Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 46 informacji. Wszystkie poniżej.

Była skarbnikiem, będzie dyrektorem? »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie Ilona Parejko
W dwóch bolesławieckich szpitalach wciąż nie ma naczelnych dyrektorów. W powiatowej lecznicy przy ulicy Jeleniogórskiej trwają przygotowania do konkursu na to stanowisko, ale chętnych brakuje.

Okradał paczki, a łupy sprzedawał na Allegro »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławiecka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Andrzejowi M. - listonoszowi z Jeleniej Góry, który okradał paczki klientów Poczty Polskiej. Złodziej wpadł przez pewnego bolesławianina.

TIR zawisł na moście »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie Ilona Parejko
Jadący do Lwówka TIR wpadł w poślizg na oblodzonym moście we wsi Suszki pod Bolesławcem. Ciężarówka wpadła do strumienia.

Rybki i Durex »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie Ilona Parejko
Strefa ekonomiczna w Krzywej zapełnia się. Rośnie hala produkcyjna firmy Plasticos Durex. A tam, gdzie jeszcze rozciągają się szczere pola, szwajcarska firma zamierza budować fermę egzotycznych, akwariowych rybek.

Wiatr niszczył reklamy i kominy »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie BOM
Poprzewracane drzewa, zerwane elewacje budynków i dachy to skutki wichury na Dolnym Śląsku. Wiało w porywach nawet do 80 km na godzinę.

Napadnięty taksówkarz nie żyje »
Tekst opublikowany 2008-01-27, opracowanie Ilona Parejko
Policja szuka już nie sprawcy brutalnego napadu, a zabójcy. Po ponad 20 dniach walki o życie, w sobotni wieczór, w szpitalu we Wrocławiu zmarł 69-letni taksówkarz.

Pościg na autostradzie »
Tekst opublikowany 2008-01-27, opracowanie Ewa Mastalska
Wczoraj policjanci ścigali 8 km kierowcę samochodu ciężarowego, który chciał uciec przed kontrolą drogową.

Groził...z miłości  »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie MAT
Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewa się o sms - owe groźby, kierowane wobec swojej konkubiny. Teraz, zatrzymanemu grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Ford wbity w rów »
Tekst opublikowany 2008-01-24, opracowanie Ilona Parejko
Ponad dobę przeleżał w przydrożnym rowie Ford Fiesta, zanim jego właściciel wezwał holownik, który zaciągnął wrak na złomowisko.

Bażanty i frykadele »
Tekst opublikowany 2008-01-24, opracowanie Ilona Parejko
Po niespełna 300 godzinach kursu, kompletne kulinarne antytalencie może przeistoczyć się w mistrza patelni. Dziś bezrobotni adepci sztuki kucharskiej, po zdanym egzaminie natychmiast znajdą pracę. Za naukę zawodu płaci urząd pracy.

Bandyta nieuchwytny, nagroda rośnie »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie IP
Policja wciąż szuka sprawcy brutalnego napadu na bolesławieckiego taksówkarza, 69-letniego Władysława Pańczaka z korporacji Taxi Plus.

Wszystko dla Emilii »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie Ilona Parejko
W gimnazjum w Nowogrodźcu pospolite ruszenie. Młodzież zbiera pieniądze na leczenie ciężko chorej Emilki, koleżanki ze szkoły. Dzieciaki mówią, że takie nieszczęście może spotkać każdego z nich.

Niepełnosprawne dzieci – zdolni artyści »
Tekst opublikowany 2008-01-22, opracowanie Ilona Parejko
Obrazy, gliniane rzeźby, wyklejanki, malowidła na płótnie – wszystko zrobione bardzo starannie i z uczuciem. Dzieła sztuki wykonane przez wychowanków Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych podziwiać można w galerii MDK.

"Czwórka" odmieniona »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie red.
Już od 50 lat w charakterystycznym budynku z czerwonej cegły przy ul. Mikołaja Brody mieści się Szkoła Podstawowa nr 4. Od kilku lat sędziwa placówka jest konsekwentnie modernizowana.

Rośnie nowa hala »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie red.
Najpierw wyburzono istniejącą dotychczas przybudówkę, potem na jej miejscu rozpoczęto budowę nowej hali. Dziś obiekt, który słyżyć będzie Gimnazjum Samorządowemu nr 2 ma już dach.

Bierz procent i go oddaj »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie Ilona Parejko
Jeden procent z podatku – niby niewiele, ale dla chorych dzieci, dla ofiar pożarów i powodzi, dla ludzi którzy stracili dorobek życia – to fortuna. W tym roku fiskus uprościł formalności związane z przekazywaniem części podatku dochodowego.

Muszą oddać kasę »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie Ilona Parejko
Prezydent Bolesławca chce, aby władze powiatu oddały 1,5 miliona złotych, które w 2005 roku miasto pożyczyło powiatowi na restrukturyzację szpitala. Starosta oddawać nie chce, bo kasy nie ma. Prezydent windykuje, bo twierdzi, że powiat szasta pieniędzmi.

Roboty na wysokości »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie Ilona Parejko
Już ponad siedem lat trwa budowa kościoła na osiedlu Kwiatowym w Bolesławcu. Proboszcz zbiera grosz do grosza i świątynia wolno, bo wolno, ale rośnie. Właśnie trwa montaż dachowej więźby. Być może już latem, proboszcz odprawi w nowym kościele pierwszą mszę pod kopułą.

W godzinę do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie Ilona Parejko
Siedzący w Bolesławcu operator widzi co dzieje się na kolejowych przejazdach w Węglińcu, Niwnicach, albo w Zebrzydowej. Przez megafon może popędzić pieszego, który zanadto ociąga się z przejściem przez tory. Na stacji w Bolesławcu działa jeden z najnowocześniejszych w Polsce punktów sterowania pociągami.

Do dziesięciu razy sztuka »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie Ilona Parejko
Kariera dyrektora w bolesławieckim szpitalu trwa średnio rok. W ciągu ostatnich 10 lat lecznicą zrządzili już - Jan Hałubiec, Janusz Kalisz, dwa razy Krzysztof Pieszko, Maciej Biardzki, Dariusz Kłos, Elżbieta Osuchowska, Urszula Fuchs i Nikolaj Lambrinow.

Więcej za napastnika »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie red.
Zwiększyła się pula nagród za pomoc Policji w ujęciu sprawcy napadu na taksówkarza z Bolesławca. Poszukiwania zwyrodnialca trwają już dziesięć dni.

Pisz i wygrywaj »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie red.
Wysyp nagród w Telewizji Lubań Bolesławiec. Dzięki księgarni Agora i zespołowi Sumptuastic w najbliższych wydaniach Windy Kulturalnej można wygrać przewodniki i poradniki narciarskie wydawnictwa Pascal, jak również single zespołu Sumptuastic.

Słowo przeciwko słowu »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie Ilona Parejko
Sylwia Stawowska skarży się, że została zaatakowana przez brutalnego kontrolera biletów w miejskim autobusie. Kontroler spokojnie tłumaczy, że nie tknął kobiety nawet małym palcem. Kto mówi prawdę?

Tiry wiozą śmierć »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie Ilona Parejko
To, co wydarzyło się w poniedziałek na drodze niedaleko Krzyżowej, to prawdziwa makabra. Zginął 35-letni mężczyzna. Drugi, jeśli przeżyje, najprawdopodobniej do końca życia będzie kaleką.

Wspomnimy Niemena »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie red.
W najbliższą sobotę, 19 stycznia, w klubie Pegaz odbędzie się koncert piosenem Czesława Niemena w wykonaniu zespołu Joachima Perlika. Wszystko z okacji czwartej rocznicy śmierci wybitnego artysty.

Wielki finał niczego »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie Ilona Parejko
Ponad 10 tysięcy w Gromadce, prawie 9 w Nowogrodźcu, ponad 6 w Osiecznicy, w Bolesławcu zero. Tyle pieniędzy udało się zebrać wolontariuszom podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kołami do góry »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie IP
Do groźnego wypadku doszło w sobotni wieczór między Parzycami a Brzeźnikiem. Kierowca golfa trafił do szpitala. Ma rozległe obrażenia, ale jego życiu nic już nie grozi.

Pożegnanie nastawni »
Tekst opublikowany 2008-01-13, opracowanie Ewa Mastalska
W Bolesławcu powstało najnowocześniejsze w Polsce lokalne centrum sterowania, które kontroluje z jednego miejsca ruch kolejowy na pięciu stacjach.

Nożownik trafił za kratki »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie MAT
O mały włos, a doszłoby do tragedii. Mężczyzna został ugodzony nożem w brzuch. Jest ranny. Napastnik trafił do aresztu.

Ocalić przed złomiarzami »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie Ilona Parejko
Dział historii miasta w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu wzbogacił swoje zbiory o dwie radzieckie, pomalowane na zielono armaty z oryginalnymi oponami produkcji radzieckiej.

Kto miksuje najlepiej? »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie Ilona Parejko
Wybierzmy razem najlepszego DJ – to propozycja Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, który wspólnie z klubem Skafander zaprasza na nocny maraton z miksowaną muzyką. Najlepszy DJ dostanie sporą sumkę w nagrodę. Przegląd odbędzie się 15 lutego.

Zdjęcia przez otworek »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie Ilona Parejko
Grzegorz Sidorowicz fotografuje od prawie 30 lat. Fotografuje, to mało powiedziane. Aranżuje, eksperymentuje, wywołuje, spędza całe godziny w ciemni, a do tego kolekcjonuje aparaty i kamery fotograficzne.

Jest nagroda za bandytę »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie Ilona Parejko
Trzy tysiące złotych od prezydenta miasta i drugie tyle od komendanta policji w Bolesławcu - to nagroda dla osoby, która pomoże w ujęciu sprawcy napadu na bolesławieckiego taksówkarza.

Trwają poszukiwania sprawcy napadu na taksówkarza »
Tekst opublikowany 2008-01-09, opracowanie MW
Wciąż poszukiwany jest sprawca napadu na taksówkarza, do którego doszło 5 stycznia w Dobrej. 69-letni taksówkarz z korporacji Taxi Plus ma złamaną kość czołową i ciemieniową czaszki.

Generał awansuje, pułkownik przejmuje »
Tekst opublikowany 2008-01-09, opracowanie Ilona Parejko
W 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie zmienił się dowódca. Generał Marek Tomaszycki wyjechał do pracy w Sztabie Generalnym WP. Jego obowiązki przejął pułkownik dyplomowany Jan Rydz.

Kiedy otworzą Forum? »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie Ilona Parejko
Kino Forum w Bolesławcu remontowane jest od dwóch lat. Pierwsze filmy miały być wyświetlane w styczniu tego roku, ale póki co, kino jest wielkim placem budowy. Władze miasta – bardzo ostrożnie – podają termin premiery.

Autobusem w dom »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie IP/red.
W pierwszej chwili myślałem, że to trzęsienie ziemi – mówi naszemu serwisowi Roman Adamarczuk, właściciel domu, w który wczoraj uderzył autobus. Do zdarzenia doszło około godziny 21.30.

Jest samochód, bandyty nie ma »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie Ilona Parejko
Znaleziono granatowego mercedesa, skradzionego przedwczoraj jednemu z bolesławieckich taksówkarzy. Bandyta, który popełnił przestępstwo, nadal jest na wolności. Napadnięty taksówkarz walczy o życie w szpitalu.

Kulturalni uczniowie »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie Ilona Parejko
Rockowa kapela, tancerze ognia, malarze, teatralna trupa – tym wszystkim uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu zamierzają podbić Saksonię i Dolny Śląsk.

Napadli taksówkarza! »
Tekst opublikowany 2008-01-05, opracowanie IP
Policja szuka sprawców brutalnego napadu na bolesławieckiego taksówkarza z korporacji Taxi Plus. Nieprzytomny, 69-letni mężczyzna jest w szpitalu. Trwa policyjna obława.

Pleśń na ścianie i znikąd pomocy »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie Ilona Parejko
Sześcioosobowa rodzina Łytków żyje w 56-metrowym mieszkaniu bez łazienki i toalety, za to z gigantycznym grzybem na ścianach. Urzędnicy twierdzą, że Łytkowie sami są sobie winni.

Ten film to unikat! »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie red.
Zaskakująco dobra jakość, pełny kolor i przede wszystkim niezapomniane panoramy przedwojennego Wrocławia – to wszystko znaleźć można na umieszczonym serwisie YouTube filmie, nakręconym w roku 1939.

W Bolesławcu nie zagra Orkiestra »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławiec będzie najprawdopodobniej jedynym miastem w Polsce, w którym 13 stycznia nie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nadajmy jej nazwę! »
Tekst opublikowany 2008-01-03, opracowanie red.
Do 31 stycznia możemy nadsyłać propozycje nazwy dla nowo wybudowanej ulicy, która znajduje się na terenie bolesławieckiej strefy przemysłowej.

Siostra Dobra Rada »
Tekst opublikowany 2008-01-01, opracowanie Ilona Parejko
W domu dziecka w Bolesławcu mieszka ponad czterdzieścioro wychowanków. Zgodnie z przepisami powinno ich być nie więcej niż 30. Gdzie mają się podziać dzieci, dla których nie ma miejsca?

Oszust będzie sądzony »
Tekst opublikowany 2008-01-01, opracowanie Ilona Parejko
Do Sądu Rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi K. - oszustowi, oskarżanemu o przywłaszczenie około 85 tysięcy złotych grozi 5 lat więzienia, prokuratura rozpoczęła wstępne postępowanie przeciwko jego żonie.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl