Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 100 informacji. Wszystkie poniżej.

Policyjna debata z działkowcami  »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie pol
Tematem spotkania było „Zabezpieczenie mienia przed kradzieżą, kradzieżą z włamaniem i dewastacją na terenie ogródków działkowych w Bolesławcu”.
Zdjęć: 3  

Lot kontra tanie linie »
Tekst opublikowany 2013-09-30, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- Nie boimy się konkurencji ze strony tanich linii. Niska cena biletów nie jest najważniejsza - tak przedstawiciele PLL LOT komentują zapowiedź Ryanaira o uruchomieniu krajowych połączeń lotniczych w Polsce. To jednak tylko dobra mina do złej gry. Polski przewoźnik wciąż ponosi duże straty i nie uda mu się przetrwać bez dodatkowej pomocy z budżetu państwa.

Jesienny koncert »
Tekst opublikowany 2013-09-29, opracowanie mdk
W Teatrze Starym odbył się koncert jesienny pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury. Na scenie wystąpili uczniowie szkół powiatu bolesławieckiego.
Zdjęć: 50  

Polacy, co wyście narobili?! »
Tekst opublikowany 2013-09-29, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna
Nacjonalizując drugi filar, rząd ograniczył wolność przyszłych emerytów. To bolszewickie posunięcie Tuska i Rostowskiego - mówi ekonomista Matthew Tyrmand w rozmowie z Rafałem Wosiem.

"Newsweek": były prezydent to TW "Bolek »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie niezalezna.pl
"W areszcie Wałęsa siedział cztery dni. Przed zwolnieniem podpisał papiery, na których podstawie został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB o pseudonimie Bolek" - pisze historyk Andrzej Friszke w "Newsweek Historia".

Oto największa na świecie ciężarówka! »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie INTERIA.PL
Białoruska Fabryka Samochodów BieŁAZ wyprodukowała ciężarówkę, która może przewozić aż 450 ton ładunku. Mińskie media piszą o nowym pojeździe jako o "największym na świecie samochodzie ciężarowym".
Zdjęć: 4  

"GW": Węglem nie napalisz »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie INTERIA.PL
Do 2020 r. Polacy będą musieli przestać ogrzewać domy węglem. Rząd chce wprowadzić program antysmogowy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Chciała przekupić policjantów  »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie pol
Policjanci zgorzeleckiej komendy zatrzymali mieszkankę powiatu bolesławieckiego, która popełniła wykroczenie drogowe. Usiłowała przekupić policjantów oferując im pieniądze.

Co w Muzeum Ceramiki po remoncie?  »
Tekst opublikowany 2013-09-27, opracowanie mc
Modernizacja budynku Muzeum prowadzona jest w ramach projektu „VIA FABRILIS – szlak tradycji rzemieślniczych II”, który stanowi kontynuację projektu o tej samej nazwie realizowanego w latach 2008 - 2009.
Zdjęć: 8  

Przerwany pościg »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie pol
Zgorzeleccy i bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu osobowego. Na terenie Zgorzelca mężczyzna spowodował kolizję i dalszą ucieczkę kontynuował na pieszo.
Zdjęć: 1  

Podziemna służba zdrowia »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego o leczenie zębów bez uprawnień. „Dentysta” działał na terenie powiatu bolesławieckiego.
Zdjęć: 7  

"GPC": Tusk szykuje wojsko na 11 listopada »
Tekst opublikowany 2013-09-26, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Donald Tusk skierował do MSW projekt zarządzenia przewidujący "użycie 11 listopada żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy policji".

Złote Gody, inauguracja, występy... »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie um
29 września (sobota) o godz. 14.00 w Pałacu Ślubów odbędzie się uroczystość Złotych Godów Państwa Anny i Karola Herbutów oraz Krystyny i Tadeusza Pawłowskich.

Jest zgoda na plan  »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie um
Rada Miasta wyraziła zgodę na przystąpienie do opracowania i wdrażania Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta Bolesławiec. Warunkiem realizacji jest uzyskanie środków Unii Europejskiej.
Zdjęć: 4  

Bolesławieccy Obywatele Seniorzy »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie um
Przedstawiciele Bolesławieckiej Rady ds. Seniorów przy prezydencie miasta uczestniczyli w II Kongresie „Obywatel Senior” pod honorowym patronatem prof. Ireny Lipowicz, Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zdjęć: 4  

Nabór na Uniwersytet Dziecięcy »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie (info UNIKIDS)
Już od października 6-latkowie w Bolesławcu będą studiować prawo, poznają tajemnice ukryte w gwiazdach i dowiedzą się czy genetyka miała ojca.
Zdjęć: 1  

Niepełnosprawni znowu dostaną mniej »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie rtr
Zmieni się sytuacja przeszło 165 tys. osób niepełnosprawnych zatrudnionych w zakładach pracy chronionej.

Oto pierwsze apartamenty w akademiku »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie rtr
We wrocławskim byłym Domu Asystenta otwarte zostało piętro pokazowe pierwszych w Polsce mikroapartamentów o powierzchni od 12 do 27 metrów kwadratowych.
Zdjęć: 20  

Poszukują właścicieli  »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie pol
Policjanci nadal docierają do właścicieli ponad 650 odzyskanych przedmiotów skradzionych na terenie powiatu bolesławieckiego, zgorzeleckiego i głogowskiego
Zdjęć: 3  

"Fakt": Bogate życie prezydent Warszawy »
Tekst opublikowany 2013-09-25, opracowanie INTERIA.PL/FAKT
O "bogatym życiu" Hanny Gronkiewicz-Waltz pisze dzisiejszy "Fakt". Tabloid ujawnia, że obecna prezydent Warszawy na rządach w stolicy zarobiła 1,6 milionów złotych.

Marsz Pamięci przeszedł ulicami Bolesławca »
Tekst opublikowany 2013-09-24, opracowanie um
W rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę,uczczono w Bolesławcu Dzień Sybiraka. Tradycyjnie już Marsz Pamięci przeszedł ulicami miasta i dotarłpod pomnik Sybiraków,gdzie odbyła się uroczystość upamiętniająca losy zesłańców.
Zdjęć: 4  

Będzie kara za in vitro? »
Tekst opublikowany 2013-09-24, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Komisja Europejska pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za in vitro. Oficjalną decyzję w tej sprawie podejmą w czwartek unijni komisarze. Wniosek o skierowanie pozwu przeciwko Polsce wyszedł już z dyrekcji Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za zdrowie.

Napisz list i wygraj »
Tekst opublikowany 2013-09-24, opracowanie KW
Po raz kolejny GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie wspólnie ze Związkiem Literatów Polskich w Szczecinie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie literackim „List do ulubionego bohatera lub idola”.
Zdjęć: 1  

Jesienny koncert »
Tekst opublikowany 2013-09-24, opracowanie DM
Jesienną muzyczną tradycją jest koncert pracowni wokalnej MDK. W tym roku nie będzie inaczej…
Zdjęć: 2  

Pita w roli głównej »
Tekst opublikowany 2013-09-24, opracowanie KW
W ostatni weekend lata spróbować można było najróżniejszych rodzajów pity. A wszystko to w Lipianach podczas Bałkańskiego Święta Pity.
Zdjęć: 6  

Prezes Śląska odwołany »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie um
W związku z działaniami zarządu klubu WKS Śląsk Wrocław, które są sprzeczne z polityką Miasta...

IV Zawody Pływackie dla Osób Niepełnosprawnych  »
Tekst opublikowany 2013-09-23, opracowanie Justyna Ziółkowska
Pod hasłem ,,Pływać Każdy Może” rozegrano na krytej pływalni ,,Orka” w Bolesławcu. W tym roku współfinansowane były ze środków powiatu bolesławieckiego. Udział wzięło 40 osób niepełnosprawnych.
Zdjęć: 14  

Z kim posłowie grali w piłkę? »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie INTERIA.pl
W Moskwie zakończyły się IV Międzynarodowe Igrzyska Parlamentarzystów. O medale w pięciu konkurencjach, przez trzy dni rywalizowali parlamentarzyści z 12 państw.

Płace minimalne w Niemczech »
Tekst opublikowany 2013-09-22, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
- Politycy nie są od tego, żeby ustalać poziom płacy minimalnej – mówi Angela Merkel. Ugięła się jednak pod naciskami i niemiecki rząd coraz częściej dyktuje minimalne stawki w różnych branżach.

XLII sesja Rady Miasta  »
Tekst opublikowany 2013-09-21, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 25 września 2013 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się XLII sesja Rady Miasta Bolesławiec.

Bolesławiec wyróżniony  »
Tekst opublikowany 2013-09-21, opracowanie um
Miasto Bolesławiec zostało wyróżnione w konkursie ECO-MIASTO, który ma na celu nagradzanie polskich miast, najbardziej zaangażowanych w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.
Zdjęć: 5  

Królowa sportu w gimnazjach »
Tekst opublikowany 2013-09-20, opracowanie Jerzy Stanik
Na stadionie miejskim w Bolesławcu. Rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej.
Zdjęć: 24  

Gdzie ta sesja? Czyli seria ślubnych dylematów »
Tekst opublikowany 2013-09-19, opracowanie Patrycja Górecka
Zieleń drzew i zwierciadło wodnych akwenów, budowle oddychające historią, a może dzieła zachodnich sąsiadów? To właśnie Bolesławiec ma zaszczyt być miejscem Waszych zaślubin. To tutaj przypieczętujecie Waszą miłość i zasiejecie wspomnienia. Aby te po dniach, miesiącach, tygodniach wykiełkowały, a po latach wciąż były żywe utrwalcie je na zdjęciach!
Zdjęć: 6  

Kradzione auta za pół miliona złotych  »
Tekst opublikowany 2013-09-19, opracowanie pol
Odzyskane trzy Audi o wartości około 450 tys. złotych oraz zatrzymanie dwóch podejrzanych o paserstwo, to efekt wspólnych działań, przeprowadzonych przez policjantów z Bolesławca i dolnośląsko – saksońskiej grupy „Nysa”.
Zdjęć: 4  

Kraty za znęcanie  »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pomimo wyroku za znęcanie nad rodziną ponownie zaatakował najbliższych.

Konferencja, wystawa i bitwa w rocznicę kampanii napoleońskiej  »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie um
Obchody 200. rocznicy kampanii 1813 r. miały bardzo bogaty i zróżnicowany program. Obok uroczystego otwarcia wystawy historycznej w Muzeum Ceramiki, odbyła się konferencja naukowa i inscenizacja bitwy o most na Bobrze.
Zdjęć: 42  

Soros przejmuje łupki »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie DGP, niezalezna.pl
Finansista George Soros powoli przejmuje polskie łupki. Uzyskał już udziały w co czwartej koncesji na poszukiwania niekonwencjonalnego surowca w Polsce.

Dwa złote polskie »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Smutna to refleksja – ale spośród wszystkich żyjących na ziemi istot jedynie człowiek potrafi innemu przedstawicielowi własnego gatunku zgotować tak wyrafinowane piekło, że potwornością może ono przekroczyć wszelkie granice pojmowania normalnego umysłu.
Zdjęć: 1  

Konkurs na najlepszą pracę magisterską lub doktorską »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie um
Jeszcze do 20 września 2013 r. można zgłaszać prace na Konkurs o nagrodę Prezydenta Miasta na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec.

Muzyczna Bitwa Radia Wrocław w Bolesławcu! »
Tekst opublikowany 2013-09-18, opracowanie um
W sobotę, 5 października o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej BOK-MCC ( II p.) odbędą się pierwsze przesłuchania do konkursu Muzyczna Bitwa Radia Wrocław.
Zdjęć: 1  

Oto PL-01- nowy polski mały czołg!  »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.pl
W tym roku mija równe 45 lat, od kiedy w Gliwicach rozpoczął swoją działalność znany wszystkim polskim pancerniakom OBRUM, czyli Ośrodek Badawczo Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych.
Zdjęć: 3  

TVP traci widzów, TVN - reklamodawców »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.pl
Zyskują niszowe stacje, takie jak TTV, która tylko na jesienną ramówkę zaplanowała aż dziewięć nowości. Maluchy walczą z olbrzymami atrakcyjną ofertą programową.

WKS Śląsk upadła. Oświadczenie UM »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
"W związku ze zgłoszeniem przez głównych akcjonariuszy Spółki wielomilionowych roszczeń pieniężnych, przy jednoczesnym niewywiązywaniu się z podjętych przez nich wcześniej zobowiązań finansowych...

II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie ks. Artur Kotrys
W sobotę, 9 listopada, odbędzie się II Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych - gwiazdą Festiwalu będzie zespół PROLETARYAT - w Bolesławcu będzie świętował 25 lat swojego istnienia! Impreza odbędzie się w Teatrze Starym.
Zdjęć: 2  

Anna Pieszko: To był wyjątkowy wieczór »
Tekst opublikowany 2013-09-17, opracowanie Foto:Foto-Rekord/Leszek Wakuła
- Piątek trzynastego okazał się dla mnie dniem szczęśliwym. Dziękuję dyrektorowi MDK, Markowi Łętowskiemu za tę szansę oraz wszystkim pracownikom Teatru za ich pracę i pomoc.
Zdjęć: 10  

Kierowcy uciekają z płatnych dróg »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Okazuje się, że gdy coraz więcej polskich dróg obejmowanych jest systemem viaToll, naliczającym elektronicznie opłaty za przejazd ciężarówek, coraz więcej kierowców decyduje się na ucieczkę z płatnych dróg.

Bałkańskie Święto Pity już w sobotę »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie KW
Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie zapraszają 21 września do Lipian na Bałkańskie Święto Pity.
Zdjęć: 1  

Wspomnienia bolesławieckich sybiraków »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie mc
W budynku Działu Historii Miasta Muzeum Ceramiki odbyła się uroczystość zamykająca projekt „Ocalić od zapomnienia – Sybiracy”.
Zdjęć: 8  

Festyn Kapuściany w Żeliszowie »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie KW
W Żeliszowie odbył się festyn, na którym królowała kapusta. I to w każdej możliwej postaci.
Zdjęć: 4  

Ruszyła kampania: Stop dyktaturze mniejszości »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie Anna Borkowska-Kniołek
Sejm pracuje nad nowelizacja ustawy antydyskryminacujnej, która zdaniem prawników uderza w konstytucyjną ochronę rodziny, ogranicza wolność gospodarczą oraz wolność słowa.

Kradł w czasie lekcji »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie pol
Policjanci z Warty Bolesławieckiej ustalili sprawcę kradzieży i odzyskali telefon o wartości 800 złotych.

Duży narkobiznes w wynajętym pensjonacie  »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie pol
2500 krzewów konopi indyjskich, specjalistyczny sprzęt do uprawy i 4,5 kg gotowego do sprzedaży narkotyku zabezpieczyli policjanci z Bolesławca i katowickiego CBŚ. Zatrzymano cztery osoby.
Zdjęć: 8  

RMF24: Ile kosztuje zegarek Nowaka? »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Prokuratura podważa opinię biegłego ws. Sławomira Nowaka.

COMT 2012 – Polonia Środa Śląska 0:2 (0:0)  »
Tekst opublikowany 2013-09-16, opracowanie Bartosz Kubica
Zespół COMT 2012 w Dolnoślaskiej Lidze Młodzików podejmował zespół lidera tabeli Polonię Środa Śląska.
Zdjęć: 6  

Najlepsi uczniowie w gminie »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie ug
Za nami wręczenie Stypendiów Wójta Gminy Bolesławiec. 12 września w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Bożejowicach najzdolniejsi uczniowie zostali uroczyście nagrodzeni.
Zdjęć: 3  

Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie INTERIA.pl
W badaniu TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1 partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 39 procent poparcia, a ugrupowanie Donalda Tuska - na 30 procent.

Finał projektu - Ocalić od zapomnienia – Sybiracy  »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie rtr
W Muzeum Ceramiki w Bolesławcu miało miejsce uroczyste zakończenie projektu „Ocalić od zapomnienia – Sybiracy”.
Zdjęć: 5  

Czeka nas epidemia? »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie rtr
Według meldunków epidemiologicznych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Liczba zachorowańna grypę w sezonie2012/2013 była aż trzykrotnie wyższa niż w poprzednim.

Dzisiaj Festyn Kapuściany w Żeliszowie »
Tekst opublikowany 2013-09-15, opracowanie KW
Stowarzyszenie „Żeliszowski Potok”, Rada Sołecka wsi Żeliszów, Koło Gospodyń Wiejskich oraz GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie zapraszają do udziału w Festynie Kapuścianym.
Zdjęć: 1  

"Rz": Puste koperty weselne »
Tekst opublikowany 2013-09-14, opracowanie INTERIA.PL
Nowożeńcy wolą pieniądze od prezentów, ale bywa, że koperty, które dostają są... puste - pisze "Rzeczpospolita".

"Rz": PO chudnie po Gowinie »
Tekst opublikowany 2013-09-12, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Wraz z odejściem byłego ministra sprawiedliwości Platforma straciła co szóstego wyborcę - informuje "Rzeczpospolita", która zamieszcza na swoich stronach najnowszy sondaż Homo Homini.

"Rz": Polski dramat demograficzny »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Czy w 2013 roku padnie rekord ujemnego przyrostu naturalnego w powojennej Polsce?

Warzywni naciągacze »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci zatrzymali 3 osoby, których ofiarami działań przestępczych były osoby starsze. Sprawcy wmawiali pokrzywdzonym, że ktoś z ich rodziny zamówił warzywa, za które trzeba teraz zapłacić.

Nowa szkoła w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie um
W Bolesławcu nastąpiło uroczyste otwarcie nowej szkoły publicznej prowadzonej przez Zakon Pijarów. Jest to pierwsza pijarska placówka edukacyjna na Dolnym Śląsku i ósma w Polsce.
Zdjęć: 4  

Więcej miejsc parkingowych  »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie um
W Bolesławcu zakończył się remont nawierzchni drogi przy ul. Góralskiej, odcinek między ul. Staszica, a ul. Łąkową.
Zdjęć: 2  

Syria drugim Afganistanem? »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie MenStream.pl
- Naloty, ostrzał z okrętów wojennych mogą doprowadzić do upadku Baszara al-Asada w Syrii, ale co dalej? - pyta Wojciech Jagielski, znany reportażysta i dziennikarz w rozmowie z portalem MenStream.pl.

Stypendia dla najlepszych »
Tekst opublikowany 2013-09-11, opracowanie um
Prezydent Bolesławca Piotr Roman wręczył najlepszym uczniom stypendia. Stypendia przyznawane są za wyniki w nauce oraz za wybitne osiągniecia w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu.
Zdjęć: 6  

Odkablowywali powiat »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie pol
Mają na swoim koncie, co najmniej 36 kradzieży przewodu o łącznej długości 1750 metrów.
Zdjęć: 3  

Miłośnik maryhy »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie pol
Do policyjnego aresztu trafił młody mieszkaniec Bolesławca podejrzany o przestępstwa narkotykowe.
Zdjęć: 2  

Dolnośląska Liga Talentów  »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie sp
Wstępne przesłuchania do bolesławieckich eliminacji Dolnośląskiej Ligi Talentów już za nami. Było wiele emocji, wiele wzruszeń i moc dobrej energii, która ogarniała wszystkich uczestników z godziny na godzinę.
Zdjęć: 5  

COMT 2012 – Zagłębie Lubin 2:1  »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie Bartosz Kubica
W swoim inauguracyjnym meczu w Lidze Dolnośląskiej nasz zespół w znakomitym stylu pokonał Zagłębie Lubin 2:1!
Zdjęć: 8  

Recital Anny Pieszko »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie ts
- Koncert ten stanowi przegląd moich ulubionych utworów i wykonawców. Chciałam, żeby repertuar odzwierciedlał różne aspekty mojej osobowości– tak o swoim recitalu mówi artystka Anna Pieszko.
Zdjęć: 5  

Węgry kontra obcy »
Tekst opublikowany 2013-09-10, opracowanie niezalezna.pl
- Dla zagranicznych firm na Węgrzech zakończyła się era kolonizacji - oświadczył dziś premier Viktor Orban, przemawiając na pierwszym po wakacjach posiedzeniu parlamentu.

Wyższe podatki w 2014 r. »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
Znane już są maksymalne stawki podatków lokalnych na 2014 r., a więc także podatku od nieruchomości. Oczywiście wzrosły one w stosunku do obecnych. O ile więcej zapłacą właściciele nieruchomości?

Rostowski o OFE: Wolny wybór Polaków »
Tekst opublikowany 2013-09-06, opracowanie INTERIA.PL
Martwicie się o to, że rząd znowu majstruje przy waszych emeryturach? Nie macie co się martwić! Minister finansów Jacek Rostowski na antenie telewizji TVN24 uspokaja i wskazuje właściwą drogę: Te zmiany, "to będzie wolny wybór Polaków" - zapewnia.

Panika na giełdzie  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie Bankier.pl
Reakcja inwestorów na reformę polskiego systemu emerytalnego oraz trend na światowych rynkach finansowych mocno daje się we znaki polskiej giełdzie, obligacjom i złotemu.

Kaczyński o gospodarce  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie Anna Anagnostopulu i Łukasz Pałka, Money.pl
W ekskluzywnym wywiadzie dla Money.pl prezes partii Jarosław Kaczyński przedstawia pomysły na tworzenie nowych miejsc pracy, obniżenie podatku VAT i komentuje ogłoszone wczoraj zmiany w OFE.

Kierowcy chcą odtajnienia umowy ws. A4  »
Tekst opublikowany 2013-09-05, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Na biurko ministra transportu dotarły pierwsze wnioski od kierowców o odtajnienie umowy koncesyjnej dotyczącej autostrady A4. Dokument ten to najpilniej strzeżona tajemnica i pomimo wielu prób nie udało się oficjalnie poznać jej zapisów.

Narodowe czytanie Fredry »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie MDK
Jeśli ubawiłeś się kiedyś czytając „Zemstę” lub „Śluby panieńskie” albo po prostu lubisz polską literaturę, przyjdź do Teatru Starego na Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry.
Zdjęć: 1  

Sondaż: PiS – 34, PO – 21, SLD – 15, PSL – 6.  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie niezalezna.pl, wp.pl
Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby dziś 34 proc. Polaków, a na Platformę Obywatelską 21 proc. - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski zrealizowanego przez Homo Homini.

Największe centrum handlowe w Polsce  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie otomedia.pl
Starosta powiatu wrocławskiego wydał pozwolenie na budowę nowej części galerii handlowej, która powstanie na miejscu dawnego sklepu IKEA. Po zakończeniu inwestycji będzie to największe w kraju centrum handlowe.

Content Marketing – jak zarabiać na treściach i pozyskiwać zainteresowanie czytelników? »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie MR
Wzrost zainteresowania content marketingiem na polskim rynku może być szansą dla rodzimych wydawców internetowych na zwiększenie ruchu na stronie oraz monetyzację swojej domeny. W dobie tabletów i smartfonów, kiedy wyszukanie informacji o produkcie zajmuje tylko kilka sekund, tradycyjny marketing może się nie sprawdzić – obecnie użytkownicy Internetu poszukują wyczerpującej odpowiedzi na swoje pytania, a nie natarczywej reklamy. Ciekawą alternatywę dla niego stanowi content marketing, skupiający się na dotarciu do potencjalnego klienta poprzez wartościowe treści.

Minister od zegarków miał szczęście »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie niezalezna.pl, rmf24.pl
Minister transportu Sławomir Nowak został przesłuchany przez prokuraturę w sprawie śledztwa dotyczącego jego ekskluzywnych zegarków.

Spadek prasy płatnej »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie INTERIA.PL/ZKDP
Rozpowszechnianie płatne razem "Gazety Wyborczej", wydawanej przez Agorę, wyniosło w lipcu 2013 roku 203.218 sztuk i było o 16,7 proc. niższe niż rok wcześniej - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Będziemy drugim Kuwejtem?  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie INTERIA.PL/Michał Duszczyk/ forsal.pl
Na łupkowe złoże trafiono przypadkiem w okolicach Zielonej Góry. Czy uda się uniezależnić od dostaw z Rosji?

Trwa budowa miasteczka »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie um
Na terenie Gimnazjum Samorządowego nr 2 przy ul. Bielskiej trwa budowa miasteczka ruchu drogowego.
Zdjęć: 1  

Nadano13 aktów  »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie um
W bolesławieckiej Sali Rajców odbyło się uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia zawodowego dla nauczycieli z miejskich placówek oświatowych. Prezydent Piotr Roman wręczył 13 aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
Zdjęć: 4  

Nowy rok szkolny w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie um
Nowy rok szkolny w Bolesławcu rozpoczęło 2193 uczniów szkół podstawowych i 1255 uczniów szkół gimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Bolesławiec.
Zdjęć: 2  

Lis zupełnie oszalał? »
Tekst opublikowany 2013-09-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- Nie widzicie w ogóle gospodarki, ten Lis już oszalał zupełnie! Albo wy zrobicie z tym porządek, albo ja go zrobię! To skandal! - wykrzyczał prosto w twarz prezesowi TVP SA Juliuszowi Braunowi, wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Listy Miłosne w Starym »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie mdk
To romantyczna komedia dla wszystkich w wersji teatralnej, z interesującymi rolami dwojga popularnych aktorów Grażyny Wolszczak i Piotra Machalicy, wykorzystująca multimedialne efekty.
Zdjęć: 7  

Akcja Gimbus 2013  »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie ditd
Inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego, jak co roku, prowadzili kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy dzieci i młodzieży do placówek oświatowych na terenie Dolnego Śląska.
Zdjęć: 8  

Dożynki Gminne w Łaziskach »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie kw
1 września w Łaziskach obchodzono Święto Plonów. Podczas Dożynek Gminnych wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą dekorację dożynkową.
Zdjęć: 3  

Teatr Stary - Modernizacją Roku 2012 »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie sp
Na Zamku Królewskim w Warszawie starosta bolesławiecki Cezary Przybylski z rąk sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierda Dziekońskiego odebrał wyróżnienie za nieprzeciętną modernizację Teatru Starego w Bolesławcu w kategorii „Kultura”.
Zdjęć: 4  

Z Wrocławia na narty lub plażę w środku zimy »
Tekst opublikowany 2013-09-03, opracowanie otomedia.pl
Tej zimy z Wrocławia polecimy po raz pierwszy do Turynu i na Teneryfę. Na wielbicieli egzotyki czeka Tajlandia, Meksyk albo Kuba. Operujące z Wrocławia biura podróży ogłosiły połączenia czarterowe na sezon zimowy 2013/2014.
Zdjęć: 1  

Nadzwyczajna Gala w Starym »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie ts
Wyjątkowy wieczór operowy z muzyką największego mistrza opery – Wolfganga Amadeusa Mozarta.
Zdjęć: 3  

Mały Bolesławiec rozpoczął sezon  »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie rtr
Na cztery dni członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Bolesławiec” wyjechali do Sosnówki. W ten sposób rozpoczęli sezon taneczny.
Zdjęć: 12  

Wrzesień w DKF »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie dkf
Opowieść o pięciu wybitnie uzdolnionych muzykach – Tymańskim, Trzasce, Możdżerze, Olterze i Sikale – jeden z najwybitniejszych polskich filmów dokumentalnych – ‘Miłość’ rozpocznie wrześniowy program dyskusyjnego klubu filmowego.

Czas honoru – popularność bez zmian »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie niezalezna.pl
Najnowszy sezon serialu, opowiadający o losach Żołnierzy Wyklętych i walce z komunistyczną władzą przyciągnął przed ekrany niemal 2,5 mln widzów.

Rząd stracił 100 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie Prof. Witold Modzelewski dla Money.pl
- Demontaż systemu podatkowego trwa nadal, a rok 2014 będzie jeszcze gorszy od obecnego. Nie pomoże przedłużenie obowiązywania 23-procentowej stawki VAT, gdy sypie się sama konstrukcja tego podatku - pisze dla Money.pl profesor Witold Modzelewski, były wiceminister finansów i twórca VAT.

Stowarzyszenie Równych Szans Ewa zaprasza »
Tekst opublikowany 2013-09-02, opracowanie um
Gmina Miejska Bolesławiec i jej jednostki organizacyjne jako partnerzy, serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w projekcie Stowarzyszenia Równych Szans Ewa.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl