
Seanse w każdy poniedziałek o godz. 19.00. Karnety w cenie 25 zł w sprzedaży od 25 stycznia do 1 lutego! Rezerwacja miejsc na: kino.boleslawiec.pl
W lutowym repertuarze dkfbok:
1 lutego „Stare grzechy mają długie cienie” najlepszy hiszpański film roku - emocjonujący thriller kryminalny Alberto Rodrigueza. Południe Hiszpanii, rok 1980. Dwaj detektywi z Madrytu łączą siły w celu zbadania sprawy brutalnych morderstw młodych dziewczyn. Laureat 10 statuetek Goya, w tym za najlepszy film.
8 lutego „Janis” niezwykły dokument biograficzny nominowanej do Oscara Amy Berg ("I zbaw nas od złego", "West of Memphis"). Reżyserka w wyjątkowy sposób przedstawia głęboki i intymny obraz ikony rocka, bluesa oraz soulu. W filmie wykorzystano niepublikowane dotąd fragmenty listów Joplin do rodziców.
15 lutego „Syn Szawła” - rok 1944, niemiecki nazistowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Ausländera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł próbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym kiedyś był. Debiut 38-letniego László Nemesa przełamuje dotychczasowe, typowe dla fabuł o Holokauście klisze narracyjne. Reżyser rezygnuje z epickiej skali, która tworzy iluzję, że jesteśmy w stanie pojąć skalę tej zbrodni. Film Nemesa cechuje maksymalny realizm i perspektywa jednostki patrzącej na fragmenty piekła. Węgierski obraz został nominowany do Oscara w kategorii - Najlepszy film nieanglojęzyczny. Zagrał w nim polski aktor Kamil Dobrowolski.
22 lutego „Miara Człowieka” - Czy życie ludzkie ma cenę? Czy w dzisiejszym świecie konsumpcji ludzie są tylko kolejnymi produktami? W niezwykle fascynującej roli głównej – Vincent Lindon, nagrodzony za najlepszą rolę męską na festiwalu w Cannes. To ciekawy przykład dokumentalizowanej fabuły, opowiadającej o człowieku skonfrontowanym ze współczesnym rynkiem pracy i postawionym wobec konieczności dokonania w życiu moralnego wyboru. Film oscyluje pomiędzy realistycznym społecznym dramatem a współczesnym moralitetem i nawiązuje do tradycji kina braci Dardenne, Kena Loacha czy Jeana Renoira.
29 lutego „Fúsi” delikatna, słodko-gorzka romantyczna komedia, z nutką melancholii w tle. To doskonały pod względem narracji, poruszający, pełen ironii portret 40-letniego mężczyzny, próbującego wejść w końcu w dorosłe życie. "Fúsi" uhonorowany został trzema nagrodami na FF Tribeca Nowym Jorku w 2015 roku (Nagroda za Najlepszy Scenariusz dla Dagura Káriego, Nagroda dla Najlepszego Filmu Fabularnego dla Dagura Káriego, Nagroda dla Najlepszego Aktora dla Gunnara Jónssona.