Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 181 informacji. Wszystkie poniżej.

Zagadki Kierżna »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Pociągi, wyruszające z bolesławieckiego dworca w kierunku Węglińca, po przejechaniu jedenastu kilometrów przecinają wąską asfaltową szosę, łączącą Parzyce z Kierżnem. Zabudowania, leżące na południowym krańcu drugiej z wymienionych wsi, wzniesiono dawno temu w bezpośrednim sąsiedztwie dwutorowego – ostatnio unowocześnionego – ważnego szlaku kolejowego. Pędzące z jazgotem po szynach elektrowozy stanowią zapewne niepożądaną, bardzo uciążliwą „atrakcję” dla mieszkańców tych domostw... Pięćset metrów dalej huczące składy wtaczają się na most, przerzucony nad korytem Kwisy.

Królewskie ptaki w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Daniel Biernat
Staw przy ul. Kubika wrócił do dawnej świetności. Po długiej nieobecności znowu pojawiły się łabędzie. Te królewskie ptaki dodadzą kolorytu bolesławieckim plantom, oczywiście jeśli tu zostaną.

Hipoteki: indeks dostępności znów spada »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz pierwszy w historii Indeks Dostępności Kredytowej spadł drugi miesiąc z rzędu. Nadal jednak jest wyżej niż rok temu – o 3,91 procent.

Wypłaty z konta: słone prowizje »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy, którzy chcą wypłacić większą gotówkę, są zmuszeni do wcześniejszego powiadamiania o tym banku, w którym mają założone firmowe konto. Do tego za wypłatę gotówki w oddziale muszą słono zapłacić – z ankiety Tax Care wynika, że za wybranie z konta 20 tys. zł należy zapłacić nawet 120 złotych.

Radość pomagania »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Starostwo Powiatowe
Przepakować pięć tirów i wydać prawie 90 ton żywności? Dla nich to pestka! Robią tak przecież bardzo często. O kim mowa? O Jadwidze Bobek i jej wolontariuszach zaangażowanych w dzieło wspierania osób najuboższych żywnością pochodzącą z Banków Żywności.

Se-Ma-For Festiwal On Tour 2011 »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie BOK-MCC
W czwartek 14 lipca zapraszamy do kina Forum na cały dzień wspólnych działań, które łączyć będzie tematyka filmowa. Całość składać się będzie z dwóch bloków – bezpłatnych projekcji filmowych oraz części edukacyjnej.

Najszybsi na rolkach »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Daniel Biernat
Po raz czwarty w Osiecznicy spotkali się miłośnicy szybkiej jazdy na rolkach. W Skate Maratonie o Mistrzostwo Borów Dolnośląskich udział wzięło ponad 300 zawodników z Polski, Niemiec i Czech. Po 30. kilometrowej samotnej ucieczce, mistrzem na najważniejszym dystansie 42 km został Robert Kustra z Sanoka.

Dziś zginie 11 osób »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie interia.pl
Kolejny rok z rzędu Ministerstwo Infrastruktury postanowiło zmieniać nawyki kierowców kampanią społeczną "Prędkość zabija, włącz myślenie".

Domowe kino przez internet »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie Opr. aw
To niesamowite. W zasięgu klawiatury masz hollywoodzkie nowości, filmy niszowe czy bajki dla dzieci. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-30, opracowanie red
Seans w kinie czy rejsy nad Odrą - dla czytelników mamy masę atrakcji. Wystarczy wysłać smsa.

Butelka jak pocisk »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie interia.pl
Trzy czwarte europejskich urlopowiczów wybiera się w tym roku na wakacje samochodem. To ponad dwa razy więcej niż liczba osób, która wybrała podróż samolotem.

Wakacje w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie red
Lato to czas urlopów i rodzinnych wyjazdów, czasem do bardzo odległych zakątków. Tymczasem to czego szukamy w wakacje, czyli zjawiskowe krajobrazy, kontakt z naturą i ekscytujące spotkania z nowością, jest na wyciągnięcie ręki. Bory Dolnośląskie, jedne z największych kompleksów leśnych w Europie Środkowej, wciąż czekają na odkrycie.

Pittsburgh Glass Works szuka pracowników »
Tekst opublikowany 2011-06-29, opracowanie Oprac. TOW
Ruszyła rekrutacja do fabryki szyb Pittsburgh Glass Works w Komornikach k. Środy Śląskiej

Kupuj akcje na lato »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Ze statystyk wynika, że kupno akcji w końcu czerwca i ich sprzedaż we wrześniu lub w grudniu to operacja bardzo często przynosząca zyski. Na naszym rynku jednak trudno znaleźć akcje typowo letnie.

''Noc poetów'' - drugie spotkanie »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie MDK Bolesławiec
8 lipca o godz. 19:00 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na drugie spotkanie z cyklu "Noc poetów".

Bezinteresowne przytulanko »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie Daniel Biernat
23 czerwca w Bolesławcu można było się poprzytulać i to niekoniecznie do osób znajomych. Pretekstem do tego był Międzynarodowy Dzień Przytulania.

Auta 2 premierowo w kinie Forum! »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie BOK-MCC
Już jutro, 29 czerwca, premiera drugiej części opowieści o Zygzaku McQueen, który po raz kolejny weźmie udział w wielkim wyścigu. Film gramy w 3D, jednak dla tych maluchów, którzy są za mali na trójwymiarowe okularki, mamy dobrą wiadomość – zaplanowaliśmy dla nich kilka seansów w wersji analogowej!

Sukces grup tanecznych z MDK »
Tekst opublikowany 2011-06-28, opracowanie MDK Bolesławiec
19 czerwca podczas Dni Miasta Bolesławiec odbył się Bolesławiecki Przegląd Tańca. W turnieju wzięli udział soliści, duety, oraz zespoły z Bolesławca i okolic. Jury nie miało łatwego zadania, by wybrać najlepszych uczestników przeglądu. Wszyscy zawodnicy byli świetnie przygotowani i zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Młodzieżowy Dom Kultury reprezentowały grupy prowadzone przez Halinę Bałacką – Kłak oraz Annę Leśniewską. Tancerze zdobyli nagrody i wyróżnienia w różnych grupach i kategoriach wiekowych.

Twórcze wakacje – nie zmarnuj czasu! »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Starostwo Powiatowe
Wakacje to czas beztroski i czas odpoczynku. Podczas wakacji możemy wreszcie znaleźć chwilę, by zrobić wszystkie te rzeczy, na które nie starcza nam czasu w roku szkolnym. Dlatego warto skorzystać z wakacyjnej oferty Młodzieżowego Domu Kultury i spędzić wakacje w sposób twórczy!

Czytali bajki w MDK »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie MDK Bolesławiec
26 czerwca 2011 w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Bajkoczytanie". Najmłodsi mieszkańcy Bolesławca mieli okazję wysłuchać bajek w wykonaniu Justyny Szabłowskiej oraz Adama Iwanowskiego.

Pod osłoną nocy »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie BOK-MCC
W sobotni wieczór, 2 lipca, kiedy zmrok już zapadnie, zapraszamy do bolesławieckiego Rynku. Ci, którzy nie boją się duchów, będą mogli obejrzeć spektakl "Kobieta i mężczyzna, czyli o narodzinach ducha".

Dziecko pod kołami  »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Daniel Biernat
W piątek w godzinach porannych w miejscowości Dobra koło Bolesławca doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kilkuletnie dziecko wtargnęło na jezdnię i zostało potrącone przez osobowe Audi. Dziecko zostało przewiezione do bolesławieckiego szpitala.

Koncertowali wakacyjnie »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Daniel Biernat
"W czasie deszczu dzieci się nudzą" – to tytuł z jednej z piosenek, które wykonano podczas "Wakacyjnego koncertu" w bolesławieckim MDK, podczas którego nie było mowy o nudzie.

Zaginęła Katarzyna Kobiela »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie aw
Szuka jej cała Polska. Przed zaginięciem ostatni raz widziano ją, gdy wsiadała do pociągu do Wrocławia. Ze stolicy Dolnego Śląska z kolei ostatni raz rozmawiała przez telefon.

Bałkańskie klimaty »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Daniel Biernat
Trzeci dzień obchodów Dni Bolesławca był świętem kultury południowosłowiańskiej. Były gwiazdy Boban i Marko Markovič Orchestra z Serbii, wielkie gotowanie i degustacja "Bałkańskiego kociołka", występy zespołów folklorystycznych, nauka chorwackiego tańca "Kolo" i moc południowosłowiańskich atrakcji.

Wakacje bezpieczne dla psa »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie red
Chętnie spędzamy wakacje wspólnie ze swoimi zwierzakami. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa grożą naszym pupilom w czasie podróży oraz w jakich częściach Europy występuje szczególne ryzyko zarażenia chorobami rozprzestrzenianymi przez pasożyty zewnętrzne.

Jubileusz Mistrza »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Daniel Biernat
W 1971 roku Ryszard Tomczyk – bokser – zawodnik bolesławieckiego BKS-u, walczący w wadze piórkowej – podczas Mistrzostw Europy w Madrycie wygrywa walkę min. z mistrzem olimpijskim Walerym Sokołowem z ZSRR. W finałowej walce pokonuje 5:0 Andreasa Botosa z Węgier. Bolesławiec i cała Polska szaleje – mamy złoto!

Wyprzedza Cię BMW? Uważaj! »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie interia.pl
Tylko w minionym tygodniu doszło do dwóch koszmarnych tragedii z udziałem samochodów od bawarskiego producenta. Czy powinniśmy być uprzedzeni do kierowców tych aut?

Spokojnie, to tylko trucizna »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Krzysztof Halla
Terroryści rozpylili niebezpieczną substancję nad stadionem. Tak zaczęły się 36 - godzinne ćwiczenia dolnośląskich strażaków przed Euro 2012.

Sprawdź czy cierpisz na fonoholizm »
Tekst opublikowany 2011-06-27, opracowanie Opr. aw
Współczesny nastolatek nie wyobraża sobie choćby jednego dnia bez telefonu komórkowego - wynika z raportu kampanii „Uwaga! Fonoholizm”.

Bogdan Zdrojewski trafił do szpitala »
Tekst opublikowany 2011-06-24, opracowanie red.
Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, miał wypadek we własnym domu i trafił do szpitala. Lekarze stwierdzili złamaną nogę i uszkodzony kręgosłup.

''Lato w Teatrze'' »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie P.P.
Na konferencji prasowej zorganizowanej 20 czerwca przez Starostwo Powiatowe zaprezentowany został projekt "Lato w Teatrze", zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W konferencji udział wzięli: Władze Starostwa, przedstawiciele Teatru Modrzejewskiej w Legnicy oraz Dyrektor MDK w Bolesławcu.

Efektowne oświetlenie drzew »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie UM Bolesławiec
Na bolesławieckim Rynku pojawiło się oświetlenie 36 drzew z gatunku Catalpa bignonioides "Aurea". Drzewa oświetlają 72 reflektory, które zainstalowano w ziemi. Sterowanie iluminacją drzewostanu odbywa się poprzez zegary astronomiczne oraz wyłączniki zmierzchowe.

Zagłosuj na bolesławiecki plac zabaw »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie UM Bolesławiec
Plac zabaw przy ul. Łukasiewicza w Bolesławcu został zgłoszony do konkursu "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA".

Powstała Bolesławiecka Rada ds. Seniorów »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie UM Bolesławiec
15 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie nowo powołanej Bolesławieckiej Rady ds. Seniorów. Skład Rady tworzą osoby reprezentujące i zgłoszone przez instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, w tym jednostki kościelne oraz uczelnie, których działalność statutowa obejmuje obszar działań na rzecz osób starszych.

Uroczyste rozstanie  »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie UM Bolesławiec
Podczas X sesji Rady Miasta Bolesławiec odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego zastępcy prezydenta Bolesławca Wiesława Ogrodnika.

Zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi  »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie UM Bolesławiec
W środę, 22 czerwca, w bolesławieckiej Sali Rajców – postanowieniem Prezydenta RP - Józef Król, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, oraz Janina Urszula Piestrak-Babijczuk, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bolesławiec, zostali odznaczeni Złotym Krzyżem Zasługi. Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowany został prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Absolutorium dla prezydenta Bolesławca »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie UM Bolesławiec
22 czerwca odbyła się X sesja Rady Miasta Bolesławiec. Głównym punktem obrad było sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za 2010 r. Rada zapoznała się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu oraz opinią Komisji Rewizyjnej Rady Miasta o przedłożonym przez Prezydenta Miasta Bolesławiec sprawozdaniu z wykonania budżetu miasta za 2010 r.

Dziś Dzień Ojca »
Tekst opublikowany 2011-06-23, opracowanie LZ
Nazywany jest tatą, ojcem, staruszkiem, starym i pewnie jeszcze na 100 innych sposobów. Choć Dzień Ojca nie jest tak uroczyście obchodzony jak Dzień Mamy, dobrze, że ten często niedoceniany Tata również ma swój dzień w kalendarzu.

Książka jest jak ogród »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie BOK-MCC
Za nami już akcja "Książka jest jak ogród". Było to spotkanie skierowane do dzieci i ich rodziców. Zainteresowanie było duże – hol kina Forum wypełnił się najmłodszymi.

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie opr. EP
Apteka Mediq w Bolesławcu już trzeci raz zaprasza pacjentów na bezpłatne konsultacje z dietetykiem. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 24 czerwca w godzinach 15.30 – 16.30 w Aptece Mediq przy al. 1000-lecia 49 (TESCO).

Dziecięcy wernisaż »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie Daniel Biernat / 10BKPanc
Bajecznie kolorową wystawę swoich prac plastycznych uroczyście otworzyli najmłodsi artyści w Klubie 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Kochają Muminki  »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie Daniel Biernat / MBP
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu rozstrzygnięto konkurs pn. "Kochamy Muminki", na który wpłynęło 137 prac. Przyznano 14 nagród i 27 wyróżnień.

Dni Bolesławca za nami »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie Daniel Biernat
Budka Suflera, Boban i Marko Marković Orchestra, Maleo Reggae Rockers, "bałkański kociołek", wystawy, prezentacje zespołów, turnieje - tak w skrócie zaprezentował się gościom Bolesławiec podczas Dni Miasta.

Bezpieczne wakacje 2011  »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie KPP Bolesławiec
Nadchodzą kolejne wspaniałe wakacje. Bawimy się, radujemy, korzystamy z dobrodziejstw wody, gór i innych letnich atrakcji. Bardzo dużo podróżujemy, zmieniamy miejsca naszego wypoczynku. Jak zatem spędzić wakacje bezpiecznie, jak bezpiecznie podróżować, jak korzystać z wakacyjnych dobrodziejstw? Oto kilka rad.

Mając prawie trzy promile, ''opiekowała'' się dzieckiem  »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę, która mając prawie trzy promile alkoholu w organizmie "sprawowała opiekę" nad swoją 13 - miesięczną córką. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia może jej grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Paskudny długi weekend »
Tekst opublikowany 2011-06-22, opracowanie aw
W środę wieczorem czeka nas załamanie pogody. A potem... Cóż ostatnio mamy pecha, co do pogody w długie weekendy.

Wrocław stolicą kultury »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wygraliśmy!!! Wrocław został Europejską Stolicą Kultury 2016. W konkursie rywalizowało w sumie pięć polskich miast: Katowice, Gdańsk, Lublin, Warszawa i zwycięski Wrocław. Wyboru dokonała Komisja Selekcyjna, która ogłosiła wyniki konkursu.

Wakacyjne Intercity »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie PKP Intercity
W wakacyjną podróż warto wybrać się jednym z pociągów PKP Intercity. W ramach letniej oferty przewoźnik przygotował ponad 50 pociągów kursujących do najpopularniejszych miejscowości turystycznych. Pierwsze składy ze spragnionymi słońca podróżnymi wyruszą w trasy już w środę, 22 czerwca.

Lokaty dla firm: tylko nieliczne bez podatku »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie Tax Care
Tylko trzy banki proponują przedsiębiorcom lokaty pozwalające uniknąć podatku. Większość oferuje depozyty, z których zyski traktowane są jako przychód firmy i od których należy zapłacić fiskusowi podatek dochodowy.

Tancerze opanowali scenę  »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie BOK-MCC
W ostatnią niedzielę, podczas Dni Bolesławca, odbył się Bolesławiecki Przegląd Tańca. Dzieci i młodzież rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Na zwycięzców czekały puchary.

Samozarabiający kredyt »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na kredytach mogą zarabiać nie tylko banki, ale również ich klienci. Zysk z nieoprocentowanej pożyczki przekracza 600 zł w ciągu dwóch lat.

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert G. Michaela »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie NN
Od dziś można kupić bilet na koncert Georga Michaela, który odbędzie się 17 września przy okazji oficjalnego otwarcia Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

45-latkowie na rynku pracy »
Tekst opublikowany 2011-06-21, opracowanie opr. EP
Rynek pracy jest wymagający dla każdej grupy wiekowej. Bez względu na wykształcenie, doświadczenie czy znajomości. Każdy musi uważnie obserwować to, co dzieje się na rynku pracy.

Powstaje książka o generale »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie red
Powstaje książka poświęcona byłemu dowódcy Wojsk Lądowych, tragicznie zmarłemu w katastrofie smoleńskiej gen. broni Tadeuszowi Bukowi. Wszyscy, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami, proszeni są o kontakt.

Biegacze z całej Polski w Nysie »
Tekst opublikowany 2011-06-20, opracowanie Pam
Około 400 osób wzięło w sobotę udział w I Biegu Nyskim zorganizowanym w ramach obchodów jubileuszu 10-lecia nyskiej PWSZ. Jedno jest pewne – było to jedno z największych i najlepszych wydarzeń sportowych ostatnich lat w Nysie.

Powrót do krainy marzeń »
Tekst opublikowany 2011-06-19, opracowanie Daniel Biernat
Wystawa "Dziecięce wspomnienia. Zabawki z czasów PRL-u" to dla rodziców okazja by pamięcią wrócić do dziecięcej krainy marzeń, a dla dzieci okazja by świat rodziców poznać.

Oto nasze miasto »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie P.P.
Wernisaż wystawy "Bolesławiec nasze Miasto", który odbył się w drugi dzień Dni Bolesławca przyciągnął uwagę fanów fotografowania, jak i ludzi zafascynowanych Bolesławcem. Na zdjęciach wykonanych przez członków Stowarzyszenia Fotograficznego "Obiektywni" zobaczyć można jedne z ciekawszych miejsc i zabytków Bolesławca.

Bolesławiec w rytmach reggae »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie P.P.
Drugi dzień Dni Bolesławca to przede wszystkim prezentacja amatorskich zespołów artystycznych. Na scenie pojawiło się kilkanaście zespołów tańczących i śpiewających na co dzień w BOK-MCC.

Przekredytowani Polacy »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie KRD, opr. EP
Kredyty we frankach szwajcarskich mogą być bombą z opóźnionym zapłonem. Ok. 100 tysięcy osób zaciągnęło te pożyczki w 2 i 3 kwartale 2008 roku po kursie oscylującym wokół 2 zł, podczas gdy dzisiaj za szwajcarską walutę trzeba płacić 3,31 zł. Wartość ich kredytów wzrosła więc z 38 mld zł do 60 mld zł, a comiesięczne raty o kilkaset złotych. Nadmierne zadłużenie w Polsce jest już faktem, choć na razie dotyczy tylko kredytów konsumpcyjnych. Co najmniej 80 tysięcy osób jest zagrożonych bankructwem.

Ile akcji powinien mieć emeryt? »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Wyższy udział akcji w portfelach może być czynnikiem zwiększającym wysokość emerytury, ale też źródłem ryzyka spadku wartości kapitału. Poszukiwanie złotego środka między zyskiem a ryzykiem w emerytalnych kalkulacjach, wciąż jest niedoceniane.

Uroczyste otwarcie firmy Guardian »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie UM Bolesławiec
16 czerwca w Bolesławcu amerykańska firma należąca do koncernu Guardian oficjalnie uruchomiła produkcję plastikowych części dla branży motoryzacyjnej. Firma Guardian ulokowała swój nowy zakład w Podstrefie Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest - Park".

Bolesławiec kontra Sanok »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie Muzeum Ceramiki
Od 17 czerwca w holu Ratusza można oglądać retrospektywną wystawę dotyczącą Telewizyjnego Turnieju Miast Bolesławiec-Sanok, który odbył się 27 kwietnia 1986 r. Na ekspozycji prezentowane są zdjęcia, dokumenty oraz pamiątki związane z tamtym wydarzeniem.

Uważaj na gaz »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie aw
Do godz. 22.00 w sobotę bacznie przyglądaj się prędkościomierzowi. Policja będzie bowiem prowadziła wzmożone kontrole, szczególnie na A4.

Edukacja ekologiczna w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie UM Bolesławiec
W bolesławieckiej Sali Rajców odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów ekologicznych organizowanych przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zaktualizują priorytety »
Tekst opublikowany 2011-06-18, opracowanie UM Bolesławiec
Jerzy Zieliński z Bolesławca został przewodniczącym Grupy Roboczej "Komunikacja Kolejowa' Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Do najbliższych zadań Grupy będzie należało zaktualizowanie listy priorytetów strony polskiej Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa w ramach systemu kolejowych połączeń na tym obszarze.

Bartosz zwycięzcą »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie BOK-MCC
Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała konkurs inspirowany cyklem o Muminkach – Kochamy Muminki. Jedną z czterech pierwszych nagród zdobył Bartosz Stadnik, na co dzień pracujący pod okiem Edyty Orlińskiej.

Przewalutowanie kredytu – tylko w dołkach »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Przy obecnych poziomach kursu franka przewalutowanie kredytu z lata 2006 roku oznaczałoby skokowy wzrost raty o prawie 56 proc.

Blues Night za nami »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie P.P.
Dni Bolesławca już się rozpoczęły. I choć czwartek nawiązywał do bluesowych tradycji Bolesławca, to zainteresowanie było niewielkie, przynajmniej na początku.

Pierwsze dni na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie opr. EP
Już 18 czerwca Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. Publikujemy opowiadanie i wiersz Pana Józefa Herbuta, napisane z okazji 65 rocznicy przybycia jego rodziny z Bośni na Dolny Śląsk.

Tydzień deszczu »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie aw
Licząc od dzisiaj czeka nas tydzień deszczu i burz. Możliwe jest również ochłodzenie.

II Bieg po Wygasłych Wulkanach  »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Opr. aw
II Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów to impreza jedyna w swoim rodzaju. Od 18 do 19 czerwca, zawodnicy pobiegną po trasie, która jest poprowadzona w malowniczej okolicy Złotoryi.

Pielęgnujemy tradycje kultury bałkańskiej »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie BOK-MCC
Już jutro, 18 czerwca, odbędzie się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. Jest to cykliczna jednodniowa impreza, której ideą jest pielęgnowanie tradycji kultury bałkańskiej, z którą związani są liczni mieszkańcy Bolesławca.

Złote rybki popłynęły  »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie Daniel Biernat
W trakcie największej plenerowej imprezy - "Kwisonaliów", cztery złote rybki popłynęły do osób najbardziej zasłużonych dla Gminy Gryfów Śląski.

Budka Suflera i przyjaciele »
Tekst opublikowany 2011-06-17, opracowanie opr. EP
Budka Suflera przygotowała dla bolesławian specjalną niespodziankę. Podczas niedzielnego koncertu z okazji Dni Bolesławca na scenie oprócz muzyków z obecnego składu zespołu zobaczymy Izabelę Trojanowską oraz Felicjana Andrzejczaka!

Uważaj na podatek od pożyczek! »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Tax Care
Bank odmówił ci kredytu i myślisz o zadłużeniu się u rodziny lub znajomych? Lepiej pożycz pieniądze od rodziców czy rodzeństwa niż od przyjaciela – w ten sposób unikniesz podatku. Od znajomych lepsza jest nawet teściowa.

Sukces tancerzy z MDK »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie MDK Bolesławiec
11 czerwca we Wrocławiu odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca "Let's Dance 2011". Wystartowały w nim dwa zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu, Etiuda i Modus.

Wakacje w MDK »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie MDK Bolesławiec
Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia wakacyjne. Informacje i zapisy: MDK ul. Grunwaldzka 5 w Bolesławcu, tel. 75 644 6565.

Ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać! »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Manpower
Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia wskazuje na stabilny wzrost intencji do zatrudniania na polskim rynku pracy – ponad co piąty pracodawca chce zatrudniać.

Bezrobocie ostro w dół! »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Starostwo Powiatowe
Mamy dla Państwa dwie wiadomości. Dobrą i… dobrą! Stopa bezrobocia w powiecie bolesławieckim stale i dynamicznie spada! Należy do zdecydowanie najniższych w całym regionie jeleniogórskim. Na dodatek są szanse, że będzie jeszcze lepiej.

Zmiany w WSSE – cios dla regionu »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie TOW
Samorządowcy ze Świdnicy rozpoczęli bunt przeciwko nowemu zarządowi Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. A jak zmiany odbiją się na bolesławieckiej podstrefie?

Worek medali Mastersów »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Daniel Biernat
Siedemnaście medali wywalczyli bolesławieccy Mastersi podczas XII Międzynarodowych Zawodów w Pływaniu Masters – "Korunni Cup" 2011, które odbyły się w Czeskiej Lipie.

Artystyczny Bolesławiec  »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie BOK-MCC
Dla najmłodszych zaplanowaliśmy specjalne działania artystyczne. Wszystkie dzieci zapraszamy w piątek, 17 czerwca oraz w niedzielę, 19 czerwca. Do wspólnej zabawy ze sztuką zapraszamy na Pl. Piłsudskiego. Działania artystyczne skierowane są do najmłodszych już od 3. roku życia.

Wystawy w ramach Dni Bolesławca »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie BOK-MCC
Podczas Dni Bolesławca zorganizowane zostaną trzy wernisaże. Dwie wystawy dotyczyć będą naszego miasta. Pierwsza to "Bolesławiec nasze miasto", na której zaprezentuje się Stowarzyszenie Fotograficzne "Obiektywni". Natomiast druga nosi tytuł "Artyści dla Bolesławca" i obejrzeć na niej można będzie prace lokalnych artystów.

Święto miasta czas zacząć! »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie Daniel Biernat
Jak będą wyglądały tegoroczne Dni Miasta Bolesławiec? Na jakie gwiazdy możemy liczyć? Czym różnić się będzie tegoroczne święto miasta od poprzedniego? Czy czeka na gości coś szczególnego, czego dotychczas nie było? M.in. o tym dowiemy się w rozmowie z Ewą Lijewska-Małachowską, dyrektorką BOK-MCC.

Dlaczego opony pękają? »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie interia.pl
Kartka papieru formatu A4. Na takiej właśnie powierzchni bieżnik opon naszego samochodu styka się z asfaltem.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-16, opracowanie red
Koncerty z okazji Święta Wrocławia, bilety do kina i karnety na rejsy Odrą nie tylko statkiem, lecz kajakiem i rowerem wodnym - oto co może być Twoje za sms.

Specyficzne ''rozbrojenie'' »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Kilkanaście lat po wojnie w ręce grupki bolesławieckich chłopców, namiętnie udających dojrzałe wojsko, trafiło parę sztuk autentycznych szabel. Od opisywanych wydarzeń upłynęło ponad pół wieku, dlatego trudno z tak dużej perspektywy czasu przytoczyć wszystkie okoliczności, prowadzące do skompletowania przez nich owego „arsenału”. Dość powiedzieć, iż ostatecznie jego wyposażenie stanowiły trzy szable bojowe, jedna paradna oraz jeden pałasz. Najbardziej skorodowaną sztukę „wyhandlowano” aż w Henrykowie Lubańskim, skąd została przywieziona przez bywającego tam młodocianego „żołnierza” do Bolesławca.

Przedsmak ''Złotych Lwów'' »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Daniel Biernat
Młodzi filmowcy z Bolesławca byli gośćmi prestiżowego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Sąd chroni przyrodę? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie Opr. aw
9 czerwca Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uchylił decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Jeleniej Górze, które nie chciało unieważnić decyzji środowiskowej dla rozbudowy kompleksu narciarskiego na Szrenicy (Karkonosze) w gminie Szklarska Poręba.

Czasowa organizacja ruchu »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie BOK-MCC
Podczas trwania Dni Bolesławca, w dniach 16 czerwca od godz. 6.00 do 19 czerwca do godz. 24.00 obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

Dni Bolesławca już od jutra! »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie BOK-MCC
Tegoroczne Dni Bolesławca rozpoczną się już w czwartek, 16 czerwca. Pierwszy dzień świętowania upłynie pod nazwą Czwartek bluesowy. Wszystko za sprawą IV edycji Spotkań Bluesowych "Blues Night In Bolesławiec", podczas której, na pl. Piłsudskiego wystąpi siedem zespołów – Chłopaki z Ferajny, 20 mil od miasta, Knowbody Knows, Mercedes Band, B.Combo, Sun Makers i Elch Band.

Ogród Marzeń. Artyści Albanii »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie BOK-MCC
W ramach Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej otwarta zostanie wystawa Ogród Marzeń. Udało nam się sprowadzić ją do Bolesławca przy współpracy Biura Wystaw Artystycznych w Bydgoszczy.

Dziś nie tylko zaćmienie »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie aw/interia.pl
Dziś wieczorem cała Polska popatrzy w niebo. Wraz z zachodem Słońca obserwować będziemy całkowite zaćmienie Księżyca, które w naszej części globu potrwa półtorej godziny. Będzie to najdłuższe zaćmienie Księżyca od 2000 roku.

Remonty dróg i chodników »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie UM Bolesławiec
8 czerwca w Bolesławcu odbył się odbiór przebudowy drogi przy ul. Zygmunta Augusta (okolice „wieżowców”). Wykonawcą prac był Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu. Zakres robót drogowych przewidzianych do wykonania obejmował poszerzenie istniejącej drogi i chodnika.

Zaginęła Elżbieta Romanowicz »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
Zaginęła Elżbieta Romanowicz. Zamieszkała w Wójcicach pod Nysą. Lat 17.

Branża meblowa – już po kryzysie? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
Polska gospodarka od lat już nie jest wyłącznie bastionem przemysłu ciężkiego. Duże sukcesy, także na rynkach światowych, odnoszą m.in. producenci mebli. Ostatnie lata były więc dla nich poważnym sprawdzianem odporności na zawirowania ekonomiczne.

Co to jest telepraca? »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie opr. EP
W dobie zwiększającego się dostępu do technologii informatycznych zmienia się styl i forma pracy. Coraz więcej osób przy wykonywaniu obowiązków służbowych wykorzystuje Internet, a praca poza siedzibą firmy nikogo nie dziwi. Na zachodzie telepracownicy stanowią już 15% osób pracujących, a w Polsce z roku na rok liczba ta systematycznie rośnie.

Turniej minikoszykówki chłopców »
Tekst opublikowany 2011-06-15, opracowanie KK StarBol
W dniach 11-12 czerwca w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu rozegrany został turniej minikoszykówki chłopców. W turnieju udział wzięło 5 drużyn: UKS Chromik I Żary, UKS Chromik II Żary, P-SKS Beskidy Bielsko-Biała, UKS Euro-Ekspert Nowogrodziec (drużyna dziewcząt) oraz gospodarz KK StarBol Bolesławiec.

Hindusi w Świętoszowie »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie Daniel Biernat
Wysocy rangą oficerowie armii hinduskiej byli gośćmi 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

Jak jeżdzić po ''remontach''? »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie interia.pl/rmf
Obecnie w Polsce prowadzi się budowę lub przebudowę 1450 km dróg. Chcemy czy nie, część z tych prac wpływa na zakłócenia w ruchu.

Jak bezpiecznie handlować w sieci? »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie dotPR
Lęk przed oszustami, długie oczekiwanie na paczkę z zamówionym towarem oraz strach przed nietrafionym wyborem – to najczęstsze przyczyny niechęci przed zakupami w internecie. Tymczasem wystarczy trzymać się kilku prostych zasad lub dokonywać zakupów "po sąsiedzku", by transakcji w sieci nie traktować jako zło konieczne.

Między science a fiction »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie opr. EP
W ostatni weekend czerwca wrocławskie Centrum Kultury "ZAMEK" już po raz ósmy zostanie opanowane przez erpegowców, laprowców, bitewaników, starłorsowców, mangowców, miłośników literatury, gier, filmów oraz intelektualnych wycieczek poza granice nauki – 24 czerwca rozpoczynają się Dni Fantastyki, jeden z największych i najważniejszych konwentów w kraju.

Raty zamiast drogiego długu na karcie »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Niespłacone w okresie bezodsetkowym zadłużenie na karcie kredytowej to pierwszy krok w kredytowe tarapaty. Nim dojdzie do podbramkowej sytuacji warto rozważyć rozłożenie zadłużenia na raty. Może to być również rozwiązanie znacznie tańsze niż przeciętna pożyczka gotówkowa.

Polski supersamochód? To już nie fikcja!  »
Tekst opublikowany 2011-06-14, opracowanie interia.pl
W 2008 roku fanów motoryzacji zelektryzowała sensacyjna wiadomość - polscy inżynierowie wzięli się za skonstruowanie supersamochodu.

Awaryjne lądowanie Mi-24 »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Daniel Biernat
W Afganistanie podczas powrotu z lotu rozpoznawczo-bojowego do bazy Warrior, śmigłowiec Mi-24 z polską załogą zmuszony był do awaryjnego lądowania.

1500 porcji marihuany u 35-latka »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Daniel Biernat
Ponad 1500 porcji marihuany o wartości ponad 30 tys. zł znaleziono u 35-letniego mieszkańca Gryfowa Śląskiego. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Uwaga działkowcy!  »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie KPP Bolesławiec
Sezon działkowy w pełni. Aby praca i wypoczynek na działce były przyjemnością, a nie zmartwieniem musimy pamiętać o kilku sprawach .

Wakacje coraz bliżej  »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie KPP Bolesławiec
W związku ze zbliżającym się okresem letniego wypoczynku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu będą prowadzić wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży pod nazwą "Bezpieczne Wakacje 2011". W szkołach na terenie całego powiatu bolesławieckiego, w czerwcu, policjanci przypominają uczniom o bezpiecznym wypoczynku.

Gdzie studiować, żeby nie zwariować... »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Red.
Gdzie straszy pani w dziekanacie, a gdzie trzeba uważać na bibliotekarza? Historyjki o przerażającym pierwszym roku na uczelni należą już do kanonu legend miejskich. Jak jest w rzeczywistości? Zagłosuj w naszym plebiscycie i przekonaj się, która z uczelni jest najbardziej przyjazna studentom.

Mieszkanie na kredyt »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie BrandScope
W wielu miastach Polski powstają nowe bloki i osiedla. Developerzy patrzą na rynek z optymizmem, pomimo tego, że liczba wybudowanych, ale niesprzedanych mieszkań jest liczona w tysiącach. Banki są coraz bardziej skłonne udzielać nowych kredytów, ale na nieco innych zasadach niż przed wybuchem kryzysu. Najważniejsza zmiana dotyczy walut, w których udzielane są kredyty.

Firmowe programy emerytalne »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie Tax Care
Uczestnik pracowniczego programu emerytalnego musi zapłacić od składki podstawowej podatek dochodowy, ale przy wypłacie środków nie zostanie obciążony podatkiem Belki.

Powiedz stop kruchym kościom »
Tekst opublikowany 2011-06-13, opracowanie opr. EP
Słoneczne dni zachęcają do spacerów. Wykorzystajmy letnie miesiące, by zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Aktywność fizyczna, słońce i dieta bogata w wapń i witaminę D będą Twoimi sprzymierzeńcami w walce z osteoporozą.

Lekcje cumowania »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie aw
Oto wywiad z pomysłodawcą i kapitanem wyprawy "Z nurtem Odry" Łukaszem Montygierdem – Łoybą, który z synem i kotem wybiera się w wyprawę aż po Bałtyk.

Konkurs fotograficzny »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie opr. EP
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Moje silne DŻEFFKO". Uchwyć drzewo, złap je w objęcia obiektywu, prześlij wyniki na konkurs i zgarnij nagrody! Na prace czekamy do 17 czerwca.

Rentowność najmu lekko w górę »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Spadające ceny mieszkań w połączeniu ze wzrostem ofertowych stawek wynajmu sprawiły, że wskaźnik rentowności najmu netto po krótkiej przerwie powrócił do poziomu ponad 4 proc.

Jak zmniejszyć obciążenia wobec fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie Magdalena Flis, Tax Care
Pracodawcy zatrudniający co najmniej 20 pełnoetatowych pracowników mają obowiązek tworzenia Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Odpisy na ten fundusz pracodawcy mogą jednak zaliczyć do kosztów i w ten sposób zmniejszyć obciążenia wobec fiskusa.

Licealiada w siatkówce plażowej »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie MOS
W środę 8 czerwca na terenie OWS w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. Uczestniczyły w nich mistrzowskie drużyny z powiatów naszej Strefy. Grano systemem brazylijskim, a mecze trwały do 2 wygranych setów, sety do 15 pkt., ewentualny trzeci rozstrzygający do 11 pkt.

Wrocławski prezes IPN-u »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie opr. as
Wrocławski historyk dr Łukasz Kamiński, dotychczas szef Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, został wybrany na prezesa IPN.

Lwówek Śl.: niosą pomoc na co dzień »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie A. Wierzchowski
7-8 czerwca trwało kolejne wydawanie żywności w filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Lwówku Śląskim. W ramach unijnego programu PEAD (Europejski Program Pomocy Żywnościowej) wolontariusze pomagają systematycznie 580 osobom.

Zdobyliśmy I i II miejsce w Polsce  »
Tekst opublikowany 2011-06-10, opracowanie T. Prokowska
6 czerwca w Toruniu czteroosobowa delegacja Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 – Szkoły Podstawowej nr 1 wzięła udział w konferencji i uroczystości wręczenia nagród dla najlepszych projektów programu eTwinning i odebrała nagrody za zajęcie I i II miejsce w Polsce.

3 osoby nie żyją, 15 dzieci w szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. as, fot. tvn24.pl
Trzy osoby zginęły w wypadku pod Kłodzkiem. Zderzyło się tam pięć pojazdów, w tym autobus którym jechały dzieci z Ciechowa (gm. Środa Śląska)

Victoria! Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Daniel Biernat
Minęło 25 lat od zwycięstwa Bolesławca nad Sanokiem podczas Turnieju Miast. Teraz, po latach postanowiono przypomnieć sobie czas wielkiego tryumfu.

Spadają możliwości pożyczkowe »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Trzyosobowa rodzina o dochodach 5 tys. netto może zaciągnąć w banku średnio 28,9 tys. zł kredytu gotówkowego na rok. Powolnie drożejące kredyty obniżają zdolność kredytową konsumentów.

W kryzysie kupujemy więcej, ale taniej »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie opr. EP
Kryzys gospodarczy i rosnące ceny w Polsce nie spowodowały, że ograniczamy zakupy. Wybieramy jednak tańsze produkty – delikatesy zamieniliśmy na dyskonty spożywcze, a małe butiki na sklepy z niedrogą odzieżą.

Fotoamatorzy nagrodzeni »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie BOK-MCC
Przepiękne fotografie matek z dziećmi w formacie 100x70 cm – to nagrody, które trafiły do zwycięzców konkursu Moja Mama Ukochana. Wręczenie nagród nastąpiło w sobotę, 4 czerwca, podczas Festynu Parafialnego przy Pl. Zamkowym.

Repertuar kina Forum  »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie BOK-MCC
Zapraszamy na seanse do kina Forum. Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92. Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Wystawa naszych artystów »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie BOK-MCC
W piątek, 3 czerwca, w Galerii Długiej odbył się wernisaż wystawy 4xP, czyli prac, które powstały w czterech pracowniach BOK-MCC.

Noc poetów »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Starostwo Powiatowe
Młodzieżowy Dom Kultury rozpoczyna niecodzienny cykl nocnych spotkań z poezją "Noc poetów".

Szkoła do zadań specjalnych »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie Starostwo Powiatowe
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe" - Albert Einstein. Świętowaliśmy 50 urodziny Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-09, opracowanie red
Bilety do kina i na niezapomniane koncerty oraz książki, których nie dostaniecie w księgarni - wszystko to w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Coraz trudniej spłacać kredyty złotowe »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
W sytuacji, gdy wszyscy użalają się nad zadłużonymi we franku, to osoby z kredytami złotowymi mają dużo większe kłopoty ze spłatą rat. Obsługujący kredyty w szwajcarskiej walucie mieli na koniec kwietnia problem z 2 mld zł, przy długu przewyższającym 142 mld zł. Tymczasem spłacający w złotych nie oddawali w terminie ponad 3 mld zł ze 105 mld zł. Ich sytuacji z pewnością nie poprawia wzrost stóp procentowych.

Surowy wystrój dalej na topie »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie Piotr Bugaj
Inwestycje mieszkaniowe realizowane w dawnych obiektach przemysłowych to od kilku lat ciekawy element krajobrazu także polskich miast. Moda na industrialną architekturę pokazuje, jak poszukiwania nowych rozwiązań często prowadzą do wykorzystywania wzorów z przeszłości.

Moskitiery – sprzymierzeńcy w walce z owadami »
Tekst opublikowany 2011-06-08, opracowanie opr. EP
Chociaż piękną pogodą cieszymy się dopiero od niedawna, to już wielu z nas doznało bolesnych ukąszeń. Wiosną i latem owady są bardzo uciążliwe. Ich brzęczenie nocą nie pozwala spać, a ugryzienia mogą wywołać nieprzyjemną reakcję alergiczną. Jak się przed nimi chronić?

Cień Waldschule »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Osiemdziesiąt lat to ogromny, czasem wręcz przygniatający bagaż setek, tysięcy minionych dni dla steranego życiem człowieka. Prawda ta w szczególny sposób dotyczy ludzi, których dzieciństwo przypadło w Polsce na tragiczny okres drugiej wojny światowej.

Kredyty drożeją przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Pożyczki konsumpcyjne są najdroższe od dziesięciu miesięcy. Ale banki oczekując znacznego wzrostu popytu na kredyty gotówkowe nie mogą przeszarżować ze wzrostem cen zadłużania.

Śledztwo w sprawie katastrofy śmigłowca umorzone »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Tomasz Woźniak
Prokuratura Okręgowa w Legnicy umorzyła śledztwo w sprawie katastrofy śmigłowca wrocławskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nad Jarostowem koło Środy Śląskiej z 17 lutego 2009 roku. Winna była nagła zmiana pogody i błędy pilota, który zginął w wypadku.

II Powiatowy Konkurs Literacki – rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie opr. EP
Tegoroczny konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych zatytułowany "Ze słów jak z gliny tworzymy wszechświaty" zorganizowany pod patronatem Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr przez. pisarkę Iwonę Banach i nauczycielkę Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych Aldonę Wilas - przyniósł zaskakujące rezultaty.

Urlop w domu czy w podróży? »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie pointb.pl
Czas intensywnych wyjazdów urlopowych już od dawna nie stanowi domeny wyłącznie sezonu wakacyjnego. Jednocześnie wielu Polaków świadomie decyduje się spędzić swoje wolne dni w miejscu zamieszkania.

Jak uniknąć groźnych infekcji pokarmowych »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie Flywheel Public Relations
Europejczyków zelektryzowały ostatnio doniesienia o śmiertelnych przypadkach zatruć pałeczkami okrężnicy EHEC. Jak dotąd eksperci nie ustalili jeszcze skąd pochodzą produkty, na których znalazła się bakteria. Wszystko wskazuje na to, że centrum zakażenia mieści się na Starym Kontynencie. Wielu Polaków planuje wyjechać na wakacje właśnie do krajów europejskich. W zaistniałej sytuacji powinniśmy wiedzieć, jak postępować, by ustrzec się przed zakażaniem niebezpieczną bakterią. Poniżej kilka cennych porad.

Ile może dorobić emeryt i rencista? »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie ZUS
Od 1 czerwca zwiększyły się kwoty dodatkowych przychodów, które mogą uzyskiwać aktywni zawodowo emeryci i renciści, bez konsekwencji zmniejszenia lub zawieszenia ich świadczeń z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kto najlepszy w siatkówce plażowej? »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie MOS
2 czerwca na terenie OWS w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej.

Policjanci Dzieciom  »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie KPP Bolesławiec
W miniony weekend bolesławieccy policjanci uczestniczyli w festynach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka.

Miał 900 porcji narkotyków »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie KPP Bolesławiec
Na trzy miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o handel narkotykami. W mieszkaniu podejrzanego bolesławieccy policjanci znaleźli blisko 900 porcji narkotyków.

Zabezpiecz swój rower  »
Tekst opublikowany 2011-06-07, opracowanie KPP Bolesławiec
Sezon rowerowy w pełni, coraz częściej wybieramy się na rowerowe wycieczki. Pozostawiając rower u celu podróży powinniśmy pamiętać o jego zabezpieczeniu.

Odkryć tajemnice Daisy »
Tekst opublikowany 2011-06-06, opracowanie Opr. aw
Padły już pierwsze klapsy na planie fabularyzowanego filmu dokumentalnego o księżnej Daisy. Zdjęcia na terenie Dolnego Śląska i Pszczyny potrwają do końca maja. - Chcemy pokazać biografię niezwykłej kobiety, której działalność zapisała się trwale w dziejach nie tylko Dolnego Śląska - mówi reżyser Maciej Kieres

Popłyną z nurtem Odry »
Tekst opublikowany 2011-06-05, opracowanie aw
Popłyną Odrą od Wrocławia aż do Szczecina: 32 - letni kapitan, 4 - letni pierwszy oficer i kot pokładowy. Śledź ich przygotowania i podróż właśnie u nas.

Gienek Loska wygrał X-Factora »
Tekst opublikowany 2011-06-05, opracowanie as
Mieszkający od 7 lat we Wrocławiu Gienek Loska wygrał pierwszą polską edycję programu X-Factor.

Czworonożny piłkarz »
Tekst opublikowany 2011-06-04, opracowanie TOW
Max uwielbia grać w piłkę ze swoim przewodnikiem, st. aspirantem Mariuszem Koteckim.

To klasyczny kryminał »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie RMF
Mamy do czynienia z tragicznym i dziejącym się naprawdę, ale jednak klasycznym kryminałem. Nie wiemy, kto zabił - o śmiercionośnej bakterii mówił zastępca szefa GIS Jan Orgelbrand.

Mieszkania w rok potaniały o 3,4 proc. »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Ceny mieszkań, po jakich w maju zawierali transakcje klienci Open Finance i Home Broker, od kwietnia niemal nie uległy zmianie. Za to w skali roku potaniały o 3,4 proc. A to nie koniec.

Turniej Koszykówki Ulicznej »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie MOSiR
Serdecznie zapraszamy na Otwarte Mistrzostwa Bolesławca 2011 w Koszykówce Ulicznej. Turniej już w sobotę, 11 czerwca!

Po trójboju lekkoatletycznym »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie MOSiR
W dniach 30 - 31 maja na stadionie miejskim w Bolesławcu wspólnie z MOSiRem odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym.

Najbardziej zadłużony Polak jest winien 89 mln »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie InfoMonitor, Money.pl
Na koniec maja 2011 roku liczba osób mających problemy z terminowych regulowaniem zobowiązań wynosi 2 101 218 – wynika z najnowszej, 16. edycji raportu InfoDług przygotowanego przez BIG InfoMonitor, firmę prowadząca Rejestr Dłużników. Grupa ta powiększyła się o ponad 3%. Wzrosła również ogólna kwota zaległości i wynosi obecnie niecałe 31 mld złotych, jednak dynamika tego wzrostu wyhamowuje. Są też inne pozytywne informacje, w ciągu ostatnich trzech miesięcy z zaległymi płatnościami poradziły sobie 94 694 osoby – czyli blisko 5% wszystkich zadłużonych.

Udany miesiąc funduszy obligacji »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W maju większość inwestorów lokujących oszczędności w funduszach akcji zanotowała straty. Zadowoleni mogą być za to amatorzy funduszy polskich obligacji.

Nowy kierownik Rewiru Dzielnicowych  »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie KPP Bolesławiec
Asp. Rafał Kurz został nowym kierownikiem Rewiru Dzielnicowych w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Nie daj się oszustowi!  »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci ostrzegają, szczególnie osoby starsze i samotnie mieszkające przed oszustami.

Festyny z okazji Dnia Dziecka  »
Tekst opublikowany 2011-06-03, opracowanie KPP Bolesławiec
Starostwo Powiatowe, Młodzieżowy Dom Kultury, bolesławieccy policjanci zorganizowali festyn dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych zostały przygotowane m. in.: pokazy sprzętu policyjnego i innych służb oraz wiele atrakcji takich jak: malowanie twarzy, ceramiki, batuta.

Na okrągło w ogrodzie »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. EP
Kto powiedział, że wszystkie ścieżki muszą prowadzić bezpośrednio do celu? W naszym własnym ogrodzie z pewnością ta zasada nie musi być obowiązująca. Kręte ogrodowe alejki doprowadzą nas zawsze tam gdzie trzeba, ale bardziej atrakcyjnym szlakiem.

Dom szkieletowy, czyli jaki? »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie opr. EP
Rozwój technologii w budownictwie umożliwia inwestorowi wybór najbardziej odpowiedniej metody wznoszenia domu. Oparte na drewnie szkieletowe konstrukcje, mimo rosnącej popularności, nadal kojarzą się raczej z domkami letniskowymi, niż z tradycyjną zabudową jednorodzinną. Wynika to głównie z braku wiedzy inwestorów na temat różnych możliwości budowy domu w technologi szkieletowej.

Forum na najbliższy tydzień »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie BOK-MCC
Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92. Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl . Serdecznie zapraszamy!

Wicemistrzostwo Świata »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Starostwo Powiatowe
Bartek Szeliga reprezentujący Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwinach zdobył srebrny medal, przegrywając tytuł mistrzowski zaledwie o 4 sekundy. To kolejny sukces biegaczy z Iwin. Powiat Bolesławiecki był sponsorem wyjazdu młodych biegaczy na Mistrzostwa Świata rozgrywane we Włoszech.

Nasze złoża warte nawet bilion dolarów? »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Interia.pl
Bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju zależy od wykorzystania potencjału gazu łupkowego w Polsce - uważają eksperci Instytutu Globalizacji. Nasze złoża mogą być warte nawet bilion dolarów.

Lokaty rosną, ale bardzo skromnie »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Oprocentowanie lokat powoli pnie się do góry. Ale na zauważalne wzrosty prawdopodobnie przyjdzie poczekać do ostatniego kwartału 2011 r. Póki co główna rozgrywka o oszczędności Polaków od miesięcy toczy się wśród kilku tych samych instytucji.

Zapraszamy na wernisaż! »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie BOK-MCC
4xP – to tytuł wystawy, której wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00 w piątek, 3 czerwca. Ekspozycję prezentowaną w Galerii Długiej tworzyć będą prace wykonane przez uczestników zajęć w technikach ceramicznych, szklarskich oraz rysunku i malarstwa.

Festiwal nauki »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Daniel Biernat
W Gimnazjum Samorządowym nr 3 w Bolesławcu odbył się „Festiwal nauki” połączony z „Dniem sportu szkolnego” i „Turniejem talentów”.

Orka otwarta »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie Daniel Bierna
Najdroższa i chyba najbardziej przez mieszkańców Bolesławca oczekiwana inwestycja znalazła swój finał. - Park Wodny „Orka” został oficjalnie otwarty. Jako pierwsza wstęgę przecięła młodziutka pływaczka Agata Knapik.

4 pory roku w mozaice »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie BOK-MCC
W sobotę, 28 maja, w holu Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbył się wernisaż wystawy "Ceramiczny Kalendarz". Można na niej obejrzeć prace, które powstały podczas tegorocznych ferii zimowych w Pracowni Ceramiczno-Rzeźbiarskiej.

Kibic Śląska zginął przez wygłupy »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie TOW
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci kibica Śląska Wrocław jadącego na mecz Miedzi Legnica. Zarzuty składania fałszywych zarzutów i nie udzielenia pomocy usłyszą jego koledzy.

Telefon bezpieczeństwa dla zagranicznych turystów »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie KPP Nysa
Ruszył telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Pod bezpłatnym numerem 0 800 200 300, każdy uzyska niezbędne informacje o zasadach bezpiecznego podróżowania po Polsce. Kolejny raz będzie on służył pomocą turystom w sezonie wakacyjnym.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-06-02, opracowanie red
Bilety do kina 5D i do Heliosa przy ul. Kazimierza Wlk., kosmetyki firmy Natura i karnety na nordic walking - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Za mundurem...  »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Starostwo Powiatowe
Komisja orzekająca przydatność do służby wojskowej w ubiegłym tygodniu zakończyła pracę. Powołana przez Wojewodę Dolnośląskiego, od 27 kwietnia do 25 maja przebadała 533 mężczyzn urodzonych w 1992 roku. O rozmiarach pracy Komisji może świadczyć fakt, że dziennie zgłaszało się od 33 do 40 młodych ludzi.

Turniej Przyjaciół Brydża – Zagraj z mistrzem  »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Starostwo Powiatowe
Brydż sportowy to dyscyplina sportu zyskująca w Bolesławcu coraz większą rzeszę miłośników. Nie tak dawno donosiliśmy o sukcesie młodych podopiecznych MDK na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a w zeszłą sobotę rozegrana została kolejne edycja Turnieju Przyjaciół Brydża. Powiat Bolesławiecki był współorganizatorem wydarzenia.

RnS: pół miliarda zł od skarbu państwa »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Wzrost stóp procentowych to zmartwienie nie tylko kredytobiorców, ale i rządu, który zobowiązał się dopłacać połowę odsetek i – mimo problemów budżetowych – od pół roku nie potrafi wprowadzić zapowiadanych zmian w programie Rodzina na Swoim.

Dziecko może zapłacić podatek od prezentu! »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Dziecko obdarowane przez rodziców drogim prezentem – na przykład ich samochodem lub znaczną wpłatą na konto oszczędnościowe – musi powiadomić o tym fiskusa. W przeciwnym razie, choć to prezent od jego najbliższych, będzie musiało zapłacić podatek.

Witajcie w naszej bajce »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie SP 2 Bolesławiec
We wtorek, 31 maja, uczniowie klasy II c z SP nr 2 wraz z panią Małgorzatą Grzyb zorganizowali dla uczniów swojej szkoły oraz dla swoich rodziców przedstawienie pt. "Pampilio".

Czytali dzieciom baśnie »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie SP 2 Bolesławiec
24 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu odbyła się impreza w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom, w której uczestniczyli goście: Wiceprezydent Miasta- pan Kornel Filipowicz, Naczelnik Wydziału Społecznego- pani Beata Sulska, Dyrektor Samorządowego Gimnazjum nr 3- pani Ludmiła Rutka, Dyrektor S.P.nr 2- pani Łucja Wyrzykowska, Wicedyrektor S.P. nr 2 - pani Renata Sobko.

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie opr. as
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB we Wrocławiu ostrzega, że na Dolnym Śląsku wystąpią dziś burze. Podczas opadów będzie wiał silny wiatr, możliwe są również opady gradu.

Ruszyła sprzedaż biletów na walkę stulecia »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie AS
Punktualnie o godz. 12 ruszyła dziś sprzedaż biletów na walkę Kliczko vs. Adamek, która 10 września odbędzie się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Stawką pojedynku jest mistrzostwo świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Wehikułem czasu z Daisy »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie Opr. aw
Już w poniedziałek, 6 czerwca, rozpoczną się zdjęcia do filmu dokumentalnego o Księżnej Daisy. Przez tydzień Zamek Książ przeniesie się do XIX i XX wieku. Wszystko za sprawą produkcji realizowanej przez TVP Wrocław i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu .

Dolnośląscy urzędnicy nieźle zarabiają  »
Tekst opublikowany 2011-06-01, opracowanie LZ
Dolny Śląsk to województwo, w którym urzędnicy gmin i powiatów są jednymi z najlepiej zarabiających w Polsce. Tak wynika z raportu GUS.

Dzisiaj
Sobota 21 maja 2022
Imieniny
Jana, Moniki, Wiktora

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl