Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 43 informacji. Wszystkie poniżej.

Boleslawiec oświetlony »
Tekst opublikowany 2006-12-25, opracowanie red.
Zapewne każdy mieszkaniec Bolesławca zauważył nowe, świąteczne ozdoby oświetleniowe, które pojawiły się na ulicach naszego miasta. Postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

W leśniczówce policjant postrzelił kolegę »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie red.
Dziś ma odbyć się przesłuchanie policjantów, którzy w środę wieczorem po służbie przebywali w jednej z leśniczówek w Osieczowie.

Będzie ciepło w schronisku »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie Radio Wrocław
Dyrektor szpitala dla nerwowo i psychicznie chorych w Bolesławcu od jutra ponownie uruchomi dostawy ciepła dla działającego na jego terenie schroniska dla bezdomnych.

Budżet pod koniec roku »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie red.
29 grudnia odbędzie się czwarta sesja Rady Miasta, podczas której uchwalony zostanie budżet miasta na rok 2007. Samorządowcy zdecydują również o kilku ważnych remontach w mieście.

Czy łapie nas grypa? »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
W zeszłym roku w wielu przychodniach zdrowia zabrakło szczepionki przeciw grypie. sytuację tą spowodowało pamiętne zagrożenie tzw. ptasią grypą. Czy w tym roku, gdy zagrożenia nie ma, mieszkańcy Bolesławca nadal się szczepią?

Tańsze bilety autobusowe »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
18 grudnia weszły w życie promocyjne ceny biletów na niektóre trasy PKS Bolesławiec. Taniej pojedziemy m.in. do Warty Bolesławieckiej, Iwin i Wartowic.

Gimnazjum z nową halą »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
Za niecały rok uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu otrzymają zupełnie nową halę sportową. Budowa rusza już za dwa tygodnie. Jej koszt to prawie 4 mln. zł.

W Święta pociągiem szybciej i taniej »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
Ponad 100 dodatkowych pociągów regionalnych i dalekobieżnych, łączących największe miasta i regiony w kraju, wyrusza w trasy podczas Świąt i Nowego Roku.

Były prezydent podejrzany o płatną protekcję »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie red.
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze nadzoruje prowadzone przez ABW śledztwo przeciwko byłemu prezydentowi Bolesławca Józefowi B. oraz przewodniczącemu powiatowych struktur SLD Kazimierzowi S.

Cieplej nie tylko w "czwórce" »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie red.
Niedawno zakończyło się ocieplanie przedszkola nr 4 w Bolesławcu. Postanowiliśmy sprawdzić, czy pozostałe tego rodzaju placówki w naszym mieście również mogą liczyć na podobne remonty.

Wojciech Pilichowski promuje miasto »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie red.
Pisaliśmy o nagrodzie za promocję Bolesławca, jaką miasto przyznaje osobom bądź instytucjom przyczyniającym się do popularyzacji naszego miasta. Jednym ze zgłoszonych w tym roku jest Wojciech Pilichowski.

Piłkarskie gwiazdy odwiedziły Miasto »
Tekst opublikowany 2006-12-20, opracowanie red.
W piątek 15 grudnia na sali przy I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu odbyła sie gala piłkarska "Gwiazdy dla dzieci 2006". Impreza była głównym punktem obchodów 35-lecia klubu MKS Bobrzanie Bolesławiec.

Nowa Łąkowa »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Łąkowej zakończono prace przy wykonaniu nawierzchni jezdni. Wyremontowano łącznie 2950 m2 drogi.

Rytm Serca w Galerii Format »
Tekst opublikowany 2006-12-19, opracowanie red.
W piątek. 15 grudnia, w Galerii "Format" Stanisława Jarmakowicz zaprezentowała licznie zgromadzonej publiczności wybrane wiersze ze swego pierwszego, wydanego w tym roku tomiku poezji.

Akcja pomocy potrzebującym trwa »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie red.
Osobiście nosił dary prezes bolesławieckiego BricoMarche Krzysztof Szymański, którego salon handlowy uczestniczył w kolejnej już akcji Fundacji Muszkieterów.

Powiat Bezpieczniejszy »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie red.
180 samochodów zatrzymali do kontroli policjanci naszego regionu w ramach akcji Bezpieczny Powiat. Łącznie stwierdzono aż 162 wykroczenia.

Top w Aquaparku »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie red.
15 grudnia dzieci z Centrum Gier i Zabaw TOP Bolesławiec pojechały na wycieczkę do Aquaparku w Polkowicach. Była to ostatnia impreza zorganizowana przez Top w tym roku.

Powtórne głosowanie »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie red.
We wsi Suszki pod Bolesławcem doszło do wyborczego przestępstwa - orzekł jeleniogórski sąd, który nakazał powtórzyć głosowanie. Wyniki wyborów do Rady Gminy Bolesławiec zaskarżył Krzysztof Zatylny.

Wiesław Ogrodnik zastępcą prezydenta »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca Piotr Roman podjął decyzję o powołaniu swojego zastępcy. Od 2 stycznia 2007 będzie nim Wiesław Ogrodnik. Prezentujemy sylwetkę nowego wiceprezydenta.

Opozycjoniści wspominają »
Tekst opublikowany 2006-12-15, opracowanie KS
W Bolesławcu grupy opozycyjne powstawały spontanicznie, dopiero siedząc w więzieniu mogliśmy sobie wszystko poukładać - mówi Zbigniew Razik, jeden z represjonowanych podczas Stanu Wojennego.

Młodziczki w półfinale »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie red.
Młode siatkarki TOP-u rozegrały II turniej ćwierćfinałowy o Dolnego Śląska Młodziczek w siatkówce. Bolesławianki zapewniły sobie awans do turniejów półfinałowych.

Spór o schronisko - rozwiązanie w sądzie? »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie red.
Konflikt między Wojewódzkim Szpitalem Psychiatrycznym a znajdującym się na terenie placówki schroniskiem dla bezdomnych wciąż trwa. Najprawdopodobniej w rozwiązanie sporu zaangażowany zostanie sąd.

Ulica Piastów gotowa »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończył się remont nawierzchni chodnika przy ul. Piastów oraz remont instalacji oświetlenia drogowego.

Stan Wojenny w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
Dziś mija 25 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. Prezentujemy Państwu kilka zdjęć ze zbiorów bolesławieckiej Solidarności. Zachęcamy do nadsyłania własnych fotografii.

Znów się procesują »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
Józef Burniak chce skonfiskować cały nakład wydanej niedawno książki Dariusza Muchy "Samorząd dla Mas". Według byłego prezydenta Bolesławca książka zawiera nieprawdziwe informacje na jego temat.

Niebawem Gwiazdka Życzliwości »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza 19 grudnia o godz. 17.30 do udziału w Bolesławieckiej Gwiazdce Życzliwości. Motywem przewodnim, wzorem zeszłego roku, będą anioły przekazujące dobre słowo.

Trudne i zasłużone zwycięstwo TOPu »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
9 grudnia 2006 bolesławieccy siatkarze odnieśli swoje kolejne, piąte już zwycięstwo w IV lidze dolnośląskiej.

Są nagrody dla promujących Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Jeszcze tylko do 15 grudnia składać można wnioski o przyznanie nagrody za promocję Bolesławca. Wyróżnienie to otrzymać może każdy, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do promocji i popularyzacji naszego miasta.

Urodziny Bobrzan - plan imprezy »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Już w nadchodzący piątek odbędzie się specjalna gala piłkarska, zorganizowana w zwiążku z obchodami 35-lecia klubu MKS Bobrzanie Bolesławiec. W hali MOS Bolesławiec zobaczymy m.in. kilka gwiazd piłkarskiej ekstraklasy.

Znęcał się i gwałcił »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Aż osiem zarzutów postawiono 44-letniemu mieszkańcowi Bolesławca, który oskarżony jest m.in. o znęcanie się i wielokrotny gwałt na swej 14-letniej pasierbicy. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Czekając na nowe kino »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie red
Jeszcze niecały rok przyjdzie nam poczekać na pierwszy seans w remontowanym budynku kina Forum. Postanowiliśmy sprawdzić jak przebiegają prace nad jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Bolesławcu.

Zamknięty po raz trzeci »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie red.
13 grudnia ponownie zamknięty zostanie przejazd kolejowy przy ulicach Polnej i Modłowej. Prace remontowe potrwają cztery dni.

Przedszkole cieplejsze »
Tekst opublikowany 2006-12-07, opracowanie red.
Zakończyły się prace przy ocieplaniu Przedszkola nr 9 w Bolesławcu. Po remoncie budynek wygląda "jak nowy". Pamiętajmy jednak, że remontu wymagają inne tego rodzaju placówki w Bolesławcu.

Solidarność w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Na ulicy Karpeckiej 5 otwarto Miejską Komisję NSZZ Solidarność w Bolesławcu. Przedstawiciele organizacji zachęcają do współpracy i oferują różnorodną pomoc.

Rozpoczął się remont oświetlenia »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Wczoraj rozpoczął się w Bolesławcu remont oświetlenia przy kilku ulicach Bolesławca. Ekipa remontowa obiecuje prowadzić prace tak, aby nie stały się zbytnim utrudnieniem dla mieszkańców. Koniec remontu 15 grudnia.

Jest Strefa Ekonomiczna! »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Dzięki powiększeniu wałbrzyskiej strefy ekonomicznej możliwe było utworzenie specjalnej podstrefy w Bolesławcu. To wielka szansa dla naszego regionu - głównie ze względu na nowe miejsca pracy.

Schronisko bez ciepła i wody »
Tekst opublikowany 2006-12-05, opracowanie red.
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Bolesławcu postanowiła odciąć dostawę ciepła i wody dla znajdującego się na terenie szpitala schroniska dla bezdomnych.

Prezydent ślubował  »
Tekst opublikowany 2006-12-05, opracowanie red.
Wczoraj, w Sali Rajców w Bolesławcu odbyło się ślubowanie nowo wybranego prezydenta Bolesławca Piotra Romana. Ślubowanie odbyło się podczas II sesji Rady Miasta Bolesławca.

Pijany pędził Tirem po autostradzie »
Tekst opublikowany 2006-12-04, opracowanie red.
Kierowca ciężarówki kilkukrotnie uciekał policji, spychał inne samochody na pobocze, pędził przed siebie trasą A-4. W dodatku był kompletnie pijany.

Filmowy grudzień »
Tekst opublikowany 2006-12-04, opracowanie red.
Grudniowy repertuar rozpocznie się filmem przeznaczonym dla młodych widzów, w którym spotkamy się ze światem pełnym buntu i młodzieńczej przekory.

Zaskarżone wybory do Rady Powiatu »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie red.
Wybory do Rady Powiatu Bolesławieckiego powinny zostać powtórzone - twierdzi Andrzej Żurek, niedoszły radny, który złożył stosowne zażalenie do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze.

Gwiazdy piłkarskie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie red.
W tym roku bolesławieccy Bobrzanie obchodzą 35-lecie istnienia klubu. Z tej okaji planowana jest specjalna gala, podczas której zobaczyć będziemy mogli kilka gwiazd piłkarskiej Orange Ekstraklasy.

Sprzątamy po psach? »
Tekst opublikowany 2006-12-01, opracowanie red.
Jakiś czas temu pojawiły się w naszym mieście specjalne pojemniki na psie nieczystości. Każdy mieszkaniec Bolesławca może za darmo pobrać odpowiedni zestaw do sprzątania po swoim pupilu. Czy pomysł okazał się udany?

Dzisiaj
Sobota 19 września 2020
Imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl