Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 47 informacji. Wszystkie poniżej.

XXV Festiwal Blues nad Bobrem  »
Tekst opublikowany 2015-07-31, opracowanie otomedia.pl
Festiwal powstał w 1990 roku z inicjatywy bolesławieckich miłośników bluesa. Pierwsze jego edycje odbywały się z uczestnictwem Ryśka Riedla i Tadeusza Nalepy, którzy swym młodzieńczym entuzjazmem i niesamowitą charyzmą przyciągali rzesze fanów.
Zdjęć: 16  

Lotto - upodobania Polaków »
Tekst opublikowany 2015-07-31, opracowanie otomedia.pl
Jak wynika z danych statystycznych, wakacyjne miesiące sprzyjają zakreślaniu „szóstek” na kuponach Lotto. Jakoś tak się dzieje, że w lipcu i sierpniu chętniej i częściej udajemy się do kolektur.

Wakacyjne propozycja MDK »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie mdk
W Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu, jak co roku będą się odbywać otwarte zajęcia wakacyjne.
Zdjęć: 3  

Poznaj 5 zasad przyjemnego latania »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Dowiedz się, jak najkorzystniej kupić bilet, na co zwrócić uwagę przy pakowaniu, a wakacje zacząć już na lotnisku.
Zdjęć: 1  

Brave Kids 2015 oczami rodzin goszczących »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Przez dwa tygodnie przyjmowali w swoich domach młodych tancerzy z Ugandy i Brazylii, cyrkowców z St. Petersburga, artystki z Indii. Okazuje się, że to jedyny projekt, który tak łączy ludzi. Dlaczego? Oto odpowiedzi polskich rodzin biorących w nim udział.
Zdjęć: 4  

Kawaleria nadjeżdża »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie um
Jeżeli lubisz jazdę konną, turystykę aktywną, chcesz pomagać Polakom na Wschodzie, podtrzymywać tradycje kawaleryjskie 6 Pułku Ułanów Kaniowskich...
Zdjęć: 1  

Budowa drogi wewnętrznej  »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie um
20 lipca rozpoczęły się roboty budowlane przy budowie drogi wewnętrznej łączącej ulice Gdańską i Kwiatową w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Bolesławiec w rankingu »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie um
Bolesławiec znalazł się na 39. miejscu Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” w kategorii najlepsze gminy miejsko - wiejskie. Celem Rankingu jest wskazanie najlepiej zarządzanych gmin w Polsce.
Zdjęć: 1  

Stać nas na... pół metra mieszkania więcej niż 10 lat temu »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie Bankier.pl
W 2005 roku za roczne średnie wynagrodzenie mogliśmy nabyć 4,2 metra kwadratowego mieszkania w stolicy.

Najazd ministrów »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie kprm
Prezentujemy przesłaną do naszej redakcji „Zapowiedź aktywności ministrów w związku z wyjazdową Radą Ministrów w woj. dolnośląskim”.
Zdjęć: 1  

Rzeki mogą wezbrać »
Tekst opublikowany 2015-07-25, opracowanie IMGW
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW-PIB ostrzega przed niebezpiecznym wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Zdjęć: 1  

Klaster Bem na liście najszybszych komputerów świata »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie otomedia.pl
Działający we Wrocławskim Centrum Sieciowo–Superkomputerowym (WCSS) Politechniki Wrocławskiej klaster Bem znalazł się na 135. miejscu w rankingu 500 najpotężniejszych komputerów na świecie.

Jak sfinansować szkolną wyprawkę »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie MR
Kiedy pod koniec czerwca następuje tak oczekiwany przez dziatwę czas ponad dwumiesięcznej laby, to na głowę rodziców spada obowiązek przygotowania szkolnej wyprawki. Dla komfortu psychicznego warto poprosić nauczycieli o listę, aby jak najprędzej skompletować podręczniki. Im bliżej września, tym także ceny w księgarniach mogą być wyższe. Ostatni, nerwowy tydzień wakacji to niezbyt dobry termin na przeglądanie półek.
Zdjęć: 1  

Pracowity sezon pracowni tańca  »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie bok
Uczestnicy pracowni tańca współczesnego BOK-MCC prowadzonej przez Halinę Bałacką-Kłak z sukcesem zakończyli rok bardzo intensywnej pracy.
Zdjęć: 11  

Szewczak: Grecja to studnia bez dna »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie eNewsroom.pl
Działania przedstawicieli Unii Europejskiej w sprawie kryzysu greckiego nie spowodują rozwiązania problemu, a zaproponowane Grecji lekarstwo na wyjście z długów jest gorsze od choroby.

Na ekranie Forum »
Tekst opublikowany 2015-07-22, opracowanie for
Od najbliższego piątku, 24 lipca zapraszamy do kina Forum na horror odkrywający sekrety egzorcystów ze Stolicy Apostolskiej „Taśmy Watykanu” - film gramy premierowo.
Zdjęć: 2  

Bajka baletowa Jezioro łabędzie w Forum »
Tekst opublikowany 2015-07-22, opracowanie mb
Jesienią, BOK-MCC zaprasza młodych widzów na Bajkę baletową opartą na libretcie baletu Jezioro łabędzie Piotra Czajkowskiego.
Zdjęć: 2  

Plener ceramiczny 2015 »
Tekst opublikowany 2015-07-22, opracowanie MK
Jak co roku dzieci, młodzież i dorośli pracowni plastycznej MDK w Bolesławcu pod kierunkiem Joanny Mysłek – Michnowskiej pracowali od 29 czerwca 2015 r. do 10 lipca.
Zdjęć: 10  

Wspomnienie puszczyka »
Tekst opublikowany 2015-07-22, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Działo się to blisko trzydzieści lat temu. Trasa niedzielnej wędrówki wiodła sporym lasem, zlokalizowanym opodal Bożejowic i Otoku, skrywającym zapuszczone pozostałości kilku niewielkich stawów hodowlanych.
Zdjęć: 2  

Dary dla Muzeum Ceramiki »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie (info MC)
W ostatnim czasie bolesławieckie Muzeum Ceramiki wzbogaciło się o kilkaset nowych eksponatów. Znaczną część z nich stanowią obiekty przekazane przez darczyńców z Polski i Niemiec.
Zdjęć: 4  

TOP 5 kierunków z Wrocławia odkrytych na nowo »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie otomedia.pl
Bezpośrednio z wrocławskiego lotniska. Na Kretę, Barcelonę czy Maderę można. Przedstawiamy TOP 5 miejsc, które warto poznać z zupełnie innej strony.
Zdjęć: 1  

Warsztaty batiku - Flower-power »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie mdk
W pierwszych dwóch tygodniach wakacji, tj. od 29 czerwca do 10 lipca w pracowni plastycznej Katarzyny Sas miały miejsce warsztaty batiku pod hasłem „Flower-power”.
Zdjęć: 14  

Święto Ceramiki na Agatowym Lecie »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie mb
W Lwówku Śląskim odbyła się Parada otwierająca 18. Lwóweckie Lato Agatowe. Podczas przejścia organizatorzy Bolesławieckiego Święta Ceramiki promowali wydarzenie, rozdawali ulotki z program i zapraszali obecnych do odwiedzenia Bolesławca podczas imprezy w sierpniu.
Zdjęć: 10  

Parada Świateł ulicami Bolesławca  »
Tekst opublikowany 2015-07-17, opracowanie rtr
17 lipca w godzinach 21.00 -22.00 po ulicach miasta przejedzie parada około 400 uczestników zlotu miłośników Hondy Gold Wing.
Zdjęć: 3  

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie źródło: MSW
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Zdjęć: 1  

W weekend na ekranie kina Forum »
Tekst opublikowany 2015-07-15, opracowanie bok
Od piątku, 17 lipca na ekranie kina Forum premierowo amerykański film science fiction na podstawie serii komiksów o superbohaterze „ANT-MAN” w wersji cyrowej i 3D z dubbingiem.
Zdjęć: 3  

Leśny potok otwarty »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie um
„Leśny potok” to nazwa kompleksu odbudowanego zbiornika retencyjnego wraz z częścią rekreacyjną przy ul. Jeleniogórskiej w Bolesławcu. Całościowa modernizacja była możliwa dzięki wsparciu Unii Europejskiej.
Zdjęć: 7  

Wystawa „Nasza polska Bośnia” w Senacie RP »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie sp
O reemigracji Polaków z Bośni jeszcze raz dowiedziała się cała Polska. W środę 8 lipca 2015 r. w Senacie Marszałek Bogdan Borusewicz otworzył wystawę „Nasza polska Bośnia”.
Zdjęć: 12  

21. Bolesławieckie Święto Ceramiki, 19 - 23 sierpnia »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie mb
Polska Stolica Ceramiki - Miasto Bolesławiec zaprasza na 21. Bolesławieckie Święto Ceramiki, które odbędzie się w dniach 19-23 sierpnia 2015 roku.
Zdjęć: 5  

Dopalacze zabijają »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie pol
W ostatnich dniach na terenie Poznania i Katowic odnotowano kilkadziesiąt przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie tzw. dopalaczy. Jak się okazuje w innych miastach na terenie Polski również do szpitali trafiały osoby najprawdopodobniej po zażyciu nieznanych, groźnych dla życia substancji. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Hockenwald i skrzydlate bestie »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Wędrujący dzisiaj z Bolesławca szosą, utworzoną na miejscu głównego historycznego traktu, łączącego miasto ze Lwówkiem Śląskim, w połowie odległości do Starych Jaroszowic mijają położone blisko siebie wyloty dwóch szlaków.
Zdjęć: 3  

Barszcz Sosnowskiego – skutki zaniedbań mogą być tragiczne »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie dr Zygmunta Dajdok
Silne poparzenia, reakcje alergiczne, choroby narządów wewnętrznych, nowotwory, a nawet śmierć – o skutkach kontaktu z toksyczną rośliną mówi się ostatnio w całym kraju.
Zdjęć: 3  

Przez "pomyłkę" umieścił list pożegnalny na portalu »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie pol
Przez kilka godzin policjanci z Dolnego Śląska poszukiwali zaginionego. Zgłoszenie pochodziło od zaniepokojonego pracodawcy mężczyzny. Otrzymał on również informacje sugerujące zamiar popełnienia przez zaginionego samobójstwa.

Otwarcie zbiornika przy ul. Jeleniogórskiej »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie um
Otwarcie zbiornika retencyjnego przy ul. Jeleniogórskiej wraz z częścią rekreacyjną odbędzie się 10 lipca o godz. 15.00.
Zdjęć: 2  

Jest zezwolenie dla Favorite Gifts Print Europe »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie um
9 lipca wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik uroczyście wręczyła zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Bolesławiec WSSE "INVEST-PARK" spółce Favorite Gifts Print Europe.
Zdjęć: 4  

Bankier.pl proponuje Kwotę Wolną od Wszystkiego »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie Bankier.pl.
W przededniu wyborów parlamentarnych politycy prześcigają się w składaniu propozycji dla obywateli. My też postanowiliśmy dorzucić swoje trzy grosze, dlatego Bankier.pl proponuje wprowadzenie Kwoty Wolnej od Wszystkiego.

Parada Ceramiczna - Nowa Formuła! »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie mb
Parada Ceramiczna - Festiwal Kultur odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia. W nowej formule wydłużona została trasa Parady.
Zdjęć: 1  

W weekend do kina Forum »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie mb
Od piątku, 10 lipca na ekranie kina Forum premierowo wyświetlimy mroczny, trzymający w napięciu „Lost River”. Zapraszamy również na nieopowiedzianą historię pierwszej miłości Elżbiety II w filmie „Randka z królową”.
Zdjęć: 2  

Dni Polaka na Lecie Valpowskim »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie MB
W Valpowie k. Osjeku Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni i ich Potomków oraz Przyjaciół z Bolesławca uczciło 125. rocznicę pierwszych przyjazdów polskich osadników ze wschodnich terenów Galicji do Slawonji i Baranji.
Zdjęć: 15  

Sukces Żaków w ogólnopolskim turnieju Deichmann »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie KS Talent
Z 5 miejscem wróciły Żaki KS Talent z ogólnopolskiego turnieju finałowego Deichmann Minimistrzostwa , który odbył się w Wałbrzychu.
Zdjęć: 7  

Wystawa Pracowni Ceramicznej Joanny Mysłek-Michnowskiej »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie mc
Zapraszamy do zwiedzania wystawy przygotowanej z okazji 20-lecia Pracowni Ceramicznej MDK w Bolesławcu prowadzonej przez Joannę Mysłek-Michnowską.
Zdjęć: 10  

Wciąż przybywa pasażerów na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie otomedia.pl
W czerwcu Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 240 tys. podróżnych. To o ponad 15% więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach połączeń lotniczych. Największy w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych.
Zdjęć: 1  

Znęcał się nad rodziną »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie nad rodziną. Okazało się, że był on już w przeszłości karany za takie postępowanie.

Dwaj złodzieje i paser »
Tekst opublikowany 2015-07-07, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali 2 mężczyzn oraz odzyskali skradzione elektronarzędzia. Zarzuty usłyszał też paser, który kupił skradzione mienie.
Zdjęć: 1  

Irlandzkie nieruchomości ostro w górę! »
Tekst opublikowany 2015-07-04, opracowanie Grupa Emmerson S.A.
Dane zebrane przez portal Global Property Guide dotyczące zmian cen nieruchomości w ostatnim kwartale 2014 r. przedstawiają obraz rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie. Na naszym kontynencie wzrost cen zauważalnie przyspieszył.
Zdjęć: 1  

VII edycja „Rocznika Bolesławieckiego” »
Tekst opublikowany 2015-07-03, opracowanie um
Promocja VII tomu „Rocznika Bolesławieckiego 2014”, wydawnictwa poświęconego historii i współczesności Bolesławca i Ziemi Bolesławieckiej odbyła się 30 czerwca 2015 r. w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza.
Zdjęć: 6  

Uwaga nadchodzi Sahara »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie um
BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH IMGW we Wrocławiu ostrzega!

Dzisiaj
Wtorek 21 marca 2023
Imieniny
Benedykta, Lubomiry, Lubomira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl