Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk
Nasze archiwum
Znaleziono 98 informacji. Wszystkie poniżej.

POWSTANIE 1944. BITWA O POLSKĘ. PAMIĘTAM  »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie IPN
1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.
Zdjęć: 2  

SE: Minister zapłacił 26 mln zł za wynajęcie stadionu »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Super Express/INTERIA.PL
26,4 mln zł zapłaci ministerstwo środowiska za wynajęcie Stadionu Narodowego na szczyt klimatyczny ONZ, który odbędzie się w listopadzie. O spawie informuje "Super Express".

Cud! Paliwo zmieniło się w wodę »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o usiłowanie oszustwa podczas sprzedaży paliwa.
Zdjęć: 2  

Filmy, o których się mówi - w dkfbok »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie (info BOK-MCC)
W sierpniowym repertuarze dyskusyjnego klubu filmowego dkfbok polecamy cztery gorące europejske tytuły:
Zdjęć: 1  

Budowa miasteczka ruchu drogowego »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie um
W Bolesławcu rozpoczęła się budowa miasteczka ruchu drogowego. Zlokalizowane jest na terenie Gimnazjum Samorządowego Nr 2 przy ul. Bielskiej.
Zdjęć: 1  

Drewniane relikty minionej epoki »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Istniały niegdyś takie „mocne punkty” krajobrazu, bez których w pewnym okresie czasu nie można było sobie wręcz wyobrazić charakterystycznego widoku mniej lub bardziej znanych zakątków okolicy Bolesławca.
Zdjęć: 3  

I Mistrzostwa w Toczeniu na Kole Garncarskim »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie fot. Rafał Tur/(info BOK-MCC)
Jesteś artystą-ceramikiem, absolwentem lub studentem wyższej uczelni artystycznej lub posiadasz doświadczenie w toczeniu na kole garncarskim, ten konkurs jest dla Ciebie.
Zdjęć: 1  

II kadencja Bolesławieckiej Rady Seniorów »
Tekst opublikowany 2013-07-31, opracowanie um
W Urzędzie Miasta w Bolesławcu nastąpiło wręczanie listów nominacyjnych członkom Bolesławieckiej Rady do spraw Seniorów II kadencji.
Zdjęć: 3  

Cinderella w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2013-07-30, opracowanie rtr
W Teatrze Starym doszło do niecodziennego wydarzenia. Wolontariusze "Twórczego Lata w Powiecie Bolesławieckim" wraz z uczęszczającymi na zajęcia dziećmi przez 2 tygodnie przygotowywali spektakl "Kopciuszek".
Zdjęć: 28  

Informacja po przejściu frontu. Burzowego »
Tekst opublikowany 2013-07-30, opracowanie DUW/oto/fot.DUW
Prezentujemy poniżej informacje służb ratowniczych po wczorajszych i nocnych nawałnicach na dolnym Śląsku oraz aktualne prognozy pogody.
Zdjęć: 6  

Kolejna inwestycja w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie um
Firma SRG Global Bolesławiec sp. z o.o otrzymała kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.
Zdjęć: 3  

Kolejna wpadka ministra od zegarków »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie INTERIA.PL/Wprost/niezalezna.pl
Minister transportu Sławomir Nowak nie zdołał w ciągu półtora roku przygotować rozporządzenia umożliwiającego nadawanie marynarzom uprawnień do wykonywania zawodu po 25 lipca - ujawnia "Wprost".

Uwaga na wezbrania rzek »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW PIB ostrzega przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych niektórych rzek.

Oto fotoplener ceramiczny »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie rtr
Jak co roku dzieci, młodzież i dorośli pracowni plastycznej pod kierunkiem Joanny Mysłek - Michnowskiej pracowali w lipcu przez dwa tygodnie na plenerze ceramicznym.
Zdjęć: 61  

Po upałach grad? »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed burzami z gradem.

Ranking ministrów »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie Krzysztof Janoś/Łukasz Pałka/Money.pl
W ubiegłym tygodniu Money.pl zapytał w ankiecie czytelników, kto był najlepszym, a kto najgorszym ministrem finansów w całej historii III RP.

Twórcze Lato  »
Tekst opublikowany 2013-07-29, opracowanie rtr
Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu i Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu rozpoczęły wspólny projekt "Twórcze Lato w Powiecie Bolesławieckim”.
Zdjęć: 14  

Odzyskali TIR-a, skradzionego we Francji  »
Tekst opublikowany 2013-07-28, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca odzyskali zestaw ciężarowy, skradziony na terenie Francji. Wartość ciągnika siodłowego z naczepą szacuje się na 400 tys. złotych.

Duszpasterstwo drogówki  »
Tekst opublikowany 2013-07-28, opracowanie pol
W dniu święta patrona kierowców policjanci bolesławieckiej drogówki i duszpasterz prowadzili wspólne działania.
Zdjęć: 5  

Remont bolesławieckiego ratusza  »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie um
Do końca lipca zakończone zostaną prace na rusztowaniach i przy dachu ratusza. Aktualnie wymieniono wszystkie okna w budynku, ocieplono około 95% powierzchni dachu oraz położono nową dachówkę.
Zdjęć: 1  

100 lat Pani Bogumiły!  »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie um
Pani Bogumiła Jędrzejczyk obchodzi w tym roku 100 lat. Dostojna jubilatka obchodziła swoje urodziny w gronie rodziny. W uroczystości uczestniczył również prezydent Bolesławca Piotr Roman.
Zdjęć: 1  

Wzrosną podatki za grunty i mieszkania »
Tekst opublikowany 2013-07-26, opracowanie INTERIA.pl
Właścicieli kolejny rok z rzędu czeka podwyżka opłat. Miasta i gminy mogłyby tego nie robić, ale są w potrzebie. Ratunkiem może się okazać polityka - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Drużyna COMT 2012 w Lidze Młodzików »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie oto
W sezonie piłkarskim 2013/2014 drużyna młodzików COMT 2012 Bolesławiec wystąpi w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Młodzików!
Zdjęć: 1  

Duński ekspert: Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment skrzydła »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL
Tu-154M musiał stracić dodatkowy fragment, a nie tylko końcówkę skrzydła - uważa ekspert zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej Glenn Jorgensen z Duńskiego Uniwersytetu Technicznego. Argumentował, że potwierdza to układ szczątków samolotu.

Wyprawka szkolna 2013  »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie um
Wnioski o przyznanie dofinansowania na zakup podręczników dla uczniów szkół położonych na terenie miasta Bolesławice należy składać do dnia 6 września.
Zdjęć: 1  

Wrocław liderem spadku cen mieszkań »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie INTERIA.PL/Domy.pl /Open Finance
Ceny ofertowe mieszkań w największych miastach Polski ciągle spadają. W czerwcu były średnio o 0,4 proc. niższe niż w maju, o 3,7 proc. niższe niż przed rokiem i ponad 7 proc. niższe niż przed dwoma laty.

Cyklista z zielem »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie pol
Policjanci z Kruszyna zatrzymali 18-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe oraz zabezpieczyli 55 porcji środka odurzającego i 4 krzaki konopi indyjskiej.
Zdjęć: 3  

Spotkanie z kolonistami  »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie pol
Policjantki z bolesławieckiej komendy w ramach działań "Bezpieczne Wakacje" odwiedziły dzieci z półkolonii organizowanej w Centrum Gier i Zabaw przez TOP Bolesławiec.
Zdjęć: 3  

Najlepsi na Dolnym Śląsku! »
Tekst opublikowany 2013-07-25, opracowanie Adrian Walczyk
Kapituła konkursu „Ranking samorządów” z prof. Jerzym Buzkiem na czele, wyłoniła najlepsze polskie samorządy. Gmina Długołęka zajęła 15 miejsce w Polsce w kategorii gmin wiejskich, co daje najwyższą lokatę w powiecie wrocławskim oraz na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Wakacje na południu Europy - za ile? »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie otomedia.pl
Południe Europy zyskuje na popularności dzięki obniżkom cen. Nieufność wobec biur podróży, zawyżane ceny wczasów i jednoczesny wzrost liczby połączeń lotniczych, sprawia że co raz więcej Polaków swój wakacyjny urlop do śródziemnomorskich kurortów planuje samodzielnie.
Zdjęć: 2  

Dolnośląskie obchody Święta Policji  »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie pol
Rozpoczęły się 24 lipca we Wrocławiu od uroczystego złożenia wieńców pod pomnikami poległych i zamordowanych policjantów.
Zdjęć: 11  

GW: Policja na śmieci »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.PL
Inspektorzy ochrony środowiska kontrolują firmy śmieciowe, by znaleźć oszustów i przykładnie ich ukarać. Jeżeli będą nieskuteczni, może zastąpić ich nowa służba, policja śmieciowa - informuje "Gazeta Wyborcza".

Poseł PSL: Tusk i Rostowski powinni odejść »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, tokfm.pl
- Według mnie duet Tusk-Rostowski powinien odejść - powiedział poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w dzisiejszym Poranku Radia TOK FM.

ZUS: siedziba za 33 miliony »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie niezalezna.pl, Super Express
Najnowszy pałac ZUS ma stanąć w Łodzi jego budowa ma pochłonąć 33 mln zł. W tym roku, aby móc wypłacić wszystkie świadczenia, ZUS wziął pożyczkę w wysokości 12 mld zł.

DGP: Sześciolatki są z gumy »
Tekst opublikowany 2013-07-24, opracowanie INTERIA.pl
W przyszłym roku w szkołach podstawowych zrobi się tłok. Do pierwszych klas trafi ponad pół miliona dzieci. Rok później - o sto tysięcy więcej - wynika z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej".

Wspólny projekt transgraniczny »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie ks. prałat Andrzej Jarosiewicz
Projekt pod nazwą „Zabezpieczenie, udostępnienie i promocja zabytków sakralnych transgranicznego obszaru: Bolesławiec – Leutersdorf, wchodzi w fazę zakończenia realizacji
Zdjęć: 7  

Sieci: Nieudany hak w Elblągu »
Tekst opublikowany 2013-07-23, opracowanie INTERIA.PL
Tygodnik "Sieci" rozwikłał tajemnicę taśm wykorzystanych przeciw kandydatowi PiS w końcówce kampanii wyborczej w Elblągu.

Ostatni sondaż: PiS – 30,4, PO – 24,7 »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
30,4 proc. Polaków zdecydowanych pójść na wybory parlamentarne chce oddać swój głos na PiS; PO może liczyć na poparcie 24,7 proc. ankietowanych - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Nielegalne eko-zbiórki »
Tekst opublikowany 2013-07-22, opracowanie rtr
W wielu miastach i miasteczkach pojawiają się ulotki i plakaty informujące o zbiórce elektrycznych śmieci. Jednak są to ogłoszenia anonimowe – kto stoi za takimi akcjami?

Co warto studiować? »
Tekst opublikowany 2013-07-19, opracowanie Tomasz Sąsiada i Przemysław Ławrowski, Money.pl
20 tysięcy chętnych na pedagogikę, po której pracy nie ma, dwa razy mniej na perspektywiczną logistykę. Młodzi ludzie szturmują nawet kierunki turystyczne, po których co trzeci nie znajduje zatrudnienia. Czy sami skazują się na bezrobocie?

Skatowali psa. Staną przed sądem »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie MC/TOZ Wrocław
Sprawa brutalnie skatowanego psa Alka znalezionego w Bukowie znalazła swój finał w sądzie. Jutro przed Sądem Rejonowym w Świdnicy odbędzie się rozprawa przeciwko dwóm oskarżonym.
Zdjęć: 14  

Oszukiwał w skupie złomu  »
Tekst opublikowany 2013-07-18, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa i wyłudzenie 10 tysięcy złotych. Sprawca podmieniał kartki otrzymywane w punkcie skup złomu.

II edycja Festiwalu Solidarności w Środzie Śląskiej  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie otomedia.pl
26-27 lipiec 2013 - Park Miejski. W samym środku lata - jedyny, darmowy i dwudniowy Rock'n'roll Open Air Festival. 2 dni, 16 zespołów, ponad 20 godzin muzyki na żywo!
Zdjęć: 20  

PiS – 40 proc., PSL poza Sejmem  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL/ZS
PiS umacnia swoją przewagę nad PO. W najnowszym sondażu TNS Polska partia Jarosława Kaczyńskiego wyprzedza Platformę o sześć punktów procentowych.

Rostowski ma nóż na gardle »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie INTERIA.PL
Wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski liczy na to, że nowa, stabilizująca reguła wydatkowa wejdzie w życie do połowy września tego roku.

Tyle kosztuje nas gen. Jaruzelski »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Utrzymanie prezydenckiego biura - 12 tys. zł. miesięcznie, generalska emerytura - 6 tys. zł miesięcznie, do tego ochrona agentów Biura Ochrony Rządu, która kosztuje nawet 150 tys. zł - "Fakt" wylicza wydatki na Wojciecha Jaruzelskiego.

Będą jak nowe »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie um
W Bolesławcu trwają remonty kolejnych kamieniczek przyrynkowych. Remonty kamieniczek są efektem udzielenia dotacji na prace konserwatorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.
Zdjęć: 2  

Warto dokupić grunt  »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie um
W Bolesławcu można dokupić grunty z 90 % bonifikatą. Bonifikata ma na celu ułatwienie dokupienia gruntu bezpośrednio przylegającego do budynku wielorodzinnego (budynek wielorodzinny zaczyna się już od dwóch mieszkań).

Elektronik w konsorcjum ICT »
Tekst opublikowany 2013-07-17, opracowanie sp
Powiat Bolesławiecki od wielu już lat słynie z wysokiego poziomu jego szkół ponadgimnazjalnych. Szczególnie dobrą renomą szczycą się nasze szkoły zawodowe – przede wszystkim technika.
Zdjęć: 2  

Bolesławiecka ceramika w Karpaczu, Opolu i Görlitz »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie bcc
W najbliższych miesiącach w muzeach Karpacza, Opola i Görlitz prezentowane będą wystawy ceramiki bolesławickiej ze zbiorów Muzeum Ceramiki.
Zdjęć: 6  

Złoty urośnie wobec franka »
Tekst opublikowany 2013-07-15, opracowanie Money.pl
Analitycy zgodnie prognozują umocnienie złotego wobec franka szwajcarskiego w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Nie mają również wątpliwości w sprawie wyraźnego wzrostu polskiej waluty w stosunku do euro. Poróżnił ich za to dolar.

Prace na drogach miejskich »
Tekst opublikowany 2013-07-13, opracowanie um
W okresie letnim na drogach miejskich w Bolesławcu trwają prace remontowe. Dobre warunki pogodowe pozwoliły na wykonanie remontów cząstkowych przy wielu ulicach.
Zdjęć: 2  

Mieszkania już od 29 tys. zł »
Tekst opublikowany 2013-07-13, opracowanie um
Bolesławieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego prowadzi nabór wniosków na mieszkania w systemie partycypacji, które powstaną w budynku przy ul. Gdańskiej w Bolesławcu.

Rzeź Wołyńska to nie ludobójstwo? »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie niezalezna.pl, INTERIA.PL
Głosami polityków PO i Ruchu Palikota Sejm nie zgodził się na dodanie do uchwały o zbrodni wołyńskiej zapisów mówiących wprost o dokonywanym na Polakach ludobójstwie.
Zdjęć: 6  

Podpalili… boisko »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie pol
Dwaj uczniowie zniszczyli nawierzchnię boiska szkolnego, z którego często korzystali. Dzięki monitoringowi udało się ich ustalić.
Zdjęć: 1  

Ukarał wielkiego brata »
Tekst opublikowany 2013-07-12, opracowanie pol
Policjanci odzyskali 6 kamer monitoringu szkoły i ustalili złodzieja. Twierdził, że go denerwowały.
Zdjęć: 2  

Blokady dla gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2013-07-11, opracowanie rtr
- Dzisiejsze głosowania w Komisji Ochrony Środowiska nad dyrektywą o ocenie oddziaływania środowiskowego są bardzo złym sygnałem dla branży ropy i gazu ze złóż niekonwencjonalnych...

Nowogrodziecka wierność  »
Tekst opublikowany 2013-07-10, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Gdy w XVI wieku liczne wsie i miasta śląskie ogarniała fala reformacji, jej szybkiemu rozprzestrzenianiu towarzyszyły nierzadko dramatyczne, burzliwe wydarzenia.
Zdjęć: 1  

Ogród i Impresje fotograficzne »
Tekst opublikowany 2013-07-10, opracowanie rtr
Wspólna wystawa rzeźby ceramicznej „Ogród” Krystyny Gay-Kutschenreiter i fotografii „Impresje fotograficzne” Janusza Moniatowicza prezentowana będzie od 13 lipca w budynku Działu Historii Miasta muzeum przy ul. Kutuzowa 14.
Zdjęć: 1  

Wakacje – sezon na… porzucanie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie otomedia.pl
Latem, kiedy wiele osób wyjeżdża na wakacje, liczba porzuconych psów drastycznie wzrasta. W jednej chwili tysiące czworonogów z ciepłej kanapy trafia za kraty schroniska.
Zdjęć: 1  

Święto Pieczenicy w Gościszowie  »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie ug
W parku Dworskim w Gościszowie obchodzono, jak co roku, Święto Pieczenicy. Podczas pierwszego dnia uroczystości program artystyczny współtworzyły występy sceniczne oraz konkursy.
Zdjęć: 3  

Bolesławieckie Święto Ceramiki 21-25 sierpnia 2013  »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie (info BOK-MCC)
To największa impreza regionu, która promuje Bolesławiec jako stolicę polskiej ceramiki. Tegoroczna odbędzie się po raz XIX.
Zdjęć: 1  

Komornik zajął restaurację Gessler »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie wprost/INTERIA.PL
Jak donosi tygodnik "Wprost", tonie w długach, bo jej restauracje wcale nie działają tak, jakby można się było tego spodziewać...

Weź udział w paradzie  »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie bok
Oryginalny strój może przynieść zwycięstwo w Ceramicznej Paradzie, która tradycyjnie otworzy Bolesławieckie Święto Ceramiki. Tegoroczna Parada w Kolorze Kobaltowym odbędzie się w piątek, 23 sierpnia.
Zdjęć: 1  

Mamy najwięcej ministrów w Europie »
Tekst opublikowany 2013-07-09, opracowanie Fakt, niezalezna.pl
18 szefów resortów, 91 wiceministrów i 8 sekretarzy stanu w kancelarii premiera - czyli 117 osób w randze ministra. Jak podaje "Fakt", w żadnym europejskim kraju biurokracja na szczeblu ministerialnym nie jest tak rozrośnięta.

Kupujesz samochód – dobrze poznaj jego historię »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Wiele czynników wpływa na wartość rynkową auta. Jednym z nich jest jego bezwypadkowa historia.

Inwestowanie w beczki whisky  »
Tekst opublikowany 2013-07-08, opracowanie otomedia.pl
Whisky jako inwestycja zadomowiła się już na naszym rynku. Polacy zainwestowali w ten trunek już 15 mln zł.
Zdjęć: 1  

Wakacje MOSiR-em »
Tekst opublikowany 2013-07-06, opracowanie mosir
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zaprasza do skorzystania z bogatej oferty przygotowanej na tegoroczne wakacje.
Zdjęć: 1  

6 zł za litr benzyny? »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie Damian Słomski, Money.pl
Nawet sześć złotych za litr benzyny mogą zapłacić polscy kierowcy, jeżeli konflikt polityczny w Egipcie będzie się nasilał.

Trefne pachnidła »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie pol
29-letnia bolesławianka handlowała wyrobami perfumeryjnymi z podrobionymi znakami towarowymi. Za handel towarem z podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Policjanci u skautek  »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie pol
W ramach akcji „ Bezpieczne Wakacje” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu odwiedzili skautki w ich obozowisku znajdującym się na terenie gminy Osiecznica.
Zdjęć: 4  

Zamiast Pobieraczka serwis Plikostrada.pl »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie PRK
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz powiatowi rzecznicy ostrzegają przed serwisem Plikostrada.pl. Ściągając z niego pliki narażamy się na wysokie opłaty.
Zdjęć: 1  

Lotnisko radzi jak parkować »
Tekst opublikowany 2013-07-05, opracowanie oyo
Na podróżnych wylatujących z Wrocławia w sezonie letnim czekają rabaty na postój, specjalny parking długoterminowy, a także możliwość korzystania z parkingowej strefy VIP.
Zdjęć: 1  

Tragiczne wiadomości dla rządu Tuska »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie INTERIA.PL
Coraz większa przewaga PiS nad PO. W sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN partia Jarosława Kaczyńskiego ma 35 procent poparcia, a Platforma Obywatelska - 26 procent.

Znowu niepokojące prognozy »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie imgw
Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem, opadami deszczu i silnym wiatrem

Brakuje 25 mld złotych. Komu zabiorą? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Rząd szybko musi znaleźć 25 mld złotych. Zdaniem ekonomistów o tyle mniejsze - od zapisanych w ustawie będą w tym roku wpływy do budżetu.

Nieruchomości – Polska przed Szwecją »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Emmerson S.A.
Branżowy portal Global Property Guide informuje, że w ramach długoterminowych badań wybranych rynków zaobserwował największe wzrosty cen od czasów boomu przełomu 2006 i 2007 r. Wśród rynków wzrostowych znalazła się również… Polska.
Zdjęć: 1  

Wsparcie dla uczniów ZSE »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie zse
W Zespole Szkół Elektronicznych w Bolesławcu odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia egzaminów kwalifikacyjnych dla techników elektryków.
Zdjęć: 4  

ZUS czy OFE? »
Tekst opublikowany 2013-07-04, opracowanie Money.pl
Rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej przyszłości drugiego filaru. Zgodnie z zapowiedzią premiera Donalda Tuska, przedstawione w ubiegłym tygodniu trzy scenariusze dla OFE mają teraz trafić do konsultacji społecznych i dopiero po ich zakończeniu dowiemy się, co dalej będzie działo się z naszymi składkami.

Stopy w dół, co dalej z kredytami?  »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej znów obcięła stopy procentowe, jest więc szansa, że raty kredytów hipotecznych w złotych dalej będą się obniżać.

Ewakuacja portu lotniczego we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie sg
W Porcie Lotniczym zarządzono kolejną w tym roku ewakuację pasażerów i pracowników. Rano zauważono dwa niezidentyfikowane bagaże. Jeden na tarasie widokowym, drugi na terminalu ogólnodostępnym…
Zdjęć: 1  

Sensacyjna Warszawa Ghia »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL
Była druga połowa lat 50., okres politycznej odwilży, dzięki której Polakom uchylono nieco okna na niedostępny wcześniej Zachód, kiedy na fali zmian Fabryka Samochodów Osobowych na Żeraniu postanowiła zmodernizować produkowaną tam już od dłuższego czasu przestarzałą "Warszawę".
Zdjęć: 5  

Para gejów adoptowała, by wykorzystywać »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie INTERIA.PL/AFP
To przykład skrajnej deprawacji - tak australijska policja określiła sprawę 6-letniego chłopca adoptowanego przez parę homoseksualistów i wykorzystywanego seksualnie przez rodziców i inne osoby. O sprawie informuje agencja AFP.

Skrajna głupota zatrzymana »
Tekst opublikowany 2013-07-03, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego podczas kontroli osobowego busa, którym dzieci z miejscowych szkół miały jechać na wakacyjny obóz ujawnili, że kierowca jest nietrzeźwy.

Przygarnij przyjaciela »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie um
Jeżeli szukasz przyjaciela na całe życie, znajdziesz go w "Czasowej przechowalni bezdomnych psów" przy ul. Kościuszki 27 w Bolesławcu, na terenie firmy "Zieleń-Plan".
Zdjęć: 8  

Oświadczenie ws. finansowania partii »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie oto
W związku z zapowiedziami polityków Platformy Obywatelskiej wprowadzenia do Sejmu projektu dotyczącego likwidacji finansowania partii z budżetu, grupa organizacji pozarządowych...

Zabijają nas rachunki za media  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie Emmerson S.A.
Rachunki za media są bardzo dużym obciążeniem dla polskich rodzin.
Zdjęć: 2  

Wojewódzki Konkurs Recytatorski  »
Tekst opublikowany 2013-07-02, opracowanie sp
Pod tematem tegorocznego konkursu "Kiedy będę duży to..." kryły się dziecięce marzenia, plany na przyszłość, wypowiedziane czasem żartem, czasem z mądrą refleksją, zadumaniem. Patronat Honorowy nad Konkursem objęła małżonka prezydenta RP - Anna Komorowska.
Zdjęć: 3  

Peszek w Starym! »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie rtr
Monodram w wykonaniu Jana Peszka we wrześniu można będzie zobaczyć na scenie Teatru Starego w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

TAKTY w Görlitz »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie rtr
W Görlitz odbył się Trójnarodowy Festiwal Muzyki i Sztuki PAUZA na SZTUKĘ. Podczas festiwalu Teatr im. Gerharta Hauptmanna otworzył swoje drzwi na cały dzień, aby młodzi, zdolni artyści z Niemiec, Czech i Polski podzielili się swoimi pasjami przed międzynarodową publiką.
Zdjęć: 6  

Firmy padają coraz częściej »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie
Euler Hermes Collections, spółka z Grupy Allianz, dostawca raportów handlowych, na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego, zbadała sytuację polskich firm w czerwcu w kontekście bankructw.
Zdjęć: 1  

Co z tymi śmieciami? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Dominika Ziemkowska, Money.pl
1763 gminy podpisały umowy z firmami wywożącymi śmieci, 499 wybrało je w przetargach, ale jeszcze nie podpisały dokumentów, aż 195 jest w trakcie przetargów, a 22 nie podjęły nawet żadnych działań związanych z ich organizacją - tak wygląda stan wdrażania przez samorządy obowiązującej od dziś ustawy śmieciowej.

Cześki rozgromiły Pierożki »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Elżbieta Dec
Turniej Koszykówki Ulicznej o Puchar Prezydenta Miasta Bolesławca rozegrano na obiektach Miejskiego Zespółu Szkół nr 2 w Bolesławcu, ul. Jana Pawła II - „Orlik”. Oto wyniki
Zdjęć: 6  

Oto złote pary »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie um
W Pałacu Ślubów w Bolesławcu sześć par małżeńskich obchodziło złote gody.
Zdjęć: 4  

Kogo zaprosił Pan Prezydent?  »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie um
W bolesławieckiej sali kina Forum odbyła uroczystość „Pan Prezydent zaprasza”. Podczas uroczystości uczniowie szkół podstawnych oraz gimnazjalnych zostali uhonorowani nagrodami za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2012/13.
Zdjęć: 13  

Podsumowanie projektu „Regio Info” »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie um
W Bad Muskau (Niemcy) odbyło się spotkanie podsumowujące realizację projektu „Regio Info – dwujęzyczny system informacji pasażerskiej w publicznym transporcie zbiorowym”.
Zdjęć: 3  

Seniorzy podziałali »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie um
Bolesławiecka Rada do spraw Seniorów podsumowała mijającą kadencję 2011-2013.
Zdjęć: 1  

Mieszkanie dla młodych - jednak rozczarowanie? »
Tekst opublikowany 2013-07-01, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
W połowie maja Rada Ministrów przyjęła projekt Ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych wprowadzającą tzw. program „Mieszkanie dla młodych”. Obecnie projekt ustawy trafił do Sejmu.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl