Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 179 informacji. Wszystkie poniżej.

Od dziś nowy przepis: 140 km./godz. »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie interia.pl
Zwiększenie limitów prędkości na autostradach i drogach ekspresowych, a także uporządkowanie przepisów dotyczących stosowania fotoradarów przewiduje nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która weszła w życie w piątek.

Kac morderca? Nie daj się zabić »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie Marta Gołębiowska
Najlepszym sposobem na kaca jest nieprzesadzanie z ilością wypijanego alkoholu…Ale jeśli już nam się zdarzy, co jest bardzo prawdopodobne w Sylwestra, oto kilka wskazówek, jak nie przeleżeć całego pierwszego dnia roku z łóżku, jęcząc.
Zdjęć: 1  

Z Dzielnicy Cudów do Szwajcarii »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie J.Wrzochul - Stawinoga
Marek Wielgus mieszka w Legnicy w dzielnicy Zakaczawy, zwaną Dzielnicą Cudów. W tym roku noc sylwestrową spędzi w odmiennym otoczeniu. Pomimo, że tak nazywa się jego dzielnica, „cuda”, które mają tam miejsce nie należą do niosących radość.
Zdjęć: 9  

Czekając na tę noc... »
Tekst opublikowany 2010-12-31, opracowanie JWS
Jedni cieszą się, że żegnają Stary a witają Nowy Rok. Inni z ubolewaniem nad losem płaczą , że są coraz starsi. Dziś nikt nie wyobraża sobie aby świętowania sylwestra, w zaciszu domu, na balu w górach, na statku...możliwości jest coraz więcej. Nikt natomiast nie zastanawia się skąd wziął się ten zwyczaj.

Nie pozostaną na bruku »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Dzięki wspaniałomyślności władz miasta ponad setka kupców bolesławieckich może być spokojna o dalszy los. Nie stracą pracy, na skutek likwidacji targowiska miejskiego przy ulicy Wesołej.
Zdjęć: 5  

Idą mrozy, Sylwester na plusie »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie JWS
Dziś rano o godzinie 8:00 termometry w Bolesławcu wskazywały – 20 stopni.

Wieczór Przedsylwestrowy »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie opr JWS
Wybierz się dziś wieczorem do MDKu i baw się na Wieczorze Przedsylwestrowy.

Co grają w kinie? »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie opr JWS
I młodzi i starsi znajda w pierwszym tygodniu stycznia coś dla siebie w konie Forum w Bolesławcu. Już dziś wieczorem zapraszamy na Opowieści z Narnii: Podróż wędrowca do Świtu.

Nim złamiesz nogę na ślizgawce »
Tekst opublikowany 2010-12-30, opracowanie opr JWS
Nim wejdziesz na lód, zastanów się czy warto. Zamarznięte ulice i stawy doskonała forma zabawy dla dzieci. Czasem jednak jednak kończy się tragicznie.

Podpis elektroniczny, zakup sprzętu komputerowego, wielofunkcyjnego i oprogramowania dla Starostwa Powiatowego w Bolesławcu – E-urząd »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie SP Bolesławiec
Urząd z poziomu kanapy.
Czy widmo kolejek w urzędach, tracenie czasu na wizyty w tak zwanym okienku, nie spędzało nam czasami snu z powiek? Wiele ważnych spraw odkładamy na jutro, za miesiąc, za rok, bo zniechęcają nas procedury. W Starostwie Powiatowym w Bolesławcu już od wielu miesięcy istnieje możliwość załatwiania wniosków drogą elektroniczną. Fundusze Europejskie - dla rozwoju Dolnego Śląska
Zdjęć: 3  

Oto zasypało Kutuzowa »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Ulica Kutuzowa tuż przy bolesławieckim Rynku regularnie jest nieprzejezdna. Mieszkańcy kamienic w Rynku wyjeżdżając z parkingu usytuowanego od strony podwórka każdego ranka mają problem zapanowania nad samochodem.
Zdjęć: 4  

30 milionów euro na gospodarkę odpadami »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie as
Od 10 stycznia 2011 r. można składać wnioski w najnowszym konkursie w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. To dobra wiadomość dla samorządowców poszukujących środków na nowoczesne instalacje do odzysku i unieszkodliwiania śmieci.
Zdjęć: 1  

Staroszkolna i ZOZ do rezerwy »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Plan przeniesienia oddziału zakaźnego w inne miejsce i remont ulicy Staroszkolnej Gmina Miejska Bolesławiec przeniosła do „rezerwy”. Powód? W planie budżetowym Starostwa Powiatowego na rok 2011 tych punktów zabrakło a miało być inaczej.
Zdjęć: 3  

Samolotem na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie SC/MG
Lot na Sylwestra do najpiękniejszych europejskich miast w cenie noworocznej kolacji w centrum Wrocławia? To możliwe dzięki atrakcyjnym połączeniom wrocławskiego lotniska, z którego do Paryża, Londynu i innych pięknych miejsc w Europie polecisz za min. ok. 240 zł. Odpal noworoczne fajerwerki na Polach Elizejskich lub zobacz, jak północ wybija londyński Big Ben!

Wszystko o fajerwerkach »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie opr JWS
Ten, kto sprzedaje wyroby piroteczniczne wyłączone spod koncesjonowania nieletnim popełnia przestępstwo. Policjanci z KPP przypominają o obowiązujących każdego przepisach regulowanych przez kodeks wykroczeń, kodeks karny i ustawie o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi.

Co w budżecie miasta? »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Podsumowali stary rok i wysnuli plany na nowy ustalając budżet dla miasta – radni obradujący dziś w Sali Rajców UM Bolesławiec.

Tam możesz się ogrzać i zjeść posiłek »
Tekst opublikowany 2010-12-29, opracowanie opr. JWS
W związku z nadchodzącymi mrozami przedstawiamy niżej listę schronisk i noclegowni, do których morgą udać się bezdomni z powiatu bolesławieckiego.

Skorupa oficjalnie wojewodą »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie LZ
Dzisiaj Aleksander Skorupa został mianowany przez premiera na stanowisko Wojewody Dolnośląskiego.

Ostrożnie z fajerwerkami »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie opr JWS
Pomimo, że noc sylwestrowa dopiero przed nami na ulicach Bolesławca aż huczy od fajerwerków, pojawiających się już w sprzedaży. Tymczasem jest to zabronione.

Utrudnienia w ruchu! »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie JWS
Zima daje się we znaki kierowcom. Kolejki samochodów i ślizgające się pojazdy na drogach były dziś normą.

Całuj !ust nie żałuj! »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie JWS
Dziś Międzynarodowy Dzień Całowania. Jeśli do dotychczas nie znalazłeś sposobu aby rozgrzać się tego zimowego wieczoru całuj do utraty tchu i zbędnych kalorii.

Nie chciał dać się złapać »
Tekst opublikowany 2010-12-28, opracowanie opr JWS
25 – letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Lubomierz, nie chcąc zostać doprowadzonym do Aresztu Śledczego ukrył się pod sterta drewna opałowego. Nie pomogły kłamstwa rodziny ani kryjówka, ostatecznie został zdemaskowany.

Pomoc dla powodzian 2010 »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie opr JWS
Tylko w tym roku w maju i czerwcu przyznano finansową z budżetu państwa na prowadzenie akcji przeciwpowodziowej i popowodziowej. 5 220 000 zł, a w sierpniu i wrześniu 9 252 000 zł trafiło do tych którym woda zabrała wszystko.

Zorganizujemy turnieju o GRAND PRIX Polski Par w 2011 »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie 0pr.JWS
Jak co roku Zarząd Główny Polskiego Związku Brydża Sportowego dokonał oceny organizatorów turniejów o Grand Prix Polski Par. W klasyfikacji łącznej Bolesławiec zajął 5 miejsce.
Zdjęć: 3  

Spokojne święta »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie JWS
Bez zdarzeń kryminalnych i wypadków samochodowych – tak minęły Święta Bożego Narodzenia.

Znaleziono martwego mężczyznę »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie JWS
W minionym okresie świątecznym bolesławieccy policjanci w jednym z mieszkań przy ulicy Wańkowicza znaleźli martwego mężczyznę.

Narkotyki na sen? »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie opr JWS
Mieszkaniec Warty Bolesławieckiej przechowywał amfetaminę i marihuanę w szafce nocnej.
Zdjęć: 2  

Coraz droższa benzyna »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie PAP
Jak podaje PAP cena BP 95 w handlu detalicznym wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o 28 groszy.

Zaproś kolędników »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Od 24 grudnia do 2 lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej z kolędą witają do bolesławieckich domów kolędnicy. Nie odmawiaj bo jak głosi stara przyśpiewka: Nie urodzi ci się ani żyto, ani pszenica, tylko na piecu dzieci kopica!

Montują Orkę »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie UM
W Bolesławcu trwają prace przy powstaniu pływalni „Orka”. Aktualnie montowane są zjeżdżalnie rurowe100 i 60 metrowe, które znajdują się wewnątrz obiektu.
Zdjęć: 4  

IV sesja Rady Miasta Bolesławiec  »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie UM
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 29 grudnia 2010 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się IV sesja Rady Miasta Bolesławiec

Nie daj się nabić w butelkę »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie LZ
W sklepach rozpoczęła się gorączka przecen. Każdy chce kupić wymarzone spodnie czy telewizor za połowę ceny. Niestety takie „promocje” nie zawsze są prawdziwe.

Alarm na Odrze i Baryczy »
Tekst opublikowany 2010-12-27, opracowanie RW
W ciągu dwóch najbliższych dni Odrą poniżej Malczyc będzie się przemieszczać fala wezbrania przy przekroczonych o około 20-30 cm stanach alarmowych na odcinku Ścinawa-Głogów.
Zdjęć: 3  

Boże Narodzenie »
Tekst opublikowany 2010-12-25, opracowanie KAI
Dziś Boże Narodzenie, uroczystość upamiętniająca narodziny Jezusa Chrystusa.

Chętnie dzielimy się opłatkiem »
Tekst opublikowany 2010-12-25, opracowanie LZ
Aż 99 procent z nas podczas świąt Bożego Narodzenia dzieli się opłatkiem, wynika z badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego SAC.

Gastrolog: nie sięgajmy po kolejny kawałek ciasta »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie Akademia Medyczna we Wrocławiu
Dr n. med. Paweł Petryszyn z Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu radzi jak zachować dobre samopoczucie i kondycję przez całe święta

Tak powstają choinkowe bombki »
Tekst opublikowany 2010-12-24, opracowanie Paf
Mieli pójść na bezrobotne, a na nową pracę nie było większych szans. Nie poddali się i zaczęli sami produkować bombki. Przez cały rok. Zobacz jak powstają najpiękniejsze polskie ozdoby choinkowe ze szkła.
Zdjęć: 74  

MDK członkiem UNICEF »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie opr JWS
Od grudnia 2011 Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu został przyjęty do grona Członków Klubu Szkół UNICEF.

Po 3 kolejce MPSP w Siatkówce »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie opr JWS
21 grudnia rozegrano 3 kolejną Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Chłopców.

Baw się z MDKiem »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie opr JWS
Na warsztaty teatralne i szampańską zabawę podczas wieczoru przedsylwestrowego zaprasza MDK w Bolesławcu.

Praca wre! »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie UM
W Bolesławcu trwają prace przy powstaniu pływalni „Orka”. Aktualnie montowane są zjeżdżalnie rurowe100 i 60 metrowe, które znajdują się wewnątrz obiektu. Roboty przy budowie pływalni zakończą się pod koniec pierwszego półrocza 2011 r.
Zdjęć: 3  

Autostrada we mgle! »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie JWS
Od godzin popołudniowych autostrada A18 tonie w gęstej mgle.

Wieczór cudów »
Tekst opublikowany 2010-12-23, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia zwane również Godami, Godnymi lub Godnimi Świętami, Świętymi Wieczorami, Koladką rozpoczyna wieczór wigilijny 24 grudnia a kończy dzień Trzech Króli 6 stycznia. Jest to czas pełny obrzędowości. Mało kto jednak wie, że bogata obrzędowość świąt Bożego Narodzenia wchłonęła wiele przedchrześcijańskich rytuałów, obyczajów, wierzeń a nawet zabiegów magicznych.

Zabił żonę kijem od miotły »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga/DB
Aż trzy razy policjanci z KPP w Lwówku Śląskim interweniowali w sprawie nadużywania przemocy wobec swojej małżonki przez mieszkańca Giebułtowa, w powiecie Lwóweckim. Ten trzeci okazał się być dla kobiety ostatnim.
Zdjęć: 1  

Z dobroci serca »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
W poprzednim wydaniu pisaliśmy o tym jak uczniowie lwóweckiego gimnazjum pomogli Patrycji - uczennicy Gminnej Szkoły Podstawowej w Siekierczynie, zbierając nakrętki potrzebne na zakup wózka inwalidzkiego dla dziewczynki. Inicjatorem akcji był Paweł Wójtowicz mieszkaniec Lwówka Śląskiego, prezenter Radia Lubań o nicku Revolt.

Zabił żonę kijem »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie Justyna Wrzochul Stawinoga, Daniel Biernat
Aż trzy razy policjanci z KPP w Lwówku Śląskim interweniowali w sprawie nadużywania przemocy wobec małżonki przez mieszkańca Giebułtowa, w powiecie lwóweckim. Ten trzeci okazał się być dla kobiety ostatnim.
Zdjęć: 2  

Zabójca tymczasowo aresztowany! »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie opr JWS
Tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy zastosował Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim Wydział II Karny wobec zabójcy Jana G. , mieszkańca gminy Mirsk.

Kolizja w Łące »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie DB
W miejscowości Łąka koło Bolesławca doszło do kolizji drogowej. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.
Zdjęć: 38  

Będą czuwać w święta »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie opr JWS
24 grudnia nad bezpieczeństwem kierowców czuwać będą policjanci z KPP w Bolesławcu. Pomoże im Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa.

Magiczne Jasełka »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie Daniel Biernat
Śpiewające anioły i tańczący pasterze sprawili, że w Szkole Podstawowej nr 3 w Bolesławcu zagościł na dobre klimat Świąt Bożego Narodzenia.
Zdjęć: 7  

Ich nie powinno tu być »
Tekst opublikowany 2010-12-22, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Nie dla wszystkich okres ten jest pełen radości. Wiele osób spędzi je samotnie w domu marząc o tym by choć raz móc poczuć się potrzebnym. Część dzieci z Domu Dziecka św. Józefa Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Elżbietanek wyjedzie, reszta zostanie z własnej woli, ze wstydu – dlatego, że nie ma dokąd pójść. Z siostrą dyrektor Agnieszka Wieczorek o świętach i nie tylko rozmawia Justyna Wrzochul – Stawinoga.
Zdjęć: 8  

Schetyna chce dogodzić posłom »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie LZ
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna chce, by od nowego roku miesięczny ryczałt na prowadzenie biur poselskich wzrósł o 500 zł. To już druga taka podwyżka w obecnej kadencji.

3000 zł dla Agaty Kozioł »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie UM
18 grudnia w Muzeum Ceramiki w Bolesławcu nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec. W ramach IV edycji konkursu wpłynęło osiem prac:
Zdjęć: 2  

Mistrz Polski z BKB! »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie opr JWS
Zawodnik Bolesławieckiego Klubu Brydżowego Antoni Ochot zwyciężył w Korespondencyjnych Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym. Doskonałe 5 miejsce zdobył Andrzej Kaźmierczak.
Zdjęć: 3  

W nocy nadejdzie astronomiczna zima »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie Paf
Punktualnie 38 minut po północy słońce wejdzie w znak Koziorożca i rozpocznie się astronomiczna zima.

Śmiertelnie niebezpieczne ślizgawki »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie red.
Kilka chłodniejszych dni sprawiło, że na zbiornikach wodnych pojawiła się już warstwa lodu. Dzieci i młodzież w trakcie wolnych od szkoły dni, może te ślizgawki wykorzystać do zabawy.

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości  »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie Daniel Biernat
Żywa szopka, zapach choinki i grzanego wina, kolorowe stoiska zapraszające do zakupów, wspólnie śpiewane kolędy i pastorałki sprawiły, że na bolesławieckim Rynku czuło się świąteczny klimat.
Zdjęć: 25  

Upominki spod choinki! »
Tekst opublikowany 2010-12-21, opracowanie opr JWS
Przyjdź do Kasy Kina, PITiK-u lub do naszego sklepu z bolesławiecką ceramiką. Bilety do kina, bilet na recital, kubki, filiżanki, świeczniki lub kalendarz na najbliższy rok może okazać się wspaniałym prezentem.

Sarny na drodze! »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Sroga zima nie oszczędza zwierząt leśnych. Na polach przy drogach powiatowych widoczne są sarny. Powoduje to, że coraz częściej przyczyną kolizji drogowych i wypadków są te właśnie zwierzęta. Dużo saren pada również z wycieńczenia.

Karambol na A 18 »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
W piątek od godziny 18 do północy zablokowana była autostrada A18. Powodem było zderzenie się czterech samochodów - 2 osobowych i dwóch ciężarowych.

12 tablic na krajowej „czwórce” »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie opr JWS
Za sprawą inicjatywy starosty bolesławieckiego Cezarego Przybylskiego oznakowany został węzeł drogowy w Krzywej.
Zdjęć: 4  

Lała się krew... »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie opr JWS
W ubiegły piątek w Pałacu Ślubów Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu zorganizował akcję oddawania krwi dla potrzebujących.

Śmiertelna zabawa »
Tekst opublikowany 2010-12-20, opracowanie JWS
Organizowanie współczesnych kuligów nie wiele ma wspólnego ze znanymi XVII – wiecznymi rozrywkami Polskiej magnaterii. Ciągnięcie przyczepionych kolejno do siebie sanek, powiązanych sznurkiem jest niebezpieczne dla zdrowia jego uczestników i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Wymień stare na nowe »
Tekst opublikowany 2010-12-19, opracowanie LZ
Spiesz się! Jeszcze tylko do końca roku będzie można wymienić banknoty i monety sprzed denominacji na nowe złote.

Kolędowanie w Rynku »
Tekst opublikowany 2010-12-18, opracowanie JWS
Od godzin porannych w bolesławieckim Rynku trwa kolędowanie oraz Bożonarodzeniowy Kiermasz Ceramiczny „Tradycje Bożego Narodzenia” zogranizowany przez BOK – MCC. Całe rodziny przyszły przywitać Świętego Mikołaja i kupić upominki.
Zdjęć: 12  

Wybierz sie dziś na kiermasz! »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie JWS
Od godziny dziewiątej działa w bolesławieckim Rynku Świąteczny Kiermasz.
Zdjęć: 3  

Dzień bez przekleństw »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie zebrała AW
Przekleństwa są już z nami 6000 lat. Na stwierdzenie, że dziś jest dzień bez nich, w redakcji zrobiło się cicho i z kąta padło: „Niech to dunder świśnie”.
Zdjęć: 1  

Potrącona kobieta na Karola Miarki »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie JWS
Wczoraj o godzinie 16:45 przy ulicy Karola Miarki potracono kobietę, świadkiem był nasz czytelnik.

W dbałości o ziemię »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie opr JWS
W czwartek w auli Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu 15 zespołów zmagało się w I Powiatowym Turnieju Ekologicznym „Nasza Planeta”.
Zdjęć: 3  

Potencja na święta »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie opr JWS
Przesyłkę zawierającą 1001 saszetek podrobionego specyfiku na potencję Kamagra o wartości 18600 PLN oraz 24000 sztuk papierosów FEST bez polskich znaków akcyzy zatrzymali wrocławscy funkcjonariusze celni z Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej.
Zdjęć: 3  

Bałwan w rozmiarze XXXXXL »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie aw
Miłociński bałwan kolos zostanie wystawiony na aukcjach WOŚP. Po weekendzie będzie można wziąć udział w aukcji na allegro.
Zdjęć: 10  

Wyścigi psich zaprzęgów »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie Opr. aw
6 stycznia 2011 r. rozpoczyna się V edycja jednego z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów w Europie – Husqvarna Tour.
Zdjęć: 5  

Czwórka mistrzem w tenisie »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie opr JWS
Dziś odbyły się Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym.Spotkanie miało miejsce przy ulicy Bankowej. Z pucharem grę zakończyli: Patrycja Walkowiak , Kornelia Groń, Maciej Niemczyn i Michał Stępień.
Zdjęć: 6  

Wojna o karpie »
Tekst opublikowany 2010-12-17, opracowanie J.Wrzochul - Stawinoga
Wczoraj w Rynku w ręce naszej redakcyjnej koleżanki wpadła w ręce pocztówka. Jak się okazało adresatem jest Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Ochrony Zwierząt Viva a konkretnie jeden bolesławianin – Szymon Głogowski.
Zdjęć: 4  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie red
Koncerty, kino, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Paliwo już prawie 5 zł za litr »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie JWS
Już w sierpniu zapowiadano, że szykuje się podwyższa cen paliw w 2011 roku. Jak widać, ostrzeżenia te nie były mrzonką.
Zdjęć: 2  

Przyjedź mamo na przysięgę … »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie JWS
Przez godzinę wczoraj Plac Piłsudskiego był wyłączony z ruchu. Przysięgę składali ochotnicy – żołnierze z 23 Brygady Artylerii, którzy przeszli szkolenie przygotowawcze.
Zdjęć: 9  

Nabici w świąteczne promocje »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie opr. aw
W gorączce przedświątecznych zakupów łatwiej dać się złapać na fałszywe promocje. Ale zakupy robione z głową i porównywanie cen w różnych sklepach pozwoli oszczędzić na gwiazdkowych prezentach setki złotych. Przed świętami Fundacja Pro-Test tropi fałszywe promocje.

Marek Skorupa wojewodą? »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie aw
Kolejne nazwisko pojawiło się na dziennikarskiej giełdzie kandydatów do stanowiska wojewody.

Kiedyś żyło się inaczej...trudniej ale weselej »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
To my budowaliśmy to miasto – dzisiejsi emeryci, ludzie starsi, o których się dziś nie pamięta mieli swój wkład w istnienie tego miasta – powiedział Andrzej Jastrzebki, który po raz pierwszy w 1945 roku zobaczył w Bolesławiec. Pokochał to miasto i żyje wspomnieniami. Sprzyja temu zima i zbliżające się święta.

Nie daj się okraść na święta »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie opr. JWS
W okresie świątecznym duża liczba mieszkańców miasta wyjeżdża do innych miast by spotkać się z bliskimi. Brak zabezpieczeń alarmowych oraz brak solidnego zamka w drzwiach kusi złodziejów, którzy czekają aż domy i mieszania opuszcza ich właściciele.

67 kolizji w ciagu 13 dni »
Tekst opublikowany 2010-12-16, opracowanie JWS
W okresie od 1 grudnia 14 grudnia policjanci z KPP w Bolesławcu odnotowali 67 kolizji w tym jeden wypadek. Wybierając się w podróż w okresie Świąt Bożego Narodzenia należy zachować ostrożność by liczba ta nie podwoiła się w ciągu kilku kolejnych dni.

W dolnośląskim kładą asfalt zimą »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie LZ
W jednej z dolnośląskich gmin zima drogowcom nie straszna. Postanowili oni bowiem… położyć asfalt.

Tradycyjnie i świątecznie z BOK – MCC »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie opr JWS
BOK – MCC serdecznie zaprasza mieszkańców Bolesławca w najbliższą sobotę i niedzielę do udziału w tegorocznej imprezie – "Tradycje Bożego Narodzenia". W iście świąteczny nastrój wprowadzą wszystkich zebranych bolesławieckie zespoły, młodzież z „Żywej szopki” i bohaterowie „Opowieści Wigilijnej”.
Zdjęć: 1  

Rajdowe zmagania w Jeleniej Górze »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie opr. JWS
W ubiegłą niedzielę w Jeleniej Górze została rozegrana ostatnia już impreza rajdowa w tym sezonie - VIII runda mistrzostw Jeleniej Góry i jednocześnie VII runda DMO dolnośląskich mistrzostw okręgu.
Zdjęć: 5  

Śmierć w Trzebnicy »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie MG
Kiedy trzech mężczyzn wstawiało drzwi garażowe do pustostanu; 20-metrowy fragment dachu zawalił się na jednego z nich. 47-letni mieszkaniec Trzebnicy zginął na miejscu.

Tradycyjnie w Łaziskach »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie Daniel Biernat
Trzy, a może nawet cztery pokolenia mieszkańców Łazisk podczas Wieczoru Tradycji Bożonarodzeniowych, wspólnie przygotowywały świąteczne ozdoby, szopkę oraz potrawy wigilijne.
Zdjęć: 7  

Dotrzeć na czas to wyczyn »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Trudne warunki drogowe uniemożliwiają poruszanie się autobusów PKS – w ubiegły piątek pasażerowie chcąc dojechać do Zielonej Góry musieli uzbroić się w cierpliwość, czekając na autobus ponad 40 minut. Nie lepiej jest z PKP. Winny jest śnieg, kierowcy tirów, służby drogowe i brak organizacji na PKP.
Zdjęć: 6  

Widziałeś ją? »
Tekst opublikowany 2010-12-15, opracowanie zaginieni.pl
Dnia 12 grudnia 2010r. w Gliwicach (woj. śląskie) zaginęła Karolina Szopka. Ma 24 lata, 168 cm wzrostu i piwne oczy. W dniu zaginięcia ubrana była w ciemną zimową kurtkę oraz dżinsy. Miała ze sobą zieloną torebkę. Pani Karolina może przebywać na terenie woj.dolnośląskiego
Zdjęć: 1  

Kto zostanie nowym wojewodą? »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie LZ
Dolny Śląsk nie ma wojewody. Rafał Jurkowlaniec, który pełnił tę funkcję, został wybrany na marszałka województwa. Kto go zastąpi?

Wesoły grudzień z MDKiem »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie opr. JWS
MDK w Bolesławcu zaprasza do wspólnej zabawy w grudniu.

Poradzili sobie z matematyką »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie LZ
Okręgowe Komisje Egzaminacyjne opublikowały wyniki próbnych matur z matematyki. W Dolnośląskim nie jest najgorzej.

Kup Pan ...obrazek »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Mróz jak co roku nie odstrasza handlowców na bolesławieckim Manhatanie. Co prawda sezon na używane opony już się skończył ale nadal spóźnialscy mogą znaleźć coś dla siebie.
Zdjęć: 6  

Pomóż dzieciom razem z WOŚP »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławiecki sztab pod patronatem MDK w Bolesławcu rozpoczyna przygotowania do XIX Finału WOŚP, który odbędzie się 9 stycznia 2011 roku.

Handel i finanse dały najlepiej zarobić w 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
W mijającym roku inwestorzy giełdowi mieli szansę najwięcej zarobić na akcjach spółek zajmujących się handlem detalicznym, finansami i na papierach spółek spożywczych.

Sposób na bezpieczne zarabianie na surowcach »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 15 proc. rocznie można było zarobić na najlepszych produktach strukturyzowanych opartych na notowaniach surowców, które zakończyły się w tym roku.

Pomogli Patrycji »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie opr. JWS
Przez kilkanaście ostatnich tygodni uczniowie lwóweckiego gimnazjum pod okiem p. Renaty Żamojdy i p. Olgi Olejnik zbierali plastikowe nakrętki. Zebrali ich łącznie 170 kg – wszystko po to by pomóc chorej Patrycji.
Zdjęć: 4  

Lewy spirytus »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie opr. JWS
Policjanci z Bolesławca zabezpieczyli 50 litrów spirytusu bez akcyzy. W garażu przechowywali go legniczanin i bolesławianka.

Okradła sąsiada »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie opr. JWS
Pijana 55 – latka okradła sąsiada. Teraz przebywa w areszcie ale za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kilka dni - kilka kolizji »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie JWS
W ciągu ostatnich kilku dni policjanci z KPP w Bolesławcu interweniowali aż 10 razy. Przyczyną są trudne warunki drogowe.
Zdjęć: 3  

Zablokowana A4 »
Tekst opublikowany 2010-12-14, opracowanie RW
Padający śnieg utrudnia kierowcom poruszanie się po drogach całego Dolnego Śląska. Nawierzchnie dróg pokrywa świeży śnieg, a miejscami zalega błoto pośniegowe.
Zdjęć: 2  

Spotkały się gospodynie »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie opr. JWS
Staropolskim zwyczajem podzieliły się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia – gospodynie Powiatowego Koła Gospodyń Wiejskich w Wykrotach.
Zdjęć: 2  

Honorowa Odznaka PCK dla Grzegorza Chirowskiego »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie opr JWS
9 grudnia 2010r., w auli Szkoły Muzycznej w Bolesławcu podczas koncertu z Okazji Dnia Wolontariusza wyróżniono zasłużonych krwiodawców. W gronie wyróżnionych znalazł się Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu insp. Grzegorz Chirowski.

Lepiej tego nie jedz »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie LTM Communications
Nie jest prawdą, że jeść można wszystko, tylko z umiarem. Istnieją produkty, które nie dostarczają żadnych wartości odżywczych. Ponadto zawierają substancje, których nadmiar jest niewskazany dla zdrowia, szczególnie zdrowia dzieci. Dlatego warto dokładnie przeanalizować nasz jadłospis i wyeliminować te rzeczy, które nam nie służą.
Zdjęć: 2  

Stwórz własną ozdobę choinkową »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie opr. JWS
Nie musisz kupować ozdób choinkowych – możesz zrobić je sam w BOK - MCC.

Ukradł pieniądze spod cmentarza »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie opr. JWS
Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o kradzież kasetki z pieniędzmi z pawilonu handlowego. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jest dla nich nadzieja »
Tekst opublikowany 2010-12-13, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
- To jest nieludzkie – powiedziała pani Joanna z Bolesławca, która po lekturze naszego artykułu o mieszkańcach hangaru w Szczytnicy zaangażowała się w pomoc zwierzętom.
Zdjęć: 6  

Słynny pojazd powodziowy »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie aw
Najsłynniejszy samochód powodzi 2010 został w zeszłym tygodniu zlicytowany. Kupiono go za prawie 10 tys.
Zdjęć: 2  

PKP zmienia rozkład »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie aw
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Na pierwszy rzut oka widać, że będzie więcej połączeń lokalnych.

IMGW ostrzega: woda zamieni się w lód »
Tekst opublikowany 2010-12-12, opracowanie AS
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział we Wrocławiu ostrzega, że w związku ze spadkiem temperatury wystąpi oblodzenie na drogach.
Zdjęć: 1  

MZGK i ZDP: Pracujemy dobrze »
Tekst opublikowany 2010-12-11, opracowanie JWS
Nad bezpieczeństwem kierowców na drogach miejskich i powiatowych czuwa sztab ludzi.
Zdjęć: 2  

Wójt z nogą na gazie »
Tekst opublikowany 2010-12-11, opracowanie Daniel Biernat
Być tak dobrym wójtem jak Wincenty Witos, dobrze kierować, dodawać gazu, ale jak trzeba to przyhamować – takie życzenia usłyszał nowy wójt Bolesławca od swojego poprzednika.
Zdjęć: 4  

Operacja Harrachov »
Tekst opublikowany 2010-12-11, opracowanie opr. aw
W Harrachowie w Czechach odbywają się zawody w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata. Policja przygotowała kilka wskazówek.

Samobójstwo gnębionego gimnazjalisty »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie Ewa Bąk
Piętnastoletni Kamil K. zeznawał w sądzie przeciwko swoim kolegom z gimnazjum. Oni o tym wiedzieli. Wyzywany od konfidentów i donosicieli, gnębiony i opluwany chłopak nie wytrzymał. W czwartek 2 grudnia powiesił się w ogrodzie koło domu. Wczoraj w Leśnicy odbył się jego pogrzeb.
Zdjęć: 3  

Więcej pieniędzy dla prezydenta »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie JWS
Rada Miasta jednogłośnie postanowiła o zwiększeniu wynagrodzenia dla prezydenta miasta Bolesławiec Piotra Romana. Nowy – stary prezydent zarobi ponad 500 zł więcej w porównaniu do poprzedniej jego kadencji.

Jan Jasiukiewicz wiceprzewodniczącym Rady Miasta »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie opr. JWS
Jan Jasiukiewicz został wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta powołano również Komisję Rewizyjną oraz komisje stałe Rady Miasta Bolesławiec.

Pociągiem do Harrachova »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie opr. JWS
Wsiądź do pociągu do – Harrachova i udaj się na zawody o Puchar Świata w skokach narciarskich. Specjalnie z tej okazji przewozy PKP uruchomiły dodatkowe pociągi.

Zamki na pocztówkach »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie opr.JWS
W Sali Ław Sądowych lwóweckiego ratusza do połowy stycznia 2011 roku będzie można obejrzeć wystawę historyczną pod tytułem „Zamki i pałace w Sudetach na dawnych pocztówkach”.
Zdjęć: 1  

Strząsaj śnieg z dachu »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie opr. JWS
Śnieg to groźne obciążenie dla konstrukcji nośnej dachu. Jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg.

Zajrzyj do komina »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie JWS
Odnotowano już pierwsze zatrucie czadem na terenie miasta. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz strażacy z PSP w Bolesławcu przypominają o obowiązku sprawdzenia drożności urządzeń kominowych.
Zdjęć: 3  

Za groźby nie wyląduje w areszcie  »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie mb
Wacław G. który groził członkom legnickiego Prawa i Sprawiedliwości nie zostanie aresztowany.

Poszukiwana przez CBŚ  »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie opr. JWS
Zarząd w Warszawie CBŚ KGP prosi wszystkie osoby mogące udzielić informacji na temat tożsamości kobiety przedstawionej na zdjęciu o kontakt. Jest to kobieta w średnim wieku, w okularach, ubrana w czarną kurtkę oraz czarną czapkę. Wszelkie informacje prosimy kierować pod nr tel. 511-029-795, 997 albo do najbliższej jednostki Policji.
Zdjęć: 2  

Ogień w piwnicy »
Tekst opublikowany 2010-12-10, opracowanie JWS
O północy mieszkańców bloku przy ulicy Jana Pawła II w Bolesławcu obudził pożar.Policjanci z KPP ustalają przyczyny zdarzenia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie red
Koncerty, kino, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Od grudnia autobusem do Jeleniej? »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie opr. JWS
Od 12 grudnia będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy pociągów. Bezpośrednie połączenie kolejowe z Berlinem, nowy pociąg interREGIO do Przemyśla oraz likwidacja pociągów do Jeleniej Góry przez Lwówek Śląski to najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od najbliższej niedzieli.

Passat był ale się zmył »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie Justyna Wrzochul - Stawinoga
Pani Janina Bączek oraz jej mąż z Bolesławca, mieszkańcy ulicy Konstytucji 3 Maja, wyglądając wczoraj rano przez okno nie byli zadowoleni z porannego widoku. Z parkingu przed II LO w Bolesławcu zniknął jej samochód. Teraz zmuszona jest jeździć autobusem.
Zdjęć: 3  

Ciepłe życzenia »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie JWS
Dzielili się opłatkiem i śpiewali kolędy – wiecznie młodzi duchem emeryci ze ZERiI.
Zdjęć: 6  

10 lat za rowery »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie opr.JWS
Kradli rowery i sprzęt wędkarski z piwnic – mieszkańcy Nowogrodźca znaleźli nietypowy sposób na dorobek. Złapani przez policjantów KP w Nowogrodźcu mogą trafi na 10 lat do więzienia.

Z dyrektora szkoły na wiceprezydenta »
Tekst opublikowany 2010-12-09, opracowanie opr. RW
Kornel Filipowicz, dotychczasowy dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Jana Pawła II w Bolesławcu decyzją prezydenta Bolesławca Piotra Romana obejmie funkcję II zastępcy. Tym samym zajmie miejsce odwołanego z funkcji wiceprezydenta Macieja Małkowskiego.

Groził członkom PiS  »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie mb
Legniczanin groził kalectwem posłowi i przewodniczącemu biura Prawa i Sprawiedliwości.
Zdjęć: 1  

Uważaj na zakupy w internecie! »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie LZ
Mamy okres przedświąteczny. W związku z tym duża część Dolnoślązaków kupuje prezenty przez Internet. Jak w takim razie podczas zakupów w cyberprzestrzeni ustrzec się przed oszustami? Oto kilka rad.

Elektronik i mechanik w czołówce »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie opr. JWS
W dniach 22.11.10.- 6.12.10 odbył się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Halowej. Zacięta walka o puchar miała miejsce w sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego.
Zdjęć: 8  

Mistrzowie „szachów” »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie opr. JWS
7 grudnia uczniowie bolesławieckich szkół podstawowych walczyli o tytuł najlepszego szachisty.
Zdjęć: 7  

Potrafią pomagać »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
- Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, że możemy pomagać – tak skomentowała działalność na rzecz drugiego człowieka swoją i pozostałych członków prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bolesławcu Jadwiga Bobek. Tegoroczna laureatka nagrody Wolontariusz 2010.
Zdjęć: 10  

Co dalej z Mimem? »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie JWS
Dziś do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Bogdana N. – byłego kandydata na prezydenta miasta Bolesławiec. Sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Rodzina na Swoim na razie bez zmian »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Dobra wiadomość dla osób chętnych na dopłaty z programu Rodzina na Swoim: rząd nie zdążył przygotować zmian ograniczających go i jeszcze przez jakiś czas będzie można otrzymać kredyt z dopłatami na niezmienionych zasadach.

Ostry finisz na rynku kredytów mieszkaniowych »
Tekst opublikowany 2010-12-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Zbliżający się koniec roku dodatkowo zmobilizował banki do obniżki cen kredytów mieszkaniowych. Tanieją przede wszystkim złotowe, bo coraz ostrzej na terytorium kredytów w PLN wkraczają banki wcześniej skoncentrowane na kredytach walutowych. Niemal na kolana rzucił konkurencję Deutsche Bank PBC.
Zdjęć: 2  

Mieszkańcy hangaru numer 74427 »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Samotne, porzucone zmarznięte i głodne żyją w jednym z betonowych hangarów numer 74427. Gdyby nie życzliwość państwa Dobieckich już dawno by zamarzły w minus dwudziestodniowym mrozie – psy z lotniska w Szczytnicy. Dziennikarka Expressu Bolesławieckiego opisuje, co zastała w tym zimnym opuszczonym miejscu.
Zdjęć: 10  

Ślubowanie prezydenta »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie opr. JWS
Prezydent miasta Piotr Roman złożył wczoraj uroczyste ślubowanie.
Zdjęć: 3  

Uważaj na złodzieja »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Opr. JWS
Policjanci z KPP w Bolesławcu ostrzegają przed rabusiami. Świąteczne zakupy to przyjemność ale i okazja do tego by zostać okradzionym.

Rynek zdobi choinka »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie JWS
Mieszkańcy Bolesławca 6 grudnia poczuli prawdziwe święta. Nie byłoby prezentów i radości gdyby nie choinka.
Zdjęć: 2  

Wizja Wojny czyli wystawa obrazów Paula Woods’a. »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie opr.JWS
BOK-MCC zaprasza na wernisaż wystawy wielkoformatowego malarstwa autorstwa Paula Woodsa.

Przystanek: kultura »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie opr. JWS
Pracownia Edukacji Filmowej w BOK-MCC od grudnia realizuje dwa programy. W każdą środę zaprasza na "ShortFilm’" a w piątki na "Przystanek Kultura".

Konkurs na Świąteczną Piosenkę »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Opr. JWS
BOK – MCC zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Świąteczną Piosenkę. Głosy oddawać można już dziś.

Z łopatą do szpitala »
Tekst opublikowany 2010-12-07, opracowanie Daniel Biernat
Kierowcy przyjeżdżający na teren szpitala powiatowego przy ul. Jeleniogórskiej w Bolesławcu mają problem z wjazdem, z wyjazdem oraz z zaparkowaniem samochodów.
Zdjęć: 3  

Wójtem Gminy Bolesławiec został... »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie JWS
Zaledwie przewaga czterech głosów przesadziła o tym, ze nowym wójtem gminy bolesławiec został Dudkowski Andrzej Zbigniew.

Mim o Wszystko winny? »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie JWS
- Nic wam nie powiem - tak powiedział nam Bogusław Nowak po tym jak poprosiliśmy go o skomentowanie sprawy potrącenia strażnika miejskiego w Jeleniej Górze. Zmęczenie, niechęć czy strach przed winą? Dowiemy się jutro po południu.

Mikołajkowy zawrót głowy... »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie JWS
Dziś obchodzimy mikołajki – święto św. Mikołaja. Zgodnie z tradycją to dziś święty obdarowuje ludzi, a w szczególności tych najmłodszych prezentami.
Zdjęć: 1  

Niosą pomoc potrzebującym »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie opr. JWS
W jednym z domów strażnicy miejscy z Bolesławca spotkali mężczyznę bez pomocy i środków do życia. Dzięki ich pomocy mężczyzna jest pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Został mu przydzielony również pracownik socjalny. Dzięki pomocy strażników w jadłodajni przy Placu Zamkowym mężczyzna spożył ciepły posiłek.

Własne cztery kąty »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Daniel Biernat
W Bolesławcu przy ul. Śluzowej oddano do użytku dwa budynki Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W 80. mieszkaniach zamieszka 220 osób.
Zdjęć: 40  

''Łowiecka'' przygoda »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Jeszcze nie tak dawno, bowiem do lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w Trzebieniu, Pstrążu i Świętoszowie stacjonowały wielkie ilości sowieckiego wojska.
Zdjęć: 1  

Dostępność kredytów wciąż rośnie »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 8 proc. zyskał w ciągu roku Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. W listopadzie rósł po raz szósty z rzędu.
Zdjęć: 1  

Mieszanka finansów i polityki coraz bardziej niebezpieczna »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Działania podejmowane przez rządy w celu przezwyciężenia kryzysu gospodarczego zaczynają budzić nie tylko opór społeczny, ale i polityczny. A niestabilność sytuacji politycznej w wielu krajach może stać się poważną przeszkodą w równoważeniu finansów i wychodzeniu z zapaści.

Gdzie one wędrują? »
Tekst opublikowany 2010-12-06, opracowanie JWS
Bolesławieckie kaczki opuściły dziś parkowy staw. Poczuły zew wolności czy po prostu wybrały się na spacer? Może wędrowały do przejeżdżającego Mikołaja po prezenty?
Zdjęć: 2  

Nie daj się infekcji! »
Tekst opublikowany 2010-12-05, opracowanie LZ
Za oknem śnieg i mróz. W taką pogodę to nie problem, żeby złapać infekcję. Jest jednak sposób, żeby poradzić sobie z nią. Oto najczęstsze jesienno-zimowe schorzenia i sposób radzenia sobie z nimi.

Łajka, Colli i Felek czekają na nowe domy »
Tekst opublikowany 2010-12-04, opracowanie JWS
Starość nie radość, kości wciąż bolą, nogi jak z waty, iść nie pozwolą – starość dotyka nie tylko ludzi ale i zwierzęta. Szczególnie trudny los spotyka czworonogi, które oddawane są ze względu na swój wiek do schroniska.
Zdjęć: 3  

Niedoszły prezydent Bolesławca potrącił strażnika »
Tekst opublikowany 2010-12-04, opracowanie DB
(Aktualizacja godz. 17:00) Bogusław N. kandydat na prezydenta Bolesławca jest podejrzany o potrącenie strażnika miejskiego w Jeleniej Górze. Sprawą zajęła się prokuratura.

Kto zarabia na zimie? »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie JWS
Zima nie szczędzi nas i portfela, oprócz utrudnień panujących na drogach na zimie można zarobić. Wiedza o tym mali sklepikarze, którzy dzięki mrozom i zaspom nareszcie zaczynają zarabiać. Zarabiają również koncerny paliwowe – jazda na pełnym baku zima jest wręcz wskazana. Dodatkowym atutem zimy jest również to, ze można zarobić - na odśnieżaniu.
Zdjęć: 3  

Mistrzowie powiatu w koszykówce »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie opr. JWS
Uczniowie Gimnazjum nr I w Bolesławcu zostali mistrzami powiatu szkół gimnazjalnych w koszykówce.
Zdjęć: 5  

OHP z Bolesławca w czołówce! »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie opr.JWS
Młodzież z Ochotniczego Hufca Pracy w Bolesławcu zajęła czołowe miejsca w konkursie „Razem Bezpieczniej”, zorganizowanego w ubiegłą środę w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze
Zdjęć: 1  

Niepełnosprawny też chce pracować »
Tekst opublikowany 2010-12-03, opracowanie LZ
3 grudnia jest Dniem Osób Niepełnosprawnych. To okazja do tego, aby przypomnieć pracodawcom, że osoba niepełnosprawna też jest dobrym pracownikiem.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie red
Koncerty, kino, kursy tańca, płyty z muzyką, nordic walking, słowem cała gama wejściówek dla czytelników.

Zasypani? »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie JWS
Zima nie daje za wygraną. Zamiecie śnieżne mamy już za sobą jednak śnieg nadal prószy i przestanie dopiero w południe. Jest nie tylko śnieżnie ale i mroźno. Wczoraj wieczorem o godzinie 20:00 termometr wskazywał w Bolesławcu -12̊ C. Dziś o godzinie 8:00 rtęć podniosła się zaledwie o dwa stopnie.
Zdjęć: 8  

Spahić zdradza tajniki Bośni i Hercegowiny »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie INTERIA.PL
7 grudnia reprezentacja Polski zmierzy się z Bośnią i Hercegowiną. O to, na kogo powinniśmy uważać, zapytaliśmy Amira Spahicia, Bośniaka występującego w Śląsku Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sprawdź instalację i komin na zimę »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
To właściciel lub zarządca odpowiada za stan instalacji gazowej lub elektrycznej w budynku. Podobnie jest z przewodami kominowymi. Odpowiednia kontrola i usuniecie szkód często ratuje życie.

Magiczny czas w MDK »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie opr. JWS
Tańce, wróżby i wiele innych atrakcji przygotowali dla podopiecznych bolesławieckiego MDK u organizatorzy minionych „Magicznych Andrzejek”.
Zdjęć: 4  

Dworzec Wschodni - kupione! »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie JWS
Zakup i sprzedaż nieruchomości lub gruntu jest transakcją gdy zadowolone są zawsze obie strony. Kupujący i sprzedający. Tak było 2 grudnia. PKP wyzbywało się gruntów, które musiałoby utrzymywać i płaci podatek od nieruchomości a miasto zyskało rezerwę terenu pod nowe inwestycje.
Zdjęć: 7  

I Sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego  »
Tekst opublikowany 2010-12-02, opracowanie opr. JWS
2 grudnia, na I Sesji Rady Powiatu Bolesławieckiego IV kadencji, po ślubowaniu nowych radnych w tajnych głosowaniach wybrano Wicestarostę Stanisława Chwojnickiego. Karol Stasik został Przewodniczącym Rady Powiatu.

Kto na wojewodę? »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Wojciech Sitarz
Wszystko wskazuje na to, że Rafał Jurkowlaniec zostanie nowym marszałkiem województwa. Wybrano go głosami koalicji PO-SLD-PSL, która będzie rządzić województwem w nowej kadencji. Kto będzie wojewodą? Na politycznej giełdzie nazwisk pojawiają się już kandydaci.

Złoty jubileusz  »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie opr. JWS
26 listopada odbyła się uroczystość związana z obchodami 50 –l ecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu. Jej początki sięgają września 1960, kiedy to przy ulicy Dolne Młyny 60 powstała ówczesna Szkoła Podstawowa nr 6.
Zdjęć: 7  

Szpiegowskie samoloty »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Daniel Biernat
Groźne „Langusty”, szpiegowski mini samolot „Orbiter” oraz system kierowania ogniem „Topaz” sprawdzano na poligonie w Świętoszowie.
Zdjęć: 6  

Epitafium duszpasterza  »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Joanna Sawicka
W dostojnych murach wiekowych kościołów bardzo często dostrzegamy szczególne pamiątki odległej o setki lat przeszłości, będące jednocześnie świadectwami skomplikowanych meandrów ludzkiego losu.
Zdjęć: 1  

Dla mieszkańców i w ich imieniu! »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie J. Wrzochul - Stawinoga
Dziś odbyło się inauguracyjne otwarcie obrad Rady Miasta. Jednym z punktów był wybór przewodniczącego Rady Miasta.
Zdjęć: 4  

Będzie dalej sypać »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie JWS
Intensywne opady śniegu i zamiecie śnieżne powracają. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków od 16:00 znowu sypnie śniegiem.

Szeryf na czele Sejmiku »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie Wojciech Sitarz
Na pierwszej sesji Sejmiku województwa IV Kadencji na stanowisko przewodniczącego wybrano po raz kolejny Jerzego Pokoja.

Uroczyste otwarcie pracowni ceramicznej »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie opr. JWS
Uroczyste otwarcie pracowni ceramicznej Mateusza Grobelnego czas znacząc.! BOK – MCC zaprasza 3 grudnia miłośników rzeźby ceramicznej i pieców utalentowanego bolesławianina.

Mikołaj czeka w BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie opr. JWS
Z okazji Mikołajek BOK - MCC przygotował niespodziankę.! W tym wyjątkowym dniu możesz sprawić by Twoja pociecha poczuła się naprawdę wyjątkowo i dostała wymarzony prezent od Mikołaja pod niesamowitą, siedmiometrową choinką.

Finał 46. Międzynarodowego Pleneru  »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie opr. JWS
Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki i Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu zapraszają na wystawę poplenerową 46. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego Bolesławiec 2010

Dziś Dzień Walki z AIDS »
Tekst opublikowany 2010-12-01, opracowanie LZ
Nasze województwo nie ma powodów do spokoju. To właśnie na Dolnym Śląsku jest najwięcej osób będących nosicielami wirusa HIV.

Dzisiaj
Środa 30 listopada 2022
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl