Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 97 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne dokumenty rosyjskie ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Rozrzucone na obszarze prawie jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej - to zaledwie kilka informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika "Nowe Państwo".

Jechał z rodziną i kradł  »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie pol
Za kradzieże, odpowie mężczyzna zatrzymany na A-4 przez policjantów drogówki. W samochodzie Fiat 126p, którym jechał z żoną i dwójką małych dzieci, znaleźli 5 skradzionych kratek.
Zdjęć: 1  

Echa wojen i kampanii »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Od dawien dawna wszelakie konflikty zbrojne – jeśli nawet bezpośrednim teatrem ich działań nie był teren powiatu bolesławieckiego – to zawsze powodowały one pogorszenie warunków życia miejscowej ludności.
Zdjęć: 1  

Będzie ciepło i mocno powieje »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu po ostrzeżeniach o szybkim i niebezpiecznym wzroście temperatur ostrzega teraz przed silnymi wiatrami.
Zdjęć: 1  

Kradli na wyrwę »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże torebek na tzw. wyrwę. Funkcjonariusze odzyskali część utraconego mienia.

Honory dla Heleny Kowal »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie um
Helena Kowal z Bolesławca została uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Odznakę nadaje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom, które wyróżniają się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Uroczystość wręczenia odznaczenia nastąpiła podczas sesji Rady Miasta Bolesławiec. Wręczenia dokonał prezydent Bolesławca Piotr Roman.
Zdjęć: 1  

Tu będą zwalniać. Bezrobocie 14,5 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie Money.pl
Po ubiegłorocznym kryzysie w branży budowlanej również najbliższe miesiące nie przyniosą niczego dobrego. - Wyhamowały zarówno inwestycje w budynki, jak również typowo infrastrukturalne, na przykład w drogi. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku tej branży udało się stanąć na nogi - nie pozostawia wątpliwości Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Z budowlanką sprawa jest jasna, ale co się będzie działo w pozostałych branżach?

Pomóż Agnieszce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie oto
Agnieszka walczy o życie. Dla siebie, dla swoich dzieci i najbliższej rodziny. Możesz jej pomóc...
Zdjęć: 1  

Dotacje na remonty zabytków »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie um
W budżecie miasta przeznaczono 1.577.000 zł na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie Bolesławca.
Zdjęć: 1  

Atrakcyjne ferie w Muzeum  »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie (info MC)
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza podczas przerwy zimowej na zajęcia tematyczne pn. „Ferie z konikiem Gawełkiem”, podczas których będzie można zapoznać się z tajnikami zawodu garncarza i poznać tajemnice XVII-wiecznej wytwórni ceramiki.
Zdjęć: 1  

Rada powołała Radę  »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie um
W związku z upływem kadencji Rady Muzeum działającej przy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu nastąpiła konieczność powołania nowych członków. Rada Miasta Bolesławiec powołała sześciu członków, którzy zostali zgłoszeni przez uprawnione podmioty.
Zdjęć: 1  

TV cyfrowa – jaki wybrać dekoder »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie rtr
Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder.

Gospodarka: będzie najgorzej od 1992 roku? »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Produkt Krajowy Brutto wzrósł w minionym roku zaledwie o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy: 4,3 procent.

Uwaga! Śniegi spłyną »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie IMGW PIB
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nagłymi roztopami spowodowanymi szybko rosnącą temperaturą. Zagrożenie dotyczy województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Zimowe obowiązki  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta zobowiązuje właścicieli nieruchomości do uprzątnięcia błota, śniegu, lodu, piasku i innych zanieczyszczeń z chodnika położonego bezpośrednio przy granicy nieruchomości.
Zdjęć: 1  

Setne urodziny bolesławianina »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Pan Władysław Warężak obchodzi w tym roku 100 lat. Dostojny jubilat urodził się 19 stycznia 1913 roku w Maksymówce. Od 1954 roku mieszka w Bolesławcu.
Zdjęć: 3  

Ukradli monitoring  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie pol
Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież elementów monitoringu. Sprawcy ukradli sprzęt wartości ponad 8 tysięcy złotych.

Fotoradary w drodze na ferie  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie rtr
Kierowcy wybierający się na narty w polskie góry, mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych oraz zaskakująco dużej liczby fotoradarów. Rekordowa pod tym względem jest stosunkowo krótka trasa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, gdzie na 100 km przypada średnio 11 fotoradarów.

W Zieleńcu zjadą na krechę »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie oto
Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę!

Gimnazjaliści pod siatką »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie Jerzy Stanik
Zakończyły się rozgrywki Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce. Poniżej prezentujemy wyniki.
Zdjęć: 20  

Pływały sztafety »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie Jerzy Stanik
W Parku Wodnym „ORKA” rozegrano Mistrzostwa Miasta i Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Sztafetach Pływackich. Uczestniczyły 10 osobowe sztafety, każdy uczestnik miał do przepłynięcia 50 metrów.
Zdjęć: 8  

Bunt w Tesco »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie S80
Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

19-latek z maryhą »
Tekst opublikowany 2013-01-26, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie oraz sprzedaż środków odurzających. Zabezpieczono ilość marihuany, z której można by uzyskać ponad 70 porcji handlowych tego narkotyku.
Zdjęć: 1  

Wyjście dla LOT-u? Bankructwo. Dreamlinery - gwoździem do trumny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
W piątek poznamy nazwisko nowego szefa Polskich Linii Lotniczych. Firma stoi w obliczu bankructwa, a mimo to o stanowisko ubiega się aż trzydziestu kandydatów. Jak nowy prezes będzie ratować firmę? I czy w ogóle warto ją ratować?

Jedyny polski roadster - Syrena Sport z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Zasiąść za kierownicą samochodu, który istniał tylko chwilę i przepadł bez wieści na ponad pół wieku, jednocześnie stając się legendą polskiej motoryzacji? To możliwe.

Bezpłatne szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego.

Jak urlop to tylko w Szklarskiej Porębie »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie MR
Czas wakacyjnych wojaży wiąże się przede wszystkim z nieograniczonymi wydatkami. Choć raz w roku chcemy zaszaleć i przestać liczyć się z każdym wydawanym groszem.

Seniorzy toną w długach »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Problem nie jest błahy – tylko Grupa KRUK obsługuje niespłacone zadłużenie ponad 135 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Średnie zadłużenie polskiego seniora to ok. 3,5 tys. zł.

Najważniejsze są dzieci »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie so
- Najważniejsze są dzieci. Właśnie dzieciom najmniej służą jakiekolwiek spory. Kierowałem się chęcią porozumienia i dialogu, proponując Siostrze Prowincjalnej spotkanie we Wrocławiu w spawie bolesławieckiego domu dziecka…
Zdjęć: 2  

Fałszywy napad »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zostali powiadomieni o kradzieży samochodu osobowego. Podczas wyjaśniania okoliczności szybko ustalili, że kradzieży nie było, a zgłoszenie jest fikcyjne.

Opłaty za śmieci – 15 lub 11 zł »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie um
Radni podjęli uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty i ustalenia stawki za pojemniki na terenie miasta Bolesławiec.
Zdjęć: 3  

Powstanie miasteczko ruchu drogowego »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie um
W Bolesławcu powstanie jedno z 16. w kraju miasteczek ruchu drogowego, gdzie młodzież i dzieci będą uczyć się bezpiecznych zachowań na drodze. Będzie ono zlokalizowane na terenie Gimnazjum Samorządowego Nr 2 przy ul. Bielskiej.

Max Bőgl w sprawie wrocławskiego stadionu »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Poniżej publikujemy oświadczenie spółki Max Bőgl Polska, generalnego wykonawcy Stadionu Miejskiego na Euro 2012 we Wrocławiu, które do naszej redakcji dotarło 22 stycznia.

Sukces ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie MK
Zakończył się etap rejonowy XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczpospolitej”.

Muszkieterowie dla dzieci »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie oto
W czwartek, 24 stycznia Fundacja Muszkieterów przekaże pomoc finansową Warsztatom Terapii Zajęciowej z Bolesławca.

Od Lenina do Putina – rozmowa z Grzegorzem Braunem  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Roman Motoła/Polonia Christiana – pch24.pl
Rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i scenarzystą, autorem cyklu dokumentalnego pt. “Transformacja”

Wyjątkowy pokaz w dkfbok »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie bok
W najbliższy poniedziałek w Dyskusyjnym Klubie Filmowym dkfbok, zaprezentujemy film Bustera Keatona - Generał z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka - zwycięzcy konkursu Vivarto na najlepszą ilustrację muzyczną do tego filmu!
Zdjęć: 6  

Latający Ślązak w Studziance  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Zdzisław Abramowicz/fot.M.Boryna
W powiecie bolesławieckim istnieją ukryte w lasach opustoszałe, zasłane gruzem miejsca, które przed 1945 rokiem były wioskami, dysponującymi własnymi sklepami, zakładami fryzjerskimi, szkołami – a czasem nawet browarami i okazałymi świątyniami.
Zdjęć: 8  

Nowe pracownie autorskie w BOK  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie bok
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do skorzystania z nowej oferty zajęć artystycznych w nowych pracowniach: pracowni tkaniny artystycznej i pracowni gitary.
Zdjęć: 5  

Upadło już 30 deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
W minionym roku w całym kraju upadło około 30 deweloperów. Pomimo obowiązywania w 2012 roku programu dopłat „Rodzina na swoim” na jego zakończenie w ofercie deweloperów pozostawała nadal rekordowa, ponad 50 tys., pula nowych mieszkań.

Atrakcyjne ferie w Muzeum  »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie mc
Muzeum Ceramiki zaprasza podczas przerwy zimowej na zajęcia tematyczne „Ferie z konikiem Gawełkiem”, podczas których będzie można zapoznać się z tajnikami zawodu garncarza i poznać tajemnice XVII-wiecznej wytwórni ceramiki.
Zdjęć: 4  

MICROCOSMOS Joanny Teper »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie bok
Od 1 lutego do 3 marca, zapraszamy do Galerii Długiej na ekspozycję prac wrocławskiej artystki, Joanny Teper.
Zdjęć: 7  

Pościg na autostradzie »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie pol
Czterej bandyci, podając się za policjantów, napadli na dwóch obywateli Węgier. Obcokrajowców wywieźli następnie do lasu, odebrali im 30 000 euro i uciekli. Mundurowi z wrocławskiej drogówki zatrzymali ich w pościgu na autostradzie w okolicach Bolesławca

e-WUŚ ujawnia dane »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Publikujemy list w sprawie nowych problemów z jakimi zmagają się lekarze korzystając z platformy EWUŚ, jaki, w imieniu lekarzy rodzinnych z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przekazano Rzecznikowi Praw Pacjenta.

Polacy się boją i… zbroją »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie oto
Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Za najskuteczniejszy uważamy gaz pieprzowy (31 procent) lub paralizator (25 procent).
Zdjęć: 2  

Cała prawda o Drogówce »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Menstream.pl
Były punk, z zamiłowania bokser i niezwykle charakterny aktor zdradza swój sposób na policjantów. Właśnie w jednego z nich Eryk Lubos wciela się w dramacie Wojciecha Smarzowskiego Drogówka.
Zdjęć: 2  

Sprawa JTT – 28 mln do zwrotu! »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w czwartkowym wyroku zasądził od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - na rzecz MCI Management 28,82 mln zł plus odsetki od czerwca 2006 r.

Najlepsze linie lotnicze  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
We Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali.
Zdjęć: 1  

Prawa jazdy to żyła złota  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Według ostrożnych szacunków, tylko w tym roku Polacy wydadzą na nie prawie 2,6 mld złotych. Zdecydowana większość tej kwoty trafi do szkół jazdy i ośrodków szkolenia kierowców. Niezłe sumy zainkasują też samorządy oraz producent nowych praw jazdy - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Na busy obława »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci na drogach powiatu przeprowadzili działania „BUS”. Zatrzymali 49 dowodów rejestracyjnych

Ślubowali policjanci  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło 70 policjantów i policjantek (57 mężczyzn i 13 kobiet)
Zdjęć: 4  

Mega zabawa w Family Park »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
Mega Zabawa Karnawałowa odbędzie się w Family Park już wkrótce - w sobotę 26 stycznia o godz.13.
Zdjęć: 1  

Mandat za grzanie auta? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie INTERIA.PL
Media straszą kierowców, że za jazdę obsypanym śniegiem samochodem mogą zapłacić mandat. Tymczasem kara grozi im również wtedy, gdy do odśnieżania auta zabiorą się włączywszy uprzednio jego silnik. Powiało strachem. Czy słusznie?
Zdjęć: 2  

Tu szybko sprzedasz mieszkanie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie oto
Najszybciej sprzedamy mieszkanie na wschodzie kraju – w Lublinie i Białymstoku. O wiele cięższe zadanie stoi przed właścicielami lokali w Trójmieście i Warszawie.

Policyjna odprawa »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie pol
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się Narada Roczna kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

Maciej Balcar i Nie-Bo akustycznie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie TS
Koncert w bolesławieckim Teatrze Starym zorganizowany jest w ramach trasy promującej album „Live Trax 12”.
Zdjęć: 3  

Dramaty Marenhofu »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Sześćdziesiąt osiem lat po zakończeniu drugiej wojny światowej nadal ujawniane są dramatyczne dzieje ludzi, którym barbarzyństwo siewców śmierci spod znaku swastyki zgotowało tragiczny los na bolesławieckiej ziemi.
Zdjęć: 1  

Najtaniej jest w Bolesławcu… »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie um
Wydatki rodziny z dzieckiem w wieku przeszklonym, żyjącej w 50-m mieszkaniu własnościowym w 8 miastach prezydenckich Dolnego Śląska porównała Gazeta Wrocławska. Okazało się, że najtaniej jest w Bolesławcu!
Zdjęć: 2  

Zagadka od Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Czytelnik
Gdzie leży granica polsko - niemiecka i po której stronie jest Polska?
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP – pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie wsop
KWOTA ZADEKLAROWANA na zakończenie 21. Finału WOŚP to: 39 855 148,00 PLN. W tym:

To rząd zmusza do pracy na czarno »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Bartosz Chochołowski, Money.pl
Doszliśmy do granicy wytrzymałości jeśli chodzi o zarządzanie pracą. Można jeszcze wytransportować 30 procent ludzi w szarą strefę, ale tego już państwo nie wytrzyma...

Nasz patronat: Wielkie zwycięstwa! VII edycja Husqvarna Tour 2013! »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Ostatnie psie zaprzęgi dobiegły na metę! Cztery dni trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych!
Zdjęć: 6  

Stała sie jasność »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie um
W Bolesławcu doświetlone zostały kolejne przejścia dla pieszych.
Zdjęć: 2  

Finał WOŚP. Z nożem do wolontariuszki »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach.
Zdjęć: 14  

BOK na ferie – będzie co robić »
Tekst opublikowany 2013-01-13, opracowanie red
Prezentujemy program przygotowany przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki z myślą o zbliżających się feriach zimowych.
Zdjęć: 2  

Ten zły, dobry, nieuchronny VAT »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie Łukasz Pałka, Menstream.pl
Dzięki niemu przestępcy nie muszą już napadać na banki, bo wystarczą im przekręty na "lewych" fakturach. Niektórzy przy jego pomocy odnaleźli nawet Boga.

Ile zarabia rodzina Owsiaka? »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie MenSteam.pl
Od 21 lat w mroźną, styczniową niedzielę organizuje na polskich ulicach brazylijski karnawał. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać już prawie 140 milionów dolarów na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Mimo tego szef całego zamieszania nie tylko kolekcjonuje kolejne ordery i nagrody, ale też zbiera ostre cięgi.
Zdjęć: 3  

Samorząd Warty policjantom »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pol
Dzisiaj nastąpiło uroczyste przekazanie nowego radiowozu i sprzętu komputerowego kupionego dzięki wsparciu gminy Warta Bolesławiecka dla Posterunku Policji.
Zdjęć: 4  

Łowcy gwiazd w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie TM
Już za kilka dni każdy będzie mógł zostać gwiazdą serialu. Wystarczy tylko pojawić się na castingu i zostać zaakceptowanym przez organizatorów.
Zdjęć: 2  

Gimnazjum w rocznicę powstania »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie gs2
Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir realizuje projekt edukacyjny, którego celem jest zainteresowanie uczniów przeszłością, kształtowanie wyobraźni historycznej i postaw patriotycznych

Mistrz zręcznych palców pobębni »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie TS
12 stycznia na deskach Teatru Starego odbędzie się cosmopolityczna muzyczna uczta. Do Bolesławca zawita Ganesh Anandan - bębniarz/perkusista, śpiewak alikwotowy, kompozytor, budowniczy instrumentów.
Zdjęć: 2  

Meble Kulczyka pod młotek  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Łupki w Niemczech jednak bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie Rafał Bajczuk/OSW
3 stycznia 2013 roku dziennik ekonomiczny Handelsblatt poinformował, że Federalny Ośrodek Geologii i Surowców Naturalnych (Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe; BGR) sporządził na zlecenie Ministerstwa Gospodarki analizę, w której stwierdza, że wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego nie zagraża środowisku.

Gimnazjaliści pod siatką »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej II LO rozegrano kolejne mecze Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce, w których chłopcy z I LO pokonali 3:0 ZSB, a ZSM wygrał z II LO 3:1.

Wrocławska XIV-tka najlepszym ogólniakiem w kraju! »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie rtr
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, który po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

Czwórki grały w Ocicach »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie
W sali sportowej w Ocicach rozegrano Mistrzostwa Gminy Bolesławiec w Siatkówce „Czwórek” w kategorii chłopców.
Zdjęć: 3  

eWUŚ – dezinformacja i nowe koszty? »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie PPOZ
Dzisiaj w siedzibie PPOZ odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez lekarzy rodzinnych z PPOZ. Spotkanie związane jest ze stanowczym sprzeciwem wobec dezinformowaniu pacjentów i opinii publicznej w sprawie działania systemu eWUŚ. Minister Zdrowia i szef NFZ wydają kolejne publiczne pieniądze na „plakatową“ kampanię informacyjną, która sieje zamieszanie i dezinformuje polskich obywateli.

Policzą najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ort
W ciągu najbliższych dwóch tygodni ekolodzy ze stowarzyszenia „pro Natura" sprawdzą ile nietoperzy zimuje na Dolnym Śląsku. Zwierzęta spędzają zimę w stanie hibernacji w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach. W ubiegłym roku naliczono 2 tyś. gacków.
Zdjęć: 5  

Port Lotniczy Wrocław w górę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie oto
Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7%. W tym czasie z połączeń niskokosztowych skorzystało o 13,5% więcej podróżnych niż przed rokiem, a loty międzynarodowe wzrosły o ponad 8%.
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: VII Husqvarna Tour 2013 – rekordowe wyścigi psich zaprzęgów! »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie oto
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju…
Zdjęć: 3  

Marcin Sacher laureatem konkursu ‘CERAMIONY 2012’ »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie Iwona Bojko
Podczas 13. edycji Ogólnopolskiego Konkursu CERAMIONY 2012 uczestnicy zajęć ceramiczno-rzeźbiarskich BOK-MCC zdobyli znaczące nagrody i wyróżnienia.
Zdjęć: 9  

Ray Wilson w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie KF
Jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii - ponownie wystąpi przed bolesławiecką publicznością!
Zdjęć: 1  

Odnaleźli zaginioną kobietę  »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie pol
Od godzin południowych trwały poszukiwania 58-letniej mieszkanki gminy Nowogrodziec.

GRAND PRIX dla Mateusza Herowskiego! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie (info BOK-MCC)
Z przyjemnością informujemy, że uczestnicy zajęć plastycznych pracowni Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki zdobyli dwie najważniejsze nagrody wojewódzkiego konkursu plastycznego ‘Niewidzialny świat’: Mateusz Herowski (l.8) zdobył Grand Prix, a Marta Kozłowska (l.9) otrzymała Nagrodę dyrektora MDK ‘Śródmieście’.
Zdjęć: 1  

Winda w Domu Samopomocy »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
W II Środowiskowym Domu Samopomocy w Bolesławcu zakończyły się prace przy montażu windy.
Zdjęć: 2  

Dofinasowanie usuwania azbestu »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
Urząd Miasta Bolesławiec informuje, że zgodnie z uchwałami w sprawie regulaminu przyznawania dofinansowania z budżetu miasta Bolesławiec do prac wykonywanych w związku z usuwaniem wyrobów azbestowych, można skorzystać z dofinansowania, które obejmuje osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, jednostki i zakłady budżetowe.

Opłata za zezwolenia na sprzedaż alkoholou »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
Z dniem 31 stycznia 2013 roku mija termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych osiągniętej w roku 2012.

Wrocławska IKEA – największa w Polsce! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie oto
W Bielanach Wrocławskich powstaje największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland.

Bolesławiec – Gmina na 5! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
W II edycji rankingu przygotowanego przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie miasto Bolesławiec uzyskało tytuł „Gmina na 5!”.

Bolesławiec oceniony przez ekspertów ZPP »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
Związek Powiatów Polskich opublikował listę laureatów rankingu Gmin i Powiatów 2012. Bolesławiec uplasował się na 5. pozycji w swojej kategorii.

Orszak Trzech Króli  »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
6 stycznia po raz pierwszy ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli.
Zdjęć: 6  

Zbrodniarz w reklamie - czas na Hitlera? »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rtr
W reakcji na kampanię reklamową Heyah wykorzystującą wizerunek W. Lenina, prezes Instytutu Pamięci Narodowej wsparł akcję konsumencką Stowarzyszenia Twoja Sprawa i wystosował pismo, w którym zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wspomnianej kampanii przez Polską Telefonię Cyfrową S.A.

Złodziejski pech »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie pol
Bolesławiecki policjant, zauważył z okna swojego mieszkania złodziei kradnących materiały budowlane. Natychmiast podjął interwencję, w wyniku której zatrzymał złodzieja i odzyskał w całości skradzione mienie.

Drastyczne szczegóły pracy jasnowidza »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie MenStream.pl
Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy w Polsce jasnowidz z Człuchowa. Rozsławiła go pomoc, jakiej udzielił japońskiej policji w rozwikłaniu kryminalnej zagadki i wygrana w pojedynku jasnowidzów. Kpi z telewizyjnych wróżek i magów, ale jednocześnie przyznaje, że z jasnowidzenia żyje lepiej, niż z pracy przy maszynie.
Zdjęć: 1  

Wolne za niedzielne Święto Trzech Króli? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie rtr
W ostatnich miesiącach minionego roku głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z Konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy.

Kutuzow i Gołowaczow…  »
Tekst opublikowany 2013-01-02, opracowanie Zdzisław Abramowicz
W ostatnich miesiącach 1944 roku mieszkańcy Bolesławca –wtedy niemieckiego Bunzlau – z niepokojem obserwowali grupy uciekinierów, uchodzących ze wschodu przed Armią Czerwoną. Styczeń i pierwsze dni lutego 1945 roku spotęgowały ten swoisty germański exodus.
Zdjęć: 1  

Napad z drewnianą pałką »
Tekst opublikowany 2013-01-02, opracowanie pol
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu bolesławieckiego, podejrzanemu o rozbój. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym jak napadł na jednego z mieszkańców Bolesławca.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Sobota 19 września 2020
Imieniny
Januarego, Konstancji, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl