Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 48 informacji. Wszystkie poniżej.

Requiem Mozarta w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie red.
"Chciałbym zaprosić Państwa na spotkania z najwybitniejszymi artystami europejskimi, na spotkania z wielką sztuką" – informuje Andrzej Kosendiak, dyrektor generalny Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, zapraszając na tegoroczny 41. Festiwal.

Warsztaty z mistrzem tańca flamenco »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie red.
Do końca miesiąca potrwają zajęcia z tańcem flamenco, przygotowane przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury wspólnie z mistrzem tego tańca Juanem Triguerosem. Pierwszy "Wieczór Flamenco" odbędzie się 28 września w kinie Orzeł, o godzinie 19.00.

Będzie można dojechać do Kruszyna »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie red.
Jak informuje bolesławieckie MZK pasażerowie linii nr 10 będą mogli dojechać do Kruszyna osiedle. Zmiana wchodzi w życę drugiego października, dotyczy kursu z godziny 13:26.

Festiwal Uliczny w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-09-27, opracowanie red.
W sobotę, 30 września odbędzie się w Bolesławcu kolejna edycja Festiwalu Ulicznego, podczas którego będziemy mogli zobaczyć m.in. popisy młodych koszykarzy (turniej Streetball), graficiarzy i tancerzy. Organizatorzy planują również pokaz wyczynowej jazdy na rowerach BMX (Street Headache) i sztuki skreczu (miksowania płyt winylowych). Prezentujemy program imprezy.

JVC i Sharp w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie red.
Nasz region staje się obiektem coraz większego zainteresowania zachodnich inwestorów. Bolesławcem zainteresowane są koncerny Sharp i JVC, które miałyby produkować tu monitory ciekłokrystaliczne. Nad własną inwestycją myśli również holenderski potentat z branży metalowej – Smulders.

Parkowa w przebudowie »
Tekst opublikowany 2006-09-26, opracowanie red.
W Bolesławcu trwają roboty przy przebudowie ul. Parkowej. Inwestorem jest Gmina Miejska Bolesławiec. Po przebudowie ul. Parkowa, dotychczas wąska uliczka, stanowić będzie dogodny dojazd do posesji dla samochodów osobowych i służb komunalnych z wydzielonymi chodnikami oraz miejscami postojowymi dla samochodów osobowych.

Kazimiera Popławska zastępcą prezydenta Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie red.
22 września 2006 r. prezydent Bolesławca Piotr Roman powołał nowego zastępcę. Z dniem dzisiejszym obowiązki I Zastępcy Prezydenta Miasta Bolesławiec pełni Kazimiera Popławska.

BKS zremisował ze Śląskiem »
Tekst opublikowany 2006-09-25, opracowanie red.
Cenny punkt wywieźli piłkarze BKS z trudnego boiska drugiej drużyny Śląska Wrocław. Nasz zespół, po golach Rudyka i Rissmanna zremisował 2:2. Po tym meczu piłkarze BKS zajmują szóste miejsce w tabeli IV ligi. Następny mecz odbędzie się w Bolesławcu - przeciwnikiem będzie AKS Strzegom.

Piotr Roman odwołał swojego zastępcę »
Tekst opublikowany 2006-09-22, opracowanie red.
Prezydent Bolesławca Piotr Roman odwołał z dniem 21 września 2006 r. swojego zastępcę Karola Stasika. Odwołanie ze stanowiska jest efektem decyzji K. Stasika o kandydowaniu w wyborach samorządowych na urząd prezydenta Bolesławca przeciwko Piotrowi Romanowi. Prezydent Piotr Roman nie podjął jeszcze decyzji o powołaniu nowego zastępcy.

Tanieją bilety »
Tekst opublikowany 2006-09-22, opracowanie red.
Od pierwszego października uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 24 lat oraz studenci do ukończenia 26 lat korzystający z przejazdów na liniach podmiejskich mogą nabywać bilety miesięczne o niższym nominale.

"Zbrodnia lubińska 31.08.1982 r." na bolesławieckim Rynku »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie red.
Prezydenci Bolesławca i Lubina - Piotr Roman i Robert Raczyński zapraszają na otwarcie wystawy fotografii Krzysztofa Raczkowiaka i Jerzego Kosińskiego "Zbrodnia lubińska 31.08.1982 r."

Wygrana BKS »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie red.
Bolesławiecki zespół w pełni zrehabilitował się wczoraj za sobotnią przegraną w Trzebnicy. Tym razem nasi reprezentanci wygrali 3:1 z Pognią Oleśnica. Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na szóste miejsce w tabeli.

Most w Kraszowicach nieprzejezdny »
Tekst opublikowany 2006-09-21, opracowanie red.
Od kilku dni trwa remont mostu w Kraszowicach. Roboty przy obiekcie potrwają do końca listopada br. W związku z tym, przejazd drogą np. z Ocic do Bolesławca przez Kraszowice, jest niemożliwy.

Warszawska gotowa do użytku »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
W Bolesławcu zakończono remont nawierzchni jezdni i chodników przy ul. Warszawskiej. Ogółem koszt remontu nawierzchni jezdni i chodników wyniósł 373 710,25 zł.

Okradli Urząd Miejski »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
Aż 580 sztuk płyt betonowych skradli w piątek dwaj mężczyźni. Skradzione mienie należało do Urzędu Miasta, łączna wartość płyt wyniosła prawie dwa tysiące złotych. Sprawców (w wieku 58 i 64 l.) zatrzymała już policja.

Konstrukcje stalowe z Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
Znajdująca się w likwidacji spółka Imer CM3 Poland sprzedała zakład produkcyjny przy ul. Kościuszki 60 w Bolesławcu. Sprzedaż objęła użytkowanie wieczyste działek i własność hali produkcyjnej z zapleczem socjalno-technicznym.

Korupcja? Nie narzekaj, działaj! »
Tekst opublikowany 2006-09-20, opracowanie red.
W miejskich urzędach oraz placówkach oświatowych dostępne już są materiały informacyjno-edukacyjne, które powinny pomóc w budowaniu administracji samorządowej zorientowanej na sprawną i przyjazną obsługę klientów, opierającej się na czytelnych procedurach podejmowania decyzji, dobrej organizacji pracy.

Miasto zaprezentowało się w Niemczech »
Tekst opublikowany 2006-09-19, opracowanie red.
W dniach 15-17 września wydział eozwoju i promocji Bolesławca zaprezentował miasto na Targach Przedsiębiorców w Bautzen (Niemcy). Obok materiałów promocyjnych miasta i firm bolesławieckich zaprezentowano ekspozycję ceramiki przygotowaną przez zakład "Manufaktura". 16 września 2006 r. Bolesławiec promował się podczas IV edycji Prezentacji Gmin i Producentów Zjednoczonej Europy we Wrocławiu.

Zebrali górę śmieci »
Tekst opublikowany 2006-09-19, opracowanie red.
Ponad 2300 uczniów i przedszkolaków wzięło udział w akcji "Sprzątanie Świata", która odbyła się w piątek i w niedzielę w Bolesławcu

Znamy nową datę Oratorium »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie red.
Odwołany w sierpniu (ze względu na intensywne opady deszczu i niską temperaturę) Koncert Tu es Petrus odbędzie się 18 października, o godz. 19.00 w Kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. Orzeszkowej 3

Przegrana BKS z Trzebnicą »
Tekst opublikowany 2006-09-18, opracowanie red.
Tym razem udało się dotrzeć naszym piłkarzom do Trzebnicy (w ubiegłym sezonie sztuka ta, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, nie udała się). Niestety - piłkarze BKS przegrali z Polonią 0:1. Bramkę straciliśmy już w 19 minucie - strzelcem okazał się Kornel Delczyk. Tym samym Polonia Trzebnica awansowała na trzecie miejsce w tabeli, BKS zajmuje siódmą pozycję.

Wielkie sprzątanie Bolesławca »
Tekst opublikowany 2006-09-15, opracowanie um
W dniach 15 – 17 września (piątek – niedziela) odbędzie się "Sprzątanie Świata". W piątek w teren wyruszą uczniowie bolesławieckich szkół podstawowych i gimnazjalnych, harcerze oraz przedszkolaki (2255 osób).

Będzie gdzie pograć w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie um
Zakończono właśnie prace przy zagospodarowaniu placu rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży przy ul. Starzyńskiego. W ramach prac wykonane zostały trzy boiska, na których młodzież może aktywnie spędzać czas wolny.

zDolny Ślązak korzysta ze stypendium »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie red.
"Najbardziej jestem dumny z tego, że maksymalnie wykorzystując czas lekcji nie muszę się uczyć drugi raz tego samego w domu" - mówi Krzysztof Nowicki, absolwent kl.III d z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu, jeden z piętnastu najzdolniejszych pierwszoklasistów z Dolnego Śląska. Krzysztof rozpoczął właśnie naukę w XIV LO we Wrocławiu.

Kolejna premiera w kinie Orzeł »
Tekst opublikowany 2006-09-14, opracowanie bok
Film "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej, wejdzie na ekrany polskich kin 13 października – w tym dniu również w kinie Orzeł w Bolesławcu. To druga premiera filmowa w naszym kinie.

Spektakularna akcja ratownicza pod Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2006-09-13, opracowanie red.
Katastrofa lotnicza i 11 ofiar - pod Bolesławcem odbywała się wielka akcja ratownicza, w którą zaangażowano śmigłowce z Polski, Czech i Niemiec. Na szczęście były to tylko przeprowadzane co roku ćwiczenia.

Sukces matematyczny Maksa Brandta »
Tekst opublikowany 2006-09-13, opracowanie red.
Maks Brandt, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu, zdobył 5. miejsce w kategorii CM na XX Międzynarodowych Mistrzostwach Francji w Grach Matematycznych i Logicznych w Paryżu. Finał konkursu odbył się w Paryżu w dniach 25 i 26 sierpnia.

Bolesławiec gminą przyjazną środowisku »
Tekst opublikowany 2006-09-12, opracowanie um
Podczas uroczystości w dniu 7 września 2006 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu prezydent Bolesławca Piotr Roman odebrał certyfikat Gmina Przyjazna Środowisku. Naszemu miastu nadał go - na wzniosek Narodowej Rady Ekologicznej - Prezydent RP Lech Kaczyński.

W Bolesławcu grano w brydża »
Tekst opublikowany 2006-09-12, opracowanie red.
W dniach 8-10 września 2006 w Bolesławcu odbywały się pierwsze Euroregionalne Zawody Brydżowe, zorganizowane w ramach XV Bolesławieckiej Trzydniówki Brydża sportowego. W serwisie prezentujemy zdjęcia i wyniki zawodów.

Nieudany weekend bolesławieckich piłkarzy »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
W ósmej kolejce IV ligi zespół BKS Bolesławiec przegrał na własnym stadionie z otobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie 1:3 (0:1). Jedynego gola dla naszego zespołu strzelił z rzutu karnego Ciliński. Tego weekendu miło nie wspominać będą również juniorzy BKS, którzy przegrali z Lechią Dzierżoniów 1:2 (starsi) oraz 1:3 (młodsi).

Amfetamina liczona w kilogramach »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
Ponad 10 000 gram amfetaminy posiadał przy sobie zatrzymany wczoraj 52-latek. Funkcjonariusze bolesławieckiej policji znaleźli przy mężczyźnie również 80 tabeletek extasy. Była to jednak tylko część "zapasów", jakie zgromadził dealer - w jego mieszkaniu wykryto prawdziwą hurtownię narkotyków - 138 tabletek extasy i 12,108 gram amfetaminy.

Stosunkowo dobrzy okazali się...najlepsi »
Tekst opublikowany 2006-09-11, opracowanie red.
Wczoraj odbył się ostatni w tym sezonie turniej koszykówki Streetball. Przy sprzyjającej pogodzie najlepsi okazali się..."Stosunkowo Dobrzy" (Patryk Baran, Artur Korzeń, Marek Pietrucho, Piotr Matusiak). Na drugim miejscu uplasowali się "Dzikie Bączki". Wśród juniorów wygrali "Cwaniaki", zaś wśród kobiet tradycyjnie triumfowały "Odlotowe Agentki".

Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec" »
Tekst opublikowany 2006-09-08, opracowanie red.
Nowy sezon kulturalny rozpoczyna Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec". Razem z BOK zespół zaprasza wszystkich chętnych lubiących taniec i śpiew – w wieku od 13 do 18 lat – do współpracy. Zajęcia dla nowych członków zespołu w każdą sobotę września o godz.9.00 w Sali lustrzanej BOK

Nowy grafik basenu »
Tekst opublikowany 2006-09-08, opracowanie red.
MOSiR w Bolesławcu zaktualizował wczoraj grafik krytej pływalni w naszym mieście. Nowa rozpiska dostępna jest w naszym serwisie - na tej stronie. Jednocześnie MOSiR informuje, że "rozkład jazdy" pływalni może ulec zmianie.

XV Bolesławiecka Trzydniówka Brydża Sportowego »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie red.
W dniach 8-10 września, w hali sportowej I LO w Bolesławcu odbędą się Euroregionalne Zawody Brydżowe. Dokładny regulamin imprezy oraz więcej informacji na jej temat znajdziemy w opublikowanych przez MOSiR materiałach - tutaj

Przyjechały niemieckie śmieci »
Tekst opublikowany 2006-09-07, opracowanie red.
Bolesławieccy policjanci, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krzywej zauważyli samochód ciężarowy z naczepą, na której znajdowały się śmieci komunalne i trwał ich rozładunek.

Wybitni uczniowie wyróżnieni  »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie um
Uczniowie bolesławieckch szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymali wczoraj stypendia za wyniki w nauce i inne osiągnięcia uzyskane w ubiegłym roku szkolnym. Stypendia przyznawane są od trzech lat w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki, sztuki lub sportu.

Teatralna Pracownia Kulturalna - eksperyment zakończony »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie bok.boleslawiec.pl
2 września na kameralnej scenie Kina "Orzeł" obejrzeliśmy Montaż Etiud Warsztatowych pod roboczym tytułem "Sonata Widm". Wydarzeniem tym zakończony został "Teatralno - Plastyczny Eksperyment" w ramach programu "To be in one's element' 2006"

Kuturalne podsumowanie lata »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Podczas tegorocznych wakacji w Bolesławieckim Ośrodku Kultury twórczo i kreacyjnie rozwijała się młodzież, biorąc czynny udział w zajęciach: teatralnych, tanecznych, ceramicznych i muzycznych.

Areszt dla zabojcy »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie Administrator
10 sierpnia Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 34 letniego mężczyzny, który w dniu 5 sierpnia 2006 roku w Kruszynie pobił mężczyznę, który zmarł w szpitalu.

Winni oboje »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie Administrator
Tego samego dnia w Kraśniku Górnym 20-letni mężczyzna kierując motocyklem marki Jawa 350 potrącił kobietę (55 lat), która nagle wtargnęła na jezdnię. Badanie mężczyzny wykazało, że w trakcie kierowania motocyklem znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 0,9 promila... Potrącona kobieta odniosła obrażenia ciała w postaci złamania żeber i lewego podudzia oraz ogólnych potłuczeń

Przeniesiony przystanek »
Tekst opublikowany 2006-09-06, opracowanie red.
MZK w Bolesławcu informuje, że od wczoraj przystanek z ulicy Komuny Paryskiej został przeniesiony do odwołania na ulicę Wybickiego (obok szkoło nr 4). Zmiana związana jest z robotami drogowymi i dotyczy linii 5, 9, 10, 2 BIS, 7 (1 kurs).

Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu - jak przebiega realizacja projektu? »
Tekst opublikowany 2006-09-05, opracowanie um
- W Bolesławcu trwa największa inwestycja w historii miasta - mówi prezydent Piotr Roman - projekt "Oczyszczanie ścieków w Bolesławcu" pozwoli m.in. na modernizację i rozbudowę istniejącej oczyszczalni ścieków oraz miejskiego systemu kanalizacji.

Flamenco w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-09-05, opracowanie bok.boleslawiec
Bolesławiecki Ośrodek Kultury przyjmuje zapisy na naukę tańca Flamenco i Orientalnego Zajęcia rozpoczną się już we wrześniu - pierwsze spotkania zaplanowano 11 września (godzina 17.00, taniec orientalny) oraz 14 września (godzina 17.00, flamenco). Więcej na temat zajęć tanecznych znajdziemy na stronach BOK - tutaj

Iluminacja bolesławieckiego wiaduktu »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie um
31 sierpnia w Bolesławcu zakończono roboty przy budowie iluminacji kamiennego mostu kolejowego nad rzeką Bóbr – wizytówki Bolesławca. Most podziwiany jest nie tylko za mistrzowski twór techniki, ale także powszechnie uznawany jest za obiekt historyczny i artystyczny, przywołujący skojarzenia z akweduktami rzymskimi.

Ile kosztować będzie utrzymanie dróg? »
Tekst opublikowany 2006-09-04, opracowanie up
24 sierpnia odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu. Wśród wielu tematów, które omawiali jego członkowie, podsumowane zostały m.in. koszty utrzymania dróg powiatowych, które zostały zainwestowane w ubiegłym oraz bieżącym roku, jak również koszty kolejnych, drogowych inwestycji.

Miasto będzie się z nami konsultować »
Tekst opublikowany 2006-09-01, opracowanie um
30 sierpnia Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad przeprowadzania konsultacji społecznych wśród mieszkańców Bolesławca. Uchwała określa formy i sposób prowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta w sposób inny niż w drodze referendum lokalnego.

Powstały kolejne mini place zabaw »
Tekst opublikowany 2006-09-01, opracowanie um
Wczoraj w Bolesławcu zakończono prace przy montażu urządzeń zabawowych dla dzieci. Nowe urządzenia zainstalowano w ramach tworzenia zasobów infrastruktury dla alternatywnych form spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież ze środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Dzisiaj
Środa 30 listopada 2022
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl