Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 131 informacji. Wszystkie poniżej.

Płace minimalne w Europie »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą/Maciej Sibilak
Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

Urodzone w puszczy »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Różne są dokumenty, książki i inne wydawnictwa, przybliżające nam historię. Przede wszystkim informują o epokowych wydarzeniach i życiu czołowych osobistości jakichś okresów, ale często przemawiają do nas - zwłaszcza z kart starych kronik - w sposób bardziej przyziemny.
Zdjęć: 1  

Mieszkań przybywa, nas ubywa »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Emmerson S.A.
Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych dotyczących przyrostu naturalnego wynika, iż w pierwszych miesiącach br. liczba zgonów przewyższała liczbę urodzeń.

Politycy tracą zainteresowanie… oprócz Kaczyńskiego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie PRESS-SERVICE
Aż o 15 procent spadła liczba materiałów prasowych na temat liderów partii politycznych w maju. Zainteresowanie tracą wszyscy poza prezesem PiS-u – Jarosławem Kaczyńskim.

Bandyci posiedzą? »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci ustalili dwie osoby podejrzane o pobicie młodego mężczyzny. Sprawcy bez powodu zaatakowali mężczyznę idącego z dziewczyną. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie
Publikujemy meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego 27.06.2013 r. godz. 8.00
Zdjęć: 9  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija świat »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie oto
Podczas zakończonych właśnie, jubileuszowych 50. International Paris Air Show Le Bourget, odbyła się światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1.
Zdjęć: 2  

Wolontariusze poszukiwani »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie mdk
Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa z Wrocławia poszukuje wolontariuszy lokalnych w wieku 16 – 24 lata z terenu Bolesławca i okolic.
Zdjęć: 1  

Ostrzeżenie hydrologiczne dla Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie imgw
Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje dzisiejsze ostrzeżenie hydrologiczne biura prognoz hydrologicznych BPH O/Wrocław IMGW PIB dla Dolnego Śląska.

Bankructwo budżetu? »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie niezalezna.pl
- Minister Rostowski nie wykazał się szczególną troską o nasze emerytury. Likwidacja OFE jest dowodem na katastrofalny stan finansów publicznych, na bankructwo budżetu. Dlatego tak naprawdę OFE ulegają likwidacji - mówi nam Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Pływacka setka - wyniki »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie Elżbieta Dec
W Bolesławieckim Parku Wodnym „ORKA” rozegrano zawody Bolesławieckiej Setki Pływackiej - I Memoriał Bolesława Mareckiego
Zdjęć: 7  

Sytuacja powodziowa – ostatnie dane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
W środę przed południem odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 15  

OFE nie zostaną zlikwidowane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie Krzysztof Kolany/Bankier.pl
Rządowy raport o OFE ujrzał wreszcie światło dzienne. Na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali go minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Samobójstwo po kontroli fiskusa »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie INTERIA.PL
Jan Gródek, rolnik spod Jeleniej Góry doprowadzony do rozpaczy po kontroli fiskusa, popełnił samobójstwo - donosi w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Mały Bolesławiec tańczył z Deutsch – Polnischer Verein »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie mdk
Dla Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec” czerwiec był bardzo aktywny. Występy i przyjazd zaprzyjaźnionej grupy z Zwickau sprawiły, że tancerze z MDK-u nie mieli wolnej chwili.
Zdjęć: 7  

Uwaga – jest coraz gorzej »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
Stany alarmowe przekroczone nawet o metr! Prezentujemy pełny meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego – stan na 26.06.2013 r. godz. 8.
Zdjęć: 1  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie rtr/fot.Stanisław Cały
W związku z intensywnymi opadami deszczu o godz. 15 zakończyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele PSP, policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 13  

Fortum prześwietlił domki »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
Zaledwie jedna czwarta domów jednorodzinnych we Wrocławiu posiada poprawną izolację termiczną – to główny wniosek z badań przeprowadzonych kamerą termowizyjną przez specjalistów z firmy Fortum na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Badanie objęło 95 budynków.
Zdjęć: 9  

Tato… w Starym i wsparcie dla Celiny »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie mdk
W Teatrze Starym w Bolesławcu odbył się koncert "Tato, już lato". Dzisiaj koncert charytatywny.
Zdjęć: 17  

Z Janem Brzechwą w ZOO, w SP 2 »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie MG
W Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się ostatnia w tym roku impreza w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom" pod hasłem: ,,Wychowanie przez czytanie - z Janem Brzechwą w ZOO".
Zdjęć: 12  

Orliki COMT 2012: We Are Champions!  »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Bartosz Kubica
Na boiskach przy ul. Spacerowej w Bolesławcu rozegrano turniej finałowy okręgu jeleniogórskiego w kategorii Orlików. W rozgrywkach wystartowało 36 zespołów. W finale zagrało 8 najlepszych drużyn w przekroju całego sezonu.
Zdjęć: 13  

Wielka płyta tańsza o 30 proc. Czy warto? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
W ciągu ostatnich 5 lat ceny mieszkań spadły średnio o 10-15 proc. Najbardziej staniały lokale w budynkach z tzw. wielkiej płyty - nawet o 30 proc.

Koniec regionalnej tele-misji? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
„Duszona” przez lata polska publiczna telewizja regionalna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu najgorzej finansowanych w całej Europie!

Sobótkowa noc w MDK  »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie mdk
Uczestnicy zajęć pracowni tańca nowoczesnego i współczesnego Anny Leśniewskiej mieli okazję poznać obyczaje związane ze świętem przesilenia letniego, obchodzonym w czasie najkrótszej nocy.
Zdjęć: 8  

Kudrycka przeprasza, Winnicki pyta »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
Rząd nie lekceważy tego typu wydarzeń - mówiła w poniedziałek o zajściach podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki Barbara Kudrycka. Minister przesłała Baumanowi list, w którym ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji.

Może mocno popadać »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.

Święto w Otmuchowie - kwiatowej stolicy Polski »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
W dniach od 5 do 7 lipca już po raz 41 Otmuchów gościł będzie miłośników kwiatów, muzyki oraz twórczości artystyczne i rzemieślniczej, stając się w tym czasie niekoronowaną kwiatową stolicą kraju.
Zdjęć: 9  

Nasza budowlanka pada »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Emmerson S.A.
Najnowszy odczyt danych Eurostatu wskazuje na nieznaczny wzrost produkcji budowlanej w Unii Europejskiej w kwietniu. Chwilowa poprawa nie zmienia tendencji spadkowej, jaka od roku charakteryzuje europejską wspólnotę. Wśród krajów Unii Polska należy do niechlubnych liderów w tym zakresie.

Sukcesy wychowanków pracowni plastycznej  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie mdk
Wyróżnienia dla Kamili Wiśniewskiej i Alicji Jakóbczyk w XII Biennale Grafiki i Rysunku & Miniatury 8*8 – „Niech żyje linia!”, organizowanym przez MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.
Zdjęć: 4  

Dni Bolesławca »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie rtr
W piątek na bolesławieckim Rynku zaprezentowali się nasi mieszkańcy – przedszkolaki i uczniowie szkół miejskich oraz szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Bolesławcu. Ustawione zostały stoiska promocyjne instytucji, stowarzyszeń oraz szkół i przedszkoli.
Zdjęć: 37  

"Fakt": Tak się pije na szczytach władzy »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Fakt" sprawdził, ile wypija się na szczytach władzy. W Kancelarii Premiera wypito w zeszłym roku 645 butelek wina i 122 butelki whisky - za 75 tys. złotych. U prezydenta Bronisława Komorowskiego na alkohol wydano aż 141 tys. zł.

Wyniki plażówki chłopców »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Jerzy Stanik
Na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu rozgrywano Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców.
Zdjęć: 18  

WSPÓLNY PROJEKT TRANSGRANICZNY »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie ks. Andrzej Jarosiewicz
Od roku 2004 trwają intensywne prace konserwatorskie we wnętrzu zabytkowej świątyni pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu. Ten znamienity przybytek jest najcenniejszym obiektem zabytkowym w mieście Bolesławiec i okolicy.
Zdjęć: 6  

Wyniki plażówki dziewcząt »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie Jerzy Stanik
Na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu rozgrywano Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt.
Zdjęć: 20  

Polska zapłaci 10 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie Frankfurter Allgemeine Zeitung, niezalezna.pl, on
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" przedstawia dramatyczną sytuację zagranicznych przedsiębiorstw budowlanych, które rok po Euro 2012 mają nadal niezapłacone przez polskie władze rachunki.

Bauman wybuczany, narodowcy wyrzuceni »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie rtr/INTERIA.PL/wikipedia
Antyterroryści i policja z bronią gładkolufową usunęła z otwartego wykładu byłego komunisty prof. Zygmunta Baumana protestujących członków i sympatyków NOP i kibiców Śląska.

Ranking europosłów: Szymański i Jędrzejewska »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
W ogłoszonym ostatnio rankingu, stworzonym na podstawie ocen polskich dziennikarzy w Brukseli i ekspertów zajmujących się integracją europejską poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Konrad Szymański zajął 1 miejsce (ex equo).

Rowerzyści na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?
Zdjęć: 4  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija Paryż »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1 (który powstał w zakładach w Podgórzynie pod Jelenią Górą), ma właśnie miejsce podczas 50. International Paris Air Show Le Bourget.
Zdjęć: 8  

Oświadczenie ws. referendum w Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie kmgmw
Koalicja Masz Głos, Masz Wybór z niepokojem przyjęła wypowiedź premiera Donalda Tuska, że jeśli dojdzie do referendum w Warszawie, to premier nie rekomenduje mieszkańcom udziału w tym politycznym przedsięwzięciu.

Gdy upał doskwiera »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Emmerson S.A.
Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?

Testuje najlepsze auto terenowe świata »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie
Martin Kaczmarski, jako pierwszy Polak po Krzysztofie Hołowczycu został zaproszony przez team fabryczny X-raid do testowania MINI All4 Racing. To najlepsze auto terenowe świata.
Zdjęć: 3  

Świat młodych - bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Według Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”.

Letnie przeboje wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
Malaga – to najpopularniejszy południowy, niskokosztowy kierunek z letniej oferty wrocławskiego lotniska. W kwietniu i maju poleciało tam ponad 6 tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 1  

Kup nieruchomość za granicą »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie Emmerson Realty Interntaional S.A.
Osoby dysponujące nadwyżką zasobów finansowych chętnie kierują swoje kroki na rynek nieruchomości. Poszukiwania rozpoczynają w naturalny sposób od najbardziej znanego im lokalnego rynku mieszkaniowego.

Takty z nagrodami »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
Mały TAKT zdobył nagrodę główną GRACJA za choreografię "To tylko sen" w kategorii mini spektakl taneczny w wieku 12 - 15 lat na IV Dziecięcym i Młodzieżowym Przeglądzie Tanecznym Dolnego Śląska LUBIN DANCE.
Zdjęć: 3  

Bandyci zatrzymani  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój i pobicie. Sprawcy jednego dnia zaatakowali dwukrotnie i pobili dwóch mężczyzn.

Był pijany - nie pofrunął »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież mieszkaniową. Uciekając spadł z balkonu.
Zdjęć: 1  

Najmniejsze Skrzaty tańczyły w MDK-u »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
W auli Młodzieżowego Domu Kultury zatańczyli najmłodsi adepci sztuki tanecznej. Zatańczyli i zaśpiewali najlepiej, jak potrafią.
Zdjęć: 10  

Historia pewnego krzyża »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Czy we współczesnym, na wskroś przesiąkniętym racjonalizmem świecie, bywamy świadkami zjawisk, zaprzeczających opartemu na wiedzy przyrodniczej pojmowaniu otaczającej nas rzeczywistości?
Zdjęć: 2  

100 metrów we wszystkich stylach »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie mosir
Już w niedzielę, 23 czerwca 2013 roku, w Bolesławieckim Parku Wodnym „ORKA” odbędą się zawody pływackie „Bolesławiecka Setka Pływacka. I Memoriał Bolesława Mareckiego”.
Zdjęć: 1  

40-lecie rekordów - Kąty Wrocławskie/Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie oto/www.rekord73.pl
W czerwcu świętować będziemy 40-lecie światowych rekordów prędkości Polskiego Fiata 125p ustanowionych na podwrocławskiej autostradzie.
Zdjęć: 6  

Czas Koloru słuchaczek UTW  »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
W sobotę, 15 czerwca miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy: CZAS KOLORU Słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu. Wystawa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a Galeria Długa wypełniła się po brzegi.
Zdjęć: 10  

Koncert DIRE STRAITS SYMFONICZNIE »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
Za nami koncert DIRE STRAITS SYMFONICZNIE MUZYKA MARKA KNOPFLERA, który odbył się w pięknej scenerii bolesławieckiego Rynku. Publiczność była pod wrażeniem muzycznego kunsztu artystów i na zakończenie podziękowała za występ owacjami na stojąco.
Zdjęć: 10  

Plażówka strefowa chłopców »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Jerzy Stanik
Na terenie OWS w Bolesławcu rozegrano Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców.
Zdjęć: 18  

Plażówka strefy jeleniogórskiej »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Jerzy Stanik
Na terenie OWS w Bolesławcu rozegrano Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Dziewcząt.
Zdjęć: 22  

Ferma norek - decyzja wójta nieważna »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło nieważność decyzji wójta Żórawiny stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko budowanej w gminie fermy norek.

Projekt najlepszy w Polsce »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Projekt Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu „Noc w bibliotece” został uznany za najlepszy w Polsce. Projekt zyskał uznanie w konkursie “Nasz Projekt eTwinning 2013″ w kategorii szkół podstawowych.
Zdjęć: 2  

Ptasia gotowa »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Zakończyły się prace związane z wykonaniem odcinka drogi o nawierzchni tłuczniowej oraz budową oświetlenia drogowego przy ul. Ptasiej.
Zdjęć: 2  

MZGK bierze śmieci »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Prezydent Bolesławca Piotr Roman podpisał umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Bolesławca. Umowa została podpisana zgodnie z wynikiem przeprowadzonego postępowania przetargowego.

Niższe ceny na rynku wtórnym »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Emmerson S.A.
W ramach kwartalnych raportów NBP publikuje informację o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości. W najnowszej dostępnej analizie dotyczącej I kwartału 2013 r. można zapoznać się m.in. z poziomem cen transakcyjnych.

Bezpieczne pieniądze czy wysokie zyski? »
Tekst opublikowany 2013-06-15, opracowanie oto
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 25 punktów. Referencyjna stopa procentowa wynosić będzie 3,00 proc. w skali rocznej.

Muzułmańskie kraje w Europie: Strach przed islamistami »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie INTERIA.PL/ZS
Obywatele europejskich krajów w których islam jest religią dominującą, obawiają się ekstremistycznych grup religijnych - wynika z opublikowanego przez "The Pew Forum" raportu "The World’s Muslims: Religion, Politics and Society 2012". A wpływy takich grup w regionie rosną.

Cięcia w dopłatach dla rolników  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie rtr
Posłowie do PE głosowali dziś nad raportem, ustanawiającym współczynnik korygujący do płatności bezpośrednich przewidzianych w rozporządzeniu (WE) nr 73/2009 w odniesieniu do roku kalendarzowego 2013.

Wyłudziła telefony i usługi  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci ujawnili oszustwa jakich dopuściła się kobieta, która zawierała umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Jubileusz w przedszkolu »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu obchodziło XXX- lecie swojej działalności.
Zdjęć: 4  

Czy padnie nasz rynek nieruchomości? »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie Emmerson S.A.
Śledząc doniesienia z krajów, w których w ostatnich latach doszło do pęknięcia banki spekulacyjnej na nieruchomościach możemy dostrzec, iż najbardziej spektakularne spadki cen są w dużej mierze rezultatem wystawienia na rynek pokaźnej liczby domów i mieszkań przejętych przez banki od kredytobiorców mających kłopoty ze spłatą długu. W Polsce pomimo pogarszającej się jakości portfela kredytowego nie ma w tym momencie zagrożenia podobną sytuacją.

Znamy wyniki sprawdzianu VI klas »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie red
Do sprawdzianu 4 kwietnia przystąpiło w całym kraju 357 225 uczniów. Zestaw zadań w wersji standardowej rozwiązywało 350 614 uczniów, a w arkuszach dostosowanych – 6 611 uczniów.

Podziękowanie od właścicieli i dzierżawców  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
Do prezydenta Miasta Bolesławiec oraz radnych Rady Miasta wpłynęło podziękowanie od właścicieli i dzierżawców lokali przy ul. Prusa oraz wszystkich zatrudnionych tam osób...
Zdjęć: 2  

Piknik Integracyjny »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie sp
W I Pikniku Integracyjnym dla Rodzin Zastępczych z terenu powiatu bolesławieckiego z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego uczestniczyło około 200 osób, w tym 80 rodzin zastępczych i 110 dzieci oraz zaproszeni goście.
Zdjęć: 17  

Odzyskali laptopa i telefon  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży domowej oraz odzyskali laptopa i telefon komórkowy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wzięli szafę i zmywarkę »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przywłaszczenia wartościowych przedmiotów z mieszkania, które wynajęli.

Głosuj na Teatr!  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie sp
Głosuj już teraz na perełkę powiatu bolesławieckiego - Teatr Stary w Bolesławcu! Kategoria - Kultura- miejsce 2!
Zdjęć: 1  

Bunkry dawnego Bolesławca »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie Zdzisław Abramowicz
W wyniku pierwszej wojny światowej agresywne Niemcy miały zostać raz na zawsze – za sprawą traktatu wersalskiego – ograniczone w odwiecznych, militarnych zapędach. Tak przynajmniej sądzili jego autorzy i sygnatariusze…
Zdjęć: 1  

Zostań współwłaścicielem amerykańskiego hotelu »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie Emmerson Realty International S.A.
Dla Inwestora – luksusowe miejsce na wakacje i długoterminowa inwestycja. Dla dewelopera – alternatywne źródło finansowania budowy i transfer ryzyka inwestycyjnego. Dla operatora hotelowego – obiekt, w którym może prowadzić swoją działalność. Taka logika leży u podstaw instrumentu zwanego condohotelem.

Sukces CANONEK  »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie bok
Zespoły taneczne BOK-MCC wzięły udział w XIV Ogólnopolskim Turnieju Zespołów Tanecznych STONOGA 2013 w Chojnowie.
Zdjęć: 2  

Prace młodych twórców na wystawie we Wrocławiu i Bydgoszczy »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie bok
Uczestnicy zajęć Pracowni Szkła i Witrażu BOK-MCC pilnie pracują pod okiem instruktora Magdaleny Koniecznej. Efekt ich pracy jest zauważany i doceniany na ogólnopolskich i regionalnych konkursach plastycznych.
Zdjęć: 11  

Małe biura padną? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Decyzja resortów finansów i turystyki o podniesieniu wysokości gwarancji dla biur podróży może doprowadzić do pozostania na rynku jedynie największych touroperatorów.

Zagrożenie powodziowe – Wrocław i region »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie red
Stan wody na Odrze od wczoraj systematycznie opada. Na wodowskazie w Trestnie stan wody obecnie wynosi 397 cm – czyli 29 cm poniżej stanu wody podczas sobotniej kulminacji fali wezbraniowej (426 cm).
Zdjęć: 1  

Zaproszenie na wernisaż »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie mdk
12 czerwca (środa) w foyer Teatru Starego w Bolesławcu o godz. 17:00 odbędzie się wernisaż - podsumowanie roku szkolnego 2012/2013 w pracowniach plastycznych prowadzonych przez Magdalenę Konieczną i Katarzynę Sas.
Zdjęć: 1  

Czyja walizka? »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie pol
W nocy 25/26 maja 2013 r. na bolesławieckim rynku znaleziona została walizka w kolorze czarnym z rzeczami osobistymi.
Zdjęć: 1  

Pożyczki na rozwój firmy »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie rtr
Jesteś dolnośląskim przedsiębiorcom i szukasz środków na rozwój firmy? Program JEREMIE realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości ma ciekawą ofertę.
Zdjęć: 1  

Porażka Pudzianowskiego, bezkonkurencyjny Chalidow »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie DJ/INTERIA.PL
Gala KSW 23 za nami. W Ergo Arenie wielkich emocji nie zabrakło. Mamed Chalidow efektownie poddał gwiazdę K-1 Melvina Manhoefa, Sean McCorkle pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a Michał Materla po zaciętym i krwawym pojedynku obronił mistrzowski pas w wadze średniej w konfrontacji z Kendallem Grove'em.

Dni Bolesławca 2013  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Dni Miasta odbędą się w dniach 15, 20, 21, 22, 23 czerwca. W ramach wydarzenia odbędzie się XIII Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej. Podczas tegorocznej imprezy zaprezentują się przede wszystkim bolesławianie.
Zdjęć: 2  

II miejsce uczniów ZSE  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie zse
W konkursie informatycznym „Pomoce naukowe”, organizowanego przez Instytut Informatyki i Mechatroniki w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy wzięła udział 2-osobowa ekipa uczniów ZSE.
Zdjęć: 2  

Kac Vegas 3 premierowo w Forum »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Trzeci i ostatni film z bijącej wszelkie rekordy serii komedii w reżyserii Todda Phillipsa premierowo na ekranie kina Forum.
Zdjęć: 1  

Wyniki trójboju »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Jerzy Stanik
Na stadionie miejskim w Bolesławcu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym.
Zdjęć: 14  

Ruszyły loty do Dubrownika »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Dubrownika. To kolejna, po Cyprze Północnym, nowość czarterowa w letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sokoły wracają  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Młode sokoły wędrowne zamieszkały w sztucznych gniazdach na terenach nadleśnictw Milicz i Żmigród.
Zdjęć: 5  

Wyniki plażówki »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Jerzy Stanik
Na terenie OWS w Bolesławcu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej.
Zdjęć: 11  

Co robić z pieniędzmi na lokatach? »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego. Tym sposobem główna stopa referencyjna spadła do nowego, rekordowo niskiego poziomu 2,75 procent. I o ile klienci banków spłacający kredyty hipoteczne w złotych mogą się cieszyć z takiego rozwoju wydarzeń, to już posiadacze lokat - niekoniecznie. Wraz z cięciami stóp procentowych spadają bowiem ich zyski.

Wampiriada w komórce ratuje życie »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Powstała pierwsza w Polsce aplikacja na telefony komórkowe, dzięki której możemy uratować komuś życie. W razie pilnej potrzeby krwi dostaniemy sygnał z informacją, kto i jakiej grupy potrzebuje. Każdy może zostać bohaterem.

Tuningowisko XXL Night Racing w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Ubiegłoroczna edycja imprezy była dużym sukcesem. Odbyły się wszystkie zaplanowane konkurencje i atrakcje. Wszystkie spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Frekwencja dopisała. Przez trzy dni trwania Tuningowiska odwiedziło nas około 10 000 gości i uczestników.
Zdjęć: 3  

Nadchodzą burze z gradem »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie imgw
Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które zbliżają się do województwa dolnośląskiego.

Studiuj w MWSLiT we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rtr
• Nowy kierunek TRANSPORT • Studia magisterskie (3 SEMESTRY zamiast 4) - nowe specjalności

Straty po Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rmf24.pl/niezależna.pl
Do końca roku skarb państwa straci 44 miliony złotych na utrzymaniu stadionów wybudowanych na Euro. Straty przynoszą wszystkie obiekty z wyjątkiem poznańskiego. Biznesplany na 2013 roku stadionów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu przejrzeli dziennikarze RMF FM.

Gaz łupkowy dzieli »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Konrad Szymański
- Badania nie dają żadnej jasnej odpowiedzi. Dlatego będą podatne na polityczne interpretacje. Europejczycy są w równych częściach (ok. 30%) podzieleni na tych, którzy popierają wydobycie gazu niekonwencjonalnego, oczekują nowych unijnych regulacji w tym obszarze oraz tych, którzy sprzeciwiają się temu wydobyciu - komentuje poseł do PE Konrad Szymański przedstawione dziś w Brukseli wyniki badań.

A może nieruchomość w USA? »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
Rynek nieruchomości wspiera coraz mocniej amerykańską gospodarkę i konsekwentnie krok po kroku wychodzi z dołka.

Mokry problem »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
W ostatnich dniach za pośrednictwem mediów jesteśmy świadkami zmagań naszych sąsiadów z wodnym żywiołem. W Polsce sytuacja przynajmniej na ten moment nie jest tak katastrofalna, jednak wiele osób dobrze pamiętających ostatnie powodzie z niepokojem śledzi prognozy pogody.

Ceramiczny wernisaż »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie rr
7 czerwca w Teatrze Starym (foyer 1 piętro) o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników zajęć pracowni ceramicznej.
Zdjęć: 1  

Jakie mieszkania kupujemy? »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie Emmerson S.A.
Sprawdziliśmy jakie mieszkania były w ostatnich miesiącach najczęściej przedmiotem transakcji kupna – sprzedaży. W tym celu przeanalizowano transakcje zawarte w pierwszych miesiącach 2013 r. za pośrednictwem firmy Emmerson w pięciu aglomeracjach.

Wrocławski Węzeł Wodny - bezpieczny »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie duw
Odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z danymi przekazanymi przez poszczególne służby sytuacja na Dolnym Śląsku przedstawia się następująco:
Zdjęć: 1  

Zaginęła kobieta  »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie pol
Policja poszukuje zaginionej mieszkanki Bolesławca
Zdjęć: 1  

Chcesz zagrać w filmie? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie oto
Pracownia Edukacji Filmowej BOK - MCC rozpoczyna prace nad nowym projektem filmowym. Po sukcesach "III Zasady" oraz "Negatywu" nadszedł czas na nowe wyzwanie.
Zdjęć: 5  

Najładniejsze zagrody »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie sp
Zapraszamy po raz czwarty do udziału w Konkursie na „Najładniejszą zagrodę w Powiecie Bolesławieckim”.
Zdjęć: 1  

W parku Taksim miał stanąć meczet »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Tureckim obywatelom była potrzebna tylko iskra i to jak się okazało „ekologiczna” - by wyjść tłumnie na ulice. Zaczęło się od skromnej manifestacji obrońców drzew w parku przy placu Taksim, po tym, gdy premier Recep Tayyip Erdogan zdecydował, że ma tam stanąć meczet...

Zaczynamy czytać? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Niewielka w tym zasługa ebooków, bo Polacy nadal wierni są literaturze w wersji papierowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza książki używane, przekazywane bądź sprzedawane za symboliczną złotówkę.

Upadek biura podróży »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Dwa podmioty z Grupy GTI, tj. German Travel International i Sky Airlines, ogłosiły upadłość.

Skrzaty pokazały co potrafią »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie mdk
Przed najmilszą widownią, jaką można sobie wymarzyć, wystąpiła grupa taneczno – rytmiczna Skrzaty. Dzieci zaprezentowały rodzicom, dziadkom, wujkom i ciociom swoje umiejętności wokalne i taneczne.
Zdjęć: 7  

Dolny Śląsk z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Wystarczy niespełna trzygodzinny lot z Wrocławia, by znaleźć się na Krecie, niewiele więcej potrzeba, by rozpocząć wakacje na Malcie. Morze Śródziemne nigdy nie było bliżej Dolnego Śląska.

Spektakle dla młodych na deskach Forum »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie bok
Ponad tysiąc widzów z przedszkoli i szkół podstawowych z Bolesławca i okolic obejrzało w Forum spektakle w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Zdjęć: 10  

Ile kosztują powodzie? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Andrzej Zwoliński i Tomasz Sąsiada, Money.pl
Tonąca Praga, południowe Niemcy i część Austrii. W Polsce w kilkunastu miejscach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe, głównie na Dolnym Śląsku w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Jeleniogórskiej. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje, że poziomy wody w rzekach do jutra będą rosły. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w 14 miejscowościach, głównie na Bobrze, Kwisie, Nysie Kłodzkiej, Łużyckiej, a także Bystrzycy, Kaczawie i Ślęzy. Decydujące będą najbliższe dni. Na razie, jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na usuwanie skutków powodzi i podtopień rząd odłożył prawie 1,1 mld zł.

Sytuacja meteo i hydrologiczna na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe wprowadzone przez samorządy.

Odwiedzili policjantów  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie pol
Uczniowie z Kruszyna przyjechali do Bolesławca na wycieczkę podczas, której zwiedzili Komendę Powiatową Policji.
Zdjęć: 5  

Czy skłamać w deklaracji śmieciowej? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw nałożyła nowe obowiązki na gminy.

Bolesławca pierwsze dni… »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Natychmiast po zajęciu Bolesławca przez Armię Sowiecką pełnię władzy w mieście przejęła jej Komendantura Wojenna, ale wkrótce, 9 maja ok. godz. 17 przybyła tu specjalna Grupa Operacyjna Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów oraz Ministerstwa Przemysłu i Handlu.
Zdjęć: 1  

Uczniowie „Elektronika” na targach w Poznaniu »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie zse
Maj obfitował w „Elektroniku” w wyjazdy zawodoznawcze na targi do Poznania. Dwie grupy w ramach realizacji zadań w projekcie Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II odwiedziły poznańskie hale wystawiennicze.
Zdjęć: 12  

Z pasjami ponad granicami »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie (info MZS nr 1)
Rozpoczęła się realizacja projektu polsko – czeskiego „Z pasjami ponad granicami”. Wnioskodawcą projektu jest Gmina Miejska Bolesławiec, natomiast realizowany jest przez Miejski Zespół Szkół nr 1 w Bolesławcu.
Zdjęć: 20  

XXXIX sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 5 czerwca 2013 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się XXXIX sesja Rady Miasta Bolesławiec.

ND: Rośnie fala niemieckich roszczeń »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Nasz Dziennik
Kolejni obywatele Niemiec domagają się odszkodowań za porzucone w Polsce mienie. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik" do Starostwa Powiatowego w Olsztynie wpłynęły cztery nowe wnioski o wypłatę odszkodowań tak zwanym późnym przesiedleńcom.

Sytuacja w województwie dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne

Przyśpieszone wybory? – pół na pół »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie rzeczpospolita.pl, niezależna.pl
Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są podzieleni w sprawie przyspieszonych wyborów. Zwolennicy rozwiązania parlamentu stanowią 43 proc. społeczeństwa.

Zmiana miejsca koncertu Sinead O’Connor we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Wrocławski koncert Sinead O’Connor odbędzie się w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, a nie jak wcześniej zapowiadano - na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Kredyt we frankach już się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie Maciej Czujko i Łukasz Pałka, Money.pl
Upadł ostatni argument przemawiający za kredytami we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach - gdy waluta ta drastycznie drożała - dla osób spłacających w niej hipoteki pocieszeniem było to, że mimo wszystko płacą niższą ratę od Polaków, którzy oddają do banku raty zobowiązań w złotych. Teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ta reguła przestała już funkcjonować.

Znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Gdzie ogłoszono stan zagrożenia? »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
Wykaz rejonów województwa dolnośląskiego, w których ogłoszone są stany zagrożenia przeciwpowodziowego (PP – pogotowie, AP – alarm przeciwpowodziowy).

Komunikat o sytuacji hydrologicznej »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
W niedzielę 2 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie zorganizowano w związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły min. minionej doby na terenie województwa.

Jak rodził się Duch »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie rtr
Na naszych oczach Huk stwarza i budzi do życia swoje lalki, pociągając za ich sznureczki. Nagle jednak okazuje się, że nie wszystko można kontrolować…
Zdjęć: 12  

Budowlani złodzieje »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali dwóch mężczyzn kradnących materiały budowlane.
Zdjęć: 3  

Pechowy magazyn »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie pol
Policjanci z Kruszyna otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Gromadka doszło do kradzieży z włamaniem do magazynu. Sprawca ukradł 2 akumulatory i aparat fotograficzny.

Poziom rzek niebezpiecznie rośnie »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie imgw
W związku z prognozowanymi opadami deszczu w okresie najbliższej doby w zlewniach dopływów środkowej Odry wystąpią wzrosty stanów wody.

Dzisiaj
Wtorek 17 maja 2022
Imieniny
Brunony, Sławomira, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl