Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
BKS Bobrzanie rozgromili Legnicę

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W pierwszej połowie meczu 1:1, a później było już coraz lepiej. Piłkarze BKS Bobrzanie wygrali z Miedzią Legnica 3:1. Bohaterem spotkania został Paweł Rissmann, który strzelił dwa gole.

Piłkarze z Bolesławca udanie rozpoczęli wiosenny sezon rozgrywek IV ligi. Zbierają pierwsze punkty w walce o awans do wyższej ligi. - W pierwszej połowie nie popisaliśmy się – mówi Marcin Ciliński, trener BKS Bobrzanie. - Zawodnicy wyszli na boisko spięci, zdenerwowani, bardzo chcieli wygrać i dobrze zaprezentować się przed publicznością. Dlatego pierwsza połowa należała do Miedzi Legnica.

W 11 minucie meczu Miedź Legnica objęła prowadzenie. Ale gdyby nie interwencje Marka Przykłoty, mogło być znacznie gorzej. Na bramkarza Bobrzan posypały się bowiem strzały. Przykłota wyszedł cało z trzech szybkich akcji legniczan. A w 46 minucie gola dla bolesławian strzelił Paweł Rissmann.

Druga połowa meczu zdecydowanie należała do Bobrzan. - W przerwie padły ostre słowa, bo zmarnowaliśmy kilka akcji – mówi Paweł Rissmann. - Trener nas zmobilizował i wzięliśmy się ostro do roboty.

Tak ostro, że w 60 minucie padł drugi gol dla Bolesławca. To zasługa Chrystiana Serkiesa. W 74 minucie ponownie Rissmann celnie posłał piłkę do siatki. Było 3:1 dla Bobrzan.

BKS Bobrzanie zdobył 3 punkty. - Pierwszy mecz zawsze jest trudny, szczególnie na własnym boisku, bo chcieliśmy się dobrze zaprezentować – mówi Krzysztof Jasiński, kapitan Bobrzan. - Do następnych podejdziemy nieco spokojniej, mniej spięci. Sądzę, że będziemy wygrywać.

Obecnie Bobrzanie zajmują piąte miejsce w tabeli IV ligi dolnośląskiej, tuż za Motobi Kąty Wrocławskie. Z tą drużyną – to mecz wyjazdowy - bolesławianie spotkają się w najbliższą sobotę.