Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 69 informacji. Wszystkie poniżej.

Neptun i syrenki odpadają »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie Ilona Parejko
Nowoczesna w formie, ale niewielka. Wykonana z naturalnych materiałów, ale bez nawiązywania do sztuki antycznej. Jak będzie wyglądała fontanna, która stanie w Rynku? Najlepszy projekt wybrany zostanie w konkursie.

Psałterz w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie red.
1 września, o godzinie 18.00 odbędzie się w Bolesławcu widowisko muzyczne pt. "Psałterz Wrześniowy" z muzyką Piotra Rubika. Impreza mieć będzie miejsce w nowo wyremontowanym amfiteatrze.

Zgierz w kolorze złota »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie red.
W miniony weekend w Zgierzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Racketlonie. Doskonale zaprezentowali się podczas imprezy zawodnicy Top Bolesławiec. Jak zwykle najmocniej błyszczała Krystyna Szwajkowska.

Świetny początek Kasperczyka »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie red.
W poniedziałek w Rotterdamie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Weteranów w Tenisie Stołowym. W zawodach bierze udział zawodnik TOP Bolesławiec Remigiusz Kasperczyk. który startuje w kategorii powyżej 70 lat.

Kto będzie dyrektorem połączonych szpitali? »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie Ilona Parejko
Czy dwa bolesławieckie szpitale połączą się w jedną całość? Starosta twierdzi, że rozmowy w tej sprawie to wyłącznie wymiana poglądów i żadnych decyzji jeszcze nie podjęto. Przeciwna łączeniu załoga nie czeka.

Bolesławiec ponad granicami »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie red.
30 czerwca, o godzinie 14.00, przed bolesławieckim Ratuszem odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej, połączonej z promocją albumu i prezentacji multimedialnej, zrealizowanych w ramach projektu "Bolesławiec – Bautzen. Ponad Granicami. – Promocja Transgranicznej Współpracy"

Pożegnanie belfrów »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie Ilona Parejko
Maria Łużniak – pani od polskiego, Zofia Sobczyszyn – wuefistka i Stanisław Małkowski – historyk i dyrektor. Cała trójka wybitnych nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego przeszła na emerytury.

Wakacje z tańcem nowoczesnym »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Dwutygodniowe zajęcia tańca nowoczesnego hip - hop to jedna z propozycji Bolesławieckiego Ośrodka Kultury na wakacje.

Potwory na kołach »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Nasz czytelnik nadesłał nam zdjęcia wielkiej ciężarówki po tuningu - takie pojazdy coraz częściej spotkać można w naszym mieście.

Plażowo w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
23 czerwca na terenie Ośrodka Wodno Sportowego w Bolesławcu odbył się Pierwszy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o Puchar Prezydenta Bolesławca.

Kto rozpozna złodzieja? »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie Ilona Parejko
Policja szuka złodzieja, który włamuje się do ciężarówek i kradnie z nich paliwo. Złodziejowi grozi kara do 10 lat więzienia. Osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęć, proszone są o kontakt z policją.

Pracownicy szpitala mówią nie »
Tekst opublikowany 2007-06-23, opracowanie red.
Publikujemy list otwarty pracowników Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu, nadesłany do nas w związku z planowanym połączeniem placówki z SPZOZ Bolesławiec.

Wolnoć Tomku w swoim domku? »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Ilona Parejko
Józef Czerski z Osiecznicy chce się pozbyć zięcia, który mieszka w jego domu. Cały dom jest własnością Czerskiego. Zięć zamierza się w nim zameldować. Teść jest bezsilny, bo skoro raz wpuścił zięcia pod dach, to teraz musi go zameldować. I nie ma na to rady.

Sezon letni czas zacząć! »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
30 czerwca od godziny 10.00 MOSiR zaprasza na otwarcie sezonu letniego na bolesławieckim basenie (ulica Spacerowa).

Dobry ratownik, to żywy ratownik »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Ilona Parejko
500 śniadań, obiadów i kolacji. Tyle posiłków każdego dnia wydawała polowa kuchnia. Strażacy, piloci, antyterroryści musieli być dobrze karmieni, aby wytrzymali morderczy program ćwiczeń.

Najmłodszy wiceprezydent w historii miasta »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie Ilona Parejko
Maciej Małkowski ma zaledwie 31 lat, a od 10 lat pracuje w magistracie. Niebawem zostanie wiceprezydentem Bolesławca. Zajmie się m.in. oświatą, kulturą, sportem i sprawami obywatelskimi.

Tragiczne skutki beztroskiej zabawy »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie Ilona Parejko
Jak z majtek i ręcznika zrobić opatrunek na krwawiącą ranę? Dlaczego nie wolno skakać do wody głową naprzód? Jak wygląda życie sparaliżowanego człowieka?

Kierowca miał pecha »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie red.
15 czerwca, Bolesławiec. Ciężarówka ciągnąca naczepę kilka minut wcześniej prawdopodobnie nie zmieściła się pod jednym z mostów. Zdjęcie nadesłał nasz czytelnik.

Kto i za ile weźmie Wizów? »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie Ilona Parejko
Z prawie 200 pracowników Zakładów Chemicznych Wizów zostało 30 osób. Część załogi odeszła sama, część dostała wypowiedzenia. Zakłady nie produkują od kilku miesięcy.

Najlepsi nagrodzeni »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Aż 400 uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych otrzymało nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce. Wręczenie upominków odbyło się w Gimnazjum Samorządowym nr 3.

Wiadukt zamknięty »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Od 18 czerwca zamknięty jest wiadukt kolejowy nad ulicą Staszica w Bolesławcu. Planowana przebudowa obiektu ma potrwać około cztery miesiące.

Wszystko o dotacjach »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
28 czerwca, o godz. 11.00 w Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Bolesławcu odbędzie się spotkanie poświęcone dotacjom dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

Flamenco w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich miłośników gorących rytmów Flamenco. Zajęcia poprowadzi instruktor z Berlina.

Bricomarche ma dwa lata »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie IP
Bricomarche to największy w Bolesławcu sklep z artykułami wyposażenia wnętrz i ogrodu, narzędziami, farbami, tapetami...Właśnie świętuje swoje drugie urodziny.

Filmowa Letnia Szkoła zaprasza »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
Jesteś uczniem Gimnazjum, Liceum – interesujesz się filmem, pragniesz rozwinąć swoje umiejętności, zdobyć doświadczenie – ta propozycja jest dla Ciebie!

Sport, rozrywka i biesiada »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie Tomasz Matyjewicz/red.
Zorganizowane w dniach 15 - 17 czerwca Dni Gromadki dobiegły końca. Wśród uczestników imprezy nastroje zmieniały się jak w dziecinnym kalejdoskopie.

Siatkówka plażowa w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie red.
23 czerwca odbędą się pierwsze zawody siatkówki plażowej w cyklu Otwartych Mistrzostw Bolesławca. Uczestnicy zawodów walczyć będą o Puchar Prezydenta Miasta.

Nieszczęścia chodzą parami »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie IP
O sporym szczęściu mówić może jeden z bolesławieckich kloszardów. Tylko dzięki refleksowi kierowcy BMW nie stracił życia.

Pociągiem do Liberca »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
Dzięki biletowi Zvon "Euro-Nysa" mieszkańcy Bolesławca zyskują możliwość jednodniowego wypadu do naszych zachodnich i południowych sąsiadów. Wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.

Teletubisie najlepsze w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
16 czerwca odbyła się kolejna, siódma już edycja Kwiatoligi, czyli otwartego osiedlowego turnieju piłki nożnej drużyn podwórkowych. W zawodach wzięło udział łącznie osiemnaście ekip.

Młodzi kajakarze mistrzami Polski »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego (KKK), w którym udzielają się również młodzi mieszkańcy naszego miasta, zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal Mistrzostw Polski.

Piotr D. zatrzymany! »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie Ilona Parejko
Ścigany listem gończym przez kilka prokuratur na terenie całej Polski - Piotr D. - były dyrektor do spraw medycznych w bolesławieckim szpitalu wpadł w ręce policji.

Zakończył się wyścig kolarstwa górskiego MTB »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
16 czerwca na terenie bolesławieckich Lasów Komunalnych odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarstwa Górskiego MTB. W zawodach wzięło udział ponad stu zawodników.

Będzie strajk? »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie Ilona Parejko
Załoga szpitala psychiatrycznego szykuje się do strajku. Protest popierają wszystkie szpitalne związki zawodowe; salowe, pielęgniarki, lekarze i pracownicy administracji.

Bezpieczne szkoły »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie red.
Gimnazjum Samorządowe nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolesławcu uzyskały certyfikat "Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo".

Księgowa okradała sanepid »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Ilona Parejko
Pięć lat odsiadki grozi Grażynie P. - głównej księgowej w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bolesławcu. Kobieta przelała na swoje konto 158 tysięcy złotych.

Świetni tenisiści »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie red.
Bardzo dobrze spisała się drużyna Top Son Bolesławiec w Dwunastym Międzynarodowym Turnieju Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym o Puchar Miasta Lanskie Laznie.

Pijacka recydywa »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Ilona Parejko
Był pijany, jechał rowerem. Na szczęście wpadł w ręce policji. To 50-letni bolesławianin, który nie zrezygnował z podróży jednośladem mimo, że w organizmie miał prawie promil alkoholu.

O bezpieczeństwie w regionie »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie
13 czerwca odbyło się w Bolesławcu kolejne posiedzenie zespołu zajmującego się poprawą stanu bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku. Inicjatywę od trzech lat firmuje pozarządowa organizacja Euroregion Nysa.

Piłka w Bolesławcu - dwa w jednym »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie red.
Podczas wtorkowego spotkania przedstawicieli dwóch miejskich klubów piłkarskich - MKS Bobrzanie Bolesławiec i BKS Bolesławiec - podjęto decyzję o połączeniu sił i stworzeniu jednego, silnego klubu.

Hochsztapler, czy ofiara lekarskiej zmowy? »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie Ilona Parejko
Piotr D. nie jest już dyrektorem w bolesławieckim szpitalu. Został zawieszony, a jego wynagrodzenie wstrzymane. Być może Piotr D. nie ma zawodowych kwalifikacji.

Bałkany zbliżą się do Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
30 czerwca 2007 w Bolesławcu odbędzie się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. W ramach tegorocznej edycji na placu Ks. Jerzego Popiełuszki powstanie "przystanek Martyniec" zaaranżowany przez koła gospodyń wiejskich oraz zespoły folklorystyczne.

Bolesławianin w czołówce motocyklistów »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie red.
W dniach 2 - 3 czerwca odbyła się w Poznaniu druga runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, w której wzięli udział trzej bolesławieccy motocykliści. Wśród nich najlepiej zaprezentował się Mariusz Durynek.

Iluminacja bolesławieckich kamieniczek  »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
W Bolesławcu rozpoczęły się roboty przy budowie instalacji kablowej zasilania iluminacji kamieniczek.

Skoczył po piwko »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie Ilona Parejko
W supermarketach można nabyć wszystko, ale trzeba za towary zapłacić. Takiej świadomości nie miał młody mężczyzna, który z Hypernovej zamierzał wynieść 6, puszek piwa, oczywiście z pominięciem kasy.

Kolejny sukces chóru Camerton »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
Szóstego czerwca 2007 roku chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st w Bolesławcu uczestniczył w Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych I st. w Lubinie.

To już człowiek, czy medyczny odpad? »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie Ilona Parejko
W jednej murowanej mogile na komunalnym cmentarzu pochowano sześć maleńkich istot. Nikt ich nie odwiedza, nie pali świeczek. Rodzice chcą zapomnieć. Martwymi płodami zajął się szpitalno – cmentarny system.

Remis na zakończenie »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Na dziesiątym miejscu w tabeli zwartej ligi zakończyli sezon piłkarze BKS. W ostatnim meczu nasi piłkarze zremisowali 1:1 z Nysą Zgorzelec.

Bobrzanie klasę wyżej »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Wielkim sukcesem zakończył się sezon piłkarski dla zespołu Bobrzan Bolesławiec. Po wygranej 4:1 nad Jawą Otok nasi piłkarze awansowali do ligi okręgowej.

Promile i łapówka »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Zatrzymany w Nowogrodźcu 31-letni kierowca Forda miał we krwi niemal dwa promile alkoholu. Sprawę starał się wyjaśnić pasażer auta, próbując wręczyć policjantom łapówkę.

Sukcesy bolesławieckich brydżystów »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Kolejny ogromny sukces bolesławieckiego brydżysty Mariana Kupnickiego. Po ubiegłorocznym tytule drużynowego Mistrza Polski w tym roku potwierdził swoją klasę zdobywając tytuł Wicemistrza Polski z drużyną Eko – All Poznań.

Starosta chce połączyć dwa szpitale »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie Ilona Parejko
Czy dwa szpitale połączą się w jeden? Starostwo szuka finansowego ratunku dla powiatowej lecznicy i własnego budżetu, którym poręczyło kredyty zaciągane przez ZOZ.

Boże Ciało w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie Ilona Parejko
Mimo dokuczliwego upału, kilka tysięcy ludzi przeszło ulicami miasta w procesjach z okazji święta Bożego Ciała.

Obyś grobu swego przodka nie stracił  »
Tekst opublikowany 2007-06-07, opracowanie Ilona Parejko
Gdyby MZGK zaczął likwidować groby, za które nikt nie zapłacił, okazałoby się nagle, że połowa cmentarza przy ulicy Śluzowej jest wolna.

Ratunku, zalewa nas! »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Ilona Parejko
- W naszej piwnicy i na podwórku pływały ścieki z całego miasta – mówi Jolanta Kocielska. - Boimy się każdego deszczu. Ściany i podłogi w naszym mieszkaniu już zaczęły pękać. Wszystko przez wodę.

Na długi weekend koleją »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie red.
PKP Przewozy Regionalne przygotowały specjalną ofertę na "długi weekend". Z biletem turystycznym można jeździć po całym kraju - od środowego wieczora aż do poniedziałkowego poranka.

Bolesławianin coraz bliżej Olipiady! »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie red.
W dniach 1 - 3 czerwca w Pieszczanach na Słowacji odbył się Międzynarodowy Turniej Klasyfikacyjny Osób Niepełnosprawnych do Olimpiady w Pekinie. Podczas imprezy znakomicie zaprezentował się Waldemar Krzemiński z TOP Bolesławiec.

Witajcie w naszej bajce »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Ilona Parejko
"Księżniczka w oślej skórze" i spotkanie z reżyserem teatralnych spektakli dla dzieci. To propozycja BOK dla najmłodszych i rodziców na najbliższą sobotę w kinie Orzeł.

Miasto na Śnieżce »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie Andrzej Żurek
Od 7 do 10 czerwca na najwyższym szczycie Karkonoszy odbywać się będzie wyjątkowa, plenerowa impreza muzyczno - artystyczna o nazwie "Bolesławiec na Śnieżce".

Kwiatoliga 2007 »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie red.
16 czerwca, na boiskach przy ulicy Spacerowej odbędzie się siódma edycja Kwiatoligi, czyli turnieju "dzikich" drużyn piłkarskich. Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach wiekowych.

Biegi, skoki, karaoke »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie Ilona Parejko
Wyścigi na szczudłach, rzutki, miska grochówki i sceniczne występy. Załoga MOSiR i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 pracowicie spędzili minioną sobotę.

Babski maraton »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Ilona Parejko
W ciągu czterech godzin przejechały ok. 180 kilometrów i straciły po 1600 kalorii. W maratonie na stacjonarnych rowerach wystartowało 10 pań. Mimo morderczego wysiłku, wszystkie "dojechały" do mety.

Zlot siłaczy »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Ilona Parejko
Ważąca zaledwie 34 kilogramy zawodniczka podniosła sztangę dwukrotnie cięższą od siebie. Siłacz z Pieńska – w jednym podejściu - wycisnął 210 kilogramów.

Kolejna porażka BKS »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
3 czerwca drużyna BKS Bolesławiec rozgrywała swój przedostatni mecz w tym sezonie. W Prochowicach nasi zawodnicy znów nie zachwycili, przegrywając z tamtejszą Prochowiczanką.

Święto Ceramiki  »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
Tegoroczna edycja Święta Ceramiki w Bolesławcu odbędzie się w dniach 17 - 19 sierpnia.

Kraksa na skrzyżowaniu »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
W czwartek, tuż przed godziną 13, na skrzyżowaniu ulic Wybickiego z Opitza zderzyły się dwa auta. W prawidłowo jadącego passata z angielskimi tablicami rejestracyjnymi uderzył kierowca renault.

Zamknięte dłużej »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
Do 25 czerwca zamknięty będzie przejazd kolejowy w ciągu ulic Polna - Modłowa.

Autostrada zaraz za miastem »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
Tylko kilka kilometrów ma dzielić centrum Bolesławca od zjazdu na autostradę biegnącą w kierunku Wrocławia i Zgorzelca.

Wielki gol dla Golnic »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
Mieszkańcy Golnic wybudowali prawdopodobnie największą piłkę w Polsce. Dzieło przetrwało ostatnie wichury i gradowe burze.

Dzisiaj
Sobota 19 września 2020
Imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl