Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
Sukcesy bolesławieckich brydżystów

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Kolejny ogromny sukces bolesławieckiego brydżysty Mariana Kupnickiego. Po ubiegłorocznym tytule drużynowego Mistrza Polski w tym roku potwierdził swoją klasę zdobywając tytuł Wicemistrza Polski z drużyną Eko – All Poznań.

Po ubiegłorocznym sukcesie, mimo zdobycia tytułu Mistrza Polski sponsor drużyny - firma Sakura wycofała się ze sponsorowania brydża i zdobywcy złotych medali zostali pozostawieni samym sobie. Przed inauguracją rozgrywek ligowych firma Eko-All z Poznania przejęła zespół, który dzięki temu miał szansę potwierdzić swoją sportową klasę.

Najpierw, w zakończonej w styczniu rundzie zasadniczej zespół Mariana Kupnickiego zajął drugie miejsce i z tej pozycji przystąpił do fazy play off. W meczu ćwierćfinałowym Eko pokonał Polfę Warszawa 177:133.

Wielki finał superligi brydża odbył się w dniach 5-8 czerwca w Poznaniu. Najpierw w meczu półfinałowym zawodnicy Eko pokonali Spójnię Warszawa 179-136. Finałowe spotkani trzymało w napięciu do samego końca. W połowie spotkania prowadziła drużyna poznańska, ostatecznie jednak wygrali faworyci z Wrocławia 164-130. Słowa wielkiego uznania należą się bolesławieckiemu arcymistrzowi, który drugi rok z rzędu zdobył medal drużynowych Mistrzostw Polski.