Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk
Nasze archiwum
Znaleziono 50 informacji. Wszystkie poniżej.

Grożą, wyłudzają, rwą marynarki »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie Ilona Parejko
Okraść słabszego, poprzewracać stolik w lokalu, wyłudzić kredyt z banku. Niektórzy bolesławianie mają pełne ręce roboty, a policjanci pełny areszt.

Remis jak porażka »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie Ilona Parejko
W sobotę (29 marca) BKS Bobrzanie zremisował jeden do jednego z Górnikiem Wałbrzych. Niby remis, ale styl w jakim bolesławianie wywalczyli ten jeden punkt wprost porażał. - To był nasz najgorszy mecz, po prostu katastrofa – przyznaje trener, Marcin Ciliński.

Siostry strajkują »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie Ilona Parejko
W Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych bardzo nerwowa atmosfera. Pielęgniarki na dwie godziny odeszły od łóżek pacjentów. Dzisiaj (28.03.) o godzinie 10 do Bolesławca ma przyjechać marszałek województwa.

Bardziej bał się żony, niż policji »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie red.
25 marca nad ranem 28-letni mężczyzna poinformował bolesławiecką policję, że został napadnięty przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Jak się okazało, kłamał - ze strachu przed żoną.

Czy Bolesławiec może być turystyczną atrakcją? »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie Ilona Parejko
Jak turystycznie wypromować krainę zwaną Borami Dolnośląskimi? Czy miasta i wsie naszego regionu mogą żyć z turystów?

Narodził się nowy festiwal »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie IP
Całoroczny Bolesławiec Blues Rock Festiwal startuje. A my mamy dla Państwa dwie darmowe wejściówki na koncert JJ BAND – dzisiaj w klubie Shanghai.

Radni zdecydowali – będzie święta patronka »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie Ilona Parejko
Czternaście głosów za, dwa przeciw i jeden wstrzymujący się. To wystarczyło, aby świętą Marię De Mattias obwołać patronką Bolesławca.

Druh Hubert Bonin nie żyje »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie Ilona Parejko
W wieku 96 lat odszedł Hubert Bonin, honorowy obywatel Bolesławca.

Karambol na krajowej czwórce »
Tekst opublikowany 2008-03-26, opracowanie IP
Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 4 pomiędzy Parzycami, a Brzeźnikiem. TIR zderzył się z osobowym busem.

10 milionów na BOK »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zostanie zrównany z ziemią. Już w tym roku. Ale za dwa – trzy lata, w miejscu rozsypującego się ze starości budynku stanie nowoczesny, dwupiętrowy obiekt.

Pech w końcówce »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie red.
Do 95 minuty spotkania BKS Bolesławiec wygrywał w Kątach Wrocławskich z tamtejszą drużyną Motobi 1:0. Niestety właśnie w tym momencie pod bramką piłkarzy z Bolesławca doszło do wielkiego zamieszania.

Bez zezwolenia »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie red.
W trakcie remontu kamienicy przy ulicy Zgorzeleckiej w Bolesławcu doszło do wypadku. Na nogi robotnika zawaliła się część ściany.

Śnieżny lany poniedziałek »
Tekst opublikowany 2008-03-24, opracowanie red.
Dawno już nie mieliśmy takiego lanego poniedziałku – zamiast wiosennego ciepła, synoptycy zapowiadają wiatr, śnieg i przenikliwe zimno.

Tego Wam życzymy! »
Tekst opublikowany 2008-03-22, opracowanie MW
Zdrowych i spokojnych, wypełnionych ciepłem i radością Świąt Wielkiej Nocy, życzy wszystkim Czytelnikom zespół redakcyjny.

Jadą do Czadu »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie Ilona Parejko
Przed wyjazdem na misje pokojową do Czadu, na poligonie w Świętoszowie ćwiczyło 400 wojskowych. Z 10. Brygady Kawalerii Pancernej do Afryki pojedzie siedemdziesięciu żołnierzy – głównie zawodowych szeregowych – chociaż chętnych było kilka razy więcej.

Zima: reaktywacja »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie red.
Do Bolesławca, tak jak na cały Dolny Śląsk, powróciła zima. Nasz czytelnik próżno jednak szukał pługopiaskarek.

Złodzieje nie świętują  »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie tom
Rozpoczynają się święta Wielkanocne. To okres wyjazdów i rodzinnych spotkań. Jak bezpiecznie spędzić ten okres? Radzą dolnośląscy policjanci.

Strajk w wojewódzkim »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie Ilona Parejko
Najpierw dwugodzinny strajk ostrzegawczy, a zaraz po świętach strajk ciągły. Pielęgniarki chcą odejść od łóżek pacjentów. Żądają 700 złotych podwyżki. Dyrekcja szpitala nie może spełnić ich żądań.

Modernizacja kanalizacji »
Tekst opublikowany 2008-03-19, opracowanie red.
W Bolesławcu trwają prace przy modernizacji kanalizacji ogólnospławnej. Inwestycja obejmuje tereny zlokalizowane w pasie drogowym ul. Kilińskiego i ul. Łasickiej oraz tereny bezpośrednio do nich przyległe.

Wypadek na pasach »
Tekst opublikowany 2008-03-19, opracowanie Ilona Parejko
Starsza pani ma złamaną nogę i wewnętrzne obrażenia. Kiedy kobieta przechodziła przez skrzyżowanie ulicy Zgorzeleckiej z Wesołą potrącił ją samochód przedstawicieli handlowych jednej z wrocławskich firm farmaceutycznych.

Bolesławiecki szpital ma nowego dyrektora »
Tekst opublikowany 2008-03-19, opracowanie Ilona Parejko
Zarząd powiatu wybrał wreszcie dyrektora dla SP ZOZ. Nowym szefem lecznicy został Adam Zdaniuk ze Złotoryi. W Bolesławcu prowadzi oddział Banku Śląskiego.

Wyrok dla nożownika »
Tekst opublikowany 2008-03-18, opracowanie Ilona Parejko
Adrian Ł. ze Lwówka Śląskiego ma dopiero 22 lata. Kolejnych 25 lat spędzi w więzieniu. Tak postanowił sąd w Jeleniej Górze. Bo młody mężczyzna nie miał litości.

Nie pójdzie do więzienia »
Tekst opublikowany 2008-03-18, opracowanie IP
Dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez cztery lata. To wyrok dla 22-letniej Justyny Ch., która w maju ubiegłego roku potrąciła Pana Chlebka.

Pierwszy inwestor w strefie »
Tekst opublikowany 2008-03-18, opracowanie Ilona Parejko
Niemiecki koncern Hoerbiger zamierza zainwestować w Bolesławcu 47 milionów złotych i zatrudnić czterystu ludzi. Produkcja ruszy w listopadzie tego roku. Wkrótce rozpocznie się nabór pracowników.

BKS Bobrzanie rozgromili Legnicę »
Tekst opublikowany 2008-03-17, opracowanie Ilona Parejko
W pierwszej połowie meczu 1:1, a później było już coraz lepiej. Piłkarze BKS Bobrzanie wygrali z Miedzią Legnica 3:1. Bohaterem spotkania został Paweł Rissmann, który strzelił dwa gole.

Koniec jazdy w rowie »
Tekst opublikowany 2008-03-17, opracowanie Ilona Parejko
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło przy ulicy II Armii Wojska Polskiego przy wyjeździe z Bolesławca w kierunku Zgorzelca. Po nieudanym manewrze wyprzedzania, audi ciągnące lawetę wpadło do rowu i zatrzymało się na dachu. Dwie ranne osoby jadące audi trafiły do szpitala.

Choroba i nadzieja »
Tekst opublikowany 2008-03-14, opracowanie Ilona Parejko
Emilia Kowalik z Zebrzydowej ma dopiero 15 lat. Do szkoły nie chodzi, bo każdy kontakt ze światem zewnętrznym mógłby się skończyć infekcją groźną dla jej kruchego zdrowia. Dziewczyna przeszła już cztery cykle chemioterapii. Czekają ją następne.

Płacząca wierzba wpadła do stawu »
Tekst opublikowany 2008-03-13, opracowanie IP
Olbrzymie drzewo, które rosło na brzegu stawu przy ulicy Bankowej zawaliło się i wpadło do wody.

Pożar w kurniku »
Tekst opublikowany 2008-03-13, opracowanie Ilona Parejko
Ogień zniszczył fermę brojlerów w Warcie Bolesławieckiej. Palił się dach kurnika, w którym było 17 tysięcy ważących po 1,8 kilograma kurczaków.

Zwłoki przy ulicy Modłowej »
Tekst opublikowany 2008-03-12, opracowanie Ilona Parejko
Mężczyzna, który próbował rozkręcić hydrant zginął uderzony metalowym przedmiotem w szczękę.

Przyjdź z dzieckiem zrobić palmę »
Tekst opublikowany 2008-03-11, opracowanie Ilona Parejko
Jak wysoka powinna być najpiękniejsza palma? Minimum cztery metry. W najbliższą sobotę, na placu Piłsudskiego w Bolesławcu każdy będzie mógł taką palmę zrobić sam.

Chcą walczyć o awans »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie Ilona Parejko
Piłkarze klubu BKS Bobrzanie szykują się nowego sezonu rozgrywek. Drużynę dofinansował sponsor. - Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają, ale mogę powiedzieć, że jest to znaczna kwota, z której jestem bardzo zadowolony - mówi Jan Woch, prezes klubu.

Wyrecytuj mi wiersz »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie bom
25 uczniów zgłosiło się na eliminacje do miejski konkursu recytatorskiego, który odbędzie się 13 marca w klubie Pegaz.

Wernisaż na dworcu »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie bom
PKP organizuje konkurs plastyczny, którego celem jest promocja i nowe standardy kolei. Wernisaż prac ma się odbyć 24 kwietnia podczas otwarcia linii kolejowej i wyremontowanego dworca.

Akcje Pomarańczowej Alternatywy »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie red.
Przed bolesławieckim Ratuszem prezentowana jest wystawa przedstawiająca najgłośniejsze akcje Pomarańczowej Alternatywy - ruchu środowiska studenckiego na początku lat 80. we Wrocławiu.

Jest decyzja: aresztowanie »
Tekst opublikowany 2008-03-08, opracowanie Ilona Parejko
Jeden z porywaczy 14-latka potrzebował okupu, aby opłacić adwokata – obrońcę w sprawie o usiłowanie zabójstwa. Obaj przestępcy zostali dziś aresztowani.

Porywacze zatrzymani »
Tekst opublikowany 2008-03-07, opracowanie IP
Jako pierwsi publikujemy dziś zdjęcia z odprowadzenia do sądu dwóch mężczyzn podejrzanych o porwanie 14-latka. Syn jednego z bolesławieckich przedsiębiorców uciekł swoim oprawcom.

Awantura o płot »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie Ilona Parejko
Schorowana Irena Kiełczyńska z Warty Bolesławieckiej ma 80 lat i z trudem może zrobić kilka kroków. Od dwóch miesięcy jest uwięziona we własnym domu. - Nie mam opału, ani ziemniaków, bo nie można do mnie dojechać – mówi kobieta.

Koniec mieszkaniowych rabatów »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie Ilona Parejko
Kto dotąd nie wykupił komunalnego mieszkania na własność, już od przyszłego roku, za prawo własności zapłacić będzie musiał 100 procent wartości mieszkania, a nie tak jak do tej pory tylko 10 procent.

Dwie osoby zatruły się tlenkiem węgla »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie Ilona Parejko
Najprawdopodobniej wadliwa instalacja wentylacyjna przyczyniła się do zatrucia tlenkiem węgla, któremu uległo dwoje mieszkańców kamienicy przy ulicy Mickiewicza w Bolesławcu.

Kolejne tytuły Fabryki Prasowej »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie red.
Na przełomie stycznia i lutego we Wrocławiu pojawił się zerowy numer nowej gazety Wrocławskiej Fabryki Prasowej - "Tygodnika Wrocławskiego". Jest to siódmy tytuł tego wydawcy na Dolnym Śląsku.

Konkurs do powtórki »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie IP
Zarząd Województwa Dolnośląskiego nie rozstrzygnął konkursu na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Najpierw w Bautzen, później w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie Ilona Parejko
Polak i Serbołużyczanin to dwa bratanki? Pewnie coś w tym jest. Bo chociaż podzieliła nas granica, jesteśmy Słowianami i mamy bardzo podobne zwyczaje. W niemieckim Bautzen prezentowana jest wystawa poświęcona wielkanocnym tradycjom i wiosennym obrzędom.

Wybrano najlepszych recytatorów »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie Ilona Parejko
W klubie Pegaz odbyły się miejskie eliminacje do konkursu recytatorskiego Pegazik. O miano najlepszego recytatora walczyły dzieci z klas czwartych, piątych i szóstych. Najlepsi wystartują w eliminacjach powiatowych.

Sukces, jakich mało  »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie tom
Jak ten czas mija. Jeszcze niedawno mieszkańcy Legnicy z niecierpliwością czekali na pierwszy w Zagłębiu Miedziowym sklep Media Markt, a już dziś świętujemy pierwsze jego urodziny w Legnicy, a dziesiąte w Polsce.

Spokojna Emma »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie IP
Orkan Emma nie spowodowała w powiecie bolesławieckim większych strat. Strażacy interweniowali 21 razy. Usuwali głównie połamane gałęzie.

Jest robota w magistracie  »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie IP
Urząd miasta szuka kandydatów na staże absolwenckie. To propozycja dla absolwentów wyższych uczelni.

Miejscowy hit wznowiony »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie Ilona Parejko
Album "Bolesławiec – miejsca, ludzie, wydarzenia", to znana książka. Pierwszy jej nakład rozszedł się dosłownie na pniu. Teraz do księgarń trafi w nieco zmienionej postaci.

Będzie izba pamięci w MDK »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie IP
Władze starostwa i pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej zamierzają urządzić w podziemiach Młodzieżowego Domu Kultury izbę pamięci.

Policjanci znaleźli 220 porcji amfetaminy »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie Ilona Parejko
Policja zatrzymała 24-letniego bolesławianina, który miał przy sobie 20 porcji amfetaminy. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli jeszcze 200 porcji amfetaminy i marihuany.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl