Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 52 informacji. Wszystkie poniżej.

Jest strefa, ma być kasa »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie Ilona Parejko
Zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) ma ambitne plany. Do końca roku w całej strefie ma się pojawić co najmniej 14 nowych firm.

Codziennie dmucha trzech »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie Ilona Parejko
Tylko w tym roku, kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji zabrali na pielgrzymki blisko tysiąc osób, drugie tyle na turystyczne wycieczki po całej Europie.

Rajd samochodowy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
W dniach 11 - 12 sierpnia odbędzie się IX runda Pucharu Polski Automobilklubów. Zawody odbędą się w Bolesławcu, na lotnisku w Krzywej, Gromadce i Witkowie k/Chojnowa w większości na nawierzchniach szutrowych.

Dedukują, śledzą, gonią »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie Ilona Parejko
Starszy posterunkowy, Paweł Gałuszka dostał kopertę z pieniędzmi. I bez cienia zażenowania ją przyjął. Dostał również awans na sierżanta. Bo to dobry policjant.

Termobiblioteka »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
Do końca listopada potrwają prace związane z termomodernizacją Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu. Koszt remontu szacuje się na ponad 800 tysięcy zł.

Robili zakupy płacąc fałszywymi pieniędzmi »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie Ilona Parejko
Dwóch młodych bolesławian odpowie przed sądem za próbę wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów euro. Banknoty o nominale 100 euro są dobrze podrobione.

Krew w Czerwonej karczmie »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie Ilona Parejko
Napad na człowieka, przecięta tętnica, wyzywanie i straszenie policjantów śmiercią. Bandyta, 22-letni bolesławianin póki co nawet nie został aresztowany.

Sen o wiatrakach »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie Ilona Parejko
Czy w specjalnej strefie ekonomicznej pod Nowogrodźcem powstanie elektrownia wiatrowa? Niemcy i Hiszpanie chcieli budować tzw. farmy wiatrowe w Parzycach oraz pomiędzy Czerną i Gierałtowem.

Awantura i próba przekupstwa »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie red.
Ponad dwa promile alkoholu we krwi miał mieszkaniec Bolesławca, który najpierw wszczął domową awanturę, potem zaś próbował przekupić interweniujących policjantów.

Wybiorą jeszcze raz »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie Ilona Parejko
Mieszkańcy Trzebienia i Wykrot pójdą do urn i wybiorą radnych. W Trzebieniu (gmina wiejska Bolesławiec) zwolnił się mandat, bo Zbigniew Bożęcki radnym być już nie chce.

Okrucieństwo i głupota bez granic »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie Ilona Parejko
W Dobrej pod Bolesławcem ktoś zastrzelił rocznego kundelka z broni nabitej śrutem. Po psie rozpacza 12-letnia właścicielka. Weterynarz, który robił sekcję puka się w głowę.

Kolejne zwycięstwo BKS »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
Powstała w wyniku połączenia dwóch bolesławieckich klubów drużyna BKS Bobrzanie świetnie prezentuje się w przedsezonowych sparingach. Nasi piłkarze odnieśli kolejne wyjazdowe zwycięstwo.

Pani Profesor z naszych serc »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Ilona Parejko
W Muzeum Ceramiki przy ulicy Kutuzowa wyłożono księgę kondolencyjną, do której wpisywać się mogą przyjaciele, uczniowie i wielbiciele talentu zmarłej plastyczki i nauczycielki, Jolanty Ajlikow – Czarneckiej.

Będzie więcej lokalnych placów zabaw »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
20 lipca w Bolesławcu rozpoczął się montaż lokalnych placów zabaw. Urządzenia zabawowe rozmieszczane są na podwórkach i terenach zieleni w różnych punktach miasta.

Czterej pancerni byliby z nich dumni »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Ilona Parejko
Polacy ze Świętoszowa w niemieckich czołgach wygrali z Niemcami. Nie chodzi oczywiście o frontową potyczkę, ale o międzynarodowy turniej pancerniaków w czołgach Leopard 2.

Wielki pisarz w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Ilona Parejko
Przenikliwie mądry, serdecznie uśmiechnięty, skromny. Taki jest Tadeusz Różewicz. Bolesławianie mieli okazję poznać go osobiście. Wielki pisarz przyjechał do księgarni Agora, aby spotkać się z czytelnikami.

Sobotni Freestyle »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
21 lipca na obiektach miejskiego OSiRu odyła się wakacyjna Sportowa Sobota, podczas której rozegrano zawody pływackie, oraz turnieje w badmintona i boule (gra w kule).

Wymienić Komunę, wyrzucić Kutuzowa »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie Ilona Parejko
Członkowie Forum Młodych PiS wpadli na pomysł, aby zmienić nazwy niektórych ulic w Bolesławcu. Młodym nie podoba się feldmarszałek Kutuzow, bo znanym polakożercą był i Komuna Paryska, chociażby przez samo skojarzenie nazwy.

Śmietnisko w uroczej dzielnicy »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie Ilona Parejko
- Ludzie z miasta podrzucają nam swoje brudy – mówi Jerzy Rusin. - Zamiast wsadzić śmieci do kubłów, zostawiają je zapakowane w reklamówki obok pojemników. Tak niektórzy bolesławianie pojmują ideę segregacji odpadów – podrzucić byle gdzie, byle dalej od siebie.

Zwycięstwo w sparingu »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
Przygotowujący się do kolejnego sezonu IV ligii zespół BKS Bobrzanie Bolesławiec wygrał w Żaganiu z tamtejszymi Czarnymi 2:1. Obie bramki strzelił Łukasz Rudyk.

Uwaga na oszustów! »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
1 lipca uwolniono rynek energii elektrycznej - teraz każdy sam może wybrać dostawcę energii. Uważajmy jednak na nieuczciwych ludzi, który mogą próbować wykorzystać tą sytuację dla własnych celów.

Shrek Trzeci w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie red.
Już od czwartku 19 lipca, w bolesławieckim kinie Orzeł rozpoczną się seanse jednej z najbardziej kasowych premier tego roku - "Shreka Trzeciego".

Sadysta – recydywista »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie Ilona Parejko
Kilka lat w więzieniu spędzi 39-letni mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka za psychiczne i fizyczne maltretowanie matki i brata. Sadysta był już karany za bicie i wyzywanie rodziny. Kiedy wychodził z wiezienia, zaczynał się horror.

Bolesławiec w rankingu "Rzepy" »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
13 lipca ogłoszono wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej", który ma na celu wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin oraz samorządów, które najlepiej dbają o podniesienie jakości życia mieszkańców.

Piłka plażowa w upale »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
14 lipca, na terenie miejskiego MOSiRu rozegrano kolejną rundę otwartych mistrzostw Bolesławca. Tym razem rywalizowano w plażowej piłce nożnej.

Bolesławiec na fotografiach »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
Od 15 lipca mieszkańcy Bautzen mogą oglądać wystawę fotograficzną, na której prezentowane są najbardziej atrakcyjne miejsca i obiekty Bolesławca i Bautzen.

Omal nie zabił sąsiada »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie IP
Do aresztu trafił 26-letni bolesławianin, który nożem pokiereszował sąsiada. Poszkodowany w ciężkim stanie trafił do szpitala. Napastnik może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

Czy kopalnia Konrad ożyje? »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie Ilona Parejko
Władze KGHM poważnie rozważają możliwość wznowienia wydobycia rudy miedzi w Iwinach pod Bolesławcem. Do końca wakacji znane będą wyniki ekspertyz. Chodzi o wielkość złoża i koszty ponownego uruchomienia kopalni Konrad.

Uwaga, piątek trzynastego! »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie (bach)
Nie dość, że 13 dzień miesiąca, to jeszcze piątek. To połączenie przyprawia jedną czwartą Polaków o dreszcze. Odwracamy głowę, gdy przez ulicę przebiega nam czarny kot.

Gwiazdy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie red.
Znamy już program tegorocznej edycji Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Wśród wielu różnorodnych atrakcji największym zainteresowaniem bez wątpienia cieszyć się będą muzyczne gwiazdy imprezy.

Góralska bez dziur »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie red.
Do 31 sierpnia gotowa będzie nowa nawierzchnia ulicy Góralskiej w Bolesławcu. Przez miesiąc trwania robót ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu.

Pijana matka »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie Ilona Parejko
Prokurator oskarża matkę 2-letniej dziewczynki o skandaliczne zaniedbanie dziecka i narażenie go na śmiertelne niebezpieczeństwo. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko nieodpowiedzialnej matce.

Chodzi pan po Dąbrowie »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie Ilona Parejko
We wsi Dąbrowa i w sąsiedniej Krępnicy pojawił się jegomość z aparatem fotograficznym. Gospodarzom tłumaczy, że musi wejść do ich domów, aby zrobić ścianom zdjęcia.

Plac będzie pusty »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie IP
- Na tym skwerze nie będziemy budować – mówi o placu przy ulicach Wąskiej i Kubika Jan Kubarski, rzecznik fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

Z Diety do Windy »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie Ilona Parejko
Halina Chlastawa wraca do telewizji. Ta popularna prezenterka, która prowadziła w Azart Sat program "Kulturalna dieta", w Telewizji Lubań Bolesławiec poprowadzi "Kulturalną windę".

Nasz towar eksportowy »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie Ilona Parejko
Do połowy sierpnia, w Muzeum Ceramiki przy ulicy Mickiewicza oglądać można najnowsze i nieco starsze kamionkowe dzieła wyprodukowane przez Zakłady Ceramiczne Bolesławiec.

Na Boże Narodzenie będzie jak znalazł »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie IP
Tuż obok sanktuarium wisi zdezelowana świąteczna ozdoba. Ktoś zapomniał ją zdjąć po karnawale i nie doliczył się straty. Przed tegorocznym Bożym Narodzeniem będzie – dosłownie – jak znalazł.

Będą nowe chodniki »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
Już niebawem rozpoczną się prace remontowe chodników przy ulicy Wybickiego, Brody, Piastów i Tysiąclecia. Wartość robót przekracza 250 tysięcy zł.

Plastyczne lato »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
"Ceramiczny Bolesławiec" i "Żywe obrazy" to tytuły wakacyjnych warsztatów plastycznych, na które Bolesławieci Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież od lat 8.

Nowy parking w mieście »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie red.
W okolicach Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 wybudowany zostanie nowy parking. Miasto przekazało już plac budowy pod realizację tego zadania.

Chętnych (nie)brak »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie Ilona Parejko
Wart 14 milionów złotych Wizów ciągle szuka nowego właściciela. Właśnie odbył się drugi przetarg. Zgłosiło się dwóch chętnych, ale żaden z ich nie spełniał formalnych wymogów zapisanych w regulaminie przetargu.

Duch Demarczyka krąży po oddziałach »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Ilona Parejko
Lekarze żądają od władz powiatu rozliczenia osób, które zatrudniły Piotra Demarczyka bez sprawdzenia jego kompetencji.

Odzyskany – zaniedbany »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie Ilona Parejko
W 2005 roku Gmina Żydowska odebrała miastu placyk u zbiegu ulic Wąskiej i Kubika, na którym przed wojną stała synagoga. Teraz skwer zarasta krzakami służąc miejscowym za toaletę i wysypisko śmieci.

Blues znowu nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Ilona Parejko
Festiwal Blues nad Bobrem wraca do Bolesławca. Będzie przegląd, codzienne jam sessions w festiwalowym klubie, wielki koncert na finał. Jak za dawnych, dobrych czasów.

Ekstraklasa za darmo »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Ilona Parejko
Chcesz zobaczyć piłkarzy czwartej drużyny Orange Ekstraklasy w akcji? I w dodatku za darmo. Już we wtorek (10 lipca) sparingowe mecze na stadionie przy ulicy Spółdzielczej.

Najlepsze kino w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie red.
Przez cały lipiec, w każdy poniedziałek o godzinie 19.00 w kinie Orzeł odbywać się będą projekcje w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zobaczymy przegląd najciekawszych obecnie światowych produkcji.

Filistyński nie jest już naczelnym? »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie Ilona Parejko
Telewizja Lokalna Azart Sat będzie miała nowego redaktora naczelnego? Prezes, Krzysztof Błażejczyk odwołał ze stanowiska Dariusza Filistyńskiego. Tak przynajmniej twierdzi Filistyński.

Palisz, nie jedź  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
Posłowie chcą całkowitego zakazu palenia papierosów podczas jazdy samochodem i w miejscach publicznych. Projekt ustawy już na starcie wzbudza wiele kontrowersji wśród palaczy.

Burniak na bezrobociu »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie Ilona Parejko
Były dyrektor PWiK - Józef Burniak - w sądzie pracy wygrał odszkodowanie. Sąd przyznał mu prawie 37 tysięcy złotych, które będzie musiało wypłacić przedsiębiorstwo.

Telemaniak - kodołamacz »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Ilona Parejko
Nawet trzy lata w miejscu, gdzie nie ma satelitarnej telewizji spędzić może 20-letni chłopak, który łamał zabezpieczenia Cyfry Plus i razem z rodziną i znajomymi oglądał za darmo wszystkie programy.

Istne szaleństwo »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Ilona Parejko
Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej udowadnia, że świetnie można się bawić i bez wielkich, drogich gwiazd estrady. Festiwal jest pomysłem na pokazanie kulturalnej różnorodności okolic Bolesławca.

Bolce palą gumy »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie Ilona Parejko
Mają problemy z policją, wożą zakonnice i dzieci z domu dziecka, zbierają pieniądze dla szpitala, nie tolerują wariatów. Na co dzień stateczni biznesmeni i tatusiowie. Tacy są Bolce, czyli chłopaki i panowie z motocyklowego stowarzyszenia.

Dzisiaj
Wtorek 29 września 2020
Imieniny
Michaliny, Michała, Rafała

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl