Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 59 informacji. Wszystkie poniżej.

Ferie czas zacząć »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
Do aktywnego wypoczynku podczas trwających właśnie ferii zimowych zapraszają bolesławiecką młodzież miejskie placówki - MOS, MOSiR oraz BOK. Atrakcji nie powinno zabraknąć.

Były prezydent oskarża »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie Radio Wrocław
Były prezydent Bolesławca złożył zawiadomienie o przestępstwie, którego miał dokonać wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk. Chodzi o przedłużenie kontraktu dla zarządcy bolesławieckich wodociągów.

Wygrana w świetnym stylu »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
W minioną sobotę drużyna TOP Bolesławiec rozegrała swój czwarty mecz rundy rewanżowej. Tym razem nasi siatarze pokonali trzecią drużynę w tabeli.

Kupujemy mieszkanie...ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie http://www.boleslawiec.wfp.pl/artykul.php?id=124
W naszym magazynie Radosław Owczarkowski, prawnik prowadzący kancelarię Twojeprawo.pl, pisze o wszelkich "niespodziankach", które czekać nas mogą podczas kupowania mieszkania. Zapraszamy do lektury!

Sztuka ponad granicami »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
Od 3 lutego w Miejskim Dom Kultury w Zgorzelcu będzie można obejrzeć wystawę prac artystów ceramików - rzeźbiarzy, którzy przez cały sierpień pracowali w okolicznych zakładach ceramicznych.

Top gra z Chrobrym »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
W sobotę 27 stycznia, przy ulicy Jana Pawła II w sali sportowej Zespołu Szkół Podstawowych nr 1. odbędzie się mecz IV ligi piłki siatkowej pomiędzy drużynami Chrobry Głogów - TOP Bolesławiec.

Nowe możliwości współpracy »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
23 stycznia Czeska Lipa, miasto partnerskie Bolesławca, było organizatorem konferencji inaugurującej projekt "Nowe możliwości współpracy i kształcenia w rozszerzonej Europie".

Bolesławianin nagrywa z gwiazdami »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Miłośnicy talentu Bartka Łęczyckiego mają kolejny powód do radości i dumy. W miniony czwartek zakończyła się sesja nagraniowa wspólnej płyty Wojciecha Waglewskiego i Maćka Maleńczuka.

Nasze galerie: co ze śniegiem? »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Mimo, że opady śniegu już ustały, efekty ostatnich dwóch dni nadal sprawiają sporo kłopotów mieszkańcom Bolesławca. Przeszkadzają szczególnie nieodśnieżone chodniki.

Grano w szachy »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie re.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zorganizował 23 stycznia miejskie mistrzostwa klas gimnazjalnych w szachach. Prezentujemy zdjęcia i wyniki imprezy.

Przyszła zima »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie red.
Wszyscy ci, którzy liczyli na wyjątkowo łagodną zimę tego roku, dzisiejszego ranka przeżyli rozczarowanie. Czy drogowcy stanęli na wysokości zadania? Zapraszamy do dzielenia się informacjami na ten temat.

Nie będzie nudno »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie red.
Ferie 2007 bez nudy - tak swoje propozycje na najbliższe tygodnie nazwał bolesławieci MOSiR. Placówka zaprasza do aktywnego spędzenia dwóch wolnych tygodni - otwarte będą pływalnia, centrum gier i zabaw oraz sale gimnastyczna.

Zawody dwóch pokoleń »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
21 stycznia na pływalni miejskiego OSiRu odbyło się Święto Dziadków, w którym rywalizowały duety dziadków / babć i ich wnucząt.

Na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Bolesławieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pięciu sprawców, którzy wypompowywali olej napędowy ze zbiornika samochodu ciężarowego.

Karol Stasik straci funkcję? »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego znalazł się wśród osób, wobec których toczy się postępowanie wyjaśniające w sprawie niedostarczenia na czas oświadczenia majątkowego. Wedle nowych przepisów za spóźnienie grozi utrata funkcji.

Wichura nad Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
W Bolesławcu w nocy z 18 na 19 stycznia 2007 r. silny wiatr spowodował głównie szkody w drzewostanie. Na terenie miasta wichura przewróciła ok. 50 drzew.

Apocalypto w mieście »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Jeszcze do środy w kinie Orzeł będziemy mogli obejrzeć jeden z najbardziej emocjonujących filmów ostatnich dni - "Apocalypto" Mela Gibsona.

Wyjazdowe zwycięstwo TOPu »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Mecz TOP Bolesławiec - Silesia Świebodzice zakończył się wygraną Topu 3:2. Mecz odbył się w sali sportowej w Świebodzicach.

Anielsko w Bibliotece »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
15 stycznia zawitały do Galerii "Format" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bolesławcu sympatyczne aniołki.

Zostań strażnikiem miejskim »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
Czterech nowych pracowników szuka bolesławiecka straż miejska. W serwisie prezentujemy wymagania oraz proces rektutacyjny.

O krok od tragedii »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie red.
Zdecydowane działanie bolesławieckich policjantów doprowadziło do uratowania 16-letniej dziewczynki, która chciała popełnić samobójstwo.

Będzie wiało! »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Radio Wrocław
Dziś pojawi się na Dolnym Śląsku ekstremalnie silny wiatr. Na terenach zabudowanych do 90 km/h w porywach nawet 125 kilometrów. Ale już w szczytowych partiach Sudetów do 180 km/h!

Szpital spłaci długi »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Andrzej Żurek
Do końca stycznia br. Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu spłaci wszystkie swoje zaległe wierzytelności. Jeden ze znanych banków udzielił placówce kilkaset tysięcy złotych kredytu.

Wykorzystujemy fundusze unijne »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie red.
Według tygodnika Wspólnota Bolesławiec jest w gronie pięciu miast powiatowych, które najlepiej w kraju wykorzystują przypadające im fundusze unijne.

Wymiana doświadczeń »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
11 stycznia na zaproszenie mera Nogent sur Marne J.P. Martina (Francja) prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz burmistrz Siegburga Franz Huhn uczestniczyli w spotkaniu miast partnerskich.

Skutecznie pozyskiwać fundusze »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
W Urzędzie Miasta Bolesławiec trwa szkolenie dla urzędników dotyczące pozyskiwania środków unijnych na lata 2007-2013 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

MZK szuka kierowcy »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
MZK w Bolesławcu poszukuje pracowników na stanowisko: kierowca autobusu. Wymagane jest prawo jazdy kategorii D oraz kurs dokształcający na przewóz osób.

BOK otrzymał dotację »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
11 stycznia Zarząd Województwa podjął uchwałę w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych, których realizacja rozpoczyna się od stycznia 2007r

Nabrali doświadczenia »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
W pierwszym Ogólnopolskim turnieju Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy w Krakowie reprezentujący Bolesławiec klub MKS Bobrzanie zajął 10 miejsce.

Jak uczyć się skutecznie? »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie Zdzisława Tubaj
"Umiejętność czytania powinniśmy więc doskonalić, aby w pełni korzystać z nowych zdobyczy i odkryć współczesnego świata" - specjalnie dla naszego portalu pisze Zdzisława Tubaj z bolesławieckiej szkoły szybkiego czytania.

Nieudany sparing Bobrzan »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
W sobotę 13 stycznia Bobrzanie rozegrali mecz towarzyski w ramach okresu przygotowawczego z 4-ligową Nysą Zgorzelec.

Agent w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
Codziennie o godz. 17.00 Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza miłośników agenta 007, który właśnie zyskał swoje szóste filmowe wcielenie w postaci Daniela Craiga.

Orkiestra zagrała »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
Prawie setka wolontariuszy brała udział w XV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu. Organizacją tegorocznej zbiórki zajęło się Stowarzyszenie Promocji Kultury i Sztuki Bolesławca i Miast Partnerskich Kah.

Przegrana TOPu »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
W sobotnim meczu czwartej ligi siatkówki TOP Bolesławiec podejmował na własnym boisku lidera tabeli - AKS Strzegom. Mimo ambitnej postawy nasi siatkarze ulegli 2:3.

Kratki z Nowogrodźca »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Wystarczyło półtora roku, aby w Nowogrodźcu na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej stanął nowy zakład. Lovink Polska specjalizuje się w oczyszczaniu i emaliowaniu żeliwa.

Agent musi być psychologiem »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Na jakie cechy agentów ubezpieczeniowych powinniśmy zwracać uwagę? Rozmowawiamy z Andrzejem Siedleckim i Joanną Mieżejowską, właścicielami Biura ubezpieczeniowo - finansowego przy ulicy Sierpnia 80.

Orkiestra zagra już dziś »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie red.
Już dziś w Bolesławcu, o godzinie 18.00 odbędzie się pierwsza impreza związana z XV finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Transport na miarę czasów »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie red.
Od końca grudnia ubiegłego roku w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu jest nowa karetka sanitarna. Auto służy do transportu chorych i materiałów medycznych.

Do Tokio za jeden uśmiech »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie red.
Teresa Bancewicz z Bolesławca wrzuciła do plecaka mleko w proszku, płatki owsiane oraz...buty na wysokim obcasie i wyruszyła w wymarzoną podróż do Tokio.

Rynek w nowej aranżacji  »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
W Bolesławcu rozpoczęła się realizacja projektu renowacji płyty głównej Rynku. W roku 2004 powstał pomysł przywrócenia bolesławieckiemu Rynkowi dawnej świetności i historycznej formy płyty głównej.

Młodzi Bobrzanie w Krakowie »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
Klub MKS Bobrzanie Bolesławiec weźmie udział w Pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej Trampkarzy rocznik '95. Organizatorem imprezy jest Wisła Kraków.

Co z pożyczką dla szpitala? »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca Piotr Roman zastanawia się nad zażądaniem zwrotu pożyczki udzielonej przez miasto Powiatowi. Wszystko w związku z utworzeniem w Starostwie Powiatowym nowego stanowiska, objętego niedawno przez Dariusza Kwaśniewskiego.

Śmierć na drodze »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Wczoraj, około godziny 18.00, na ulicy Bolesława Chrobrego - w rejonie sklepu Biedronka - doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Porażka TOPu »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Pierwszy mecz drugiej rundy IV ligi siatkówki z udziałem siatkarzy Top Bolesławiec oraz Bystrzycy Oławskiej zakończył się porażką naszej drużyny 1:3

Orkiestra w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
Podczas XV Finału Orkiestra w całej Polsce gra podobnie jak w roku ubiegłym, dla ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, w tym na naukę udzielania pierwszej pomocy.

O czym trzeba wiedzieć, kupując mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie artykul.php?id=121
Na rynku nieruchomości panuje gorączka. W mniejszych miastach, takich jak np. Bolesławiec, nie odczuwa się tak drastycznego wzrostu cen. Pamiętajmy jednak, że rynek nieruchomości działa na zasadzie naczyń połączonych.

Świetna postawa naszych reprezentantów »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
W IV Międzynarodowym Turnieju Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 29-31.12 w Żywcu bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy TOP Bolesławiec.

Coś dla kinomanów »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do kina na wybrane tytuły filmowe prezentowane w cyklu Kino Konesera.

Poślizg nad samym ranem »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Do groźnego wypadku doszło dzisiejszej nocy w Tomisławiu. Kierujący samochodem BMW 20-letni mężczyzna około godziny 4.30 stracił panowanie nad kierownicą.

Dla wspierających działania publiczne »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca ogłosił otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz inne uprawnione podmioty.

Będzie można sprawdzić samochód »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
W każdy pierwszy piątek i sobotę miesiąca bolesławieccy kierowcy będą mogli za darmo dokonać przeglądu swojego samochodu.

Kosztowne żarty »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Kierowniczka bolesławieckiej stacji pogotowia ratunkowego złożyła oficjalną skargę na mężczyznę, który dwa razy wzywał karetkę do umierającego kolegi. Rzecz w tym, że wszystko sobie wymyślił.

Noworoczny złodziej »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Nie udał się młodemu mieszkańcowi naszego miasta sprytny pomysł kradzieży w czasie, gdy większość wokół dochodzi do siebie po sylwestrowych szaleństwach.

Znamy prezesa »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Poznaliśmy już nazwisko nowego prezesa Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Schedę po Wiesławie Ogrodniku (obecnym wiceprezydencie miasta) przejął Józef Król.

Przemytnik z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
390 paczek papierosów próbował przemycić przez granicę w Zgorzelcu 50-letni mieszkaniec naszego miasta. W specjalnie przygotowanych skrytkach funkcjonariusze znaleźli 7760 sztuk papierosów.

Jest nowa sala »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
W przyszłym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu rozpoczną zajęcia sportowe w nowej sali gimnastycznej.

Budżet uchwalony »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
29 grudnia 2006 odbyła się IV sesja Rady Miasta Bolesławiec, podczas której uchwalono budżet na kolejne 12 miesięcy. Jak ustalili radni, W roku 2007 miasto wyda na inwestycje ponad 60 milionów zł.

Sylwester raczej spokojny »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
Bolesławianie witali nowy rok spokojnie - policja nie odnotowała poważniejszych ekscesów. Tragicznie było za to na bolesławieckich drogach - w wyniku wypadku jedna osoba zginęła, pięć trafiło do szpitala.

Koniec remontu oświetlenia »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
28 grudnia w Bolesławcu zakończona została realizacja remontu instalacji oświetlenia drogowego przy ulicach Asnyka – Sierpnia 80 – Mickiewicza – Ogrodowa – Kaszubska.

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl