Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 41 informacji. Wszystkie poniżej.

Koncert dla Mistrza »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie Ilona Parejko
W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbył się charytatywny koncert "Wiara czyni cuda". Zbierano pieniądze dla ciężko chorego muzyka i pedagoga z bolesławieckiej szkoły muzycznej, Aleksandra Samostrokowa.

Tęgie głowy bez dachu nad głową »
Tekst opublikowany 2008-02-28, opracowanie Ilona Parejko
- Nie mamy gdzie trenować – mówi Zbigniew Kaźmierski, szef sekcji szachów działającej przy klubie BKS Bobrzanie. - Jak tak dalej pójdzie, cały nasz dorobek i szanse na przyszłość zostaną zaprzepaszczone.

Żołnierz ze Świętoszowa zginął w Afganistanie »
Tekst opublikowany 2008-02-27, opracowanie IP
Starszy szeregowy Hubert Kowalewski z 10. Brygady Pancernej w Świętoszowie i starszy kapral Szymon Słowik z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego z Krakowa zginęli w Afganistanie.

Oddali 50 litrów krwi »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie Ilona Parejko
Gdzie w jednym miejscu znaleźć tłum zdrowych i silnych ludzi? Najszybciej w jednostce wojskowej. Mama 13-letniego chłopca chorego na białaczkę poprosiła wojskowych z 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie o krew. I dostała – 50 litrów.

Orzeł już miejski »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie red.
Województwo Dolnośląskie przekazało Gminie Miejskiej Bolesławiec budynek przy ul. Chopina, w którym mieści się kino Orzeł. Starania miasta w sprawie dokonania darowizny trwały niemal pięć lat.

Szpital psychiatryczny czeka na dyrektora »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie Ilona Parejko
Aż sześciu kandydatów zamierza wystartować w konkursie na dyrektora Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Dokumenty złożył również Janusz K. - były dyrektor – na którym ciążą prokuratorskie zarzuty za korupcję.

Gary Moore w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie Ilona Parejko
Blues nad Bobrem odbędzie się w tym roku. Te jest pewne. Trwa jeszcze kompletowanie gwiazdorskiej obsady. Wiadomo, że koncert finałowy potrwa dwa dni.

I po wichurze »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia skutków wichury, jaka przeszła nad naszym rejonem w nocy z 22 na 23 lutego. Zachęcamy Państwa do nadsyłania własnych fotografii.

Taniej do Legnicy »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie red.
Od 1 marca PKP Przewozy Regionalne wprowadzi zmiany do cenników biletów - m.in. za bilet normalny na pociąg pospieszny z Bolesławca do Legnicy zapłacimy o 2 zł mniej niż dotychczas.

Skazany, ale siedzieć nie będzie »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie Ilona Parejko
Dariusz K., który w Bolesławcu prowadził agencję tanich opłat Sejf i uciekł za granicę z pieniędzmi swoich klientów został skazany przez sąd w Bolesławcu na 3 lata pozbawienie wolności w zawieszeniu na lat 6.

Kompletują ekipę »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie Ilona Parejko
Bawarska firma Hoerbiger, która przy ulicy Modłowej w Bolesławcu ma zamiar wybudować fabrykę, już szuka współpracowników.

Reklama, czy zwykłe oszustwo? »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie Ilona Parejko
W Bolesławcu na klatkach schodowych pojawiły się zawiadomienia, że pewna firma prowadzi zapisy na obowiązkową wymianę drzwi wejściowych. - To zwyczajne nabieranie ludzi - mówi Franciszka Pastuszak.

260 koni pogoni za piratami »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie Ilona Parejko
Fabrycznie nowy Opel Vectra trafił do bolesławieckiej komendy policji. Jeździć nim będą zaprawieni w pościgach funkcjonariusze sekcji ruchu drogowego. Nie każdy policjant dostanie kluczyki do nowego auta.

Performance na rynku »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie Ilona Parejko
Weszliśmy całą grupą, niosąc dwumetrowe deski do sklepu mięsnego – opowiada Janusz Bałdyga, performer. - Ustawiliśmy się w kolejce. Zrobiliśmy zakupy. Przechodnie nie wiedzą co robimy, zastanawiają się. I o to w tym wszystkim chodzi.

Inny dzień kobiet »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławieckie kobiety, łączcie się. Jest szansa, że już w tym roku, w kalendarzu pojawi się dodatkowy Dzień Kobiet, Dzień Kobiet Bolesławieckich. Trzeba tylko, aby zadziałała pantoflowa poczta, którą rozejdzie się wieść o potrzebie świętowania.

Na skargę i po radę do prokuratora »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie Ilona Parejko
Jesteś ofiarą lub świadkiem przestępstwa – prokuratorzy poradzą jak się bronić, albo jak pomóc innym poszkodowanym. Od 22 do 29 lutego Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu (ul. Sądowa 1) zaprasza do skorzystania z darmowych porad prawnych.

Artysto, ratuj się sam »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie Ilona Parejko
Jeden robi zdjęcia, drugi komponuje muzykę, trzeci śpiewa, czwarty pisze wiersze. Razem tworzą Tymczasowe Pogotowie Artystyczne. Po co? Głównie dla frajdy, bo na byciu artystą trudno się dorobić.

Janusz K. wyszedł z aresztu »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie Ilona Parejko
Janusz K. były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu, po dwóch miesiącach wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym. Kaucja wyniosła 60 tysięcy złotych.

Zamordowali bezbronnego »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie Ilona Parejko
Trzech młodych ludzi, prawdopodobnie od wielu miesięcy znęcało się nad zniedołężniałym sąsiadem. Mężczyzna zmarł w szpitalu kilka tygodni po ostatnim pobiciu.

Małachowski jak nowy »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie Red.
Przy ul. Konstytucji 3-go Maja i ul. Małachowskiego w Bolesławcu rozpoczęły się prace modernizacyjne. W ramach robót demontowane są stare i zniszczone nawierzchnie betonowe oraz chodniki, krawężniki i obrzeża.

Święta pomoże »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie Ilona Parejko
Ponad rok trwało załatwianie formalności w Watykanie, zanim kościelne władze zgodziły się, aby święta Maria de Mattias, założycielka zgromadzenia sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, które w Bolesławcu mają swój klasztor – została patronką miasta.

Bolesławianin zginął w Egipcie »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie Ilona Parejko
Zawsze uśmiechnięty, serdeczny, nie miał wrogów, za to mnóstwo przyjaciół. Taki był Robert Ziemba (41 lat), znany jako Dingo. Zginął w wypadku motocyklowym w Egipcie. Osierocił dwoje dzieci.

Echa przeszłości na Górnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie red.
Produkowany przez Telewizję TLB cykl Echa Przeszłości znalazł widzów na Śląsku. Dzięki współpracy TLB z telewizją TVT nadającą w okręgu rybnickim, tamtejsi widzowie oglądają program Zdzisława Abramowicza i Krzysztofa Klimka.

Bunt przed ratuszem  »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie Red.
W Bolesławcu można oglądać wystawę „Bunt w imperium”, przygotowaną przez oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Wystawa powstała z okazji 30. rocznicy utworzenia Studenckiego Komitetu Solidarności, skupiającego środowisko opozycji antykomunistycznej w Krakowie w latach siedemdziesiątych.

Podatek darem serca »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie Ilona Parejko
Bez zbędnych formalności, każdy podatnik może stać się dobroczyńcą. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę deklaracji PIT, której organizacji pożytku publicznego urząd skarbowy ma przesłać 1 procent odliczony z naszego podatku dochodowego.

Jak Feniks z popiołów »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie Ilona Parejko
- Szkoła w Wierzbowej będzie odbudowana – deklaruje Dariusz Pawliszczy, wójt gminy Gromadka. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już 1 września wrócą do niej dzieci.

DJ Crossfader zagra w Skafandrze »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie bom
W piątek w klubie Skafander w Bolesławcu sześciu didżejów z Dolnego Śląska powalczy o tysiąc złotych – główną nagrodę turnieju. Gwiazdą wieczoru będzie czarnoskóry DJ Crossfader z Amsterdamu.

Gruchawka rośnie w siłę »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie Ilona Parejko
Poeta, prozaik, bajkopisarz, drwal – Ryszard Adam Gruchawka wydał najnowszą swoją książkę, tym razem dla dorosłych. To “Buty emigranta”, opis wrażeń i doświadczeń z pobytu w Irlandii. Oficyna Ex Libris, która książkę wydała, zamierza ją zgłosić do najważniejszej polskiej Nagrody Literackiej NIKE.

Ogień zabrał wszystko »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie Ilona Parejko
Wysokie na kilka metrów płomienie, 12 wozów strażackich, ciężarna kobieta w przewieziona do szpitala. W piątkowy wieczór pożar zniszczył niemal doszczętnie dom przy ulicy Mostowej w Bolesławcu.

Spotkaj się z Katarzyną Maczel »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie red.
15 lutego, o godz. 15.00 w budynku Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14 w Bolesławcu odbędzie się spotkanie z Katarzyną Maczel, autorką publikacji "Życie teatralne w Bolesławcu".

Na ratunek i po naukę »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie Ilona Parejko
Dwudziestu pięciu pełnoletnich, zdrowych, silnych i wyszkolonych ratowników powołało do życia bolesławiecki oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będą ratować ludzi i szkolić kadry.

Albo schronisko, albo dworzec »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie Ilona Parejko
Bezdomni - podopieczni PCK - muszą wyprowadzić się z budynku, w którym mieszkają. Budynek należy do szpitala wojewódzkiego. Szpital wojewódzki do urzędu marszałkowskiego, a ten zamierza wyremontować dom i zagospodarować go po swojemu.

Poborowe ostatki »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie Ilona Parejko
To jeden z ostatnich poborów w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Do jednostki wcielono 150 chłopaków. - Liczba poborowych będzie zmniejszana, bo wkrótce, w Brygadzie służyć mają wyłącznie zawodowi żołnierze – mówi kapitan Dariusz Kudlewski, oficer prasowy.

Są pieniądze na plener »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie red.
20 tysięcy zł otrzymał Bolesławiecki Ośrodek Kultury na organizację tegorocznego, 44. Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego. Pieniądze pochodzą z kasy Urzędu Marszałkowskiego.

Mali pacjenci już nie marzną »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie Red.
Na początku lutego nastąpił oficjalny odbiór prac przy montażu okien i drzwi w budynku oddziału dziecięcego ZOZ przy ul. Jeleniogórskiej 4 w Bolesławcu.

Krajobrazy pustynne w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie Red.
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza do obejrzenia wystawy fotografii „Pustynie Świata”, prezentującej krajobrazy pustynne z różnych zakątków kuli ziemskiej.

Modelki ze śmietnika »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie Ilona Parejko
Jego modele i modelki, to wygrzebane w przeróżnych rupieciarniach stare lampy naftowe, zardzewiałe bańki na mleko. A mimo to, o obrazy Edwarda Szuttera upominają się europejskie galerie.

Ukradli farbę z parafii i pobazgrali miasto »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie MAT
Policjanci z Wlenia i Lwówka Śląskiego zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o zniszczenie kilkunastu elewacji. Sprawcy wykorzystali w tym celu farby w sprayu, skradzione kilka dni wcześniej z terenu miejscowej parafii.

Ostatnie pożegnanie »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie Ilona Parejko
Rodzina, przyjaciele, ale i niemal wszyscy taksówkarze, ze wszystkich bolesławieckich korporacji pożegnali Władysława Pańczaka – napadniętego taksówkarza, który po dwudziestu dniach walki o życie zmarł w szpitalu.

Wielki sukces charytatywnej zabawy »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie Ilona Parejko
Ponad 4 tysiące złotych zebrano w niedzielę podczas charytatywnej akcji w Domu Strażaka w Nowogrodźcu. Pieniądze trafią do rodziców chorej na raka Emilii – uczennicy gimnazjum.

Dołki Mickiewicza »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie Ilona Parejko
Imieniem wieszcza nazwano najdłuższą ulicę Wykrot. Ale tylko część ulicy Mickiewicza jest przejezdna i wyasfaltowana. Reszta, to ścieżka biegnąca przez pola, a przy niej kilka gospodarstw.

Dzisiaj
Wtorek 21 marca 2023
Imieniny
Benedykta, Lubomiry, Lubomira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl