Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Najnowsze wiadomości   « Wracaj do poprzedniej strony

Wiadomości

Uniwersalna łódź płaskodenna powstała na PWr
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor otomedia.pl , 3 
Ewakuacja rannych, dowóz zaopatrzenia, gaszenie pożarów i służba patrolowa to tylko cześć zadań, które mogą być wykonywane przy użyciu nowoczesnej łodzi płaskodennej.


Znowu Sahara?
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor rtr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu ostrzega przed nadciągającymi upałami.


Złoty pociąg - mogą liczyć na nagrodę
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor Marta Kędziora – Dudek, Kancelaria Koksztys , 1 
Czy rzeczywiście pod Wałbrzychem stoi „Złoty pociąg”? To okaże się w najbliższych dniach. Teraz już jednak wiadomo, że jego odkrywcy mają podstawę, żeby domagać się nagrody.


Dwa premierowe tytuły w Kinie Forum
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor bok , 2 
Od piątku, 28 sierpnia na ekranie kina Forum dwie premiery - jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów roku "Żyć nie umierać" z Tomaszem Kotem oraz „Hitman: Agent 47” kolejna odsłona przygód bohatera serii gier komputerowych.


W październiku ruszy Bolesławiecka Karta Dużej Rodziny
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor um , 5 
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia programu "Bolesławieckiej Karty Dużej Rodziny".


„Koloniści” z Bośni w bolesławieckich stempelkach
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor SP , 5 
Delegacja z zaprzyjaźnionego Prnjavora goszcząca podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki spotkała się z władzami powiatu bolesławieckiego i dziećmi z Bośni, które właśnie przebywają na koloniach zorganizowanych przez powiat oraz MDK.


Serenada na bis w CIK Orzeł
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor cik , 4 
Zapraszamy na spektakl ”Serenada” Teatru "hallo grupa" Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, który odbędzie się 7 września o godz. 19.00 w CIK „Orzeł”.


Przyjdź do BOK-MCC i rozwijaj swoje pasje
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor bok
Ogłaszamy nabór na zajęcia w roku szkolnym 2015/2016 dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy do pracowni: tanecznych, muzycznych, plastycznych, a także teatralnej, filmowej i fotograficznej.


Funkcjonariusz uratował życie kobiecie
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor pol
Podjęte przez dyżurnego Policji w Bolesławcu działania doprowadziły do uratowania kobiety. Funkcjonariusz otrzymał informację o poszkodowanej, która jak wynikało z przekazanych informacji miała się okaleczyć. Skontaktował się i uspokoił całą w emocjach kobietę oraz ustalił miejsce, gdzie się znajduje. Tam natychmiast skierował służby ratunkowe.


A gdyby tak… nie posłać dziecka do szkoły 1 września?
Tekst opublikowany 2015-08-26, autor Marta Kędziora – Dudek/Kancelaria Koksztys , 1 
Najczęściej do szkoły nie chcą chodzić sami zainteresowani czyli dzieci. Niewiele osób zastanawia się nad konsekwencjami zatrzymania dziecka w domu przez opiekunów i nie posyłania go do szkoły.


Finał wakacyjnych warsztatów BOK-MCC
Tekst opublikowany 2015-08-25, autor mb , 10 
W dniach 10 - 22 sierpnia w Bolesławieckim Ośrodku Kultury - Międzynarodowym Centrum Ceramiki - w budynku Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" odbywały się warsztaty artystyczno-teatralne.


Cuda wianki
Tekst opublikowany 2015-08-25, autor Anetta Kamińska , 6 
Kraśnik Dolny, funkcjonujący również pod nazwą Wioska Sześciu Zbóż, po raz kolejny pokazał, że nie jest to tylko nazwa. Panie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały warsztaty wyplatania wianków.


21. Bolesławieckie Święto Ceramiki
Tekst opublikowany 2015-08-25, autor MB , 94 
Oficjalne otwarcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki poprzedziła uroczysta Sesja Rady Miasta podczas, której tytuł Honorowego Obywatela Miasta otrzymała bolesławiecka artystka Janina Bany – Kozłowska.


Lato 2015: dokąd latamy najchętniej?
Tekst opublikowany 2015-08-23, autor otomedia.pl , 1 
Wakacje w pełni. Które kierunki były najpopularniejsze wśród podróżnych Portu Lotniczego Wrocław? Przedstawiamy mapę wakacyjnych przebojów zarówno wśród fanów połączeń niskokosztowych, jak i osób preferujących czartery.


 Rozpoczęło się 21. Bolesławieckie Święto Ceramiki
Tekst opublikowany 2015-08-19, autor MB , 26 
W Rynku odbywają się jedne z największych w Europie targów ceramicznych, trwa budowa pieca plenerowego „Drzewo Ognia” autorstwa Mateusza Grobelnego.


Rzeźby z bolesławieckiego pleneru w Panschwitz-Kuckau
Tekst opublikowany 2015-08-19, autor bok , 5 
W Klasztorze Marienstern w Panschwitz-Kuckau prezentowana jest wystawa prac artystów - uczestników Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskim w Bolesławcu. Ekspozycję można oglądać do 11 października br.


Nasza Bośnia - zajęcia teatralno-literackie
Tekst opublikowany 2015-08-19, autor mdk , 9 
Po zajęciach integracyjnych i plastycznych uczestnicy półkolonii w godzinach popołudniowych rozpoczęli zajęcia teatralno-literackie prowadzone przez Anetę Ćwieluch i Katarzynę Pranić - instruktorki MDK.


Język polski łączy
Tekst opublikowany 2015-08-19, autor mdk , 8 
18 sierpnia w Młodzieżowym Domu Kultury rozpoczęła się półkolonia „Nasza Bośnia – język polski łączy narody i pokolenia”.


Skandaliczna „Żytnia” do prokuratury
Tekst opublikowany 2015-08-19, autor otomedia.pl , 1 
Na profilu wódki opublikowano dramatyczna zdjęcie przedstawiające pięciu mężczyzn biegnących ze śmiertelnie rannym Michałem Adamowiczem. Na fotografii umieszczono napis: "Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią".


Wpadł 16-latek podejrzany o kradzież samochodu
Tekst opublikowany 2015-08-19, autor pol , 1 
Policjanci z powiatu bolesławieckiego odzyskali skradzionego mercedesa i zatrzymali podejrzanego o jego kradzież 16 – latka. Nieletni włamał się do domu jednorodzinnego podczas nieobecności jego właścicieli, skąd zabrał kluczyki, a następnie ukradł auto. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd rodzinny.Dzisiaj
Poniedziałek 31 sierpnia 2015
Imieniny
Cyrusa, Izabeli, Rajmundy
Redakcja

tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl

Partnerzy serwisu
Gmina Udanin
Starostwo Średzkie
BOK MCC
Kino FORUM
Śniadanie Mistrzów
OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2015 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl