Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 140 informacji. Wszystkie poniżej.

Pomóżmy łabędziom »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Opr. aw
Od jakiegoś czasu obserwujemy w Polsce znaczne liczby zimujących łabędzi niemych. Ptaki nie odlatują, skuszone przez ludzi dokarmianiem. Podobnie wygląda sytuacja na zgorzeleckich zbiornikach wodnych.

Michael żyje! »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Daniel Biernat
Michael Jackson ma fanów na całym świecie, którzy chcieliby wyglądać, śpiewać i tańczyć jak król pop-u. Niektórzy z nich mieli okazję zaprezentować swoje talenty podczas Jackson Show w Kruszynie.
Zdjęć: 26  

Pierwsza sesja nowej rady »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie UM
1 grudnia 2010 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się I inauguracyjna sesja Rady Miasta Bolesławiec VI kadencji.

Zaginął Adam Danielak »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie opr.JWS
Lwówecka policja poszukuje Antoniego Danielaka. Mężczyzna 21 marca 2010r. około godz. 09.30 wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił.

Dziękuję dla prezydenta »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie JWS
Pan Henryk z Bolesławca doczekał się nowej, jednokierunkowej drogi przy ulicy Dzieci Wrześni. Jeszcze niedawno złościł się, że brak wydzielonych miejsc parkingowych i wąska ulica zagraża bezpieczeństwu kierowców. Dziś dziękuje prezydentowi za nową organizację ruchu.
Zdjęć: 6  

Dawnych zjazdów czar »
Tekst opublikowany 2010-11-30, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Powoli dobiega końca rok 2010. Za niespełna czterdzieści dni powitamy kolejne, nowe dwanaście miesięcy. Jak zawsze towarzyszyć temu będą bale i spotkania towarzyskie. Warto więc może wcześniej przypomnieć, gdzie bawiono się i spędzano wolny czas przed wielu laty na terenie choćby dzisiejszej gminy Bolesławiec

Zasypało Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie JWS
Prószący od wczoraj śnieg sparaliżował nasze miasto, powodując utrudnienia poruszanie się na drodze. Synoptycy ostrzegają – będzie jeszcze więcej śniegu.
Zdjęć: 7  

Utrudnienia na drodze! »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie JWS
Atak zimy widoczny jest na ulicach miasta i powiatu. Z powodu kolizji drogowych nie przejezdne są drogi i ulice miasta.

Miodowa uroczystość pszczelarzy »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
27 listopada odbyło się spotkanie pszczelarzy zrzeszonych w rejonowym Kole Pszczelarzy Bolesławieckich. Na uroczystość podzielenia się opłatkiem i uroczysty obiad przybyli pszczelarze z Bolesławca wraz z rodzinami. Dodatkową okazją do spotkania było święto św. Ambrożego – patrona pszczelarzy.
Zdjęć: 6  

Frank najdroższy, raty rosną »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Od początku tego tygodnia frank podrożał o ponad 6 proc., co dla osoby z kredytem na 300 tys. zł na karku oznacza wzrost miesięcznej raty o 70-90 złotych.
Zdjęć: 1  

Podatek do oddania  »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie opr. RW
Ogólna interpretacja podatkowa Ministerstwa Finansów z 5 marca 2010 r. zakłada, że wpłaty przekazywane na Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, odpowiadające środkom uzyskanym ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, nie mogą stanowić kosztów podatkowych w momencie przekazania ich na Fundusz.

Najlepiej uczą zawodu »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie JWS
W miniony weekend odbyła się uroczystość nagrodzenia najlepszych nauczycieli zawodu. Spotkaniu towarzyszył również Bal Mistrza podczas, którego wręczono medale im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego” oraz Dolnośląska i Honorową Odznakę Rzemiosła.
Zdjęć: 13  

Oto mur na Bankowej »
Tekst opublikowany 2010-11-29, opracowanie JWS
Pod koniec sierpnia w naszym Expressie opisywaliśmy sprawę pękającego muru przy ulicy Bankowej w Bolesławcu. Dziś sprawdzamy czy i jakie kroki podjęto w celu jego zabezpieczenia.
Zdjęć: 6  

Pijani rowerzyści będą czuć się bezpieczni? »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie LZ
Niebawem w życie wejdzie nowe prawo zgodnie z którym Sąd już nie będzie miał obowiązku orzekania wobec pijanego rowerzysty zakazu prowadzenia samochodu.

Zima zaskoczyła drogowców »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie JWS
Zima nas nie zaskoczy – zapewniali na początki listopada drogowcy z GDDKiA. Tymczasem rzeczywistość okazała się być inna od złożonych jesienią obietnic. Bolesławianin wracający w sobotę do Bolesławca opowiedział co zastał po przekroczeniu byłej granicy Niemiecko - Polskiej na drodze.

Przewrócony Toi Toi »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie JWS
Wybierając sie na poranną mszę wielu Bolesławian miało przed oczyma niemiły widok - pozostałośc po udanej zabawie sobotniej czy poprostu brak zajęcia? Nie wiadomo do końca czym kierowali się wandale wywracając toaletę.
Zdjęć: 3  

Oto zwierzęta z Sarbinowia »
Tekst opublikowany 2010-11-28, opracowanie JWS
Idzie zima a z nią mróz i coraz większe trudności w zdobywaniu żywności przez zwierzęta. Użytkownicy ogrodów działkowych „Sarbinowo” systematycznie dokarmiają mieszkające tam zwierzęta koty i „Puszka”, czworonoga któremu zmarł opiekun.
Zdjęć: 6  

Czesi szukają 9-latki. Apel do Polaków »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie interia.pl, opr. PAf
9-letniej Czeszki, Anny Janatkovej, poszukuje tamtejsza policja. Dziecko pochodzi z Pragi, ale mogło znaleźć się w Polsce.
Zdjęć: 1  

Oto spadł dziś śnieg »
Tekst opublikowany 2010-11-27, opracowanie JWS
Dzisiejszy poranek zaskoczył nas iście świątecznym krajobrazem, tymczasem do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze prawie miesiąc.
Zdjęć: 4  

Oto możliwe koalicje »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie AW, LZ
Przedstawiamy Wam pełną listę radnych, którzy na najbliższe cztery lata zasiądą w ławach dolnośląskiego sejmiku. 15 mandatów przypadło Platformie Obywatelskiej, 9 Komitetowi Wyborczemu Rafała Dutkiewicza, 7 dla Prawa i Sprawiedliwości oraz 4 dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i 1 dla Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Kontrole na drodze »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie JWS
Dziś rozpoczęły się policyjne działania „Andrzejki 2010”.Od godzin porannych patrol policyjny spotykać można na skrzyżowaniu przy bolesławieckim targowisku "Manhatan".

Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Wybór odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego zależy od oczekiwań i potrzeb klienta. Dla każdego będzie to więc inna propozycja banku. Aby wybrać tę najlepszą należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły zawarte w ofercie, umowie, regulaminie oraz tabeli opłat i prowizji.
Zdjęć: 1  

Nowe dachy od wspólnoty  »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie JWS
Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta, kamienice w bolesławieckim Rynku już wiosną doczekają się rewitalizacji. Jest jeden warunek: wspólnota mieszkaniowa na własny koszt musi wymienić dach by otrzymać dotację na nową elewację od UM Bolesławiec.
Zdjęć: 7  

Niebezpieczne zabawki »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr. RW
Ponad 80% przetestowanych zabawek zawiera szkodliwe, a nawet rakotwórcze substancje, takie jak: formaldehyd, PAH, ftalany, nonylofenol, metale ciężkie czy organiczne związki cyny.

Chłopak z allegro »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie aw
Kogo zaprosić na studniówkę? Przed takim wyborem staje wiele maturzystek. Partnera na studniówkę można nabyć podobnie jak sukienkę i buty na allegro.

Grudzień z MDKiem »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie opr.JWS
Na koniec listopada i początek grudnia MDK w Bolesławcu przygotował spotkania dal najmłodszych i ich rodziców. Nie zabraknie również konkursów i atrakcyjnych nagród.

Kto to posprząta? »
Tekst opublikowany 2010-11-26, opracowanie JWS
Już koniec wyborów a twarze kandydatów biorących w nich udział nadal na nas patrzą. Tak pozostanie do 21 grudnia.
Zdjęć: 3  

4 grudnia w Lubaniu wystąpi grupa Kryzys! »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr JWS
Kup bilet w BOK – MCC i wyjedz do Lubania na koncert grupy Kryzys.

Muzyczny wieczór z Poeticonem »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr JWS
27 listopada się w Sali Konferencyjnej BOK-MCC wystąpi zespół Poeticon.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Rekord burmistrza »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie INTERIA.PL
Burmistrz zalanej w sierpniu Bogatyni uzyskał jeden z najlepszych wyników wyborczych w Polsce. Na Andrzeja Grzmielewicza z PiS zagłosowało 74,75 proc. wyborców. Ponadto w gminie odnotowano jedną z najwyższych frekwencji na Dolnym Śląsku.

Mniej za gaz? »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie opr. JWS
Blisko 430 mln złotych ze środków Unii Europejskiej przekazane zostaną na kolejne projekty inwestycyjne Gaz – System S.A. jednym z nich ma być budowa gazociągu Polkowice-Żary. Jak zapowiada prezes zarządu spółki dzięki dotacjom z UE taryfy za przesył gazu będą niższe co pozwoli na zmniejszenie rachunków za gaz.

Dziękuję wyborcom! A teraz do roboty »
Tekst opublikowany 2010-11-25, opracowanie JWS
Dziś na słupach ogłoszeniowych miasta Bolesławiec rozklejone zostały plakaty. Tym razem w miejscu tych wyborczych umieszczone zostały podziękowania Piotra Romana.
Zdjęć: 2  

Śmiertelny strzał z „korkowca” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście sztuk samopałów i pistoletów - zabawek przerobionych na broń ostrą znajduje się w sejfie Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Niektóre eksponaty mają ciekawe rozwiązania konstrukcyjne.
Zdjęć: 4  

Wesoło i bajkowo »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie JWS
W ramach akcji:,,Rozczytany Bolesławiec" oraz:,,Cała Polska czyta dzieciom” w Szkole Podstawowej nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu uroczyście obchodzono Dzień postaci z bajek.
Zdjęć: 9  

Pada śnieg, idzie mroź... »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie JWS
Za oknem zimno i chłodno. Dzisiejszy poranek przywitał nas opadami topniejącego śniegu. Dziś 1º C na plusie ale będzie głodniej.

Andrzejki w BOK – MCC »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie opr JWS
BOK – MCC zabawa dzieci i młodzież na zabawę andrzejkową.

Kradną węgiel i „kolejówkę” »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Straż Ochrony Kolei (SOK) odnotowuje na węźle kolejowym Wrocław – Brochów więcej kradzieży węgla. Na szlakach giną również urządzenia sterowania ruchem.
Zdjęć: 4  

Postaw na owoce  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie opr JWS
Ogólnopolski program edukacyjny „5 porcji warzyw, owoców lub soku” trwa! Ponad 4100 szkół realizuje właśnie pierwszą lekcję w ramach akcji, której celem jest kształtowanie u dzieci właściwych nawyków żywieniowych, w szczególności polegających na spożywaniu warzyw, owoców i soków 5 razy dziennie.

Z pustą kieszenią po kredyt  »
Tekst opublikowany 2010-11-24, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Po kredyty mieszkaniowe przychodzą do banków coraz bardziej spłukani klienci. Już więcej niż jedna czwarta pożycza pieniądze na niemal całość nieruchomości, a prawie co siódmy bierze nawet więcej niż warte jest mieszkanie.
Zdjęć: 2  

Radni Powiatu Bolesławieckiego wybrani! »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie JWS
Znamy już 21 radnych w Powiecie Bolesławieckim.

Bójka na Sierpnia 80 »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. JWS
21 listopada 2010 roku około godziny 18:40 w bramie przy ul. Sierpnia 80’ biło się dwóch mężczyzn.

Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr JWS
W czwartek godzinie 9:30 odbędą się Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce na rok szkolny 2020/ 2011. W Nowogrodźcu o puchar zagrają dziewczęta. Pierwszego grudnia o godz. 10:00 w sali sportowej G 1 w Bolesławcu o puchar powalczą chłopcy.

Przewoźnicy – miejcie się na baczności »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie opr. JWS
18 listopada skontrolowano 82 pojazdy. Zatrzymano 59 dowodów rejestracyjnych i wlepiono 7 mandatów. Wszystko po to by poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Od stycznia jeździmy szybciej »
Tekst opublikowany 2010-11-23, opracowanie JWS
Dzięki wprowadzeniu zmian w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym, od stycznia jeździmy szybciej pod okiem sprawniej zarządzanych fotoradarów – jak zapowiada Flieger z Inspekcji Transportu Drogowego.

Stary porządek »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie JWS
Piotr Roman nadal prezydentem Bolesławca! Wybory wygrał w pięknym stylu, pokonując swoich kontrkandydatów już w pierwszej turze.

Kto do Sejmiku województwa z Bolesławca? »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie JWS
Wczoraj wybieraliśmy władze. Tylko w samym województwie dolnośląskim mieszka 2 843 421. W tym roku uprawnionych do głosowania było 2 337 575 osób

Mamy wójta? »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie JWS
Z liczbą 1667 wójtem gminy wiejskiej bolesławiec zostaje: Andrzej Zbigniew Dutkowski lub Michał Krzysztof Zatylny. Okaże się w drugiej turze.

Wyniki głosowania na kandydatów do Rady Gminy »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie JWS
Znane już są wyniki głosowania do Rady Gminy. Zdecydowaną większość głosów otrzymał Borucki Henryk z KWW Gospodarna Gmina. W pierwszej dziesiątce przewagę nad pozostałymi mają kandydaci z KWW Gospodarna Gmina.

Piotr Roman „zmiażdżył” konkurentów »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie DB
Obecnie urzędujący prezydent miasta Piotr Roman, startujący z własnego komitetu uzyskał ok. 64 % poparcia. To oznacza, że II tury wyborów prezydenckich w Bolesławcu nie będzie
Zdjęć: 1  

Triumf PO »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie opr. RW
Platforma Obywatelska będzie przez najbliższe cztery lata trzymała władzę zarówno w województwach, powiatach jak i gminach. Partia rządząca wygrała wybory samorządowe, ale przewaga nad konkurentami nie jest tak duża, jak wynikało z sondaży. Do sejmików wojewódzkich przedstawicieli PO oddelegowało 31,43 procent wyborców. Na ludzi z PiS głosowało 23,07 procent Polaków. Wielkim wygranym jest PSL, które uzyskało trzeci wynik.
Zdjęć: 1  

PiS ma stabilne poparcie »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że wynik jego partii w wyborach samorządowych jest satysfakcjonujący i pokazuje, że ugrupowanie ma stabilne poparcie.

Ambitny program »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie Daniel Biernat
Piotr Roman wygrał I turę wyborów samorządowych w Bolesławcu. Poprosiliśmy prezydenta o komentarz.

Kto do Rady Miasta »
Tekst opublikowany 2010-11-22, opracowanie JWS
Znany jest już oficjalny skład Rady Miasta Bolesławiec.

Na łyżwy! »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie opr JWS
Już od piątku działa lodowisko w Bolesławcu. Wszystkich zwolenników jazdy na „ostrej krawędzi” MOSiR zaprasza na boisko SP 2 przy ulicy Bankowej od godziny 15.00.

Sprytne oko miejskiej kamery »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie opr JWS
Zaczepiali przechodniów w Rynku, wspinali się na latarnie i zakłócali porządek publiczny – to wszystko zarejestrowały urządzenia monitoringu miejskiego, dzięki którym bolesławieccy strażnicy miejscy ujęli jednego z rozrabiaków.

Bójka na placu zabaw »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie opr JWS
18 listopada na terenie placu zabaw doszło do bójki między uczniami jednego z gimnazjów samorządowych w Bolesławcu. Grupkę młodzieży rozgonili strażnicy miejscy.

Odpady zostaną unieszkodliwione »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie opr JWS
17 samorządów z powiatów: kamiennogórskiego, jaworskiego, złotoryjskiego i wałbrzyskiego przystąpiło do realizacji jednego z najnowocześniejszych w Polsce projektów dotyczących unieszkodliwiania odpadów. Teren pod jej budowę znajduje się w Lubawce.
Zdjęć: 1  

Szansa dla intelektualistów »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie opr JWS
Prezydent Miasta Bolesławiec ogłasza V edycję Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec obronioną w latach akademickich: 2009/2010 i 2010/2011 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce oraz poza jej granicami.

Nielegalny tytoń »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie opr JWS
Tylko w tym roku na terenie Dolnego Śląska celnicy ujawnili ponad 13 ton nielegalnego tytoniu. Tytoń znajdowany jest w różnych miejscach i okolicznościach. Jeden z Dolnoślązaków zarobił na nim 210.000,00 zł.

Na wybory! »
Tekst opublikowany 2010-11-21, opracowanie Justyna Wrzochul - Stawinoga
Bolesławianie wybierają dziś władze samorządowe. To dziś rozstrzygnie się kto sprawować będzie władzę polityczną w Radzie Miasta, Radzie Powiatu oraz w Sejmiku Województwa. Bolesławianie zdecydują ostatecznie kto pełnić będzie funkcje prezydenta miasta.
Zdjęć: 6  

Bezduszny przepis »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Justyna Wrzochul
Pan Bogdan Łukawski długo jeszcze wspominać będzie swego zmarłego ojca Józefa Łukawskiego. O bliskiej osobie przypominać mu będą pamiątki rodzinne a w szczególności jedna, dość kłopotliwa - stary, nie jeżdżący motocykl, który chciał nie chciał mieszkaniec Bolesławca przejął w posiadanie.
Zdjęć: 9  

Mam Was! »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Praca detektywa to nie tylko ciemne okulary, aparat z długim obiektywem i ekstremalne pościgi samochodowe. O tym, że to także trudne, żmudne i stresujące zajęcie, rozmawiamy z wrocławskim detektywem, Romanem Apolinarskim z firmy Foks.
Zdjęć: 3  

Cicho sza »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie aw
Jest godz. 8.00 rano w piątek. Kandydaci mają jeszcze 16 godzin na agitację, a potem... cisza.

Szybki ślub dla kredytu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Już tylko kilka dni zostało, na decyzję o ślubie, jeśli para chce zdążyć wziąć kredyt z programu Rodzina na Swoim na dotychczasowych zasadach. I przyjąć od rządu kopertę z kilkudziesięcioma tysiącami złotych.
Zdjęć: 3  

Amfetamina i extazy w mieszkaniu »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie opr. JW
23 latka z Bolesławca przechowywała w swoim mieszkaniu amfetaminę, extazę i metaamfetaminę. Teraz spędzi kolejne 10 lat w więzieniu.
Zdjęć: 2  

Bomby i inne przesyłki »
Tekst opublikowany 2010-11-19, opracowanie Jacek Bomersbach
Port Lotniczy Wrocław będzie mieć nowoczesny sprzęt do kontroli bagażu podręcznego i wielkogabarytowego. Urządzenie prześwietlające ma składać się z 17 części wartych 7 mln zł. Wszystko po to, aby zapewnić podróżnym bezpieczeństwo.
Zdjęć: 1  

Młodzi policjanci »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie JW
Uczniowie I klasy o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Aleksandra Kamińskiego złożyli w centrum Lubomierza uroczyste ślubowanie.
Zdjęć: 4  

Nowy oddział dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie JW
Dzięki darowiznom od firm, radnych i ludzi dobrego serca mali pacjenci cieszą się z nowego oddziału dziecięcego w Szpitalu Powiatowym ZOZ w Bolesławcu.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie red.
Bilety do kina, spacery nordic walking, a potem relaks u kosmetyczki lub przy muzyce - oto co możesz mieć, dzięki smsowi.

Szybciej dotrą do wypadku »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławieccy strażacy mają dwa, profesjonalne ciężkie samochody ratownictwa drogowego i samochód operacyjny. Sprzęt wart 5 mln zł ma być wykorzystany do ratowania życia ludzkiego i działań technicznych.
Zdjęć: 13  

Cenna skała »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Wraz z doniosłymi osiągnięciami cywilizacji człowieka również budownictwo na przestrzeni minionych tysięcy lat wielokrotnie zmieniało zarówno technologię wznoszenia trwałych miejsc zamieszkiwania ludzi, jak i materiały służące temu - ze wszech miar pożytecznemu - działaniu.
Zdjęć: 1  

Jak zarobić na mieszkaniu? »
Tekst opublikowany 2010-11-18, opracowanie Anna Kulik-Zinczuk
Od 1 stycznia przyszłego roku Ministerstwo Finansów chce wprowadzić zakaz dorabiania do emerytury. Z zatrudnienia musieliby zrezygnować ci, którym często niskie świadczenie nie wystarcza na przeżycie. Wobec takich kroków państwa warto przypomnieć o odwróconej hipotece, z której korzyści można czerpać także w naszym kraju.
Zdjęć: 1  

Mistrzostwa w piłce halowej »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. JW
PCEKK MOS i I LO w Bolesławcu zapraszają młodzież do wzięcia udziału w Mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej.

II LO mistrzem powiatu w koszykówce! »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. JW
W dniach 28.10.-16.11.2010 w salach sportowych startujących szkół rozegrały się Mistrzostwa Powiatu szkól gimnazjalnych w koszykówce.
Zdjęć: 5  

Dzień bez długów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
Masz długi? Lepiej dzisiaj je spłać. To dobry dzień na rozliczenie się ze swoimi znajomymi. W tym dniu nie wypada również pożyczać, nawet małych kwot.
Zdjęć: 1  

Mecz otwarcia z Anglią »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie dp
W przyszłym roku Polacy zagrają mecz otwarcia nowego stadionu we Wrocławiu. Reprezentacja Polski zawalczy z Anglią.
Zdjęć: 2  

50 nowych policjantów »
Tekst opublikowany 2010-11-17, opracowanie opr. MG
Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się kolejne w tym roku uroczyste ślubowanie policjantów. Przysięgę złożyło tym razem 50 nowoprzyjętych w ramach doboru powszechnego (5 kobiet i 45 mężczyzn).
Zdjęć: 3  

Głosuj na Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie opr. JW
Zagłosuj na swoje miasto i spraw, aby to właśnie Bolesławiec zasłużył na nowy plac zabaw. Od 15 listopada do końca stycznia 2011 roku za pomocą głosowania sms będziesz mógł na zadecydować o lokalizacji kolejnego placu zabaw Muszkieterów.
Zdjęć: 1  

2, 5 kg marihuany w samochodzie »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie opr. JW
Na jednej z ulic Bolesławca policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami z Bolesławca zatrzymali dwie osoby podejrzane o przemyt narkotyków. W samochodzie, którym poruszali się podejrzani, funkcjonariusze znaleźli ponad 2,2 kg marihuany.
Zdjęć: 3  

Puchar dla KP PSP w Żaganiu »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie opr JW
12 listopada 2010r. w sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu odbył się IX Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.
Zdjęć: 3  

Koniec długiego weekendu »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie opr. EB
Minął kolejny długi weekend na drogach. Bilans drogowy to 1 wypadek oraz 15 kolizji.

Sklep z ceramiką bolesławiecką w BOK MCC »
Tekst opublikowany 2010-11-16, opracowanie EB
Od 9 listopada w BOKu – MCC działa sklep z Bolesławiecka Ceramiką. Uroczyste otwarcie miało miejsce o godzinie 14:00.
Zdjęć: 6  

Żyj, walcz, pokonaj raka »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie opr. JW
Od połowy listopada mieszkanki 11 powiatów w województwie dolnośląskim będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne.

Zabrzmi orkiestra symfoniczna »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie opr. JW
W sobotę, 20 listopada o godz. 16.00 BOK - MCC zaprasza na koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego, pod dyrekcją Jacka Kaspszyka.

Edyta Geppert w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-11-15, opracowanie opr. JW
16 grudnia, o godz. 19.00 w Sali Forum wystąpi Edyta Geppert. Podczas recitalu będzie okazja usłyszeć wiele prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.

Chcieli utwardzić drogę »
Tekst opublikowany 2010-11-13, opracowanie Justyna Wrzochul
Gdzie wysypać gruz budowlany? Niektórzy myślą, że na drogę przy rzecze Bóbr. W rzeczywistości łamią prawo.
Zdjęć: 9  

Zaginął Dariusz Storczyk  »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie opr. JW
Kolejna zaginiona osoba w Bolesławcu. Tym razem Itaka - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych prosi o pomoc w odnalezieniu Dariusza Storczyka.
Zdjęć: 1  

Mężczyzno - zadbaj o swoje zdrowie! »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie opr. JW
W listopadzie na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny” odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów.

Czują się jak ryby w wodzie! »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie opr. JW
11 listopada z okazji obchodów Dnia Niepodległości MOSiR w Bolesławcu zorganizował X Maraton Pływacki.

Gwałtowne wichury - tysiące osób bez prądu »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
20 tysięcy domów na Dolnym Śląsku w okolicach Jeleniej Góry, Wałbrzycha i Wrocławia jest pozbawionych prądu z powodu wichur, które uszkodziły linie energetyczne.
Zdjęć: 1  

Już sobie nie zapalisz... »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie JW
W poniedziałek wchodzi zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Zanim sięgniesz po papierosa, złap za portfel - złamanie zakazu kosztować cię będzie 500 zł.

Kradli ropę z ciężarówki »
Tekst opublikowany 2010-11-12, opracowanie opr JW
Kradli paliwo z ciężarówki – grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Jednym z mężczyzn biorącym udział w kradzieży, okazał się kierowca pojazdu ciężarowego.

Mistrzowski Basket - ball  »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr JW
9 listopada w sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu przy ul. Jana Pawła II reprezentacje bolesławieckich szkół gimnazjalnych walczyły o tytuł Mistrza Bolesławca szkół gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.
Zdjęć: 4  

Narkotyki w altanie »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr JW
Gdzie można ukryć narkotyki? 21 – letni bolesławianin zapewne nie poleci nikomu działkowej altany, w której schował 600 porcji amfetaminy i 30 porcji marihuany.
Zdjęć: 1  

Pijani opiekunowie »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr. JW
30 latka i jej konkubent w stanie upojenia alkoholowego opiekowali się 2 – letnim dzieckiem. Teraz sąd rodzinny ma rozstrzygnąć, co dalej z troskliwą matką i jej pociechą.

Odznaczenia dla bohaterów powodzi  »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr JW
Dziś o godzinie 10.00 wojewoda Rafał Jurkowlaniec wręczył odznaczenia państwowe strażakom, policjantom pracowników Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni, a także pracownikowi kopalni Turów. Oni wszyscy zaangażowani byli w akcję powodziową prowadzoną w sierpniu na terenie powiatu zgorzeleckiego.
Zdjęć: 11  

Długi weekend pod znakiem kontroli drogowych »
Tekst opublikowany 2010-11-10, opracowanie opr JW
Dolnośląscy policjanci spodziewają się wzrostu natężenia ruchu pojazdów na drogach województwa. Przestrzegają kierowców przed nadmiernym pośpiechem i zalecają przypomnienie sobie zasad ruchu drogowego.

Przygarnij czworonoga »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie JW
Aktualnie na terenie Zieleń Plan jest 12 psów. Wciąż przybywa coraz więcej porzuconych czworonogów znajdowanych na ulicach i naszego miasta. Niektóre z nich doznały przemocy od swoich poprzednich, bezdusznych właścicieli.
Zdjęć: 10  

Śniadanie do łóżka »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie opr JW
Od środy, 10 listopada wszystkim miłośnikom polskich filmów komediowych, Kino Forum serwuje - Śniadanie do łóżka.

13 listopada Międzynarodowym Dniem Pandy Małej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie opr JW
Naturschutz Tierpark w Goerlitz zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania dnia 13 listopada, który okrzyknięty został Międzynarodowym Dniem Pandy Małej.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie red
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Światowy dzień gry wstępnej »
Tekst opublikowany 2010-11-09, opracowanie dp
Co prawda nie trzeba czekać do 9 listopada, ale dziś warto poświęcić więcej czasu dla siebie przed seksem, bo właśnie dzisiaj obchodzimy światowy dzień gry wstępnej.
Zdjęć: 1  

Pomiędzy formą a przestrzenią »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr. JW
12 listopada o godz. 18.00 w Galerii Długiej BOK – MCC odbędzie się wernisaż rzeźb i obrazów ceramicznych autorstwa Stanisława Bracha.

Mistrzostwa powiatu w koszykówce »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr. JW
Wystartowały rozgrywki Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce. Do których zgłosiły się 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców.

Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu  »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr JW
12 listopada 2010r w hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jana Pawła II 38c w Bolesławcu odbędzie się IX Turniej Piłki Halowej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.

Bardzo agresywny pacjent »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr. JW
Agresywny i pijany okazał się być jeden z pacjentów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wyzwiska i groźby wobec funkcjonariuszy Straży Miejskiej i policjantów zapewniły mu miejsce w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Odnaleziony poszukiwany mężczyzna! »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr. JW
Dzięki anonimowemu zgłoszeniu, poszukiwany bolesławianin został odnaleziony przy ulicy Staszica w Bolesławcu.

Zawody Modeli latajacych rozstrzygnięte! »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr JW
W ubiegłą niedzielę na Stadionie Miejskim w Bolesławcu przy ulicy Spółdzielczej odbyły się zawody Modeli latających z I i II wojny światowej Esa Aircombat z okazji Dnia Niepodległości 2010.

Lewa stówka »
Tekst opublikowany 2010-11-08, opracowanie opr JW
5 listopada pewien cudzoziemiec, pochodzenia bułgarskiego chciał oszukać jednego ze sprzedawców bolesławieckiej stacji paliw - wciskając mu fałszywy banknot 100 euro.

Idą po zwycięstwo »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie JW
W ubiegły czwartek w sali konferencyjnej BOK – MCC w Bolesławcu w dość niekonwencjonalny sposób świętował rozpoczęcie kampanii Komitet Wyborczy Piotra Romana.
Zdjęć: 24  

Zima nas nie zaskoczy »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie opr. JW
Przed nami zima. Poruszając się po oblodzonych, pokrytych śniegiem drogach sprawia ,że nie łatwo o wypadek drogowy. Kierowcy już teraz zastanawiają się jaki będzie ten sezon zimowy. Tymczasem pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zapewniają że są dobrze przygotowani do zbliżającej się zimy.
Zdjęć: 5  

Dorota Miśkiewicz w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-11-07, opracowanie opr. JW
Już za kilka dni, 11 listopada o godz. 17.00 w sali Kina Forum wystąpi wybitnie uzdolniona wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów - Dorota Miśkiewicz.

Śmierć przenika przez ściany »
Tekst opublikowany 2010-11-06, opracowanie Jacek Bomersbach
Tlenek węgla - czad, powoduje cichą i bezbolesną śmierć. Gaz jest szczególnie zdradliwy, nie ma zapachu, ani koloru. Na początku dwudziestego wieku Niemcy zastosowali go w pierwszych komorach gazowych.
Zdjęć: 11  

Dzień postaci z bajek »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie aw
Na 5 listopada przypada święto postaci z bajek. Jacy byli Wasi ulubieni bohaterowie?
Zdjęć: 3  

Jutro adwokat za darmo »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie Daniel Biernat
Jutro bolesławieccy adwokaci udzielą bezpłatnej, wszechstronnej pomocy we wszystkich dziedzinach prawa.
Zdjęć: 3  

Druga sala otwarta  »
Tekst opublikowany 2010-11-05, opracowanie Ewa Bernacka
„Już od wieków sport jednoczy ludzi” – pod takim hasłem dziś, w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu odbyło się uroczyste otwarcie nowej sali sportowej.
Zdjęć: 10  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie red.
Koncerty, kino, książki, nordic walking - jest w czym wybierać. Wystarczy wysłać smsa.

Wielbłądzica Alia jedzie na randkę do Zoo w Chemnitz »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr. EB
Władze Zoo Goerlitz starają się o nowego mieszkańca wybiegu dla wielbłądów. Po raz kolejny ośmioletnia klacz wielbłąda Alia pojechała do Zoo w Chemnitz.

Nie będzie przejazdu »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr JW
Już jutro odbędzie się 5. Bieg z Pochodniami Mostami Europa – Miasta Görlitz-Zgorzelec. Wszyscy, którzy jutro popołudniu wybierają się do Goerlitz muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.
Zdjęć: 1  

Skarby polskiej kinematografii »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr JW
Piatkowy wieczór to prawdziwa gratka dla miłośników kina. Wszystkich miłośników dobrego filmu i kina, BOK – MCC zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej „100 lat polskiego filmu. 1908 – 2008”oraz projekcję dwóch najstarszych polskich filmów.

Zainwestowałeś w fundusze akcji? Dobrze zrobiłeś »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Po raz kolejny inwestorzy trzymający gotówkę w funduszach inwestycyjnych zacierają ręce. Pod warunkiem, że zainwestowali w fundusze akcji.

Skokochron od prezydenta »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr JW
Od 3 listopada strażacy z Bolesławca w szybszy i skuteczniejszy sposób mogą ratować życie ludzi uwięzionych z rożnych powodów na wysokich kondygnacjach budynków.
Zdjęć: 4  

Szczeniak w śmietniku »
Tekst opublikowany 2010-11-04, opracowanie opr JW
Tylko w ciągu ostatniego miesiąca strażnicy miejscy odłowili 4 psy na terenie naszego miasta. Wśród nich jest mieszaniec ze śmietnika.
Zdjęć: 3  

Dziś Hubertus »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Myśliwi, leśnicy i jeźdźcy też mają swoje święto, to Hubertus, który obchodzony jest właśnie dzisiaj.
Zdjęć: 3  

Koniec akcji Znicz 2010 »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie opr. JW
Miniony świąteczny weekend minął spokojnie – poinformowała Adriana Szajwaj, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Dym nad Góralską »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie JW
Dużo szczęścia, mniej rozumu miał wczoraj ktoś, kto podpalił zebrane hałdy liści zgromadzone na jednym z bolesławieckich trawników.
Zdjęć: 3  

Tragedia polskich alpinistów »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie dp
Tragedia polskich alpinistów na Grossgloeckner, w austriackich Alpach. Ojciec z dwójką swoich synów i ich znajomym chcieli pokonać górę lodową. Niestety pogoda zmieniła się na gorsze.
Zdjęć: 1  

Zapłacisz za naklejkę »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie JW
Jak się okazuje niewielu mieszkańców naszego miasta potrafi w przeznaczony do tego celu sposób korzystać z słupów ogłoszeniowych, służących informacji ogólnej i poszerzeniu wiedzy na temat wydarzeń w mieście.
Zdjęć: 2  

Zwolnieni z cła w listopadzie »
Tekst opublikowany 2010-11-03, opracowanie opr. JW
W listopadzie organy Państwowe oraz organizacje zatwierdzone przez właściwe organy Polski mogą nieść pomoc powodzianom nie płacąc cła za towary przywiezione z zagranicy.

Kto okradł Kościół w Kraśniku?  »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr JW
Policjanci z Komisariatu w Kruszynie szukają osób posiadających informację na temat sprawców kradzieży z włamaniem do kościoła w miejscowości Kraśniku Dolnym.

Mowa wiekowych tablic »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Pierwszy dzień listopada nieodmiennie kojarzy się z cmentarzami, płonącymi tam zniczami i tłumnie odwiedzającymi groby swoich bliskich ludźmi, często odbywającymi długie podróże, by móc dać wyraz pamięci i szacunku dla tych, którzy opuścili już ziemski padół.
Zdjęć: 1  

Ostanie dni na puszczenie dymka? »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie JW
Już niedługo wszyscy Ci, którzy lubią puścić dymek przy szklance piwa w bolesławieckich pubach i restauracjach będą musieli powstrzymać się od zaaplikowania sobie dawki nikotyny zapijanej chmielem lub zagryzanej pizzą.

Wystawa troszkę pózniej... »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. JW
Wystawa plenerowa „100 lat polskiego filmu. 1908 – 2008” z przyczyn technicznych zostaje przeniesiona na piątek 5 listopada.

Komisarz ratuje Nowaka »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie Daniel Biernat
Komisarz wyborczy w Jeleniej Górze uchylił decyzję MKW w Bolesławcu. Miejska Komisja Wyborcza w Bolesławcu cofnęła uchwałę o odmowie rejestracji listy kandydatów do Rady Miasta Komitetu Wyborczego Wyborców Bogusława Nowaka w okręgu wyborczym nr 2, którą podjęła 27 października.
Zdjęć: 3  

Za darmo do adwokata »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie Daniel Biernat
6 listopada bolesławieccy adwokaci udzielą bezpłatnej, wszechstronnej pomocy we wszystkich dziedzinach prawa.
Zdjęć: 2  

Nagrody w konkursie fotograficznym rozdane »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie Daniel Biernat
Maciej Czochara, Radosław Pawlus, Jerzy Paluszczyszyn, Magdalena Dudek, Joanna Turczyńska i Grzegorz Sidorowicz, to zdobywcy nagród w konkursie „Bolesławiec wczoraj i dziś”.
Zdjęć: 21  

Hubertus w Kliczkowie »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie Daniel Biernat
W parku otaczającym zamek Kliczków odbył się Festyn Św. Huberta, impreza związana z tradycjami łowieckimi i jeździeckimi. Była gonitwa za lisem, wabienie jelenia, popisy walk rycerskich, pokazy średniowiecznych obyczajów i gonitwa koni.
Zdjęć: 14  

Zupełnie jak w Filharmonii... »
Tekst opublikowany 2010-11-02, opracowanie opr. JW
Już w najbliższą sobotę 6 listopada, w ramach obchodów 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej.

Alarm bombowy w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2010-11-01, opracowanie Daniel Biernat
Około 500 uczniów oraz personelu Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu ewakuowano w piątek w związku z informacją dotyczącą znajdującego się w szkole ładunku wybuchowego.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl