Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 69 informacji. Wszystkie poniżej.

BKS zwycięski, będzie awans? »
Tekst opublikowany 2007-09-30, opracowanie Ilona Parejko
W sobotę BKS Bobrzanie pokonał Górnika Polkowice 1:0. W 78 minucie bramkę zdobył Krzysztof Szymański. Bolesławianie grali wyśmienicie i zafundowali kibicom wspaniałe sportowe widowisko.

7-letnie bestie »
Tekst opublikowany 2007-09-30, opracowanie Marcin Torz
Dwóch siedmiolatków drewnianym kołkiem zabiło 7 gołębi hodowlanych, a jednego bardzo ciężko zraniły. Mordowali z zimną krwią.

Nowa naczelna Azart-Satu »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Prezes zarządu Telewizji Lokalnej Azart-Sat Krzysztof Błażejczyk powołał na stanowisko redaktora naczelnego stacji Alicję Burchardt. Nowa szefowa redakcji rozpocznie pracę 1 października.

Konkurs na najlepszy dyplom - szanse rosną! »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca postanowił zmienić regulamin konkursu na najlepszą pracę magisterką bądź doktorską, poświęconą problematyce podnoszenia konkurencyjności miasta w kraju i zagranicą.

Walczy o uniewinnienie »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Mariusz Ch., były ordynator odziału neurologii szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu, walczy o uniewinnienie. W maju tego roku lekarz skazany został na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Mężczyźnie zarzucono korupcję.

Wejdź za darmo, zrzuć się na flagę! »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Już jutro, o godzinie 16.00 BKS Bobrzanie Bolesławiec rozegrają swój kolejny mecz w rozgrywkach IV ligi. W czasie przerwy kibice zapowiadają specjalną akcję.

Odwołani odpierają zarzuty »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie AS
Kilka dni temu, w publikacji "Zmiana Warty" pisaliśmy o odwołaniu dotychczasowego prezesa BKS Bolesławiec Damiana Sawczaka oraz Dariusza Wójtowicza. W oficjalnym piśmie obaj odpierają stawiane im zarzuty.

Podzielą się pieniędzmi »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie Ilona Parejko
Członkowie zespołu Dead People, którzy wygrali główną nagrodę przeglądu Rock Blok w BOK postanowili oddać część pieniędzy choremu 2-latkowi z Bolesławca.

BKS: będzie klub kibica? »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Już w najbliższą sobotę BKS Bobrzanie zmierzy się z Górnikiem Polkowice. Bolesławianie zajmują drugie miejsce w tabeli IV ligi i mają duże szanse na awans. Brakuje tylko...kibiców.

Przemycali ludzi na Zachód »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Zatrzymano 5 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się przemytem cudzoziemców z Ukrainy do krajów Unii Europejskiej. Wśród zatrzymanych jest mieszkaniec Bolesławca.

Męskie kino w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie red.
Z okazji kalendarzowego Dnia Chłopaka, Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza 30 września na specjalny cykl seansów filmowych, sygnowanych wspólną nazwą "Męskie kino".

Wyżył się na radiowozie  »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie tom
Bolesławieccy policjanci zatrzymali krewkiego mężczyznę, który się awanturował w swoim mieszkaniu. Gdy znalazł się w radiowozie postanowił wyżyć się na..drzwiach samochodu.

Pauzowali, utrzymali »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie KS
Podczas weekendu rozegrano jedenastą kolejkę czwartej ligi. Tym razem zespół BKS Bolesławiec pauzował. Mimo to nasi zawodnicy utrzymali wysokie, drugie miejsce w tabeli. Problemem staje się jednak strata do lidera.

Zakręcił się na rondzie »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie red.
Nic dziwnego, że kierujący ciężarówką mężczyzna wypadł wczoraj z ronda przy Alei 100-lecia. Jak się okazało - mężczyzna był kompletnie pijany.

Kto ich zamordował? »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie Ilona Parejko
Szkielety dwojga ludzi – kobiety i mężczyzny – odkopali robotnicy budujący mur. Szczątki leżały w płytkim grobie, za Młodzieżowym Domem Kultury w Bolesławcu.

Prawda, czy zemsta wrednego ucznia? »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Ilona Parejko
W internetowym serwisie You Tube pojawił się film nakręcony rzekomo w bolesławieckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. A w nim para młodych ludzi, przy głośnym aplauzie koleżanek i kolegów uprawia seks...po francusku.

Woli więzienie od samotności »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Ilona Parejko
Czesław Rosowicz z Wykrot skończył 80 lat. Od kilku lat stara się o miejsce w domu starców. Tylko w tym roku odmówiono mu już dwa razy. Urzędnicy uznali go za wystarczająco sprawnego, aby mógł się zajmować sobą sam.

Lisy do szczepień »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie red.
Na początku października rozpocznie się na terenie naszego województwa akcja szczepienia wolno żyjących lisów. Ostrożność będziemy musieli zachować przez ok. dwa tygodnie.

Zmiana warty »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Ilona Parejko
Zaledwie dwa miesiące trwała kadencja prezesa i wiceprezesa BKS Bobrzanie. Damian Sawczak i Dariusz Wójtowicz zostali wykluczeni z zarządu klubu, bo nie rozliczyli się z wydatków i faktur po piłkarskiej imprezie Ceramik Cup Bolesławiec 2007.

Szukają bandyty »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie IP
Policja poszukuje młodego mężczyzny, w wieku około 18 – 19 lat. Poszukiwany podejrzewany jest o napad rabunkowy, którego miał się dopuścić 10 września w Bolesławcu. Ofiarą napastnika jest młoda kobieta.

ZOZ nie musi spłacać długu »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
17 września prezydent Bolesławca Piotr Roman umorzył zaległość w podatku od nieruchomości szpitalowi powiatowemu. Łącznie na wniosek dyrektora miejskiego ZOZu umorzono kwotę 40 tysięcy zł.

Wygrywa z faworytami »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Świetnie zaprezentował się bolesławianin Waldemar Krzemiński w Międzynarodowym Turnieju Kwalifikacyjnym Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Impreza rozgrywana była w niemieckim Wuppertalu.

Oława wygrywa i goni BKS »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
W dziesiątej kolejce czwartej ligi zespół BKS Bobrzan Bolesławiec uległ w Oławie piłkarzom tamtejszego MKS 1:3. Mimo przegranej nasza drużyna utrzymała drugie miejsce w tabeli.

Na izbę trafia się za nic »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie MAT
Niedawno na wrocławskiej izbie wytrzeźwień zmarł młody mężczyzna. Miał 4 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednie przyczyny zgonu ustala prokuratura.

Modelarze - im więcej, tym taniej! »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Członkowie modelarni lotniczej przy MDK w Bolesławcu wybierają się na Targi Modelarskie w Lipsku i w Pradze. Jeśli zainteresowanych wyjazdem będzie dużo, obniżą się koszty przejazdu.

Trzy dni z brydżem »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Zakończyła się XVI Trzydniówka Bolesławiecka w Brydżu Sportowym. Przez trzy dni ponad 120 zawodników z całej Polski rywalizowało w czterech turniejach.

Bolesławiec na targach w Bautzen »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
W dniach 14 - 16 września odbywały się w niemieckim Bautzen 15. Targi Przedsiębiorców. Kolejny raz swoją specjalną prezentację miał Bolesławiec.

Puścili go w skarpetkach »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Przy ulicy Chrobrego policjanci złapali 24-letniego chuligana. Mundurowi podejrzewali jegomościa, że wspólnie z kolegą napadł na 20-letniego chłopaka.

Nie wolno zapomnieć »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie Ilona Parejko
W Bolesławcu uroczyście obchodzono Dzień Sybiraka. To święto ustanowione w hołdzie Polakom wywiezionym w głąb Syberii przez stalinowskich oprawców. Do dziś żyją w Bolesławcu ludzie, którym z Syberii udało się wrócić.

Toną samochody »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Wystarczy większy deszcz, aby w Bolesławcu doszło do kilku miejscowych "podtopień". Nie inaczej jest na ulicy Jana Pawła II, której zdjęcia nadesłał jeden z naszych czytelników.

Poszaleć na sali »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie Ilona Parejko
Prawie 5 milionów złotych kosztowała budowa hali sportowej, która już służy gimnazjalistom i uczniom szkoły podstawowej w Nowogrodźcu.

Cofanie na ostrym gazie »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie red.
Przy ulicy Piastów w ręce policjantów wpadł kierowca opla. Mężczyzna chciał wycofać swoje auto z parkingu.

Zawodnik z Bolesławca w krajowej czołówce »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie red.
Zawodnik Grupy Kolarskiej Cyklosport Bolesławiec - Rafał Iwan zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Mio Fujifilm Bikemaratonu. To największa w kraju impreza poświęcona kolarstwu górskiemu.

Belgowie kupują "Wizów" »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Ilona Parejko
Belgijski koncern chce kupić Zakłady Chemiczne "Wizów" w całości. To szansa, że fabryka ruszy z produkcją, a zwolnieni wiosną tego roku pracownicy będą mogli wrócić do pracy.

Koleją na nowych zasadach »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Dzisiaj wchodzą w życie nowe przepisy taryfowe w pociągach spółki PKP Przewozy Regionalne. Większości pasażerów zmiany ułatwią życie. Stracą ci, którzy będą chcieli zwrócić w kasie bilet miesięczny.

Projekt Katyń w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Dziś mija kolejna rocznica ataku ZSRR na Polskę. Z tej okazji Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza nauczycieli języka polskiego, historii i WOS na prezentację projektu edukacyjnego Lekcja Katyńska.

Szczęśliwa wygrana BKS »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Mimo dobrych wyników drużyna BKS Bolesławiec nie jest w stanie przyciągnąć na swój stadion większej ilości kibiców. Kolejne zwycięstwo naszej drużyny oglądała ledwie garstka sympatyków piłki nożnej.

Bił żonę wiertarką »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
5 lat więzienia - taka kara czeka 26-letniego mieszkańca Bolesławca, który bestialsko znęcał się nad swoją konkubiną. Jak wynika z zeznań poszkodowanej i świadków - mężczyzna atakował przy użyciu m.in, wiertarki i widelca.

Uciekł, ale już go mają »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie Ilona Parejko
Kierowca lancii to człowiek, którego lepiej nie spotkać na swojej drodze. Nie dość, że przez jego brawurę troje ludzi trafiło do szpitala, to w dodatku nawet się nie zatrzymał, aby udzielić im pomocy.

BKS potwierdza formę »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie red.
Znakomita forma piłkarzy BKS Bobrzan Bolesławiec trwa. W meczu Pucharu Polski nasz zespół pokonał na wyjeździe drużynę GKS Raciborowice.

Komandos straszy ludzi »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie Ilona Parejko
W śmietniku przy ulicy Cichej mieszka potężnie zbudowany mężczyzna. Jest nieco przed czterdziestką, albo zaraz po. Wysprzątał śmietnik jak salę operacyjną i sypia w nim w śpiworze.

Damski bokser idzie siedzieć »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie Ilona Parejko
Pięć lat za kratami spędzi 26-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka, Zdzisław G. Mężczyzna znęcał się nad konkubiną. Bił ją notorycznie, wyzywał i zastraszał.

Skocz w Rock z BOK »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w organizacji tegorocznej imprezy Rock Blok w Bok.

Spowodował wypadek i uciekł »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Trzy osoby trafiły do szpitala na skutek wypadku, do jakiego doszło na drodze A4. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Śmiertelnie na drodze »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
Żadnych szans nie miał pasażer Fiata, którego kierowca stracił kierowanie nad pojazdem i uderzył w nadjeżdżającego Forda Transita.

Skarby ze śmietnika »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie Ilona Parejko
Przy ulicy Piaskowej w Bolesławcu, archeolodzy odkopali starodawny śmietnik, a w nim znaleźli kilkaset kilogramów ceramicznych naczyń.

Osiem najlepszych filmów w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie red.
Objazdowy Festiwal Przedpremier to specjalny przegląd filmów, które do dystrybucji trafią pod koniec tego roku i na początku przyszłego.

BKS coraz wyżej! »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie red.
W sobotnim meczu czwartej ligi zespół BKS Bolesławiec wygrał na wyjeździe z Pogonią Oleśnica 3:2. Tym samym nasz zespół awansował na drugie miejsce w tabeli!

"Następca tronu" powraca »
Tekst opublikowany 2007-09-09, opracowanie Ilona Parejko
Władze Bolesławca planują sprzedaż placu leżącego w rynku, tuż pod murami sanktuarium Wniebowziętej Matki Kościoła. Do początku lat 70. ubiegłego wieku, stały tam dwie kamienice.

Straż Miejska kontroluje, czy napada? »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Ilona Parejko
Młody bolesławianin oskarża miejskich strażników o pobicie. Mężczyzna złożył już doniesienie do prokuratury. Strażnicy nie przyznają się do winy i też zamierzają bronić się w sądzie przed pomówieniami.

Do przodu mimo kontrowersji »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
W kolejnym meczu czwartej ligi druża BKS wygrała na swoim boisku z Prochowiczanką Prochowice 2:0. Nie obyło się bez kontrowersji - wyrównującej bramki dla gości nie uznał sędzia spotkania.

Cmentarz po remoncie »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
4 września dokonano oficjalnego zakonczenia robót na terenie cmentarza przy ulicy Willowej. Obiekt ma odnowioną główną alejkę, teren wokół pomnika oraz bramę wejściową.

Seanse z psychiatrą »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
W kinie Orzeł trwa cykl filmów psychologicznych, których projekcje kończy dyskusja z udziałem pracowników Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Śmierć w Wykrotach »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
Tragicznie zakończyła się jazda rowerem 67-letniego mężczyzny, który w Wykrotach wpadł pod Opla Vectrę. To kolejny śmiertelny wypadek na drogach naszego regionu.

Wojska się nie boją »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
Ulica Wojska Polskiego w Bolesławcu (przy jednostce). Spontaniczny parking kilku samochodów mimo dwóch znaków zakazu zatrzymywania się.

O prawach człowieka w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
W piątek, 7 września w bolesławieckim I LO odbędzie się konferencja zatytułowana "Godność i prawa człowieka", organizowana przez miejskie PCK.

Nigdy więcej takiego września »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie Ilona Parejko
68 lat temu rozpoczęła się największa i najokrutniejsza wojna w dziejach ludzkości. Żyją dziś w Bolesławcu ludzie, patrioci, którzy 1 września 1939 roku, jako bardzo młodzi ludzie poszli bić się za ojczyznę.

Raport z remontów »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie red.
Góralska, Staszica, Gałczyńskiego - to tylko niektóre remontowane obecnie ulice Bolesławca. W serwisie prezentujemy dokładny raport na temat prowadzonych prac oraz planów ich zakończenia.

Czy komandosi wrócą do Bolesławca? »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Ilona Parejko
62. Kompania Specjalna "Komando" ma już 40 lat. Wprawdzie tę elitarną formację wojskową rozwiązano w 1994 roku, ale do dziś w Bolesławcu żyją komandosi, którzy brali udział w akcjach na całym świecie..

Zobacz bolesławieckie skarby »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
W Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oglądać już możemy przegląd wyników badań archeologicznych prowadzonych na terenie bolesławieckim współcześnie, jak i przed wojną.

Światowej sławy muzyk w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
W niedzielę 9 września, o godz. 19.30 w Sanktuarium odbędzie się wyjątkowy koncert zatytułowany "Róża bez skazy".

Są miejsca na studia inżynierskie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
W Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Bolesławiec Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie studiuje aktualnie około 100 osób.

Kruk alkoholik? »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
To jest po prostu niesamowite - pisze nasz czytelnik, Mariusz Rogoziński - jak zwierzę potrafi się przyzwyczaić się do człowieka.

IRA na Dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
9 września w Sobótce odbędą się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, podczas których posłuchać będziemy mogli koncertów takich wykonawców jak Zorba czy Kapela Pieczarków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Szukają skarbów »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Ilona Parejko
Na zapleczu bolesławieckiego rynku, archeolodzy wykopali dziurę głęboką na dwa metry. Na jej dnie spodziewają się znaleźć XII wieczną ceramikę.

Na skargę do rzecznika »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Ilona Parejko
W bolesławieckim szpitalu przyjmuje nietypowy rzecznik. Czeka na pacjentów niezadowolonych z medycznej obsługi w szpitalu powiatowym i podległych mu przychodniach zdrowia.

Śmiertelna jazda »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Ilona Parejko
W wypadku zginęło dwóch 16-letnich chłopców. Dwóch walczy w szpitalu o życie. Są w bardzo ciężkim stanie.

Złodzieje na gościnnych występach »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie Ilona Parejko
Para rumuńskich “turystów” zatrzymała się na stacji paliw w Brzeźniku pod Bolesławcem. Aby zrobić zakupy weszli do sklepu, w którym narobili nieprawdopodobnego zamieszania.

Śmierć na torach »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie
Mieszkaniec Lwówka, 45-letni Andrzej J. zginął na kolejowym przejeździe. Mężczyzna pracował jako manewrowy i przeprowadzał pociągi towarowe przez niestrzeżone przejazdy. Zginął, bo w wagon na którym stał uderzyła ciężarówka.

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl