Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 79 informacji. Wszystkie poniżej.

Pożegnanie XXVIII zmiany KFOR »
Tekst opublikowany 2013-04-30, opracowanie Kpt. Remigiusz Kwieciński/fot. plut. Jacek Kielmas
W 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu pożegnano żołnierzy XXVIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR. Za kilkanaście dni rozpoczną realizację zadań w Kosowie.
Zdjęć: 26  

Lekkoatletyczne zmagania zakończone »
Tekst opublikowany 2013-04-30, opracowanie Jerzy Stanik
Na stadionie miejskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym.
Zdjęć: 18  

Słowiański wieczór operowy »
Tekst opublikowany 2013-04-27, opracowanie TS
Sonotrio Ensemble z nowym projektem MUSICA SLAVICA ponownie w Bolesławcu.
Zdjęć: 3  

Przeglad talentów  »
Tekst opublikowany 2013-04-27, opracowanie mdk
Drugi dzień przeglądu przeznaczony był dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych W tej grupie wiekowej wystąpiły cztery zespoły. Grupy wokalne oceniała komisja konkursowa w składzie: Wojciech Szajwaj - przewodniczący, Barbara Lendzian i Agata Pińczuk - Burdzy.
Zdjęć: 4  

Przegląd młodych talentów »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie mdk
W Teatrze Starym w Bolesławcu odbył się po raz pierwszy Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Wokalnych. Jego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego.
Zdjęć: 17  

Leć nie tylko na majówkę  »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie oto
Gorąca Kreta i Malta, a może zjawiskowy Rzym lub Barcelona? Podpowiadamy, gdzie w tym roku lecieć na przedłużony weekend – niekoniecznie majowy – z Wrocławia. Z letnią siatką połączeń wrocławskiego lotniska wybór miejsc jest niemal nieograniczony, wszędzie dotrzemy szybko, wygodnie, a korzystając z oferty tanich linii – za przystępną cenę.
Zdjęć: 1  

Upada biuro podróży – nikt ci nie pomoże »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie Piotr Kaszuwara, Money.pl
Sytuacja w branży turystycznej jest dużo gorsza niż rok temu, kiedy upadało Sky Club czy Triada. W tym roku, jeśli zbankrutuje biuro podróży, nikt nie zapewni podróżnym powrotu do kraju.

Gospodarka - koniec złudzeń »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Maciej Czujko, Money.pl
Wzrost sprzedaży detalicznej w okolicach zera, produkcja przemysłowa na wyraźnym minusie, PMI poniżej 50. Nawet ministerstwo finansów skapitulowało w optymizmie i redukuje prognozę PKB na rok 2013. To wszystko oznacza, że raczej nie odbijemy od dołka w drugiej połowie roku.

Dług publiczny spadł przez manipulację? »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dług publiczny Polski wzrósł w ubiegłym roku o ponad 25 miliardów złotych. Mimo tego rząd mówi o sukcesie, bo zmniejszyliśmy zagrożenie w postaci przekroczenia 55-procentowego progu w relacji długu do PKB. Jak to możliwe? - Przez manipulację - odpowiada krótko prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów.

Mieli chronić - kradli »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie pol
Policjanci z Kruszyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież blach z zakładu pracy, w którym byli ochroniarzami.
Zdjęć: 2  

Płatny parking przy ul. Gdańskiej »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie um
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławcu informuje, że od 22 kwietnia 2013 r. parking przy ul. Gdańskiej zostaje przekształcony na parking płatny niestrzeżony.

Wspólne schronisko dla zwierząt  »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie um
Miasto Bolesławiec przystąpi do Związku Gmin „Kwisa” z siedzibą w Lubaniu w celu wspólnego prowadzenie schroniska dla zwierząt.
Zdjęć: 1  

Będzie Uniwersytet Dziecięcy  »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie um
W Bolesławcu trwają przygotowania do utworzenia Uniwersytetu Dziecięcego. To idea, która w Europie i na świecie staje się coraz bardziej popularna.
Zdjęć: 2  

Najlepsi teleinformatycy w Ubedzie »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Pierwsza grupa uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych im I. Domeyki w Bolesławcu (technicy teleinformatyce) odbywają swoją praktykę miesięczną w hiszpańskim mieście Ubeda (Andaluzja).
Zdjęć: 12  

Co wywołuje deja vu? »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Czy deja vu jest zjawiskiem paranormalnym, pamięcią z poprzedniego życia, a może efektem telepatii? Niezupełnie.

Najmłodsi tancerze w Starym »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie ts
Co roku 29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzieci i młodzież pracowni tańca współczesnego i nowoczesnego Anny Leśniewskiej postanowili zaakcentować ten dzień.
Zdjęć: 3  

Nożna dziewcząt »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie Jerzy Stanik
Na boisku „ORLIK” w Nowogrodźcu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt.
Zdjęć: 9  

Majówka na Twierdzy w Srebrnej Górze »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie oto
Majowy długi weekend zwykle spędzamy grillując leniwie na działce. Jednak codzienne pieczenie kiełbasek niektórym może się wydawać nieco monotonne. Jeśli więc jesteście ciekawi nowych wrażeń…
Zdjęć: 1  

Miejsce obsługi paliwowych złodziei »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie pol
Policjanci z Kruszyna złapali na gorącym uczynku dwóch kierowców samochodów ciężarowych podczas kradzieży paliwa z baków swoich pojazdów służbowych.
Zdjęć: 4  

Promile na mopliku »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę.
Zdjęć: 1  

Ludzie lubią mieć w Starym »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Tomek Wachnowski - autor, wykonawca piosenek, gitarzysta i kompozytor. Pochodzi z Bolesławca. Bywa w różnych miejscach i z różnymi ludźmi.
Zdjęć: 2  

Ile rząd wyciągnie ze spółek? »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Pieniądze zostaną przejedzone. Dlaczego? Ponieważ gabinet Donalda Tuska przyjął absolutnie nierealną prognozę wzrostu gospodarczego - pisze portal Money.pl. Poza tym politykom zależy głównie na opinii inwestorów zagranicznych i Unii Europejskiej.

Amatorzy pod siatką »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie Elżbieta Dec
W sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Bolesławcu rozegrano mecze Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. Pozniżej prezentujemy wyniki tych zaciętych starć.
Zdjęć: 2  

Światowe gwiazdy na Gitarowym Rekordzie Guinnessa  »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie oto
Tegoroczna edycja wrocławskiego Gitarowego Rekordu Guinnessa to zamiast jednej gwiazdy, wielu wspaniałych gitarzystów z całego świata, którzy pomogą w biciu gitarowego rekordu (w ubiegłym roku - 7273 gitary).
Zdjęć: 1  

Saperzy na złomowisku »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Żandarmeria Wojskowa ujawniła niewybuchy na jednym ze złomowisk w Osiecznicy.
Zdjęć: 2  

Komisarz Lew w Tomisławiu i Modłej  »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Policjantki Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w towarzystwie Komisarza Lwa spotkały się z uczniami najmłodszych klas szkół podstawowych w Tomisławiu i Modłej.
Zdjęć: 3  

Czyścił sklepowe kasy »
Tekst opublikowany 2013-04-21, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego włamania i kradzieże gotówki pozostawionej w kasach sklepowych.

Zachodni Obszar Integracji »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie um
Prezydent Bolesławca Piotr Roman podpisał porozumienie z Edwardem Szczerbieniem - prezesem stowarzyszenia Południowo-Zachodniego Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze”.
Zdjęć: 2  

Piłka nożna - wyniki »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie Elżbieta Dec
Na stadionie „ORLIK” Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2 w Bolesławcu, ul. Jana Pawła II rozegrano Mistrzostwa Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej.
Zdjęć: 5  

Fedra (Anna Skubik) w Starym »
Tekst opublikowany 2013-04-20, opracowanie TS
Ten żywioł szaleje w kobiecie i tym żywiołem jest kobieta. Zatracająca się w nim tak samo, jak on się w niej zatracił i… odnalazł jeszcze większy wigor.
Zdjęć: 4  

Błyskawicznie rośnie deficyt - brakuje już 13 mld »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do kasy państwa wpływa mniej podatków i opłat. W błyskawicznym tempie rośnie więc deficyt budżetowy, który po trzech miesiącach tego roku sięgał już blisko 25 mld zł - pisze portal Money.pl. To ponad 68 proc. tegorocznego limitu zapisanego w ustawie budżetowej.

Zagrają dla Celiny »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie oto
26 kwietnia (w piątek) o godzinie 19.00 w Teatrze Starym rozpocznie się koncert zespołu „Combo” działającego przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Lekkie Tornistry w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie FR
Uczniowie SP nr 2 w Bolesławcu będą mogli korzystać z nowych szafek szkolnych. Wyposażenie ufundowane przez Fundację Rosa umożliwi dzieciom pozostawienie w nich książek i przyborów, odciążając w ten sposób kręgosłupy najmłodszych.
Zdjęć: 10  

Trzech pijanych, 40 mandatów »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie pol
Policjanci ruchu drogowego bolesławieckiej komendy prowadzili krajowe działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze skontrolowali 60 pojazdów na drogach powiatu.

Kto za to odpowiada »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie um
W Bolesławcu trwa sprzątnie i naprawa dróg po zimie. Warto więc przypomnieć, iż do zadań zarządcy drogi należy m.in. zarówno utrzymywanie jej nawierzchni, jak i chodników.
Zdjęć: 1  

Ballada o Wołyniu w Starym »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie TS
Teatr Nie Teraz pokaże spektakl „Ballada o Wołyniu”. Przedstawienie zdobyło uznanie krytyków i zostało uznane przez opiniotwórczy miesięcznik „Teatr” za jedno z najciekawszych zdarzeń teatralnych.
Zdjęć: 3  

Muzyka przenikała »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie rtr
W Teatrze Starym odbył się koncert „Muzyka, która mnie przenika”. Zaprezentowały się na nim dwie grupy wokalne MDK „Błękitne nutki” i „Sound” oraz uczniowie z klasy keyboardu.
Zdjęć: 7  

Maluchy wsparły Szpikoladę »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie rtr
Podczas tegorocznej edycji Szpikolady - pod hasłem "daj nadzieję na nowe życie" zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy zajęć pracowni tańca współczesnego i nowoczesnego Anny Leśniewskiej.
Zdjęć: 4  

42 włamania w dziewięć dni  »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków, którzy są podejrzani o szereg włamań do altanek ogrodowych. W ciągu 9 dni od Wielkiej Soboty włamywali się aż 42 razy.

Zdobył indeks Wyższej Szkoły Policji »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pol
W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Karol Nowak - uczeń klasy maturalnej I LO dostał się do finałowej 15-ki.
Zdjęć: 2  

Zemsta na kuratorze »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, który porysował karoserię samochodu powodując straty o wartości 3000 złotych.

Trafnie wytypowali złodzieja »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pol
Trafne typowanie oraz współpraca funkcjonariuszy komisariatów policji w Kruszynie i Nowogrodźcu pozwoliły na szybkie ujęcie złodzieja i odzyskanie skradzionego laptopa.
Zdjęć: 2  

Wygrali rowery »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie pol
Uczniowie szkoły podstawowej z Gierałtowa i gimnazjum z Gromadki tegorocznymi laureatami turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Zdjęć: 10  

Huberta Bonina droga do wolności »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie Zdzisław Abramowicz/ fot. Muzeum Stutthof
Znany bolesławiecki harcmistrz, Honorowy Mieszkaniec naszego miasta Ś.P. Hubert Bonin już na długo przed wybuchem drugiej wojny światowej był niezwykle aktywnym członkiem, a później instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego…
Zdjęć: 4  

Raport - Produkty dla niemowląt »
Tekst opublikowany 2013-04-16, opracowanie MR

Niezwykła podróż w Starym »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie TS
W Teatrze Starym mogliśmy wspólnie z uczestnikami zajęć pracowni tańca współczesnego Anny Leśniewskiej udać się w niezwykłą podróż , która odkrywała tajemnice ludzkich uczuć.
Zdjęć: 9  

Kim jest polski dłużnik? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Statystyczny polski dłużnik ma 44 lata, niespłacony dług w wysokości 4,7 tys. zł i najczęściej jest zodiakalnym Bykiem. Tak wynika z danych Grupy KRUK, największej firmy zarządzającej wierzytelnościami w Polsce.

A co Ty zrobiłeś dla swojego kredytu? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Najniższe stopy procentowe w historii spowodowały obniżenie kosztów kredytów spłacanych w złotych. Rada Polityki Pieniężnej ulżyła kredytobiorcom, pytanie czy oni sami mogą jeszcze coś zrobić, żeby zmniejszyć swoje miesięczne obciążenie?

Jakie szanse na kredyt dla firm? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie rtr
Tylko w grudniu upadłość ogłosiło w Polsce 80 firm. To o 27,0% więcej, niż w grudniu 2011 r. W całym 2012 roku w Polsce upadło 877 przedsiębiorstw. W 2013 roku ta liczba z pewnością będzie znacznie większa - jest szacowana na ponad 1300*. Czy to znaczy, że mając firmę, w 2013 roku kredytu nie dostaniemy? Jak to wygląda na Dolnym Śląsku?

Janikowski pisze do Tuska »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Damian Janikowski
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie Damian Janikowski wysłał petycję do premiera Donalda Tuska, w której prosi o wsparcie inicjatywy mającej na celu przeciwstawienie się propozycji usunięcia zapasów z programu igrzysk.

Sondaż Homo Homini – PiS przed PO, Kalisz zabiera PO »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie
Niższe podatki, tańsze przedszkola, klarowniejsze rozliczanie księży, czy wsparcie młodych przy kupnie mieszkania. Donald Tusk i jego urzędnicy naobiecywali Polakom bardzo dużo i jak na razie - pisze portal Money.pl - nie widać szans na to, by wywiązali się z tych deklaracji.

Wyniki „dwójek” siatkarskich »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej SP Świętoszów (dziewczęta) i SP Żeliszów (chłopcy) rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce „dwójkami”.
Zdjęć: 18  

Największa IKEA w kraju »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie oto
8 maja otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław. Jego powierzchnia to 37 705 m kw. – prawie tyle mierzy wrocławski Rynek. Do tej pory IKEA Wrocław była najmniejszym sklepem IKEA. Od 8 maja Wrocław będzie miał największy sklep IKEA w kraju.
Zdjęć: 10  

Bez wizy do USA? »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Polityka wizowa UE powinna zdaniem europosłów opierać się na zasadzie wzajemności, czyli: wymagasz od nas wizy - my też będziemy od ciebie jej żądać. Nowe zasady właśnie zostały przegłosowane w Komisji ds. Wolności Obywatelskich (LIBE), teraz czekają na ostateczną aprobatę państw członkowskich (Rady).

Narkotykowa miniplantacja w Kruszynie »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i uprawę marihuany. Zabezpieczyli ponad 700 porcji tego środka odurzającego i 84 krzaki konopi indyjskiej o wysokości od 10 do 50 cm.
Zdjęć: 1  

Kolej igra z życiem pasażerów »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie Andrzej Zwoliński/Money.pl
Linie kolejowe, rozjazdy i stacje są w złym stanie - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. 60 proc. linii kolejowych i 30 proc. rozjazdów funkcjonuje tylko pod warunkiem, że przejeżdżające po nich pociągi znacznie zwalniają. Zamiast zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, używane są procedury awaryjne o najmniejszym stopniu ochrony przed wypadkami, na przykład tak zwane sygnały zastępcze. Jeśli już jakiekolwiek kontrole stanu technicznego są przeprowadzane, to realizacja zaleceń przeciąga się nawet do 1,5 roku. Z kontroli Izby wynika też, że awarie PKP PLK usuwa nawet po dwóch latach od zgłoszenia!

Oto matematycy »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie um
Drużyna Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu znalazła się wśród najlepszych zespołów matematycznych województwa, a Kasia Strojek otrzymała tytuł Finalistki Ligi Matematycznej 2013.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z pisarką »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie um
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza uczniów klas młodszych wraz z opiekunami na spotkanie z niezwykłą pisarką i ilustratorką Edytą Zarębską w czwartek – 11 kwietnia – początek o godz. 11.
Zdjęć: 1  

Obchodzili „roczek” w Domu Seniora »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie um
Dom Pomocy Społecznej w Bolesławcu, popularnie zwany Domem Seniora odchodził pierwsze urodziny.
Zdjęć: 4  

Zobacz zdjęcia z I edycji XXLMotoShoot »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie oto
Pierwsza edycja imprezy XXLMotoShoot, za nami. Nowa na polskim rynku platforma XXLSTOCK.COM zaprosiła fotografów na warsztaty i sesję fotograficzną łączącą świat mody z motoryzacją.
Zdjęć: 16  

Seryjny włamywacz działkowy »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o co najmniej 16 włamań do altanek ogrodowych. Funkcjonariusze odzyskali wiele skradzionych przedmiotów: rowery, elektronarzędzia, narzędzia ogrodnicze…
Zdjęć: 4  

Sikorski zagrał naszą ceramiką »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie rtr
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podarował szefowej unijnej dyplomacji baronessie Catherine Ashton dwa imbryki i zestaw filiżanek z naszych zakładów ceramicznych.
Zdjęć: 2  

Adele, George Michael, Beyonce w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie ts
W czasie koncertu w wykonaniu grup wokalnych MDK „Sound” i „Błękitne nutki”, w wykonaniu uczniów usłyszymy znane hity.
Zdjęć: 1  

Koncert muzyki barokowej »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie ts
Najbliższy koncert w Teatrze Starym odbędzie się pod znakiem klawesynu. W sobotni wieczór prawdziwa perełka dla konesrów muzyki dawnej.
Zdjęć: 1  

Deklaracje „śmieciowe” – odpowiedzi na pytania »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie um
W Bolesławcu już 8 tys. osób złożyło deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Zdjęć: 1  

Nowogrodziec trafi do Księgi Guinessa? »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie rtr
W czerwcu na rynku w Nowogrodźcu stanie największy garniec świata. Będzie miał wysokość 330 cm. Teraz największy garniec stoi w Korei Pd. i mierzy 223 cm.
Zdjęć: 6  

Teraz uderzy woda? »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie IMGW
IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed gwałtownymi roztopami spowodowanymi opadami deszczu i rosnącą temperaturą.
Zdjęć: 1  

Policjant - smarytanin »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Policjant z bolesławieckiej komendy powiatowej uratował życie 79 – letniej kobiecie. Funkcjonariusz podjął interwencję w nocy, po tym, jak usłyszał odgłosy dobiegające z jednego z sąsiednich mieszkań.

Bestialsko zabili psa  »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom podejrzanym za bestialskie zabicie psa, który miał podjadać karmę psa sąsiada i zagryzać kury.

Żołnierskie groby »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie Jan Żuralski/Z. Abramowicz
Kiedy 30 maja 1945 roku w Bolesławcu pojawiła się osiemnastoosobowa polska administracja, zorganizowana wokół Pełnomocnika Rządu RP na okręg nr 36, zastała miasto przepełnione głównie ludnością rosyjską…

Debata o ekorozwoju »
Tekst opublikowany 2013-04-07, opracowanie rtr
W Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir uczennice klasy II - Daria Chłopicka i Adrianna Gabrych pod opieką Anny Gorzkowicz przeprowadziły debatę pod tytułem: „Jak dbamy o ekorozwój w naszym otoczeniu”.
Zdjęć: 2  

Uwaga: abolicja w ZUS  »
Tekst opublikowany 2013-04-06, opracowanie um
10 kwietnia o godz. 10.00 odbędzie się szkolenie „Abolicja dla płatników składek”.
Zdjęć: 1  

Wojna w Korei – konsekwencje dla Polski »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie Damian Słomski/Money.pl
Panika na giełdach, osłabienie złotego i rekordowo droga ropa naftowa. Spełnienie gróźb Korei Północnej z pewnością wywołałby ogromne zamieszanie na rynkach.

Zaprojektuj nowe logo lotniska  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie oto
Nowe logo wrocławskiego lotniska zobaczą miliony osób z Europy, a nawet świata. Jego autor zyska uznanie, ale i 7 tysięcy złotych nagrody. Właśnie rusza otwarty konkurs na nowy znak graficzny Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sobotni koncert Poeticonu »
Tekst opublikowany 2013-04-03, opracowanie bok
Tematem przewodnim muzycznej podróży, na którą tym razem zabiorą nas młodzi twórcy będzie Kraina snów - Drogowskazy życia.
Zdjęć: 1  

Sypnie śniegiem intensywnie »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na obszarze województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Wygraj plac zabaw dla Bolesławca »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie inma
8 kwietnia ruszy IV edycja, organizowanego przez Fundację Muszkieterów plebiscytu „Zagłosuj na Swoje Miasto”. Mieszkańcy 171 miejscowości, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché, wybiorą dwie lokalizacje dla kolejnych placów zabaw Muszkieterów.
Zdjęć: 2  

Pomagał i kradł »
Tekst opublikowany 2013-04-01, opracowanie pol
Policjanci odzyskali elektronarzędzia i ustalili nieletniego sprawcę kradzieży.
Zdjęć: 1  

Z kopalni ukradli… drzwi »
Tekst opublikowany 2013-04-01, opracowanie pol
Policjanci z Kruszyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież drzwi z obiektów należących do jednej z kopalni. Zatrzymani to, mieszkańcy gminy Warta Bolesławiecka w wieku 43 i 50-lat.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Środa 30 listopada 2022
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl