Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 45 informacji. Wszystkie poniżej.

Europejski Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2008-06-30, opracowanie MW
Bolesławiec otrzymał prestiżowe wyróżnienie, tym samym znajdując się w gronie 23 samorządów europejskich odznaczonych tą nagrodą. Dyplom Europejski przyznano miastu m.in. za bardzo dobrą współpracę partnerską.

Przegląd zespołów rockowych i metalowych  »
Tekst opublikowany 2008-06-27, opracowanie EM
W dniach 27-28 września odbędzie się 13 Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych Rock Blok w bok. Organizatorem imprezy jest Bolesławiecki Ośrodek Kultury.

Żmija sieje postrach »
Tekst opublikowany 2008-06-27, opracowanie Ilona Parejko
W piątek przed południem, mieszkańcy domu przy ulicy Ceramicznej w Bolesławcu zaalarmowali policję i straż miejską. - Pod moją bramą wylegiwał się półtorametrowy wąż – mówi Feliks Lechowski. - Bardzo szybko uciekł przez drogę i schował się pod kamieniami.

Polacy i Niemcy na jednym placu boju »
Tekst opublikowany 2008-06-27, opracowanie Ilona Parejko
Na bojowej strzelnicy 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, ramię w ramię ćwiczą polscy i niemieccy żołnierze Bundeswery. Niemcy przyjechali na miesięczną praktykę.

Nie pomogli, więc wybił szybę »
Tekst opublikowany 2008-06-26, opracowanie red.
22 czerwca policjanci zatrzymali mężczyznę, który kamieniem wybił szybę w jednym z kościołów w Bolesławcu. Powód? Specyficzna zemsta na duchownych.

Wyrzuceni za donosy? Kolejne zdjęcia »
Tekst opublikowany 2008-06-25, opracowanie Ilona Parejko
Prezentujemy kolejne zdjęcia wykonane na terenie firmy IBF. Byli pracownicy zakładu uważają, że doszło tam do naruszenia zasad bezpieczeństwa pracy. Sprawa wywołała wśród naszych czytelników duże emocje.

Tylko patrzyli »
Tekst opublikowany 2008-06-25, opracowanie red.
- Tylko jeden kierowca zatrzymał się, aby pomóc w gaszeniu palącego się samochodu. Reszta jechała dalej - pisze nasz czytelnik, który przesłał nam zdjęcia i film. Do zdarzenia doszło 21 czerwca pod Bolesławcem.

Napoleon chciał fortyfikować Bolesławiec! »
Tekst opublikowany 2008-06-25, opracowanie Ilona Parejko
W Archiwum Armii Francuskiej pracownicy Muzeum Ceramiki odnaleźli prawdziwy rarytas. To mapa XIX-wiecznego Bolesławca, wykonana przez francuskiego inżyniera, według której żołnierze Napoleona mieli budować wojenne fortyfikacje.

Wystrzelił, bo chciał wystraszyć »
Tekst opublikowany 2008-06-25, opracowanie red.
Wczoraj bolesławieccy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który na jednej z ulic groził znajomemu pistoletem hukowym.

Urząd kontra biznes »
Tekst opublikowany 2008-06-24, opracowanie Ilona Parejko
Grzegorz Gwiżdż chce budować zakład utylizujący plastikowe odpady. Ma analizy potwierdzające bezpieczeństwo ekologiczne inwestycji.

Bolesławiec w remoncie »
Tekst opublikowany 2008-06-23, opracowanie red.
Remonty ulic, chodników, nowe oświetlenie i parkingi - sezon letni w Bolesławcu pełen jest różnego rodzaju prac remontowych i budowlanych. W serwisie prezentujemy raport zakończonych niedawno bądź realizowanych obecnie inwestycji.

Oszukiwał na aukcjach »
Tekst opublikowany 2008-06-20, opracowanie red.
Niemal trzy lata mieszkaniec Bolesławca oszukiwał swoich klientów za pośrednictwem popularnych aukcji internetowych. Kilka dni temu mężczyznę zatrzymała policja - oszustowi grozi nawet 8 lat więzienia.

Likwidacja oddziałów - bezduszność władz? »
Tekst opublikowany 2008-06-20, opracowanie Ilona Parejko
Do pracowników Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych dotarły informacje, że Urząd Marszałkowski chce zlikwidować dwa oddziały.
Zdjęć: 1  

Sukces w konkursie dla tłumaczy »
Tekst opublikowany 2008-06-19, opracowanie Ilona Parejko
Dla Aleksandra Stępnia – ucznia pierwszego liceum w Bolesławcu – ojczysty język Goethego nie ma tajemnic. Chłopak wrócił z nagrodami z ogólnopolskiego konkursu translatorskiego w Poznaniu.

Lato czas zacząć! »
Tekst opublikowany 2008-06-19, opracowanie red.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zaprasza w najbliższą sobotę, 21 czerwca na oficjalne rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. Oprócz typowych zawodów pływackich i siatkarskich nie zabraknie również sportów ekstremalnych.

"Bolesławiec" jedzie w świat »
Tekst opublikowany 2008-06-18, opracowanie Ilona Parejko
Grupa taneczna i kapela – czyli Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec" w komplecie wyjeżdża do Bośni i Hercegowiny na międzynarodowy festiwal folklorystyczny. Są małe szanse, że wrócą bez nagród.

Bawić wnuki, czy studiować? »
Tekst opublikowany 2008-06-17, opracowanie Ilona Parejko
Uniwersytet trzeciego wieku, co to takiego? To specjalny uniwersytet dla osób, które mają więcej niż 60 lat, odchowały dzieci i wreszcie mają czas dla siebie. W Bolesławcu rozpoczynają się właśnie zapisy do tej szkoły, która jest częścią Akademii Ekonomicznej.

Piorun uderzył w czwórkę dzieci »
Tekst opublikowany 2008-06-16, opracowanie Ilona Parejko
Czworo nastolatków zbierało truskawki na polu w Warcie Bolesławieckiej. W dzieci uderzył piorun. Najciężej poparzona jest 11-letnia dziewczynka.

Kwiatoliga za nami »
Tekst opublikowany 2008-06-16, opracowanie red.
W sobotę 14 czerwca odbyła się kolejna, ósma już edycja Kwiatoligi, czyli turnieju piłki nożnej drużyn podwórkowych. W tegorocznych zawodach udział wzięło łącznie 21 ośmioosobowych drużyn.

PKP - zniżki, o których nic nie wiemy »
Tekst opublikowany 2008-06-16, opracowanie red.
Za 60 złotych możesz pociągiem pojechać dookoła Polski. Jeśli kupisz bilet przez internet, możesz pojechać taniej. Cztery osoby, które jadą w tym samym kierunku, zapłacą za podróż mniej aż o jedną trzecią.

Przegląd Tańca Nowoczesnego »
Tekst opublikowany 2008-06-13, opracowanie red.
W sobotę, 14 czerwca, w sali kina Forum odbędzie się Przegląd Tańca Nowoczesnego. To już siódma edycja imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodych tancerzy.

Indiana Jones w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-06-13, opracowanie red.
Od piątku, 13 czerwca w kinie Forum oglądać możemy najnowszy super przebój kinowy. Kolejna, czwarta już część przygód szalonego archeologa – profesora Jonesa, czyli "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki".

Nerka od mamy »
Tekst opublikowany 2008-06-13, opracowanie Ilona Parejko
Marios ma trzy nerki, w tym jedną od mamy. Półtora miesiąca temu Renata zdecydowała się na przeszczep, aby ratować zdrowie i życie syna.
Zdjęć: 2  

Wygrywają, choć nie mają hali »
Tekst opublikowany 2008-06-13, opracowanie Ilona Parejko
Lekkoatleci z Zespołu Szkół Mechanicznych w Bolesławcu zdobyli tytuł drużynowych wicemistrzów Dolnego Śląska. Pokonali dziesiątki drużyn z całego województwa - a są uczniami szkoły, która nie ma nawet sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia.

Poszukiwany groźny bandyta »
Tekst opublikowany 2008-06-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Legnicka prokuratura wydała list gończy za 35-letnim Krzysztofem Saboniem. Poszukiwany to bardzo niebezpieczny przestępca.

Tylko za zgodą rodziców! »
Tekst opublikowany 2008-06-11, opracowanie red.
13 czerwca, w ramach piątkowych Spotkań Muzycznych w klubie Pegaz wystąpi zespół rockowy Under Parental Advisory. Będzie to pierwszy koncert tej żeńskiej formacji w Bolesławcu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza »
Tekst opublikowany 2008-06-11, opracowanie red.
Od 1 lipca do 22 sierpnia odbywać się będzie nabór na nadchodzący rok akademicki bolesławieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość miejsc jest ograniczona.

Najlepsi nagrodzeni »
Tekst opublikowany 2008-06-10, opracowanie red.
Uczniowie, którzy odnieśli największe sukcesy w kończącym się roku szkolnym otrzymali nagrody za całoroczną pracę. W sali kina Forum z najlepszymi spotkał się prezydent Piotr Roman.

Groźny wypadek w centrum miasta »
Tekst opublikowany 2008-06-10, opracowanie Ilona Parejko
Przez pół godziny ratownicy reanimowali małego chłopca – pasażera autobusu – z którym czołowo zderzył się fiat 126 p. Ciężkich obrażeń ciała doznał kierowca “malucha”, był reanimowany kilkanaście minut. W sumie, w wypadku ucierpiało piętnaście osób. Do tragedii doszło przy ulicy Tyrankiewiczów w Bolesławcu.

Uszkodził fotoradar »
Tekst opublikowany 2008-06-09, opracowanie red.
Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali mężczyznę, który uszkodził fotoradar. Wandal prawdopodobnie chciał się popisać przed kolegami.

Burmistrz ocalił stanowisko »
Tekst opublikowany 2008-06-09, opracowanie Ilona Parejko
Referendum w sprawie odwołania burmistrza i rady Nowogrodźca nie udało się. Robert Relich ocalił stanowisko. Nie będzie też przedterminowych wyborów do rady.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-06-09, opracowanie red.
Już dziś, 9 czerwca, o godz. 13.30 w kinie Forum odbędzie się konferencja dotycząca szczegółów programu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Podczas spotkania zaplanowano również projekcję filmu "Karmel".

Piłkarskie emocje w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-06-09, opracowanie red./MW
- Jak zwykle duża piana, pompowanie emocji, a potem rozczarowanie - tak niedzielny mecz polskiej reprezentacji wspomina Jak Woch, prezes drużyny BKS Bolesławiec.

Strażacy też mają swój sport »
Tekst opublikowany 2008-06-09, opracowanie Łukasz Telus
Drużyna strażaków z Wrocławia została zdobyła mistrzostwo Dolnego Śląska w Sporcie Pożarniczym. Ekipa z Bolesławca uplasowała się na przedostatnim miejscu.

Radna straci mandat? »
Tekst opublikowany 2008-06-08, opracowanie Ilona Parejko
Policjanci ścigający przestępczość gospodarczą zainteresowali się Ireną D. - radną w miejskiej radzie. Kobieta wypełniała PIT-y i prowadziła książki podatkowe. Za swoje usługi pobierała opłaty.

Koniec marzeń o awansie »
Tekst opublikowany 2008-06-08, opracowanie Ilona Parejko
Na ósmym miejscu w tabeli IV ligi dolnośląskiej kończy BKS Bobrzanie rozgrywki w rundzie wiosennej. Nikt już raczej nie ma nadziei na wymarzony awans piłkarzy z Bolesławca do III ligi.

Zatrzymani loteryjni oszuści »
Tekst opublikowany 2008-06-07, opracowanie EM
Bolesławieccy policjanci ujęli oszustów działających na terenie trzech powiatów. Wyłudzili oni łącznie około 35 tys. zł od co najmniej 50 osób.

Burmistrz się naraził »
Tekst opublikowany 2008-06-05, opracowanie Ilona Parejko
Część mieszkańców gminy Nowogrodziec zamierza skorzystać ze swoich praw i tak jak najpierw wybrali, teraz chcą odwołać burmistrza i wszystkich radnych. Referendum już w najbliższą niedzielę.

Iluminacja bolesławieckich kamieniczek »
Tekst opublikowany 2008-06-05, opracowanie red.
W Bolesławcu rozpoczął się kolejny etap montowania iluminacji kamienic w Rynku. Na wyższych kondygnacjach budynków zainstalowanych zostanie 211 projektorów.

Pracownicy urzędu pracy chcą podwyżek »
Tekst opublikowany 2008-06-05, opracowanie Ilona Parejko
W kwietniu tego roku, wszyscy pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Bolesławcu dostali średnio po około 400 złotych brutto podwyżki. Żądają więcej. Chcą zarabiać tyle, ile zatrudnieni w starostwie urzędnicy.

Zakłady Ceramiczne zwalniają pracowników »
Tekst opublikowany 2008-06-04, opracowanie Ilona Parejko
Trzydziestu pracowników Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec" już dostało wypowiedzenia z pracy. Większość z nich to pracownicy zatrudnieni w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy.

PKP zamyka się przed wandalami »
Tekst opublikowany 2008-06-04, opracowanie Ilona Parejko
Od godziny 21.30 do 5.30 drzwi dworca PKP w Bolesławcu będą zamknięte dla wszystkich. Nie po to PKP wydało prawie milion złotych na remont, aby ktoś nocami brudził i dewastował dworzec.

Koszykówka na ulicy »
Tekst opublikowany 2008-06-03, opracowanie red.
31 maja, na Stadionie Miejskim przy ulicy Spółdzielczej w Bolesławcu odbył się Turniej Koszykówki Ulicznej, w którym wzięło udział dziewięć drużyn.

Bolesławianie górą! »
Tekst opublikowany 2008-06-03, opracowanie red.
W niedzielę 1 czerwca, na poznańskim torze Malta odbyła się kolejna edycja konkursu lotów Red Bull. Wśród 46 załóg "lotnictwa zmyślonego" najlepszą okazała się drużyna z Bolesławca, która w Poznaniu zaprezentowała wehikuł "Marzenie o Wolności Alcatraz".

Nielegalni kierowcy w Nowogrodźcu »
Tekst opublikowany 2008-06-02, opracowanie red.
W ciągu ostatnich trzech dni policjanci z Nowogrodźca zatrzymali dwóch kierowców, którzy bezsprzecznie nie powinni siadać za kółkiem.

Dzisiaj
Środa 7 czerwca 2023
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl