Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk
Nasze archiwum
Znaleziono 186 informacji. Wszystkie poniżej.

Ukradli auto - grozi im 10 lat »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. ed
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie i kobiecie podejrzanym o kradzież samochodu wartego 35 tys. złotych.

Ukradli auto - grozi im 10 lat »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. ed
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie i kobiecie podejrzanym o kradzież samochodu wartego 35 tys. złotych.

Stwórz rozkład jazdy na 2012 rok »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie UMWD, opr. EP
Rozpoczęły się prace nad rozkładem jazdy, który będzie obowiązywał w 2012 r. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego czeka na propozycje i uwagi pasażerów, dotyczące zmian w kursowaniu pociągów.

Tańszy parking przy lotnisku »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
Centrum miasta zamyka się na samochody, likwidując część parkingów. Z kolei wrocławskie lotnisko wręcz zachęca do zatrzymania się u nich.
Zdjęć: 3  

Dolnoślązacy mają najdroższe paliwo »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie LZ
Dolnośląscy kierowcy nie mają powodów do zadowolenia. Powodem są ceny paliw na stacjach. Co prawda wszędzie są wysokie, ale w naszym województwie – najwyższe ze wszystkich województw. Tak wynika z raportu portalu zajmującego się badaniem rynku paliw. Co gorsza, ceny na stacjach będą dalej rosły.

Złodziej przychodzi jak do siebie »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie ed
W Rodzinnym Ogrodzie Działkowym przy ulicy Śluzowej pojawił się złodziej drzewek. Już drugi raz odwiedził działkowiczów, kradnąc im świeżo posadzone tuje.
Zdjęć: 16  

Dzieci wzywają do sprzątania »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie ed
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu przygotowali wystawę plakatów dotyczącą bardzo znanego nam już tematu sprzątania odchodów po swoich pupilach.
Zdjęć: 8  

Opieka zdrowotna w Bolesławcu w 2011 r. »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie ed
Dzisiaj odbyła się konferencja prasową poprzedzająca V Sesję Rady Powiatu Bolesławieckiego. Głównym tematem było podsumowanie działań inwestycyjnych z kontynuacją na ten rok oraz zapewnienie opieki zdrowotnej w roku 2011 w Szpitalu Powiatowym w Bolesławcu.
Zdjęć: 5  

Oddychasz - płacisz, czyli o podatkowym szaleństwie »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie opr. RW
Podatek od komina? Podatek od kart do gry? Może brzmi to nieprawdopodobnie, ale to nie żart prima aprilisowy. Takie właśnie opłaty nasze państwo serwowało swoim obywatelom w przeszłości. Dzisiaj Ministerstwu Finansów również nie brakuje wyobraźni. Płacimy podatki gdy zarabiamy, płacimy gdy wydajemy i płacimy gdy oszczędzamy. A kiedy jeszcze?

Oczyszczalnia w tym roku »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Daniel Biernat
W Nowogrodźcu rozpoczyna się budowa nowoczesnej, ekologicznej oczyszczalni ścieków. Dzięki niej do Kwisy nie trafi ani jedna kropla nieczystości a woda, która z niej wróci ma być kryształowo czysta.
Zdjęć: 11  

Światowy Dzień Budyniu »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Opr. aw
- Jem tylko na ciepło, zimny kojarzy mi się z kożuchem na mleku, więc go nie ruszam - mówi Marysia z wrocławskiego przedszkola. Dziś obchodzimy święto budyniu.
Zdjęć: 2  

Odkrycie roku w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie UM Bolesławiec
Miasto Bolesławiec zostało wyróżnione w trzeciej edycji "Złotej Jedynki" - konkursu organizowanego przez "Gazetę Wyborczą" i Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska. Bolesławiec zdobył wyróżnienie w kategorii "Odkrycie 2010 roku". W tej kategorii liczyły się kreatywność, innowacyjność i dobre pomysły.
Zdjęć: 1  

Dali 4 tys. zł na profilaktykę próchnicy u dzieci »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie UM Bolesławiec
Gmina Miejska Bolesławiec zawarła umowę z Zespołem Opieki Zdrowotnej Caritas Diecezji Legnickiej na realizację programu zdrowotnego "Profilaktyka próchnicy u dzieci".

O czym dyskutowali radni? »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie UM Bolesławiec
Wczoraj odbyła się VII sesja Rady Miasta Bolesławiec. Radni podjęli decyzję dotyczącą uchwalenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
Zdjęć: 3  

Tragedia przy pomniku »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Piaskowcowy obiekt, stojący blisko urokliwego, miejskiego stawu w Bolesławcu jest dzisiaj znany mieszkańcom jako swoisty słup milowy, wskazujący odległość do kilku stołecznych miast Europy. W istocie pełni on swoją obecną funkcję dopiero od przełomowej transformacji ustrojowej.

Koncert mandolinistów »
Tekst opublikowany 2011-03-31, opracowanie Daniel Biernat
450 koncertów w kraju i za granicą. 7 nagranych płyt CD. To 22-letni dorobek Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów.
Zdjęć: 14  

I LO i ZSE najlepszymi pływakami Powiatu »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Opr. ed
We wtorek, 29 marca br. Odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w pływaniu na rok szkolny 2010/2011. Uczestnicy swoje umiejętności pływackie zaprezentowali na basenie MOSiR-u w Bolesławcu. Wśród dziewczyn najlepsze były uczennice I Liceum Ogólnokształcącego natomiast najlepszymi pływakami wśród chłopców zostali uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych.
Zdjęć: 4  

Akcja PIT 2010: Złóż zeznanie przez Internet »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Opr. ed
Ogólnopolska akcja Szybki PIT dotycząca składania rocznych zeznań podatkowych ruszyła po raz trzeci. Celem tej akcji jest uświadomienie podatników o korzyściach płynących z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz informowanie o możliwości składania PITu drogą elektroniczną.

Euro 2012: ostatnia szansa na bilet »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie ed
Tylko do końca marca możemy rezerwować bilety na Euro 2012. Czasu jest niewiele, już jutro ostatnia szansa na bilet!

Znikające pasy »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie ed
Z bolesławieckich ulic znikają przejścia dla pieszych. Zamiast białej "zebry" pozostał jedynie delikatny blady ślad. Taka sytuacja może doprowadzić do tragedii.
Zdjęć: 10  

Nie znikną tak szybko »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie aw
Polskę zelektryzowała informacja o likwidacji „czarnych punktów”. Jak się okazuje, ich widok będzie zmuszał kierowców do ostrożniejszej jazdy jeszcze przez dłuższy czas.

Gimnazjalisto, podejmij decyzję! »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie ed
Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych lada moment będą podejmować pierwszą samodzielną decyzję o wyborze szkoły. Aby ułatwić im wybór dalszego kierunku kształcenia, 25 marca odbyły się Targi Edukacyjne, na których zaprezentowały się bolesławieckie szkoły ponadgimnazjalne oraz inne powiatowe ośrodki kształcenia.
Zdjęć: 26  

Złote Jedynki 2010: Wyróżnienie dla MCC »
Tekst opublikowany 2011-03-30, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Stowarzyszenie na rzecz Promocji Dolnego Śląska, którego mecenasem jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Gazeta Wyborcza, już po raz trzeci ogłosiła konkurs „Złote Jedynki”. Międzynarodowe Centrum Ceramiki znalazło się wśród wyróżnionych.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie UM Bolesławiec
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu informuje, że zgodnie z Uchwałą Rady Miasta z dnia 1 lutego 2006r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Bolesławiec, zostały ustalone terminy nieodpłatnego wywozu w roku 2011 odpadów wielkogabarytowych: 5 kwietnia i 11 października.

Znamy zwycięzców naszego konkursu!  »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie ed
Edyta Leszczyńska i Paweł Dryjski wygrali wejściówki na koncert ,,Karczmarski na Jazzowo”, który odbędzie się już 31 marca na scenie kina Forum w Bolesławcu.

Marsz (NIE) Milczenia »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. aw
3 kwietnia na wrocławskim Rynku odbędzie się Marsz (NIE) Milczenia, organizatorem jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu. Wszystko dzięki naszej publikacji o skatowanym kocie.
Zdjęć: 1  

Napad na bank »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Daniel Biernat
Do zuchwałego napadu doszło w centrum Bolesławca. Zamaskowany mężczyzna przedmiotem przypominającym broń sterroryzował pracowników banku BPH, zrabował 2500 zł, po czym zbiegł. Akcja policyjna trwa.
Zdjęć: 9  

Historio, historio, cóżeś ty za pani… »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Joanna Sawicka
Często słyszy się narzekania na młodych ludzi, którzy nie mają, lub nie okazują szacunku starszym, rzekomo nie interesuje ich historia własnego kraju, a ważne jest dla nich tylko to, co modne, aktualne - lub na co mogą liczyć w najbliższej przyszłości. Podobno wszystko, co dotyczy przeszłości jest nudne i do niczego nieprzydatne. Zanikają przez to rodzinne i narodowe tradycje, a w dalszej konsekwencji - obumiera polska tożsamość poprzez całkowite odcięcie się od historycznych korzeni…
Zdjęć: 1  

Ukradli 2250 litrów oleju napędowego »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie KPP Bolesławiec
Bolesławieccy policjanci rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami paliwa z cystern kolejowych i jego paserstwem. W sprawie zatrzymano cztery osoby, podejrzane o udział w tym przestępczym procederze. Łupem sprawców padło co najmniej 2250 litrów oleju napędowego. Zatrzymanym grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bolesławianie w Mistrzostwach Polski w Taekwondo »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie Opr. ed
Paulina Stojanowska, Adam Filipek, Kamil Serafin i Remigiusz Różnicki- to oni uzyskali kwalifikację do Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim, które odbędą się ostatni weekend maja w Bornem Sulinowie.
Zdjęć: 1  

Niezwykłe odwiedziny »
Tekst opublikowany 2011-03-29, opracowanie ed
Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Bolesławcu 19 marca uroczyście powitali dzień wiosny. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie niespodziewana wizyta uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych.
Zdjęć: 2  

Prace Julii na wystawie w Warszawie »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. ed/ MDK
Uczestniczka zajęć plastycznych w pracowni Katarzyny Sas w Młodzieżowym Domu Kultury Julia Komarek z Tomaszowa Bolesławieckiego jest najmłodszą uczestniczką programu pomocy wybitnie zdolnym, który realizuje Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. W roku szkolnym 2010/2011 do programu zostało przyjętych 521 osób, wśród nich znalazła się także 8-letnia Julia.
Zdjęć: 5  

Zgubiłeś aparat? Zgłoś się na Policję »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Opr. ed
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu poszukują właściciela aparatów fotograficznych.

Zapraszamy ''na samą górę!'' »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie MDK
Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Justyny Turek i Katarzyny Kłopotek – "absolwentek" pracowni plastycznych Katarzyny Sas i Joanny Mysłek – Michnowskiej.
Zdjęć: 1  

W Kraśniku Dolnym najlepsi siatkarze »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie PCEKK MOS
W zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce "dwójkami". Najlepsi byli zawodnicy ze SP z Kraśnika Dolnego.
Zdjęć: 20  

Opera szuka „durzych” »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie TOW
Plaga błędów ortograficznych opanowała dolnoślązaków. W ubiegłym tygodniu były już szef legnickiego SLD Sławomir Skowroński namawiał do „zakópów” w Biedronce, a Opera Wrocławska ogłasza przetarg na druki małe i „durze”.
Zdjęć: 1  

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Policjanci skupieni na kierowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie aw
Policjanci z województwa dolnośląskiego weszli z przytupem w ten tydzień. W poniedziałek do godz. 22 będzie przeprowadzana kontrola kierowców.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.

Mieszkanie na dom zamienię »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
699 tys. zł – tyle wynosi przeciętna ofertowa cena domu w okolicach Warszawy. To niemal dokładnie tyle samo co przed rokiem.
Zdjęć: 3  

Tragiczny wypadek na ul. Jeleniogórskiej »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Daniel Biernat
W Bolesławcu doszło do tragicznego wypadku drogowego. Nie żyje kierowca osobowego BMW. 20-letni pasażer walczy o życie.

Tragiczny wypadek na ul. Jeleniogórskiej »
Tekst opublikowany 2011-03-28, opracowanie Daniel Biernat
W Bolesławcu doszło do tragicznego wypadku drogowego. Nie żyje kierowca osobowego BMW. 20-letni pasażer walczy o życie.
Zdjęć: 21  

Dzisiaj zmiana czasu »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Marta Gołębiowska
W nocy z soboty na niedzielę przestawimy zegarki z godziny 2 na 3, ale stwierdzenie, że śpimy o godzinę krócej, jest nadmiernym uproszczeniem. Przecież nawet ci, którzy w niedzielę muszą wstać o konkretnej godzinie, mogą iść o godzinę wcześniej spać.

Nagrodzeni za wyjątkową iluminację »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie UM Bolesławiec
Podczas uroczystej gali w trakcie trwania Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2011 w Warszawie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród samorządom wyróżnionym w konkursie "Najlepiej Oświetlona Gmina Miasto 2010". Konkurs pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury zorganizowały Agencja SOMA, Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego oraz Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza.

Wywrócony tir na drodze A4 »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie Daniel Biernat
Na odcinku autostrady A4 prowadzącej z Bolesławca do Zgorzelca, wywrócił się tir przewożący bale drewna. Nikt nie odniósł obrażeń. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 2 godziny.

Wygraj wejściówkę na koncert! »
Tekst opublikowany 2011-03-25, opracowanie ed
Dla czytelników naszej gazety Express Bolesławiecki oraz portalu OtoBoleslawiec.pl, mamy dwie pojedyncze wejściówki na koncert ,,Karczmarski na Jazzowo” który odbędzie się już 31 marca na scenie kina Forum w Bolesławcu.

Najlepsze recytatorki naszego Powiatu »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie ed
Weronika Orawiec i Jagoda Łętowska okazały się najlepszymi recytatorkami, tym samym dziewczyny będą reprezentowały Powiat Bolesławiecki na szczeblu wojewódzkim.

Złodzieje konstrukcji »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. ed
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież elementu zbrojeniowego.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Ani Dąbrowskiej, Chick Corea & Gary Burtona, Acid Drinkers, Lecha Janerki i Kim Nowaka czy Paprika Korps lub widowisko Legends of Shaolin, a wszystko za smsa.

Skąd emeryt ma na życie? »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Magdalena Szulc, LTM Communications
Koszty jedzenia i leków, rachunki, prezenty dla wnuków… to codzienność polskiego emeryta. Większości seniorów nie stać nie tylko na luksus, ale nawet zaspokojenie podstawowych potrzeb. Skąd czerpią środki na życie?
Zdjęć: 1  

Atak na bazę, jeden żołnierz ranny »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Daniel Biernat
Żołnierz 23 Śląskiej Brygady Artylerii z Bolesławca został ranny podczas ataku talibskich rebeliantów na bazę w Świętoszowie. Na szczęście tym razem to tylko scenariusz ćwiczeń.
Zdjęć: 26  

Koniec świata? Odwołany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie Opr. aw
Kalendarz Majów przewidywał koniec świata na 21 grudnia 2012 roku. Okazuje się jednak że nastąpi on 104 lata później. Błąd popełnili współcześni naukowcy.

Uczestnik ''Tańca z gwiazdami'' zatrzymany »
Tekst opublikowany 2011-03-24, opracowanie mb
Jan K. znany z programu telewizyjnego "Taniec z gwiazdami" został zatrzymany w Lwówku Śląskim za jazdę pod prąd i bez prawa jazdy.

Za wysoki mandat - nie przyjmuj »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie aw
- No to będzie mandat – ktokolwiek słyszał te słowa wie, że oznaczają one poważne uszczuplenie stanu portfela. Kwoty do zapłacenia zwykle znajdują się bliżej górnej dopuszczalnej granicy. Czy policjanci boją się dawać niskie mandaty?
Zdjęć: 2  

Otrzymali Certyfikaty Unijne »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Opr. ed
W zeszłym tygodniu 80 uczniów ZSHiU otrzymało z rąk naczelnik Alicji Krzyszczak certyfikaty zakończonego projektu unijnego realizowanego od 2009 roku. Projekt nosił nazwę „Realizacja kompleksowego programu dla Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych”, a jego celem było podniesienie kwalifikacji zawodowych uczniów technikum ekonomicznego i handlowego.
Zdjęć: 5  

Żywy psi szkielet »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie ech
Skrajnie wycieńczony, wychudzony, z licznymi ranami, bez jedzenia i picia – takie warunki Tuptusiowi przygotował jego pan. Policjanci zatrzymali 23-latka, który znęcał się nad psem.

Powiedzieli STOP! Przeznaczą 50 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Ewa Derbisz
Wielka akcja Starostwa Powiatowego w Bolesławcu! Powiedzieli STOP rakowi szyjki macicy. Przeznaczyli 50 tysięcy złotych na szczepienia dziewczynek w szkołach powiatowych. W związku z tym, około 100 dziewczynek otrzyma zupełnie za darmo profilaktyczną ochronę przeciwko rakowi szyjki macicy. Akcję rozpoczęła wczorajsza konferencja poświęcona problematyce zapobiegania i leczenia raka. Konferencja miała też zachęcić inne samorządy do naśladowania tak potrzebnych i pozytywnych działań.
Zdjęć: 19  

Podniebne zabawy »
Tekst opublikowany 2011-03-23, opracowanie Daniel Biernat
Zamiast tradycyjnego topienia Marzanny czy wagarów, we Lwówku Śląskim wiosnę przywitano puszczając w niebo kolorowe latawce.
Zdjęć: 15  

Oto nowy basen »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie UM Bolesławiec
Kryta pływalnia sportowo-rekreacyjna "Orka" ma być otwarta pod koniec czerwca. Zobacz, jak będzie wyglądać.
Zdjęć: 6  

Gdańska najbardziej niebezpieczna  »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Ewa Derbisz
Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu odbyła się konferencja na temat współpracy osób i instytucji zajmujących się zagospodarowaniem przestrzennym, której organizatorami byli Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu oraz Starosta Powiatu Bolesławieckiego.
Zdjęć: 4  

Inspirująca Szrenica »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
W piątkowy wieczór, 18 marca br., w Galerii Długiej odbył się wernisaż poplenerowej wystawy ceramiki studentów i absolwentów Pracowni Rzeźby w Ceramice Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Zdjęć: 1  

Nowy rozkład lotów »
Tekst opublikowany 2011-03-22, opracowanie SC/MG
Zmiana czasu na letni dla każdego zawsze oznacza to samo - godzinę snu mniej. Przestawienie wskazówek zegara to jednak nie tylko zapowiedź zbliżającego się lata, to także czas zmiany rozkładu lotów na lotniskach. We Wrocławiu jedna godzina snu mniej to 6 nowych miast na tablicach odlotów i przylotów.
Zdjęć: 1  

Dziś po raz ostatni I dzień wiosny »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Paf
Już się przyzwyczailiśmy, że pierwszy dzień wiosny przypada na 21 marca. Niepotrzebnie.

Gwiazdy zagrają dla chorej Majeczki »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Maja i Andrzej Sikorowscy
Maja i Andrzej Sikorowscy zagrają dla małej Mai. Artyści będą wykonywać piosenki ze swojej drugiej płyty „Sprawa rodzinna” oraz największe przeboje grupy Pod Budą, można tu wspomnieć takie hity jak „Nie przenoście nam stolicy do Krakowa” czy „A jutro znów pójdziemy na całość”. repertuar artyści zróżnicowali stylistycznie w myśl zasady jaka zawsze przyświecała Andrzejowi Sikorowskiemu, że piosenka ma być mądra i przebojowa bez względu na gatunek do jakiego zaklasyfikują ją krytycy.
Zdjęć: 1  

List prezydenta Piotra Romana »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Opr. ed/UM
Publikujemy list prezydenta Bolesławca adresowany do rodziców dzieci sześcioletnich.

Wrocław na planszy Monopoly »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie LZ
Wrocław jako jedyne dolnośląskie miasto i jedno z 22 w Polsce, będzie się promować na planszy polskiej wersji gry Monopoly.

Tyfus i bratnia armia »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Druga wojna światowa pozostawiła po sobie zrujnowane miasta, setki tysięcy bezimiennych mogił rozsianych po całej Europie i innych kontynentach - a także leżące odłogiem zaminowane pola, poryte gąsienicami wozów bojowych i pocięte kilometrami transzei.
Zdjęć: 1  

Sprawdzian artylerzystów »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie Daniel Biernat
Przejść 16. km, sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się z własnymi słabościami, to zadania z jakimi musieli sobie poradzić żołnierze poddziałów 23 Śląskiej Brygady Artylerii podczas szkolenia na poligonie w Świętoszowie.
Zdjęć: 40  

I Bolesławieckie Targi Ślubne za nami »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie BOK-MCC
Przez całą niedzielę, 20 marca br., Międzynarodowe Centrum Ceramiki odwiedzali ci, którzy planują wkrótce stanąć na ślubnym kobiercu. Wszystko za sprawą targów, które tego dnia odbyły się w naszym mieście.
Zdjęć: 6  

Z Miasta Ceramiki do stolicy Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie BOK-MCC
17 marca w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbył się wernisaż poplenerowej wystawy prac powstałych podczas 46. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego.
Zdjęć: 2  

Smoleńsk: śledztwo międzynarodowe? »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie opr. RW
Złożono petycję w sprawie katastrofy smoleńskiej do sekretariatu komisji petycji w Parlamencie Europejskim.
Zdjęć: 1  

Piotr Roman daje radę! »
Tekst opublikowany 2011-03-21, opracowanie UM Bolesławiec
Prezydent Bolesławca Piotr Roman otrzymał honorową statuetkę stowarzyszenia „Damy Radę”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za działalność społeczną i charytatywną na rzecz walki z wykluczeniem społecznym.
Zdjęć: 1  

Wiosenne starcie »
Tekst opublikowany 2011-03-20, opracowanie Ewa Derbisz
Wraz ze zwiększającą się temperaturą za oknem rośnie też liczba miłośników dwóch kółek na naszych drogach. A co za tym idzie? - Coroczna walka o każdy skrawek na drodze pomiędzy motocyklistami a kierowcami samochodów. Zarówno jedni jak i drudzy stawiają wyraźne zarzuty wobec siebie. Rywalizacja rozpoczyna się wraz z początkiem wiosny, ale czy jest komukolwiek potrzebna?
Zdjęć: 1  

Ból, przyjemność czy trans?  »
Tekst opublikowany 2011-03-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Fakirzy, leżenie na gwoździach, chodzenie po szkle, oblewanie się gorącym woskiem, to tylko niektóre z wielu elementów SideShow Night - wieczoru performance dla osób o mocnych nerwach. O zjawisku performingu rozmawiamy ze współorganizatorem imprezy, Aleksandrem Stysiem z grupy Altered States.
Zdjęć: 3  

Wystawa łowicka w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Opr. ed
24 marca o godzinie 17 w budynku Działu Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu odbędzie się wernisaż wystawy ,,Książęcy i ich świat. Kultura ludowa regionu łowickiego w I połowie XX w.”
Zdjęć: 3  

Coraz mniej mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. RW
GUS publikuje kolejne dane, z których wynika, że spada liczba budowanych w Polsce mieszkań.
Zdjęć: 5  

Dzień Teatru w MDK »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Opr. ed
27 marca jest oficjalnym Świętem Teatru, dlatego też Młodzieżowy Dom Kultury przygotowuje huczne obchody 50- tej rocznicy Międzynarodowego Dnia Teatru. Od godziny 13:00 w Galerii Zdolnych świętować będą najmłodsi, natomiast od godziny 17:00 została przygotowana propozycja dla młodzieży i dorosłych. Tego dnia zobaczymy cztery spektakle, dwa happeningi oraz pokaz tancerzy ognia.

Nie wymieniamy dowodów »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie opr. MG
Prawie 17 tys. plastikowych dowodów osobistych, wydanych wrocławianom 10 lat temu, właśnie traci swoją ważność.

Bezpieczna przestrzeń naszego powiatu  »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Opr. ed
W poniedziałek, 21 marca 2011r. o godz. 9.00, w sali Starostwa Powiatowego w Bolesławcu odbędzie się konferencja, której tematem będzie zagadnienie prewencji przestrzennej. Organizatorami konferencji są: Starosta Powiatowy Cezary Przybylski i Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu insp. Grzegorz Chirowski.

Nowe jeżozwierze w Goerlitzkim Zoo  »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

Zadbaj o siebie wiosną »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Ewa Derbisz
Cieplejsze wiosenne dni budzą do życia nie tylko rośliny, ale przede wszystkim nas. Wraz z pierwszymi promieniami słonecznymi, stajemy się bardziej weseli i pełni energii do działania. Większość z nas zaczyna wówczas poprawiać swój wizerunek. Warto jednak przed tym dowiedzieć się co polecają specjaliści.
Zdjęć: 5  

Mechanik walczy o uczniów »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Daniel Biernat
Jaką szkołę wybrać? To pytanie zadają sobie gimnazjaliści. Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu zachęca, żeby zostali mechatronikami, ślusarzami lub mechanikami samochodowymi.
Zdjęć: 14  

Kajakiem przez trzy granice »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Daniel Biernat
Na styku trzech granic ma powstać wodny szlak kajakowo-pontonowy. – To oznacza, że mielibyśmy całkiem niedaleko ogromny akwen wodny gdzie żeglarze mogliby naprawdę korzystać z warunków zbliżonych do takich jak panują chociażby na Mazurach – mówi Piotr Roman, prezydent Euroregionu Nysa.
Zdjęć: 17  

Monitoring śledził - policjanci zatrzymali »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Opr. ed
Wczoraj w późnych godzinach wieczornych operator przy użyciu monitoringu wizyjnego zauważył trzech mężczyzn idących ulicą Zgorzelecką. W pewnym momencie, jeden z nich przechodząc obok zaparkowanych tam pojazdów zaczął po nich skakać oraz kopać w szyby.

Kogo pociąga Stare Dobre Małżeństwo?  »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Stare Dobre Małżeństwo wystąpiło w czwartek, 17 marca w Bolesławcu. Przy pełnej sali grupa zaprezentowała nowy program, choć nie zabrakło także wcześniejszych, dobrze wszystkim znanych przebojów.

Podwyżki stóp »
Tekst opublikowany 2011-03-18, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Niedawno karierę robiło określenie wojna walutowa, czyli dążenie do osłabiania walut poprzez luzowanie polityki pieniężnej. W ciągu kilku miesięcy kierunek działań radykalnie się zmienił. Podwyżki stóp zapowiada Europejski Bank Centralny i centralny bank Szwajcarii.

Oni będą reprezentować nasz powiat »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Ewa Derbisz
Poznaliśmy finalistów etapu powiatowego w 56. Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim. W kategorii poezji śpiewanej zwyciężyła Marta Werens, natomiast najlepszymi recytatorami okazali się: Klaudia Żołna, Katarzyna Szylin, Justyna Szabłowska i rodzynek w damskim gronie – Michał Kraszewski.
Zdjęć: 17  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Fu Manchu, Zespołu Reprezentacyjnego, Hurt i Habakuk, Nouvelle Vague i Vavamuffin lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Płyną do nas roztopy »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dotyczące wzrostu poziomu rzek. Będzie nimi spływać roztopiony śnieg.

Grupa MoCarta - na przekór konwenansom »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie BOK-MCC
W piątek 25 marca w sali Forum wystąpi dobrze wszystkim znana Grupa MoCarta. Ci wybitnie zdolni muzycy z ogromnym poczuciem humoru gwarantują widzom świetną zabawę. Zostały ostatnie bilety!

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Paf/TOW/AS
Największe polskie aglomeracje, z których do centralnego budżetu płynie największy strumień pieniędzy powiedziały stanowcze „nie” nowemu pomysłowi Ministerstwa Finansów. To największy bunt polskich samorządów po 1989 roku i swoista próba sił pomiędzy władzą centralną a samorządową. Na razie obie strony prężą muskuły a zwycięstwo w tej potyczce może znacząco wpłynąć na rozwój polskich gmin.

Awaria nuklearna - mamy procedury »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie aw
Tragedia w Japonii każe nam przyjrzeć się własnemu podwórku. Za miedzą mamy elektrownię nuklearną w Czechach. Czy w razie awarii Wrocław i Dolny Śląsk byłyby przygotowane?

Zaginął młody mężczyzna »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci z Kruszyna prowadzą poszukiwania zaginionego 18-letniego Tomasza Ciesielskiego, mieszkańca Różyńca..
Zdjęć: 1  

Jak radzić sobie z drogim frankiem »
Tekst opublikowany 2011-03-17, opracowanie Jarosław Sadowski, Expander
Dla części kredytobiorców najbliższa rata może być najwyższa w historii. Z wyliczeń Expandera wynika, że będzie ona o ok. 100 zł wyższa niż przed miesiącem. Nie należy jednak panikować. Przypominamy, że w lutym 2009 r. kurs osiągnął poziom aż 3,32 zł, a już po miesiącu był poniżej 3 zł.
Zdjęć: 1  

Wielka siła maleńkiej Mai »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie red.
Maja urodziła się zdrowa w październiku 2009 r. Do 5 miesiąca życia była dobrze rozwijającym się dzieckiem i nic nie wskazywało, że ją oraz jej rodziców może spotkać wielkie nieszczęście. W marcu 2010 r. Maja zachorowała na sepsę, w wyniku, której jej ręce i nóżki zostały zaatakowane przez martwicę. Lekarze, aby ratować życie dziecka musieli zdecydować się na drastyczne posunięcie, amputację rączek i nóżek maleństwa.
Zdjęć: 1  

Wernisaż ceramików z Krakowa »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
W najbliższy piątek, 18 marca br., w Galerii Długiej odbędzie się wernisaż poplenerowej wystawy ceramiki studentów i absolwentów Pracowni Rzeźby w Ceramice Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na wernisaż, jako gość specjalny przyjedzie profesor uczelni Marita Benke-Gajda.
Zdjęć: 1  

Mistrzowskie ,,czwórki” »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie Opr. ed
Dziewczyny ze SP nr 4 w Bolesławcu zostały Mistrzyniami Bolesławca Szkół Podstawowych w Minisiatkówce ,,2”. Mistrzostwa odbyły się we wtorek, 15 marca w rodzimej szkole dziewcząt.
Zdjęć: 6  

Za nami wernisaż w Kamenz  »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie BOK-MCC
W miniony piątek, 11 marca, w Galerii Anne Hasselbach odbył się wernisaż wystawy, na której zaprezentowane zostały prace, które powstały podczas 45. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego.
Zdjęć: 3  

Bolesławiec w Berlinie »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie BOK-MCC
W Berlinie odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB. Wśród wystawców nie zabrakło przedstawicieli Bolesławca. Dla odwiedzających przygotowaliśmy specjalny pokaz toczenia na kole.

Bezczelnie się gap! »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie aw
To już nie grzech. Udowodniono, że patrzenie się na kobiece piersi działa kojąco i ma wręcz uzdrowicielską moc. Nie krępuj się więc, szczególnie że idzie wiosna, a wraz z nią pojawią się dekolty.

Wygrana chłopców z SP nr 4 »
Tekst opublikowany 2011-03-16, opracowanie opr. ep
Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych w Minisiatkówce "2" w kategorii chłopców. Wygrała drużyna z SP nr 4.
Zdjęć: 4  

Człowiek, który obnażył układ »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Robert Włodarek
- Nie boisz się, że tym razem to ja się podszywam? - pytam nieco prowokacyjnie. Cień niepokoju, może strachu, pojawia się na twarzy Pawła Mitera, wrocławianina który przez kilka miesięcy wodził za nos najwyższe kierownictwo Telewizji Polskiej w Warszawie. - Chyba niee... - odpowiada niepewnie, niepokój znika dopiero, gdy wręczam wizytówkę i pokazuję legitymację dziennikarską. - Nic dziwnego, że się boi – myślę. - Kto by się nie bał po tylu tygodniach nerwowej mistyfikacji, wśród ludzi z polityczno – medialnego świecznika.
Zdjęć: 5  

Na monitorowanym »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie ed
Ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Z jednej strony daje poczucie bezpieczeństwa, z drugiej natomiast ogranicza prywatność. Mowa oczywiście o monitoringu miejskim, którego celem jest walka z przestępczością oraz rozstrzyganie spraw kolizji drogowych lub potrąceń pieszych.
Zdjęć: 7  

Piękno muzyki »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Daniel Biernat
Muzyka łączy i otwiera drzwi do świata piękna i harmonii. Tak jak ta podczas koncertu, który odbył się w bolesławieckiej szkole muzycznej.
Zdjęć: 12  

Numer życia lub... śmierci »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie aw
W książce telefonicznej komórki musisz mieć osobę pod nazwą ICE. To do niej zadzwonią ratownicy medyczni w razie wypadku. Czy jednak mają na to czas?

W końcu ciepło »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie ed
Wiosenna pogoda zachęciła do spacerów wielu mieszkańców Bolesławca. W samo południe termometr wskazywał 14 stopni Celsjusza i od razu bolesławiecki rynek zapełnili spacerowicze.
Zdjęć: 11  

Rzeź już wkrótce »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Marta Gołębiowska
2 kwietnia we wrocławskim Browarze Mieszczańskim odbędzie się pierwsza w Polsce impreza Side Show Night. Chodzenie po szkle, połykanie mieczy, łoża naszpikowane ostrymi kolcami, które z łatwością mogą przebić skórę, połykanie ognia oraz setki innych sztuk fakirów w jednym miejscu i czasie.
Zdjęć: 7  

Auto w błocie »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Daniel Biernat
Przy ulicy Kosiby w Bolesławcu doszło do niecodziennej sytuacji - pod autem wyjeżdżającym z garażu zapadła się ziemia.
Zdjęć: 6  

Zostań geodetą »
Tekst opublikowany 2011-03-15, opracowanie Katarzyna Mularczyk- Biegasiewicz, oprac. ed
Zespół Szkół Budowlanych nie zdejmuje nogi z gazu i nie zmniejsza prędkości swojego rozwoju. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego szkoła wzbogaciła się o doskonale wyposażoną pracownię geodezyjną, która pozwoli szkolić przyszłych techników geodetów w komfortowych, i niedostępnych dla większości szkół, warunkach.
Zdjęć: 5  

Zatrzymani za narkotyki »
Tekst opublikowany 2011-03-14, opracowanie Opr. ed
Bolesławieccy policjanci podczas weekendu zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 18 do 25 lat, którzy są podejrzani o posiadanie środków odurzających. Działania funkcjonariuszy były prowadzone w ramach zwalczania przestępczości narkotykowej.

Nie zapinamy pasów! »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie Opr. ed
Spośród 50 kierujących, tylko 4 użytkowników pojazdu miało zapięte pasy bezpieczeństwa. Policjanci w ramach akcji ,,Pasy” zastosowali postępowanie mandatowe wobec 46 osób, które nie stosowały się do przepisów.

Korupcja przy wiatrakach? »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie Daniel Biernat
Radni gminy Warta Bolesławiecka jednogłośnie zdecydowali – farm wiatrowych w gminie nie będzie. Inwestor mówi, że łatwo się nie podda i to jeszcze nie koniec. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że firma oferowała pieniądze w zamian za poparcie dla inwestycji, rzecznik Green Bear zapowiada - sprawa trafi do sądu.
Zdjęć: 19  

Potężna eksplozja »
Tekst opublikowany 2011-03-12, opracowanie Daniel Biernat
Początek marca to dla żołnierzy kompanii saperów 10. Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) okres intensywnego szkolenia z wykorzystaniem materiałów wybuchowych.
Zdjęć: 10  

Nasi sprzymierzeńcy zagrożeni »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie ed
Środki ochrony roślin stwarzają wielkie niebezpieczeństwo dla pszczół, które setkami giną na naszych polach uprawnych. Owe zatrucia godzą w ochronę środowiska, a także niszczą jednego z najpożyteczniejszych owadów świata. - Jesteśmy zobowiązani uświadomić sobie, że wytrucie pszczół w tak szybkim tempie przyczyni się do gwałtownego zmniejszenia produktów żywnościowych w skali kraju i świata, czego następstwem będzie śmierć głodowa wielu mln ludzi.- informują bolesławieccy pszczelarze.
Zdjęć: 4  

Drużyna SP4 najlepsza w minisiatkówce »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Opr. ed
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 zwyciężyła Mistrzostwa w Minisiatkówce, które odbyły się 8 marca w ich rodzimej szkole.
Zdjęć: 6  

Cukrowe szaleństwo »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie ed/ Open Finance
W ostatnich dniach ceny cukru błyskawicznie pną się do góry. Jeszcze w zeszłym miesiącu za kilogram płaciliśmy nieco ponad 3 złote, ale to już tylko miłe wspomnienie. Na dzień dzisiejszy za cukier zapłacimy nawet około 6 złotych.
Zdjęć: 4  

Dziewczyny z GS nr1 w Finale Strefowym »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Opr. ed
Drużyna dziewczyn z Gimnazjum nr 1 zwyciężyła półfinał Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej.
Zdjęć: 8  

Rejestrujemy japońskie trzęsienia »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie ech
Sejsmografy pracujące dla KGHM zarejestrowały trzęsienie ziemi jakie miało miejsce w Japonii. Przez kilka minut urządzenia bardzo skrupulatnie zapisywały wszystkie współrzędne, niestety ze względu na charakter naszego regionu i bezpieczeństwo górników szybko trzeba było wyłączyć pełny zapis.
Zdjęć: 1  

Audi odzyskane  »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie Daniel Biernat
W czwartek w godzinach wieczornych przy ulicy Staroszkolnej bolesławieccy policjanci odzyskali skradzione auto.
Zdjęć: 4  

Flamenco i taniec orientalny zupełnie za darmo! »
Tekst opublikowany 2011-03-11, opracowanie oprac. ed
Bezpłatne zajęcia flamenco i tańca orientalnego odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu.

Nie będzie alkoholu na stacjach paliw? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie E.D.
Senat zastanawia się nad zakazem sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych ze względu na bezpieczeństwo kierowców. Czy taka troska jest potrzebna i czy faktycznie liczba pijanych kierowców może się przez to zmniejszyć?
Zdjęć: 2  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kroke i Mai Sikorowskiej, Touch of Ireland z okazji Dnia św. Patryka, Punks Not Dead 1981 - 2011 lub Nordic Walking, a wszystko za smsa.

Bolesławiecka wystawa jedzie do Kamenz! »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Już w najbliższy piątek, 11 marca br., u naszych zachodnich sąsiadów oglądać będzie można wystawę z 45. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego. Do Kamenz pojadą także członkowie Studia aktorskiego.

Trwa akcja ''Pasy'' »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie aw
Dziś kierowcy i pasażerowie niech szczególną uwagę zwrócą na zapinanie pasów. Policja weźmie ich bowiem pod lupę.

Uwaga na oszustów! »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Opr. ed
8 marca, we wtorek. policjanci Komendy Powiatowej w Bolesławcu odnotowali trzeci w tym roku przypadek wyłudzenia pieniędzy na na tzw. metodę „wnuczka” . Na szkodę narażone zostały osoby starszych i samotnie mieszkające.

Koniec Europy? »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie Robert Włodarek
Zbliża się do nas fala, która w pierwszej kolejności zaleje kraje Europy Zachodniej, z czasem dotrze również do Polski. Tym razem przyczyną nie jest spiętrzona woda, tylko rozprzestrzeniający się na południu...ogień. Ogień rewolucji, buntu i bratobójczych wojen który trawi Afrykę Północną. - Czeka nas największy od kilkudziesięciu lat exodus uchodźców, Europę znów zaleje fala imigrantów- twierdzą socjologowie i demografowie. Niektórzy uważają, że to koniec Europy, inni, że to... nowy początek.
Zdjęć: 15  

Złóż życzenia swemu Mężczyźnie »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie ed
Jeszcze niespełna dwa dni temu świętowaliśmy Dzień Kobiet, a już dziś życzenia przyjmują mężczyźni. Mniej popularne święto panów przypada dokładnie dziś – 10 marca.

Zagadka leworęczności »
Tekst opublikowany 2011-03-10, opracowanie INTERIA.PL
Człowiek to asymetryczne zwierzę. Na wczesnym etapie naszego rozwoju płodowego, serce wędruje na lewą stronę. Wątroba rozwija się po stronie prawej. Płuco lewe i prawe mają odmienną budowę.
Zdjęć: 1  

Dziś Środa Popielcowa »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie LZ
Dziś w Kościele obchodzona jest Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40-dniowy Wielki Post – okres przygotowania do uroczystości Wielkanocy.

Mechanicy paniom »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Daniel Biernat
Dzień Kobiet to czas, w którym panowie zastanawiali się jaką miłą niespodziankę przygotować dla pań. I choć nieodzownym elementem tego dnia były życzenia, kwiaty i czekoladki, to niektórzy panowie poszli o krok dalej.
Zdjęć: 42  

Zaśpiewali na Dzień Kobiet »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Opr. ed
We wtorkowy wieczór, 8 marca br., w sali konferencyjnej BOK-MCC po raz kolejny wystąpił Poeticon. Tym razem zaprezentował program przygotowany specjalnie na Święto Kobiet.
Zdjęć: 4  

Dwie premiery już w piątek »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
11 marca br. na ekranie kina Forum będzie można obejrzeć dwa nowe tytuły: „Jeża Jerzego” oraz „Matki w mackach Marsa”, które zostaną zagrane premierowo.

Palikot w naszym mieście »
Tekst opublikowany 2011-03-09, opracowanie Opr. ed
Już w sobotę, 12 marca, Janusz Palikot spotka się z mieszkańcami Bolesławca, aby przedstawić swoje postulaty Ruchu Poparcia Palikota.

Mniejszy zasiłek pogrzebowy »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie ed
Z dniem 1 marca, obowiązuje niższy zasiłek pogrzebowy. Kwota 6406,16 zł zmalała do 4 tysięcy.

Co z tą wiosną? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Uparta zima może wpłynąć na termin otwarcia wrocławskiego ogrodu botanicznego dla zwiedzających. O tej porze roku powinno być już kolorowo. Jest szaro, smutno i zimno. Nawet pracownicy opiekujący się roślinami są zdziwieni.
Zdjęć: 37  

Jak przedłużyć życie kwiatom? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf
Amerykańscy socjaliści zaczęli, Polacy pokochali, a potem ruszyli do kwiaciarni. Dziś 8 marca - Dzień Kobiet. Radzimy, w jaki sposób przedłużyć żywot kwiatów.
Zdjęć: 13  

Płoną trawy »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Krzysztof Halla
Panująca aura - brak leżącego śniegu i opadów, wiatr oraz nocne przymrozki spowodowały, że zeszłoroczna roślinność jest wysuszona i stanowi doskonałe podłoże palne.
Zdjęć: 16  

A jednak kwiaty »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie ed
Najwięcej Kobiet w tym szczególnym dniu zostanie obdarowanych kwiatami, a wśród nich tradycyjnie dominuje tulipan.
Zdjęć: 4  

Śmierć kibica - zarzuty dla... kibiców? »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie mb
Szesnastoletni kibic Śląska Wrocław sam wypadł z pociągu.

Bunt samorządów »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Paf, um.
Rafał Dutkiewicz oraz przedstawiciele wszystkich dużych polskich miast jadą do stolicy, aby walczyć o samorządy.

Oddali hołd koledze »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie opr. Daniel Biernat/ fot. kpt. Artur Pinkowski/ sz
W trzecia rocznicę tragicznej śmierci kpr. Huberta Kowalewskiego, z 10 BKPanc w Świętoszowie, który zginął podczas akcji bojowej w Afganistanie, w Sulechowie i bazie Ghazni żołnierze oddali cześć poległemu koledze.
Zdjęć: 11  

Z rakietką w ręku »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Daniel Biernat
W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu, w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca rozegrano III Turniej Tenisa Stołowego. W rozgrywkach udział wzięło ponad 20 zawodników.
Zdjęć: 8  

Puchar dla Otoku  »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie Daniel Biernat
Dziesięć drużyn rywalizowało w minioną niedzielę o miano Mistrza Gminy Bolesławiec w halowej piłce nożnej. Zwycięski tytuł przypadł drużynie Otoku.
Zdjęć: 11  

Roztańczeni emeryci »
Tekst opublikowany 2011-03-08, opracowanie ed
Prawie 170 emerytów spotkało się na zabawie tanecznej, aby w ten sposób wspólnie uczcić Dzień Kobiet. Wśród gości nie zabrakło prezydenta miasta Piotra Romana.
Zdjęć: 20  

Czy wystarczy na pogrzeb? »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie ed
Z dniem 1 marca obowiązuje niższy zasiłek pogrzebowy. Kwota 6406,16 zł zmalała do 4 tysięcy.

Kibice zszokowani śmiercią kolegi  »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie mb
Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną tragicznej śmierci 16-letniego kibica Śląska Wrocław, który jechał do Legnicy na mecz Miedź – Tur Turek. Tajemnicą pozostaje, czy drzwi w wagonie były domknięte, czy też ktoś otworzył je w trakcie jazdy. Policja bada jak młody wrocławianin wypadł z pociągu tuż przed Legnicą. 

Euro 2012 szansą dla regionu  »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Daniel Biernat
Jak wykorzystać Mistrzostwa Europy do promocji swojego regionu ? Na ten temat można było uzyskać informacje podczas konferencji dotyczącej projektu pn. EURO 2012 – szansa turystyczna dolnośląskich subregionów.
Zdjęć: 9  

Podkomorzy polskiego króla »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Leżącą na obrzeżu powiatu bolesławieckiego Modłą najprawdopodobniej pierwszy raz wymieniono w roku 1381, w piśmie księżnej świdnicko-jaworskiej Agnieszki, która – zapewne za określone zasługi - przyznawała rycerzowi Hertelnowi von Bussewoy tereny koło owej wsi, określonej wtedy mianem „Model”.

Nadpisany wernisaż »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
W sobotę, 5 marca w galerii BOK-MCC, odbył się wernisaż wystawy „nadpisane”, którą oglądać można do końca marca.. Nietuzinkowe prace stworzone przez Michała Staszczaka urzekły bolesławian.
Zdjęć: 6  

Uwaga na franka »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kurs franka szwajcarskiego jest najwyższy na przełomie miesiąca – wtedy właśnie najwięcej kredytobiorców spłaca raty kredytów hipotecznych.

Mistrzowie Powiatu w ręcznej »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. ed
Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej rozegrane zostały w dniach 26.01. – 4.03. br. w sali sportowej I L.O w Bolesławcu. Wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół Handlowo- Usługowych , natomiast w kategorii chłopców najlepsi okazali się uczniowie II LO.
Zdjęć: 13  

Bieg po zwycięstwo »
Tekst opublikowany 2011-03-07, opracowanie opr. ed
Zawodnicy UKS Tukan z Iwin zdominowali Lubińskie zawody pod nazwą: „Biegowe Grand Prix Lubina”, które odbyły się od 8 stycznia do 6 marca tego roku.
Zdjęć: 8  

Drogi do poprawek »
Tekst opublikowany 2011-03-06, opracowanie opr. aw
20% nowych dróg w Polsce wymaga poprawek - przyznała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To między innymi konsekwencja złej praktyki, zgodnie z którą głównym kryterium wyboru wykonawcy jest cena.
Zdjęć: 1  

Dzień ''Mamusi'', czyli teściowej »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie opr. aw
Teściowa do zięcia: Dziś w radiu puścili przebój mojej młodości! On na to: "Bogurodzicę"?! Złóż życzenia "Mamusi", bo dziś Dzień Teściowej.
Zdjęć: 2  

W trosce o pieszych »
Tekst opublikowany 2011-03-05, opracowanie aw
Pierwszego dnia marca policjanci przeprowadzili akcję "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Chodziło przede wszystkim o pieszych.

Bankructwo nam nie grozi »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie e.d
Nieciekawa sytuacja polityczna w Tunezji i Egipcie nie ma większego wpływu na kondycję bolesławieckich biur podróży. – Czas rewolucji przypadł na martwy okres, jeśli chodzi o wakacje, więc ta sytuacja nie wpłynęła jakoś szczególnie na obroty firmy – tłumaczy pani Agnieszka Furman-Zając z biura turystycznego Piramida w Bolesławcu. Podobnego zdania są pracownicy innych bolesławieckich biur turystycznych.
Zdjęć: 8  

Pies Kuba wraca do zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Fundacja Mrunio, Paf
Humor mu dopisuje, a rany się goją. Ma nawet nowego przyjaciela. Została nim... kotka Kicia, której historia jest równie tragiczna. Zobacz zdjęcia.
Zdjęć: 36  

Lwóweckie Gimnazjum otrzymało certyfikaty »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Opr. ed
Na przełomie lutego i marca br. Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śl. jako pierwsze w powiecie lwóweckim otrzymało zaszczytne wyróżnienia w postaci nadania mu specjalnych certyfikatów.
Zdjęć: 1  

Rewelacyjna improwizacja Neo-nówki »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Opr. ed
W czwartek, 3 marca podczas występu kabaretu Neo-Nówka z zespołem Żarówki w Bolesławcu budynek kina Forum pogrążył się w ciemnościach, a nagłośnienie przestało działać. W związku z tą sytuacją członkowie kabaretu wspaniale poradzili sobie z zaistniałym problemem.
Zdjęć: 5  

Mistrzowie Powiatu w tenisie stołowym »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie Opr. ed
Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym, odbyły się w środę w sali sportowej w Gromadce. Wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna z Gimnazjum z Osiecznicy, natomiast wśród chłopców najlepsi byli uczbiowie Gimnazjum nr 3 z Bolesławca.
Zdjęć: 11  

Wyjątkowa iluminacja wiaduktu »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie UM Bolesławiec
Urząd Miasta Bolesławiec zdobył pierwsze miejsce w konkursie "Najlepiej oświetlonej gminy i miasta 2010 roku", którego organizatorem jest agencja "Soma". Honorowy Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Dostał 303 punkty karne! »
Tekst opublikowany 2011-03-04, opracowanie RP KWP w Opolu
Namysłowscy policjanci zatrzymali w pościgu 17-letniego mieszkańca Nowego Dworu. Mężczyzna nie zatrzymał się samochodem do kontroli drogowej. Uciekając, stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, popełniając ponad 50 wykroczeń, za które uzbierał 303 punkty karne. Funkcjonariusze na blokadzie zatrzymali Marcina R., okazało się, że kierował pojazdem mimo orzeczonego przez sąd zakazu. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Będzie się kręcić? »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Daniel Biernat
Po raz kolejny wracamy do sprawy budowy farmy wiatrowej na terenie gminy Warta Bolesławiecka. Do tej pory swoje stanowisko wyrażali przeciwnicy budowy 21 turbin wiatrowych. Teraz przerwali milczenie ich zwolennicy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Izraela, Big Cyc, Apteki czy Lao Che i Czesław Śpiewa lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Pączki i faworki- jedzeniowa rozpusta »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie ed
Z czekoladą, marmoladą i budyniem, zdarzają się też takie bez nadzienia. Mowa oczywiście o kalorycznych słodkościach, które rządzą w dniu dzisiejszym. Wśród różnorodnych pączków, największym zainteresowaniem wśród bolesławian cieszą się te tradycyjne, z marmoladą.
Zdjęć: 1  

Gimnazjaliści recytują »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Opr. ed
3 marca, w czwartek do rywalizacji w Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim przystąpili gimnazjaliści z bolesławieckich szkół. Konkurencja odbywała się na dwóch poziomach, gdzie uczestnicy zaprezentowali się w recytacji oraz poezji śpiewanej.

Opóźnienia na stadionie to plotka »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie Paf
Nie było miło podczas spotkania dziennikarzy z niemieckimi budowniczymi wrocławskiego stadionu, ale mamy zapewnienie, że termin zakończenia budowy zostanie dotrzymany.

Wizytówka miasta »
Tekst opublikowany 2011-03-03, opracowanie ed
Przed samym wjazdem do Bolesławca powstało mini wysypisko śmieci, które z dnia na dzień jest bogatsze o kolejne egzemplarze papierków i plastikowych butelek.
Zdjęć: 5  

Ważne dla akwarystów »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie opr. MG
Amazonka to pod względem powierzchni dorzecza największa rzeka na świecie. Żyje w niej ponad 2 tysiące gatunków ryb. We wrocławskim zoo przygotowano cztery duże zbiorniki z rybami pochodzącymi z tej rzeki.
Zdjęć: 3  

Wygnani z raju »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Robert Włodarek
- To były kury znoszące złote jaja, teraz mamy do czynienia, przepraszam za wyrażenie, ze zbukami – nie kryje swojej irytacji Mirosław Wojtyński, wrocławski agent turystyczny. - W zasadzie jestem bankrutem! - dodaje. W podobnej sytuacji są setki agentów z całej Polski. Ich kury – czyli Egipt i Tunezję ogarnęły fale rewolucji - procesy kompletnie nie sprzyjające turystycznemu biznesowi.
Zdjęć: 24  

Dwa srebrne ekrany czyli internetowe rozmowy o filmie – konkurs »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie BOK-MCC
Po raz kolejny konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez kina zrzeszone w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Pegazik - znamy zwycięzców »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie E.D
2 marca, we środę w sali konferencyjnej BOK-MCC odbył się konkurs recytatorski szkół podstawowych. Na szczeblu miejskim zwyciężyli: Jagoda Łętowska, Maja Sięgień, Daria Szuk, Hanna Sałek oraz rodzynek wśród dziewcząt- Maciej Kowalski. Wygrani zaprezentują się na eliminacjach powiatowych już 24 marca.
Zdjęć: 16  

Zdolne humanistki z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Opr. E.D
Iwona Rybacka i Kamila Kamińska z Gimnazjum nr 2 laureatkami najważniejszego konkursu polonistycznego Zdolny Ślązak Gimnazjalista.
Zdjęć: 1  

Fundusze zarabiają na surowcach »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Dla amatorów funduszy inwestycyjnych luty okazał się cieplejszy od stycznia. Tym razem proporcje rozłożyły się zdecydowanie na ich korzyść, bo jedynie co piąty fundusz zakończył miesiąc stratą.
Zdjęć: 1  

Pszenica jest za tania. Albo złoto za drogie »
Tekst opublikowany 2011-03-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Gdy złoto potraktować jako punkt odniesienia dla zmian cen surowców, czyli jako pieniądz, można dojść do interesujących wniosków. Posiadanie złotych monet uchroniłoby nas przed wzrostem cen cukru i pszenicy, ale na ropie wyszlibyśmy o wiele gorzej.

Oto najgorętsza fotogaleria! »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Marta Gołębiowska
Panowie z sikawką i pałką, majtek bez majtek i kobiety w półprzezroczystej bieliźnie. Tak było wczoraj na Mistrzostwach Chippendales Wratislavia Men Wrocław 2011 w Hali Stulecia.
Zdjęć: 126  

Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie opr. LZ
Już 12 marca w hali sportowej przy ulicy Krupniczej 15 we Wrocławiu, odbędą się I Dolnośląskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w wyciskaniu Sztangi Leżąc – RAW. To jedyna tego typu impreza na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Cóż powiedzieć, żal odjeżdżać »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Daniel Biernat
W garnizonie 10 Brygady kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbyło się uroczyste poświęcenie ołtarza Jana Pawła II i odsłonięcie wystawy poświęconej wielkiemu Polakowi. Ceremonii dokonał ksiądz biskup polowy Józef Guzdek.
Zdjęć: 36  

Euro 2012: portal biletowy nie działa! »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie E.D
Każdy kibic czekał na początek marca, aby wybrać bilety na Euro 2012. Niestety już o północy strona UEFA nie działała. -To nie nasza wina. Serwery są w Szwajcarii. Po prostu są przeciążone. Można to zrozumieć, jest duże zainteresowanie. – informuje rzecznik prasowy Euro 2012 Polska Juliusz Głuski.
Zdjęć: 2  

Ognisty turniej w Gościszowie »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Opr. E.D
W sobotę, 26 lutego w Gościszowie strażacy walczyli między sobą o zwycięstwo w I Gminnym Halowym Turnieju Siatkówki Ochotniczych Straży Pożarnych. Laureatami okazali się seniorzy OSP z Nowogrodźca oraz dwie drużyny gospodarzy.
Zdjęć: 14  

Kreatorzy przyszłości  »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Daniel Biernat
Zaprojektować, narysować a potem wyciąć, uszyć i pokazać na wybiegu, to zadanie projektantów mody, również tych najmłodszych z Bolesławca.
Zdjęć: 32  

Mistrzowie szachów »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Opr. E.D
28 lutego, w poniedziałek w Klubie Szachowym BKS-u zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych. Zwycięzcami okazali się uczniowie SP nr 4, Gimnazjum nr 3 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu.
Zdjęć: 15  

Aktywne ferie za nami »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Opr. E.D
Ponad 350 osób uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych w BOK-MCC, a 4 300 widzów obejrzało repertuar kina Forum przygotowanego specjalnie na ferie
Zdjęć: 12  

Poeticon zaśpiewa kobietom »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Opr. E.D
8 marca, we wtorek, przed bolesławiecką publicznością wystąpi grupa Poeticon. Młodzi artyści zaprezentują program stworzony specjalnie na Dzień Kobiet.

Kryminalni na tropie morderców kota »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Paf
Wrocławska "dochodzeniówka" już rozpoczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad kotem. Policjanci podjęli śledztwo po filmie, który dostarczyliśmy do komendy.
Zdjęć: 1  

Kino na marzec »
Tekst opublikowany 2011-03-01, opracowanie Opr. E.D
„Wojna żeńsko-męska”, „Matki w mackach Marsa” w 3D, „Jeż Jerzy”, „Sala samobójców”, „Czarny Łabędź” oraz „Sanctum” w 3D to filmy, na które Kino Forum zaprasza w tym miesiącu.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl