Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Bolesławiec
„Pechowe” upominki

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Mamy XXI wiek – erę wielkich odkryć naukowych, nowych technologii i urządzeń tak skomplikowanych, że zwykły śmiertelnik nie ma prawa wiedzieć, jak one działają. Wielu ludziom nie przeszkadza to jednak w hołdowaniu starym przesądom, takim jak lista przedmiotów, które jako podarunki rzekomo przynoszą pecha. Podobno istnieje tyle samo zwolenników co przeciwników teorii, wedle której zegar czy kaktus są złymi pomysłami na prezent. Zastanowiły nas obiegowe opinie na ten temat, w związku czym postanowiliśmy zebrać wszystko w jednym miejscu i opisać kilka rodzajów prezentów, które ponoć przynoszą obdarowywanemu nieszczęście. Zalecamy jednocześnie lekturę z lekkim przymrużeniem oka.
„Pechowe” upominki

Zegary i zegarki

Dużo osób obdarowuje ukochane osoby markowymi zegarkami. To częsta praktyka z uwagi na fakt, że taki prezent jest zazwyczaj bardzo elegancki oraz praktyczny. Wielu ludzi decyduje się też zakupić zegarki sportowe – zwłaszcza jeżeli nasz solenizant prowadzi aktywny tryb życia. Jednak na pewno nie zdecydujemy się na tego typu prezent wtedy, gdy należymy do osób przesądnych. Przyjęło się bowiem, że zegarki nieuchronnie odmierzają czas do jakiegoś negatywnego wydarzenia w życiu człowieka – zakończenia związku (zwłaszcza, jeśli przedmiot otrzyma się od swojej drugiej połówki) lub nawet… jego śmierci! Czy dalej chcecie go kupić?

Biżuteria dla pań

Przesądów związanych z biżuterią jest mnóstwo. Utarło się na przykład, że nie powinno się zakładać pereł do kreacji ślubnej – te kamienie łączy się bowiem z odejściem przyszłej żony do innego mężczyzny. Co nie znaczy, że nie można takiego prezentu dać na przykład teściowej… Co więcej? Pierścionek zaręczynowy nie powinien być odkupiony od innej osoby, bowiem jej nieszczęście niechybnie przejdzie na nas. W pewnych rejonach kraju nie tylko podarowane perły są pechowe ale także... kolczyki! Możemy się założyć, że ten przesąd został wymyślony przez panów, którzy mieli problem z wyborem biżuterii dla swojej ukochanej.

Kaktus i noże - co mają wspólnego?

W Polsce zwyczajowo na różne okazje daje się kwiaty. Jednak jak wiadomo do kwiatów trzeba mieć "rękę" - nie wszyscy potrafią odpowiednio się nimi zająć. Dlatego niektórzy zastępują standardowe rośliny mało wymagającymi kaktusami. I tu dochodzimy do kwestii, która przynosi pecha. Bowiem co łączy niewinnego kaktusa ze stalowym nożem? A to, że obydwa potrafią ukłuć. A przedmioty kłujące czy tnące powodują ukrócenie relacji, wręcz jej „obcięcie”. Więc jeśli mamy złośliwą przyjaciółkę w swoim gronie, to komplet nowych noży kuchennych będzie dla niej idealnym prezentem…

Portfel

Jeżeli darujemy komuś portfel, to nie zapomnijmy włożyć tam symbolicznej złotówki czy grosika. Kiedy damy pusty, to według popularnego przesądu obdarowywanemu zawsze będzie brakowało pieniędzy, co w dzisiejszych czasach jest całkiem możliwe do spełnienia. Co ciekawe grosik dodany do dowolnego prezentu odwraca pecha! Pamiętajmy o tym.

Jak podkreśliliśmy na samym początku, powyższy artykuł należy przyjąć z przymrużeniem oka i potraktować go jako ciekawostkę. Aby uspokoić niepewnych, zapytaliśmy o tę kwestię speców od prezentów na szczególne okazje, czyli załogę sklepu internetowego Printerrier. Oni również przyznali, że choć krążą takie obiegowe opinie, to tak naprawdę zabobonów nie ma co się bać. Kiedy jednak chcemy obdarować osobę, która sama jest przesądna, to warto zapamiętać te kilka rzeczy – bowiem może ona potem obarczyć nas za swoje niepowodzenia.

Więcej informacji znajdziesz w gazecie bolesławieckiej
Express Bolesławiecki


MRo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Niedziela 25 września 2022
Imieniny
Aureli, Kamila, Kleofasa

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości