Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 128 informacji. Wszystkie poniżej.

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11.
Zdjęć: 1  

Dokąd polecimy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
Dla spragnionych słońca - Kreta, Malta, Malaga, dla wielbicieli szybkich city-breaków - Paryż, Wenecja, Rzym. Na wakacje Sycylia, Sardynia, Portugalia, Chorwacja. Od 31 marca nowy rozkład lotów.
Zdjęć: 1  

Dzieci gwiazdami Teatru Starego »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie mdk
W Teatrze Starym obchodzono Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto na stałe wpisało się już w kalendarz imprez bolesławieckiego MDK.
Zdjęć: 5  

Składanie deklaracji „śmieciowych” – przedłużone »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie um
Urząd Miasta Bolesławiec informuje, że ze względu na okres świąteczny DEKLARACJE O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI można składać również w kwietniu 2013 r.

Obniżają detaliczne ceny energii. Węgrzy.  »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie Andrzej Sadecki /www.osw.waw.pl
Na Węgrzech narasta konflikt między rządem Viktora Orbána, a koncernami energetycznymi. Rząd wymusił na nich z początkiem 2013 roku obniżkę cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Ojciec Joachim trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy na szkodę duchownych różnych parafii na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Rozbijali kościelne skarbonki »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o okradanie kościołów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Ich łupem padały kilkusetzłotowe kwoty z kościelnych skarbonek.
Zdjęć: 1  

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi  »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie um
Radni przyjęli Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta.
Zdjęć: 1  

Powstanie centrum handlowo-rekreacyjne? »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie um
Rada Miasta Bolesławiec uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu zlokalizowanego przy ulicy T. Kościuszki.
Zdjęć: 1  

Miasto dołoży województwu »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie um
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Województwa Dolnośląskiego. Dotyczy ona budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic: Łokietka-Garncarska-Gdańska- Kubika.
Zdjęć: 1  

Powstaje Zachodni Obszar Integracji »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie um
Jest zgoda na przystąpienie do Porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju społeczno – gospodarczego. Łatwiej będzie o środki unijne.
Zdjęć: 1  

Oto mistrzynie i mistrzowie powiatu »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej I LO rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Poniżej wyniki i fotorelacja.
Zdjęć: 16  

Finał strefy w mini siatkówce »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Marek Kachniarz
W sali SP Smolnik rozegrano Finały Strefy Jeleniogórskiej w Mini Siatkówce 3-ki Chłopców.
Zdjęć: 20  

Emigrują już rodziny naszych polityków »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Politykom przestali wierzyć nawet ich bliscy. Rodzina Jacka Żalka, synowie Ryszarda Czarneckiego czy Tadeusza Cymańskiego nie uwierzyli, że Polska jest zieloną wyspą w morzu kryzysu, który trapi Europę. Nie czekali, aż ktoś zreformuje kraj. Wyjechali za chlebem za granicę i zarabiają tam lepiej niż w kraju" - donosi "Fakt".

Tajemnica grobu Iwana Nerki »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Zdzisław Abramowicz
U schyłku zimy topniejący śnieg powoli odsłania połacie jagodników, a nasączone nadmiarem wody łąki tudzież pola stają się grząskie i zdradliwe. Nim wspomagane promieniami słońca ciepłe tchnienia wiatru osuszą błotniste nawierzchnie, nawet piesza wędrówka rozmiękłymi traktami sprawia wiele przykrych niespodzianek.
Zdjęć: 1  

Uczniowie ZSE w konkursach religijnych »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie rtr
Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej zaprosił uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Diecezji Legnickiej do udziału w konkursach: plastycznym, literackim i multimedialnym oraz w XXIII Olimpiadzie Teologii Katolickiej.
Zdjęć: 9  

Nasi ludzie na targach CEBIT Hannover 2013 »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Mateusz Szymański, kl. 3E
Uczniowie ZSE uczestniczyli w międzynarodowych targach informatyczno-telekomunikacyjnych CEBIT Hannover 2013. Poniżej prezentujemy ich wrażenia.
Zdjęć: 12  

Policjanci nie odpuścili »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie pol
Ostatnio bolesławieccy policjanci odzyskali laptopa, na którym policja niemiecka postawiła przysłowiowy krzyżyk. Tym razem odnaleźli formy ceramiczne skradzione… 9 lat temu.
Zdjęć: 2  

Zamożne, niezależne, dojrzałe i… zakażone »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
W Polsce rośnie odsetek osób, u których HIV wykrywany jest powyżej 50 roku życia. Wiele z nich to zamożne kobiety, które nigdy nie uważały się za potencjalnie zagrożone wirusem.

Wyniki ręcznej gimnazjów »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej Gimnazjum 1 w Bolesławcu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Poniżej wyniki.
Zdjęć: 13  

Prezydent zaprasza do biegu na 10 km »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie (info MOSiR)
W zawodach, które odbędą się w dniu 13 maja w Nogent-sur-Marne (Francja), mogą wystartować osoby pełnoletnie - zarówno amatorzy, jak i zawodnicy z licencjami sportowymi.
Zdjęć: 1  

Marzysz o firmie? Jest kasa »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.

Kiedy runie wielka płyta? »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Emmerson S.A.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w technologii wielkiej płyty.

Tysiące mandatów nieważnych! »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie INTERIA.PL
Jak podało radio Tok FM, mandat wystawiony przez policjanta na podstawie wskazań z radaru Iskra-1 zakwestionował sąd w Sierpcu. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że część radarów tego typu, zamontowanych w radiowozach Alfa Romeo 159, działa nielegalnie!

Międzynarodowy Dzień Teatru  »
Tekst opublikowany 2013-03-24, opracowanie (MDK)
W środę 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Takie święto musiało znaleźć dla siebie miejsce w naszym Teatrze Starym.
Zdjęć: 1  

Goście „wyczyścili” kredens »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież blisko 12 tys. złotych. Doszło do niej podczas spotkania towarzyskiego w jednym z mieszkań w Bolesławcu.

Powitanie słońca - wystawa grafiki  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Grafiki z cyklu „Powitanie Słońca” to najnowsze prace Artura Golińskiego, które powstały w roku 2012. Znacznie odbiegają od wcześniejszych. Artysta zrezygnował z technik druku wklęsłego na rzecz linorytu.
Zdjęć: 1  

Aerobik dla najmłodszych »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie bok
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na dodatkowe, bezpłatne zajęcia aerobiku dla dzieci. W zajęciach dla najmłodszych uczestniczyć mogą również rodzice.
Zdjęć: 1  

Laureaci marcowych konkursów muzycznych »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie DS
W Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego odbył się I Konkurs na Utwór Kompozytora Polskiego.
Zdjęć: 3  

Efektowna sesja sportów amerykańskich »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej na Stadionie Miejskim.

Poetyckie eliminacje w Starym »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie mdk
W Teatrze Starym odbyły się eliminacje rejonowe 58 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie udział wzięło 17 uczestników w kategorii recytacja i 8 w kategorii poezja śpiewana.
Zdjęć: 1  

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Zdjęć: 1  

Rząd sięgnie po OFE i podniesie podatki »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Łukasz Pałka, Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Przez pierwsze dwa miesiące tego roku rząd wydał już z kasy państwa 21,7 miliarda złotych więcej niż zarobił. Oznacza to, że wykorzystał już ponad 60 procent planowanego na cały rok deficytu budżetowego.

Dolnośląscy kierowcy zbyt często okradani »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w woj. dolnośląskim zagrożenie kradzieżą jest znacznie większe niż średnia krajowa i w tej niechlubnej kategorii ustępuje tylko woj. łódzkiemu! Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed utratą auta?
Zdjęć: 1  

XXXV sesja Rady Miasta Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 27 marca 2013 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się XXXV sesja Rady Miasta Bolesławiec

Wokół Wielkanocnej Palmy »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie BOK-MCC
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach tworzenia tradycyjnej Palmy Wielkanocnej.
Zdjęć: 1  

Maluchy przywitały wiosnę »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie um
W Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 7 z oddziałami integracyjnymi przedszkolaki przywitały wiosnę.
Zdjęć: 2  

Handlowali ludźmi  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie pol
Policjanci CBŚ i KWP we Wrocławiu zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii.

viaAUTO - totalna inwigilacja kierowców? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz,Tomasz Sąsiada, Money.pl
Zamiast bramek do pobierania opłat za przejazd autostradą elektroniczny system automatycznie naliczający należność? Przejazd bez zatrzymywania się, stania w kolejce do zapłaty, ale za to w zamian za wykupienie specjalnego urządzenia za ponad sto złotych?

Wyniki siatkówki „trójkami” »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Jerzy Stanik
W Kraśniku Dolnym i w Gromadce rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce „Trójkami”. Poniżej prezentujemy wyniki.
Zdjęć: 20  

Czy Rosja uratuje Cypr? »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Ośrodek Studiów Wschodnich
19 marca cypryjski parlament odrzucił przedstawione trzy dni wcześniej warunki porozumienia Eurogrupy (organu zrzeszającego ministrów finansów krajów członkowskich strefy euro) z rządem Cypru o pomocy finansowej UE i MFW w wysokości 10 mld euro pod warunkiem zgody cypryjskich władz na jednorazowe opodatkowanie wkładów zdeponowanych w ich bankach.

Wysyp mandatów »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
56 mandatów i 7 pouczeń dla pieszych to efekt wtorkowych działań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Nowy komendant dolnośląskiej policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę.
Zdjęć: 1  

Tradycje mieszkańców Ziemi Bolesławieckiej w Muzeum »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie mcc
Muzeum Ceramiki oraz fundacja Ważka zapraszają na wystawę „Prze-twórcy ludowi. Różnorodność tradycji mieszkańców Ziemi Bolesławieckiej po 1945 r.”. Otwarcie odbędzie się 22 marca o godz. 17 w budynku przy ul. Kutuzowa 14.
Zdjęć: 5  

Lewiatan przeciwko zmianom prawa pracy »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie rtr
Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

Niemcy umorzyli, Polacy odzyskali »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Do Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu przyjechał obywatel Niemiec, żeby podziękować funkcjonariuszom za zaangażowanie i odzyskanie skradzionego laptopa.
Zdjęć: 1  

Nowa Poradnia  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie sp
Już od kilku tygodni możemy cieszyć nową Publiczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bolesławcu. Mowa o przestronnej i słonecznej siedzibie przy ul. Tyrankiewiczów.
Zdjęć: 2  

Siła barwnych bolesławieckich mitów »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Jak dalece krążące wśród niektórych mieszkańców Bolesławca barwne mity - dotyczące nadal rozbudzających wyobraźnię tajemnic czasu minionego - odpowiadają rzeczywistości?
Zdjęć: 2  

Polecimy z Wrocławia do Zadaru  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie oto
Linie Lotnicze Eurolot poszerzają ofertę połączeń z Wrocławia i uruchamiają kolejną międzynarodową trasę. Od 13 czerwca z wrocławskiego lotniska polecimy bezpośrednio do Zadaru w Chorwacji.
Zdjęć: 1  

II Turniej o Puchar Dyrektora ZSE w koszykówce »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie zse
Bolesławieccy gimnazjaliści wzięli udział w II Turnieju o Puchar Dyrektora w koszykówce chłopców. Zawody odbyły się w sali sportowej ZSE.
Zdjęć: 3  

Polska drugim Cyprem? Raczej nie »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Bankier.pl
Trwa zamieszanie wokół pomocy finansowej dla Cypru i związanego z nim opodatkowania depozytów. W świecie finansów to bez wątpienia wydarzenie roku.

Odpowiedzą za włamania do altanek  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg włamań. Kradli elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodowy.
Zdjęć: 1  

II tom Encyklopedii Solidarności »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie gim2
Dzisiaj w Gimnazjum Samorządowym nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir odbedzie się spotkanie promujące II tom Encyklopedii Solidarności.
Zdjęć: 1  

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie SON
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2009 roku organizuje akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Przygotowujemy paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
Zdjęć: 2  

Warsztaty wielkanocne w Muzeum Ceramiki »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie mc
Już 22 marca Muzeum Ceramiki zaprasza na warsztaty zdobienia pisanek i tworzenia palm wielkanocnych. Pokazy odbędą się w godz. od 10.00 do 16.00 w budynku przy ul. Mickiewicza 13.
Zdjęć: 7  

Wiosenne koncertowanie w PSM »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie psm
Wiele się dzieje w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego w Bolesławcu. 8 marca odbył się Poranek Muzyczny dla szkół bolesławieckich z okazji "Dnia Kobiet", 14 marca koncertowaliśmy dla Klubu Nauczycielskiego "Carpe Diem".
Zdjęć: 1  

Po Lodowych Igrzyskach »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie MOSiR
Na boleslawickim lodowisku MOSiR zorganizował LODOWE IGRZYSKA. Rozegrano cztery konkurencje.
Zdjęć: 5  

Recytowali najlepsi »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie mdk
W Teatrze Starym w Bolesławcu odbyły się eliminacje powiatowe XVIII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”.
Zdjęć: 7  

NOWA AMERIKA w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2013-03-17, opracowanie rtr
Artysta Michael Kurzwelly w zabawny sposób zaprezentuje Nową Amerikę z jej stolicą Słubfurtem i wykorzystując kilka zaskakujących przykładów pokaże jak sami możemy tworzyć nowe konstrukcje rzeczywistości.
Zdjęć: 3  

Szchowe starcia - wyniki »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Jerzy Stanik
W siedzibie PCEiKK w Bolesławcu rozegrano Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych.
Zdjęć: 18  

Czwórka najlepsza w siatce „czwórkami” »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej SP 4 Bolesławiec rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce „Czwórkami” Chłopców. Poniżej wyniki.
Zdjęć: 13  

Wokół Wielkanocnej Palmy »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie bok
Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach tworzenia tradycyjnej Palmy Wielkanocnej.
Zdjęć: 1  

Poślizgamy się dłużej »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu informuje, że kryte sztuczne lodowisko otwarte będzie prawie do końca marca.

Uwaga. VAT do 24 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Money.pl
- To kolejna obietnica, która nie zostanie spełniona - tak zapowiedź rządu o obniżeniu stawek podatku VAT komentuje w rozmowie z Money.pl ekspert podatkowy, były wiceminister finansów, twórca ustawy o podatku VAT Witold Modzelewski.

Nowy powiat na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
Władze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski.

Stolica Apostolska na minusie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Benedykt XVI nie zostawił kardynałowi Jorge'owi Bergoglio kwitnącego gospodarstwa. W budżecie Stolicy Apostolskiej brakuje bowiem prawie 15 mln euro.

Kto wspiera BOK? »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie bok
Bolesławiecki Ośrodek Kultury od lat pozyskuje zewnętrzne środki krajowe i unijne na organizację wydarzeń kulturalnych. Obecnie otrzymał dofinansownaie na trzy przedsięwzięcia.
Zdjęć: 5  

„Baczyński” w Kinie Forum. Rozmowa z reżyserem »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie bok
Film „Baczyński” to wielowarstwowa filmowa podróż przez życie i wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - legendarnego poety i żołnierza, który zginął w Powstaniu Warszawskim.
Zdjęć: 5  

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Szanowni Państwo. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla uczennicy klasy I naszej szkoły, Ani Piechaczyk oraz jej rodziny.

Czy opłaty za śmieci wyczyszczą nasze portfele? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Emmerson S.A.
Po 1 lipca br. gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.

Kardynał Peter Turkson z Ghany faworytem  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Zakończono sondaż na stronie www.papa2103.it, w którym internauci mieli możliwość wskazać preferowanego kandydata na papieża oraz najważniejsze wyzwanie nadchodzącego pontyfikatu.

Wspomnienia Wasilija Masztalera »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Druga wojna – najstraszliwsza z militarnych zawieruch, jakie dotknęły ludzkość – we wspomnieniach tych, którzy przeżyli jej koszmar powraca widmem tragicznych doświadczeń, śmierci, cierpienia. Bywa też inaczej...
Zdjęć: 2  

Będziemy rajem dla złodziei »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie INTERIA.PL/Newseria
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń, które przewidują, że wykroczeniem będzie kradzież rzeczy o wartości do 1 tys. zł. Obecnie już kradzież 250 zł jest traktowana jako przestępstwo.

Oddaj głos na MZS nr 3 »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Miejski Zespół Szkół nr 3 w Bolesławcu bierze udział w konkursie, wrocławskiej Fundacji ROSA. Celem jest pomoc Fundacji w wyborze placówek, które zostaną zakwalifikowane do udziału w projekcie „Doświadczanie Świata”.
Zdjęć: 1  

Po 1,3 mln premii. Dla kogo tym razem? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie INTERIA.PL/IAR
Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, że szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po... ponad milion trzysta tysięcy złotych premii wypłacone przez ministerstwo sportu za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012.

Rekrutacja do miejskich przedszkoli  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie um
Rekrutacja do miejskich przedszkoli publicznych w Bolesławcu na rok szkolny 2013/2014 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru.
Zdjęć: 1  

Z BGŻ do najlepszych ogólniaków »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego programu stypendialnego dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów gimnazjów, potrzebujących wsparcia finansowego dla dalszego rozwoju.

Mistrzostwa Bolesławca w piłce ręcznej »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Elżbieta Dec
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zorganizował w Miejskim Zespole Szkół nr 2 Mistrzostwa Bolesławca Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej. Poniżej wyniki rywalizacji dziewcząt.
Zdjęć: 4  

Wyniki w Minisiatkówce „2” »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Elżbieta Dec
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował w Szkole Podstawowej nr 4 Mistrzostwa Bolesławca Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „2”.
Zdjęć: 1  

Wzywasz karetkę, to płać »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska, która jest z zawodu lekarzem, chce, by chorzy płacili za karetkę pogotowia, gdy lekarz uzna, że został niepotrzebnie wezwany - donosi "Fakt".

Przezorny zawsze… nagrywa  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Jak wynika z najnowszych badań, zainteresowanie ukrytymi kamerami w Polsce podwoiło się w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku, w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Podobnie jest z rejestratorami trasy, które już od 2015 roku mogą stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów w UE.
Zdjęć: 2  

Nieznana tragedia na Broad Peak  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie MenStream.pl/fot: archiwum prywatne Janusz Kuliś
Ślady krwi i włosów. Janusz Kuliś widząc je na ścianie podczas zejścia orientuje się, że Broad Peak zabrał kolejnego towarzysza. Tym razem wszystko rozgrywa się poniżej 15-metrowego ubezpieczenia z kawałka liny...
Zdjęć: 5  

Ceny mieszkań najniższe od 2006 »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Luty minął pod znakiem korzystnych zmian na rynku nieruchomości używanych. Zachęcają ceny transakcyjne – ich poziom wrócił do poziomu z 2006 roku. Warto więc targować się o mieszkanie, bo na metrze kwadratowym można zaoszczędzić nawet 1 236 zł.

Co wolno straży miejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Wśród zadań straży miejskiej na pierwszym miejscu wymieniona została ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Kierowcom jednak kojarzy się ona przede wszystkim z jej innym obowiązkiem: czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.

Wrocławski terminal kończy rok  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie oto
365 dni, ponad 28 tysięcy zrealizowanych operacji lotniczych, 2 mln pasażerów, którzy przewieźli ponad 400 tysięcy walizek, wypili ponad 78 tysięcy kaw i zjedli ponad 47 tysięcy kanapek.
Zdjęć: 1  

Poetyckie eliminacje »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie TS
W bolesławieckim Teatrze Starym odbyły się eliminacje powiatowe 58 Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Ich organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego.
Zdjęć: 6  

"GPC": Skandaliczne działania prokuratury »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
"Po ogłoszeniu przez prokuratorów wojskowych, że zamierzają zbadać materiał genetyczny 22 ofiar katastrofy, poszukując śladów alkoholu, rodziny, ich pełnomocnicy oraz eksperci od prawa karnego są szczerze zdumieni i oburzeni działaniami śledczych. Zgodnie mówią o braku szacunku dla zmarłych i pozorowanych działaniach prokuratury" - czytamy na stronach "Gazety Polskiej Codziennie".

Medalista z Londynu idzie na wojnę z lekarzami  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie iWoman.pl
- Sam jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle może się wydarzyć, że w jednej chwili nasze wszystkie plany i marzenia będziemy musieli odłożyć, być może na zawsze - przyznaje sztangista, olimpijczyk Bartłomiej Bonk, którego mała córeczka urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu i teraz walczy o życie w szpitalu.
Zdjęć: 2  

Sinead O’Connor jednak we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie rtr
Z rocznym opóźnieniem, po licznych kontrowersjach wokół wrocławskiego koncertu Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest 2013. Koncert w czerwcu na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Siatkarki SP 4 najlepsze »
Tekst opublikowany 2013-03-10, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej SP Gromadka rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Siatkówce „Czwórkami” Dziewcząt. Oto wyniki.
Zdjęć: 16  

Kwiaty dolnośląskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie pol
Panie w dolnośląskiej Policji wykonują wiele ważnych zadań, na wszystkich szczeblach – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Zobacz, jak piękne są to kobiety.

Internauci już wybrali… papieża »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Według większości osób, które wzięły udział w głosowaniu kandydatami na urząd papieża, których wskazało najwięcej osób są: włoski kardynał Gianfranco Ravasi, kardynał Peter Turkson z Ghany oraz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Z Najsztubem rozmowa o rozmawianiu  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie Menstream.pl /fot.Bartosz Krupa/East News
Czy Piotr Najsztub jest zatwardziałym cynikiem, czy dziennikarz idealista jeszcze się w nim tli?
Zdjęć: 1  

Dzisiaj Bolek i Lolek »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie kbol
Przygoda w Paski, Pomysłowy Dobromir, Reksio, Wielka Podróż Bolka i Lolka, a może Porwanie Baltazara Gąbki – który z tych filmów podobał się nam najbardziej? Pokażmy dzieciom filmy naszego dzieciństwa!
Zdjęć: 5  

Gabinet Tuska – 12 proc. poparcia! »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Money.pl.
Choć zdecydowana większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie z sytuacją w kraju, to jednak tylko 28 procent chciałaby wcześniejszych wyborów.

Łupy ukrył w… pralce  »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do obiektów usługowych i gastronomicznych. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionych przedmiotów.
Zdjęć: 2  

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 2  

Kobiety wolniej podejmują decyzję »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Kobiety dłużej niż mężczyźni szukają domu do zakupu. Tak wynika z danych agencji Metrohouse, która przeanalizowała ponad 3 tysiące transakcji z ostatnich miesięcy.

Wyniki tenisa stołowego gimnazjów »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej w Gromadce rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym. Drużyna liczyła 3 osoby, mecze trwały do 3 wygranych, gra do 2 wygranych setów, a set do 11 pkt.
Zdjęć: 16  

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „3” »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie Elżbieta Dec
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zorganizował w Szkole Podstawowej nr 4 Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „3”. Poniżej wyniki.
Zdjęć: 2  

Wyniki mistrzostw w tenisie stołowym »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej w Gromadce. rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Drużyny liczyły 3 osoby, mecze rozgrywano systemem każdy z każdym do 3 wygranych gier, gra trwała do 2 wygranych setów, a set do 11 pkt. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 2 pkt.
Zdjęć: 20  

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Wystawa Instytutu Sztuki Filmowej »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie (info BOK-MCC)/fot. M.Kulakowski
Do 22 marca przed budynkiem kina Forum w Bolesławcu oglądać można plenerową wystawę prezentującą krótką historię polskiego filmu animowanego, sylwetki mistrzów, filmy krótkometrażowe i seriale.
Zdjęć: 1  

Transgraniczny Festiwal Etiud Filmowych »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie (info GS nr 2)
Od stycznia Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir oraz Heinrich-Pestalozzi-Mittelschule w Löbau realizują projekt pod nazwą Transgraniczny Uczniowski Festiwal Etiud Filmowych.
Zdjęć: 1  

Wernisaż „Moje fascynacje” »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie (info MBP)
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż akwareli Krystyny Raszki pt. „Moje fascynacje”. Wernisaż odbędzie się 7 marca o godz. 17 w galerii „Format”. Wystawę będzie można oglądać do 14 kwietnia 2013 r.
Zdjęć: 1  

Złamią monopol celebrytów? »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie puls
- Złamiemy monopol celebrytów i ekspertów, prezentując wiele tematów omijanych przez media głównego nurtu – mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. „Puls Polski” – wiosną rusza nowy talk show w Telewizji Puls.
Zdjęć: 1  

Wpadł za włam »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w kradzieży z włamaniem i odzyskali znaczną część utraconych przedmiotów.
Zdjęć: 1  

Uwaga: od piątku załamanie pogody  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie INTERIA.PL
Słonecznie, niemal bezchmurnie i bardzo ciepło - takie są prognozy na środę. Według synoptyków, taka wiosenna aura ma się utrzymać do czwartku. W weekend czeka nas załamanie pogody. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma też wrócić mróz.
Zdjęć: 1  

Koncert muzyki żydowskiej »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie rtr
Stowarzyszenie Via Sudetica zaprasza na wyjątkowy koncert muzyki żydowskiej (klezmerskiej) w wykonaniu Duetu RUACH.
Zdjęć: 2  

Oto dobre przedszkole »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie pp7
Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu otrzymało z rąk Krystyny Szumilas, minister edukacji narodowej tytuł: Przedszkole Dobrze Przygotowujące do Szkoły.
Zdjęć: 1  

„Elektronik” na 5 miejscu w Polsce »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie zse
Ogólnopolski projekt IT-szkoła (http://www.it-szkola.edu.pl) łączy w sobie 2 formy edukacji młodzieży: udostępnianie materiałów edukacyjnych w postaci prezentacji, filmów i skryptów oraz organizację konkursu dla szkół, które te materiały wykorzystują.
Zdjęć: 2  

Transgraniczne maluchy »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie rtr
Bolesławieckie przedszkola nr 1 i 7 wraz z czeskimi przedszkolami z Lazne Libverda, Hejnic i Novego Mesta pod Smrkem rozpoczęły realizację projektu „Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha”.
Zdjęć: 2  

Finały piłki ręcznej chłopców »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej SP 1 Bolesławiec rozegrano finały Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Chłopców.
Zdjęć: 13  

Upuszczał paliwo z ciężarówki  »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie pol
Policjanci z komisariatu policji w Kruszynie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa z samochodu ciężarowego.
Zdjęć: 2  

Przeglądowa wystawa Ulotność Pamięci »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie mdk
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do Teatru Starego na wystawę „Ulotność pamięci…” , prezentującej prace grup plastycznych z MDK – „Witrażu” oraz „Rysunku i malarstwa sztalugowego” z pracowni Katarzyny Sas.
Zdjęć: 1  

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Znamy wyniki rankingu Karkonosze Regioncard. Wiadomo już, które z czeskich ośrodków narciarskich oferują najlepsze warunki i najwyższą jakość obiektów i usług. W pierwszej trójce uplasowały się Špindlerův Mlýn, Černa Hora - Janské Lázně i Rokytnice nad Jizerou.
Zdjęć: 3  

Gabelek także w realu »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie rtr
Galeria Rękodzieła Gabelek.eu w wersji internetowej ukończyła właśnie rok. Od 10 marca rozpoczyna działalność również w Realu…
Zdjęć: 4  

Kiedy rodzice biją dzieci? »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie dr Magdalena Śniegulska
Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!

Chłopcy radarowcy, czyli kto może cię ukarać mandatem »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki. Teraz także inne służby zyskały uprawnienia, aby spowalniać tych ze zbyt ciężką nogą. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z ostrzeżeniami CB – przypomina kogo się wystrzegać, wybierając się w podróż.

Comenius en España, czyli nasi w Hiszpanii »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie zse
W ubiegły weekend 5-osobowa delegacja Zespołu Szkół Elektronicznych w ramach projektu Comenius gościła w położonym w północno-wschodniej Hiszpanii mieście Saragossa. Było to już trzecie z sześciu zaplanowanych spotkań.
Zdjęć: 20  

Mobilnie o unijnych funduszach  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
21 marca w Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy al. Wojska Polskiego 6/1A zostanie zorganizowany Mobilny Punkt Informacji.
Zdjęć: 1  

Spotkania informacyjne - jak założyc firmę »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
Każda osoba bezrobotna, która w Powiatowym Urzędzie Pracy złożyła wniosek o przyznanie dotacji na rozpoczęcie działalności, może skorzystać z bezpłatnych spotkań informacyjnych nt. procedury rejestracji działalności gospodarczej.
Zdjęć: 1  

Kolejny sukces brydżystów MDK »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie mdk
W rozegranym 2 marca turnieju regionalnym brydża sportowego w cyklu Grand Prix Dolnego Śląska Młodzieży Szkolnej triumfatorem został uczestnik zajęć brydżowych z naszej pracowni brydżowej.
Zdjęć: 1  

Zagrali miniatury  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie DS
W Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. W. Lutosławskiego odbył się Poranek Muzyczny dla uczniów szkół bolesławieckich pt. „MINIATURY MUZYCZNE”.
Zdjęć: 6  

Finał siatkówki dziewcząt »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej II LO w Bolesławcu rozegrano finał strefy jeleniogórskiej szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt.
Zdjęć: 15  

Policzyli gacki. Mamy ich 2902 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rb
Akcja liczenia nietoperzy zakończona. Przyrodnicy ze stowarzyszenia „pro Natura" po kilku tygodniach prac w terenie oszacowali, że na Dolnym Śląsku w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach zimuje dokładnie 2902 gacki.
Zdjęć: 3  

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Minisiatkówce »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie ED/mosir
W Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Minisiatkówce „4” w kategorii dziewcząt i chłopców. Oto wyniki rywalizacji.
Zdjęć: 1  

Półfinał B w piłce ręcznej dziewcząt »
Tekst opublikowany 2013-03-01, opracowanie Jerzy Stanik
W sali sportowej SP 1 Bolesławiec rozegrano mecze półfinału B Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Dzisiaj
Środa 30 listopada 2022
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl