Bolesławiec wygrał - powiedział Piotr Roman po wstępnym podliczeniu głosów. Dotychczasowy prezydent miasta zdobył 7767 głosów (67,3%). Jego przeciwnik - Karol Stasik - zgromadził 3796 głosów (32,7%).

Odświeżone Centrum Rehabilitacji  »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończyły się prace budowlane przy Centrum Rehabilitacji Dzieci i Osób Dorosłych przy ul. Parkowej.

Spotkanie samorządowców z wicepremierem »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie red.
22 listopada prezydent Bolesławca Piotr Roman przebywał na spotkaniu samorządowców z wicepremierem Ludwikiem Dornem, które odbyło się w Głogowie.

Uciekł z miejsca zda(e)rzenia »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie red.
Dwa i pół promila alkoholu we krwi miał kierowca Opla, który spowodował kolizję drogową, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

II Festiwal Kina Off Bolesławiec i Okolice »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie red.
Już dziś, 23 listopada o godz. 17.00 w kinie Orzeł odbędzie się II Festiwal Kina Off. W serwisie prezentujemy pełny program imprezy.

Bezrobocie. Trochę statystyki »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie red.
Niestety, panie stanowią większy niż mężczyźni procent wśród osób bezrobotnych – mówi Ewa Hryciów, dyrektor Bolesławieckiego PUP.

Pomysły na mieszkania »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie http://boleslawiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/67075
Gazeta Wrocławska opublikowała wczoraj rozmowę z kandydatami na prezydenta Bolesławca - Piotrem Romanem i Karolem Stasikiem. Wywiad dotyczy pomysłów na budownictwo mieszkaniowe i remonty starych budynków.

Księga kondolencyjna w holu ratusza  »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie red.
W związku tragedią w kopalni "Halemba" mieszkańcy Bolesławca mogą składać wyrazy współczucia w Księdze kondolencyjnej, która wyłożona jest w holu Ratusza.

Działalność nie bez problemów »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie MW
Było ciężko, ponieważ na tej samej ulicy właściciel podobnego punktu oszukał ludzi i uciekł za granicę - rozmawiamy z Beatą Chmielowską, właścicielką Pośrednictwa Ubezpieczeniowego i Finansowego w Bolesławcu.

Łączymy się w bólu »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie red.
W związku z tragedią w kopalni Halemba kandydat na prezydenta Bolesławca Piotr Roman informuje, iż zakończył kampanię wyborczą. Bolesławianie łączą się w bólu z rodzinami ofiar.

Niewybuch na Sądowej »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
Wczoraj nad ranem robotnicy budowlani znaleźli niewybuch przy ulicy Sądowej w Bolesławcu. O znalezisku poinformował inspektor nadzoru budowlanego, nadzorujący prace związane z budową chodnika.

W krainie łużyckich osobliwości »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
16 listopada w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bolesławcu odbył się ostatni etap regionalnego konkursu ekologicznego "W krainie łużyckich osobliwości”.

Czy nauczyciel powinien się bać? »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
Mimo, że uczeń bolesławieckiego gimnazjum nr 2 przyznał się do kłamstwa, jego koledzy grożą niesłusznie oskrażonemu nauczycielowi pobiciem.

Siedem bramek w Bolesławcu! »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie red.
Niemal hokejowym wynikiem zakończył się mecz IV ligi pomiędzy BKS Bolesławiec a Miedzią Legnica. Nasz zespół wygrał ostatecznie 4:3 i zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli.

Karetki kupione »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie red.
Na początku listopada pisaliśmy o przetargu, jaki za zakup dwóch nowych karetek rozpisał szpital powiatowy w Bolesławcu. Dziś oba ambulanse są już do dyspozycji placówki.

Zadymiony Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie artykul.php?id=112
Czym palimy w naszym mieście? Prezentujemy małą galerię zdjęć oraz Rozmowę z Mirosławem Jaśkiewiczem - współwłaścicielem „Termotechniki” w Bolesławcu.

Z Jugosławii do Polski »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza na ekspozycję poświęconą 60. rocznicy przyjazdu na ziemię bolesławiecką polskich emigrantów z terenów Jugosławii.

Będzie cieplej w szkole »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
Zakończyły się prace przy przebudowie i termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Dolne Młyny. Łączny koszt remontu opiewa na kwotę prawie 1,3 mln zł.

Czekając na drugą turę »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
26 listopada odbędzie się druga tura wyborów na prezydenta Bolesławca. Wystartują w niej obecny prezydent Piotr Roman (PiS) i przedstawiciel PO Karol Stasik. O drugiej turze zadecydowało...91 głosów.

Koniec bezrobocia w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
Około sto milionów dolarów zainwestuje japoński koncert JVC w fabrykę monitorów pod Bolesławcem. Umowa jest już podpisana, inwestycja oznaczać może nawet do tysiąca nowych miejsc pracy w naszym regionie.

Znamy Radę Powiatu »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie red.
W serwisie prezentujemy skład Rady Powiatu Bolesławieckiego. Siedmiu przedstawicieli ma PO, pięciu - PiS.

II Festiwal Kina Off  »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie red.
23 listopada w kinie Orzeł o godzinie 16.00 odbędzie się pokaz filmów, które zostaną zgłoszone na II Festiwal Kina Off Bolesławiec i Okolice.

Jak przygotować samochód?  »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie MW
Nie wolno zmieniać opon w momencie, gdy spadnie pierwszy śnieg – optymalnie jest założyć oponę zimową, gdy temperatura spada poniżej 8˚C – rozmawiamy z Maciejem Masternakiem, właścicielem warsztatu samochodowego na ul. Granicznej 42.

Spotkanie DKF »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie red.
Wszystkich kinomanów bolesławiecki DKF zaprasza na spotkanie, podczas którego podsumowana będzie dotychczasowa działalność klubu. Zobaczyć będzie można również film "W Rytmie Serca".

Pływacy walczyli o Puchar Prezydenta »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie red.
11 listopada na pływalni MOSiR w Bolesławcu odbył się szósty już minimaraton pływacki o puchar Prezydenta Miasta Bolesławiec. Łącznie wystartowało ponad 40 pływaków.

Jak wypadli pozostali kandydaci? »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie red.
W Bolesławcu czeka nas druga tura wyborów. Piotrowi Romanowi nie udało się przekroczyć 50 procent głosów, zmierzy się więc jeszcze raz z kandydatem PO Karolem Stasikiem. W serwisie prezentujemy wyniki pozostałych kandydatów na prezydenta Bolesławca.

JVC już szuka pracowników »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie red.
Nawet kilkadziesiąt milionów dolarów chce zainwestować w naszym regionie japoński koncern JVC. Fabryka ekranów ciekłokrystalicznych miałaby dać około tysiąc nowych miejsc pracy. Już teraz pojawiają się w Internecie pierwsze oferty.

Będzie druga tura »
Tekst opublikowany 2006-11-13, opracowanie
Niecałych dwustu głosów zabrakło Piotrowi Romanowi do zwycięstwa w pierwszej turze wyborów na prezydenta Bolesławca. Kandydat PiS nie zdołał więc przekroczyć progu 50 procentowego poparcia i zmierzy się z Karolem Stasikiem (PO, 21 procent głosów) w drugiej turze wyborów. W serwisie prezentujemy skład nowej Rady Miasta.

Będzie autostrada! »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
9 listopada pod Bolesławcem, w miejscu przyszłego węzła autostradowego Bolesławiec, podpisane zastały kontrakty na budowę odcinka autostrady A4 Zgorzelec - Krzyżowa. Kontrakty podpisano w obecności premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Rynek zostanie wybrukowany »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Wczoraj, w Sali Rajców w Bolesławcu prezydent Piotr Roman podpisał kontrakt na wybrukowanie powierzchni Rynku, projekt małej architektury oraz wykonanie na ul. Prusa pasażu pieszego. Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja projektu.

Wybory - kto prezydentem? »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Mamy sześciu kandydatów, wśród których najwięcej szans daje się obecnemu prezydentowi - Piotrowi Romanowi (PiS), Karolowi Stasikowi (PO) oraz Józefowi Burniakowi (SLD). Mamy również za sobą pierwsze wyborcze sprawy sądowe - najpierw Józef Burniak, potem Karol Stasik na łamach lokalnych mediów musieli prostować podawane przez siebie informacje.

Oddajmy niebezpieczny lek! »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Wojewoda Krzysztof Grzelczyk prosi o niezwłoczne przekazanie informacji o posiadaniu wszystkich serii leku Corhydron 25, Corhydron 100, Corhydron 250 na numery alarmowe: 997, 998, 999, 112.

List otwarty Prezydenta »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Prezydent Piotr Roman, w związku z ostatnimi działaniami sztabu wyborczego bolesławieckiej PO, publikuje list otwarty do Karola Stasika - swego kontrkandydata w nadchodzących wyborach samorządowych.

Sezon na kino »
Tekst opublikowany 2006-11-09, opracowanie red.
Przed wyborami, razem z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury zapraszamy na kilka chwil czystego relaksu w kinie Orzeł. Już od jutra wyświetlane będą dwa hity trwającego sezonu - "Volver" Pedro Almodovara oraz "Sezon na Misia", popularny film animowany.

Ponad trzystu przeszkolonych »
Tekst opublikowany 2006-11-09, opracowanie red.
W okresie od stycznia do końca października Urząd Pracy w Bolesławcu zorganizował 69 szkoleń (indywidualnych oraz grupowych). W tym czasie skierowano na kursy łącznie 311 osób.

Konkurs na najlepszą pracę »
Tekst opublikowany 2006-11-08, opracowanie red.
Trzy tysiące złotych czekają na autora najlepszej pracy magisterskiej bądź doktorskiej, której temat związany będzie z naszym miastem. Prezydent Piotr Roman ogłosił pierwszą edycję konkursu, w którym brać udział mogą prace obronione w roku akademickim 2005/2006 i 2006/2007 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce.

DKF po przerwie »
Tekst opublikowany 2006-11-07, opracowanie red.
Pierwszy jesienny seans DKF rozpocznie się 16 listopada o godz. 18.00 spotkaniem klubowiczów, podsumowaniem dwuletniej działalności i wyborem nowej rady. Bolesławiecki Ośrodek Kultury Zaprasza wszystkich tych, którzy lubią oglądać filmy i o nich dyskutować.

Początek listopada pełen kradzieży »
Tekst opublikowany 2006-11-07, opracowanie red.
Cztery, dziesięć, dwanaście - tyle tysięcy warte były narzędzia i samochód, skradzione w naszym regionie w pierwszych dniach listopada. Auto marki Audi (12 tysięcy zł) znikł z ulicy Gdańskiej w Bolesławcu.

Będziemy jeździć nowym autobusem  »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu kupił nowy autobus. Autobus marki Jelcz 081MB wyposażony jest w silnik ekologiczny Euro 3. Autobus ma 20 miejsc siedzących i 16 stojących.

Parkowa i Żwirowa oddane do użytku »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończyły się prace przy przebudowie dwóch ulic. Dotychczasowa mała, często remontowana ulica Parkowa ma teraz szerszą jezdnię oraz chodniki. Natomiast wyremontowana ulica Żwirowa stanowi dogodny dojazd do posesji dla samochodów osobowych i służb komunalnych.

Trwają prace przy budowie amfiteatru nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Nowy amfiteatr powstaje na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Spacerowej. Obiekt przewidziany jest na 3000 miejsc siedzących, w tym 1700 miejsc tzw. trybun ziemnych z krzesełkami.

Wygrana BKS »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Nasz zespół odniósł zasłużone zwycięstwo w meczu z Górnikiem Złotoryja. Mimo zaciekłej obrony przyjezdnych piłkarzom BKS udało się strzelić dwie bramki - ich autorami (60 i 65 minuta) byli bracia Jasińscy.

Dodatkowe miejsce na reklamę »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie red.
W powiecie bolesławieckim przybyło kilkanaście kolejnych miejsc na obwieszczenia i reklamę. Już w kwietniu br. Zarząd Powiatu Bolesławieckiego postanowił zakupić czternaście słupów ogłoszeniowych.

Będzie nowa elewacja »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie red.
Rozpoczęły się prace renowacyjne elewacji budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. Budynek odtworzony zostanie zgodnie z projektem zatwierdzonym przez konserwatora zabytków.

Będą nowe karetki »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie red.
Szpital powiatowy niebawem zakupi dwie nowe karetki ratunkowe. Obecnie rozpoczynają się procedury przetargowe. O planowanych zakupach opowiada Urszula Fuchs, dyrektor SP ZOZ w Bolesławcu.

Nasza rozmowa. Daniel Hyjek »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie MW
Trzeba przyznać, że na tym rynku konkurencja jest ogromna - mówi w rozmowie z naszym portalem Daniel Hyjek, prowadzący popularny w naszym mieście lokal Italian Pizza.

Akcja 'Stop Wypadkom' w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie red.
26 października 2006 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z bolesławieckich szkół podstawowych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, Nadleśnictwa, EnergiiPro Koncernu Energetycznego w Bolesławcu.

Przybędzie 40 nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie red.
Już 6 listopada 2006 r. podpisana zostanie umowa na wybudowanie kolejnego budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Śluzowej, a w dniu następnym nastąpi przekazanie placu budowy.

Pudzian w Bolesławcu - zobacz galerię zdjęć! »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie MW
W sobotę 28 października w Bricomarche specjalnym gościem był Mariusz Pudzianowski. Sporty siłowe trenuje od kilkunastu lat, jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Najsilniejszego Człowieka Świata. Słynny Strong Man niestety nie pokazał nam swojej siły, za to świetnie prowadził różnego rodzaju konkursy i zawody dla dzieci oraz dorosłych.

Święto Wszystkich Świętych - komunikat MZK »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie red.
Bolesławieckie MZK informuje o zmianach w rozkładzie jazdy autobusów podczas środowego Święta Wszystkich Świętych. Prezentujemy wszystkie zmiany, jednocześnie przypominamy - we wtorek i w czwartek autobusy MZK kursować będą wg rozkładu dnia roboczego.

Dyskotekom tak - narkotykom nie »
Tekst opublikowany 2006-10-31, opracowanie red.
W nocy z 28 ns 29 października funkcjonariusze Urzędu Celnego oraz KPP w Bolesławcu przeprowadzili wspólnie kolejną akcję skierowaną przeciwko dilerom narkotyków ("dyskotekom tak – narkotykom Nie"). Tym razem w rejonie dyskoteki w miejscowości Suszki funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód VW Passat.

Z myślą o przedsiębiorcach »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie red.
26 października w Bolesławcu zakończono prace przy modernizacji siedziby Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy al. Wojska Polskiego 6, inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej.

Gimnazjaliści grali w piłkę »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie red.
26 października, na stadionie MOSiR w Bolesławcu odbyły się zawody w piłce nożnej. W turnieju brały udział reprezentacje bolesławieckich klas gimnazjalnych. W serwisie prezentujemy wyniki zawodów.

Nasza rozmowa - Radosław Owczarkowski »
Tekst opublikowany 2006-10-30, opracowanie MW
Jak co tydzień na naszych łamach prezentujemy rozmowę z ciekawą osobowością naszego miasta. Dziś Radosław Owczarkowski, prawnik prowadzący kancelarią prawną, obsługujący osoby prywatne i firmy z terenu Bolesławca.

Spotkanie z Jadwigą Dörr »
Tekst opublikowany 2006-10-26, opracowanie red.
"Miłość, Dobro, Słowo" – tak zatytułowała spotkanie z czytelnikami poetka, pisarka Jadwiga Dörr. Odbyło się ono w ramach X Jubileuszowych Bolesławieckich Dni Kultury Chrześcijańskiej, w dniu ich zakończenia, 21 października w Galerii Format Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu.

Śmierć w Kruszynie »
Tekst opublikowany 2006-10-25, opracowanie red.
Na drodze numer 4 w Kruszynie doszło do zderzenia dwóch Mercedesów - ciężarówki i samochodu osobowego. Kierująca autem 27-letnia kobieta prawdopodobnie jechała zbyt szybko, w wyniku zderzenia zginęła na miejscu. Jej pasażer walczy o życie w szpitalu.

Pudzian w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-10-25, opracowanie red.
Już w najbliższą sobotę, 28 października na terenie bolesławieckiego BricoMarche (Aleja Tysiąclecia 34A) odbędzie się impreza, podczas której gwiazdą będzie najlepszy polski Strong Man - Mariusz Pudzianowski. Siłacz weźmie udział w zawodach, które rozpoczną się o godzinie 10.00; dla uczestników przewidziano całą masę konkursów. Zapraszamy!

Przejazd zamknięty dłużej »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Remontowany obecnie przejazd kolejowy przy ulicach Polnej i Modłowej zamknięty będzie jeszcze do jutra - informuje wykonawca robót, Trakcja Polska z Warszawy. Pierwotnie przejazd miał być otwarty już dziś, kierowcy będą jednak musieli jeszcze trochę poczekać.

Są pieniądze na pomoc »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej podpisało porozumienie z prezydentem Bolesławca Piotrem Romanem na realizację programu z zakresu funkcjonowania i rozwoju sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Bolesławiec jest przejrzysty  »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Zakończył się drugi etap akcji "Przejrzysta Polska". W Polsce pozytywnie zaliczyło go 178 samorządów spośród prawie 800, które dwa lata temu przystąpiły do akcji. 20 października odbyła się we Wrocławiu konferencja podsumowująca akcję "Przejrzysta Polska" w województwie dolnośląskim.

Mieszkańcy chcą się badać »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Bezpłatne badania profilaktyczne cieszyły się w Bolesławcu bardzo dużym zainteresowaniem. Radni miejscy chcą podjąć uchwałę, która pozwoliłaby kontunuować przeprowadzanie tego rodzaju akcji.

Niemcy już mają »
Tekst opublikowany 2006-10-24, opracowanie red.
Jak widać na załączonym zdjęciu - w Niemczech jest już ulica naszego starego - nowego wice-premiera. Może więc my również nie powinniśmy się wstydzić? Zapraszamy Państwa do naszych galerii z humorem, zachęcamy do nadsyłania własnych zdjęć. Więcej fotografii w galerii - na tej stronie

Młodzi napadali na starsze kobiety »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie red.
Bolesławieccy policjanci zatrzymali 15-letniego chłopca, który przy ul. Parkowej przewrócił 79-letnią kobietę i skradł jej torebkę. Jak się okazało - nie był to pierwszy tego rodzaju wyczyn chłopca, który zazwyczaj działał razem z kolegą.

Dwa drogie kilometry »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie red.
Zakończył się remont drogi powiatowej na odcinku Bolesławiec – Krępnica. Naprawa niemal trzech kilometrów (2704 m) drogi kosztowała prawie 800 tysięcy złotych.

Zapisy na ligę »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie red.
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Bolesławcu ogłosił zapisy do lig powiatowych w halowej piłce nożnej, koszykówce i siatkówce. Szczegółowych informacji na temat uczestnictwa w rozgrywkach uzyskać można w siedzibie MOS (hala sportowa I LO przy ul. Tyrankiewiczów), u Janusza Baranowskiego, tel 075 732 22 11.

Niemoc BKS »
Tekst opublikowany 2006-10-23, opracowanie red.
Piłkarze BKS z kolejki na kolejkę grają coraz słabiej. Mecz z Prochowiczanką-Urbex (0:0) był prawdziwym popisem piłkarskiej nieskuteczności. Dość powiedzieć, że znajdujący się w końcówce spotkania w sytuacji jeden na jeden Pietkiewicz nie trafił w bramkę...

Bolesławiec w kwiatach - znamy wyniki »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie red.
18 października w Sali Rajców w Bolesławcu nastąpiło podsumowanie konkursu "Bolesławiec w kwiatach". W konkursie wzięło udział 34 uczestników, przeglądy zgłoszonych do konkursu ogródków kwiatowych i ukwieconych balkonów lub okien odbywały się od czerwca do lipca tego roku. Dziś znamy już zwycięzców konkursu.

Składy komisji wyborczych »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie red.
W serwisie prezentujemy składy wszystkich osiemnastu komisji wyborczych, ustanowionych w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. 12 listopada wybierać będziemy członków Rady Miasta Bolesławiec, Rady Powiatu Bolesławieckiego, Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, również Prezydenta Bolesławca.

Stacjonarnie czy mobilnie? Nasza rozmowa. »
Tekst opublikowany 2006-10-20, opracowanie MW
Jakość notebooków jest wyższa, ponieważ dany sprzęt jest przeważnie produkowany u jednego producenta. - mówi w rozmowie z nami Radosław Szczepański, właściciel sklepu komputerowego Ovisnet znajdującego się w siedzibie 'Fast Service' przy ulicy Bielskiej.

Trwają konkursy 'Nasze Izery'! »
Tekst opublikowany 2006-10-19, opracowanie red.
Jeszcze tylko do końca października można przesyłać zdjęcia i prace plastyczne na polsko-czeskie konkursy – fotograficzny i plastyczny – pt. "Nasze Izery". Organizatorzy zapraszają do udziału dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z terenu powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego.

Samorządowcy grali w siatkówkę »
Tekst opublikowany 2006-10-18, opracowanie red.
Już po raz trzeci zorganizowano Samorządowy Turniej Siatkówki. O puchar prezydenta miasta walczyły reprezentacje Gminy Bolesławiec, Urzędu Miasta, Straży Miejskiej i MOSiR Bolesławiec.

Jedenasty Rock Blok w Bok »
Tekst opublikowany 2006-10-18, opracowanie red.
Tegoroczny Rock Blok w Bok ma charakter wspomnieniowy. Podczas 3 koncertów organizatorzy będą chcieli zaprezentować i przybliżyć to co przez dziesięć lat działo się na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Muzycznych - 'Rock Blok w Bok'.

Przejazd zamknięty od jutra »
Tekst opublikowany 2006-10-18, opracowanie red.
Trakcja Polska – PKRE, wykonawca modernizacji linii Bolesławiec - Zebrzydowa już jutro rano rozpocznie remont przejazdu kolejowego przy ulicach Polnej i Modłowej. Roboty potrwają do 23 października, w tym czasie przejazd będzie zamknięty.

Gimnazjaliści wreszcie w nowym budynku »
Tekst opublikowany 2006-10-17, opracowanie red.
11 października w Gimnazjum Samorządowym nr 3 w Bolesławcu odbyło się symboliczne rozpoczęcie roku szkolnego. Symboliczne, ponieważ gimnazjaliści rozpoczęli naukę w normalnym terminie po wakacjach, czyli 1 września - po rocznej nieobecności w swojej placówce.

Kolejne zawody pływackie »
Tekst opublikowany 2006-10-17, opracowanie red.
14 października odbyły się piąte zawody pływackie, organizowane przez MOSiR w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Impreza miała miejsce na basenie krytym przy ul. Zgorzeleckiej, zawodnicy pływali stylem motylkowym na trzech dystansach: 20, 60 i 100 metrów. W serwisie prezentujemy wyniki i zdjęcia z imprezy.

Oratorium Piotra Rubika - będzie telebim »
Tekst opublikowany 2006-10-17, opracowanie red.
Już jutro - 18 października - w Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Orzeszkowej 3 odbędzie się oratorium "Tu es Petrus" Piotra Rubika. Przypomnijmy - wydarzenie pierwotnie miało się odbyć w sierpniu, intensywny deszcz i przenikliwe zimno spowodowało, iż organizatorzy zdecydowali się zmienić zarówno miejsce koncertu, jak i jego termin.

40. Międzynarodowe Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora  »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie red.
23 listopada w Bolesławieckim Ośrodku Kultury wystąpi aktor z Kamerunu - Felix Kama z monodramem 'Gdzie Jest Lepiej' w reżyserii Andreja Kritenko.

Badanie opinii społecznej w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie red.
Na terenie Bolesławca trwa badanie opinii społecznej. W ramach badań przeprowadzany jest sondaż opinii mieszkańców, a uzyskane wyniki będą zaprezentowane podczas najbliższej sesji Rady Miasta Bolesławiec w dniu 25 października.

Remis w derbach »
Tekst opublikowany 2006-10-16, opracowanie red.
W ostatniej kolejce IV ligi BKS Bolesławiec zremisował z Włókniarzem Mirsk 1:1. Wynik sprawiedliwy, obie drużyny stworzyły zacięte, wyrównane widowisko, same bramki padły na przestrzeni siedmiu minut. Najpierw Dubiel wykończył koronkową akcję dając prowadzenie gospodarzom, następnie wyrównał Demczar. BKS zajmuje 5 miejsce w tabeli.

Gmina Miejska Bolesławiec otwarta na fundusze strukturalne »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie red.
W ramach ogólnopolskiego projektu „Powiaty i gminy otwarte na fundusze strukturalne” Związek Powiatów Polskich wręczył certyfikaty pracownikom samorządowym i jednostkom samorządu terytorialnego szczególnie aktywnym w pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych.

Jesteśmy na pierwszym miejscu! »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie red.
W ostatnim numerze 'Nowin Jeleniogórskich' (nr 41) ukazał się 'VII ranking gmin', który obejmuje gminy byłego województwa jeleniogórskiego. Bolesławiec uplasował się w nim na pierwszej pozycji.

Iluminacja doceniona »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie red.
10 października Philips Lighting Poland uhonorował wysiłki samorządów, projektantów i wykonawców instalacji oświetleniowych zrealizowanych na sprzęcie Philips Lighting. Wśród wyróżnionych znalazło się również nasze miasto, w którym profesjonalnie oświetlono kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Muzeum Ceramiki.

Ogrody poezją malowane »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie red.
Jeszcze przez dwa dni przyjmowane będą wiersze, które wezmą udział w V Konkursie Poetyckim pn. "Ogrody Jesieni", organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu. Laureatów poznamy w połowie grudnia wówczas nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

Nasza rozmowa: Grzegorz Kiciński »
Tekst opublikowany 2006-10-13, opracowanie MW
W naszym portalu rozpoczynamy cykl rozmów z bolesławieckimi ludźmi biznesu. Będziemy starali się opisać ich początki oraz sytuację obecną. Zapytamy również o przyszłość. W pierwszym odcinku rozmawiamy z Grzegorzem Kicińskim, właścicielem Baru Kama w Bolesławcu.

Drużynowe bieganie na przełaj »
Tekst opublikowany 2006-10-12, opracowanie red.
5 października br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Firmowy samochód szybciej »
Tekst opublikowany 2006-10-12, opracowanie red.
Od 6 października wnioski o rejestracje firmowych samochodów przyjmowane są w bolesławieckim starostwie w dodatkowo wydzielonym miejscu. Obecnie interesanci prowadzący działalność gospodarczą mogą szybciej załatwić formalności.

Czy już wiemy? »
Tekst opublikowany 2006-10-11, opracowanie red.
12 listopada czekają nas wybory samorządowe. Zarówno w polite krajowej, jak i na naszym lokalnym "podwórku" sporo się ostatnio dzieje. Postanowiliśmy sprawdzić, czy mieszkańcy Bolesławca mają już sprecyzowanych faworytów, czy może wciąż się wahają. Zapraszamy do naszej sondy! Znajdą ją Państwo na tej stronie

Szukaj pracy z naszym portalem! »
Tekst opublikowany 2006-10-11, opracowanie red.
Na naszych stronach publikujemy zawsze aktualne oferty z Bolesławieckiego Urzędu Pracy. W naszym mieście pracę znajdzie zarówno strażnik miejski, jak również księgowa, stomatolog czy mistrz spawalni. Wszystkie oferty znajdują się w naszym specjalnym dziale - na tej stronie

Zagrają Tranzystory »
Tekst opublikowany 2006-10-10, opracowanie red.
W najbliższy piątek 13 października o godz. 20.00 zapraszamy do klubu Pegaz na koncert zespołu Tymon & Transistors. Bilety w przedsprzedaży 10zł w dniu koncertu 12zł.

O stale obecnych. »
Tekst opublikowany 2006-10-09, opracowanie red.
Już dziś zapraszamy do Starego Teatru, gdzie zorganizowany zostanie spektakl teatralny Niezależnej Grupy Aktorów z Legnicy "O stale obecnych". Spektakl oparty jest na wierszach księdza Jana Twardowskiego.

Mecz w kolorze czerwieni »
Tekst opublikowany 2006-10-09, opracowanie red.
Niezwykle ostry przebieg miał sobotni mecz trzynastej kolejki IV ligi pomiędzy Spartą/Polonią Świdnica a naszym BKS. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 1:1, obie bramki padły w przeciągu czterech minut - Polonia/Sparta wyszła na prowadzenie w 80 minucie, w 83 minucie wyrównał z rzutu karnego Rudyk. Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę - sędzia przyznał aż dwie czerwone kartki. Szkoda, że BKS nie potrafił w pełni wykorzystać tej sytuacji. Nasza drużyna zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli.

Pomóżmy przygotować wystawę »
Tekst opublikowany 2006-10-06, opracowanie red.
Dział Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu przygotowuje wystawę upamiętniającą 60 rocznicę przybycia na ziemię bolesławiecką Polaków z terenów byłej Jugosławii. W związku z tym pracownicy Muzeum zwracają się do reemigrantów lub ich potomków o pomoc w zebraniu materiałów, mogących rozbudować ekspozycję i ją uatrakcyjnić.

Podgórna gotowa »
Tekst opublikowany 2006-10-06, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończył się remont drogi dojazdowej do garaży przy ul. Podgórnej. 5 września Urząd Miasta Bolesławiec dokonał odbioru końcowego remontu. Wykonawcą prac jest firma Gregobud z Bolesławca. Wartość wykonanych robót wynosi 220.687 zł.

Ambitne plany w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie red.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje budowę nowego mostu na Bobrze oraz gruntowną renowację istniejącego mostu, którego konstrukcja - z powodu natężonego ruchu samochodów ciężarowych - została mocno osłabiona.

Przejazd nieprzejezdny »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie red.
Trakcja Polska – PKRE S.A. Warszawa, lider konsorcjum zadania "Modernizacja linii E-30 na odcinku Bolesławiec-Zebrzydowa" informuje, że w dniach od 14 do 18 października zamierza zamknąć przejazd kolejowy w ciągu ulic Polna-Modłowa, dla wykonania robót – ułożenie przepustów kabli telekomunikacyjnych, energetyki, gazociągu, wodociągu oraz przebudowy układu torowego.

Miejska Komisja Wyborcza w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-10-05, opracowanie red.
2 października odbyło się pierwsze posiedzenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Bolesławcu, powołanej przez Komisarza Wyborczego. W serwisie prezentujemy skład liczącej siedem osób komisji.

Jak wykorzystywać zasoby mineralne? »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
Zakończyła się w Bolesławcu trzydniowa konferencja naukowo-techniczna poświęcona wykorzystaniu zasobów mineralnych - w tym odpadów - na obszarze transgranicznym.

Prezentacje naszego miasta »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
Bolesławiec zaprezentował się 30 września na imprezie zorganizowanej przez Polsko-Niemiecki Instytut w Lipsku. Impreza odbywała się pod hasłem polsko-niemieckie święto ulicy Handwerkpassage.

Są nowe Planty »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończono prace przy rewaloryzacji plant na odcinku pomiędzy ulicami Sierpna 80 i Kościelną oraz pomiędzy ulicami Chopina i Kutuzowa- wzdłuż których wiedzie część historycznej trasy spacerowej. Warto przypomnieć, że u wylotu ul. Sierpnia 80 znajdowała się Brama Górna - jedna z trzech bram miejskich w obrębie zamkniętej murami starówki.

Seria wydawnicza "Boleslaviana" »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
Praca magisterska Kingi Pacek "Życie muzyczne Bolesławca w XIX wieku" zapoczątkowała serię wydawniczą "Boleslaviana", w której prezentowane będą opracowania i studia naukowe z różnych dziedzin.

Rok akademicki czas zacząć »
Tekst opublikowany 2006-10-04, opracowanie red.
30 września odbyła się inauguracja roku akademickiego Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Bolesławiec Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Szkoła powstała w wyniku porozumienia pomiędzy AGH a Gminą Miejską Bolesławiec i Powiatem Bolesławieckim.

Otwarte Mistrzostwa Bolesławca - znamy najlepszych tenisistów »
Tekst opublikowany 2006-10-03, opracowanie red.
30 września 2006 odbyły się w Bolesławcu rozgrywki w tenisa ziemnego, organizowane w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Imprezę opieką objął Miejski Klub Tenisowy, zawody odbyły się na stadionie miejskim w naszym mieście. Prezentujemy wyniki.

Festiwal Uliczny w Bolesławcu - galeria »
Tekst opublikowany 2006-10-03, opracowanie red.
30 września, na boisku I Liceum Ogólnokształcącego odbył się Festiwal Uliczny, podczas którego mogliśmy oglądać pokazy młodych "ekstremalnych" sportowców i twórców. Uliczna kultura udokumentowana została na stronach organizatora imprezy - MOSiR Bolesławiec. Aby zobaczyć galerię (ponad sto zdjęć), wystarczy kliknąć na ten link

Remont mostu »
Tekst opublikowany 2006-10-03, opracowanie red.
Od 18 września br. rozpoczął się remont zabytkowego, stalowego, mostu w Kraszowicach. Najprawdopodobniej prace przy obiekcie potrwają do końca listopada br. W związku z prowadzonymi robotami, niemożliwy jest przejazd drogą z Bolesławca do Ocic - przez Kraszowice.

Licencje czekają na taksówkarzy »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie dziesięciu przeznaczonych do wydania w 2007 roku nowych licencji na wykonywanie transportu drogowego taksówką. Od 2002 roku wydano w Bolesławcu 83 licencje na wykonywanie transportu drogowego taksówką i przyjęto 5 rezygnacji.

Bolesławiec w stowarzyszeniu 'France-Pologne pour l΄Europe' »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
Gmina Miejska Bolesławiec przystępuje do stowarzyszenia "France-Pologne pour l΄Europe" ("Francja-Polska dla Europy"). Stowarzyszenie utworzone zostało w celu popierania integracji Polski z Unią Europejską, pogłębiania wzajemnego zrozumienia społeczeństw: francuskiego i polskiego, rozwijania wspólnych działań obywateli i instytucji Polski i Francji oraz rozwijania świadomości tożsamości europejskiej.

Miasto dofinansuje remont laboratorium SPZOZ »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
SP ZOZ w Bolesławcu zwrócił się do prezydenta Piotra Romana z prośbą o pomoc w sfinansowaniu remontu pomieszczeń laboratorium centralnego. 27 września 2006 r. radni miejscy wyrazili zgodę na zawarcie przez Prezydenta porozumienia z Zarządem Powiatu Bolesławieckiego w sprawie przekazania dotacji celowej. Z budżetu miasta przeznaczono na dofinansowanie 3,370 zł.

Iluminacja nagrodzona »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
Bolesławiec zajął drugie miejsce w konkursie "Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2006 roku". 28 września w trakcie targów Światło i Elektrotechnika 2006 w Warszawie prezydent Piotr Roman odebrał nagrodę za iluminację dwóch obiektów: Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza oraz kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy pl. Zamkowym.

BKS Bolesławiec pnie się w górę »
Tekst opublikowany 2006-10-02, opracowanie red.
Po słabszym początku sezonu wydaje się, że zespół BKS Bolesławiec odzyskuje świeżość i formę. Nasi reprezentanci grali w ostatnią środę z AKS Strzegom. Rywale strzelili gola już w 10 minucie, potem jednak bramki strzelali już tylko piłkarze BKS - najpierw Akacki, potem świetnie dysponowany Rissmann. Wygrana 2:1 pozwoliła BKS przesunąć się na szóste miejsce w tabeli IV ligi.

Requiem Mozarta w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie red.
"Chciałbym zaprosić Państwa na spotkania z najwybitniejszymi artystami europejskimi, na spotkania z wielką sztuką" – informuje Andrzej Kosendiak, dyrektor generalny Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, zapraszając na tegoroczny 41. Festiwal.

Warsztaty z mistrzem tańca flamenco »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie red.
Do końca miesiąca potrwają zajęcia z tańcem flamenco, przygotowane przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury wspólnie z mistrzem tego tańca Juanem Triguerosem. Pierwszy "Wieczór Flamenco" odbędzie się 28 września w kinie Orzeł, o godzinie 19.00.

Będzie można dojechać do Kruszyna »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie red.
Jak informuje bolesławieckie MZK pasażerowie linii nr 10 będą mogli dojechać do Kruszyna osiedle. Zmiana wchodzi w życę drugiego października, dotyczy kursu z godziny 13:26.

Festiwal Uliczny w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie red.
W sobotę, 30 września odbędzie się w Bolesławcu kolejna edycja Festiwalu Ulicznego, podczas którego będziemy mogli zobaczyć m.in. popisy młodych koszykarzy (turniej Streetball), graficiarzy i tancerzy. Organizatorzy planują również pokaz wyczynowej jazdy na rowerach BMX (Street Headache) i sztuki skreczu (miksowania płyt winylowych). Prezentujemy program imprezy.

JVC i Sharp w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie red.
Nasz region staje się obiektem coraz większego zainteresowania zachodnich inwestorów. Bolesławcem zainteresowane są koncerny Sharp i JVC, które miałyby produkować tu monitory ciekłokrystaliczne. Nad własną inwestycją myśli również holenderski potentat z branży metalowej – Smulders.

Parkowa w przebudowie »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie red.
W Bolesławcu trwają roboty przy przebudowie ul. Parkowej. Inwestorem jest Gmina Miejska Bolesławiec. Po przebudowie ul. Parkowa, dotychczas wąska uliczka, stanowić będzie dogodny dojazd do posesji dla samochodów osobowych i służb komunalnych z wydzielonymi chodnikami oraz miejscami postojowymi dla samochodów osobowych.

Kazimiera Popławska zastępcą prezydenta Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie red.
22 września 2006 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman powołał nowego zastępcę. Z dniem dzisiejszym obowiązki I Zastępcy Prezydenta Miasta Bolesławiec pełni Kazimiera Popławska.

BKS zremisował ze Śląskiem »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie red.
Cenny punkt wywieźli piłkarze BKS z trudnego boiska drugiej drużyny Śląska Wrocław. Nasz zespół, po golach Rudyka i Rissmanna zremisował 2:2. Po tym meczu piłkarze BKS zajmują szóste miejsce w tabeli IV ligi. Następny mecz odbędzie się w Bolesławcu - przeciwnikiem będzie AKS Strzegom.

Piotr Roman odwołał swojego zastępcę »
Tekst opublikowany 2006-09-22, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca Piotr Roman odwołał z dniem 21 września 2006 r. swojego zastępcę Karola Stasika. Odwołanie ze stanowiska jest efektem decyzji K. Stasika o kandydowaniu w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Bolesławca przeciwko Piotrowi Romanowi. Prezydent Piotr Roman nie podjął jeszcze decyzji o powołaniu nowego zastępcy.

Tanieją bilety »
Tekst opublikowany 2006-09-22, opracowanie red.
Od pierwszego października uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 24 lat oraz studenci do ukończenia 26 lat korzystający z przejazdów na liniach podmiejskich mogą nabywać bilety miesięczne o niższym nominale.

"Zbrodnia lubińska 31.08.1982 r." na bolesławieckim Rynku »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie red.
Prezydenci Bolesławca i Lubina - Piotr Roman i Robert Raczyński zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Raczkowiaka i Jerzego Kosińskiego "Zbrodnia lubińska 31.08.1982 r."

Wygrana BKS »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie red.
Bolesławiecki zespół w pełni zrehabilitował się wczoraj za sobotnią przegraną w Trzebnicy. Tym razem nasi reprezentanci wygrali 3:1 z Pognią Oleśnica. Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na szóste miejsce w tabeli.

Most w Kraszowicach nieprzejezdny »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie red.
Od kilku dni trwa remont mostu w Kraszowicach. Roboty przy obiekcie potrwają do końca listopada br. W związku z tym, przejazd drogą np. z Ocic do Bolesławca przez Kraszowice, jest niemożliwy.

Warszawska gotowa do użytku »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończono remont nawierzchni jezdni i chodników przy ul. Warszawskiej. Ogółem koszt remontu nawierzchni jezdni i chodników wyniósł 373 710,25 zł.

Okradli Urząd Miejski »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
Aż 580 sztuk płyt betonowych skradli w piątek dwaj mężczyźni. Skradzione mienie należało do Urzędu Miasta, łączna wartość płyt wyniosła prawie dwa tysiące złotych. Sprawców (w wieku 58 i 64 l.) zatrzymała już policja.

Konstrukcje stalowe z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
Znajdująca się w likwidacji spółka Imer CM3 Poland sprzedała zakład produkcyjny przy ul. Kościuszki 60 w Bolesławcu. Sprzedaż objęła użytkowanie wieczyste działek i własność hali produkcyjnej z zapleczem socjalno-technicznym.

Korupcja? Nie narzekaj, działaj! »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
W miejskich urzędach oraz placówkach oświatowych dostępne już są materiały informacyjno-edukacyjne, które powinny pomóc w budowaniu administracji samorządowej zorientowanej na sprawną i przyjazną obsługę klientów, opierającej się na czytelnych procedurach podejmowania decyzji, dobrej organizacji pracy.

Miasto zaprezentowało się w Niemczech »
Tekst opublikowany 2006-09-19, opracowanie red.
W dniach 15-17 września wydział eozwoju i promocji Bolesławca zaprezentował miasto na Targach Przedsiębiorców w Bautzen (Niemcy). Obok materiałów promocyjnych miasta i firm bolesławieckich zaprezentowano ekspozycję ceramiki przygotowaną przez zakład "Manufaktura". 16 września 2006 r. Bolesławiec promował się podczas IV edycji Prezentacji Gmin i Producentów Zjednoczonej Europy we Wrocławiu.

Zebrali górę śmieci »
Tekst opublikowany 2006-09-19, opracowanie red.
Ponad 2300 uczniów i przedszkolaków wzięło udział w akcji "Sprzątanie Świata", która odbyła się w piątek i w niedzielę w Bolesławcu

Znamy nową datę Oratorium »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie red.
Odwołany w sierpniu (ze względu na intensywne opady deszczu i niską temperaturę) Koncert Tu es Petrus odbędzie się 18 października, o godz. 19.00 w Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Orzeszkowej 3

Przegrana BKS z Trzebnicą »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie red.
Tym razem udało się dotrzeć naszym piłkarzom do Trzebnicy (w ubiegłym sezonie sztuka ta, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, nie udała się). Niestety - piłkarze BKS przegrali z Polonią 0:1. Bramkę straciliśmy już w 19 minucie - strzelcem okazał się Kornel Delczyk. Tym samym Polonia Trzebnica awansowała na trzecie miejsce w tabeli, BKS zajmuje siódmą pozycję.

Wielkie sprzątanie Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-09-15, opracowanie um
W dniach 15 – 17 września (piątek – niedziela) odbędzie się "Sprzątanie Świata". W piątek w teren wyruszą uczniowie bolesławieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych, harcerze oraz przedszkolaki (2255 osób).

Będzie gdzie pograć w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie um
Zakończono właśnie prace przy zagospodarowaniu placu rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży przy ul. Starzyńskiego. W ramach prac wykonane zostały trzy boiska, na których młodzież może aktywnie spędzać czas wolny.

zDolny Ślązak korzysta ze stypendium »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie red.
"Najbardziej jestem dumny z tego, że maksymalnie wykorzystując czas lekcji nie muszę się uczyć drugi raz tego samego w domu" - mówi Krzysztof Nowicki, absolwent kl.III d z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, jeden z piętnastu najzdolniejszych pierwszoklasistów z Dolnego Śląska. Krzysztof rozpoczął właśnie naukę w XIV LO we Wrocławiu.

Kolejna premiera w kinie Orzeł »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie bok
Film "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej, wejdzie na ekrany polskich kin 13 października – w tym dniu również w kinie Orzeł w Bolesławcu. To druga premiera filmowa w naszym kinie.

Spektakularna akcja ratownicza pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2006-09-13, opracowanie red.
Katastrofa lotnicza i 11 ofiar - pod Bolesławcem odbywała się wielka akcja ratownicza, w którą zaangażowano śmigłowce z Polski, Czech i Niemiec. Na szczęście były to tylko przeprowadzane co roku ćwiczenia.

Sukces matematyczny Maksa Brandta »
Tekst opublikowany 2006-09-13, opracowanie red.
Maks Brandt, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu, zdobył 5. miejsce w kategorii CM na XX Międzynarodowych Mistrzostwach Francji w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu. Finał konkursu odbył się w Paryżu w dniach 25 i 26 sierpnia.

Bolesławiec gminą przyjazną środowisku »
Tekst opublikowany 2006-09-12, opracowanie um
Podczas uroczystości w dniu 7 września 2006 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu prezydent Bolesławca Piotr Roman odebrał certyfikat Gmina Przyjazna Środowisku. Naszemu miastu nadał go - na wzniosek Narodowej Rady Ekologicznej - Prezydent RP Lech Kaczyński.

W Bolesławcu grano w brydża »
Tekst opublikowany 2006-09-12, opracowanie red.
W dniach 8-10 września 2006 w Bolesławcu odbywały się pierwsze Euroregionalne Zawody Brydżowe, zorganizowane w ramach XV Bolesławieckiej Trzydniówki Brydża sportowego. W serwisie prezentujemy zdjęcia i wyniki zawodów.

Nieudany weekend bolesławieckich piłkarzy »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
W ósmej kolejce IV ligi zespół BKS Bolesławiec przegrał na własnym stadionie z otobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie 1:3 (0:1). Jedynego gola dla naszego zespołu strzelił z rzutu karnego Ciliński. Tego weekendu miło nie wspominać będą również juniorzy BKS, którzy przegrali z Lechią Dzierżoniów 1:2 (starsi) oraz 1:3 (młodsi).

Amfetamina liczona w kilogramach »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
Ponad 10 000 gram amfetaminy posiadał przy sobie zatrzymany wczoraj 52-latek. Funkcjonariusze bolesławieckiej policji znaleźli przy mężczyźnie również 80 tabeletek extasy. Była to jednak tylko część "zapasów", jakie zgromadził dealer - w jego mieszkaniu wykryto prawdziwą hurtownię narkotyków - 138 tabletek extasy i 12,108 gram amfetaminy.

Stosunkowo dobrzy okazali się...najlepsi »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
Wczoraj odbył się ostatni w tym sezonie turniej koszykówki Streetball. Przy sprzyjającej pogodzie najlepsi okazali się..."Stosunkowo Dobrzy" (Patryk Baran, Artur Korzeń, Marek Pietrucho, Piotr Matusiak). Na drugim miejscu uplasowali się "Dzikie Bączki". Wśród juniorów wygrali "Cwaniaki", zaś wśród kobiet tradycyjnie triumfowały "Odlotowe Agentki".

Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec" »
Tekst opublikowany 2006-09-08, opracowanie red.
Nowy sezon kulturalny rozpoczyna Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec". Razem z BOK zespół zaprasza wszystkich chętnych lubiących taniec i śpiew – w wieku od 13 do 18 lat – do współpracy. Zajęcia dla nowych członków zespołu w każdą sobotę września o godz.9.00 w Sali lustrzanej BOK

Nowy grafik basenu »
Tekst opublikowany 2006-09-08, opracowanie red.
MOSiR w Bolesławcu zaktualizował wczoraj grafik krytej pływalni w naszym mieście. Nowa rozpiska dostępna jest w naszym serwisie - na tej stronie. Jednocześnie MOSiR informuje, że "rozkład jazdy" pływalni może ulec zmianie.

XV Bolesławiecka Trzydniówka Brydża Sportowego »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie red.
W dniach 8-10 września, w hali sportowej I LO w Bolesławcu odbędą się Euroregionalne Zawody Brydżowe. Dokładny regulamin imprezy oraz więcej informacji na jej temat znajdziemy w opublikowanych przez MOSiR materiałach - tutaj

Przyjechały niemieckie śmieci »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie red.
Bolesławieccy policjanci, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krzywej zauważyli samochód ciężarowy z naczepą, na której znajdowały się śmieci komunalne i trwał ich rozładunek.

Wybitni uczniowie wyróżnieni  »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie um
Uczniowie bolesławieckch szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymali wczoraj stypendia za wyniki w nauce i inne osiągnięcia uzyskane w ubiegłym roku szkolnym. Stypendia przyznawane są od trzech lat w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu.

Teatralna Pracownia Kulturalna - eksperyment zakończony »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie bok.boleslawiec.pl
2 września na kameralnej scenie Kina "Orzeł" obejrzeliśmy Montaż Etiud Warsztatowych pod roboczym tytułem "Sonata Widm". Wydarzeniem tym zakończony został "Teatralno - Plastyczny Eksperyment" w ramach programu "To be in one's element' 2006"

Kuturalne podsumowanie lata »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Podczas tegorocznych wakacji w Bolesławieckim Ośrodku Kultury twórczo i kreacyjnie rozwijała się młodzież, biorąc czynny udział w zajęciach: teatralnych, tanecznych, ceramicznych i muzycznych.

Areszt dla zabojcy »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie Administrator
10 sierpnia Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 34 letniego mężczyzny, który w dniu 5 sierpnia 2006 roku w Kruszynie pobił mężczyznę, który zmarł w szpitalu.

Winni oboje »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie Administrator
Tego samego dnia w Kraśniku Górnym 20-letni mężczyzna kierując motocyklem marki Jawa 350 potrącił kobietę (55 lat), która nagle wtargnęła na jezdnię. Badanie mężczyzny wykazało, że w trakcie kierowania motocyklem znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 0,9 promila... Potrącona kobieta odniosła obrażenia ciała w postaci złamania żeber i lewego podudzia oraz ogólnych potłuczeń

Przeniesiony przystanek »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie red.
MZK w Bolesławcu informuje, że od wczoraj przystanek z ulicy Komuny Paryskiej został przeniesiony do odwołania na ulicę Wybickiego (obok szkoło nr 4). Zmiana związana jest z robotami drogowymi i dotyczy linii 5, 9, 10, 2 BIS, 7 (1 kurs).

Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu - jak przebiega realizacja projektu? »
Tekst opublikowany 2006-09-05, opracowanie um
- W Bolesławcu trwa największa inwestycja w historii miasta - mówi prezydent Piotr Roman - projekt "Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu" pozwoli m.in. na modernizację i rozbudowę istniejącej oczyszczalni ścieków oraz miejskiego systemu kanalizacji.

Flamenco w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-09-05, opracowanie bok.boleslawiec
Bolesławiecki Ośrodek Kultury przyjmuje zapisy na naukę tańca Flamenco i Orientalnego Zajęcia rozpoczną się już we wrześniu - pierwsze spotkania zaplanowano 11 września (godzina 17.00, taniec orientalny) oraz 14 września (godzina 17.00, flamenco). Więcej na temat zajęć tanecznych znajdziemy na stronach BOK - tutaj

Iluminacja bolesławieckiego wiaduktu »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie um
31 sierpnia w Bolesławcu zakończono roboty przy budowie iluminacji kamiennego mostu kolejowego nad rzeką Bóbr – wizytówki Bolesławca. Most podziwiany jest nie tylko za mistrzowski twór techniki, ale także powszechnie uznawany jest za obiekt historyczny i artystyczny, przywołujący skojarzenia z akweduktami rzymskimi.

Ile kosztować będzie utrzymanie dróg? »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie up
24 sierpnia odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu. Wśród wielu tematów, które omawiali jego członkowie, podsumowane zostały m.in. koszty utrzymania dróg powiatowych, które zostały zainwestowane w ubiegłym oraz bieżącym roku, jak również koszty kolejnych, drogowych inwestycji.

Miasto będzie się z nami konsultować »
Tekst opublikowany 2006-09-01, opracowanie um
30 sierpnia Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad przeprowadzania konsultacji społecznych wśród mieszkańców Bolesławca. Uchwała określa formy i sposób prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta w sposób inny niż w drodze referendum lokalnego.

Powstały kolejne mini place zabaw »
Tekst opublikowany 2006-09-01, opracowanie um
Wczoraj w Bolesławcu zakończono prace przy montażu urządzeń zabawowych dla dzieci. Nowe urządzenia zainstalowano w ramach tworzenia zasobów infrastruktury dla alternatywnych form spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież ze środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Przedszkolaki z gminy wiejskiej legalnie w bolesławieckich przedszkolach  »
Tekst opublikowany 2006-08-31, opracowanie um
30 sierpnia prezydent Bolesławca Piotr Roman i wójt Gminy Wiejskiej Bolesławiec Kazimierz Gawron podpisali porozumienie dotyczące kształcenia, wychowania i zapewnienia opieki dzieciom w wieku 3-5 lat w miejskich przedszkolach publicznych. Porozumienie jest rezultatem długich negocjacji, w wyniku których Gmina Wiejska zobowiązała się do comiesięcznego dotowania pobytu dzieci w miejskich przedszkolach publicznych w Bolesławcu

Śladami słynnych Europejczyków w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-08-31, opracowanie um
W Bolesławcu powstało siedem szlaków pieszych pn.”Śladami słynnych Europejczyków”. Ich łączna długość wynosi ok. 14 km. Szlaki zostały tematycznie zorganizowane wokół określonych osobowości i zjawisk w historii Europy, które szczególnie mocno wpływały w różnych okresach na kształt, dzieje, kulturę zarówno Bolesławca, jak i Czeskiej Lipy i dzięki którym miasta zyskały swą lokalną specyfikę.

Koncert Tu es Petrus przełożony! »
Tekst opublikowany 2006-08-31, opracowanie um
Ze względu na intensywne opady deszczu i niską temperaturę powietrza koncert Tu es Petrus w dniu dzisiejszym nie odbędzie się. Przewidywany nowy termin koncertu: 18 października w Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Orzeszkowej 3.

Wyprawka szkolna 2006 »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie um
W Bolesławcu 80 dzieci otrzymało komplet książek do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Podręczniki zakupione zostały w ramach realizacji rządowego programu wyrównywania startu szkolnego uczniów „Wyprawka szkolna 2006”.

Zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu ulic Polna – Modłowa »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie um
W dniach 2 – 3 września (sobota, niedziela) zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu ulic Polna – Modłowa. Wszystko z powodu rozpoczęcia układania kabli, energetyki oraz rur odwodnienia torów.

Jakie konsultacje społeczne? »
Tekst opublikowany 2006-08-30, opracowanie um / red
W poniedziałek, w Urzędzie Miasta Bolesławiec odbyło się spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Podczas spotkania przedstawiony został projekt uchwały w sprawie określenia zasad przeprowadzania konsultacji społecznych wśród mieszkańców naszego miasta.

Lato pod znakiem remontów »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie um
Dobiegają końca remonty w wielu bolesławieckich placówkach oświatowych. W takcie realizacji jest jeszcze remont podłóg w Szkole Podstawowej nr 4. W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 1 przy ul. Jana Pawła II 50d w ramach prac remontowych wykonywane jest m.in. malowanie holu i szatni wraz z wymianą instalacji elektrycznej.

Ostatni turniej Streetballa później »
Tekst opublikowany 2006-08-29, opracowanie red
Na prośbę zawodników, V Turniej Koszykówki Ulicznej został przeniesiony z 03 na 10 września. Będzie to ostatni tegoroczny turniej zamykający rywalizację w tej dyscyplinie. Turniej odbędzie się na pl. Piłsudskiego o godz. 10:00

Nowy dyrektor Liceum im. Korczaka »
Tekst opublikowany 2006-08-28, opracowanie red.
Rozstrzygnięty został konkurs na nowego dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Bolesławcu. Po wieloletnim dyrektorowaniu na zasłużoną emeryturę przeszedł dr Edmund Maliński. Nowym szefem placówki oświatowej wybrana została Barbara Sulska, która przez pięć ostatnich lat pełniła obowiązki zastępcy Edmunda Malińskiego.

Nowy parkan wokół przedszkola nr 8 »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie um
Teren wokół Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 8 przy ul. Górne Młyny 5 w Bolesławcu został ogrodzony nowym, bezpiecznym parkanem. Na posesji przedszkola wybudowano również estetyczny śmietnik. Odbiór pac nastąpił 23 sierpnia 2006 roku. Koszt budowy ogrodzenia i śmietnika wyniósł ponad 145 tys. zł.

Będą dodatkowe miejsca parkingowe »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie um
Przy ul. Piastów w Bolesławcu zakończyła się budowa parkingu. Parking przewidziany jest na 12 miejsc postojowych, w tym jedno miejsce dla niepełnosprawnych. Z budżetu miasta wydano na budowę parkingu ok. 54 tys. zł.

LII sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 30 sierpnia 2006 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się LII sesja Rady Miasta Bolesławiec.

Święto Ceramiki 2006 już za nami »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie um
Zakończyła się XII edycja Święta Ceramiki – impreza, która w czasie kolejnych lat, z małego lokalnego przedsięwzięcia odbywającego się na bolesławieckim Rynku, rozrosła się do najważniejszej imprezy promującej nasze miasto.

Święto Ceramiki - Don Juan w Kalejdoskopie »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie Kalejdoskop
19 sierpnia, przed koncertem grupy Kashmir i Bajm aktorzy Sceny Kalejdoskop zaprezentowali niezwykłe widowisko teatralne, oparte na osławionej historii Don Juana - fascynującego, niewiernego kochanka, który swoimi miłosnymi podbojami zadziwiał, gorszył i wzbudzał zazdrość.

Skradziony Mercedes »
Tekst opublikowany 2006-08-25, opracowanie Administrator
20 lipca o godz. 14.30 w Bolesławcu przy ul. Al. 1000-lecia nieustalony sprawca skradł samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter o wartości 80.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew.228 lub 234.

Przedszkole bardziej funkcjonalne »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie um
W sierpniu zakończył się remont schodów wejściowych i podjazdu dla osób niepełnosprawnych w budynku Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 9 przy ul. Zygmunta Augusta 16 b w Bolesławcu.

Kolejne remonty zakończone »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie um
Zakończyły się prace remontowe w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Staroszkolnej 6c w Bolesławcu. Zakres prac obejmował remont sanitariatu dla pań na I piętrze i remont sanitariatu dla personelu kuchennego.

Podatek szpitala wojewódzkiego umorzony »
Tekst opublikowany 2006-08-24, opracowanie red.
Na wniosek Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu prezydent Bolesławca wydał decyzję o umorzeniu zapłaty zaległości od podatku od nieruchomości za rok 2003 wraz z odsetkami za zwłokę w wysokości 114.006,67 zł. Na wniosek szpitala prezydent umorzył również zapłatę zaległości za rok 2006 i odsetki w wysokości 34.546 zł.

Zbiórka na leczenie i rehabilitację »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie um
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Młodzieżowa Rada Miasta Bolesławiec są organizatorami zbiórki na leczenie i rehabilitację 5-letniego Michała z Bożejowic, który w wyniku wypadku stracił nogę.

Pomoc dla szpitala powiatowego »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie um
19 sierpnia prezydent Bolesławca Piotr Roman wydał decyzję o umorzeniu Zespołowi Opieki Zdrowotnej przy ul. Jeleniogórskiej 4 zaległości w podatku od nieruchomości za rok 2005 wraz z odsetkami za zwłokę i opłatą prolongacyjną w łącznej kwocie 30.084, 50 zł.

Tu es Petrus - ile kosztuje, jak się dostać? »
Tekst opublikowany 2006-08-23, opracowanie um
31 sierpnia o godz. 19.30 na stadionie przy ul. Rajskiej w Bolesławcu odbędzie się koncert Tu Es Petrus. Jest to druga część Tryptyku Oratorium Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka. W serwisie prezentujemy niezbędne informacje o biletach i organizacji koncertu.

Gwiazdy na warsztatach w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie inf.
Wojtek Pilichowski, Marek Raduli, Radek Owczarz, Krzysztof Misiak, Jacek Królik, Zbigniew Lewandowski, Artur Lesicki i Maciek Mazurek. Tak przedstawia się pełna lista wykładowców, którzy już dziś poprowadzą bezpłatne warsztaty muzyczne w Bolesławcu.

Siłacze walczyli w mieście »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie MOSiR
19 sierpnia, na placu Ks. J. Popiełuszki odbył się turniej siłaczy, w którym wziąć udział mogli wszyscy chętni bez względu na miejsce zamieszkania, amatorzy i zawodnicy posiadający licencje sportowe, zgodnie z kategoriami wiekowymi. W serwisie prezentujemy wyniki i zdjęcia z imprezy.

Jubileusz Kopernika – 14 października »
Tekst opublikowany 2006-08-22, opracowanie wfp
W sobotę 14 października br. odbędą się uroczystości 60-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śl. (powiat średzki, dawne woj. wrocławskie).

Bezpłatne badania dla mieszkańców Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-08-21, opracowanie um
Od 1 września do 29 grudnia w Bolesławcu odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne finansowane przez Gminę Miejską Bolesławiec.

15 sierpnia "Wojsko w naszym mieście" »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red
We wtorek, w dniu Wojska Polskiego na terenie Jednostki Wojskowej odbędzie się festyn, w ramach którego zobaczymy m.in. pokaz działania grupy interwencyjnej policji i żandarmerii wojskowej, występ zespołów Canon i Młodzieżowego Domu Kultury, pokaz walki Muay Thai, pokaz działania drużyny ratowniczej Straży Pożarnej. Organizatorzy zapowiadają również kilka ciekawych imprez towarzyszących. Festyn odbędzie się w godzinach 10.00 - 20.00.

Bójka z tragicznym zakończeniem »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red.
5 sierpnia w rejonie baru Non Stop w Kruszynie pobiło się dwóch mężczyzn. W wyniku starcia 57-latek trafił do szpitala, gdzie dwa dni później zmarł. Policja szybko ustaliła i zatrzymała 35-letniego sprawcę bijatyki. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zbierajmy na pomoc dla Michała »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red.
Kilka dni temu pisaliśmy o dramatycznym wypadku, jakiemu uległ chłopiec z Bożejowic. Pięciolatek wciągnięty został przez jedną z maszyn, w wyniku czego stracił nogę. Michał dochodzi teraz do siebie w szpitalu, liczy również na naszą pomoc. Zbiórka na rzecz rodziny Kozaków odbędzie się w ramach nadchodzącego Święta Ceramiki w Bolesławcu. Michałowi pomoże również stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, które dofinansuje część kosztów leczenia.

50 lat Adoratorek »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie Starostwo Powiatowe
Obchody 50 – tej rocznicy złożenia ślubów przez siedem z sióstr Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa odbyły się w minioną niedzielę, w Sanktuarium Maryjnym w Bolesławcu.

Rozmowy z Akademią Medyczną trwają »
Tekst opublikowany 2006-08-11, opracowanie red.
Trwają rozmowy w sprawie utworzenia w Bolesławcu filii Akademii Medycznej. Starostwo rozpatruje obecnie wybór wariantu kształcenia uzupełniającego pielęgniarek. Studia rozpoczną się prawdopodobnie od stycznia 2007 r.

Święto Ceramiki - jeszcze osiem dni »
Tekst opublikowany 2006-08-10, opracowanie red.
Niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozpoczęcia jednej z najważniejszych imprez naszego miasta. Święto Ceramiki 2006 rozpoczyna się w piątek, 18 sierpnia i potrwa trzy dni.

Bolesławiec dobrze oświetlony »
Tekst opublikowany 2006-08-08, opracowanie red.
Bolesławiec zajął II miejsce "Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2006", startując w kategorii "oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu". Nasze miasto zgłosiło do konkursu iluminację trzech budynków: Muzeum Ceramiki, Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej.

Siłacze w mieście »
Tekst opublikowany 2006-08-08, opracowanie red.
Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszay do wzięcia udziału w Euroregionalnych Zawodach Siłaczy (Strong Man), które odbędą się 19 sierpnia na placu Ks. Popiełuszki. W serwisie prezentujemy program imprezy.

Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie bok
1 sierpnia rozpoczął się w Bolesławcu Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski pod hasłem - "Sztuka ponad granicami". Impreza odbywa się już od 42 lat.

Autobusy omijają Góralską »
Tekst opublikowany 2006-08-07, opracowanie red.
Od poniedziałkowego rana zamknięta jest ulica Góralska, na której trwają prace remontowe. Z tego względu bolesławieckie MZK zapowiada zmiany w trasach autobusów linii 0, 6, 7 i 11. Objazdy poprowadzone zostały ulicami Staszica, Cieszkowskiego i Kościuszki. Z trasy autobusu wyłączone zostają przystanki: Góralska, Góralska-Ceramika (linie 0, 6,7,11), Staszica -Przychodnia (linia 7).

Tragedia w Bożejowicach »
Tekst opublikowany 2006-08-03, opracowanie red.
Pięcioletni chłopiec stał się wczoraj ofiarą dramatycznego wypadku, do jakiego doszło w Bożejowicach koło Bolesławca. Podczas prac rolniczych dziecko zostało wciągnięte przez jedną z maszyn. Obrażenia okazały się na tyle poważne, iż lekarze zmuszeni byli amputować chłopcowi nogę. Podczas wypadku dziecko było pod opieką trzeźwych rodziców.

Śmierć w Suszkach »
Tekst opublikowany 2006-08-02, opracowanie red
W Suszkach na drodze nr 297 kierujący (55 lat, mieszkaniec Lwówka Sl.) jadąc z Bolesławca w kierunku Lwówka Śląskiego na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, gdzie uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Zabrakło pieniędzy na sieć »
Tekst opublikowany 2006-08-01, opracowanie red.
Nie udał się przetarg na opracowanie dokumentacji na budowę miejskiej sieci teletechnicznej. Jak się okazało - cena najkorzystniejszej oferty (ponad 145 tysięcy zł) przewyższała kwotę, którą miasto mogło przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (80 tysięcy zł).

Kolejna plantacja konopii zlikwidowana »
Tekst opublikowany 2006-08-01, opracowanie red.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 32 – letniego mężczyznę, podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. Odbywała się ona na terenie jednej z miejscowości naszej gminy, w specjalnie przystosowanym budynku gospodarczym ze szklanym dachem. Wewnątrz policjanci znaleźli ponad 140 młodych roślin o wysokości od 5 – 30 cm. W wyniku zaistniałej sytuacji policjanci zatrzymali właściciela posesji. Mężczyzna był już wcześniej notowany również za uprawę konopi. Zatrzymanemu przedstawiono zarzut nielegalnej uprawy konopi indyjskich, co zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej mieszkań socjalnych »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie red.
Coraz więcej osób w naszym mieście posiada sądowe uprawnienia do lokali socjalnych, jednocześnie tego rodzaju pomieszczeń jest w Bolesławcu wciąż za mało. W związku z tym podczas ostatniej sesji Rady Miasta podjęła decyzję o przekwalifikowaniu mieszkań o obniżonym standardzie na lokale socjalne.

Ekologiczne przedsięwzięcie »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie pow / red
Przy bolesławieckim Młodzieżowym Domu Kultury powstał ogród fenologiczno - florystyczny, mający być jednym z elementów Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej. To jeden z nielicznych istniejących w Polsce ogrodów tego typu.

PUP bije rekordy »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie red
W bolesławieckim Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest obecnie 5855 bezrobotnych, w tym 3111 kobiet. To najniższa liczba zarejestrowanych osób bez pracy od 1993 roku.

Święto Policji w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie wfp
Wczoraj, na rynku Bolesławca obchodzono Święto Policji, w tym roku 87 już rocznicę powstania Policji Państwowej. Podczas odprawy w Ratuszu nastąpiło uroczyste wręczenie policjantom odznaczeń i aktów nominacji na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości odsłonięto rónież tablicę pamiątkową w miejscu zabójstwa st.sierż. Dariusza Chełkowskiego.

Kresowianie w Starostwie »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie up
Od 24 lipca br. w regionie bolesławieckim przebywa 25 dzieci w wieku od 7 do 16 lat z byłych Kresów Wschodnich Polski. Goszczą je polskie rodziny. W najbliższą sobotę, wraz z delegacją Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej odwiedzą bolesławieckie Starostwo Powiatowe.

Cztery kultury spotkają się w Gromadce »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie up
W najbliższą sobotę w Gromadce odbędzie się kolejna już impreza "Spotkanie czterech kultur". Organizatorzy zadbali, aby podczas zjazdu reprezentantów kultur: polskiej, kresowej, ukraińskiej oraz bałkańskiej i w tym roku nie zabrakło atrakcji. Występy sceniczne połączone będą m.in. z prezentacją potraw regionalnych.

Miasto bardziej czyste »
Tekst opublikowany 2006-07-27, opracowanie red.
Trwa remont ulic Kubika, Komuny Paryskiej i Garncarskiej w Bolesławcu. Prace obejmują przede wszystkim kanalizację - wodociągową i gazową. Ulice powinny być gotowe do końca sierpnia. To tylko jedna z licznych inwestycji, które trwają bądź mają być rozpoczęte jeszcze w tym roku. Urząd Miasta opublikował właśnie listę remontów związanych z projektem "Oczyszczanie Ścieków w Bolesławcu" - więcej szczegółów na tej stronie

Niebawem nowe Centrum Wspierania Przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie um
W Bolesławcu trwają prace modernizacyjne w siedzibie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy al. Wojska Polskiego 6. Inwestycja współfinansowana jest przez fundusze unijne, łączny koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 160 tysięcy euro.

LI sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 28 lipca 2006 r. o godz. 900 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się LI sesja Rady Miasta Bolesławiec zwołana na wniosek Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Policja będzie świętować »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie red.
Już jutro, 27 lipca obchodzone będzie w naszym mieście Święto Policji. Początek o godzinie 10.30 w Sali Rajców Urzędu Miasta (uroczysta odprawa), o godzinie 11.15 odsłoniona zostanie tablica pamiątkowa w miejscu zabójstwa st.sierż. Dariusza Chełkowskiego (Rynek koło arkad), zaś o godzinie 11.30 zobaczymy pokaz musztry paradnej w w wykonaniu Orkiestry KWP we Wrocławiu (również na Rynku).

Prezydent w Radzie Społecznej AGH »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie um
Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Antoni Tajduś zaprosił prezydenta Bolesławca Piotra Romana do uczestnictwa w Radzie Społecznej AGH. Przedstawiamy zadania i obowiązki Rady.

Kluby sportowe dostaną pieniądze »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie um
Prezydent Bolesławca podpisał rozdysponowanie drugiej transzy środków finansowych dla bolesławieckich klubów sportowych. Dofinansowanie z budżetu miasta w ogólnej wysokości 43 750 zł otrzymało 19 klubów sportowych.

Przeboje lata w kinie Orzeł »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
W letnim repertuarze na ekranie kina Orzeł pojawi się głównie kino rozrywkowe. Wśród filmów – prawdziwy przebój tego lata - "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", a dla widzów najmłodszych "Skok przez płot "– film w polskiej wersji językowej z dialogami przygotowanymi przez Bartosza Wierzbiętę. Przypominamy jednocześnie, że od 17 sierpnia do 7 września kino Orzeł będzie zamknięte. Aktualny repertuar znajdą Państwo w naszym serwisie - na tej stronie

Oratorium w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
31 lipca rozpocznie się sprzdaż biletów na koncert Tu Es Petrus, który odbędzie się miesiąc później na stadionie przy ul. nRajskiej w Bolesławcu. Jest to druga część Tryptyku Oratorium Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka.

Znęcał się nad żoną »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red
Bolesławieccy policjanci musieli wywarzać drzwi, aby zatrzymać znęcającego się nad swoją żoną 46 - letniego mężczyznę. Wszystko działo się w nocy 23 lipca w mieszkaniu przy ulicy Kilińskiego. O sprawie poinformował policję sąsiad. Pokrzywdzoną kobietę przewieziono do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy.

Jak nam idzie sprzątanie po psach? »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
Z dziesięciu tysięcy specjalnych kompletów do wyrzucania psich nieczystości mieszkańcy Bolesławca odebrali około półtora tysiąca. Wciąż jednak zurzytych kompletów nie wyrzucamy tam, gdzie powinniśmy - do specjalnych, czerwonych pojemników. Urząd Miasta przypomina - do specjalnie oznakowanych koszy wyrzucamy tylko psie nieczystości. Innego rodzaju zanieczyszczenia i śmieci wędrować powinny do tradycyjnych pojemników.

Badania na obecność narkotyków we krwi »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych prowadzi odpłatne badania na obecność narkotyków we krwi. Usługa jest wynikiem próśb i zainteresowania mieszkańców, również licznych akcji policji. Zabieg kosztuje 8zł. W przypadku wykrycia narkotyków Szpital ma obowiązek powiadomić o tym fakcie policję.

Żwirowa będzie betonowa »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Pod koniec września zakończyć się powinny prace nad budową ulicy Żwirowej w Bolesławcu. Zakres remontu obejmuje nową nawierzchnię (kostka betonowa), oświetlenie, miejsca parkingowe oraz specjalne spowalniacze dla samochodów. Koszt inwestycji obliczono na 178 tysięcy zł.

Bolesławiec po raz drugi w rankingu "Rzeczpospolitej" »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
20 lipca 2006 r. ogłoszono wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej", który ma na celu wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Bolesławiec, w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie, uplasował się na 12 pozycji w kraju, co daje pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku.

Trwa remont kina Forum »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie um
W Bolesławcu trwają prace przy długo oczekiwanym remoncie kina Forum. Po remoncie w ośrodku będziemy mogli oglądać widowiska estradowe, koncerty, spektakle teatralne i oczywiście filmy.

Sprzątajmy po swoich psach! »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie um
W Bolesławcu rozpoczęła się akcja "Sprzątam po moim psie". W ramach akcji Urząd Miasta zakupił 60 specjalnych, oznakowanych koszy na psie odchody oraz 50.000 papierowych zestawów do sprzątania. Kosze ustawione zostały w różnych punktach miasta.

Będzie nowy parking »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie um
Wczoraj rozpoczęła się budowa paringu przy ulicy Piastów w Bolesławcu. Obiekt będzie wydzielony i ogólnodostępny dla samochodów osobowych, ostatecznie ma zawierać 15 miejsc parkingowych.

Do podstawówki po nowym chodniku  »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie um
W Bolesławcu zakończył się remont nawierzchni chodnika przy ul. Dolne Młyny – wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 5.

Najcieplej będzie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Nadchodzą kolejne fale upałów. W najbliższych dniach temperatura na Dolnym Śląsku dochodzić będzie nawet do 39 stopni. Według synoptyków takie temperatury odnotowane zostaną w Bolesławcu - najcieplejszym obecnie miejscu w naszym regionie. W sobotę zaś czekają nas prawdopodobnie burze.

Postrzelił i przeprosił »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Pisaliśmy niedawno o postrzeleniu przechodnia, do jakiego doszło w centrum Bolesławca kilka dni temu. Dziś znany jest już sprawca zdarzenia, znana jest również jego wersja wydarzeń.

Clonazepamum »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KPP w Zgorzelcu ujawnili 29-letniego mieszkańca Wrocławia 20 szt. tabletek o nazwie Clonazepamum. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w PDOZ. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Pechowa trzynastka »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali 13 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Sprawców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 1300 złotych i 48 punktami karnymi. Największe mandaty po 200 złotych zapłacili sprawcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Wzbogacili się również o 6 punktów karnych.

Łzy i Bajm podczas Święta Ceramiki »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie bok
Znamy już program zbliżającego się Święta Ceramiki w Bolesławcu. W dniach 18 – 20 sierpnia w Bolesławcu odbędą się koncerty, pokazy teatralne, planowana jest również Wielka Parada Ceramiczna. W serwisie prezentujemy opis Święta Ceramiki.

Ryby na wakacjach »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie powiat
Na akwenie wodnym z Starej Olesznej rozegrano I Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. – Dopisała frekwencja, pogoda i humor – śmieje się główny organizator mistrzostw Witold Wolak. – Gorzej było z braniem. Widocznie ryby też maja wakacje.

Zbyt sucha skóra »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Asnyka, w sklepie Eko 23-letni mieszkaniec Bolesławca skradł 15 sztuk kremu do twarzy o wartości 320 zł.i zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawca został zatrzymany i osadzony w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych (PDOZ).

Uderzył, zjechał do rowu, uciekł »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red.
Na drodze pomiędzy miejscowościami Ocice i Kraszowice kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa wykonująć manewr wymijania uderzył w lawetę holowana przez samochód osobowy marki Mercedes a następnie zjechał do rowu. Sprawca pozostawił pojazd i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Nauczyciele poszukiwani »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red.
W opublikowanej wczoraj liście ofert Bolesławieckiego Urzędu Pracy najbardziej poszuiwani są nauczyciele - ok 30 ofert. Przypomnijmy, że aktualne dane Urzędu Pracy w Bolesławcu znajdą Państwo na stronach naszego serwisu - tutaj

Paszporty tylko do końca lipca »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Nie udało się zmienić decyzji wojewody dolnośląskiego - tylko do końca lipca funkcjonować będzie w Bolesławcu Biuro Paszportowe (plac Piłsudskiego, 7 piętro, pokój nr 706). Od sierpnia nowe paszporty odbierać będziemy w oddziale zamiejscowym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w jeleniej Górze (ul. Armii Krajowej 19).

Coraz więcej pieniędzy na bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Liczba osób bez pracy w powiecie bolesławieckim spadła do najniższej od roku 1993. W dniu 14 lipca w bolesławieckim urzędzie pracy zarejestrowanych było 5855 bezrobotnych, w tym 3111 kobiet. Władze powiatu utrzymują, iż tak niski wskaźnik bezrobocia w regionie to efekt coraz większego unijnego dofinansowania.

IX Lwóweckie Lato Agatowe »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie bok
W miniony weekend odbyło się Święto Poszukiwaczy i Kolekcjonerów, plenerowa impreza o ogólnopolskim charakterze, która już od ośmiu lat gości na rynku miejskim Lwówka Śląskiego. Stałym elementem imprezy, jest Parada Poszukiwaczy Skarbów.

Ceramiczny sierpień w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie bok
Przez cały sierpień w Bolesławcu odbywać się będą imprezy związane z ceramiką. Przyjadą artyści ceramicy i rzeźbiarze z różnych stron Polski i Świata. Odbędą się warsztaty, pokazy i happeningi.

Tymczasowo za komórkę »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 20 letniego mieszkańca Bolesławca, który w dniu 5 lipca 2006 roku po pobiciu małoletniego odebrał mu telefon komórkowy m-ki Sony Ericsson o wartości 700 zł.

Skradł olej »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
W Zebrzydowej nieustalony sprawca z samochodu ciężarowego marki DAF skradł 400 litrów oleju napędowego o wartości 1.600 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogrodźcu - tel. 075 7316295.

Okradł Małgorzatkę! »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
W Iwinach nieustalony sprawca wlamał się do baru MAŁGORZATKA i skradł alkohol, papierosy i pieniądze o łącznej wartości 1.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Boleslawcu - tel. 075 7323073.

Zatrzymał się na posesji »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
W Godzieszowie na drodze nr 4 (21 km) kierujący samochodem osobowym marki Audi zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w samochody osobowe marki Toyota i Peugeot a następnie wjechał w ogrodzenie posesji.

Pijany w drzewo »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
Na drodze nr 2499 D pomiędzy miejscowościami Mierzwin i Ocice kierujący (21 l.)samochodem osobowym marki VW Golf na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia obrażenia ciała odniosły dwie osoby. Kontrola sprawcy wykazała, że w czasie zdarzenia znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 2 promile... oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami samochodowymi.

Kolejny upojony scenariusz »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Czy ten serial nigdy się nie skończy? Między Mierzwinem i Ocicami kierujący VW Golf 21-mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Co było powodem wypadku? Oczywiście alkohol, którego stężenie w krwi kierowcy wynosiło 2 promile...W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznały dwie osoby. Co więcej - mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu...

Dwie osoby nie żyją... »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Dzisiejszego ranka, około godziny szóstej w rejonie miejscowości Wykroty (gmina Bolesławiec) kierujący samochodem Toyota Corolla 50-letni mężczyzna zjechał do rowu, gdzie uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący oraz pasażer (45 l.) ponieśli smierć na miejscu, natomiast kolejny pasażer (24 l.) w stanie cięzkim trafił do szpitala. Bolesławiecka policja stara się ustalić przyczynę wypadku.

Można korzystać z Bielskiej »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Dziś oddane zostały do użytku wyremontowane chodniki przy ulicy Bielskiej oraz łącznik ulic Bielska - Cicha w naszym mieście. Łącznie prace kosztowały prawie 50 tysięcy zł.

Kolejna pielgrzymka niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Tegoroczna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa odbędzie się 4 września. Będzie to już piąta tego typu impreza - szacuje się, iż w tym roku weźmie w niej udział około 500 mieszkańców naszego powiatu.

Święto Peczenicy za nami »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie up
Tej imprezy wegetarianie na pewno nie zaliczają do ulubionych. W ubiegły weekend w Gościszowie odbyło się kolejne Święto Pieczenicy, na które zjechali się smakosze i specjaliści pieczonego mięsa z Polski, Niemiec i Czech.

Jak nam jest na basenach? »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu na różne sposoby stara się zachęcić do odwiedzania kąpielisk przy ulicy Spacerowej. Na stronach MOSiR ukazała się właśnie galeria dokumentująca tegoroczny wypoczynek mieszkańców miasta na basenach. Kto wie, może na tych 119 zdjęciach internauci odnajdą siebie i swoich znajomych? Galeria znajduje się na tej stronie

Pechowy motocyklista »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
W Bolesławcu na skrzyżowaniu ulic Dzieci Wrześni i Karola Miarki kierujący samochodem osobowym marki Renault doprowadził do zderzenia z kierującym motocyklem marki KTM. W wyniku zderzenia pojazdów motocyklista odniósł obrazenia ciała w postaci ogólnych potluczeń i pozostał w szpitalu na obserwacji.

Biblioteka nieczynna »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Dorośli mieszkańcy Bolesławca, którzy w wakacje planowali nadrobić książkowe zaległości, będą musieli obejść się smakiem. Do końca lipca, z powodu prowadzonej inwentaryzacji, zamknięty będzie dział dla dorosłych miejskiej biblioteki w naszym mieście. Pozostałe działy funkcjonować będą w zmienionych godzinach - więcej informacji na tej stronie

Warszawska i Łąkowa do remontu »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red
Prezydent miasta ogłosił przetarg na realizację kompleksowego remontu ulicy Warszawskiej i Łąkowej w Bolesławcu. W ramach prac odnowione mają być również chodniki. Roboty powinny rozpocząć się po wakacjach.

Drogi do naprawy »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie red / up
Ponad dwa miliony złotych kosztować będą remonty dróg w powiecie bolesławieckim. Dodajmy - remonty konieczne, szczególnie w gminie Warta Bolesławiecka, gdzie prace już się rozpoczęły.

Są pieniądze na stypendia »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie up
Władze starostwa wspólnie z urzędem marszałkowskim przygotowują trzeci już program stypendialny skierowany do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bolesławieckiego.

Informacja edukacyjna Bolesławca w sieci »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie ug
Są jeszcze miejsca w szkołach średnich – zarówno w liceach, technikach jak i zawodówkach. Ci z młodych ludzi, którzy z jakichkolwiek powodów nie złożyli papierów do którejś ze szkół, mogą to jeszcze zrobić. Dokładna lista szkół i wolnych miejsc publikowana jest w Internecie

Centrum w piątki nieczynne »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
Kilka dni temu informowaliśmy Państwa o remoncie, jaki rozpoczął się w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Osób Dorosłych przy ul. Parkowej w Bolesławcu. W związku z tzw. termomodernizacją budynku postanowiono, iż w piątki Centrum będzie nieczynne. Zakończenie prac remontowych planowane jest dopiero na koniec października.

Poszukiwania najstarszej ceramiki »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
W ogrodzie bolesławieckiego Muzeum Ceramiki pracują aktualnie wrocławscy studenci archeologii. Aktywnie spędzając wakacje młodzi odkrywcy szukają najstarszych fragmentów miejskiej ceramiki. Niebawem grupa ma się przenieść w okolice placu Piłsudskiego.

Jak miasto będzie rozmawiać z mieszkańcami? »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
Ubiegłoroczna akcja "Przejrzysta Polska" ma swój dalszy ciąg - do kolejnych przedsięwzięć zaproszone zostały gminy, które rok temu wypadły najlepiej. Jest w tej grupie Bolesławiec, który otrzymał zadanie opracowania systemu tzw. "konsultacji społecznych", czyli komunikacji na linii władze - mieszkańcy. W serwisie publikujemy proponowane rozwiązania.

Z Finlandii do Bolesławca - muzyczne spotkania »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury organizuje w najbliższą sobotę koncerty zespołów reprezentujących nieco mocniejsze brzmienia. Do naszego miasta przyjadą zespóły: Amanita Muscaria z Gryfowa Śląskiego oraz Life Giving Waters z...Finlandii. Prezentujemy sylwetki wykonawców oraz szczegóły wydarzenia.

Nie ma mostu – będzie most »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie ug
Żołnierze z jednostek saperskich Głogowa i Niecka zakończyli rozbiórkę starego mostu w Świętoszowie. Rozłożony już na części pierwsze obiekt ustąpi miejsca nowej konstrukcji, spełniającej aktualne standardy techniczne.

Postrzelony na Sądowej »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
We wtorek na ulicy Sądowej w Bolesławcu nieznany sprawca, strzelając z broni pneumatycznej, postrzelił w okolicy skroni 24-letniego mężczyznę. Poszkodowany z raną szarpaną odwieziony został do szpitala, policja zaś intensywnie stara się zidentyfikować sprawcę.

Bolesławiec dobrze oświetlony »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red.
Nasze miasto znalazło się w drugim etapie konkursu na najlepiej oświetloną gminę i miasto roku 2006. Do konkursu zgłoszone zakwalifikowane zostały trzy bolesławieckie obiekty, których iluminacją możemy się śmiało pochwalić.

Lepsza jakość usług pocztowych? »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie um
Urząd pocztowy w Bolesławcu uchodzi za najgorzej zorganizowaną instytucję w mieście. Klienci notorycznie narzekają zarówno na warunki (upał, kolejki), jak i jakość świadczonych usług (opóźnienia). Być może już niebawem sytuacja ta się zmieni - bolesławiecka poczta przechodzi bowiem reorganizację.

"Poznajmy się bliżej..." z Czeską Lipą »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red / um
W sierpniu ukaże się publikacja "Poznajmy się bliżej", poświęcona miastom partnerskim Bolesławca. Najwięcej miejsca poświęcono współpracy naszego miasta z Czeską Lipą. Oprócz publikacji, w ramach całego projektu przewidziano również kilka interesujących wydarzeń kulturalnych.

Do lasów wstęp wzbroniony! »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie red.
Ze względu na panujące upały od poniedziałku do lasów nadleśnictwa Świętoszów w powiecie bolesławieckim mogą wejść jedynie leśnicy. Od wielu dni w tym regionie nie spadła ani jedna kropla deszczu, co czyni lasy niezwykle podatnymi na pożary. Za złamanie zakazu wstępu grozi mandat w wysokości nawet 200zł.

Internauci piszą. Kto posprząta na skrzyżowaniu? »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie red.
W maju, na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Leśnej w Bolesławcu przeprowadzano kanalizacyjne roboty ziemne. Nasz czytelnik słusznie zauważył, iż po zakończeniu prac przez skrzyżowanie właściwie trudno przejechać - zasypana w pośpiechu dziura tylko czeka na nieuważnych kierowców. Liczymy na szybkie załatanie sprawy.

Już jutro giełda pracy »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie red.
Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu organizuje zajęcia dla osób bezrobotnych w zawodach: Ślusarz, szlifierz, operator wózka widłowego i w zawodach pokrewnych mechanicznych. Po ukończeniu szkolenia gwarantowane jest zatrudnienie.

Wypadek z alkoholem w tle »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie red.
Jak się okazuje niebezpieczeństwo na drogach powodować może nie tylko alkohol we krwi kierowców. Podczas minionego weekendu na ulicy II AWP w Bolesławcu potrącona została kobieta, która nagle wtargnęła na jezdnię. W jej krwi policja zmierzyła aż 3,2 promila alkoholu. Pijana mieszkanka przebywa na obserwacji w szpitalu.

Pijany, bez uprawnień, bezmyślnie »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie Administrator
W Bolesławcu na skrzyżowaniu ulic II AWP i Widok kierujący (26 l.) samochodem osobowym marki Renault doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Renault Clio. Kontrola sprawcy wykazała, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami samochodowymi oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości - 1,30 promila...

Dwóch na jednego? »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie Administrator
Funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 2 mężczyzn (17 l. i 17 l.), którzy wspólnie z dwoma nieustalonymi mężczyznami pobili 21- letniego meżczyznę. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu na obserwacji.

Polsko-czeskie warsztaty dla nauczycieli i ekologów w Świeradowie Zdroju  »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
We wrześniu i w październiku odbędą się w Świeradowie Zdroju warsztaty organizowane z myślą o nauczycielach przedmiotów przyrodniczych, również o przyrodnikach i osobach zajmujących się edukacją ekologiczną na naszym terenie.

Termomodernizacja centrum rehabilitacji »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
Rozpoczął się gruntowny remont bolesławieckiego Centrum Rehabilitacji Dzieci i Osób Dorosłych przy ulicy Parkowej. Termomodernizacja budynku obejmuje docieplenie ścian budynku, remont pokrycia dachu, wyburzenie tarasów, izolację ścian piwnicy oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Więcej zajęć na AGH »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
Akademia Górniczo - Hutnicza w Bolesławcu będzie przeprowadzać zajęcia również w piątki. Otwarty zostanie również nowy wydział - taki aneks do umowy podpisano pomiędzy gminą miejską i starostwem powiatowym a Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Już niebawem święto ceramiki »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki odbędzie się w dniach 18 - 20 sierpnia. Impreza mieć będzie miejsce tradycyjnie centrum miasta, organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. Szczegóły dotyczące Święta już niebawem w naszym portalu.

Deklaracja współpracy Bolesławca i Prnjavora »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie um
1 lipca w Prnjavorze prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz Naczelnik Opsztiny Prnjavor Vlado Živkovič podpisali list intencyjny w nawiązaniu do umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Powiatem Bolesławieckim a Prnjavorem z października 1974 roku.

"Sprzątam po moim psie" - szczegóły akcji »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie um
Pisaliśmy już o planach władz miasta w związku z problemem psich nieczystości. Dziś podajemy szczegóły - w Bolesławcu rozpoczyna się akcja "Sprzątam po moim psie", która ma na celu stworzenie mieszkańcom możliwości sprzątania po czworonożnych pupilach. W tym celu Urząd Miasta zakupił 60 specjalnych, oznakowanych koszy na psie odchody oraz 50.000 papierowych zestawów do sprzątania.

Jest tymczasowy dyrektor wodociągów »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie red.
Pisaliśmy niedawno o odwołaniu Józefa Burniaka z funkcji dyrektora PWiK. Na jego miejsce tymczasowo powołano Andrzeja Chodyrę, dotychczasowego zastępcę prezydenta miasta.

Bezrobocie spada »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie ug
W bolesławieckim urzędzie pracy zarejestrowanych jest 6794 bezrobotnych. Jest to najniższa zanotowana liczba od roku 1993. Ogromny wpływ na spadek bezrobocia w powiecie ma regularny wzrost nakładów Funduszu Pracy i środków finansowych z EFS oraz duże wsparcie finansowe starostwa na aktywizację zawodową osób bezrobotnych.

Dywizjon i Bateria rozwiązane »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Na podstawie rozkazu Dowódcy Wojsk Lądowych 30 czerwca rozwiązany został I Dywizjon Artylerii Samobieżnej "Pion" i Bateria Artylerii 152 milimetrowych armatohaubic Dana. Pododdziały te przez wiele lat stanowiły ważny element 23 Śląskiej Brygady Artylerii. W ubiegły piątek na terenie jednostki odbyła się uroczystość rozformowania pododdziałów.

Specjalny cykl filmów już niebawem »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Wojewódzki Szpital w Bolesławcu zaprasza na specjalny cykl filmów o tematyce psychiatryczno - psychologicznej. Być może będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć w naszym mieście ambitniejsze światowe i polskie kino. Już 13 lipca wyświetlona zostanie kanadyjsko - francuska produkcja "Pająk", zaś 20 lipca zobaczymy znakomity polski film "Żółty Szalik". Seanse odbywać się będą w kinie Orzeł, pokazy kończyć się będą dyskusjami prowadzonymi przez lekarzy - specjalistów. Więcej informacji w dziale z aktualnym repertuarem kinowym - na tej stronie

Dachował przez zwierzynę »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Na drodze nr A 18 (80 km 300m) kierujący (28 l.) samochodem osobowym m-ki Toyota Corolla na prostym odcinku drogi w celu uniknięcia najechania na zwierzynę leśną wykonał gwałtowny manewr hamowania, w wyniku czego "dachował" pojazdem. Do szpitala w Bolesławcu, w stanie ciężkim trafiły dwie osoby.

Dachowali przez zwierzynę »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Dzisiejszej nocy, na drodze nr A18 28-letni kierowca Toyoty stracił panowanie nad pojazdem po tym, jak drogę zagrodziła mu leśna zwierzyna. Samochód dachował, do szpitala w Bolesławcu przewieziono dwie znajdujące się w ciężkim stanie osoby.

Będą ścieżki rowerowe w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie red.
W połowie sierpnia zakończy się opracowywanie koncepcji ścieżej rowerowych w Bolesławcu. Dokładne projekty mają być gotowe do końca listopada. Koszt całości wyniesie 157.990 zł, z czego prawie 90 tysięcy dofinansuje UE.

Miasto myśli o psach »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie red.
Urząd Miasta kupił specjalne akcesoria do sprzątania psich odchodów. Już niebawem na terenie Bolesławca pojawią się również specjalne pojemniki przeznaczone dla psich nieczystości. Specjalna konferencja prasowa na ten temat odbędzie się w czwartek, o godzinie 9.00 w sali 155 bolesławieckiego Ratusza.

Największa hala powstanie w Gromadce »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie red.
Dwanaście metrów wysokości oraz czterdzieści metrów szerokości mieć będzie hala sportowa, która powstanie Gromadce, jednej z gmin powiatu bolesławieckiego. Będzie to największa tego typu inwestycja w naszym regionie. Budowa pochłonie prawie sześć milionów złotych, w gotowej hali będzie można przeprowadzać trzy różne zajęcia w jednym czasie (zapewni to system kotar dzielących halę na trzy mniejsze przestrzenie).

Udane badania »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Organizatorzy bezpłatnych badań mammograficznych, które przeprowadzone zostały w piątek w Bolesławcu, są bardzo zadowoleni z udziału i zainteresowania mieszkańców miasta. Już teraz zapowiedziana została wizyta kolejnego "leczniczego autobusu", w którym tym razem będzie można wykonać badania na osteoporozę (spadek odporności układu kostnego). Dokładny termin badań nie jest jeszcze znany, organizatorzy mówią o połowie tego miesiąca.

Prezydent Miasta »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie um
Ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację programów zdrowotnych: 1) „Badania przesiewowe – profilaktyka schorzeń sutka u kobiet”; 2) „Badania przesiewowe – profilaktyka schorzeń prostaty”

Kino Orzeł ma 95 lat! »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Kino Forum zyskuje powoli nowy wygląd, tymczasem Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na seanse do kina Orzeł. Przedstawiamy historię tej placówki, która ma już ponad 90 lat!

Potrącony chłopiec »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W Bolesławcu na ul. Kościuszki małoletni chlopiec (13 l.) wtargnął na jezdnię i uderzył w prawidłowo jadący samochód osobowy marki Skoda Felicja. Kierowca samochodu trzeźwy, chłopiec trafił do szpitala, gdzie stwierdzono ogólne potłuczenia ciała.

Głupota za kierownicą »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W Bolesławcu na ul. Starzyńskiego funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 23 letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym marki Renault 21 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w prawidłowo zaparkowane samochody marki Fiat, Ford Mondeo i Ford Scorpio. Badanie sprawcy wykazało, że w trakcie zdarzenia kierował on pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości - 2,20 promila....

Skradł wysokie napięcie »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W Czernej, gm. Nowogrodziec z terenu zakladu BZMO nieustalony sprawca skradł przewód wysokiego napięcia o wartości 1.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogroźcu - tel. 075 7316295.

Grill w samochodzie »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 43 letniego mężczyznę, który bedąc w stanie nietrzeźwości (2,90 promila) wrzucił do wnętrza samochodu marki Mercedes 124 grill z rozgrzanym węglem w ywniku czego doszło do uszkodzenia tapicerki pojazdu. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Chciał grillować w samochodzie »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Wczoraj funkcjonariusze sekcji prewencji KPP zatrzymali 43-letniego "pasjonatę" grillowania, który po pijanemu wrzucił do wnętrza Mercedesa grill z rozgrzanym węglem, niszcząc tym samym tapicerkę samochodu. U mężczyzny stwierdzono prawie trzy promile alkoholu we krwi.

Nauczyciele wyróżnieni »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
W ubiegłym tygodniu uroczyście zakończono rok szkolny w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych. Z tej okazji wyróżniający się nauczyciele, którzy w tym roku odeszli na emerytury, otrzymali nagrody Starosty Bolesławieckiego.

Pożegnanie dyrektorów »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
Kierujący bolesławieckimi wodociągami i kanalizacją Józef Burniak otrzymał wypowiedzenie z rąk wojewody. Powodem mają być rażące naruszenia prawa, choć sam zainteresowany nie przyznaje się do żadnej winy. Podobny los spotkał Stanisława Cempurę, byłego już dyrektora PKS. Cempura pojawił się na tym stanowisku cztery lata temu, po wygranych przez lewicę wyborach. Po zakończeniu kadencji nikt nie chciał z dyrektorem przedłużać umowy. PKSem kierować będzie Sebastian Ramanda, wiceprezes PKS w Wadowicach.

Taaaaka ryba! »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu bolesławieckiego i nie tylko, na I Zawody Wędkarskie o Puchar Powiatu. Zawody odbędą się na akwenie wodnym z Starej Olesznej.

Szukajmy inspiracji w muzyce »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach, których celem ma być inspirowanie do twórczości oraz podnoszenie umiejętności gry na instrumentach muzycznych (perkusja, gitara, gitara basowa).

Sprzedawali alkohol nieletnim »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
Prezydent Piotr Roman chce bezwzględnie odbierać pozwolenie na sprzedaż alkoholu tym punktom handlowym, w których doszło do naruszenia Ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Obecnie zakończyło się już postępowanie sądowe wobec trzech punktów handlowych, którym udowodniono sprzedaż alkoholu nieletnim. To swoiste ostrzeżenie władz przed rozpoczynającymi się wakacjami, podczas których popyt na alkohol wrasta wśród młodzieży bardzo wyraźnie.

Potrącenie na Komuny »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie
28 czerwca w Bolesławcu na ul. Komuny Paryskiej kierująca samochodem osobowym marki Daewoo Lanos na przejściu dla pieszych potrąciła kobietę, która odniosła lekkie obrażenia.

Gdzieś zapodziali się figurki »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie
28 czerwca w Kliczkowie nieustaleni sprawcy włamali się do kościoła filialnego pod wezwaniem Trzech Króli, z którego skradli 7 figurek drewnianych z XV i XVI wieku. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Kolejny pijany »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie
28 czerwca w Bolesławcu na ul. Zgorzeleckiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 49 letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Suzuki, będąc w stanie nietrzeźwości - 1,60 promila...

Zginęły figurki »
Tekst opublikowany 2006-06-30, opracowanie red.
Niepowetowanej straty doznał kościół filialny pod wezwaniem Trzech Króli w Kliczkowie. Ubiegłej nocy do świątyni włamali się nieznani sprawcy, którzy skradli siedem bezcennych, pochodzących z XV i XVI wieku figurek drewnianych. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Jak działa miejski system profilaktyki społecznej? »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie um
28 czerwca odbyła się L sesja Rady Miasta Bolesławiec. Zgodnie z porządkiem obrad radni zapoznali się ze sprawozdaniem z realizacji strategii rozwiązywania problemów społecznych ze szczególnym uwzględnieniem programów pomocy społecznej, profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i innych, których celem jest integracja osób i rodzin z grup szczególnego ryzyka.

Lato w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie red.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprezentował swoje plany na nadchodzące lato. Akcja zatytułowana "Sportowe wakacje – wakacje bez nudy" obejmuje zarówno wydarzenia stałe, jak i nieregularne czy międzynarodowe. Planowane są również Otwarte Mistrzostwa Bolesławca. W serwisie prezentujemy dokładny program imprez.

Sportowiec i złodziej »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Rynek nieustalony sprawca włamał się do sklepu sportowego FENIKS, z którego skradł odzież, obuwie i inne przedmioty o wartości nie mniejszej niż 100.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Wakacyjna kradzież »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Kosiby nieustalony sprawca włamał się do piwnicy, z której skradł min. rower górski i namiot o łącznej wartości 1.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP.

Skradł krowy »
Tekst opublikowany 2006-06-29, opracowanie red.
W Lipianach nieustalony sprawca z pastwiska skradł 2 krowy o łącznej wartośći 5.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu, tel. 075 7323073.

Pod mieszkania i sklepy »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie red.
Sprzedana została działka położona w Bolesławcu przy ul. Zgorzeleckiej. Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową z częścią usługową (usługi komercyjne wbudowane zajmujące nie więcej niż 50% powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego). Cena wywoławcza wynosiła – 80.000 zł.

Most jak z filmu »
Tekst opublikowany 2006-06-28, opracowanie red.
W ubiegły czwartek dokonano uroczystego otwarcia nowego mostu w Parkoszowie. Inwestycja powstała w miejscu starego drewnianego mostu, który niejednokrotnie podczas powodzi był niszczony przez wezbrane wody Bobru, a następnie odbudowywany przez mieszkańców Parkoszowa.

Nowe kino Forum »
Tekst opublikowany 2006-06-27, opracowanie red.
6 czerwca 2006 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz prezes "Integer" S.A. Magdalena Piasecka-Ludwin podpisali umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Bolesławcu – I etap. Przebudowa budynku kina Forum. Prezentujemy projekty nowego oblicza bolesławieckiego kina.

Nagrody dla sportowców »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie ug
Kolejna sesja Rady Powiatu odbędzie się w najbliższy czwartek w sali konferencyjnej bolesławieckiego starostwa. Podczas obrad nagrodzeni zostaną trenerzy i działacze lekkoatletycznego MKS Bolesłavia oraz najlepszy strzelec BKS Bolesławiec, Paweł Rissmann. Początek obrad godz. 9.30. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

Mammograf za darmo »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie ug
Od 26 do 30 czerwca mieszkanki powiatu bolesławieckiego będą mogły poddać się badaniu mamograficznemu, za darmo. Oferta dotyczy grupy kobiet najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi – w wieku od 50 do 69 lat.

Sumptuastic w Sopocie »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie red.
Duże szanse na zdobycie jednej z najbardziej prestiżowych polskich nagród muzycznych - Bursztynowego Słowika - ma bolesławiecki zespół Sumptuastic.

Basen otwarty! »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie red.
W sobotę otwarto basem przy ulicy Spacerowej, w tym dniu mieszkańcy Bolesławca mogli korzystać z kąpieliska za darmo. Przez resztę sezonu cena biletów na basem będzie taka, jak w zeszłym roku: 3,5 zł (ulgowy) oraz 5,5 zł (normalny). Basem czynny jest w godzinach 10 - 19. Zapraszamy!

Uwaga na upały! »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie red.
Temperatura w Bolesławcu może dziś przekroczyć 35 stopni. Tym, dla których upały bywają szczególnie trudne, radzimy pić jak najwięcej wody (do 3 litrów dziennie), jeść często, mało i lekkostrawnie, zacieniać mieszkanie oraz nosić nakrycia głowy. Szczeółową pogodę dla Bolesławca i okolic znajdą Państwo na naszych stronach - na tej stronie.

Nawigator »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Administrator
22 czerwca W Kruszynie na parkingu przy restauracji nieustalony sprawca włamał się do samochodu, z którego skradł dokumenty, urządzenie do nawigacji satelitarnej i inne przedmioty o łącznej wartości 300 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Rower i kosiarka »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Administrator
22 czerwca w Bolesławcu przy ul. Starzyńskiego nieustalony sprawca włamał się do piwnicy, z której skradł rower górski, kosiarkę spalinową o łącznej wartości 1.350 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Opel skradziony »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Administrator
24 czerwca w Bolesławcu przy ul. Żwirki i Wigury nieustalony sprawca skradł samochód osobowy marki Opel Corsa o wartości 2.000 zł.

Oberwie mu się za obrywanie »
Tekst opublikowany 2006-06-26, opracowanie Administrator
25 czerwca w Bolesławcu przy ul. Staszica funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji zatrzymali 18 letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości oberwał lusterka boczne w samochodach marki Volvo, VW Polo i VW Passat. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Będzie Specjalna Strefa Ekonomiczna »
Tekst opublikowany 2006-06-25, opracowanie um
Mając na uwadze dalszy rozwój województwa dolnośląskiego wojewoda Krzysztof Grzelczyk pozytywnie zaopiniował wniosek prezydenta Bolesławca Piotra Roman o włączenie terenów inwestycyjnych Gminy Miejskiej Bolesławiec do Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Będziemy oddawać elektronikę »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie um
Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym zobowiązuje użytkownika sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych do obowiązkowego oddania zużytego sprzętu zbierającemu zużyty sprzęt. Od 1 lipca br. działalność taką będzie prowadzić Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu (ul. Staszica 6)

Są pieniądze na wypoczynek »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie um
W roku 2006, w ramach środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi, Gmina Miejska Bolesławiec dofinansuje organizację alternatywnych form spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

Już latem nowe planty w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie um
W Bolesławcu trwają prace przy rewaloryzacji kolejnych odcinków plant pomiędzy ulicami Chopina i Kutuzowa oraz ul. Sierpnia 80 i ul. Kościelną. W ramach prac posadzonych zostanie łącznie 7 drzew i około 120 krzewów.

Nowe kierunki w „Mechaniku” »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie ug
Zarząd Powiatu Bolesławieckiego pozytywnie odniósł się do propozycji złożonej przez Adama Maksymczyka, dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu, która dotyczyła wprowadzenia trzech specjalności w zawodzie technik mechanik. W przyszłości szkołę również kończyć będą specjaliści ds.: organizacji systemu zapewniania jakości, komputerowego wspomagania projektowania oraz spawalnictwa.

Ważne dla absolwentów gimnazjów »
Tekst opublikowany 2006-06-23, opracowanie ug
Od dzisiaj do 26 czerwca absolwenci gimnazjów muszą złożyć dokumenty o przyjęcie do szkoły średniej pierwszego wyboru. Aby ułatwić młodym ludziom proces rekrutacji, w najbliższą sobotę będą czynne wszytkie bolesławieckie szkoły ponadgimnazjalne.

L sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 28 czerwca 2006 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się L sesja Rady Miasta Bolesławiec

Bratniak, czyli Agencja "Bratnia Dusza" »
Tekst opublikowany 2006-06-22, opracowanie bok
Już jutro, o godzinie 19.00 odbędzie się premiera spektaklu kabaretu "na BOK-u". Program, zrealizowany na kanwie humoreski Sławomira Mrożka, z tekstami Marii Czubaszek, Janusza Osęki, Justyny Orankiewicz i Franciszka Uścińskiego zaprezentowany zostanie w klubie Pegaz.

Gimnazjaliści poznali wyniki »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie um
W dniach 26 i 27 kwietnia 2006 r. odbyły się egzaminy gimnazjalne z wiedzy humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Wszyscy rozwiązywali zadania – jednolite w całym kraju – przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Kolejna konferencja na temat Dolnoślązaków »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie um
Już jutro w Urzędzie Miasta Bolesławiec (Sala Rajców – Ratusz) Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego otworzy dwudniową konferencję naukową zatytułowaną „Dolnoślązacy? Z problemów kształtowania się tożsamości zbiorowej ludności Dolnego Śląska po II wojnie światowej”

Dni Lasu do białego rana »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie red.
W sobotę 17 czerwca 2006 roku, w Nadleśnictwie Bolesławiec uroczyście obchodzono Dni Lasu. Impreza odbyła się na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej.

Wspieranie uzdolnień »
Tekst opublikowany 2006-06-21, opracowanie red.
W Teatrze Starym nagrodzono laureatów szkolnych konkursów i olimpiad, które przeprowadzono w roku szkolnym 2005/2006. To już piąta tego typu impreza zorganizowana przez bolesławieckie Starostwo i Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

Uczniowie muzycznie wyedukowani »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie um
W Bolesławcu rozpoczął się cykl koncertów, których słuchaczami są uczniowie szkół podstawowych z klas I-III. Odbyło się już sześć koncertów, których wysłuchało 580 uczniów. Temat koncertów: "Poznajemy instrumenty muzyczne".

Bolesławiec - Czeska Lipa: Poznajmy się »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie um
Wczoraj rozpoczęło się międzynarodowe spotkanie dzieci i młodzieży z Bolesławca i Czeskiej Lipy. Spotkanie odbywa się w Bolesławcu pod hasłem "Poznajmy się". Młodzież z miasta partnerskiego Czeska Lipa zwiedziła już Bolesławiec, oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na dzisiaj.

Jubileuszowe Dni Kultury Chrześcijańskiej »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie um
Gmina Miejska Bolesławiec dofinansuje X Bolesławieckie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Kwota dotacji wynosi 11 tys. zł. Prezydent Piotr Roman podpisał już stosowną umowę z parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu przy ul. Jarzębinowej.

"Przeznaczenie" - promujmy młodych! »
Tekst opublikowany 2006-06-20, opracowanie bok
W ramach cyklu "promocja młodych..." zapraszamy 22.06 [czwartek] o godzinie 17.00 do kina Orzeł, na premierę filmu "Przeznaczenie". Jego twórcami są debiutujący uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego - Luis Probala, Krzysztof Grześków i Iwo Rachwał.

Jubileusz Wojewódzkiego Szpitala »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie bok
W programie całorocznych obchodów jubileuszu 50 – lecia reaktywacji Szpitala Psychiatrycznego w Bolesławcu i 150 lecia budowy kompleksu szpitalnego, zaplanowano również cykl filmów o tematyce psychiatryczno – psychologicznej, po emisji których będzie możliwość dyskusji ze specjalistą

Smoki, żabki i loki wystąpią w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie bok
24 czerwca o godzinie 19.00 w klubie Pegaz wystąpią No Smoki, Ga-Ga&Zielone Żabki i Blade Loki. Bilety w przedsprzedaży 10 zł w dniu koncertu 12 zł

Rusza Teatralna Pracownia Kulturalna »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie bok
Rozpoczyna się produkcja "machiny teatralnej", która swego miejsca upatrywać będzie w rozmaitych przestrzeniach: kameralnych - miejskich - industrialnych...

Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta na dzień 21 czerwca 2006 r. (środa) o godz. 8.00 w Sali Rajców Ratusza.

Posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Miasta Bolesławiec na dzień 22 czerwca 2006 r. (czwartek) o godz. 11.30 w Pałacu Ślubów.

Posiedzenie Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Infrastruktury, Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa Rady Miasta Bolesławiec na dzień 22 czerwca 2006 r. (czwartek) o godz. 14.00 w Pałacu Ślubów.

Posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów Rady Miasta Bolesławiec na dzień 27 czerwca 2006 r. (wtorek) o godz. 12.00 w Sali Rajców Ratusza.

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie um
Przewodniczący Komisji postanowił zwołać posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Bolesławiec na dzień 28 czerwca 2006 r. (środa), godz. 8.00 w pokoju radnego (203).

Aby obudzić władze PKP »
Tekst opublikowany 2006-06-19, opracowanie red.
Obraz nędzy i rozpaczy - taki widok prezentuje bolesławiecki dworzec PKP, którego galeria umieszczona została na stronie www.dworzec.end.pl. Od lat nieremontowany budynek stopniowo popada w ruinę, stając się siedliskiem bezdomnych. Władze miasta cały czas zabiegają o przejęcie dworca, jednak głowę wszystkim inicjatywom ukręca biurokratyczna machina PKP. Strona o znamiennym adresie www.dworzec.end.pl powstała po to, aby umożliwić mieszkańcom miasta wyrażenie protestu wobec beczynności władz PKP. Zapraszamy!

Odnowiony Rynek »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie um
13 czerwca 2006 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz architekt miejski Piotr Żak przedstawili projekt renowacji płyty głównej Rynku wraz z ulicą Bolesława Prusa i ulicami przyległymi.

Nowe trybuny przy Spacerowej »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie um
Wczoraj, na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ul. Spacerowej rozpoczął się montaż zakupionych przez miasto przenośnych trybun. Całość współfinansuje Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

V Forum Szkolnych Klubów »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie ug
12 czerwca w Zamku Kliczków odbyło się V Forum Szkolnych Klubów Europejskich. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem "Podchody europejskie". W spotkaniu udział wzięło ponad 300 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimazjalnych.

Zapraszamy na koncert »
Tekst opublikowany 2006-06-16, opracowanie red.
Już 19 czerwca zapraszamy na koncert uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu. Zaprezentuje się sekcja intrumentów dętych, akordeonu i perkusji - początek koncertu o godzinie 17.00, wydarzenie odbędzie się w Auli PSM.

Oratorium Tu es Petrus w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-14, opracowanie um
W Bolesławcu trwają już przygotowania do sfinalizowania koncertu "Tu es Petrus" - oratorium Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka. Niedawno dzieło zdobyło nagrodę Superjedynki na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Będzie iluminacja mostu i sądu »
Tekst opublikowany 2006-06-14, opracowanie red.
Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Bolesławca - kamienny most kolejowy nad Bobrem już niebawem uzyska atrakcyjną świetlną oprawę. Podobne wyróżnienie otrzyma również budynek sądu. Umowę w tej sprawie prezydent Piotr Roman podpisał 8 czerwca.

Bolesławiecka starówka odnowiona? »
Tekst opublikowany 2006-06-13, opracowanie red.
Już dziś w bolesławieckim ratuszu prezydent Piotr Roman oraz architekt miejski Piotr Żak przedstawią całościową koncepcję odnowienia bolesławieckiej starówki. Zaprezentowany będzie również wniosek o dofinansowanie projektu wybrukowania powierzni Rynku oraz zagospodarowania ul. Prusa na pasaż pieszy wybrukowany kostka granitową.

"Życie Pi" na Malcie »
Tekst opublikowany 2006-06-13, opracowanie red.
Grupa Teatralna z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, prowadzona przez Annę Wieczur Bluszcz, została zaproszona ze spektaklem „Życie Pi” do udziału w jednym z najważniejszych krajowych konkursów teatralnych - Malta 2006 w Poznaniu.

"A capriccio" - ekspozycja rzeźby i malarstwa »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie um
Do 21 lipca 2006 r. w Galerii "Format" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu można oglądać wystawę "a capriccio" - interesujące spotkanie świata rzeźby i malarstwa. Rzeźba Krystyny Gay-Kutschenreiter i malarstwo Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej.

Pracownicy kultury mieli swój dzień »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie um
8 czerwca 2006 r. w bolesławieckim ratuszu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Kultury. Z tej okazji prezydent Bolesławca Piotr Roman wręczył dyplomy i wyróżnienia, dziękując za pracę i zaangażowanie na rzecz rozwoju bolesławieckiej kultury.

Setne urodziny mieszkanki Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie um
9 czerwca 2006 r. Stanisława Harpeniuk, mieszkanka Bolesławca, obchodzi 100. rocznicę urodzin. Pani Stanisława urodziła się we Lwowie. Mając 14 lat wraz z rodziną wyjechała do miejscowości Szpikołosy (woj. lubelskie), a od 1947 r. jest mieszkanką Bolesławca.

Bolesławieckie sensacje nie tylko XX wieku »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie um
Od 5 czerwca w budynku Działu Historii Miasta bolesławieckiego Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14 prezentowana jest wystawa „Bolesławieckie sensacje nie tylko XX wieku”. Pokazuje ona rezultaty projektu badawczego „Nasza wspólna historia – polsko-niemiecki dorobek kulturowy drogą wzajemnego poznania i współdziałania”, w którym pod przewodnictwem bolesławieckiego Muzeum Ceramiki brali udział historycy i miłośnicy regionu, skupieni w Towarzystwie Miłośników Bolesławca oraz w Stowarzyszeniu Kolekcjonerów i Miłośników Historii Miasta po stronie polskiej, a w Bundesheimatgruppe Bunzlau z Siegburga po stronie niemieckiej.

Kino Orzeł zaprasza »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie bok
W związku z remontem kina Forum, od piątku 9 czerwca zapraszamy na seanse filmowe do kina Orzeł. Nie ulega zmianie numer telefoniczny do kasy kina 075 645 3292. Kasa kina "Orzeł" czynna będzie codziennie od godziny 16.00. Aktualny repertuar prezentujemy w naszym serwisie - na tej stronie

I po konopii »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W m. Nowe Jaroszewice gm. Bolesławiec funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w trakcie wykonywania czynności służbowych, na działce rolnej ujawnili prowizoryczny budynek gospodarczy, w którym znaleziono i zabezpieczono około 300 sztuk krzewów konopi indyjskich, o łącznej wadze 21 kg. W budynku zabezpieczono również susz marihuany o wadze 30.234 g. W trakcie wykonywania w tej sprawie czynności procesowych jeden z funkcjonariuszy zauważył w rejonie działki samochód osobowy m-ki Mercedes Benz, którego kierowca widząc oznakowany radiowóz szybko oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętego natychmiast pościgu zatrzymano kierującego tym samochodem 32 letniego mężczyznę – właściciela działki, na której ujawniono nielegalną plantację. W czasie zatrzymania sprawca zamknął się w swoim samochodzie i policjanci, aby go zatrzymać musieli rozbić szybę w drzwiach pojazdu. Zatrzymany mężczyzna stawiał czynny opór w związku, z czym policjanci użyli wobec niego siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających. Sprawca był już notowany za posiadanie narkotyków. Obecnie grozi mu pozbawienie wolności do 8 lat.

Wypił i wjechał »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W Zebrzydowej na drodze nr 4 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali 33 letniego meżczynę, który kierując samochodem osobowym m-ki Citroen najechał na tył samochodu osobowego m-ki Opel Astra. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący Oplem z urazem głowy trafił do szpitala w Bolesławcu. Badanie sprawcy na alcoteście wykazało, ze w czasie zdarzenia znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 1,40 promila...

Po 150 na łebka »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul.Komuny Paryskiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 2 mężczyzn (33 i 58 l.), którzy z kasy w hurtowni odzieży skradli pieniadze w kwocie 300 zł. Sprawców osadzono w PDOZ.

Będzie grał »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. B. Chrobrego nn sprawca włamał się do do baru, gdzie uszkodził maszynę do gry i skradł bilon o nieustalonej wartości. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Nielegalna plantacja, właściciel nie chciał wyjść z samochodu »
Tekst opublikowany 2006-06-12, opracowanie red.
W Nowych Jaroszewicach (gmina Bolesławiec) policjanci odkryli na jednej z działek rolnych prowizoryczny budynek, w którym znaleźli i zabezpieczyli około 300 sztuk krzewów konopi indyjskich o łącznej wadze 21 kg. Właściciel działki, chcąc uniknąć zatrzymania "zabarykadował się" w swoim samochodzie.

Józef Burniak jednak odejdzie »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie red.
10 maja wojewoda dolnośląski wystąpił do rady miasta Bolesławiec o zgodę na zwolnienie dyrektora tutejszych wodociągów, byłego burmistrza Józefa Burniaka. Wczoraj Rada Miasta zgodziła się na zwolnienie dyrektora. Za udzieleniem zgody opowiedziało się 12 radnych. Przeciw było 6. Sam Józef Burniak nie głosował.

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie um
Wczoraj Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie na terenie miasta Bolesławiec podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Uchwała jest konsekwencją podjęcia przez Radę Miasta Bolesławiec w 2005 roku uchwały o utworzeniu Bolesławieckiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Dofinansowanie dla młodych muzyków »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie um
Prezydent miasta Piotr Roman podpisał umowę ze Szkołą Muzyczną II stopnia w Bolesławcu, na podstawie której szkoła zobowiązuje się do realizacji zadań kulturalnych Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Są Konwalie i Słoneczniki, nowy chodnik przy Stolarskiej »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie um
Zakończono budowę drogi przy ul. Konwaliowej i ul. Słoneczników. Droga przy ul. Konwaliowej zakończona została placem manewrowym. Wartość wykonanych robót wynosi 59 800 zł.

Mistrzyni ortografii wyłoniona »
Tekst opublikowany 2006-06-08, opracowanie MBP
W związku z obchodami Roku Języka Polskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu odbył się Turniej o Laur Mistrza Ortografii 2006. W konkursie wzięły udział pięcioosobowe reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta.

Będzie przebudowa kina Forum »
Tekst opublikowany 2006-06-07, opracowanie um
6 czerwca 2006 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz prezes „Integer” S.A. Magdalena Piasecka-Ludwin podpisali umowę na realizację zadania inwestycyjnego pn. Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Bolesławcu – I etap. Przebudowa budynku kina Forum.

Pijany czterolatek - odpowie ojciec »
Tekst opublikowany 2006-06-06, opracowanie red.
4 czerwca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu został powiadomiony przez Pogotowie Ratunkowe o podjętej akcji ratowniczej wobec 4 – letniego chłopca, którego życie było zagrożone z powodu upojenia alkoholowego. W efekcie spożycia alkoholu dziecko straciło przytomność.

Wznowienie II części XLVIII sesji Rady Miasta Bolesławiec  »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 7 czerwca 2006 r. o godz. 900 nastąpi wznowienie II części XLVIII sesji. Po zakończeniu II części XLVIII sesji w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się XLIX sesja Rady Miasta Bolesławiec zwołana na wniosek Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Tablica dla Zahna »
Tekst opublikowany 2006-06-05, opracowanie inf.
Już dziś w bolesławieckim I Liceum Ogólnokształcącym odbędzie się uroczyste wmurowanie tablicy upamiętniającej osobę Gottfrieda Zahna. Był on założycielem pierwszego ośrodka pedagogicznego (na Śląsku), którego część mieściła się w obecnym budynku szkoły.

Ponad 30 tysięcy zużytych baterii »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie UM Bolesławiec
30 maja 2006 r. w bolesławiecki Ratuszu rozstrzygnięto konkurs „Na baterie też jest sposób - 2006”, którego organizatorem jest Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej UM Bolesławiec.

Festyn Miasto Dzieciom »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie UM Bolesławiec
1 czerwca 2006 r. o godz. 15.00 na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu rozpocznie się festyn „Miasto Dzieciom”. Atrakcjji dla naszych dzieciaków zabraknąć nie powinno.

Nie ma monitorów »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Mickiewicza nieustalony sprawca włamał się do sklepu komputerowego, z którego skradł 7 monitorów, 4 odtwarzacze DVD i inne przedmioty o łącznej wartości 25.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - 075 732 3601, wew. 228 lub 234.

Będzie szlifował »
Tekst opublikowany 2006-06-01, opracowanie Administrator
W Boleslawcu przy ul. Kościuszki nieustalony sprawca włamał się do hali produkcyjnej, z której skradł szlifierkę kątową, przewody elektryczne o łącznej wartości 9.500 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP.

Premiera filmu warsztatowego  »
Tekst opublikowany 2006-05-31, opracowanie red.
Już jutro w kinie Forum odbędzie się premiera najnowszej produkcji bolesławieckiej młodzieży - "Tu też może być Lodyn". W ramach tego niezależnego filmowego wieczoru zobaczymy również amatorskie filmy "Gigant" i "Sen". Początek spotkania o godzinie 19.00

Targi pracy - będzie impreza cykliczna? »
Tekst opublikowany 2006-05-31, opracowanie Krzysztof Zamorski
Duże zainteresowanie towarzyszyło Powiatowym Targom Pracy, jakie 24 maja zorganizował PUP w Bolesławcu. Liczba chętnych zaskoczyła zarówno organizatorów, jak i prezentujące swoją ofertę firmy.

Ukazała się druga część publikacji „Bolesławiec na dawnych pocztówkach” »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie UM Bolesławiec
W Bolesławcu ukazała się druga część publikacji, w której zaprezentowano zbiory widokówek o tematyce bolesławieckiej pt.: „Bolesławiec na dawnych pocztówkach”. Autorem publikacji jest Anna Bober-Tubaj.

Dni Miasta już za nami »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie UM Bolesławiec
28 maja 2006 r zakończyły się Dni Bolesławca, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Bolesławiec – miasto bez granic”. Podczas trzydniowej imprezy plenerowej o charakterze rekreacyjno – rodzinnym mieszkańcy Bolesławca i turyści mogli uczestniczyć w bogatym programie, któremu towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera, liczne konkursy z nagrodami, turnieje oraz koncerty gwiazd.

Spotkanie dotyczące przemysłu ceramicznego »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie UM Bolesławiec
1 czerwca 2006 roku o godzinie 1100 w bolesławieckim Ratuszu w Sali Rajców organizowane jest spotkanie dotyczące przemysłu ceramicznego.

Bolesławiec ma nowego skarbnika, sprawą J. Burniaka zajmie się komisja »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie UM Bolesławiec
24 maja 2006 r. odbyła się XLVIII sesja Rady Miasta Bolesławiec. Podczas sesji uległ zmianie proponowany porządek obrad.

Przedszkolaki zaprosiły mamy na koncert »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie UM Bolesławiec
Na tegoroczny Dzień Matki bolesławieckie przedszkolaki zaprosiły swoje mamy do centrum miasta na koncert „Tobie Mamo…”. Podczas koncertu, oprócz prezentacji artystycznych i występu Majki Jeżowkiej, przewidziano gry i zabawy dla wszystkich uczestników imprezy.

Tymczasowo posiedzą »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 2 mężczyzn, którzy w dniu 13 maja br. w Bolesławcu przy ul. Kościuszki włamali się do altanki.

Rekordzista na ulicach »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Komuny Paryskiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 33 letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym m-ki Fiat 126 p na ul. Gdańskiej spowodował kolizję drogową z samochodem osobowym m-ki Opel i odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie sprawcy na alcomacie wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 4,20 promila...

Skradziono Niemcowi... »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
W Brzeźniku z terenu prywatnej posesji nieustalony sprawca skradł samochód terenowy m-ki BMW X5 o wartości 350 tys. zł. na szkodę obywatela Niemiec. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Ukradli i wpadli »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boleslawcu zatrzymali 2 mężczyzn (53 i 22 l.), którzy pojazdem przewozili skradzione wcześniej na drodze nr A 18 elementy metalowe do zbrojenia konstrukcji mostów, o łącznej wartości 2.800 zł. Sprawcy zostali osadzeni w PDOZ.

Nosił pół grama »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Piotra i Pawła funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej KPP w czasie kontroli nieletniego (16 l.) ujawnili 0,5 grama marihuany. Nieletni po wykonaniu czynności został zwolniony do domu.

Pijany totalnie »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie red.
Prawdziwego alkoholowego rekordzistę zatrzymali bolesławieccy policjanci przy ulicy Komuny Paryskiej. 33-letni mężczyzna, który jadąc małym fiatem spowodował kolicję i próbował uciec z miejsca zdarzenia, miał we krwi aż 4,2 promile alkoholu!

Konkurs muzyki rozrywkowej »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
15 maja w auli PSM odbył się kolejny Konkurs Muzyki Rozrywkowej w wykonaniu uczniów PSM I st i SM II st. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Uczniowie wykonali utwory kompozytorów: A.Haugton , J.Sands´a , P.de Seneville´a , A.Benjanina , C. Mahr´a i innych.

Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztuce »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
Tegoroczna edycja turnieju miała miejsce 19 maja. Odbyła się w pięknych stylowych wnętrzach Zamku Kliczków. Jej organizatorami, tradycyjnie już, były bolesławieckie Muzeum Ceramiki i Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr przy współpracy z Markiem Haniszewskim, nauczycielem sztuki w Gimnazjum Samorządowym nr 3.

Młodzi twórcy z Bolesławca zapraszają na wystawę »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
- Zacząłem fotografować dość późno. Na 3 roku socjologii pierwszy raz w życiu wziąłem do ręki aparat fotograficzny – wyznaje Michał Rułka. - To moja pierwsza wystawa. Cieszę się, że odbywa się w Bolesławcu, moim rodzinnym mieście – mówi Wojtek Zieliński.

Siłacze mogą odpocząć »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
Zbigniew Klimek okazał się najlepszym siłaczem podczas zawodów organizowanych w ramach Dni Bolesławca 2006. Najbardziej wytrzymały strongman zdobył 22 punkty, wyprzedzając Wojciecha Wojciechowa i Piotra Kręzela. Prezentujemy opis poszczególnych konkurencji.

Europejskie Biegi Uliczne już za nami »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie inf.
Zakończyły się Europejskie Biegi Uliczne, które odbyły się 21 maja na ulicach Bolesławca. W zawodach udział brały dzieci, dorośli, przewidziano również bieg dla VIpów, Abstynentów oraz Rodzin. Prezentujemy zdjęcia imprezy oraz wyniki.

Tajemnicze zniknięcie BKS »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie red
Piłkarze BKS Bolesławiec 27 maja wybierali się do Trzebnicy, aby z tamtejszą Polonią rozegrać kolejny mecz w ramach czwartoligowych rozgrywek. Jak się jednak okazało - nasi piłkarze do Trzebnicy nie dotarli, a okoliczności całego zdarzenia wydają się dość tajemnicze.

Ponad 3,5 tysiąca w kabinie »
Tekst opublikowany 2006-05-26, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Al. 1000-lecia nieustalony sprawca włamał się do kabiny samochodu ciężarowego m-ki MAN skąd skradł dokumenty i pieniądze w kwocie 3.660 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Pech kierowcy MANa »
Tekst opublikowany 2006-05-26, opracowanie red.
O wielkim pechu może mówić kierowca, który zaparkował swojego ciężarowego MANa przy ul. Al. 1000-lecia w Bolesławcu. Pozostawione w kabinie ponad 3,5 tysiąca złotych oraz dokumenty stały się łupem nieznanego sprawcy, który włamał się do ciężarówki. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Skandal na ogródach działkowych. Kto wysypał asbest? »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie red / Gaz. Wrocławska
Na ulicy Staroszkolnej, przy bolesławieckich ogródkach działkowych ktoś wysypał potłuczony, rakotwórcz eternit. Sprzątanie należącej do powiatu drogi potrwać może nawet miesiąc - tyle przeciętnie trwa proces podejmowania tego rodzaju decyzji. Zdjęcie - Ilona Parejko, Gazeta Wrocławska

Ponad czasem, ponad granicami »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie bok.boleslawiec.pl
W sobotę 27 maja o godz. 16.00 serdecznie zapraszamy do galerii BOK na wernisaż wystawy "Bolesławiec, miasto bez granic - ponad czasem… ponad granicami…"

Sumptuastic walczy o Mundial »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie red.
Rozpoczął się konkurs na piosenkę, która towarzyszyć będzie naszym piłkarzom podczas zbliżających się Mistrzostw Świata. W konkursie bierze również udział pochodzący z Bolesławca zespół Sumptuastic. Każdy internauta jest w stanie pomóc naszym reprezentantom w zwycięstwie.

Chciał ominąć zwierzę, wpadł na samochód »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie red.
W rejonie Brzeźnika na drodze krajowej nr 4 kierujący (24 l.) samochodem osobowym m-ki Opel Astra chcąc ominąć zwierzynę zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem osobowym m-ki Skoda Felicja. W wyniku zderzenia pojazdów 3 osoby trafiły do szpitala w Bolesławcu.

Znowu włamanie »
Tekst opublikowany 2006-05-25, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Al. 1000-lecia nieustalony sprawca włamał się do kabiny samochodu ciężarowego m-ki MAN skąd skradł dokumenty i pieniądze w kwocie 3.660 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Plan zdjęciowy zakończony! »
Tekst opublikowany 2006-05-24, opracowanie bok.boleslawiec.pl
W sobotę wieczorem zakończono zdjęcia na planie filmu, będącego częścią projektu "Kreator". Film pokazuje nasze miasto w sposób ...niebanalny i wpisuje proste opowieści z życia trzech par w klimat Bolesławca. Premierę zaplanowano na czerwiec.

Dni Bolesławca na sportowo »
Tekst opublikowany 2006-05-24, opracowanie red.
W dniach 27 - 28 maja odbędą się w Bolesławcu Dni Miasta, na które serdecznie zapraszamy (więcej na naszej specjalnej podstronie - tutaj). Amatorów sportu zachęcamy do spędzenia święta z przygotowanymi przez MOSiR imprezami, odbywającymi się w ramach "Dni Miasta na Sportowo". Dziś prezentujemy dokładny plan imprezy.

Będzie remont »
Tekst opublikowany 2006-05-23, opracowanie red.
Prezydent Piotr Roman ogłosił przetarg na remont chodników przy ulicy Bielskiej oraz łącznika Bielska - Cicha. Miasto planuje zupełnie przebudować chodniki, które zyskają estetyczną kostkę brukową oraz profilowane podłoże, w planach jest również budowa schodów. Będziemy czekać na rozpoczęcie prac.

Radni mają swój kodeks »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Agnieszka Gergont - UM
Radnych Rady Miasta Bolesławiec obowiązuje uchwała w sprawie przyjęcia Kodeksu etyki radnego Rady Miasta Bolesławiec, którą w lutym 2005 r. unieważnił Wojewoda Dolnośląski.

Koncert Symfoniczny »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie bok.boleslawiec.jpg
Koncert symfoniczny "Sacrum - niezgłębiona tajemnica", odbędzie się w Bolesławcu w Kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ulicy Orzeszkowej. Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na budowę ołtarza. Bilet: 5 zł.

Urządzą sobie mieszkania »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Administrator
W Wilczym Lesie na parkingu stacji paliw nieustaleni sprawcy z przyczepy samochodu cieżarowego skradli 20 pralek automatycznych, 5 lodówek pod zabudowę, 3 zmywarki i inne urządzenia AGD o łącznej wartości 67.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Pobili aby zadzwonić »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Administrator
W Bolesławcu przy ul. Ślusarskiej 2 nieustaleni sprawcy pobili 16 letniego mężczyznę i skradli mu telefon komórkowy m-ki Nokia 6230 o wartości 460 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo-Śledcza KPP - tel. 075 7323601, wew. 228 lub 234.

Na szczęście zatrzymany »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Administrator
W Bolesławcu na ul. Kościuszki funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 33 letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym m-ki VW Jetta będąc w stanie nietrzeźwości - 2,20 promila...

Za łapówkę się nie da »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Administrator
W Czernej na drodze nr 4 funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali kierującego (23 l.) samochodem osobowym m-ki Mercedes, który usiłował wręczyć 100 zł korzyści majątkowej. Łapówka miała spowodować odstąpienie policjantów od wykonania czynności służbowych w związku z popełnieniem przez sprawcę wykroczenia drogowego.

Za łapówkę się nie da »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie red.
Dziś w nocy, na drodze nr 4 (Czerna) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali kierującego Mercedesem 23-latka, który majpierw popełnił wykroczenie, potem zaś usiłował wręczyć policjantom 100zł łapówki. Pieniądze miały spowodować odstąpienie policjantów od wykonania czynności służbowych, końcowy efekt był jednak zupełnie odwrotny. Mężczyznę zatrzymano.

Czyszczenie nie tylko miasta »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie Rzecznik UM
W ramach realizacji projektu Funduszu Spójności pn.: "Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu", poza budową kanalizacji w mieście i modernizacją oczyszczalni ścieków trwają roboty na terenach wiejskich.

Terenowy wypadek »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie Administrator
W Bolesławcu na ul. Kościuszki kierujący samochodem terenowym m-ki Jeep wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z kierującym samochodem osobowym m-ki Daewoo Lanos. W wyniku zderzenia pojazdów obrażenia ciała odniósł kierujący (55 l.) Daewoo i pasażer Jeppa (28 l.), którzy trafili do szpitala w Bolesławcu.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie Administrator
Na drodze nr 18 (56,7 km) kierujący samochodem osobowym m-ki Mercedes uderzył w tył samochodu ciężarowego m-ki Liaz, którego kierujący jadąc z przeciwnego kierunku jazdy wykonywał manewr skretu w lewo i zajechał drogę dla kierującego Mercedesem. W wyniku zderzenia pojazdów smierć poniosła pasażerka Mercedesa, a jego kierujący trafił do szpitala z ciężkimi obrazeniami.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie red.
Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj na drodze numer 18, kiedy kierującemu Mercedesem mężczyźnie drogę zajechała skręcająca ciężarówka. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka Mercedesa, kierowca z ciężkimi obrażeniami przebywa w szpitalu.

Oglądaj Marię »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie bok.boleslawiec.jpg
Już dziś w kinie Forum pierwsza bolesławiecka projekcja filmu "Maria" w reżyserii Abela Ferrary. Ten kontrowersyjny obraz ma być odpowiedzią na "Pasję" Mela Gibsona, reżyser filmu znany jest ze swych budzących wielkie emocje produkcji. Początek projekcji o godzinie 18.00

Piątkowe spotkania muzyczne - Muchy i Autor Nieznany »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Dwa zespoły wystąpią 19 maja w bolesławieckim klubie Pegaz - "Muhy" z Wrocławia oraz "Autor Nieznany" z Głogowa. Początek koncertu o godzinie 19.00, bilety 5 zł w przedsprzedaży, 8zł. w dniu koncertu. Przedstawiamy sylwetki zespołów.

Konsekwencje po sześciu miesiącach »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie red.
Rady powiatu Jan P. 12 grudnia ubiegłego roku prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Zatrzymany przez policję dmuchnął w alkotest, który wykazał ponad dwa promile alkoholu we krwi. Mimo to radny do dziś pozostaje na swoim stanowisku - przewodniczący rady dopiero teraz dowiedział się o wpadce Jana P.

Dyrektor szpitala zostaje »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie Rzecznik Powiatu
Podczas kwietniowo – majowych posiedzeń, Zarząd Powiatu Bolesławieckiego podjął szereg decyzji związanych ze sprawnym funkcjonowaniem naszego regionu. Jedna z uchwał dotyczyła dalszego zatrudnienia dyrektora bolesławieckiego Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Powołana na to stanowisko (3 listopada ub. r.) Urszula Fuchs nadal będzie pełnić dotychczasowe obowiązki.

Spłonął dom pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2006-05-16, opracowanie red.
W nocy z 15 na 16 maja spłonął dom jednorodzinny w Nowej Wsi Kraśniciej pod Bolesławcem. Ogień trawił budynek bardzo szybko, mimo akcji pięciu jednostek straży pożarnej. W budynku była jedna osoba, której nic się nie stało. Teraz dom trzeba będzie najprawdopodobniej rozebrać.

Światowy Dzień Ziemi w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-05-16, opracowanie UM Bolesławiec
W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi ponad tysiąc uczniów z dwunastu bolesławieckich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych usuwało odpady z wyznaczonych obszarów miasta.

W Bolesławcu rekordowo niskie bezrobocie »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W Bolesławcu systematycznie zmniejsza się liczba osób bezrobotnych. W marcu 2002 r. liczba bezrobotnych wynosiła 4055, natomiast w marcu br. jest o 1147 bezrobotnych mniej. Stan na 26 kwietnia 2006 r. wynosi 2807 bezrobotnych i jest to najmniejsza ilość bezrobotnych zanotowana w Bolesławcu od początku lat 90-tych.

Urząd Miasta przekazał plac budowy przy ul. Konwaliowej i ul. Słoneczników »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W Bolesławcu trwają prace przy budowie wraz z odwodnieniem i oświetleniem dróg przy ul. Konwaliowej i ul. Słoneczników.

Wspólne projekty „Pogranicza” »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
4 maja w Urzędzie Miasta w Bolesławcu odbyło się zebranie sprawozdawcze Południowo-Zachodniego Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze".

Ponad 3 promile na rowerze »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
21 kwietnia w Przejęsławiu funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego KPP zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości - 3,20 promila...

Odpowie za doprowadzenie do bezbronności »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
22 kwietnia Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec 20-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o to, iż w dniu 19.04.2006 r. w Bolesławcu na ul. Wróblewskiego wspólnie z innymi mężczyznami bijąc 21-letniego mężczyznę doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie skradł mu dokumenty i pieniądze w kwocie 120 zł.

Mikro samochód, Makro promile... »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
22 kwietnia o godz. 15.30 w Bolesławcu na ul. Lubańskiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 45 letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym m-ki Nissan Micra, będąc w stanie nietrzeźwości - 3,10 promila...

Nie mógł się dodzwonić? »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
23 kwietnia o godz. 19 w Bolesławcu przy ul. Słowackiego funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który będąc w stanie po spożyciu alkoholu rozbił 2 szyby w budce telefonicznej DIALOG-u. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Tym razem w Seacie »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
Pół godziny później na drodze nr A 18 funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym m-ki Seat, będąc w stanie nietrzeźwości - 3,20 promila...

Odurzające trio »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
27 kwietnia Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 2 mężczyzn i 1 kobiety, których zatrzymano w dniu 25-04-2006 r. w m. Bronowiec podczas produkcji środków odurzających.

Potrącił i uciekł »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
27 kwietnia o godz. 20.45 w Nowych Jaroszewicach kierujący samochodem osobowym m-ki Ford Fiesta potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony z urazem kręgosłupa trafił do szpitala. Sprawca (42 l.) został ustalony, w trakcie zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości - 2,50 promila...

Skradł 25 ton! »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W nocy z 27/28 kwietnia w Nowogrodźcu przy ul. Lubańskiej nn. sprawca skradł samochód ciężarowy m-ki Renault Magnum z naczepą, na której znajdował się ładunek 25 ton aluminium. Wartość skradzionego mienia - 300.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowgrodźcu - tel. 075 7316295.

Nieostrożny golfista »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
28 kwietnia po godz.22 w Bolesławcu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Tamka kierujący samochodem osobowym m-ki VW Golf potrącił 55 letniego mężczyznę, który odniósł obrażenia nogi lewej.

Wpadł z wizytą »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
2 maja tym razem w Przejęsławiu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowgrodźcu zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym m-ki Ford Fiesta wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Badanie sprawcy wykazało, że w czasie zdarzenia znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 2,50 promila...

Dążyli do Unii »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
3 maja w nocy w Bolesławcu przy ul. Prusa funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy skradli wiszącą flagę Unii Europejskiej.

Skradł dla siebie i dzieci »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W nocy z 3 na 4 maja w Starej Olesznie nn. sprawca włamał się do sklepu ogólnospożywczego, z którego skradł alkohol, papierosy różnych marek i wyroby cukiernicze o łącznej wartości 1.680 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Czemu winne słupki? »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
5 maja w nocy w Bolesławcu przy ul. Tamka funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 18-letniego mężczyznę, który zniszczył 6 słupków drogowych o łącznej wartości 300 zł. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Bili szybę o północy »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
6 maja po północy w Bolesławcu przy ul. Prusa funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali trzech mężczyzn (w wieku 18, 19 i 19 lat), którzy wybili w punktach usługowych 2 szyby wystawowe o łącznej wartości 600 zł.

Potrzebował torebki »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
8 maja w Bolesławcu przy ul. Zygmunta Augusta funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który usiłował skraść torebkę damską. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Torebki coraz bardziej potrzebne »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
10 maja Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec 27-letniego mieszkańca Bolesławca, który w dniu 8 maja 2006 roku w Boleslawcu przy ul. Zygmunta Augusta został zatrzymany podczas próby kradzieży torebki damskiej.

Po telefonach »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
10 maja w Świętoszowie przy ul. Husarskiej w jednym z mieszkań nieustalony sprawca skradł 4 telefony komórkowe o łącznej wartości 750 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogrodźcu -tel. 075 7316295.

Pobili i skradli »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W Bolesławcu przy ul. Garncarskiej dwóch nieustalonych sprawców w wieku 15-16 lat po pobiciu 12 letniego chłopca skradli mu pieniądze w kwocie 2,35 zł oraz telefon komórkowy m-ki Sony Ericson o wartości 357 zł.

Zatrzymał się na drzewie »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
W Bolesławcu przy ul. Murarskiej funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 35 letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym m-ki Ford Sierra wjechał w drzewo. Badanie na alcomacie wykazało, że sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości - 2,80 promila...

Zabalowali »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
13 maja w Bolesławcu przy ul. Garncarskiej na terenie parku, w trakcie odbywajacej się w tym miejscu imprezy ogniskowej doszło do bójki z udziałem 8 osób, w trakcie której jeden ze sprawców (21 l.) spowodował nożem kilka ran u 37 letniego meżczyzny. Sprawcy zostali zatrzymani.

Śmiertelny wypadek w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
13 maja w Bolesławcu na ul. II Armii WP kierujący (49 l.) samochodem m-ki Mercedes zjechał na lewy pas ruchu i dzerzył się czołowo z jadącym na przeciwko samochodem ciężarowym m-ki DAF. W wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł kierowca mercedesa.

Uzbrojeni bez pozwoleń »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie inf.
13 maja 2006 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali telefonicznie powiadomieni, że w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Krępnica nieustalone osoby strzelają z broni palnej. W toku podjętych czynności bolesłwieccy policjanci we wskazanym miejscu zatrzymali 4 mężczyzn (45, 45, 44 i 31 lat), którzy z nielegalnie posiadanej broni (karabinek KBKS mod. TOZ-18, kal. 5,6 mm z lunetą) strzelali do plastikowych butelek i metalowych puszek. W samochodzie, którym sprawcy przyjechali na miejsce znaleziono i zabezpieczono 245 sztuk amunicji do KBKS. Następnie w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego ze sprawców policjanci odnaleźli i zabezpieczyli rewolwer gazowy UMAREX mod. Champion kal. 9 mm oraz 10 sztuk amunicji gazowej i 4 sztuki amunicji ostrej. W tej sprawie wykonano czynności procesowe, w trakcie których ustalono, że żadna z zatrzymanych osób nie posiada zezwolenia na broń. W chwili obecnej policjanci ustalają, w jaki sposób sprawcy weszli w jej posiadanie. Sprawcom grozi pozbawienie wolności do 8 lat.

Uzbrojeni bez zezwoleń »
Tekst opublikowany 2006-05-15, opracowanie red.
13 maja policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostali telefonicznie powiadomieni, że w lesie w okolicach miejscowości Krępnica nieznane osoby strzelają z broni palnej.

Zmiany lokalowe w UM »
Tekst opublikowany 2006-05-12, opracowanie UM Bolesławiec
W związku z następującymi zmianami lokalowymi w Urzędzie Miasta Bolesławiec rzecznik miejski informuje, że Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych urzęduje w Ratuszu w pokoju nr 305, nr tel. 075 645 64 46.

Zamkną ulicę »
Tekst opublikowany 2006-05-12, opracowanie UM Bolesławiec
Na dwa dni - 15 i 16 maja - zamknięta dla ruchu zostanie ulica Ceramiczna na odcinku od ul. Widok do ul. Mostowej w Bolesławcu. Zamknięcie ulicy spowodowane jest prowadzonymi robotami związanymi z przywróceniem do stanu pierwotnego nawierzchni drogi po wykonaniu kanalizacji w ramach kontraktu "Kanalizacja w mieście Bolesławiec".

51 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, eliminacje Rejonowe »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Mariola Kojder i Jagoda Siegień, uczestniczki Grupy Teatralnej BOK, prowadzonej przez instruktora Martę Jowczuk otrzymały wyróżnienia w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się Jeleniogórskim Centrum Kultury. Gratulujemy!

Dni Bolesławca 2006 »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Trzydniowa, majowa impreza o charakterze rekreacyjno – rodzinnym, w tym roku pod hasłem „Bolesławiec – miasto bez granic” odbędzie się w dniach 26 – 28 maja na zielony skwerze, w centrum miasta, na placu ks. Jerzego Popiełuszki.

Bolesławiecki film w TVP2 »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Film "Gigant" został wysłany na konkurs do TVP Kultura, będącego projektem "Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka", tam zauważył go juror Andrzej Wolf i zaproponował emisję filmu i wywiad z twórcami w KinOff TVP2.

"Rozmowy traw" w galerii Format »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie Rzecznik UM
5 maja 2006 r. w galerii "Format" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu, została otwarta wystawa akwareli Janiny Sarzyńskiej.

Rusza budowa amfiteatru »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie Rzecznik UM
8 maja 2006 r. Urząd Miasta Bolesławiec przekazała plac budowy pod realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa amfiteatru nad Bobrem”. Nowy amfiteatr powstanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Spacerowej.

Wyróżnienie dla naszego powiatu »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie boleslawiec.pl
Wicestarosta Cezary Przybylski został powołany przez prezesa Związku Powiatów Polskich Ludwika Węgrzyna, do rządowo - samorządowego zespołu opracowującego algorytm podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego.

Skradzione Butle »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
W nocy z 4 na 5 kwietnia w Osłej nieznany sprawca włamał się do kontenera z butlami gazowymi i skradł 7 butli o łącznej wartości 980 zł.

Ilu nietrzeźwych? »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
5 kwietnia funkcjonariusze KPP w Bolesławcu wyeliminowali z ruchu drogowego 8 nietrzeźwych kierujących

Włamanie na PKP »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
10 kwietnia Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji wobec 2 mężczyzn (26 i 35 l.), którzy 8 kwietnia 2006 roku włamali się do pomieszczeń socjalnych PKP.

Renault w drzewie »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
10 kwietnia o godz. 16.20 w Czernej na drodze nr 4 kierujący samochodem osobowym m-ki Renault 19 na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

2 promile... »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
10 kwietnia o godz. 18.30 w Bolesławcu na ul. Z.Augusta funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego KPP zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym m-ki Opel Astra doprowadził do zderzenia z kierującym samochodem osobowym m-ki Opel Ascona. Badanie sprawcy na alkoteście wykazało, że znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 2 promile...

2,7 promila... »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
13 kwietnia o godz. 16.30 w Bolesławcu na ul. Jana Pawła II funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym m-ki VW Golf, będąc w stanie nietrzeźwości - 2,70 promila...

Wściekły na urząd »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
14 kwietnia o godz. 1.30 w Bolesławcu przy ul. Asnyka nieznany wandal w Urzędzie Pocztowym wybił szybę o wym. 180 x 220 cm.

Okradł podstawówkę »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
W nocy z 13 na 14 kwietnia w Tomaszowie Bolesławieckim złodziej włamał się do budynku szkoły podstawowej, skąd ukradł komputer o wartości 360 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bolesławcu - tel. 075 7323073.

Chcieli 20 drzewek »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
15 kwietnia w południe funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 2 chłopców (15 i 14 lat), którzy w Bolesławcu przy ul. Parkowej skradli 20 sztuk drzewek ozdobnych o łącznej wartości 1000 zł.

Alkohol, nóż i areszt »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
16 kwietnia nad ranem w Bolesławcu przy ul. Karola Miarki funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 47 letniego mężczyznę, który będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczął awanturę w miejscu zamieszkania i ranił nożem swojego syna. Pokrzywdzony (20 lat) po opatrzeniu rany w szpitalu został zwolniony do domu. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Napił się, wjechał w słup, zniszczył ogrodzenie... »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
16 kwietnia o godz.20 w St. Jaroszewicach kierujący (19 lat) samochodem osobowym m-ki Ford Mondeo będąc w stanie nietrzeźwości (1,80 promila) wjechał w słup energetyczny, który następnie zniszczył ogrodzenie posesji.

Udało się zbiec z podstawówki »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
W nocy z 16 na 17 kwietnia Tomaszowie Bolesławieckim nieznany sprawca włamał się do budynku szkoły podstawowej, gdzie usiłował skraść komputery. Tym razem zbiegł przed przybyciem policji.

Koła z Golfa »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
17 kwietnia w Bolesławcu przy ul. Śluzowej złodziej z samochodu osobowego m-ki VW Golf skradł 4 koła aluminiowych wraz z oponami o łącznej wartości 900 zł.

Za regał i stelarz »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
18 kwietnia w Bolesławcu przy Alei 1000-lecia funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 2 mężczyzn (21 i 20 lat), którzy z terenu hurtowni nabiałowej ukradli regał metalowy i stelaż skrzyni metalowej o łącznej wartości 510 zł. Sprawców osadzono w PDOZ.

Potrzebował narzędzi »
Tekst opublikowany 2006-04-28, opracowanie inf.
W nocy z 17 na 18 kwietnia w Gierałtowie nieznany sprawca po uprzednim zerwaniu kłódki w drzwiach wejściowych do garażu dostał się do jego wnętrza skąd skradł szlifierkę kątową m-ki Bosch, wiertarkę udarową m-ki Bosch oraz 70 litrów oleju napędowego o łącznej wartości 570 zł.

Pomoc w zakresie dożywiania »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie red.
Na wniosek prezydenta Bolesławca, zostały przyznane środki z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego na realizację programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania" w wysokości 696.700 zł, w tym 692.200 zł na posiłki oraz 4.500 zł na utworzenie lub doposażenie punktów wydawania posiłków w miejskich przedszkolach.

Pory roku w fotografii  »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
Do 29 kwietnia w galerii "Format" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu można oglądać wystawę Pory roku w fotografii Wiesława Gruszki.

Zajęcia sportowe w soboty »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
Od lutego w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Bolesławiec, w każdą sobotę odbywają się zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Uroczyste ślubowanie młodych radnych »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
13 kwietnia w Sali Rajców w Bolesławcu odbyła się I inauguracyjna sesja II kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec. Przed przystąpieniem do obrad nastąpiło uroczyste ślubowanie radnych.

Fotografie Michała Sikorskiego »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie Andrzej Olejniczak
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii przedstawiającej krajobrazy i zwierzęta z różnych zakątków kuli ziemskiej, od pustyni Namib w Afryce Południowej przez Andy w Chile, dżunglę na Borneo, pola Andaluzji po jeziora w Szwecji.

Prezydent Miasta Bolesławiec zaprasza na uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie red.
3 maja o godz. 11.00 w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy pl. Zamkowym odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny oraz koncert pt. Bóg, Honor, Ojczyzna. Z programem pieśni sakralnych i patriotycznych wystąpią Dorota Ujda-Jankiewicz - sopran, Andrzej Jankiewicz - tenor oraz tancerze.

Konkurs „Młody Przedsiębiorca” rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
18 kwietnia w Sali Rajców w Bolesławcu ogłoszono wyniki konkursu „Młody Przedsiębiorca”. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 30 prac uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przedstawiali autorskie pomysły na prowadzenie firmy. Organizatorem konkursu jest Bolesławieckie Towarzystwo Gospodarcze.

Pomoc miasta dla powiatowego szpitala »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
12 kwietnia prezydent Bolesławca Piotr Roman postanowił umorzyć Zespołowi Opieki Zdrowotnej (szpitalowi powiatowemu przy ul. Jeleniogórskiej) zaległości w podatku od nieruchomości za cały 2005 r. Szpital argumentował, że pomoc w formie umorzenia zobowiązania pozwoli m.in. na przezwyciężenie trudności finansowych i wspomoże realizację procesu restrukturyzacyjnego.

Tłumacz języka migowego w UM Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
W Urzędzie Miasta Bolesławiec rozpoczął pracę tłumacz języka migowego. Tłumacz urzęduje w każdy wtorek i czwartek w godz. od 10.00-14.00 w Wydziale Społecznym, w pokoju nr 305 (biurowiec) przy pl. Piłsudskiego. Celem zatrudnienia tłumacza jest pomoc osobom niepełnosprawnym z dysfunkcją narządu mowy lub słuchu w komunikowaniu się podczas załatwiania wszystkich spraw urzędowych i egzystencjalnych.

Ostatnie pożegnanie Kazimierza Niebieszczańskiego  »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
18 kwietnia na Cmentarzu Komunalnym w Bolesławcu rodzina, przyjaciele, władze samorządowe oraz pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej pożegnali Kazimierza Niebieszczańskiego.

Konkurs „Bolesławiec w kwiatach” »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
Towarzystwo Miłośników Bolesławca wspólnie z władzami miasta ogłasza konkurs pod nazwą „Bolesławiec w kwiatach”. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców Bolesławca, dbających o estetykę swojego otoczenia i urodę miasta, w którym mieszkamy.

Realizacja projektu ISPA/Funduszu Spójności: „Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu” »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie red.
Prezentujemy roboty prowadzone w ramach kontraktu „Modernizacja oczyszczalni ścieków w mieście Bolesławiec”. Prace obejmować będą również przyszły miesiąc.

Orfeusz i Erudytka »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
29 kwietnia o godzinie 19.30 w Sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła przy ul. Kościelnej w Bolesławcu zaprezentowane zostanie dzieło opowiadające o niezłomnej Miłości pokonującej Śmierć, a także przypominające, że miłość karmi się muzyką, dzięki której to, co niemożliwe, staje się możliwym....

Dni Bolesławca 2006 »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie red.
Tegoroczne Dni Bolesławca odbędą się 26 – 28 maja. Trzydniowa, majowa impreza o charakterze rekreacyjno – rodzinnym, odbywać się będzie na zielonym skwerze, w centrum miasta, na placu ks. Jerzego Popiełuszki. Organizator imprezy – Bolesławiecki Ośrodek Kultury – przygotowuje bardzo atrakcyjną, różnorodną ofertę programową. Szczegóły wkrótce!

Rozbili niebezpieczną grupę przestępczą. Sukces bolesławieckich policjantów »
Tekst opublikowany 2006-04-27, opracowanie inf.
Bandyci zajmowali się wymuszeniami rozbójniczymi, fałszowaniem dokumentów i wyłudzaniem na tej podstawie kredytów bankowych.

Odbyła się XLVI sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie inf.
29 marca w Sali Rajców Ratusza Miejskiego odbyła się XLVI sesja Rady Miasta Bolesławiec. Podczas obrad radni przyjęli wszystkie projekty uchwał oraz projekt oświadczenia Rady Miasta przewidziane w porządku sesji.

Urzędnicy z Siegburga w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie inf.
Od 27 marca w Urzędzie Miasta Bolesławiec przebywa sześcioosobowa grupa urzędników z miasta partnerskiego Siegburg (Niemcy). To już druga robocza wizyta urzędników z Niemiec.

Spotkanie w sprawie aktualizacji Strategii rozwoju Bolesławca  »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie inf.
27 marca 2006 w bolesławieckim Ratuszu odbyło się spotkanie w sprawie aktualizacji „Strategii rozwoju miasta Bolesławiec”. Strategia została opracowana w grudniu 2003 r.

Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie inf.
4 kwietnia prezydent Bolesławca Piotr Roman podpisał zarządzenie w sprawie określenia regulaminu konkursów na stanowiska: dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 z oddziałami integracyjnymi, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3, dyrektora Gimnazjum Samorządowego nr 3 oraz dyrektora Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 2 w Bolesławcu.

Prace remontowe i inwestycje w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie inf.
W Bolesławcu rozpoczęły się prace remontowe poprawiające stan chodników i jezdni. Przy ul. Stolarskiej trwa remont chodników po obu stronach jezdni (1100 m kw) oraz remont nawierzchni jezdni. Prace potrwają do końca maja.

Rocznica »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie inf.
2 kwietnia mieszkańcy Bolesławca, podobnie jak w całej Polsce, uczcili pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, a upływ czasu nie zmniejszył intensywności przeżyć i niezapomnianych wspomnień.

Rajd Arsenał. Pamiętamy, nie zapomnimy... »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie Aleksandra Jadach
W dniach 24-26 marca dwa patrole harcerskie z Hufca imienia Szarych Szeregów w Bolesławcu - Próbna Drużyna Wędrownicza i 11 KDW „Hubal” zakwalifikowały się do udziału w XXXVI Ogólnopolskim Rajdzie „Arsenał” w Warszawie.

„Szczęśliwa...znowu w domu”. Spotkanie autorskie z Iwoną Banach  »
Tekst opublikowany 2006-04-14, opracowanie inf.
„Trzeba było wrócić, żeby poczuć, że jest się w domu. To nie slogan, ani tanie pochlebstwo. Może dlatego, że chodziłam tu do szkoły, zawierałam pierwsze przyjaźnie, nie wiem, ale tak właśnie czuję !” – powiedziała po spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej pisarka Iwona Banach.

Bolesławiec w rankingu powiatów i gmin  »
Tekst opublikowany 2006-04-04, opracowanie inf.
16 marca podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich prezydent Bolesławca Piotr Roman odebrał puchar i okolicznościowy dyplom dla Gminy Miejskiej Bolesławiec – za zajęcie XII miejsca w "Rankingu najlepszych gmin 2006”.

Projekt „Kanalizacja w mieście Bolesławiec” »
Tekst opublikowany 2006-04-04, opracowanie inf.
W Bolesławcu trwa realizacja projektu ISPA/Funduszu Spójności: „Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu”. W ramach realizacji kontraktu „Kanalizacja w mieście Bolesławiec” prowadzone są roboty: do 31 maja – w rejonie ul. Kosiby, od marca do końca maja – przy ul. Jeleniogórskiej, od marca do maja – w rejonie ulic: Leśna i Zwycięstwa, od 6 marca do 31 maja - przy ulicach: Dolne Młyny, Góralska, Staszica, Lipowa.

Modele w Muzeum »
Tekst opublikowany 2006-04-04, opracowanie TOR
Od 17 marca mieszkańcy Bolesławca mają okazję zapoznać się z efektami pracy modelarzy, działających przy pracowni modelarskiej Muzeum Zabawkarstwa w Kielcach. Do połowy maja w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 eksponowana jest wystawa, zatytułowana „Z modelarską precyzją”.

W powtórnym badaniu nie było bakterii »
Tekst opublikowany 2006-04-04, opracowanie TOR
Dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 9 przy ul. Zygmunta Augusta 16 B w Bolesławcu poinformowała, że w wodzie wykryto grupę bakterii coli (przy jednorazowym badaniu).

Korzyści ze współpracy »
Tekst opublikowany 2006-04-04, opracowanie inf.
Prezydent Bolesławca Piotr Roman uczestniczył w VII Dolnośląskim Forum Samorządu Terytorialnego w Kudowie Zdrój. Wiodący temat tegorocznego Forum: „Samorząd Dolnego Śląska - korzyści ze współpracy”.

Zaproszenie do Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-03-14, opracowanie inf.
Zakończyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie. Bolesławiec - tradycyjnie już - wystawił się na ITB. W tym roku były to jubileuszowe - 40 targi, a Bolesławiec po raz szósty zaprezentował się na tej prestiżowej wystawie.

Nowy sprzęt w GS nr 1 »
Tekst opublikowany 2006-03-14, opracowanie inf.
24 marca 2006 r. nastąpi oddanie do użytku nowego sprzętu audiowizualnego oraz wyposażenia szkoły zakupionego w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Bolesławcu.

VII Dolnośląskie Forum Samorządu Terytorialnego »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska w dniach 8 –10 marca organizuje coroczne, 7 już Dolnośląskie Forum Samorządu Terytorialnego pod hasłem: „Samorząd Dolnego Śląska – korzyści ze współpracy”

Grzywna za zniszczenie ławek »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Sąd Rejonowy w Bolesławcu wymierzył mieszkańcowi Bolesławca 550 zł grzywny i orzekł obowiązek zapłaty 200 zł na rzecz Urzędu Miasta Bolesławiec. Bolesławianin w maju 2005 r. w parku miejskim przy ul. Sądowej zniszczył dwie ławki.

Ferie na sportowo »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
W okresie ferii zimowych w miejskich szkołach podstawowych i gimnazjach zorganizowano w ramach tzw. otwartych sal gimnastycznych zajęcia sportowe dla uczniów wszystkich klas. Zajęcia prowadziło 35 nauczycieli, którzy pracowali z młodzieżą w bolesławieckich placówkach. W sumie w szkołach zrealizowano 365 godzin w ramach otwartych sal gimnastycznych. Dodatkowo gry i zabawy sportowe organizowały kluby sportowe: BKS. TOP, TKKF, Bobrzanie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zmiany w organizacji ruchu samochodowego »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Od 16 lutego rozpocznie się remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Kościuszki w Bolesławcu. W związku z tym odcinek ulicy Kościuszki - pod wiaduktem kolejowym - będzie zamknięty dla ruchu. Podczas trwania remontu ruch kołowy będzie odbywał się przez tunel przy ulicy Staszica. Przewidywane zmiany w organizacji ruchu potrwają do 30 czerwca.

Prace przy realizacji kanalizacji miejskiej »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Prezydent Miasta Bolesławiec wraz z generalnym wykonawcą inwestycji - firmą „Hydrobudowa 6” S.A. uprzejmie informują, że w dniu 16 lutego rozpoczęły się prace przy realizacji kanalizacji miejskiej na obszarze pomiędzy ul. Łasicką a Starzyńskiego w Bolesławcu. Prace trwać będą do końca marca 2006.

41 Międzynarodowy Plener Ceramiczno – Rzeźbiarski Bolesławiec 2005 »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć prac artystów ubiegłorocznego pleneru na wystawę do Muzeum Miejskiego we Wrocławiu, ul. Sukiennice 14/15. W dniu 3 marca o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż, a wystawa czynna będzie do 24 marca. Więcej informacji o plenerze na www.bok.boleslawiec.pl

Nabór wniosków na dofinansowanie prac przy zabytkach »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Do 28 lutego w Urzędzie Miasta Bolesławiec przyjmowanie są wnioski na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Magdalena Konieczna i jej uczniowie »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Na wystawę prac plastycznych zaprasza Galeria „Format” Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dofinansowanie do przenośnych trybun »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie inf.
Gmina Miejska Bolesławiec otrzyma dofinansowanie w ramach programu INTERREG III A do projektu „Organizacja transgranicznych imprez sportowych i kulturalnych – zakup przenośnych trybun”.

Koncert Europery w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-03-07, opracowanie T.Mielmik
Europera – 80-cio osobowa orkiestra młodzieżowa skupia najzdolniejszych uczniów szkół muzycznych z Niemiec, Polski i Czech. Stronę polską reprezentują Szkoła Muzyczna II st. w Bolesławcu – 10 osób, oraz Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl