Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 180 informacji. Wszystkie poniżej.

Policyjne działania ''Truck'' »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie KPP Bolesławiec
30 maja na drogach powiatu bolesławieckiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolne mające na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg oraz zapobieżenie wypadkom drogowym z ukierunkowaniem na kierujących samochodami ciężarowymi.

Uważajmy nad wodą  »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie KPP Bolesławiec
W związku z upałami policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku nad zbiornikami wodnymi. Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszą przyczyna utonięć jest kąpiel osób w miejscach niedozwolonych oraz kąpiel po wypiciu alkoholu.

Zaraza w Nowogrodźcu »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Daniel Biernat
W Nowogrodźcu odsłonięto tablicę upamiętniającą zmarłych podczas zarazy jaka nawiedziła Nowogrodziec w XV i XVI wieku. W uroczystości udział wzięli obecni i przedwojenni mieszkańcy miasta.

Najlepsze pierogi z pokrzywy  »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Daniel Biernat
Już po raz ósmy na „Festyn pierogowy” do Dąbrowej zjechały tłumy smakoszy. W tym roku hitem były pierogi z pokrzywy, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Osiecznica -Kliczków.

Na motocyklu przez Australię »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Opr. aw
20. kwietnia wrocławski podróżnik i motocyklista Tadeusz Szumiński wyruszył w dwumiesięczną podróż po bezdrożach najdalszego zakątka świata. Ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011 potrwa do 20. czerwca

Meble i jazz »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Daniel Biernat
Uwielbia jazz i blues, a że jego pasją są meble, połączył to co lubi z tym co umie. Tworzy muzyczne meble i karykatury znanych muzyków i wokalistów.

Rosjanie kręcą serial w okolicy »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Daniel Biernat
Zamek Czocha niedaleko Leśnej w powiecie lubańskim zamienił się w plan filmowy. Nagrywane są tam zdjęcia do rosyjskiego serialu pt. „Proces Norymberski”.

Hipoteki: spadek dostępności kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
W związku ze spadkiem średniej pensji i wzrostem stawki WIBOR, Indeks Dostępności Kredytowej spadł w maju o ponad 2 pkt., ale i tak jest o 7,5 proc. wyżej niż rok temu.

Losy ludzi i budowli »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Niegdyś jednym z najciekawszych zabytków gminy Gromadka był imponujący pałac w Modłej. Niestety, od kilkudziesięciu lat zamiast okazałej budowli na miejscu jej wcześniejszego, wielowiekowego trwania widnieją jedynie żałosne ruiny. A przecież jeszcze po drugiej wojnie światowej we wspaniałych wnętrzach tego imponującego gmachu odbywały się uroczyste dożynki, organizowane między innymi przez tragicznie zmarłego duszpasterza, księdza Kukiełczyńskiego...

Bliżej kultury »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Daniel Biernat
Gryfów Śląski ma Europejskie Centrum Kulturalno - Informacyjne. Nowoczesna placówka łączy w sobie bibliotekę, muzeum, salę wystawową i siedziby organizacji pozarządowych.

Przedszkolaki świętowały »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Daniel Biernat
Dzień Dziecka, to święto, na które dzieci z niecierpliwością czekają cały rok. W gryfowskim przedszkolu czekały nieco krócej.

Zawody Fitness za nami »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie MOSiR
W sobotę, 28 maja, w sali I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu odbyły się zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc oraz Maraton Aerobiku.

Bankowy wyścig na celebrytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Już co drugi bank ma na swoim koncie reklamy telewizyjne z celebrytą. W ciągu kilku ostatnich lat instytucje finansowe namówiły do swojej oferty, używając przynajmniej 50 znanych twarzy.

Bociany mają swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. To świetna okazja do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptaki te zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ich ochrony.

31 maja - Światowy Dzień bez Papierosa »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. EP
Polska jest jednym ze 173 państw, które podpisały Ramowa Konwencje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o Ograniczeniu Użycia Tytoniu. To narzędzie, które ma za zadanie zatrzymać śmiercionośną epidemię, jaką jest używanie tytoniu, zabijające rocznie aż 6 000 000 ludzi w skali świata. Jakie zaostrzenia czekają Polskę? Jak daleka droga przed nami, aby osiągnąć światowe standardy w kwestii zdrowia? Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Lokal Bez Papierosa.pl oraz Polska Bez Dymu, udziela odpowiedzi na te pytania.

Bolesławiec ma Mistrzów Polski! »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie UKS ILYO Bolesławiec
Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w TAEKWONDO Olimpijskim było jedno z najmłodszych miast w Polsce - Borne Sulinowo. Sobota 28 maja była dniem rywalizacji Juniorów wyłonionych w eliminacjach do tegorocznych finałów , w każdej z kategorii wagowych walczyła ósemka najlepszych zawodników w przedziale 14-17 lat , w tym czwórka bolesławian z UKS Ilyo .

Dni Bolesławca 2011 »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie BOK-MCC
Tegoroczne Dni Bolesławca rozpoczną się już w czwartek, 16 czerwca. Pierwszy dzień świętowania upłynie pod nazwą Czwartek bluesowy. Wszystko za sprawą Blues Night In Bolesławiec, podczas której wystąpi siedem zespołów – Chłopaki z Ferajny, 20 mil do miasta, Knowbody Knows, Mercedes Benz, B.Combo, Sun Makers i Elch Band.

Wpadli na gorącym uczynku  »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie KPP Bolesławiec
Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom podejrzewanym o kradzież z włamaniem do lokalu gastronomicznego.

Miał przy sobie amfetaminę »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie SM Bolesławiec
27 maja strażnicy miejscy ujęli mężczyznę posiadającego narkotyki.

Stresujący stresssss… »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LTM Communications
Niewielkie dawki stresu i codzienny wyrzut adrenaliny są dla naszego organizmu bodźcem mobilizującym do działania i podejmowania nowych wyzwań. Jednak pozytywnych rezultatów nadmiernej pobudliwości nerwowej jest zdecydowanie mniej, niż jej groźnych skutków. Częsty, nawet niewielki, ale powtarzający się stres, może powodować bowiem wiele problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy nauczyć się z nim radzić.

Dzień Dziecka z BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie BOK-MCC
Za nami już wspólne świętowanie Dnia Dziecka. Z najmłodszymi spotkaliśmy się w sobotę, 28 maja, na skwerze zielonym w Rynku. Zainteresowanie jak zwykle było ogromne!

Najazd rycerzy na Arsenał »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Opr. aw
Mieszczanie mili słuchajcie! Na wielki turniej rycerski w dniu 4 czerwca (sobota) roku pańskiego 2011 do Arsenału naszego prosim a turnieju onym zabawę i konkurencyję gwarantujem kwiat rycerstwa ciągnąc do Arsenału bedzie a mieczy i zbroi nie żałując tako w sobotę inscenizacje turnieju czynić bedziem.

Jak bezpiecznie latać samolotem w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie dotPR
Co jest potrzebne przed podróżą? W którym trymestrze najlepiej planować wylot? Gdzie usiąść w samolocie i jak zapinać pasy? Wątpliwościom nie ma końca, kiedy kobieta nie leci sama, a z dodatkowym pasażerem… w brzuchu.

Nierozliczony mord bałkański »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Wojciech Haller
Niedawne zatrzymanie Ratko Mladicia zwróciło uwagę świata na problem rozliczania zbrodni popełnionych w czasie wojen w byłej Jugosławii. Generał Mladić jak mało kto zasłużył na aresztowanie. Jednak nie on jedyny...

Polaku załap się na fundusz socjalny! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Interia.pl
Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników (w przeliczeniu na etaty) - na dzień 1 stycznia danego roku, powinien utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki można sfinansować z jego środków.

Festyn z okazji Dnia Dziecka  »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie KPP Bolesławiec
1 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Młodzieżowym Domem Kultury organizuje Festyn z okazji Dnia Dziecka.

Niecodzienny Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Nie traktujmy Dnia Dziecka jako kolejnej okazji do zasypania malca nowymi zabawkami. Dajmy się ponieść dziecięcej wyobraźni i zastanówmy się, jak wyglądałby idealny dzień według naszej pociechy. Wcielmy pomysły w życie i sprawmy, że maluch w dniu swojego święta poczuje się naprawdę wyjątkowo!

Frankowe kredyty kosztują Polaków dodatkowo 30 mld zł »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ryzyko walutowe kredytów można już liczyć w dziesiątkach miliardów. Zadłużenie osób, które w latach 2007-2009 pożyczyły na nieruchomości 68 mld zł we franku szwajcarskim, skoczyło już prawie do 100 mld zł.

Jaka działalność wymaga koncesji? »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Tax Care
Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi mieć na uwadze, że niektóre rodzaje prowadzonej działalności wymagają koncesji lub zezwolenia na jej wykonywanie.

Licealiada za nami »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie PCEKK MOS
W środę 25 maja na stadionie miejskim w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce . Wystartowało w nich łącznie 241 osób.

Historia cienkiego kawałka lateksu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Kalendarz zgotował nam niespodziankę: 28 maja mamy Dzień Bez Prezerwatywy, a dwa dni później, 30 maja, Dzień Bez Stanika.

Zmiany w rozkładzie jazdy »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie PKP Bolesławiec
Od dnia 01.06.2011 r. (środa) wchodzi w życie II korekta rocznego rozkładu jazdy 2010/11. Przedstawiamy najważniejsze zmiany w ruchu pociągów.

Zabawki z czasów PRL-u »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Muzeum Ceramiki
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza wszystkie dzieci oraz ich rodziców do budynku przy ul. Kutuzowa 14 na wystawę "Dziecięce wspomnienia. Zabawki z czasów PRL-u". Na wyjątkowej ekspozycji, przygotowanej specjalnie z okazji Dnia Dziecka oglądać można zabawki, powstałe w l. 60. 70. i 80. XX w.

Intercity dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Sezon rowerowy już w pełni, dlatego PKP Intercity zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Blues Night in Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie BOK-MCC
Rok temu z Bolesławca zniknęła impreza muzyczna z niemal dwudziestoletnią historią - Blues nad Bobrem. Jednak 16 czerwca, dzięki inicjatywie muzyków pamiętających najlepsze lata tej imprezy, będzie można w Bolesławcu ponownie posłuchać bluesa na żywo… Do tego zupełnie za darmo!

Idą burze »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Victor to niż, który będzie odpowiedzialny za najbliższe załamanie pogody. Nastąpi ono dziś w nocy.

Konsultanci finansowi potrzebni od zaraz »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Daria Wancicka
Polscy pracodawcy już kilka lat temu zauważyli zalety zatrudniania na kluczowe stanowiska finansowe kandydatów z firm doradczo-consultingowych.

Franki wciąż popularne »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Do niemal 700 tys. osób, które mają problem z kredytem we franku szwajcarskim, dołączają kolejne. Frank utrzymuje swoją pozycję w sprzedaży kredytów mieszkaniowych, w przeciwieństwie do euro, którego ubywa z miesiąca na miesiąc.

Bajkoczytanie - przenieś się w bajkowy wymiar! »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie MDK, opr. EP
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza najmłodszych oraz ich rodziców do wzięcia udziału w Bajkoczytaniu. W każdą ostatnią niedzielę miesiąca najmłodsze pokolenie będzie miało okazję poznać, czym jest magia ukryta w stronicach książek.

Mistrzostwa powiatu w siatkówce plażowej »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie PCEKK MOS
Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Mistrzostwach powiatu w siatkówce plażowej.

Wernisaż wystawy ''Ceramiczny Kalendarz'' »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie BOK-MCC
Zobacz prace naszych podopiecznych! Prace stworzone podczas tegorocznych ferii zimowych oraz te, które powstawały w naszych pracowniach pod okiem Edyty Orlińskiej, Mateusza Grobelnego, Magdaleny Koniecznej oraz Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej już niedługo obejrzeć można będzie na naszych wystawach.

Młodzi plastycy znów nagrodzeni! »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie BOK-MCC
Biennale grafiki i rysunku & miniatury 8x8 "Niech żyje linia" organizowany jest od 20 lat. Na tegoroczną edycję nadesłano 2 777 prac z 57 placówek. Wśród tych ocenionych najwyżej znaleźli się młodzi bolesławianie!

Posadź wygodnie swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie MM Collection
Współczesny tryb życia to dla wielu osób ciągły stres, pośpiech i praca. Niestety wszystko niesie za sobą konsekwencje. Zazwyczaj odbija się to na naszym zdrowiu, samopoczuciu i.. kręgosłupie. Obecnie 40% ludzi w Polsce cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa – o czym należy więc pamiętać?

Moc atrakcji dla najmłodszych! »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie BOK-MCC
Mimo iż Dzień Dziecka przypada na 1 czerwca, to my zapraszamy najmłodszych do wspólnej zabawy już 28 maja. Dla tych, którzy postanowią spędzić ten czas razem z nami, przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Polaków stać wreszcie na wakacyjny wyjazd »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. EP
Ubiegłoroczne wakacje niemal połowa Polaków spędziła w swoich domach. Pozostali szczęściarze, którzy mieli okazję skorzystania z wypoczynku choć w innym regionie kraju, najczęściej stacjonowali u rodziny. Tylko co trzeciego rodaka stać było na wynajęcie hotelu lub domku letniskowego. Wakacje 2011 mogą diametralnie zmienić te statystyki. W jaki sposób? Dzięki gorączce zakupów grupowych, z których korzystało już ponad 3 mln Polaków.

Żywa pochodnia na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
W środę po południu do komendy powiatowej policji wszedł mężczyzna. Oblał się cieczą i podpalił.

Filmowe marzenia do spełnienia »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie BOK-MCC
Chcesz zagrać w filmie? Chcesz spróbować swoich sił jako aktor? Chcesz sprawdzić, czy praca z kamerą jest dla Ciebie? Przyjdź na nasz casting i się przekonaj!

Cenniejsza niż złoto »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Powiat Bolesławiec
KGHM Polska Miedź planuje w ciągu ośmiu lat zwiększyć wydobycie. Jednym ze sposobów ma być eksploatacja złoża pod Bolesławcem. Trwają już testowe wiercenia.

Roztańczony MDK »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Powiat Bolesławiec
Taniec to świetna forma aktywności. W Polsce przeżywa swój niewątpliwy renesans. Wszyscy próbują poruszać się w rytmie disco, flamenco, a nawet polki, co widać po roztańczonym Młodzieżowym Domu Kultury. Zresztą tu kapryśne i przemijające mody na taniec nigdy nie miały większego znaczenia. MDK dopracował się już tanecznych tradycji i cyklicznej imprezy w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca, podczas której wychowankowie wszystkich tanecznych pracowni pokazują światu swój talent.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
Koncert Berlińczyków, kino, rejsy po Odrze czy Targi Przedszkolaka - wszystko to w zasięgu ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Letni prysznic – szybko i oszczędnie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Kąpiel pod prysznicem to około 3-4-krotnie niższe zużycie wody w porównaniu do pełnej wanny. Pod prysznicem oszczędzamy również coraz cenniejszy dla nas czas. Z drugiej jednak strony kąpiel z pianką jest o wiele bardziej relaksująca po intensywnym dniu pracy. Co zatem wybrać?

Fundacja Edukacji Europejskiej gościem MCC »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie BOK-MCC
15-osobowa grupa reprezentantów wałbrzyskiej Fundacji Edukacji Europejskiej w piątek, 20 maja br., odwiedziła nasz ośrodek. Chcieli oni dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu BOK-MCC oraz promocji miasta przez Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Bolesławianie w ścisłym finale! »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie BOK-MCC
Już po raz drugi odbędzie się Festiwal Filmów Młodzieżowych -18. Tym razem do rywalizacji zgłosili się warsztatowicze Pracowni Edukacji Filmowej. Dziś możemy już powiedzieć, że ich etiuda "Kasa", jest jednym z 28 filmów zakwalifikowanych do pokazów finałowych!

Repertuar kina Forum »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie BOK-MCC
Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92 Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Okradł salon gier  »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie KPP Bolesławiec
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież rozbójniczą w salonie gier.

W ciąży trudniej o kredyt »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przychodzi kobieta w ciąży po kredyt i może mieć problem. Część banków w obawie, że przyszła mama nie wróci do pracy, albo też pracodawca nie będzie chciał jej przyjąć, może z dystansem podejść do jej zdolności kredytowej.

Przed walką Adamek - Kliczko »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie as
Czasem konferencje bokserów przed walką przypominają cyrk - wyzwiska, obrażanie się nawzajem, a w najlepszym wypadku nie podanie sobie ręki. Tym razem było zupełnie inaczej. W bardzo kurtuazyjnej atmosferze upłynęło pierwsze spotkanie Tomasza Adamka i Witalija Kliczko, którzy 10 września na Stadionie Miejskim stoczą walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie inPlus PR
Schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Szacuje się, że cierpi na nie blisko 90% dzieci i młodzieży, a ich przyczyną jest m.in. zła postawa podczas siedzenia.

Najprzyjemniejsza praca marzeń na wyciągnięcie ręki! »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie red.
Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Nudzi Cię Twoja dotychczasowa praca lub właśnie jej szukasz? E.Wedel ma dla Ciebie niesamowitą propozycję.

Miedź szansą dla Warty »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Daniel Biernat
Zgodnie z przyznaną w kwietniu 2009 roku koncesją, KGHM robi odwierty na terenie leżącym w granicach gminy Warta Bolesławiecka. Pojawiła się szansa, że powstanie tu kopalnia miedzi.

Z dziejów Modłej »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Pierwszy raz Modłą wymieniono w roku 1381, w piśmie księżnej świdnicko-jaworskiej Agnieszki, która zapisywała rycerzowi Hertelnowi von Bussewoy włości koło osady określonej mianem „Model”.

To najlepszy moment na inwestycje? »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
Mieszkania kupowane tylko po to, by z zyskiem sprzedać je niemalże 24h później, walka o najciekawsze na rynku oferty i rosnąca w zastraszającym tempie liczba mieszkań – tak wyglądał boom mieszkaniowy, który ogarnął największe polskie miasta pod koniec ubiegłej dekady. Po szaleństwie na rynku nieruchomości nastąpił kryzys. Jak teraz kształtuje się sytuacja i czym możemy już śmiało mówić o jego zażegnaniu?

Najlepsi w piłce nożnej »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie PCEKK MOS
Od 17 do 23 maja na boiskach "ORLIK" w Kruszynie i Nowogrodźcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej.

Prośba do mieszkańców miasta »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Muzeum Ceramiki
Wielu mieszkańców miasta doskonale pamięta emocje, jakie towarzyszyły Telewizyjnemu Turniejowi Miast Bolesławiec-Sanok w 1986 roku. Było to wydarzenie na skalę kraju, w czasie którego bolesławianie udowodnili, że są zintegrowaną społecznością lokalną, która potrafi wspaniale się bawić i uczciwie rywalizować.

Europejskie Biegi Uliczne »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie MOSiR
22 maja odbyły się w Bolesławcu Europejskie Biegi Uliczne. Impreza ma na celu popularyzację i upowszechnianie biegania jako formy aktywności ruchowej, a także integrację środowisk sportowych oraz organizacji zajmujących się kulturą fizyczną. W bigach mogli wziąć udział wszyscy chętni bez względu na miejsce zamieszkania, amatorzy i zawodnicy posiadający licencje sportowe, zgodnie z kategoriami wiekowymi.

Zaginiony Augustyn Bazan »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie ITAKA
8 maja w Bolesławcu zaginął Augustyn Bazan. Ma 21 lat, 175 cm wzrostu i zielone oczy. Tamtego dnia był ubrany w: niebieską bluzę dresową, niebieskie dżinsy i brązowe adidasy. Zaginiony po raz ostatni był widziany na dworcu PKP – mógł udać się do Wrocławia.

Na Dzień Dziecka konto zamiast zabawki? »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki coraz częściej adresują ofertę kont osobistych bezpośrednio do nastolatków. Taktyka tanich usług finansowych dla młodzieży w przyszłości może zaprocentować podwójnie.

Mieszkania: spadek nowych inwestycji »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Niemal pod każdym względem kwiecień br. był dla budownictwa mieszkaniowego gorszy od kwietnia roku ubiegłego. Poprawili się tylko inwestorzy indywidualni, którzy dostali o kilkadziesiąt pozwoleń na budowę więcej niż przed rokiem.

Pogoda się załamie... »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie aw
... a przy okazji załamią się osoby, którym upały odpowiadają. Nadciągają bowiem zimniejsze dni.

Uważajcie na rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
W poniedziałek czeka nas wzmożony ruch na drogach po weekendzie. Należy pamiętać o zmianie przepisów dotyczących rowerzystów.

TIR zderzył się z busem wiozącym dzieci »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie AS
Do zdarzenia doszło po godz. 10 na drodze między Oleśnicą i Namysłowem. Bus wiozący dzieci z Węgier zderzył się z TIR-em. 12 osób zostało rannych.

Turniej Miast Sanok - Bolesławiec: Reaktywacja »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie opr. EP
To tytuł happeningu, który odbędzie się w Sanoku 27 maja i zapowiada się na duże wydarzenie rozrywkowo-kulturalne z okazji przypadającej w kwietniu b.r. 25. rocznicy tego przedsięwzięcia.

Misja lokalna »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie RW
Regionalna telewizja „Łużyce” ma nowe władze. Redaktor naczelna - Ilona Parejko przejęła obowiązki prezesa spółki po rezygnacji Tomasza Buganika. Zapytaliśmy ją o plany dotyczące przyszłości Telewizji Regionalnej „Łużyce”.

Nasi najlepsi lekkoatleci »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie PCEKK MOS
W czwartek, 19 maja, na stadionie miejskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Lekkiej Atletyce, w których startowało 319 osób osób.

Zmiana w Licealiadzie »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie PCEKK MOS
Zmiana terminu Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.

Mała odwilż w kredytach konsumpcyjnych »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nadal liczą na kredyty hipoteczne, ale z obawy przed rosnącym udziałem złych kredytów mieszkaniowych hamują luzowanie polityki kredytowej. Po trzech latach zimy zanosi się natomiast na niewielką odwilż w finansowaniu konsumpcji. Na największe fory w najbliższym czasie mogą jednak liczyć małe i średnie firmy. Tu dojdzie do ostrej walki o każdego klienta gotowego wziąć kredyt – wynika z raportu NBP „Sytuacja na rynku kredytowym w II kwartale 2011 roku”.

Kosztowne wpłaty na własne konto »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Tax Care
Za wpłaty gotówkowe banki liczą sobie niebagatelne kwoty. Przynosząc do oddziału 3 tys. zł, przedsiębiorca za zasilenie własnego konta może zapłacić nawet 18 zł prowizji. Na palcach jednej ręki można policzyć te instytucje finansowe, które za wpłatę gotówki nie policzą nic.

Konkurs fotograficzny »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Nadleśnictwo Bolesławiec
Zapraszamy wszystkich miłośników fotografowania do udziału w konkursie fotograficznym "Mój las" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Bolesławiec w ramach Międzynarodowego Roku Lasów.

Oni znają się na sztuce »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Muzeum Ceramiki
W środę, 18 maja, odbył się finał tegorocznej edycji Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztuce, noszącego od dwóch lat imię bolesławieckiej artystki i wybitnego pedagoga Jolanty Ajlikow-Czarneckiej.

Koniec świata to standard »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie aw
Jeden z amerykańskich kaznodziejów Harold Camping zapowiedział koniec świata na sobotę, 21 maja 2011 roku. Miał to obliczyć dzięki informacjom zawartym w Biblii. Czy sekty często straszą nas Armageddonem?

IV Festiwal tańca orientalnego i flamenco »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie MDK, opr. EP
Zapraszamy wszystkie miłośniczki tańca na kolejny, IV Festiwal tańca orientalnego i flamenco w Bolesławcu w dniach 28-29 maja 2011. W programie festiwalu: koncert, warsztaty, pokaz mody i wystawa obrazów flamenco oraz pokaz tańca w wykonaniu uczennic Szkoły Tańca Tierra Flamenca. Koncert odbędzie się 28.05.2011 o godz. 17.00 w Centrum Weselno-Bankietowym GALERIA przy ul. II Armii Wojska Polskiego 6 w Bolesławcu.

Trwa budowa w BSAG »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie UM Bolesławiec
Powstaje nowa droga w Bolesławieckiej Strefie Aktywności Gospodarczej, która połączy ul. Kościuszki oraz ul. Przemysłową. Droga będzie miała 416 m długości i 6 m szerokość.

Bolesławiec trzeci w rankingu ZPP »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie UM Bolesławiec
Po raz szósty miasto Bolesławiec znalazło się w „top 15” – Ogólnopolskiego Rankingu Związku Powiatów Polskich. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich Bolesławiec uplasował się na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji za 2010 rok.

Nowa droga przy ul. Staszica »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie UM Bolesławiec
Urząd Miasta w Bolesławcu odebrał prace budowlane wykonane na drodze bocznej od ul. Staszica (za PZU). Zakres robót drogowych przewidzianych do wykonania obejmował wykonanie drogi jako ciągu pieszego wraz z odwodnieniem i oświetleniem.

Niebezpieczna misja  »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Powiat Bolesławiec
– Bywałem już na wielu misjach np. w Iraku, ale ta była szczególnie trudna, niebezpieczna. Afganistan to naprawdę inna planeta – podkreśla jeden z żołnierzy, który od kilku dni jest w kraju .

Znasz Bory Dolnośląskie? »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
W poszukiwaniu pięknych krajobrazów i odpoczynku na łonie natury, nie trzeba wcale jechać za siódmą górę. Najbliższe okolice pełne są zachwycających terenów, które wciąż czekają na odkrycie. Czy wszyscy słyszeli o Borach Dolnośląskich?

Hipoteki: wzrost sprzedaży kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 53 tys. kredytów hipotecznych udzieliły banki w pierwszym kwartale 2011 roku. To wprawdzie o 13,76 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale porównując do analogicznego okresu z 2010 roku, zanotowaliśmy wzrost o 14,51 proc. Wartościowo rynek wyniósł 11,2 mld zł, a wzrost rok do roku przekroczył 19,5 proc.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
Bilety do kina, na koncerty i karnety na kajaki na Odrze - to wszystko możesz mieć za smsa.

Sukcesy młodych brydżystów »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie MDK Bolesławiec
Drużyna Młodzieżowego Domu Kultury w składzie: Natalia Olesińska, Jan Dziuba, Jakub Dziuba, Jakub Patreuha, Patryk Patreuha, Norman Lippik, Michał Pietraszko, Krystian Fecyk i Rafał Molenda, wzięła udział w kolejnych Mistrzostwach Polski Młodzików rozgrywanych w Szamotułach.

Sprawdź, co w Forum piszczy »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie BOK-MCC
Oto repertuar kina Forum na najbliższy tydzień.

Specjalny koncert »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie BOK-MCC
Już w najbliższy czwartek, 19 maja, odbędzie się koncert z okazji III rocznicy ustanowienia św. Marii De Mattias Patronką Bolesławca.

Czasem słońce, czasem burza »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Koniec tego tygodnia szykuje nam pogodę w kratkę. Na szczęście jedno jest pewne - będzie ciepło.

CUDinNOŚCI »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie BOK-MCC
W najbliższy piątek, 20 maja, w Galerii BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy "CUDinOŚCI". Obejrzeć można będzie prace szklane i ceramiczne, wykonane przez absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.  

Odpowie za zabicie kota  »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci z Bolesławca zatrzymali 65-letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie kota. Sprawca najpierw poszczuł go psami, a następnie prawdopodobnie drewnianą pałką zadał śmiertelne ciosy. Gdy został zatrzymany był nietrzeźwy i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Obozy letnie dla diabetyków typu 1 »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Firma Medtronic po raz czwarty zaprasza dzieci chore na cukrzycę typu 1 na dwa letnie obozy. W tym roku młodzi diabetycy w wieku od 10 do 17 lat spędzą wakacje w Gościńcu Wiecha pod Warszawą. Dla większości będą to pierwsze samodzielne wakacje z dala od domu i rodziców.

Zbierali krew dla Polski  »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Daniel Biernat
PCK, grupa Muszkieterów i 23 Śląska Brygada Artylerii z Bolesławca w ramach kampanii pod hasłem „Zbieramy krew dla Polski”, zorganizowała akcję honorowego krwiodawstwa na terenie Bolesławca. Jest to największa pod względem zasięgu tego typu akcja w Polsce.

Intelektualne doładowanie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie ENH
Już za dwa miesiące do Wrocławia po raz kolejny zjadą dziesiątki tysięcy wielbicieli ambitnego kina i artystycznych wyzwań, którzy od X Muzy oczekują innych przeżyć i emocji, niż te, które proponuje im kino masowe. Bezprecedensowa popularność festiwalu Era Nowe Horyzonty wśród widzów jest fenomenem na skalę Polski, jeśli nie Europy. Komentatorzy zjawisk społecznych mówią wręcz o pewnej "nowohoryzontowej" pozytywnej i aspiracyjnej modzie na kino ambitne, wymagające od widza przygotowania, wrażliwości i zaangażowania w odbiór.

Podatek liniowy popularny w dużych miastach »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Tax Care
Przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych najczęściej wybierają skalę progresywną do opodatkowania swoich dochodów. Podatek liniowy wybierany jest częściej w dużych miastach w porównaniu z danymi dla całej Polski. Ryczałt i karta podatkowa wybierane są przez nielicznych.

Zakupy na rynku… nieruchomości »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Piotr Bugaj
Polacy są coraz bardziej świadomymi i wymagającymi klientami rynku nieruchomości. Według raportu Home Broker aż 46% nabywców decyduje się na zakup lokalu, chcąc poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe.

Prędkość jest niewinna »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie RMF
Katastrofalny stan dróg to jedna z głównych przyczyn wypadków. Tak wynika z raportu o bezpieczeństwie na drogach opublikowanego przez NIK.

Budujesz dom? Możesz zyskać ponad 30 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Osoby, które wykańczają, remontują mieszkanie lub budują dom, mogą uzyskać zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. Fiskus może im zwrócić ponad 30 tys. złotych.

Policyjne działania ''Pierścień''  »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, wspólnie z funkcjonariuszami sąsiadujących jednostek, prowadzili na drogach powiatu bolesławieckiego wzmożone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Łącznie w akcji uczestniczyło 40 funkcjonariuszy.

''Piraci z Karaibów'' - przedpremiera! »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie BOK-MCC
Mimo iż polska premiera filmu "Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach" dopiero w piątek, 20 maja br., już dziś zapraszamy na pokaz przedpremierowy!

Pojadą do Brukseli »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Daniel Biernat
Uczniowie I Prywatnego Gimnazjum nakręcili film o Bolesławcu i zostali laureatami konkursu pt. „Moja okolica pięknieje dzięki RPO”. W nagrodę odwiedzą stolicę Europy – Brukselę.

Bobrza niespodzianka »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Gdyby Grey Owl – czyli w rzeczywistości Archibald Stansfeld Belaney, autor „Pielgrzymów Puszczy”, a także innych książek mówiących o egzystencji bobrów - żył obecnie i mógł zobaczyć niektóre cieki wodne współczesnego powiatu bolesławieckiego, byłby z pewnością zachwycony – lub co najmniej usatysfakcjonowany widokiem utworzonych na nich licznych rozlewisk i żeremi.

Otoczyli powiat pierścieniem »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławieccy policjanci z „drogówki” wspólnie z funkcjonariuszami jednostek dolnośląskich podczas akcji „Pierścień II” skontrolowali 385 pojazdów na terenie powiatu bolesławieckiego. Bilans nie wypadł dla kierowców najlepiej.

Stwórzmy COOLturalną Polskę »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie OKiS Wrocław
Jeszcze do 25 maja można się zgłosić do udziału w warsztatach i konferencji w ramach Akademii Liderów Kultury. - Do udziału zapraszamy osoby w wieku studenckim, praktyków życia kulturalnego i młodych naukowców zainteresowanych sektorem badaniem kultury - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Bolesławianie na Bydgoszcz Cup »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie UKS ILYO Bolesławiec
Już po raz kolejny, w minioną sobotę 14 maja zawodnicy Taekwondo Olimpijskiego mogli ze sobą rywalizować podczas Międzynarodowego Turnieju Bydgoszcz Cup, w tym roku ta cykliczna impreza wliczana jest do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. W zawodach wystartowało ponad 200 Juniorów młodszych i Juniorów z kraju i z za granicy.

Rośnie apetyt firm na kredyty »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przedsiębiorstwa naprawdę zaczęły pożyczać. Po marcowym skoku zadłużenia firm, kwietniowe dane Narodowego Banku Polskiego okazały się jeszcze lepsze. Przedsiębiorstwom przybyło ponad 4 mld zł kredytów.

Dzieciaki z kasą »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie BrandScope, opr. EP
Sezon pierwszokomunijny w pełni. Zapytaliśmy doradcę, co młody "milioner" może zrobić z prezentami w kopertach.

Olimpiada Maluchów »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Dorota Liebert
13 maja odbyła się III już "Olimpiada Bezpiecznego Malucha", którą zorganizowała Straż Miejska w Bolesławcu w ramach projektu "Bezpieczny Bolesławiec".

Praca za 20 000 zł miesięcznie? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Antal International
Kogo aktualnie poszukują pracodawcy z sektora inżynierii? Jacy specjaliści mają największe szanse na znalezienie pracy? Jakie są oczekiwania pracodawców i ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach?

Pasjonaci na manewrach »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Daniel Biernat
Kolejni pasjonaci zawodu żołnierza pod okiem bolesławieckich artylerzystów z 23ŚBA poznawali specyfikę służby wojskowej.

Przekuj pomysł na pieniądze! »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Polska Projektowa
Zmieniają się czasy, zmienia się moda – nie opłaca się przenosić swoich pomysłów na kartkę, która pożółknie w szufladzie. Zamiast tego stawia się na realizację. Kimkolwiek jesteś i jakiekolwiek są Twoje marzenia, już dziś możesz je urzeczywistnić. Dołącz do grona wynalazców, których skupia internetowa platforma PolskaProjektowa.pl i przekuj swój pomysł na pieniądze!

Turniej darta »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie MOSiR
Turniej darta już w piątek 20 maja!

III Turniej Szachowy »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie MOSiR
Zapraszamy na III Turniej Szachowy, który odbędzie się 21 maja o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Bankowa 10).

Raty kredytów wzrosną w lipcu »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi tej wiosny podniosła stopy procentowe. Na szczęście dla większości kredytobiorców oprocentowanie hipotek najczęściej uaktualniane jest na początku kwartału, czyli podwyżki odczują oni w... lipcu.

EKO-KULTURAlny Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie BOK-MCC
Oddaj zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny i odbierze bilet do kina!

Na bolesławieckiej promenadzie… »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie UM Bolesławiec
- Bolesławiec od ponad 150 lat cieszy się opinią "zielonego miasta". Jednym z istotnych elementów rozwoju urbanistycznego było kształtowanie obszarów zieleni. Ich osnowę tworzą historycznie ukształtowane zespoły - planty, zabytkowe parki i cmentarze, zieleńce oraz rozległe lasy komunalne – informuje prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Podniebne walki w Warcie »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Daniel Biernat
Pełne realizmu bitwy powietrzne można było obejrzeć podczas I Mistrzostw Polski w walkach powietrznych modeli elektrycznych w Warcie Bolesławieckiej.

Kapryśny związek dolara z akcjami »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Choć ujemna korelacja między dolarem a sytuacją na rynkach akcji jest niezaprzeczalna, to jednak zdarzają się od tej zasady odstępstwa. Inwestorzy giełdowi powinni więc patrzeć z uwagą na to, co dzieje się na rynku walutowym.

Festyn PCK za nami »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Daniel Biernat
Już po raz czwarty w Bolesławcu odbył się festyn czerwonokrzyski, podczas którego ponad 50 osób oddało krew i prawie 100 osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego, ale przede wszystkim świetnie się bawiono.

Pracownicy poszukiwani »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Powiat Bolesławiec
Za nami kolejne Lokalne Targi Pracy. Tym razem na poszukujących zatrudnienia czekały oferty około dwudziestu firm. Pracodawcy kierowali swoją ofertę zarówno do pracowników fizycznych jak i do wykształconych specjalistów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie red
Bilety na czwartą cześć przygód Jacka Sparrowa, na ENEMEF: Noc Oscarową, koncerty syberyjskiego barda i Ana Moura - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Między nadzieją a życiem »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Daniel Biernat
Jeszcze dwa lata temu, dzisiaj 13-, a wówczas 11-letnia Agatka Król z Zebrzydowej, biegała, śmiała się i dokazywała. Jej rodzice tryskali szczęściem i nawet się nie spodziewali, że może być inaczej.

Wesoło w Golnicach »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Daniel Biernat
Podczas festynu w Golnicach koło Bolesławca, Patryk Woźniak zdobył "Puchar sołtysa", a "Kalesoniarze-krawaciarze" pokonali drużynę "Foliówek-jednorazówek".

Pobiegnij z nami! »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Powiat Bolesławiec
Bolesławiecka inicjatywa jest częścią ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Nie siedź w domu w ten piękny majowy weekend. Przyjdź 14 maja o 10.00 na Rynek w Bolesławcu i biegnij razem z nami! Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, ale najważniejsza jest dobra zabawa!

Infoholizm – narkotyk XXI wieku »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Powiat Bolesławiec
Pojawiła się nowa generacja uzależnień, które wiążą się z korzystaniem z komputera i Internetu. Są one o tyle niebezpieczne, gdyż człowiek nie zauważa, kiedy zostaje wplątany w sieć, z której trudno mu się wydostać. Problem ten staje się coraz poważniejszy i dotyka coraz częściej dzieci i młodzież. Infoholizm – uzależnienie od komputera i internetu = utrata kontroli nad swoim zachowaniem.

I po Gimnazjadzie »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie PCEKK MOS
Wczoraj, 10 maja, na stadionie miejskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce, w których uczestniczyło 280 osób.

Repertuar kina Forum »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie BOK-MCC
Spędź miło czas na seansach w kinie Forum. Zapraszamy! Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92. Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Zainspirowane - wystawa prac malarskich »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie BOK-MCC
Już w najbliższą sobotę, 14 maja, w Galerii Długiej obejrzeć można będzie prace wykonane przez słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu. Na ekspozycję składają się dzieła malarskie wykonane w różnych technikach.

Ryzykowna dotacja na e-biznes »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
By sięgnąć po duże pieniądze na e-biznes, trzeba mieć… pieniądze. Dobry biznesplan pozwoli je zdobyć, ale zbyt dobry – ze wskaźnikami naciąganymi pod urzędników – może spowodować, że dotację trzeba będzie zwrócić.

''Kupuj z głową'', czyli sposób na wzrosty cen »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Andrzej Krzywaniak, Aspiro Wrocław
Ceny wielu towarów poszybowały. Rosnąca inflacja i podwyżki podatków ogołacają nasze portfele. Sprawdziliśmy, jak mądrze planować zakupy unikając schematów i fikcyjnych promocji.

Pokażmy Polskę w Street View »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. EP
Google rozpoczyna przygotowanie zdjęć do Street View w Polsce i zaprasza Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju.

Aluminiowa papierośnica »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Wyświechtanym – a nawet wręcz irytującym zabiegiem jest nadużywanie stwierdzenia, że ziemia kryje liczne skarby. Lecz przecież truizm ten wyraża prawdę! I dotyczy to nie tylko takich precjozów, które z racji ich rynkowej – czy może raczej czarnorynkowej - wartości, mierzonej w twardej walucie, rozpalają wyobraźnię wszelkiej maści poszukiwaczy łatwego zysku.

Żmije na wolności »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. aw
W regionie słychać o pojawieniu się żmij. Sprawdź jak można uniknąć zagrożenia.

Leszczyńskie Szlifowanie Bruku »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie BOK-MCC
BOK-MCC po raz kolejny promował się poza granicami naszego miasta. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na imprezę towarzyszącą Grand Prix Europy w Lesznie, gdzie Mateusz Grobelny przedstawił Akwarium Ognia.

Elektryzujący pokaz »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie BOK-MCC
W poniedziałkowy wieczór, 9 maja, przed kinem Forum nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy "Aktorki Polskiego Filmu". Niezwykle efektowna i nietuzinkowa gra światła oraz muzyki przyciągnęła na plac koneserów dobrego kina oraz pięknych Polek.

Rocznica zwycięstwa  »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Daniel Biernat
Przy pomniku II Armii Wojska Polskiego w Bolesławcu - kombatanci, przedstawiciele władz lokalnych, harcerze, uczniowie i mieszkańcy uczcili 66. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

Zeznanie PIT: kto trafi pod lupę fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Tax Care
Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku. W tym czasie fiskus ma prawo nas skontrolować. Pod jego lupą znajdą się przede wszystkim ci, którzy czekają na zwrot podatku.

Nie licz na zmienne oprocentowanie lokat »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki, ustalając oprocentowanie depozytów, są coraz mniej wrażliwe na poziom stóp procentowych. Korzystnym dla klientów rozwiązaniem byłoby indeksowanie lokat do rynkowych wskaźników WIBID i WIBOR. Jednak konsumenci nie mają czego szukać w bankach, bo na rynku są tylko cztery takie oferty, a ich atrakcyjność jest wątpliwa.

Lato w teatrze »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie MDK
Od 16 do 27 sierpnia 2011 Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu będzie współorganizatorem ogólnopolskiego projektu teatralno-edukacyjnego "Lato w teatrze". Są to dwutygodniowe teatralne półkolonie dla gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Odwiedź nocą muzeum »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie Muzeum Ceramiki
Już w sobotę, 14 maja Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza na Noc Muzeów. Od godziny 10.00 do 24.00 będzie można bezpłatnie zwiedzić wystawę czasową i ekspozycje stałe w budynkach przy ul. Mickiewicza 13 i ul. Kutuzowa 14.

Samolot nie runął przez brzozę »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie LZ, EP
Jakie teorie spiskowe towarzyszą katastrofie smoleńskiej i dlaczego nie wierzy w podawane przyczyny katastrofy. O tym wszystkim w Bolesławcu opowiadał w sobotnie popołudnie Jan Pospieszalski.

Fundusz remontowy – płacić czy nie płacić? »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie redNet Management
Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, którzy regularnie opłacają składki na fundusz remontowy nierzadko mają do czynienia z osobami, które od płacenie się uchylają. Co zatem robić, aby wszyscy solidarnie ponosili koszty niezbędnych remontów?

W nocy na minusie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Kierowcy i piesi powinni uważać. Dziś w nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Winne są kleszcze »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Czasami spacer po parku wystarczy, by wrócić do domu z nieproszonym gościem wbitym w skórę. Co zrobić, gdy zauważymy na sobie kleszcza?

Ściga cię komornik? Nie licz na zwrot podatku »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Tax Care
Nie zapłaciłeś mandatu lub ściga cię komornik za zaległą ratę w banku? Czeka cię przykra niespodzianka. Musisz się liczyć z tym, że zwrot podatku wynikający z rocznego rozliczenia PIT otrzymasz tylko w części lub pożegnasz się z nim w ogóle.

Początkujący też kręcą Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszego filmu promującego Wrocław.

Za bilet powrotny płaci PKP »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
W nocy z 14 na 15 maja tłumy miłośników sztuki jak co roku ruszą na bezpłatne zwiedzanie instytucji kultury w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Nocy Muzeów. PKP Intercity po raz kolejny przyłącza się do tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego ze specjalną ofertą „Noc Muzeów z Intercity”.

Kolejne szynobusy w trasie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Od środy mkną po torach nowe żółte szynobusy. Dzięki nim podróż do Leśnicy zajmuje... 15 min.

Powalcz w internecie o indeks »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Do 17 czerwca mają czas przyszli studenci, by wziąć udział w internetowym konkursie o stypendia. 3000 zł może czekać na Ciebie.

Strażacy świętowali »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Daniel Biernat
Strażacy, czy to zawodowi, czy ochotnicy każdego dnia narażając własne życie niosą pomoc ludziom, ratując im życie i dobytek. 4 maja bolesławieccy strażacy obchodzili swoje święto.

Wyróżnienie od prezydenta  »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie opr. Daniel Biernat/ fot.: kpt. Zbigniew Gierczak/
23 Śląska Brygada Artylerii z Bolesławca została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego flagą RP.

Zasłuż na miano Tropiciela »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Tropiciel - Przygodowy Rajd na Orientację - odbędzie się w Bystrzycy koło Wrocławia (powiat Oławski) w nocy z 27 na 28 mają.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie red
Kino 5D, koncert Any Moura, rejs Odrą - zobacz co jeszcze czeka na Twojego smsa.

Międzynarodowy Dzień Tańca »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie MDK Bolesławiec, opr. EP
Już 19 maja szykuje się taneczna uczta dla wszystkich miłośników tej formy ekspresji.

Pospieszalski przyjedzie do Bolesławca »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie BOK-MCC
Jan Pospieszalski oraz Stowarzyszenie Solidarni 2010 zapraszają na spotkanie oraz prezentację filmu: "Jesteśmy w stanie tyle wolności wywalczyć, ile zdołamy jej sobie wyobrazić".

Nie chcemy sporów z sąsiadem »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Daniel Biernat
Czy Bogatynia otrzyma ziemię od Czechów? Władze samorządowe ostrożnie odnoszą się do kwestii, tzw. długu granicznego.

Maj w Dyskusyjnym Klubie Filmowym »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie BOK-MCC
Poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje… tytuły dostępne dla widzów Sieci Kin Studyjnych! obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów! Karnet w tym miesiącu kosztuje tylko 25 zł.

Wywalczyli złoto na OOM »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie BKB Bolesławiec
Reprezentanci Bolesławieckiego Klubu Brydżowego Mateusz Bieńkowski i Dawid Permus wywalczyli złoty medal w turnieju teamów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozgrywanej w Augustowie.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Uroczystości Majowe za nami  »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie BOK-MCC
W niedzielę, 1 maja br., bolesławianie zebrali się pod Krzyżem Milenijnym, by wspólnie uczcić beatyfikację Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczął koncert muzyków Filharmonii Dolnośląskiej. Następnie odbyła się Msza Św. Dziękczynna.

400 dni do EURO »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. EP
Już w najbliższy czwartek, 5 maja, Wrocław – Miasto Gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie rozpoczyna odliczanie ostatnich 400 dni do otwarcia Turnieju UEFA EURO 2012™!

Kiedy nie trzeba płacić podatku VAT? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Tax Care
Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT – do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

Zimowa majówka »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Daniel Biernat
To nie żart. Mamy zimę w maju. Łamiące się pod naporem „białego puchu” gałęzie drzew i zwały śniegu obsuwające się z dachów. Takiego scenariusza bolesławianie chyba nie przewidzieli.

220. rocznica Konstytucji 3 Maja »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie BOK-MCC
W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, zapraszamy we wtorek, 3 maja o godz. 19.30 na Plac Zamkowy, do obejrzenia widowiska słowno-muzycznego: "A zaś Wolność kroczy przodem".

Paliwo do twojego auta zdrożeje o 7-10 groszy? »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Z dniem 1 maja zniknęły ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Zatrzymany z 27 porcjami narkotyków »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie KPP Bolesławiec
Bolesławieccy policjanci zatrzymali 24 latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających, mężczyzna ten posiadał przy sobie 27 porcji amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Gimnazjada 2011 »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie opr. EP
Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do wzięcia udziału w Gimnazjadzie - Mistrzostwach Miasta i Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.

Handlowanie Krzyżową »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Położona w powiecie bolesławieckim Krzyżowa to wieś godna odwiedzenia choćby ze względu na jej dwie zachowane do dzisiaj świątynie.

Flagi dla mieszkańców »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie opr. Daniel Biernat/fot.: archiwum UM
Dziś, podobnie jak w latach poprzednich z okazji obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej mieszkańcy Zgorzelca otrzymają flagi miejskie i narodowe.

Mocny złoty osłabi inflację »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rząd znalazł sposób na obniżenie inflacji. Wymieniając bezpośrednio na rynku euro napływające z unijnych źródeł oraz z emisji obligacji nominowanych w walutach, będzie umacniał złotego, co zmniejszy presję inflacyjną.

Spór o oświatę  »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Daniel Biernat
Zdaniem prezydenta Bolesławca rząd prowadzi nieodpowiedzialną politykę, co może mieć niekorzystny wpływ na bolesławiecką oświatę. Z tym zupełnie nie zgadzają się radni bolesławieckiej Platformy Obywatelskiej.

Wysyłasz PIT kurierem? Możesz nie zdążyć »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Tax Care
Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia podatku. Również do dzisiaj należy wpłacić podatek wynikający z deklaracji. Spóźnialskim grozi kara.

Rodzina na Swoim jednak dla singli? »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz kolejny zmianie uległa koncepcja nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim - być może będą mogli z niej korzystać single, a rynek wtórny nie zostanie wykluczony z programu.

Mieszkania: Jeśli nowe – to dwupokojowe! »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Emmerson S.A.
Wraz z nadejściem wiosny poprawiły się nastroje na rynku nieruchomości. Na początku roku w większości miast zwiększyła się oferta na rynku pierwotnym, a deweloperzy już zapowiadają kolejne inwestycje. Z drugiej strony pomimo faktu, że polska gospodarka przyśpiesza, to osoby poszukujące nowego lokum w swoich decyzjach nadal kierują się jeszcze "kryzysowymi" wytycznymi.

Majówka w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie opr. EP
Sprawdź, co się będzie działo w Twoim mieście podczas długiego majowego weekendu.

Dziś beatyfikacja Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie BOK-MCC
1 maja o godzinie 17.00 rozpoczną się w Bolesławcu uroczystości związane z beatyfikacją papieża Polaka.

Dzisiaj
Środa 30 listopada 2022
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl