Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 177 informacji. Wszystkie poniżej.

O filmie wiedzą wszystko »
Tekst opublikowany 2011-04-29, opracowanie Opr. ed/BOK-MCC
Kolejne wyróżnienia dla młodych bolesławian! Tym razem wzięli oni udział w XXII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie, gdzie zajęli czołowe miejsca.

Policyjny kryptonim: ''Majowy weekend'' »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie aw
Noga z gazu i zapięte pasy - tak w skrócie można określić rady dzięki którym nie dostaniemy mandatu podczas majówki.

Powstane muzeum Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie umwd
Historia spleciona z teraźniejszością, mozaika dolnośląskich samorządów oraz wysokiej klasy dzieła sztuki w towarzystwie nowoczesnych multimediów. Takie idee przyświecają utworzeniu we Wrocławiu Muzeum Dolnego Śląska, które siedzibę będzie miało w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Majówka w górach czy Czechach? »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie umwd
Długi weekend majowy w Czeskich Karkonoszach, Brnie lub Pradze? Czemu nie! Województwo Dolnośląskie i Przewozy Regionalne przygotowały dla pasażerów kolei nie lada atrakcje.

Najlepsi piłkarze w powiecie »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Opr. ed
Dziewczyny z Gimnazjum w Nowogrodźcu zostały Mistrzyniami Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej. Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum nr 3 z Bolesławca. Mistrzostwa odbyły się w dniach 19-27.04.11. na boiskach „ORLIK” w Osiecznicy (dziewczęta), oraz w Gromadce i Warcie (chłopcy).

Lecisz tanimi liniami, uważaj na opłaty dodatkowe »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie dotPR
W tanich liniach bez problemu można zarezerwować bilet do Barcelony czy Mediolanu za 100 zł. Jednak, gdy pasażer chce wziąć ze sobą dużą walizkę, wybrać miejsce na pokładzie czy po prostu zapłacić za bilet, musi ponieść dodatkowe koszty. Wysokość takich opłat może wynieść nawet 250 zł.

Banki przepłacają za lokaty »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Najwyżej oprocentowana lokata bankowa daje zarobić 20 proc. w skali roku. Takiego zysku może pozazdrościć nawet wielu inwestorów giełdowych.

Każda praca niesie zagrożenia »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie aw
Jeśli myślisz, że skoro pracujesz w biurze wypadki przy pracy Cię nie dotyczą, grubo się mylisz. Dziś przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy.

Starasz się o kredyt hipoteczny? Nie daj się zaskoczyć! »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Emmerson S.A.
Wybierając się na spotkanie z przedstawicielem banku dotyczące kredytu hipotecznego, warto się do niego dobrze przygotować. Poniżej przedstawiono kilka kwestii, o których warto pamiętać, a z których nie do końca zdaje sobie sprawę większość kredytobiorców.

Odbyła się VIII sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Opr. ed/UM
Głównym temat obrad była informacja o stanie oświaty w Gminie Miejskiej Bolesławiec oraz debata o oświacie miejskiej.

Bolesławiec dla Japonii »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Daniel Biernat
W środowy wieczór Bolesławiec solidaryzował się z ofiarami trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. W ramach akcji pomocy w kinie „Forum”odbył się koncert charytatywny zespołu „Sumptuastic”.

Nie licz tylko na ślubne ''koperty'' »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie BrandScope
Ślub księcia Williama i Kate Middleton, na którym bawić się będzie ponad 2 tys. gości, ma kosztować blisko 90 mln zł. Sporą część kosztów pokryją brytyjscy podatnicy. Doradcy Aspiro z Dolnego Śląska sprawdzili jak w Polsce finansujemy uroczystości ślubne, zwłaszcza kiedy nie możemy liczyć na wsparcie z królewskiego skarbca.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie red
Rejsy po Odrze, kino 5D, szalona majówka i Thanks Jimi Festival - wszystko to możesz mieć za smsa.

Emisja monet ''Beatyfikacja Jana Pawła II'' »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie NBP
W czwartek 28 kwietnia 2011r. Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monety okolicznościowych upamiętniające beatyfikację papieża Polaka, Jana Pawła II.

Kolejny sukces Idy Paluszczyszyn  »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie opr. ed/BOK-MCC
Za nami już XI Edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Paul Klee - Spacer z kolorem Laureatką została Ida Paluszczyszyn, wychowanka Pracowni Ogólnoplastycznej BOK-MCC.

Jan Paweł II w sztuce medalierskiej »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie UM Bolesławiec
"Na spotkanie człowieka – Jan Paweł II w sztuce medalierskiej" to tytuł wystawy, którą można oglądać od dnia 29 kwietnia 2011 r. w budynku Działu Historii Miasta Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14. Na ekspozycji, przygotowanej z myślą o uczczeniu niezwykłego wydarzenia, jakim jest beatyfikacja Jana Pawła II, zaprezentowano około 120 medali upamiętniających wydarzenia związane z postacią Ojca Świętego, począwszy od momentu wyboru na Papieża, poprzez miejsca Jego pielgrzymowania i kolejne rocznice pontyfikatu.

Dodatkowe miejsce na sprzdaż alkoholu »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie UM Bolesławiec
27 kwietnia 2011 r. odbyła się VIII sesja Rady Miasta Bolesławiec.

''Biegamy z Europą'' - Bolesławiec 2011 »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie opr. EP
3 maja,w rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Rada Powiatowa SLD w Bolesławcu organizuje - Memoriał im. Jerzego Szmajdzińskiego "BIEGAMY Z EUROPĄ" - Bolesławiec 2011.

Wygraj wejściówkę na występ Andropauza! »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie ed
To już kolejny konkurs w którym nasi czytelnicy mogą wygrać wejściówki na znakomite występy. Tym razem mamy 3 podwójne bilety na występ największych gwiazd polskiego ekranu., który odbędzie się 28 kwietnia o godzinie18.00 w sali kina Forum.

Festiwal Dobrego Piwa »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie CK Zamek
27 browarów z Polski, Czech, Niemiec oraz Belgii, 60 rodzajów piw lanych, setki piw butelkowych, liczne degustacje, briofilskie wystawy, "piwne" wykłady oraz warsztaty warzenia piwa – za niespełna dwa tygodnie, 7-8 maja, we wrocławskim Centrum Kultury "ZAMEK" odbędzie się II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, jedna z największych imprez w kraju poświęcona oryginalnym smakom złocistego trunku. W programie Festiwalu oprócz punktów związanych z piwem znalazły się również, koncerty rockowe i etniczne, jarmark produktów ekologicznych, konkursy z nagrodami oraz blok atrakcji dla najmłodszych.

Jak nie płacić podatku od zysków giełdowych?  »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
PIT38 – najprostsze do wypełnienia zeznanie podatkowe i zarazem najboleśniejsze. Zysk z inwestycji giełdowej to przecież nagroda za podjęte ryzyko, stracone nerwy i przedwcześnie posiwiałe skronie. Czy można się jakoś od podatku wywinąć?

67 milionów złotych na inwestycje w odnawialne źródła energii »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie DIP
67 milionów złotych – tyle środków przeznaczono na wsparcie przedsiębiorstw energetycznych chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Konkurs o dotacje na ten cel ogłosiła Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, odpowiedzialna za podział środków unijnych dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Prawo jazdy bez stresu? »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie INTERIA.PL
Czy po 30 godzinach kursu można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy i go zdać? Wybierając samochód z "automatem", szanse na to wzrastają.

''Wielkanoc'' - podsumowanie policyjnych działań  »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie KPP Bolesławiec
Podczas Świąt Wielkanocnych bolesławieccy policjanci prowadzili wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas świątecznych dni zarówno na drogach jak i w całym powiecie.

Chciał skoczyć z krzyża  »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławieccy policjanci odwiedli od próby samobójstwa 46-letniego mężczyznę. Desperat chciał skoczyć z Krzyża Milenijnego.

Rosną kredyty wiosną »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co ma wiosna do kredytów? Bardzo wiele. Wiosenny przypływ energii mobilizuje do działania, mimo że nie na wszystkie pomysły wystarcza pieniędzy. W efekcie maj to tradycyjnie miesiące kiedy widać skok popytu na kredyty konsumpcyjne.

Uczą się na modelach »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie opr. Daniel Biernat/ Foto: plut. Sławomir Obuchowi
W dywizjonie przeciwlotniczym 10. Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) w Świętoszowie szkoliła się grupa operatorów zajmującą się obsługą i eksploatacją modeli latających.

Bóg – Honor – Ojczyzna »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Bóg – Honor – Ojczyzna – te wartości przez wszystkie lata młodzieńczego, a następnie w pełni dorosłego życia przyświecały Michałowi Zatylnemu, mieszkającemu w podbolesławieckich Nowych Jaroszowicach.

Podpalił pojemniki na śmieci  »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o podpalenie 5 pojemników na śmieci w centrum miasta. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

VIII zmiana wraca do domu  »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie opr. Daniel Biernat/ fot. Artur Weber - PKW
Po sześciu miesiącach zakończyła się VIII zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Gen. Andrzej Reudowicz wraca do 10 BKPanc w Świętoszowie, a żołnierze do macierzystych jednostek.

Godziny pracy ZUS w poniedziałek, 2 maja  »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Opr. ed
ZUS informuje o godzinach pracy w dniu 2 maja 2011 r.

Ukradli BMW, grozi im 10 lat »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Opr. ed
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom podejrzanym o kradzież z włamaniem do samochodu i paserstwo.

Bolesławiec dla Japonii »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Żurawie to symbol łączenia się w bólu oraz nadziei na lepszą przyszłość. To właśnie one będą motywem przewodnim działań, które BOK-MCC zaplanował na jutro. Zapraszamy wszystkich do udziału w charytatywnym koncercie oraz bezpłatnych warsztatach origami.

Fart uczy się chodzić »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie aw
Pies, którego właściciele urządzali przyjęcie, gdy on zdychał z powodu poważnego zakażenia oskalpowanej łapy, miał już operację i uczy się na nowo chodzić.

Zabawa obok oskalpowanego psa »
Tekst opublikowany 2011-04-23, opracowanie aw
Amputowana łapa to cena, jaką pies musiał ponieść za skrajnie nieodpowiedzialnych właścicieli. Sprawa rozegrała się w Krynicznie, koło Środy Śląskiej.

Przygotuj z nami świąteczne śniadanie »
Tekst opublikowany 2011-04-23, opracowanie ed
Święta Wielkanocne są obchodzone w naszym kraju bardzo szczególnie. Polacy znani są już z tego, że w tych dniach stół ugina się od różnego rodzaju mięs oraz jajek pod każdą postacią. Co roku, każda gospodyni szykuje na święta te same potrawy. Czasem warto dodać, tylko jeden składnik, aby przyrządzane smakołyki nabrały innego wyrazu. Na to szczególne śniadanie czekamy cały Wielki Post, dlatego warto przyłożyć się do tego, żeby było wyjątkowe. Publikujemy klika sprawdzonych przepisów, które warto wykorzystać w swojej kuchni.

Branża budowlana na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie SILKA YTONG
Koncepcja ogólnopolskiego roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG (które już 26-27 kwietnia zawita do Wrocławia) została stworzona, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, ekip wykonawczych, a także szkół o profilu budowlanym. Dane dotyczące branży, opracowane przez Annę Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, potwierdzają potrzebę inicjowania akcji, które wielowymiarowo wspierają edukację budowlaną.

Odpowie w sądzie za pogryzienie policjanta »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie TOW
Nawet 15 lat więzienia grozi 29-letniemu Franciszkowi M. za atak i pogryzienie policjanta na izbie wytrzeźwień. Straszył funkcjonariusza, że jest zarażony wirusem HIV.

Tylko nie szlauchem »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie aw
Nie przesadzajcie z wodą w Lany Poniedziałek. Patrole policji i strażników będą zwracać szczególną uwagę na takich "żartownisiów"

Emerytury będą coraz droższe i coraz niższe »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Dokonane niedawno zmiany w systemie emerytalnym nie rozwiązały zasadniczego problemu. Polega on na tym, że zmiany demograficzne wkrótce doprowadzą do niewydolności dotychczasowych rozwiązań. Aby temu zapobiec konieczne są bardziej radykalne posunięcia.

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów TLK »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie PKP Intercity
W związku z prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe SA - pracami modernizacyjnymi na odcinku Lubliniec – Opole w dniach od 27 kwietnia do 31 maja nastąpią istotne zmiany w rozkładach jazdy wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych kursujących przez Częstochowę, Opole do/z Wrocławia. Zmiany dotyczyć będą godzin przyjazdów i odjazdów pociągów ze stacji początkowych/pośrednich/końcowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na wcześniejsze odjazdy pociągów ze stacji początkowych i pośrednich.

Uratują gościszowski zamek?  »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie ed
Gościszowski zamek jest pozostałością obiektu, który został zniszczony podczas II wojny światowej. W chwili obecnej jest praktycznie doszczętnie zdewastowany. Z tego powodu Stowarzyszenie ,,Monitoring” zorganizowało spotkanie funkcjonariuszy państwowych, które miało na celu wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie ratowania zabytku. Wielu zaproszonych gości nie zabrało głosu, gdyż zwyczajnie nie pojawili się na spotkaniu.

Bezpieczna Wielkanoc na drogach »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie KWP Wrocław
Już od 22 kwietnia 2011r. rozpoczną się działania pod kryptonimem „Wielkanoc” na drogach województwa dolnośląskiego i potrwają do 25 kwietnia 2011 roku. Policjanci w okresie świątecznym czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych. W tym czasie funkcjonariusze spodziewają się zwiększonej liczby samochodów na drogach. Dla wielu będzie to czas wyjazdów z domów do osób najbliższych.

Dopłacasz do PIT-a? – zrób to mądrze »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie BrandScope
Ostateczny termin składania deklaracji podatkowych za rok 2010 zbliża się nieubłaganie i niestety dotyczy on także tych, którzy do swojego PIT-a będą zmuszeni dopłacić. Co zrobić, gdy kwota dopłaty przerasta nasze jednorazowe możliwości? Zaciągnąć oprocentowany kredyt w banku, czy spłacać odsetki podatkowe (jeśli urząd skarbowy w ogóle wyrazi na to zgodę)? Doradcy finansowi Aspiro z Dolnego Śląska we współpracy z portalem ePodatnik.pl. postanowili poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Rosną kredytowe apetyty Polaków »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Topnieje zapał do oszczędzania, rośnie chęć do zadłużania się – wynika z danych NBP za marzec. Jak podaje Pentor w kwietniu jeszcze bardziej widać spadek ochoty do zakładania lokat terminowych i wzrost apetytu na kredyty.

Iście świąteczna pogoda »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie aw
Wielkanoc zapowiada się słonecznie i ciepło. Aura wymarzona na święta.

Twoje auto też czeka majówka »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie dobocom
Święta wielkanocne oznaczają dla wielu z nas pierwszą po zimie daleką podróż samochodem. W tym roku w trasę wyruszymy jeszcze liczniej – niezwykle korzystny układ świąt w kalendarzu sprawia bowiem, iż biorąc kilka dni urlopu można połączyć weekend wielkanocny z majowym i w najlepszym przypadku wybrać się na ponad tygodniowe wakacje. Niezależnie jednak od długości naszego urlopu, nadchodzące dni dla nas oznaczają odpoczynek, a dla naszego pojazdu ciężką pracę w warunkach zupełnie innych niż te, w których poruszaliśmy się jeszcze niedawno w okresie zimowym.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Gim. Lwówek Śl.
W kwietniu br. w dolnośląskich szkołach już po raz drugi realizowana była akcja "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", której celem jest ratowanie polskich nekropolii poza wschodnią granicą.

Krótkowzroczność - problem młodego pokolenia »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie dotPR
Problemy z prawidłowym widzeniem ma już ponad połowa Polaków. Najbardziej niepokojący jest jednak fakt, że coraz gorzej widzą nie tylko osoby starsze, ale też młodzież. Przyczyn takiego stanu rzeczy poszukuje się w czynnikach genetycznych, niezdrowym stylu życia, ale przede wszystkim w postępie technologicznym.

Wyróżnienie „Lex et Patria” dla 23Brygady Artylerii »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie opr. ed
20 kwietnia w auli Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie rozstrzygnięto VI edycję konkursu „Lex et Patria”. W gronie wyróżnionych, najbardziej praworządnych jednostek Sił Zbrojnych RP znalazła się 23 Brygada Artylerii.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie red
Szalone majówka, koncerty poświęcone Jimiemu Hendrixowi, kino 5D i filharmonia - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Wielkanocna wizyta u chorych »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Gim. Lwówek Śl.
Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi grupa uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim odwiedziła pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego w Gryfowie Śląskim, by choć na chwilę uszczęśliwić chorych i samotnych ludzi oraz złożyć im świąteczne życzenia.

Wielkanoc w wersji light? »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie inPlus PR
Babki, mazurki, jajka, szynka i biała kiełbasa to główni bohaterowie wielkanocnej uczty. Niewątpliwie są to pokusy, które zagrażają zgrabnej sylwetce. Jednak czas spędzony przy suto zastawionym stole nie musi przełożyć się na dodatkowe kilogramy. Podpowiadamy co i jak jeść, aby Wielkanoc kojarzyła nam się nie tylko ze smacznym, lecz i zdrowym jedzeniem.

Zmiana w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu  »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie KPP Bolesławiec
19 kwietnia 2011 r. na odprawie służbowej Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu insp. Grzegorz Chirowski uroczyście ogłosił, że nowym I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu został podinsp. Artur Ciupa.

Głosujący na dzielnicowych nagrodzeni  »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie KPP Bolesławiec
19 kwietnia 2011 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu Komendant Powiatowy Policji insp. Grzegorz Chirowski wręczył upominki dwóm osobom, które głosowały w plebiscycie na "Najlepszego Dzielnicowego".

''Mały Bolesławiec'' w Zwickau »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie MDK Bolesławiec
Zespół Pieśni i Tańca "Mały Bolesławiec" z Młodzieżowego Domu Kultury spędził 3 dni w Zwickau (Niemcy) na warsztatach taneczno – wokalnych.

Spisało się już ponad 2 mln osób »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie GUS
W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 przez Internet spisało się już ponad 2 mln osób.

Więcej rozpoczętych budów i pozwoleń »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W okresie ostatnich 12 miesięcy rozpoczęto budowę blisko 162 tys. mieszkań. To najwięcej od przeszło dwóch lat – wynika z danych GUS.

Wydadzą resztę „Smoleńskiem” »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Paf
Zobacz, jakie dwuzłotówki pojawiły się we wrocławskich sklepach.

Bolesławiec walczy z białaczką »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Opr. ed
Już 7 maja, w sobotę każdy z nas będzie mógł się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku, wystarczy mieć przy sobie nr PESEL. Akcja zorganizowana została w ramach Pikniku PCK i ma na celu rozpowszechnienie ratowania chorych przez dawców. Dołącz do 360 osób z naszego powiatu i okolic, które już się zarejestrowały.

Tragiczny wypadek »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Daniel Biernat
Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj w Bolesławcu. Pracownik budowlany spadł z rusztowania. Mężczyzna nie żyje. Miał zaledwie 23 lata.

Policjant pomógł przez telefon uratować małe dziecko  »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie KPP Bolesławiec
Zastępca Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu odebrał wczoraj podziękowania i kwiaty od matki 1,5 rocznego chłopca za pomoc w uratowaniu jej synka. Pod koniec marca br. chłopiec nagle zaczął się dusić. Jego starszy brat wzywając pomocy zadzwonił na 112. Policjant, który odebrał telefon instruował cały czas telefonicznie matkę chłopca m.in. jak sprawdzić, czy dziecko ma drożne drogi oddechowe, czy wyczuwalne jest tętno, jak prowadzić dalej sztuczne oddychanie. Jego kolega – oficer dyżurny w tym czasie wzywał pogotowie.

Bezpieczne Święta Wielkanocne  »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie KPP Bolesławiec
Zbliżają się Święta Wielkanocne Jest to okres kiedy znacznie wzrasta natężenie ruchu, dlatego też w dniach od 22 do 26 kwietnia na drogach powiatu bolesławieckiego i na terenie miasta prowadzone będą wzmożone działania bolesławieckich policjantów.

Nie tylko mieszkanie »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Piotr Bugaj
Rozwój inwestycji budowlanych w największych polskich miastach niweluje powstały przez lata deficyt mieszkaniowy. Kolejne nieruchomości nabierają przy tym zupełnie nowego charakteru.

Żłobek pomysłem na biznes? »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie ed
Odpowiedni lokal, wkład finansowy oraz profesjonalna kadra. Trzeba spełnić przede wszystkim te trzy warunki, aby założyć własny żłobek. Sprawdziliśmy krok po kroku jak się za to zabrać.

Prezydent Bolesławca ponownie szefem Euroregionu Nysa »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie UM Bolesławiec
18 kwietnia 2011 r. odbyła się XXX Konferencja Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa (SGP ERN). Najważniejszym punktem konferencji było dokonanie wyboru nowego Konwentu i Prezydenta Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa.

Pożyczki tanieją »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Kredyty gotówkowe tanieją, ale na niedrogą pożyczkę w dalszym ciągu mogą liczyć tylko najbardziej wiarygodni konsumenci. Banki prześcigają się coraz niższym oprocentowaniem, brakiem prowizji i nagrodami, a klientom coraz trudniej porównać oferty.

Bolesławieckie „Orliki” niepokonane »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Daniel Biernat
Młodzi zawodnicy BKS Bobrzanie kompletem zwycięstw zakończyli II rundę Okręgowego Turnieju Orlików. Tak rodzi się przyszła kadra BKS-u.

Postaw Na Odporność - zacznij od diagnozy »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie opr. EP
W ramach Światowego Tygodnia Immunologii (22-29.04.2011) rozpoczęła się Ogólnopolska Społeczna Kampania Edukacyjna "Postaw Na Odporność - zacznij od diagnozy", której celem jest wzrost świadomości na temat objawów oraz możliwej diagnosytki i leczenia pierwotnych niedoborów odporności (PNO).

Ulotki Dziubińskiego »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Czas w swoim przemijaniu jest nieubłagany – czują to zwłaszcza ludzie starsi. Wielokrotnie wracają wspomnieniami do wydarzeń sprzed lat, pozornie pospolitych i błahych, które jednak z różnych powodów w ich pamięć zapadły niezwykle głęboko. W zadumie wydobywają z zakamarków świadomości zapomniane sylwetki i twarze osób, dawno już będących po tamtej stronie mitycznego Styksu.

Nagrodzeni warsztatowicze  »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Po raz kolejny niezależne jury postanowiło nagrodzić dzieci i młodzież, która bierze udział w zajęciach w naszej Pracowni Ceramiczno-Rzeźbiarskiej. Justyna Deberny, Patrycja Walczak i Wiktor Borawski to oni zachwycili swoimi pracami.

Patriotyczna majówka »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
W długi majowy weekend odbędą się uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja oraz uroczystości związane z beatyfikacją Jana Pawła II.

Remis BKS z Legnicą »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Daniel Biernat
Gol Łukasza Filipiaka, dał remis BKS na własnym boisku w meczu z Konfeksem Legnica. Bramkę dla gości strzelił Tomasz Kociszewski, dwie minuty przed końcem pierwszej połowy. Była to tzw. bramka do szatni.

''Krwawa niedziela. 1905'' Kossaka we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie UMWD, opr. EP
We wtorek 19 kwietnia Marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz Sergij Larin, Przewodniczący Kirowogradzkiej Administracji Obwodowej, podpiszą list intencyjny w sprawie przekazania stronie polskiej obrazu „Krwawa Niedziela. 1905” autorstwa Wojciecha Kossaka. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Narodowym o godzinie 11.00.

Polacy wiedzą jak tanio kupować w internecie »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie dotPR
Coraz częściej Polacy wybierają zakupy przez internet. Oszczędzają w ten sposób czas i pieniądze. Odnaleźć się w wirtualnym hipermarkecie i nie stracić głowy nie jest trudną sprawą. By wiedzieć gdzie, co i za ile warto korzystać z pomocy internetowych serwisów aukcyjnych, porównywarek cenowych oraz serwisów zakupów grupowych dostępnych online.

Bazylika w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie Daniel Biernat
Sanktuarium Maryjne w Bolesławcu już wkrótce ma szansę otrzymać honorowy tytuł bazyliki mniejszej, nadawanej dekretem papieskim świątyniom wyróżniającym się wartością zabytkową, liturgiczną, pielgrzymkową i duszpasterską.

Festiwal fryzur rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie Opr. ed
5 profesjonalnych zestawów fryzjerskich trafiło do najlepszych, zdaniem internautów, młodych fryzjerek . Po czerwonym dywanie weszły do sali bankietowej Galeria wraz ze swoimi modelkami w czwartkowe popołudnie 14 kwietnia.

Majówkę spędzimy za granicą »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie ed
Bolesławianie wyjeżdżają na majowy weekend do stolic sąsiednich państw oraz do ciepłych krajów.

Dostaną laptopy »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie ed
Koncert charytatywny, który odbył się 7 kwietnia w SP nr 3 w Bolesławcu zakończył się sukcesem. Dzięki ludziom skorym do pomocy, kwota z 2.600 zł urosła o 350 złotych.

Czekają nas ciepłe święta »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie ed
Mimo ostatnich nieco zimniejszych dni, święta Wielkanocne zapowiadają się bardzo korzystnie. Już w tym tygodniu temperatura w Bolesławcu sięgnie 20 stopni i utrzyma się w tych granicach do końca miesiąca.

Doodle 4 Google - zaprojektuj nowe logo Google! »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie opr. EP
"Każdy wie, że w Polsce…" to hasło konkursu na specjalne logo Google, które uświetni objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej 1 lipca 2011.

Uczniowie nie powinni wkuwać na pamięć! »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie WSL, opr. EP
W Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbyło się szkolenie w ramach projektu "Wirtualne laboratoria – sukces innowacji". Wzięli w nim udział także nauczyciele z Bolesławca.

Kierowców czeka rewolucja! »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Zdarzyło ci się zapomnieć dokumentów? Już niedługo nie trzeba będzie wozić ze sobą prawa jazdy ani nawet dowodu rejestracyjnego!

Przesuń sobie ratę kredytu mieszkaniowego »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie Open Finance, opr. EP
Irytuje Cię wciąż powtarzający się skok kursu waluty w dniu spłaty raty kredytu mieszkaniowego, a na dodatek pracodawca notorycznie spóźnia się z wynagrodzeniem i nie masz pieniędzy na ratę? Zmień datę spłaty kredytu. W wielu bankach jest to możliwe. Nie wymaga szczególnych formalności i kosztuje ok. 100-200 zł.

Ile wydamy na święta? »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie ed
Od nowego roku ciągle słyszymy o nieustających podwyżkach cen żywności. Czy tym samym wydamy więcej na święta Wielkiejnocy niż w zeszłym roku? Dla naszych czytelników porównaliśmy ceny produktów żywnościowych w większości bolesławieckich sklepów.

Cyrkowe akrobacje »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie ed
W czwartek, 14 kwietnia do Bolesławca przyjechał Cyrk Arlekin. Aż 15 potrójnych wejściówek na występ portal oto.boleslawiec.pl oraz Express Bolesławiecki wręczył swoim czytelnikom, którzy wzięli udział w konkursie sms-owym.

Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów  »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie KPP Bolesławiec
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów. Obserwujemy zwiększony ruch w obiektach handlowych i na parkingach przed sklepami. W gorączce świątecznych zakupów zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

''Kabecjanie dają radę'' »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu włączyli się w realizację projektu "Kabecjanie dają radę" i w jego ramach przeprowadzili spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu.

Pasjonuje Cię fotografia? Ten konkurs jest dla Ciebie! »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie Opr. ed
Jeśli lubisz robić zdjęcia, a fotografią zajmujesz się amatorsko? Ten konkurs skierowany jest właśnie dla Ciebie. Konkurs nosi tytuł Moja Mama Ukochana, dlatego wszystkie prace muszą pasować do tej tematyki.

Kręci Cię Wrocław? Kręć go »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie Opr. aw
Co Was kręci we Wrocławiu? Co sprawia, że jesteście z niego dumni? Czy będzie to piękny Rynek i imprezy się w nim odbywające? Długie spacery nad Odrą? Ostrów Tumski, ZOO, Hala Stulecia? A może zakamarki, podwórka i kamieniczki znane nielicznym, ale pełne klimatu i uroku? Zapraszamy Was do poszukiwania filmowej odpowiedzi na zadane pytania.

Rynek mieszkaniowy w Polsce w marcu 2011 »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie redNet Consulting
Trzy miesiące to w sumie krótki okres w aspekcie szeroko rozumianego rynku nieruchomości. Jeśli jednak systematycznie go śledzimy, to jest to czas, który daje nam pewne sygnały o stanie koniunktury. O ile słowo koniunktura kojarzy się z czymś pozytywnym – dobrym okresem na rynku, o tyle obecne realia rynkowe są niełatwe do jednoznacznego zinterpretowania. W zasadzie z taką trudnością mamy do czynienia zawsze, poza typową bessą lub hossą. Bo jak określić sytuację, w której mieszkania sprzedają się bardzo dobrze (np. w Warszawie prawie 1.000 mieszkań sprzedanych w marcu) oraz w której ceny są coraz niższe?

Przedsmak świątecznej atmosfery w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie ed
Do Wielkanocy zostało już niewiele czasu, dlatego już w najbliższy weekend będzie można poczuć przedsmak świątecznej atmosfery. Każdy z nas będzie mógł spróbować własnych sił w tworzeniu palmy, która weźmie udział w konkursach. Nie zabraknie też świątecznych kiermaszy, gdzie znajdziemy wiele ozdób, które wystroją nasze domy w ten szczególny czas.

Zmarł poszkodowany w wypadku przy ul. Jeleniogórskiej »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie ed
13 kwietnia, trzy tygodnie po tragicznym w skutkach wypadku samochodowym, zmarł pasażer- Grzegorz Szwabowicz.

Póki czy kiedy, czyli jaki mamy hymn »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie aw
Prof. Jan Miodek śpiewa w hymnie „kiedy”. Rozmawialiśmy z profesorem o skomplikowanym pytaniu na egzaminie gimnazjalnym.

Wystawa pokonkursowa w BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Już dziś, 14 kwietnia odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej VII Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu. Gościnnie wystapią kuratorzy prof. Stefan Ficner oraz prof. Mirosław Pawłowski.

Nasze droższe karty kredytowe »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki nie każą długo czekać na wyższe odsetki od zadłużenia na kartach kredytowych. Minął tydzień od drugiej podwyżki stóp procentowych, a kolejne instytucje podnoszą oprocentowanie plastikowych pieniędzy.

Na koniec języki obce »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie ed
Gimnazjaliści dzisiaj zakończyli trzydniowy egzaminacyjny maraton. Ostatnim etapem było sprawdzenie wiedzy z języków obcych.

Składamy zeznania przez Internet »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie ed
System do składania zeznań podatkowych przez Internet- e-Deklaracje cieszy się dużym powodzeniem. - Zarówno PIT-ów, jak i innych zeznań podatkowych przesłano w tym roku więcej niż w całym 2010 r. – czytamy na stronie internetowej Bolesławieckiego Urzędu Skarbowego.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie red
Bilet do kina czy na koncert: Raz Dwa Trzy, Piotra Roguckiego lub do Filharmonii Wrocławskiej, a potem nordic walking - wszystko to możesz mieć za smsa.

Wygraj wejściówkę do Cyrku Arlekin! »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie ed
Dla czytelników naszej gazety Express Bolesławiecki oraz portalu OtoBoleslawiec.pl, mamy aż 15 potrójnych wejściówek (każda z nich dla 1 osoby dorosłej + dwójki dzieci do lat 12) na występ Cyrku Arlekin, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 14 kwietnia, o godzinie 17.00 przy ul. Jeleniogórskiej - obok targowiska w Bolesławcu.

Medycy na linach »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Opr. Daniel Biernat/ Fot.:st. szer. Anna Linka
Na co dzień medycy służący w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie prowadzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, tym razem to oni zostali poddani sprawdzianowi z żołnierskiego rzemiosła.

Wypadki 2010 w policyjnych statystykach »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie KWP Wrocław, Paf
Spadek liczby wypadków oraz osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych odnotowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu w I kwartale 2011 roku oraz w roku 2010. Według policjantów to efekt m. in. działań podjętych przez funkcjonariuszy w trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się drogami województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Nowe Hondy dla policji »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Daniel Biernat
Policjanci bolesławieckiej drogówki mają nową broń do walki z piratami drogowymi. Są to dwa superszybkie motocykle Honda CBF 1000A.

Wypadek w Łaziskach- instruktor i kursant w szpitalu »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie ed
W wypadu wzięły udział 3 samochody osobowe, w tym jedno nauki jazdy. Przyczynę wypadku na ustala policja. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Pijany przewoził 30 tys. litrów oleju napędowego »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie KPP Bolesławiec
Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca, który przewoził samochodem ciężarowym 30 tysięcy litrów oleju napędowego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Usiłował wręczyć łapówkę  »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie KPP Bolesławiec
Mieszkaniec powiatu legnickiego z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych usiłował wręczyć policjantom łapówkę w wysokości 110 euro. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Dziś świętuje... czekolada! »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie ed
Biała, mleczna, gorzka, deserowa, nadziewana, z bakaliami... Uwielbiają ją nie tylko dzieci, ale też dorośli. Czekolada jest jednym z najbardziej popularnych słodkości i obchodzi dziś swoje święto.

Zebrali 2 600 złotych »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie ed
W czwartek, 7 kwietnia, w sali gimnastycznej SP nr 3 w Bolesławcu, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Darczyńcy spotkali się, aby pomóc Arkowi Kukawskiemu i Dominikowi Ratajczakowi. Udało się zebrać 2 600 złotych, które prawdopodobnie zostaną przeznaczone na zakup laptopów do nauki dla chłopców.

Uwaga, kleszcze! »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Lekarze weterynarii alarmują. Kleszcze na dobre przebudziły się z zimowego snu i stanowią poważne zagrożenie dla naszych psów.

Ekoplastyka szansą na zwiedzenie KOPERNIKA »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Instytut Obywatelski
Jeszcze tylko do 22 kwietnia 2011 r. można przesyłać prace na konkurs ekologiczny "Zielony Dom" skierowany do klas 4 - 6 szkół podstawowych organizowany przez Instytut Obywatelski. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest jednodniowa wycieczka do Warszawy, w trakcie której odbędzie się Gala Finałowa w Sejmie RP, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Zostaną również wręczone zestawy upominków. Dodatkowo przyznanych zostanie 10 wyróżnień: zestawy filmów przyrodniczych BBC dla szkół.

Przystąpili do egzaminu »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie ed
Dzisiejszy egzamin gimnazjalny rozpoczął się o godzinie 9.00 i obejmuje zakres wiedzy z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Zobacz najlepsze grafiki  »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie BOK-MCC
Już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia, Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej 7. Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu.

Każdy będzie pracował ze stoperem? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Interia.pl
Zdaniem Pracodawców RP ustawowe regulowanie czasu pracy jest archaizmem, który nie uwzględnia potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Ratujmy zamek w Gościszowie »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie ed
Zamek w Gościszowie, który jest jednym z najcenniejszych zabytków na Dolnym Śląsku, na chwilę obecną straszy swoim wizerunkiem. Z powodu pogarszającego się stanu zabytku, stowarzyszenie,,Monitoring” we Lwówku Śląskim postanowiło zorganizować spotkanie, które ma na celu wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie ratowania tak niezwykle cennego zabytku.

Ekonomia Społeczna w regionie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie RCWiP
Badania wskazują, że Ekonomia Społeczna jest wciąż pojęciem stosunkowo mało znanym w społeczeństwie.
Zdjęć: 5  

Niezwykła wizyta w Policji »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Opr. ed
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gromadce odwiedzili bolesławieckich policjantów.- Było nam niezmiernie miło gościć dzieci i mamy nadzieję, że takich wizyt nie zabraknie w najbliższym czasie- mówi oficer prasowy KPP w Bolesławcu, Adriana Szajwaj.

Dzieci odwiedziły policjantów »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie KPP Bolesławiec
Na koniec minionego tygodnia bolesławieckich policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gromadce

Malują pasy »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie ed
Trwa malowanie znaków poziomych. Do końca kwietnia w całym mieście drogi zostaną odświeżone, a piesi poczują się dużo bezpieczniej.

Fantazja myśliwego? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Wielu współczesnych myśliwych – wbrew temu, co się o nich czasem złośliwie mówi lub pisze – to nie tylko autentyczni miłośnicy przyrody, ale także romantyczni gawędziarze i ludzie dostrzegający w otaczającym ich świecie to, czego inni nie potrafią zobaczyć.

Malowane światłem »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Daniel Biernat
Radosne a zarazem nostalgiczne, to niektóre z opinii, które towarzyszyły wystawie pt. „Podziały światła” zaprezentowanej przez młodą bolesławiecką artystkę Magdalenę Konieczną.

Praca czeka za granicą? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Eures
Jak zaplanować swoją karierę zawodową , czy ubiegać się o pracę za granicą, jak przygotować się do spotkania z pracodawcą z danego kraju – na takie i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź już 12 kwietnia na wrocławskim Rynku. W godzinach 12-18 odbędą się tam targi "Niemiecki, austriacki i szwajcarski rynek pracy otwarty dla wszystkich". Podczas prezentacji doradcy Eures z tych trzech krajów opowiedzą o warunkach życia i pracy w swoich państwach, a pracodawcy przedstawią oferty pracy. Całe wydarzenie związane jest z tym, że od początku maja niemiecki, austriacki oraz szwajcarski rynek pracy będą dostępne dla Polaków.

Bolesławieckie talenty »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Daniel Biernat
Zespół „Random”, Magda i Bartek oraz „Modnar” to gwiazdy bolesławieckiego konkursu talentów.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Daniel Biernat
W 23 Śląskiej Brygadzie Artylerii, 39 ochotników wcielonych do odbycia przeszkolenia wojskowego wypowiedziało słowa roty. Pożegnano również tych, którzy niebawem wylecą na misję do Afganistanu.

Wrocław o zamianie tablic »
Tekst opublikowany 2011-04-10, opracowanie aw
Skandal – tak jednym słowem można oddać sens komentarzy Jacka Świata i polityków z wrocławskiego oddziału PiS, mówiących o zamianie tablic przez Rosjan.

Rok po katastrofie »
Tekst opublikowany 2011-04-10, opracowanie ed
- To największa tragedia w historii Europy – tak eurodeputowany Piotr Borys określił zeszłoroczną katastrofę samolotu prezydenckiego, w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka. Dziś przypada pierwsza rocznica tragedii pod Smoleńskiem.

Rosjanie podmienili tablicę »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie interia/RMF/PAP
Z kamienia upamiętniającego ofiary katastrofy zniknęła stara, ufundowana przez Rodziny Katyńskie, tablica. Z nowej wersji Rosjanie wycięli fragment dotyczący "sowieckiej zbrodni ludobójstwa" w Katyniu.

Figle z wiatrem  »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie aw
Wichura to problemy, szczególnie dla strażaków i właścicieli aut. Jednak może sprawić również wiele zabawy i śmiechu.

Rycerstwo zjechało na bitwę »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie TOW
- Serce się raduje, że tyle rycerstwa stanęło na nasze wezwanie! - krzyknął książę Henryk Pobożny do zebranych pod Zamkiem Piastowskim.

Powiew Wielkanocy w naszym mieście »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie ed
Już X edycja konkursu na regionalną potrawę oraz tradycyjny stół wielkanocny odbywa się w Bolesławcu. Na wydarzeniu nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu.

Znamy laureatów konkursu »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie MDK
8 kwietnia odbyły się eliminacje rejonowe 56 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Wśród laureatów jest dwoje uczniów z Bolesławca.

Bolesławiec zwycięzcą  »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie UM Bolesławiec
Zespół z Urzędu Miasta Bolesławiec zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie projektu "Geoinformacja w praktyce - Akademia INSPIRE".

Z chęcią przyjeżdżają do naszego miasta »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie UM Bolesławiec
Przez trzy dni (5—7 kwietnia) gościła w Bolesławcu grupa uczniów gimnazjum z Mariagerfjord (Dania) - partnerskiej gminy Bolesławca. 22 uczniów z duńskiej szkoły przyjechało na zaproszenie Gimnazjum Samorządowego nr 2.

Skłaniają do refleksji dzieci i młodzież »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to specjalny projekt, w który BOK-MCC zaangażowany jest od października 2008 r. Ten kompleksowy program edukacji medialnej przeznaczony jest dla wszystkich poziomów szkół i ciągle cieszy się dużym zainteresowaniem.

Uporządkujcie nam drogę »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie ed
Przy szybkim ruszaniu, koła pojazdów kręcą się w miejscu, a rowerzyści mają problemy z jazdą po ruchomej nawierzchni. Takie sytuacje zgłaszają nam czytelnicy, którzy mają dość piachu zalegającego przy ulicy Zgorzeleckiej.

Złodziej auta w rękach policji »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie Opr. ed
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzewanemu o kradzież samochodu z terenu Niemiec

Intrygujące spotkanie w ZSHiU »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie Opr. ed
Uczniowie większości bolesławieckich szkół spotkali się z pisarzem podróżnikiem- Krzysztofem Petkiem, który opowiedział im o swoim ciekawym życiu oraz przestrzegał przed różnego typu używkami. Pytaniom i autografom nie było końca.

Znów jest bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2011-04-08, opracowanie ed
Urząd Miasta dotrzymał obiecanego słowa. Połamane belki zostały wymienione, a teren placu został posprzątany. Dziękujemy za szybką interwencję.

Złapany na próbie skrobanki »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie TOW
Władysław Z., 87-letni lekarz-ginekolog stanie przed sądem za próbę nielegalnej aborcji.

Na Wielkanoc i majówkę pociągami Intercity »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Opr. aw
Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity? Przed wyjazdem na Święta Wielkiej Nocy, czy na weekend majowy warto zapoznać się z ofertą Przewoźnika. Dzięki temu korzystając z weekendowych ofert specjalnych można znacznie zaoszczędzić.

SWAT w europejskim projekcie „Saskonia – Dolny Śląsk”  »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Opr. ed
Od 6-8 kwietnia po raz pierwszy Szkolna Więź Artystycznych Talentów (SWAT) będzie współorganizować warsztaty w ramach projektu „InterKulturManagment”, które są dofinansowywane przez Unię Europejską – projekt „Saskonia – Dolny Śląsk” – już dzisiaj odbędzie się Talent Show

Pomóżmy chłopcom »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie ed
W czwartek, 7 kwietnia, na sali gimnastycznej SP nr 3 w Bolesławcu, odbędzie się koncert charytatywny "Spotkanie na moście". Uczestnicząc w wydarzeniu, będziemy mogli pomóc Arkowi Kukawskiemu i Dominikowi Ratajczakowi. Wierzymy, że wspólnymi siłami pokonamy przeciwności losu, które dotknęły chłopców. Wszystkich ludzi dobrego serca zapraszamy na koncert, który rozpocznie się o godzinie 16.00.
Zdjęć: 2  

Wątpliwe bezpieczeństwo dzieci »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie ed
Plac zabaw przy ul. Łukasiewicza jest jednym z miejsc, które najczęściej odwiedzają najmłodsi. Kolorowe huśtawki, zjeżdżalnie oraz piaskownice z daleka wyglądają bardzo ładnie. Problem zaczyna się, gdy podejdziemy bliżej.

Aby poznać losy Kłosa... »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie MZS 1, opr. EP
Wczoraj, 6 kwietnia, w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 z Ireną Kłos - emerytowaną nauczycielką tej szkoły. Wizyta pani Kłos związana była z przystąpieniem szkoły do ogólnopolskiego projektu "Katyń - ocalić od zapomnienia".

Dziś Światowy Dzień Zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie WHO/Europe, opr. EP
7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: "Brak działań dziś, brak leków jutro".

Chcieli wyłudzić kredyt- grozi im 8 lat »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Opr. ed
Bolesławieccy funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby podejrzewane o wyłudzenia kredytów i sprzętu elektronicznego. Za takie oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. – informuje oficer prasowy KPP w Bolesławcu, Adriana Szajwaj.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kapeli ze Wsi Warszawa, "Idzie nowe", Vibraslap, Smolika czy Concha Buiki lub cyrk Arlekin, a wszystko za smsa.

Tragedia pod Smoleńskiem - refleksyjna wystawa fotografii  »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie UM Bolesławiec
W sobotę, 9 kwietnia br., odbędzie się wernisaż wystawy, obrazującej echa tragedii, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 r. Tomasz Wojtasiewicz i Sławomir Guzowski to autorzy zdjęć, które można obejrzeć w Międzynarodowym Centrum Ceramiki.

Fantazja na głowie »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie ed
We wtorek, 5 kwietnia odbył się konkurs na wiosenną fryzurę - fantazyjne upięcie. Uczestnicy musieli w ciągu 3 godzin stworzyć na głowach modelek najbardziej odpowiednie, ale też oryginalne uczesanie na cieplejsze dni. Zwycięzców poznamy już 14 kwietnia.
Zdjęć: 16  

Radni apelują: minuta ciszy dla ofiar katastrofy »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie ed
Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia 2011 roku mija pierwsza rocznica tragedii pod Smoleńskiem, Rada Miasta Bolesławiec zwróciła się z apelem o godne uczczenie tragicznie zmarłych w katastrofie.

Uczniowie klas VI pisali sprawdzian »
Tekst opublikowany 2011-04-06, opracowanie UM Bolesławiec
5 kwietnia br. 349 uczniów klas VI z pięciu miejskich szkół podstawowych w Bolesławcu przystąpiło do egzaminu, który sprawdza podstawowe umiejętności nabyte w szkole.

''Podziały światła'' w BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie UM Bolesławiec
Już w najbliższy piątek, 8 kwietnia, w Galerii BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy, na której obejrzeć można będzie prace stworzone przez Magdalenę Olgę Konieczną. Dobrze znana bolesławianom artystka przedstawi stworzone przez siebie witraże.

Rezolucja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie UM Bolesławiec
W związku z pierwszą rocznicą tragedii pod Smoleńskiem Rada Miasta Bolesławiec apeluje o godne uczczenie pamięci ofiar.

Powrócili ''z tarczą'' »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Daniel Biernat
Cztery tytuły laureatów i siedem tytułów finalistów w konkursach „zDolny Ślązak Gimnazjalista” i w „Lidze naukowej” zdobyli gimnazjaliści I Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu.
Zdjęć: 4  

Libacje na cmentarzu »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie ed
Cmentarz niemiecki przy ulicy Ptasiej na osiedlu Kwiatowym w Bolesławcu padł ofiarą młodych wandali. Owe miejsce odwiedza wielu Niemców, których rodziny zostały tu pochowane. Jedną z takich osób jest Erich Ullrich, który około 2 lata temu, widząc stan tego miejsca, postanowił zabrać nagrobek krewnej swojej partnerki do Niemiec, aby postawić go w ogrodzie. Obecny wizerunek cmentarza miasto obiecało zmienić, porządkując zgromadzone śmieci. Trzeba jednak znaleźć także sposób ochrony tego miejsca przed wandalami, gdyż taka sytuacja powtarza się z roku na rok.
Zdjęć: 12  

Brąz dla siatkarek z Kraśnika Dolnego »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie MOS
Wczoraj w Smolniku rozegrano finał Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej w minisiatkówce "2" dziewcząt. Siatkarki z Kraśnika Dolnego wywalczyły 3 miejsce.

Trwa konkurs na wiosenną fryzurę »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie ed
Już od godziny 10.00 trwa konkurs na wiosenną fryzurę - fantazyjne upięcie. Uczestnicy muszą w ciągu 3 godzin stworzyć na głowach modelek najbardziej odpowiednie uczesanie na cieplejsze dni.
Zdjęć: 13  

Wiosenne przebudzenie »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie MDK, opr. EP
Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na program artystyczny grup "Akademii Malucha".

Krwiodawcy grali w szachy »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Daniel Biernat
Do Bolesławca zjechali krwiodawcy z terenu całej Polski oraz niemieckiego Bautzen i nie po to, by honorowo oddać krew, lecz by spośród siebie wyłonić najlepszego indywidualnego i drużynowego szachistę roku 2011.
Zdjęć: 14  

Sprawdzają swoją wiedzę »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie ed
Dziś, 5 kwietnia o godzinie 9.00, rozpoczął się sprawdzian szóstoklasisty. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych napiszą swój pierwszy poważny egzamin, którego wyniki nie wpłyną na promocję do kolejnej szkoły - gimnazjum.
Zdjęć: 6  

Czy będzie więcej żłobków? »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie ed
Już dziś wchodzi w życie nowy przepis o opiece nad dziećmi do lat trzech. Punkty opieki nad maluchami mogą otworzyć praktycznie wszyscy. Począwszy od osób prywatnych, aż po firmy i stowarzyszenia. Czy dzięki temu w naszym powiecie będzie więcej żłobków? A tym samym łatwiej o miejsce opieki dla naszego malucha?

Mulitimedialne Centrum: nowa jakość w dostępie do literatury »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Opr. ed
Centrum jest prawdziwą rewolucją, pozwala na zamawianie książek z innych bibliotek. Wraz z chwilą uruchomienia Centrum liczba pozycji dostępnych dla bolesławieckiego czytelnika uległa zwielokrotnieniu. Jest to zupełnie nowa jakość w dostępie do fachowej literatury w naszym powiecie.
Zdjęć: 12  

Posypały się mandaty  »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Opr. ed
30 mandatów za zły stan techniczny pojazdu oraz 35 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych to efekt działań kontrolnych ,,BUS” na drogach powiatu.

Krwawa noc »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Marta Gołębiowska
W sobotę Browar Mieszczański zamienił się w miejsce tortur. Jedni wyrządzali krzywdę drugim za pełną ich zgodą. Zdarzali się też tacy, którzy sami zadawali sobie ból… dla przyjemności. Kilkadziesiąt wrocławian przyglądało się temu ze zdumieniem.

Cel: pomóc zwierzętom  »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Opr. ed/ GS nr 2
W związku z Europejskim Rokiem Wolontoriatu uczennice Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu - Kamila Popek i Agnieszka Koryluk, zaprezentowały pomysł Stowarzyszenia Trójrzecze związanego z tworzeniem wolontariatu na rzecz zwierząt w naszym mieście. Uczennice dzięki temu materiałowi mają możliwość zostania posłankami na Sejm Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się 1 czerwca 2011 roku.

Najlepsi w wyciskaniu »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Opr. ed
W ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2011 w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, najlepszym wśród Juniorów okazał się Zawadzki Daniel, spośród Seniorów 21-35 lat- Kocyła Andrzej, kategorię Senior Starszy zwyciężył Lewandowski Jerzy natomiast wśród Mastersów najlepszy był Drozdek Marek.
Zdjęć: 7  

Walczą o obwodnicę »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Daniel Biernat
Mieszkańcy Godzieszowa przeżywają koszmar. Od kiedy we wsi wybudowano zjazd z autostrady A4, w domach pękają ściany, a droga jest zdewastowana przez przejeżdżające tiry. Mieszkańcy grożą blokadą drogi jeśli nie zostanie wybudowana obwodnica.
Zdjęć: 17  

NIE milczą w obronie zwierząt »
Tekst opublikowany 2011-04-03, opracowanie MG
Przez wrocławski Rynek pod patronatem Tygodnika Wrocławskiego przeszedł dziś marsz (nie)milczenia w obronie praw zwierząt i z apelem o skuteczne karanie sprawców przemocy nad nimi.

Srebro dla siatkarek z SP nr 4 »
Tekst opublikowany 2011-04-02, opracowanie MOS, opr. EP
29 marca odbył się w Smolniku finał strefy jeleniogórskiej w minisiatkówce "3" dziewcząt. Siatkarki z Bolesławca zajęły II miejsce.
Zdjęć: 1  

Wesoły koncert primaaprilisowy »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Za nami już dwa występy przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, który zaskoczył publiczność swoją pomysłowością, poczuciem humoru oraz umiejętnościami.
Zdjęć: 1  

Poszukują tego bandziora »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie KGP, PAf
Jest niebezpieczny i może posiadać broń. Mężczyzna najpierw strzelał w jednym z warszawskich warsztatów samochodowych a potem uciekł samochodem. Auto znaleziono, w bagażniku był nieboszczyk. Gdzie jest teraz morderca? Tego nie wiadomo.
Zdjęć: 2  

Na powietrzu »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie ed
Na razie jest tylko jeden, lecz wraz z narastającą temperaturą ich liczba zdecydowanie się powiększy. Już niedługo nasz Rynek znów opanują ogródki gastronomiczne.
Zdjęć: 2  

Jazzowy koncert Kaczmarskiego »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie Opr. ed/ BOK-MCC
Czwartkowy wieczór, 31 marca br., okazał się niepowtarzalnym zarówno dla tych z bolesławian, którzy kochają jazz, jak również tych, którzy pamiętają czasy „Solidarności”. Na scenie dorobek Jacka Kaczmarskiego zaprezentowali: Maria Sadowska, Anna Serafińska oraz Janusz Szrom.
Zdjęć: 1  

Ruszyli, żeby cię spisać! »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. MG, ed
Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku 45 rachmistrzów odwiedzi nasz Powiat, aby przeprowadzić powszechny spis ludności i mieszkań. Będzie to pierwszy spis powszechny od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Po raz pierwszy też mamy możliwość samodzielnego spisania się przez Internet.
Zdjęć: 1  

Jak zalegalizować samowolę? »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. RW
Co to jest samowola budowlana? Wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że ją popełnia. Na szczęście 6 sierpnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane (Dz. U. Nr 121, poz. 809, dalej "nowelizacja"), która procedury legalizacyjne wyjaśnia. Jakie przyniosła korzyści, o tym poniżej.
Zdjęć: 3  

Od dziś mogą cię spisać! »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. MG
Powszechny spis ludności i mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku (wg stanu na 31 marca 2011 r.) i będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Rachmistrze spisowi będą nosić w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego, pieczątką imienną i podpisem dyrektora urzędu.

Odporny na miny  »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. Daniel Biernat/ fot.:Artur Weber - /PKW Afgan
Kilkanaście pojazdów minoodpornych MaxxPro Dash w drugiej połowie marca rozpoczęło służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie.

Im korki nie są straszne »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie Paf, LZ, Pam
Nigdy nie stoisz w korkach, a o opłatach za parkowanie możesz zapomnieć. Sprawdziliśmy jak na światłach być zawsze pierwszym - wystarczy dosiąść motocykl. Jednak tak różowo wcale nie jest.

Dzisiaj
Sobota 21 maja 2022
Imieniny
Jana, Moniki, Wiktora

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl