Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 91 informacji. Wszystkie poniżej.

Więcej mieszkań socjalnych »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie red.
Coraz więcej osób w naszym mieście posiada sądowe uprawnienia do lokali socjalnych, jednocześnie tego rodzaju pomieszczeń jest w Bolesławcu wciąż za mało. W związku z tym podczas ostatniej sesji Rady Miasta podjęła decyzję o przekwalifikowaniu mieszkań o obniżonym standardzie na lokale socjalne.

Ekologiczne przedsięwzięcie »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie pow / red
Przy bolesławieckim Młodzieżowym Domu Kultury powstał ogród fenologiczno - florystyczny, mający być jednym z elementów Powiatowego Centrum Edukacji Ekologicznej. To jeden z nielicznych istniejących w Polsce ogrodów tego typu.

PUP bije rekordy »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie red
W bolesławieckim Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych jest obecnie 5855 bezrobotnych, w tym 3111 kobiet. To najniższa liczba zarejestrowanych osób bez pracy od 1993 roku.

Święto Policji w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie wfp
Wczoraj, na rynku Bolesławca obchodzono Święto Policji, w tym roku 87 już rocznicę powstania Policji Państwowej. Podczas odprawy w Ratuszu nastąpiło uroczyste wręczenie policjantom odznaczeń i aktów nominacji na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości odsłonięto rónież tablicę pamiątkową w miejscu zabójstwa st.sierż. Dariusza Chełkowskiego.

Kresowianie w Starostwie »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie up
Od 24 lipca br. w regionie bolesławieckim przebywa 25 dzieci w wieku od 7 do 16 lat z byłych Kresów Wschodnich Polski. Goszczą je polskie rodziny. W najbliższą sobotę, wraz z delegacją Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej odwiedzą bolesławieckie Starostwo Powiatowe.

Cztery kultury spotkają się w Gromadce »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie up
W najbliższą sobotę w Gromadce odbędzie się kolejna już impreza "Spotkanie czterech kultur". Organizatorzy zadbali, aby podczas zjazdu reprezentantów kultur: polskiej, kresowej, ukraińskiej oraz bałkańskiej i w tym roku nie zabrakło atrakcji. Występy sceniczne połączone będą m.in. z prezentacją potraw regionalnych.

Miasto bardziej czyste »
Tekst opublikowany 2006-07-27, opracowanie red.
Trwa remont ulic Kubika, Komuny Paryskiej i Garncarskiej w Bolesławcu. Prace obejmują przede wszystkim kanalizację - wodociągową i gazową. Ulice powinny być gotowe do końca sierpnia. To tylko jedna z licznych inwestycji, które trwają bądź mają być rozpoczęte jeszcze w tym roku. Urząd Miasta opublikował właśnie listę remontów związanych z projektem "Oczyszczanie Ścieków w Bolesławcu" - więcej szczegółów na tej stronie

Niebawem nowe Centrum Wspierania Przedsiębiorczości »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie um
W Bolesławcu trwają prace modernizacyjne w siedzibie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy al. Wojska Polskiego 6. Inwestycja współfinansowana jest przez fundusze unijne, łączny koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 160 tysięcy euro.

LI sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 28 lipca 2006 r. o godz. 900 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się LI sesja Rady Miasta Bolesławiec zwołana na wniosek Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Policja będzie świętować »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie red.
Już jutro, 27 lipca obchodzone będzie w naszym mieście Święto Policji. Początek o godzinie 10.30 w Sali Rajców Urzędu Miasta (uroczysta odprawa), o godzinie 11.15 odsłoniona zostanie tablica pamiątkowa w miejscu zabójstwa st.sierż. Dariusza Chełkowskiego (Rynek koło arkad), zaś o godzinie 11.30 zobaczymy pokaz musztry paradnej w w wykonaniu Orkiestry KWP we Wrocławiu (również na Rynku).

Prezydent w Radzie Społecznej AGH »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie um
Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie prof. Antoni Tajduś zaprosił prezydenta Bolesławca Piotra Romana do uczestnictwa w Radzie Społecznej AGH. Przedstawiamy zadania i obowiązki Rady.

Kluby sportowe dostaną pieniądze »
Tekst opublikowany 2006-07-26, opracowanie um
Prezydent Bolesławca podpisał rozdysponowanie drugiej transzy środków finansowych dla bolesławieckich klubów sportowych. Dofinansowanie z budżetu miasta w ogólnej wysokości 43 750 zł otrzymało 19 klubów sportowych.

Przeboje lata w kinie Orzeł »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
W letnim repertuarze na ekranie kina Orzeł pojawi się głównie kino rozrywkowe. Wśród filmów – prawdziwy przebój tego lata - "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka", a dla widzów najmłodszych "Skok przez płot "– film w polskiej wersji językowej z dialogami przygotowanymi przez Bartosza Wierzbiętę. Przypominamy jednocześnie, że od 17 sierpnia do 7 września kino Orzeł będzie zamknięte. Aktualny repertuar znajdą Państwo w naszym serwisie - na tej stronie

Oratorium w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
31 lipca rozpocznie się sprzdaż biletów na koncert Tu Es Petrus, który odbędzie się miesiąc później na stadionie przy ul. nRajskiej w Bolesławcu. Jest to druga część Tryptyku Oratorium Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka.

Znęcał się nad żoną »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red
Bolesławieccy policjanci musieli wywarzać drzwi, aby zatrzymać znęcającego się nad swoją żoną 46 - letniego mężczyznę. Wszystko działo się w nocy 23 lipca w mieszkaniu przy ulicy Kilińskiego. O sprawie poinformował policję sąsiad. Pokrzywdzoną kobietę przewieziono do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy.

Jak nam idzie sprzątanie po psach? »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
Z dziesięciu tysięcy specjalnych kompletów do wyrzucania psich nieczystości mieszkańcy Bolesławca odebrali około półtora tysiąca. Wciąż jednak zurzytych kompletów nie wyrzucamy tam, gdzie powinniśmy - do specjalnych, czerwonych pojemników. Urząd Miasta przypomina - do specjalnie oznakowanych koszy wyrzucamy tylko psie nieczystości. Innego rodzaju zanieczyszczenia i śmieci wędrować powinny do tradycyjnych pojemników.

Badania na obecność narkotyków we krwi »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych prowadzi odpłatne badania na obecność narkotyków we krwi. Usługa jest wynikiem próśb i zainteresowania mieszkańców, również licznych akcji policji. Zabieg kosztuje 8zł. W przypadku wykrycia narkotyków Szpital ma obowiązek powiadomić o tym fakcie policję.

Żwirowa będzie betonowa »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Pod koniec września zakończyć się powinny prace nad budową ulicy Żwirowej w Bolesławcu. Zakres remontu obejmuje nową nawierzchnię (kostka betonowa), oświetlenie, miejsca parkingowe oraz specjalne spowalniacze dla samochodów. Koszt inwestycji obliczono na 178 tysięcy zł.

Bolesławiec po raz drugi w rankingu "Rzeczpospolitej" »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
20 lipca 2006 r. ogłoszono wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej", który ma na celu wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Bolesławiec, w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie, uplasował się na 12 pozycji w kraju, co daje pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku.

Trwa remont kina Forum »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie um
W Bolesławcu trwają prace przy długo oczekiwanym remoncie kina Forum. Po remoncie w ośrodku będziemy mogli oglądać widowiska estradowe, koncerty, spektakle teatralne i oczywiście filmy.

Sprzątajmy po swoich psach! »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie um
W Bolesławcu rozpoczęła się akcja "Sprzątam po moim psie". W ramach akcji Urząd Miasta zakupił 60 specjalnych, oznakowanych koszy na psie odchody oraz 50.000 papierowych zestawów do sprzątania. Kosze ustawione zostały w różnych punktach miasta.

Będzie nowy parking »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie um
Wczoraj rozpoczęła się budowa paringu przy ulicy Piastów w Bolesławcu. Obiekt będzie wydzielony i ogólnodostępny dla samochodów osobowych, ostatecznie ma zawierać 15 miejsc parkingowych.

Do podstawówki po nowym chodniku  »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie um
W Bolesławcu zakończył się remont nawierzchni chodnika przy ul. Dolne Młyny – wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 5.

Najcieplej będzie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Nadchodzą kolejne fale upałów. W najbliższych dniach temperatura na Dolnym Śląsku dochodzić będzie nawet do 39 stopni. Według synoptyków takie temperatury odnotowane zostaną w Bolesławcu - najcieplejszym obecnie miejscu w naszym regionie. W sobotę zaś czekają nas prawdopodobnie burze.

Postrzelił i przeprosił »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Pisaliśmy niedawno o postrzeleniu przechodnia, do jakiego doszło w centrum Bolesławca kilka dni temu. Dziś znany jest już sprawca zdarzenia, znana jest również jego wersja wydarzeń.

Clonazepamum »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KPP w Zgorzelcu ujawnili 29-letniego mieszkańca Wrocławia 20 szt. tabletek o nazwie Clonazepamum. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w PDOZ. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Pechowa trzynastka »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali 13 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Sprawców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 1300 złotych i 48 punktami karnymi. Największe mandaty po 200 złotych zapłacili sprawcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy o ponad 50 km/h. Wzbogacili się również o 6 punktów karnych.

Łzy i Bajm podczas Święta Ceramiki »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie bok
Znamy już program zbliżającego się Święta Ceramiki w Bolesławcu. W dniach 18 – 20 sierpnia w Bolesławcu odbędą się koncerty, pokazy teatralne, planowana jest również Wielka Parada Ceramiczna. W serwisie prezentujemy opis Święta Ceramiki.

Ryby na wakacjach »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie powiat
Na akwenie wodnym z Starej Olesznej rozegrano I Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu. – Dopisała frekwencja, pogoda i humor – śmieje się główny organizator mistrzostw Witold Wolak. – Gorzej było z braniem. Widocznie ryby też maja wakacje.

Zbyt sucha skóra »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red.
W Bolesławcu przy ul. Asnyka, w sklepie Eko 23-letni mieszkaniec Bolesławca skradł 15 sztuk kremu do twarzy o wartości 320 zł.i zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawca został zatrzymany i osadzony w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych (PDOZ).

Uderzył, zjechał do rowu, uciekł »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red.
Na drodze pomiędzy miejscowościami Ocice i Kraszowice kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa wykonująć manewr wymijania uderzył w lawetę holowana przez samochód osobowy marki Mercedes a następnie zjechał do rowu. Sprawca pozostawił pojazd i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Nauczyciele poszukiwani »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red.
W opublikowanej wczoraj liście ofert Bolesławieckiego Urzędu Pracy najbardziej poszuiwani są nauczyciele - ok 30 ofert. Przypomnijmy, że aktualne dane Urzędu Pracy w Bolesławcu znajdą Państwo na stronach naszego serwisu - tutaj

Paszporty tylko do końca lipca »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Nie udało się zmienić decyzji wojewody dolnośląskiego - tylko do końca lipca funkcjonować będzie w Bolesławcu Biuro Paszportowe (plac Piłsudskiego, 7 piętro, pokój nr 706). Od sierpnia nowe paszporty odbierać będziemy w oddziale zamiejscowym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w jeleniej Górze (ul. Armii Krajowej 19).

Coraz więcej pieniędzy na bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Liczba osób bez pracy w powiecie bolesławieckim spadła do najniższej od roku 1993. W dniu 14 lipca w bolesławieckim urzędzie pracy zarejestrowanych było 5855 bezrobotnych, w tym 3111 kobiet. Władze powiatu utrzymują, iż tak niski wskaźnik bezrobocia w regionie to efekt coraz większego unijnego dofinansowania.

IX Lwóweckie Lato Agatowe »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie bok
W miniony weekend odbyło się Święto Poszukiwaczy i Kolekcjonerów, plenerowa impreza o ogólnopolskim charakterze, która już od ośmiu lat gości na rynku miejskim Lwówka Śląskiego. Stałym elementem imprezy, jest Parada Poszukiwaczy Skarbów.

Ceramiczny sierpień w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie bok
Przez cały sierpień w Bolesławcu odbywać się będą imprezy związane z ceramiką. Przyjadą artyści ceramicy i rzeźbiarze z różnych stron Polski i Świata. Odbędą się warsztaty, pokazy i happeningi.

Tymczasowo za komórkę »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
Sąd Rejonowy w Bolesławcu zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 20 letniego mieszkańca Bolesławca, który w dniu 5 lipca 2006 roku po pobiciu małoletniego odebrał mu telefon komórkowy m-ki Sony Ericsson o wartości 700 zł.

Skradł olej »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
W Zebrzydowej nieustalony sprawca z samochodu ciężarowego marki DAF skradł 400 litrów oleju napędowego o wartości 1.600 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogrodźcu - tel. 075 7316295.

Okradł Małgorzatkę! »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
W Iwinach nieustalony sprawca wlamał się do baru MAŁGORZATKA i skradł alkohol, papierosy i pieniądze o łącznej wartości 1.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Boleslawcu - tel. 075 7323073.

Zatrzymał się na posesji »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
W Godzieszowie na drodze nr 4 (21 km) kierujący samochodem osobowym marki Audi zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w samochody osobowe marki Toyota i Peugeot a następnie wjechał w ogrodzenie posesji.

Pijany w drzewo »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie Administrator
Na drodze nr 2499 D pomiędzy miejscowościami Mierzwin i Ocice kierujący (21 l.)samochodem osobowym marki VW Golf na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia obrażenia ciała odniosły dwie osoby. Kontrola sprawcy wykazała, że w czasie zdarzenia znajdował się on w stanie nietrzeźwości - 2 promile... oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami samochodowymi.

Kolejny upojony scenariusz »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Czy ten serial nigdy się nie skończy? Między Mierzwinem i Ocicami kierujący VW Golf 21-mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Co było powodem wypadku? Oczywiście alkohol, którego stężenie w krwi kierowcy wynosiło 2 promile...W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznały dwie osoby. Co więcej - mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu...

Dwie osoby nie żyją... »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Dzisiejszego ranka, około godziny szóstej w rejonie miejscowości Wykroty (gmina Bolesławiec) kierujący samochodem Toyota Corolla 50-letni mężczyzna zjechał do rowu, gdzie uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia kierujący oraz pasażer (45 l.) ponieśli smierć na miejscu, natomiast kolejny pasażer (24 l.) w stanie cięzkim trafił do szpitala. Bolesławiecka policja stara się ustalić przyczynę wypadku.

Można korzystać z Bielskiej »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Dziś oddane zostały do użytku wyremontowane chodniki przy ulicy Bielskiej oraz łącznik ulic Bielska - Cicha w naszym mieście. Łącznie prace kosztowały prawie 50 tysięcy zł.

Kolejna pielgrzymka niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Tegoroczna Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych do Krzeszowa odbędzie się 4 września. Będzie to już piąta tego typu impreza - szacuje się, iż w tym roku weźmie w niej udział około 500 mieszkańców naszego powiatu.

Święto Peczenicy za nami »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie up
Tej imprezy wegetarianie na pewno nie zaliczają do ulubionych. W ubiegły weekend w Gościszowie odbyło się kolejne Święto Pieczenicy, na które zjechali się smakosze i specjaliści pieczonego mięsa z Polski, Niemiec i Czech.

Jak nam jest na basenach? »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu na różne sposoby stara się zachęcić do odwiedzania kąpielisk przy ulicy Spacerowej. Na stronach MOSiR ukazała się właśnie galeria dokumentująca tegoroczny wypoczynek mieszkańców miasta na basenach. Kto wie, może na tych 119 zdjęciach internauci odnajdą siebie i swoich znajomych? Galeria znajduje się na tej stronie

Pechowy motocyklista »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
W Bolesławcu na skrzyżowaniu ulic Dzieci Wrześni i Karola Miarki kierujący samochodem osobowym marki Renault doprowadził do zderzenia z kierującym motocyklem marki KTM. W wyniku zderzenia pojazdów motocyklista odniósł obrazenia ciała w postaci ogólnych potluczeń i pozostał w szpitalu na obserwacji.

Biblioteka nieczynna »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Dorośli mieszkańcy Bolesławca, którzy w wakacje planowali nadrobić książkowe zaległości, będą musieli obejść się smakiem. Do końca lipca, z powodu prowadzonej inwentaryzacji, zamknięty będzie dział dla dorosłych miejskiej biblioteki w naszym mieście. Pozostałe działy funkcjonować będą w zmienionych godzinach - więcej informacji na tej stronie

Warszawska i Łąkowa do remontu »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red
Prezydent miasta ogłosił przetarg na realizację kompleksowego remontu ulicy Warszawskiej i Łąkowej w Bolesławcu. W ramach prac odnowione mają być również chodniki. Roboty powinny rozpocząć się po wakacjach.

Drogi do naprawy »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie red / up
Ponad dwa miliony złotych kosztować będą remonty dróg w powiecie bolesławieckim. Dodajmy - remonty konieczne, szczególnie w gminie Warta Bolesławiecka, gdzie prace już się rozpoczęły.

Są pieniądze na stypendia »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie up
Władze starostwa wspólnie z urzędem marszałkowskim przygotowują trzeci już program stypendialny skierowany do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bolesławieckiego.

Informacja edukacyjna Bolesławca w sieci »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie ug
Są jeszcze miejsca w szkołach średnich – zarówno w liceach, technikach jak i zawodówkach. Ci z młodych ludzi, którzy z jakichkolwiek powodów nie złożyli papierów do którejś ze szkół, mogą to jeszcze zrobić. Dokładna lista szkół i wolnych miejsc publikowana jest w Internecie

Centrum w piątki nieczynne »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
Kilka dni temu informowaliśmy Państwa o remoncie, jaki rozpoczął się w Centrum Rehabilitacji Dzieci i Osób Dorosłych przy ul. Parkowej w Bolesławcu. W związku z tzw. termomodernizacją budynku postanowiono, iż w piątki Centrum będzie nieczynne. Zakończenie prac remontowych planowane jest dopiero na koniec października.

Poszukiwania najstarszej ceramiki »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
W ogrodzie bolesławieckiego Muzeum Ceramiki pracują aktualnie wrocławscy studenci archeologii. Aktywnie spędzając wakacje młodzi odkrywcy szukają najstarszych fragmentów miejskiej ceramiki. Niebawem grupa ma się przenieść w okolice placu Piłsudskiego.

Jak miasto będzie rozmawiać z mieszkańcami? »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
Ubiegłoroczna akcja "Przejrzysta Polska" ma swój dalszy ciąg - do kolejnych przedsięwzięć zaproszone zostały gminy, które rok temu wypadły najlepiej. Jest w tej grupie Bolesławiec, który otrzymał zadanie opracowania systemu tzw. "konsultacji społecznych", czyli komunikacji na linii władze - mieszkańcy. W serwisie publikujemy proponowane rozwiązania.

Z Finlandii do Bolesławca - muzyczne spotkania »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
Bolesławiecki Ośrodek Kultury organizuje w najbliższą sobotę koncerty zespołów reprezentujących nieco mocniejsze brzmienia. Do naszego miasta przyjadą zespóły: Amanita Muscaria z Gryfowa Śląskiego oraz Life Giving Waters z...Finlandii. Prezentujemy sylwetki wykonawców oraz szczegóły wydarzenia.

Nie ma mostu – będzie most »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie ug
Żołnierze z jednostek saperskich Głogowa i Niecka zakończyli rozbiórkę starego mostu w Świętoszowie. Rozłożony już na części pierwsze obiekt ustąpi miejsca nowej konstrukcji, spełniającej aktualne standardy techniczne.

Postrzelony na Sądowej »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
We wtorek na ulicy Sądowej w Bolesławcu nieznany sprawca, strzelając z broni pneumatycznej, postrzelił w okolicy skroni 24-letniego mężczyznę. Poszkodowany z raną szarpaną odwieziony został do szpitala, policja zaś intensywnie stara się zidentyfikować sprawcę.

Bolesławiec dobrze oświetlony »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red.
Nasze miasto znalazło się w drugim etapie konkursu na najlepiej oświetloną gminę i miasto roku 2006. Do konkursu zgłoszone zakwalifikowane zostały trzy bolesławieckie obiekty, których iluminacją możemy się śmiało pochwalić.

Lepsza jakość usług pocztowych? »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie um
Urząd pocztowy w Bolesławcu uchodzi za najgorzej zorganizowaną instytucję w mieście. Klienci notorycznie narzekają zarówno na warunki (upał, kolejki), jak i jakość świadczonych usług (opóźnienia). Być może już niebawem sytuacja ta się zmieni - bolesławiecka poczta przechodzi bowiem reorganizację.

"Poznajmy się bliżej..." z Czeską Lipą »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red / um
W sierpniu ukaże się publikacja "Poznajmy się bliżej", poświęcona miastom partnerskim Bolesławca. Najwięcej miejsca poświęcono współpracy naszego miasta z Czeską Lipą. Oprócz publikacji, w ramach całego projektu przewidziano również kilka interesujących wydarzeń kulturalnych.

Do lasów wstęp wzbroniony! »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie red.
Ze względu na panujące upały od poniedziałku do lasów nadleśnictwa Świętoszów w powiecie bolesławieckim mogą wejść jedynie leśnicy. Od wielu dni w tym regionie nie spadła ani jedna kropla deszczu, co czyni lasy niezwykle podatnymi na pożary. Za złamanie zakazu wstępu grozi mandat w wysokości nawet 200zł.

Internauci piszą. Kto posprząta na skrzyżowaniu? »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie red.
W maju, na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Leśnej w Bolesławcu przeprowadzano kanalizacyjne roboty ziemne. Nasz czytelnik słusznie zauważył, iż po zakończeniu prac przez skrzyżowanie właściwie trudno przejechać - zasypana w pośpiechu dziura tylko czeka na nieuważnych kierowców. Liczymy na szybkie załatanie sprawy.

Już jutro giełda pracy »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie red.
Powiatowy Urząd Pracy w Bolesławcu organizuje zajęcia dla osób bezrobotnych w zawodach: Ślusarz, szlifierz, operator wózka widłowego i w zawodach pokrewnych mechanicznych. Po ukończeniu szkolenia gwarantowane jest zatrudnienie.

Wypadek z alkoholem w tle »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie red.
Jak się okazuje niebezpieczeństwo na drogach powodować może nie tylko alkohol we krwi kierowców. Podczas minionego weekendu na ulicy II AWP w Bolesławcu potrącona została kobieta, która nagle wtargnęła na jezdnię. W jej krwi policja zmierzyła aż 3,2 promila alkoholu. Pijana mieszkanka przebywa na obserwacji w szpitalu.

Pijany, bez uprawnień, bezmyślnie »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie Administrator
W Bolesławcu na skrzyżowaniu ulic II AWP i Widok kierujący (26 l.) samochodem osobowym marki Renault doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Renault Clio. Kontrola sprawcy wykazała, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami samochodowymi oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości - 1,30 promila...

Dwóch na jednego? »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie Administrator
Funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 2 mężczyzn (17 l. i 17 l.), którzy wspólnie z dwoma nieustalonymi mężczyznami pobili 21- letniego meżczyznę. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu na obserwacji.

Polsko-czeskie warsztaty dla nauczycieli i ekologów w Świeradowie Zdroju  »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
We wrześniu i w październiku odbędą się w Świeradowie Zdroju warsztaty organizowane z myślą o nauczycielach przedmiotów przyrodniczych, również o przyrodnikach i osobach zajmujących się edukacją ekologiczną na naszym terenie.

Termomodernizacja centrum rehabilitacji »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
Rozpoczął się gruntowny remont bolesławieckiego Centrum Rehabilitacji Dzieci i Osób Dorosłych przy ulicy Parkowej. Termomodernizacja budynku obejmuje docieplenie ścian budynku, remont pokrycia dachu, wyburzenie tarasów, izolację ścian piwnicy oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Więcej zajęć na AGH »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
Akademia Górniczo - Hutnicza w Bolesławcu będzie przeprowadzać zajęcia również w piątki. Otwarty zostanie również nowy wydział - taki aneks do umowy podpisano pomiędzy gminą miejską i starostwem powiatowym a Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Już niebawem święto ceramiki »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie red.
Tegoroczne Bolesławieckie Święto Ceramiki odbędzie się w dniach 18 - 20 sierpnia. Impreza mieć będzie miejsce tradycyjnie centrum miasta, organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. Szczegóły dotyczące Święta już niebawem w naszym portalu.

Deklaracja współpracy Bolesławca i Prnjavora »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie um
1 lipca w Prnjavorze prezydent Bolesławca Piotr Roman oraz Naczelnik Opsztiny Prnjavor Vlado Živkovič podpisali list intencyjny w nawiązaniu do umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Powiatem Bolesławieckim a Prnjavorem z października 1974 roku.

"Sprzątam po moim psie" - szczegóły akcji »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie um
Pisaliśmy już o planach władz miasta w związku z problemem psich nieczystości. Dziś podajemy szczegóły - w Bolesławcu rozpoczyna się akcja "Sprzątam po moim psie", która ma na celu stworzenie mieszkańcom możliwości sprzątania po czworonożnych pupilach. W tym celu Urząd Miasta zakupił 60 specjalnych, oznakowanych koszy na psie odchody oraz 50.000 papierowych zestawów do sprzątania.

Jest tymczasowy dyrektor wodociągów »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie red.
Pisaliśmy niedawno o odwołaniu Józefa Burniaka z funkcji dyrektora PWiK. Na jego miejsce tymczasowo powołano Andrzeja Chodyrę, dotychczasowego zastępcę prezydenta miasta.

Bezrobocie spada »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie ug
W bolesławieckim urzędzie pracy zarejestrowanych jest 6794 bezrobotnych. Jest to najniższa zanotowana liczba od roku 1993. Ogromny wpływ na spadek bezrobocia w powiecie ma regularny wzrost nakładów Funduszu Pracy i środków finansowych z EFS oraz duże wsparcie finansowe starostwa na aktywizację zawodową osób bezrobotnych.

Dywizjon i Bateria rozwiązane »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Na podstawie rozkazu Dowódcy Wojsk Lądowych 30 czerwca rozwiązany został I Dywizjon Artylerii Samobieżnej "Pion" i Bateria Artylerii 152 milimetrowych armatohaubic Dana. Pododdziały te przez wiele lat stanowiły ważny element 23 Śląskiej Brygady Artylerii. W ubiegły piątek na terenie jednostki odbyła się uroczystość rozformowania pododdziałów.

Specjalny cykl filmów już niebawem »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Wojewódzki Szpital w Bolesławcu zaprasza na specjalny cykl filmów o tematyce psychiatryczno - psychologicznej. Być może będzie to jedyna okazja, aby zobaczyć w naszym mieście ambitniejsze światowe i polskie kino. Już 13 lipca wyświetlona zostanie kanadyjsko - francuska produkcja "Pająk", zaś 20 lipca zobaczymy znakomity polski film "Żółty Szalik". Seanse odbywać się będą w kinie Orzeł, pokazy kończyć się będą dyskusjami prowadzonymi przez lekarzy - specjalistów. Więcej informacji w dziale z aktualnym repertuarem kinowym - na tej stronie

Dachował przez zwierzynę »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Na drodze nr A 18 (80 km 300m) kierujący (28 l.) samochodem osobowym m-ki Toyota Corolla na prostym odcinku drogi w celu uniknięcia najechania na zwierzynę leśną wykonał gwałtowny manewr hamowania, w wyniku czego "dachował" pojazdem. Do szpitala w Bolesławcu, w stanie ciężkim trafiły dwie osoby.

Dachowali przez zwierzynę »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Dzisiejszej nocy, na drodze nr A18 28-letni kierowca Toyoty stracił panowanie nad pojazdem po tym, jak drogę zagrodziła mu leśna zwierzyna. Samochód dachował, do szpitala w Bolesławcu przewieziono dwie znajdujące się w ciężkim stanie osoby.

Będą ścieżki rowerowe w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie red.
W połowie sierpnia zakończy się opracowywanie koncepcji ścieżej rowerowych w Bolesławcu. Dokładne projekty mają być gotowe do końca listopada. Koszt całości wyniesie 157.990 zł, z czego prawie 90 tysięcy dofinansuje UE.

Miasto myśli o psach »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie red.
Urząd Miasta kupił specjalne akcesoria do sprzątania psich odchodów. Już niebawem na terenie Bolesławca pojawią się również specjalne pojemniki przeznaczone dla psich nieczystości. Specjalna konferencja prasowa na ten temat odbędzie się w czwartek, o godzinie 9.00 w sali 155 bolesławieckiego Ratusza.

Największa hala powstanie w Gromadce »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie red.
Dwanaście metrów wysokości oraz czterdzieści metrów szerokości mieć będzie hala sportowa, która powstanie Gromadce, jednej z gmin powiatu bolesławieckiego. Będzie to największa tego typu inwestycja w naszym regionie. Budowa pochłonie prawie sześć milionów złotych, w gotowej hali będzie można przeprowadzać trzy różne zajęcia w jednym czasie (zapewni to system kotar dzielących halę na trzy mniejsze przestrzenie).

Udane badania »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Organizatorzy bezpłatnych badań mammograficznych, które przeprowadzone zostały w piątek w Bolesławcu, są bardzo zadowoleni z udziału i zainteresowania mieszkańców miasta. Już teraz zapowiedziana została wizyta kolejnego "leczniczego autobusu", w którym tym razem będzie można wykonać badania na osteoporozę (spadek odporności układu kostnego). Dokładny termin badań nie jest jeszcze znany, organizatorzy mówią o połowie tego miesiąca.

Prezydent Miasta »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie um
Ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację programów zdrowotnych: 1) „Badania przesiewowe – profilaktyka schorzeń sutka u kobiet”; 2) „Badania przesiewowe – profilaktyka schorzeń prostaty”

Kino Orzeł ma 95 lat! »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie bok.boleslawiec.pl
Kino Forum zyskuje powoli nowy wygląd, tymczasem Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza na seanse do kina Orzeł. Przedstawiamy historię tej placówki, która ma już ponad 90 lat!

Potrącony chłopiec »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W Bolesławcu na ul. Kościuszki małoletni chlopiec (13 l.) wtargnął na jezdnię i uderzył w prawidłowo jadący samochód osobowy marki Skoda Felicja. Kierowca samochodu trzeźwy, chłopiec trafił do szpitala, gdzie stwierdzono ogólne potłuczenia ciała.

Głupota za kierownicą »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W Bolesławcu na ul. Starzyńskiego funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 23 letniego mężczyznę, który kierując samochodem osobowym marki Renault 21 stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w prawidłowo zaparkowane samochody marki Fiat, Ford Mondeo i Ford Scorpio. Badanie sprawcy wykazało, że w trakcie zdarzenia kierował on pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości - 2,20 promila....

Skradł wysokie napięcie »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W Czernej, gm. Nowogrodziec z terenu zakladu BZMO nieustalony sprawca skradł przewód wysokiego napięcia o wartości 1.000 zł. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogroźcu - tel. 075 7316295.

Grill w samochodzie »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Funkcjonariusze OPI Sekcji Prewencji KPP zatrzymali 43 letniego mężczyznę, który bedąc w stanie nietrzeźwości (2,90 promila) wrzucił do wnętrza samochodu marki Mercedes 124 grill z rozgrzanym węglem w ywniku czego doszło do uszkodzenia tapicerki pojazdu. Sprawca został osadzony w PDOZ.

Chciał grillować w samochodzie »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Wczoraj funkcjonariusze sekcji prewencji KPP zatrzymali 43-letniego "pasjonatę" grillowania, który po pijanemu wrzucił do wnętrza Mercedesa grill z rozgrzanym węglem, niszcząc tym samym tapicerkę samochodu. U mężczyzny stwierdzono prawie trzy promile alkoholu we krwi.

Dzisiaj
Środa 7 czerwca 2023
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl