Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

powiat bolesławiecki
Mistrzostwa powiatu w siatkówce plażowej

Wydarzenie odbędzie się 2011-06-01
     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w Mistrzostwach powiatu w siatkówce plażowej.

UCZESTNICTWO: W mistrzostwach mogą uczestniczyć uczniowie o dobrym stanie zdrowia, posiadający ważną legitymację szkolną, rocznik 1991 i młodsi.

Obowiązuje imienna lista zawodników podpisana przez Dyrektora Szkoły, sporządzona na podstawie dokumentacji o badaniach profilaktycznych.

REGULAMIN: Mistrzostwa przeprowadzone zostaną w  ramach i według regulaminu DOLNOŚLĄSKIEJ LICELIADY, zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S. – Dolny Śląsk .(str.71).

Zespół szkolny liczy 2 osoby + 1 rezerwowa, mecz trwa do 2-ch wygranych setów, set do 15 pkt., a ewentualny 3-ci set do 11pkt. z zachowaniem dwupunktowej przewagi.

Wysokość siatki – 224 cm. dla dziewcząt, a 243 cm. dla chłopców, boisko o wymiarach 16x8 m.

Drużyna ma prawo do 3-ch odbić, odbicie piłki w bloku liczone jest jako odbicie piłki przez drużynę, nie ma ograniczeń dotyczących miejsc zajmowanych na boisku, nie ma również błędu ustawienia, musi być zachowana kolejność zagrywki od początku do końca seta. Każda akcja mająca na celu skierowanie piłki w kierunku przeciwnika (za wyjątkiem zagrywki i bloku jest traktowana jako atak, każda pierwsza piłka (w tym z zagrywki) nie może być odbita palcami. Piłka przebijana na stronę przeciwnika musi być : zbita, plasowana, uderzona pięścią lub kostkami zgiętych palców, odbita sposobem dolnym. Dopuszcza się odbicie piłki jednorącz w sytuacji gry obronnej ale nasadą dłoni lub pięścią, nie można atakować otwartą dłonią przebijając piłkę palcami lub kiwając (zakaz tzw. miękkiego kiwnięcia tzn. palcami lub jedną ręką), i atakować piłkę z zagrywki kiedy piłka znajduje się całkowicie powyżej górnej krawędzi siatki.

Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 2 pkt., za przegrany 1 pkt., a za walkower 0 pkt.

O kolejności w mistrzostwach decyduje większa ilość pkt. W przypadku jednakowej ilości pkt. o kolejności decyduje wynik bezpośredniego spotkania, następnie lepszy stosunek setów, a w ostateczności lepszy stosunek małych pkt.

NAGRODY: Dla startujących Szkół – dyplomy, dla zwycięskich drużyn – puchary.

Do rozgrywek Strefowych w Bolesławcu ( 7/8.06.11.) kwalifikują się Mistrzowie Powiatu, oraz druga drużyna dziewcząt.

TERMIN I  MIEJSCE: 1.06.11. (śr.) godz. 10:00 - Ośrodek Wodno-Sportowy. ul. Spacerowa 24 (baseny odkryte).