Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 60 informacji. Wszystkie poniżej.

Konflikt w szpitalu »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
Nad zwróceniem się o pomoc do policji zastanawia się Janusz Kalisz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych. Chodzi o prowadzone przez PCK schronisko dla bezdomnych, znajdujące się w budynku na terenie szpitala.

Miasto rozdaje materiały  »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
W Bolesławcu, w trakcie wykonywania inwestycji miejskich, pozyskuje się kostkę granitową, asfalt, kamień, granit i krawężniki granitowe. Materiały wydawane będą nieodpłatnie mieszkańcom miasta.

Można przejść Jarzębinową »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończyły się prace przy budowie drogi bocznej do ul. Jarzębinowej. Nowa droga ma 32,5 mb długości i 5,0 mb szerokości.

Szybciej do Wrocławia »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie pkp.boleslawiec.pl
Skrócenie czasu jazdy pociągów do Wrocławia i Gorlitz oraz dodatkowy pociąg kursujący głównie z myślą o studentach to tylko niektóre nowości w nowym rozkładzie jazdy, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia 2006 r.

Udane Mistrzostwa Austrii »
Tekst opublikowany 2006-11-30, opracowanie red.
Świetnie zaprezentowali się nasi reprezentanci podczas Mistrzostw Ausrii w racketlonie, rozgrywanych w dniach 24 - 26 listopada. Krzysztof Samonek w swojej kategorii wygrał, natomiast Krystyna Szwajkowska wywalczyła czwarte miejsce.

Bolesławiec może być wielki  »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie Jarosław Fink
Barbara Alaszewska pochodzi z Anglii, lecz korzenie ma prawdziwie polskie. Dawniej, marząc o ucieczce od miejskiego zgiełku Londynu, zawsze wspominała wycieczki z lat dziecięcych do spokojnej, cichej Polski. W Bolesławcu znalazła się nie z przypadku.

Czeska komedia podczas DKF »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie red.
Organizatorzy bolesławieckiego DKF-u zmienili plan jutrzejszego spotkania. Zamiast filmu "Przetrzymać tę miłość" będziemy mogli zobaczyć świetną czeską komedię Filipa Renč.

Z Bolesławca do Harrachova »
Tekst opublikowany 2006-11-29, opracowanie red.
Biuro turystyczne bolesławieckiego PKS organizuje w dniach 9 – 10 grudnia wyjazd do Harrahova na Puchar Świata w skokach narciarskich.

Karol Stasik na czele Rady Powiatu »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
Wczoraj, 27 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Bolesławieckiego trzeciej kadencji. Starostą wybrany został Cezary Przybylski (PO), na przewodniczącego rady wybrano Karola Stasika (PO).

Top walczył o drugie miejsce »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
W sobotę drużyna TOP Ekoceramika Bolesławiec rozegrała mecz wyjazdowy VIII kolejki II ligi tenisa stołowego z vice-liderem STS Bartoszów.

Jest budżet na rok 2007 »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie UM
Prezydent Piotr Roman podpisał projekt budżetu miasta na 2007 rok. W serwisie prezentujemy prognozowane wielkości i źródła dochodów gminy, jak również planowane inwestycje.

Sztuka ponad granicami - od 2 grudnia »
Tekst opublikowany 2006-11-28, opracowanie red.
Światowej klasy jazz na żywo towarzyszyć będzie wystawie poplenerowej 42 Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego "Sztuka ponad granicami"

Piotr Roman Prezydentem »
Tekst opublikowany 2006-11-26, opracowanie red.
- Bolesławiec wygrał - powiedział Piotr Roman po wstępnym podliczeniu głosów. Dotychczasowy prezydent miasta zdobył 7767 głosów (67,3%). Jego przeciwnik - Karol Stasik - zgromadził 3796 głosów (32,7%).

Odświeżone Centrum Rehabilitacji  »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończyły się prace budowlane przy Centrum Rehabilitacji Dzieci i Osób Dorosłych przy ul. Parkowej.

Spotkanie samorządowców z wicepremierem »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie red.
22 listopada prezydent Bolesławca Piotr Roman przebywał na spotkaniu samorządowców z wicepremierem Ludwikiem Dornem, które odbyło się w Głogowie.

Uciekł z miejsca zda(e)rzenia »
Tekst opublikowany 2006-11-24, opracowanie red.
Dwa i pół promila alkoholu we krwi miał kierowca Opla, który spowodował kolizję drogową, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

II Festiwal Kina Off Bolesławiec i Okolice »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie red.
Już dziś, 23 listopada o godz. 17.00 w kinie Orzeł odbędzie się II Festiwal Kina Off. W serwisie prezentujemy pełny program imprezy.

Bezrobocie. Trochę statystyki »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie red.
Niestety, panie stanowią większy niż mężczyźni procent wśród osób bezrobotnych – mówi Ewa Hryciów, dyrektor Bolesławieckiego PUP.

Pomysły na mieszkania »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie http://boleslawiec.naszemiasto.pl/wydarzenia/67075
Gazeta Wrocławska opublikowała wczoraj rozmowę z kandydatami na prezydenta Bolesławca - Piotrem Romanem i Karolem Stasikiem. Wywiad dotyczy pomysłów na budownictwo mieszkaniowe i remonty starych budynków.

Księga kondolencyjna w holu ratusza  »
Tekst opublikowany 2006-11-23, opracowanie red.
W związku tragedią w kopalni "Halemba" mieszkańcy Bolesławca mogą składać wyrazy współczucia w Księdze kondolencyjnej, która wyłożona jest w holu Ratusza.

Działalność nie bez problemów »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie MW
Było ciężko, ponieważ na tej samej ulicy właściciel podobnego punktu oszukał ludzi i uciekł za granicę - rozmawiamy z Beatą Chmielowską, właścicielką Pośrednictwa Ubezpieczeniowego i Finansowego w Bolesławcu.

Łączymy się w bólu »
Tekst opublikowany 2006-11-22, opracowanie red.
W związku z tragedią w kopalni Halemba kandydat na prezydenta Bolesławca Piotr Roman informuje, iż zakończył kampanię wyborczą. Bolesławianie łączą się w bólu z rodzinami ofiar.

Niewybuch na Sądowej »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
Wczoraj nad ranem robotnicy budowlani znaleźli niewybuch przy ulicy Sądowej w Bolesławcu. O znalezisku poinformował inspektor nadzoru budowlanego, nadzorujący prace związane z budową chodnika.

W krainie łużyckich osobliwości »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
16 listopada w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bolesławcu odbył się ostatni etap regionalnego konkursu ekologicznego "W krainie łużyckich osobliwości”.

Czy nauczyciel powinien się bać? »
Tekst opublikowany 2006-11-21, opracowanie red.
Mimo, że uczeń bolesławieckiego gimnazjum nr 2 przyznał się do kłamstwa, jego koledzy grożą niesłusznie oskrażonemu nauczycielowi pobiciem.

Siedem bramek w Bolesławcu! »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie red.
Niemal hokejowym wynikiem zakończył się mecz IV ligi pomiędzy BKS Bolesławiec a Miedzią Legnica. Nasz zespół wygrał ostatecznie 4:3 i zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli.

Karetki kupione »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie red.
Na początku listopada pisaliśmy o przetargu, jaki za zakup dwóch nowych karetek rozpisał szpital powiatowy w Bolesławcu. Dziś oba ambulanse są już do dyspozycji placówki.

Zadymiony Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-11-20, opracowanie artykul.php?id=112
Czym palimy w naszym mieście? Prezentujemy małą galerię zdjęć oraz Rozmowę z Mirosławem Jaśkiewiczem - współwłaścicielem „Termotechniki” w Bolesławcu.

Z Jugosławii do Polski »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza na ekspozycję poświęconą 60. rocznicy przyjazdu na ziemię bolesławiecką polskich emigrantów z terenów Jugosławii.

Będzie cieplej w szkole »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
Zakończyły się prace przy przebudowie i termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Dolne Młyny. Łączny koszt remontu opiewa na kwotę prawie 1,3 mln zł.

Czekając na drugą turę »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
26 listopada odbędzie się druga tura wyborów na prezydenta Bolesławca. Wystartują w niej obecny prezydent Piotr Roman (PiS) i przedstawiciel PO Karol Stasik. O drugiej turze zadecydowało...91 głosów.

Koniec bezrobocia w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2006-11-17, opracowanie red.
Około sto milionów dolarów zainwestuje japoński koncert JVC w fabrykę monitorów pod Bolesławcem. Umowa jest już podpisana, inwestycja oznaczać może nawet do tysiąca nowych miejsc pracy w naszym regionie.

Znamy Radę Powiatu »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie red.
W serwisie prezentujemy skład Rady Powiatu Bolesławieckiego. Siedmiu przedstawicieli ma PO, pięciu - PiS.

II Festiwal Kina Off  »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie red.
23 listopada w kinie Orzeł o godzinie 16.00 odbędzie się pokaz filmów, które zostaną zgłoszone na II Festiwal Kina Off Bolesławiec i Okolice.

Jak przygotować samochód?  »
Tekst opublikowany 2006-11-16, opracowanie MW
Nie wolno zmieniać opon w momencie, gdy spadnie pierwszy śnieg – optymalnie jest założyć oponę zimową, gdy temperatura spada poniżej 8˚C – rozmawiamy z Maciejem Masternakiem, właścicielem warsztatu samochodowego na ul. Granicznej 42.

Spotkanie DKF »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie red.
Wszystkich kinomanów bolesławiecki DKF zaprasza na spotkanie, podczas którego podsumowana będzie dotychczasowa działalność klubu. Zobaczyć będzie można również film "W Rytmie Serca".

Pływacy walczyli o Puchar Prezydenta »
Tekst opublikowany 2006-11-15, opracowanie red.
11 listopada na pływalni MOSiR w Bolesławcu odbył się szósty już minimaraton pływacki o puchar Prezydenta Miasta Bolesławiec. Łącznie wystartowało ponad 40 pływaków.

Jak wypadli pozostali kandydaci? »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie red.
W Bolesławcu czeka nas druga tura wyborów. Piotrowi Romanowi nie udało się przekroczyć 50 procent głosów, zmierzy się więc jeszcze raz z kandydatem PO Karolem Stasikiem. W serwisie prezentujemy wyniki pozostałych kandydatów na prezydenta Bolesławca.

JVC już szuka pracowników »
Tekst opublikowany 2006-11-14, opracowanie red.
Nawet kilkadziesiąt milionów dolarów chce zainwestować w naszym regionie japoński koncern JVC. Fabryka ekranów ciekłokrystalicznych miałaby dać około tysiąc nowych miejsc pracy. Już teraz pojawiają się w Internecie pierwsze oferty.

Będzie druga tura »
Tekst opublikowany 2006-11-13, opracowanie
Niecałych dwustu głosów zabrakło Piotrowi Romanowi do zwycięstwa w pierwszej turze wyborów na prezydenta Bolesławca. Kandydat PiS nie zdołał więc przekroczyć progu 50 procentowego poparcia i zmierzy się z Karolem Stasikiem (PO, 21 procent głosów) w drugiej turze wyborów. W serwisie prezentujemy skład nowej Rady Miasta.

Będzie autostrada! »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
9 listopada pod Bolesławcem, w miejscu przyszłego węzła autostradowego Bolesławiec, podpisane zastały kontrakty na budowę odcinka autostrady A4 Zgorzelec - Krzyżowa. Kontrakty podpisano w obecności premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Rynek zostanie wybrukowany »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Wczoraj, w Sali Rajców w Bolesławcu prezydent Piotr Roman podpisał kontrakt na wybrukowanie powierzchni Rynku, projekt małej architektury oraz wykonanie na ul. Prusa pasażu pieszego. Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja projektu.

Wybory - kto prezydentem? »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Mamy sześciu kandydatów, wśród których najwięcej szans daje się obecnemu prezydentowi - Piotrowi Romanowi (PiS), Karolowi Stasikowi (PO) oraz Józefowi Burniakowi (SLD). Mamy również za sobą pierwsze wyborcze sprawy sądowe - najpierw Józef Burniak, potem Karol Stasik na łamach lokalnych mediów musieli prostować podawane przez siebie informacje.

Oddajmy niebezpieczny lek! »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Wojewoda Krzysztof Grzelczyk prosi o niezwłoczne przekazanie informacji o posiadaniu wszystkich serii leku Corhydron 25, Corhydron 100, Corhydron 250 na numery alarmowe: 997, 998, 999, 112.

List otwarty Prezydenta »
Tekst opublikowany 2006-11-10, opracowanie red.
Prezydent Piotr Roman, w związku z ostatnimi działaniami sztabu wyborczego bolesławieckiej PO, publikuje list otwarty do Karola Stasika - swego kontrkandydata w nadchodzących wyborach samorządowych.

Sezon na kino »
Tekst opublikowany 2006-11-09, opracowanie red.
Przed wyborami, razem z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury zapraszamy na kilka chwil czystego relaksu w kinie Orzeł. Już od jutra wyświetlane będą dwa hity trwającego sezonu - "Volver" Pedro Almodovara oraz "Sezon na Misia", popularny film animowany.

Ponad trzystu przeszkolonych »
Tekst opublikowany 2006-11-09, opracowanie red.
W okresie od stycznia do końca października Urząd Pracy w Bolesławcu zorganizował 69 szkoleń (indywidualnych oraz grupowych). W tym czasie skierowano na kursy łącznie 311 osób.

Konkurs na najlepszą pracę »
Tekst opublikowany 2006-11-08, opracowanie red.
Trzy tysiące złotych czekają na autora najlepszej pracy magisterskiej bądź doktorskiej, której temat związany będzie z naszym miastem. Prezydent Piotr Roman ogłosił pierwszą edycję konkursu, w którym brać udział mogą prace obronione w roku akademickim 2005/2006 i 2006/2007 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce.

DKF po przerwie »
Tekst opublikowany 2006-11-07, opracowanie red.
Pierwszy jesienny seans DKF rozpocznie się 16 listopada o godz. 18.00 spotkaniem klubowiczów, podsumowaniem dwuletniej działalności i wyborem nowej rady. Bolesławiecki Ośrodek Kultury Zaprasza wszystkich tych, którzy lubią oglądać filmy i o nich dyskutować.

Początek listopada pełen kradzieży »
Tekst opublikowany 2006-11-07, opracowanie red.
Cztery, dziesięć, dwanaście - tyle tysięcy warte były narzędzia i samochód, skradzione w naszym regionie w pierwszych dniach listopada. Auto marki Audi (12 tysięcy zł) znikł z ulicy Gdańskiej w Bolesławcu.

Będziemy jeździć nowym autobusem  »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu kupił nowy autobus. Autobus marki Jelcz 081MB wyposażony jest w silnik ekologiczny Euro 3. Autobus ma 20 miejsc siedzących i 16 stojących.

Parkowa i Żwirowa oddane do użytku »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończyły się prace przy przebudowie dwóch ulic. Dotychczasowa mała, często remontowana ulica Parkowa ma teraz szerszą jezdnię oraz chodniki. Natomiast wyremontowana ulica Żwirowa stanowi dogodny dojazd do posesji dla samochodów osobowych i służb komunalnych.

Trwają prace przy budowie amfiteatru nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Nowy amfiteatr powstaje na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Spacerowej. Obiekt przewidziany jest na 3000 miejsc siedzących, w tym 1700 miejsc tzw. trybun ziemnych z krzesełkami.

Wygrana BKS »
Tekst opublikowany 2006-11-06, opracowanie red.
Nasz zespół odniósł zasłużone zwycięstwo w meczu z Górnikiem Złotoryja. Mimo zaciekłej obrony przyjezdnych piłkarzom BKS udało się strzelić dwie bramki - ich autorami (60 i 65 minuta) byli bracia Jasińscy.

Dodatkowe miejsce na reklamę »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie red.
W powiecie bolesławieckim przybyło kilkanaście kolejnych miejsc na obwieszczenia i reklamę. Już w kwietniu br. Zarząd Powiatu Bolesławieckiego postanowił zakupić czternaście słupów ogłoszeniowych.

Będzie nowa elewacja »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie red.
Rozpoczęły się prace renowacyjne elewacji budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu. Budynek odtworzony zostanie zgodnie z projektem zatwierdzonym przez konserwatora zabytków.

Będą nowe karetki »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie red.
Szpital powiatowy niebawem zakupi dwie nowe karetki ratunkowe. Obecnie rozpoczynają się procedury przetargowe. O planowanych zakupach opowiada Urszula Fuchs, dyrektor SP ZOZ w Bolesławcu.

Nasza rozmowa. Daniel Hyjek »
Tekst opublikowany 2006-11-03, opracowanie MW
Trzeba przyznać, że na tym rynku konkurencja jest ogromna - mówi w rozmowie z naszym portalem Daniel Hyjek, prowadzący popularny w naszym mieście lokal Italian Pizza.

Akcja 'Stop Wypadkom' w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie red.
26 października 2006 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu odbyło się spotkanie uczniów klas I - III z bolesławieckich szkół podstawowych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji, Nadleśnictwa, EnergiiPro Koncernu Energetycznego w Bolesławcu.

Przybędzie 40 nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2006-11-02, opracowanie red.
Już 6 listopada 2006 r. podpisana zostanie umowa na wybudowanie kolejnego budynku Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Śluzowej, a w dniu następnym nastąpi przekazanie placu budowy.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl