Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 13 informacji. Wszystkie poniżej.

Wspomnienie o druhu Hubercie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Harcmistrz Hubert Bonin – we wrześniu 1030 roku żołnierz broniący Polski, potem członek tajnego harcerstwa, „Szarych Szeregów” i Armii Krajowej, wreszcie więzień straszliwego kacetu Stutthoff. Po okrutnych przeżyciach wyzwolony przez wojska amerykańskie powrócił do Polski, odziany w sfatygowaną bluzę battledress. Aktywność miał wpisaną w swój charakter, za namową przyjaciela z macierzystej, bydgoskiej drużyny udał się więc na Ziemie Zachodnie, do Bolesławca.

Nasza zdrowa woda »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Obalamy jeden ze starszych mitów pokutujących w świadomości mieszkańców Bolesławca. Bez problemów możemy pić nieprzegotowaną wodę z naszych kranów. Nie chodzi tylko o to, że jest to bezpieczne. - Nasza woda jest zdrowsza i tańsza od tej kupowanej w butelkach – zapewnia Józef Król, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji W Bolesławcu.

Bankowy remont »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM
W Bolesławcu trwają prace budowlane związane z remontem chodnika przy ul. Bankowej. Prace prowadzone są w strefie objętej nadzorem konserwatorskim ścisłym, w związku z tym zakres remontu i rodzaj materiałów, które są stosowane, zostały uzgodnione z konserwatorem zabytków.

Pan Prezydent zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM, Fot Rafał Tur
18 czerwca w sali kina Forum w Bolesławcu odbyła się uroczystość „Pan Prezydent zaprasza”. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2011/2012, laureaci konkursów przedmiotowych i sportowych oraz olimpiad.

Bolesławiec działa ekologicznie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM
W Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki odbyła się uroczystość, podczas której dokonano podsumowania działań zrealizowanych w I półroczu 2012 r., w ramach projektu ,,Bolesławiec działa ekologicznie”. Projekt realizuje Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Znakomici goście w szkole »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie ZSB
Hufiec Pracy w Bolesławcu przygotowuje pracę konkursową do III edycji konkursu promującego środowisko i region „Tu żyjemy”.

Cyrk Warszawa w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Z nowym atrakcyjnym programem przybywa Cyrk Warszawa pod dyrekcją Georgia Petkow. Cyrk Warszawa to cyrk z tradycjami - istnieje od 1947 roku.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Spotkania nie tylko teatralne »
Tekst opublikowany 2012-06-18, opracowanie red.
Zapraszamy młodzież a w wyjątkowych przypadkach także dorosłych na "warsztaty i spotkania nie tylko teatralne". Będziemy się spotykać w Teatrze Starym ale także w jego okolicy.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Zaginął kot »
Tekst opublikowany 2012-06-05, opracowanie red.
4 czerwca w okolicy os. Kwiatowego w Bolesławcu zaginął kot orientalny

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl