Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 43 informacji. Wszystkie poniżej.

Kobiety na czołgi »
Tekst opublikowany 2008-05-30, opracowanie IP
Białogłowy chcą pracować w wojsku. Nie jako kucharki i pielęgniarki tylko jako czołgistki. Dowództwo 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie daje takie możliwości. W jednostce już służy 60 pań, a kolejne szkolą się i zdają egzaminy.

XVIII Festiwal Blues nad Bobrem już tuż tuż »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie Ilona Parejko
Będzie jak za starych, dobrych czasów, czyli warsztaty, msza bluesowa, przegląd zespołów, jam session i koncert na finał. Organizatorów BnB jest dwóch, podzielili się robotą, ale obiecują, że wszystko się uda.

Bolesławianie polatają w Poznaniu »
Tekst opublikowany 2008-05-29, opracowanie red
1 czerwca, na poznańskiej Malcie odbędzie się czwarty konkurs lotów Red Bull. W zawodach wezmą udział reprezentanci Bolesławca, którzy będą odbywać "zmyślone" loty.

Nauczyciele strajkują »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie red
W bolesławieckich szkołach trawa strajk nauczycieli, ale nie we wszystkich szkołach. Tylko część kadry przyłączyła się ogólnopolskiego protestu. Tam gdzie protest odbywa się, dla dzieci i młodzieży zorganizowano zajęcia opiekuńcze. Lekcje odwołano tylko w Szkole Podstawowej nr 5.

Pamiętają o Dingo »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie IP
Muzycy i przyjaciele tragicznie zmarłego Roberta Ziemby organizują koncert charytatywny "Dingo jesteś z nami". Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup kardiomonitora dla oddziału dziecięcego szpitala w Bolesławcu.

Klasyka w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich miłośników dobrego kina na imprezę filmową - Europa w kadrze, czyli przegląd twórczości najwybitniejszych europejskich reżyserów.

Boją się o zdrowie »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie IP
W Gromadce pojawił się inwestor, który w nieczynnej od lat odlewni żeliwa chce prowadzić skup odpadów, a w przyszłości przetapiać je. Mieszkańcy nie chcą u siebie tej firmy, obawiając się o zdrowie i środowisko.

Szaleństwa księdza Tadeusza »
Tekst opublikowany 2008-05-28, opracowanie IP
Już 2 czerwca o godzinie 17 w Pałacu Ślubów w Bolesławcu spotkać się będzie można z autorem książki “Moje życie nielegalne” - księdzem Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim.

Za nami biegi uliczne »
Tekst opublikowany 2008-05-27, opracowanie red
Ponad 120 zawodników wzięło udział w biegach ulicznych, jakie zorganizowano 25 maja w Bolesławcu. Najlepsi okazali się zawodnicy ze Świdnicy i Leszna.

Grali szachiści »
Tekst opublikowany 2008-05-26, opracowanie red
24 maja, w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się Bolesławieckie Święto Szachów, organizowane przez MOSiR. W kategorii mężczyzn wystartował znakomity 7-latek z Bolesławca, Kacper Grela.

Noworodki zakażone w szpitalu »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie Ilona Parejko
Siedmioro dzieci, które urodziły się w szpitalu w Bolesławcu chorują na zakażenie skóry wywołane przez gronkowca. Wszystkie maluchy czują się dobrze. Jedno już opuściło szpital. Dyrektor lecznicy mówi, że groźną bakterię ktoś przyniósł z zewnątrz.

Wstrzymano budowę odcinka autostrady A4  »
Tekst opublikowany 2008-05-21, opracowanie IP
Warta prawie 320 milionów euro inwestycja - autostrada od Zgorzelca do Krzyżowej - powinna zakończyć się w listopadzie tego roku. Tymczasem, jeden z podwykonawców - firma niemiecka - zabrał maszynę do wylewania betonu i wyjechał do siebie.

Chroniony dworzec »
Tekst opublikowany 2008-05-20, opracowanie red.
System telewizji przemysłowej CCTV z całodobową rejestracją obrazu oraz zamykanie dworca już o godzinie 21:30 - to sposoby PKP na utrzymanie czystości i porządku w nowo wyremontowanym budynku.

Jeździł po pijanemu »
Tekst opublikowany 2008-05-20, opracowanie IP
Dwa lata w zawieszeoniu - to kara dla Romana M., który trzy lata temu po pijaku omal nie rozjechał policjantów, zaś niedawno ponownie prowadził samochód pod przemożnym wpływem alkoholu.

Maria de Mattias patronką Bolesławca »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie Ilona Parejko
Po pięciu latach od kanonizacji, po ponad roku starań o zgodę, Maria de Mattias, założycielka zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa została patronką miasta.

Nie żył od dziesięciu dni »
Tekst opublikowany 2008-05-19, opracowanie IP
W mieszkaniu przy ulicy Daszyńskiego w Bolesławcu znaleziono zwłoki 52-letniego mężczyzny. O tym, że mężczyzna od kilku dni nie wychodzi z mieszkania, policjantów zawiadomił brat denata.

Południowosłowiański Festiwal za nami »
Tekst opublikowany 2008-05-18, opracowanie Ilona Parejko
Kolejny Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej przeszedł już do historii. Śmiało można powiedzieć, że jest to najbardziej urocza impreza w Bolesławcu, jeśli nie w całym powiecie.

Bieg, dorosłych, dzieci i abstynentów »
Tekst opublikowany 2008-05-17, opracowanie bom
W Europejskim Biegu Ulicznym, który rozpocznie się 25 maja w Bolesławcu pobiegną dzieci i abstynenci.

Uczniowie dostali mandat »
Tekst opublikowany 2008-05-16, opracowanie Ilona Parejko
Jakub Libner i Ada Piasecka – uczniowie Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu – pojadą na obrady Sejmu RP. To nagroda za napisanie najlepszych w województwie prac na temat polskiego parlamentaryzmu.

Minister prześwietlał »
Tekst opublikowany 2008-05-16, opracowanie Ilona Parejko
Minister Obrony Narodowej, Bogdan Klich sprawdzał jak szkolą się żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Na koniec wyraził swoje zdanie na temat jednostki.

Wydali wyjątkową książkę »
Tekst opublikowany 2008-05-16, opracowanie Ilona Parejko
Harcerze z hufca im. Szarych Szeregów wydali książkę ze wspomnieniami Pelagii i Stefana Pukantych - żołnierzy Armii Krajowej, którzy po wojnie zamieszkali w Bolesławcu.

Wreszcie wygrana »
Tekst opublikowany 2008-05-15, opracowanie Ilona Parejko
Pod wodzą nowego trenera, piłkarze BKS Bobrzanie wygrali pierwszy mecz od dawien dawna.

Czekamy na pojemniki »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie red.
Na zapleczu ulicy Zygmunta Augusta – w miejscu gdzie powinny stać pojemniki do segregacji odpadów – wyłania się obraz nędzy i rozpaczy – pisze jeden z naszych czytelników.

Zmiana ruchu podczas Dni Bolesławca »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie red.
W dniach 16 – 18 maja odbędą się Dni Bolesławca, podczas których zmianie ulegnie organizacja ruchu drogowego w centrum miasta. W serwisie prezentujemy mapę poglądową.

Przegląd filmowy "Bałkany w kadrze" »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie red
Od 14 maja zapraszamy na przegląd filmów bałkańskich, który odbędzie się w bolesławieckim kinie Forum.

Festiwal Kultury Południowosłowniańskiej Bolesławiec 2008 »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie UM Bolesławiec
17 maja 2008 (sobota) w Bolesławcu po raz 8 odbędzie się Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej.

Będzie się działo »
Tekst opublikowany 2008-05-14, opracowanie red
Tegoroczne Dni Bolesławca odbędą się 16, 17 i 18 maja. Szczegółowy program wraz z imprezami towarzyszącymi znajduje się na stronie www.boleslawiec.eu. Poniżej krótka charakterystyka poszczególnych dni.

Bał się przyznać »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie red.
11 maja do bolesławieckiego szpitala zgłosił się mężczyzna ze złamaną ręką. 24-latek twierdził, że został potrącony przez samochód. Jak się jednak okazało – kłamał.

“Sejf” wraca na wokandę »
Tekst opublikowany 2008-05-13, opracowanie IP
Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu zamierza skierować do sądu 244 pozwy w imieniu poszkodowanych przez agencję tanich opłat “Sejf”.

Nowa Garncarska »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie red
9 maja zakończył się remont dachów budynków przy ul. Garncarskiej.

Owoce Pleneru »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie Ilona Parejko
Do 8 czerwca w galerii Długiej oglądać można rzeźby wykonane przez uczestników 43. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego. Już trwają przygotowania do Pleneru numer 44.

BKS: porażka i nowy trener »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie red.
Niedawno pisaliśmy o tym, że zarząd BKS Bolesławiec zakończył współpracę z dotychczasowym trenerem zespołu Marcinem Cilińskim. Dziś znamy już nazwisko nowego szkoleniowca BKS.

Dolny Śląsk XXI powstaje w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2008-05-12, opracowanie Ilona Parejko
Stowarzyszenie Ujazdowskiego, Dutkiewicza i Rokity czyli Dolny Śląsk XXI tworzy struktury w Bolesławcu. Już zawiązało się koło, które liczy kilkunastu członków. Wśród nich znane nazwiska.

Nic na mnie nie znajdą »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie Ilona Parejko
Pochodzący z Wrocławia, mieszkający w Zgorzelcu - Mariusz Put został nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu.

Bolesławiec w czołówce »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie red.
W tegorocznej edycji rankingu Europejska Gmina - Europejskie Miasto, oceniającego poziom wykorzystania środków unijnych przez poszczególne samorządy, Bolesławiec zajął piąte miejsce.

Hoerbiger już buduje »
Tekst opublikowany 2008-05-09, opracowanie red.
6 maja, przy ul. Modłowej koncern Hoerbiger rozpoczął budowę swojej fabryki. Szwajcarzy zainwestują u nas ponad 10 milionów euro. W nowym zakładzie pracę znajdzie ok. 100 osób.

PKS prywatny, czy samorządowy? »
Tekst opublikowany 2008-05-08, opracowanie Ilona Parejko
Bolesławieckie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej być może stanie się samorządową własnością.

JVC jednak w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie red.
O tej inwestycji mówi się w naszym mieście niemal od roku – japoński koncern JVC już kilkanaście miesięcy temu zainteresowany był budową jednej ze swych fabryk w naszym regionie. Potem sprawa ucichła, aby powrócić dziś na łamach największego polskiego dziennika.

Konkurs na zdjęcie cyfrówką »
Tekst opublikowany 2008-05-07, opracowanie bom
Każdy kto interesuje się fotografią i amatorsko robi zdjęcia cyfrówką może wziąć udział w konkursie pt. "Fotograficzny Portret Bolesławca".

Mamy świetnych brydżystów »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie Jarosław Molenda/red
Kolejny już w tym roku ogromny sukces bolesławieckiego brydża. W rozegranym 4 maja w Lesznie Ogólnopolskim Turnieju Par z okazji 70 rocznicy powstania klubu Unia Leszno Roland Lippik z Ryszardem Makuchem zajęli doskonała, drugą lokatę.

BKS bez trenera »
Tekst opublikowany 2008-05-06, opracowanie red.
Marcin Ciliński nie jest już trenerem BKS Bobrzan Bolesławiec. Decyzję podjęto za porozumieniem stron, bezpośrednią przyczyną zakończenia współpracy były ostatnie słabe wyniki zespołu, walczącego o awans do III ligi.

Bardzo spokojna majówka »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie MW
Długi majowy weekend minął w Bolesławcu nad podziw spokojnie. Nie było żadnych śmiertelnych wypadków i nikt nie odniósł obrażeń.

Zawody jeździeckie - zobacz zdjęcia »
Tekst opublikowany 2008-05-05, opracowanie red.
1 maja, na terenie Ośrodka Wodno – Sportowego w Bolesławcu odbyły się regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. W imprezie wzięło udział łącznie 46 zawodników.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl