Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
W Bolesławcu nie zagra Orkiestra

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Bolesławiec będzie najprawdopodobniej jedynym miastem w Polsce, w którym 13 stycznia nie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Do tej pory Fundacja WOŚP nie zarejestrowała żadnego, nawet najmniejszego komitetu organizacyjnego w Bolesławcu. I już nie zarejestruje.

Ten, kto zamierza wesprzeć WOŚP i pomóc chorym dzieciom, powinien 13 stycznia pojechać do Gromadki, Nowogrodźca, Osiecznicy, albo Warty Bolesławieckiej i tam poszukać wolontariuszy z puszkami i wrzucić grosz. W Bolesławcu kwestarzy nie będzie. No chyba, że ktoś zechce zbierać pieniądze indywidualnie, ale o takich wolontariuszach w siedzibie Fundacji nic nie wiadomo.

A wszystko przez zawiść, jak się wydaje. Ubiegłoroczny finał odbył się w Bolesławcu, ale pieniędzy dużo nie zebrano. Bolesławianie wrzucili do puszek około 20 tysięcy złotych. Przez grzeczność nikt nie liczył, ile kosztowała organizacja zabawy na rynku, chociażby scena, nagłośnienie, czy prąd. Finał oczywiście poddano ostrej krytyce. Teraz organizatorka przedsięwzięcia, Sylwia Zając, która natrudziła się, aby w ogóle cokolwiek w Bolesławcu zagrało, nawet nie chce tego komentować. Harcerze, którzy zawsze pomagali przy organizacji chętnie pomogliby i tym razem. Ale głównymi organizatorami być nie zamierzają. - Zawsze finał można zorganizować lepiej – tłumaczy Zdzisław Abramowicz, komendant hufca ZHP. - Zawsze coś się komuś podoba, a coś nie. Ale tej krytyki w Bolesławcu było za dużo. Do pracy ludzi mało, do krytykowania cały tłum. Nie sztuka zaprosić gwiazdy na scenę i zapłacić im 20 tysięcy za występ, aby tylko zabawa była dobra. W tym czasie do puszek wpadnie 10 tysięcy. To nie ma sensu. A bez występów gwiazd nie ma zabawy.

Organizacja Finału WOŚP to społeczna inicjatywa. Instytucje nie powinny się nią zajmować, a jedynie wspierać, pomagać. Nie może na przykład dom kultury brać na siebie całego organizacyjnego trudu, bo wtedy byłoby to robione za pieniądze podatników, a nie każdy podatnik ma życzenie brać udział w akcji. Akcja jest dobrowolna. Są wolontariusze, są sponsorzy, są darczyńcy. Magistrat pieniędzy na organizację dawać nie powinien, bo wtedy mijałoby się to z celem. Złotówki wpadać powinny do puszek dobrowolnie.

- Jest mi przykro, że w Bolesławcu nie zagramy tym razem, ale nie mamy na to żadnego wpływu – tłumaczy Krzysztof Dobies, rzecznik WOŚP. - Inicjatywy zawsze są oddolne. Nigdy nikogo nie wysyłamy, aby gdzieś zorganizował finał. To jednak nie wpłynie na wysokość pomocy dla miejscowego szpitala. My w ten sposób nie działamy. Trzeba pomóc, pomagamy.

A bolesławiecki szpital dostał sporo. Wszystkim noworodkom badany jest słuch. Aparat do przesiewowych badań podarowała Fundacja. Na oddziale dziecięcym pracuje kompletnie wyposażony aparat usg – to podarek z ubiegłego roku. Jest respirator, kardiomonitor, pompa infuzyjna i stanowisko do reanimacji noworodków.

Ale nie przejmujmy się, drodzy bolesławianie. W Warcie Bolesławieckiej, w Nowogrodźcu, Osiecznicy, w Gromadce będą zbierać pieniądze dla WOŚP. A przecież w tych miejscowościach nie ma szpitali. Czyli jeśli już, to i tak wszystko trafi do Bolesławca.

Fot. Krzysztof Klimek / Telewizja TLB

Więcej informacji znajdziesz w gazecie bolesławieckiej
Express Bolesławiecki


Ilona Parejkoo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 21 października 2020
Imieniny
Celiny, Hilarego, Janusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości