Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 88 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Świąteczny… kradzieży czas »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci odzyskali metalowe elementy, które padły łupem dwóch złodziei podczas świąt. Wartość skradzionego mienia właściciel wycenił na blisko 900 złotych.
Zdjęć: 1  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Złodzieje paliwa zatrzymani  »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Policjanci z Kruszyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Złodzieje w pożyczonym samochodzie mieli 22 pełne baniaki.
Zdjęć: 3  

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Zaskoczeni złodzieje »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwóch mężczyzn podczas kradzieży przewodów elektrycznych, z terenu jednej z firm.
Zdjęć: 2  

Podstawówki pod koszem »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie Jerzy Stanik
Znamy już wyniki Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Koszykówce. Rozegrane zostały w dniach 19 – 21 grudnia w Nowogrodźcu (dziewczęta) i SP 1 w Bolesławcu (chłopcy).
Zdjęć: 13  

Spraski popularny! »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie em
Zakończył się plebiscyt na najlepszego sportowca ziemi jeleniogórskiej. Drugie miejsce w głosowaniu czytelnikowi zajął mieszkaniec naszego powiatu judoka Edward Spraski.
Zdjęć: 5  

Jasełka z Terminatorem i Raperem Hetmanem »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz ze strażakami z OSP Tomaszów Bolesławiecki rozbawi publiczność do łez… - tak na "Jasełka na bardzo wesoło" zapraszają młodzi strażacy z Tomaszowa Bolesławieckiego. I wygląda na to, że warto się tam pojawić.
Zdjęć: 7  

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Radni zawiesili prace »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie um
Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia oświadczenia Rady Miasta Bolesławiec o zawieszeniu prac nad uchwałami dotyczącymi gospodarki odpadami w gminie:
Zdjęć: 5  

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Budżet Bolesławca na 2013 rok przyjęty »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Budżet miasta na przyszły rok został dzisiaj przyjęty. Przy 17 głosach za i 3 wstrzymujących radni zaakceptowali przygotowany przez prezydenta projekt.
Zdjęć: 18  

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

List otwarty senatora, czyli koniec świata »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie TS
Przez ostatnie tygodnie nieustannie pracowaliśmy - ja i cały sztab ludzi, nad nową ustawą regulującą postulaty feministek...
Zdjęć: 1  

W mieście juz świątecznie »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (info BOK-MCC)
Świąteczna atmosfera na dobre zawitała już do Bolesławca. Choć do wigilii jeszcze tydzień to jej przedsmak mieliśmy w niedzielę. Za nami bowiem Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości, czyli coroczne przedświąteczne spotkanie mieszkańców miasta.
Zdjęć: 4  

Straciłaś damskiego górala? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
W drugiej połowie listopada 2012 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji Bolesławcu podczas patrolowania Bolesławca na jednej z ulic znaleźli porzucony rower damski typu górskiego.

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Nieoczekiwana zmiana miejsc »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Z powodu remontu ratusza posiedzenia komisji zaplanowane na dzień 18.12. 2012 r. (wtorek) odbędą się w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Świąteczne spotkanie  »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie pol
Policjantki wspólnie z pracownikami Polskiego Czerwonego Krzyża odwiedziły dzieci mieszkające na osiedlu Kościuszki w Bolesławcu.
Zdjęć: 3  

Poskakał, a teraz posiedzi? »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie pol
Kiedy policjant po służbie na jednej z ulic Bolesławca zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn natychmiast podjął działania, zatrzymując sprawcę zniszczenia samochodu.

Najważniejsze bolesławieckie odkrycia »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie mc
Wernisaż wystawy, prezentującej najważniejsze bolesławieckie odkrycie archeologiczne ostatnich 120 lat za nami. Ekspozycję, nad którą patronat honorowy objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej – Bogdan Zdrojewski, można zwiedzać w Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa do 10 marca 2013 r.
Zdjęć: 11  

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Policyjna krew »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wsparli akcję PCK oddając to co mają najcenniejsze - krew.
Zdjęć: 4  

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Największe odkrycie ostatnich 120 lat  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Muzeum Ceramiki
Dzięki pracom archeologicznym przeprowadzonym w 2007 r. przez pracowników bolesławieckiego Muzeum, przy wsparciu Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, udało się odkryć pozostałości najstarszej zbadanej do tej pory nowożytnej wytwórni. W wyniku badań pozyskano prawie 18 000 fragmentów przedmiotów ceramicznych, w tym 8 obiektów zachowanych niemal w idealnym stanie.
Zdjęć: 10  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Zmiana pod koszem i siatką »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Jerzy Stanik
W związku z brakiem możliwości rozegrania meczu Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Koszykówce Chłopców w dniu 18 grudnia, przenosi się te rozgrywki na dzień 21 grudnia (pt.) godz. 9:00, do nowej sali SP 1 Bolesławiec.

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Trzy dni przedświątecznych atrakcji to tegoroczna oferta BOK-MCC dla mieszkańców Bolesławca. Od piątku do niedzieli w bożonarodzeniowy nastrój wprowadzą nas m.in. świąteczny koncert gwiazd z udziałem Janusza Radka i Jacka Wójcickiego, spotkania ze św. Mikołajem, kiermasz świąteczny, spektakl teatralny i bożonarodzeniowa szopka.
Zdjęć: 1  

Wspomóż Dom Dziecka, przyjdź na Koncert Narodziny »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Zachęcamy do wsparcia Domu Dziecka w Bolesławcu i włączenie się do zbiórki środków czystości, którą prowadzić będziemy w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Konkurs w Gimnazjum nr 3 »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk objęła honorowy patronat nad konkursem „I Ty możesz zostać Demostenesem” Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”.

Nowy mur »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
W Bolesławcu zakończyły się prace przy przebudowie muru oporowego przy ul. Bankowej.
Zdjęć: 1  

Zwizytowali BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Przedstawicielki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wizytowały Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki.
Zdjęć: 1  

Najlepsze prace magisterskie lub doktorskie »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Ogłoszono wyniki VI edycji konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta.
Zdjęć: 3  

Nowe tereny w strefie ekonomicznej »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Niemal 32 ha gruntów włączonych zostało do Podstrefy Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Włączony teren położony jest na wschód od ul. Modłowej, pomiędzy bocznicą kolejową i linią kolejową E-30 o znaczeniu międzynarodowym.
Zdjęć: 1  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Wypiła, wykradła, wpadła »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Dzielnicowi odzyskali rower o wartości 700 złotych, który został skradziony z klatki schodowej jednego z budynków w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Nagrody dla „Dzielnicowych Roku”  »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
W Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów VI edycji plebiscytu „Dzielnicowy Roku”. Podczas spotkania wyróżniono dwóch funkcjonariuszy asp. Rafała Jańca i sierż. sztab. Michała Czarnotę.
Zdjęć: 7  

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Świąteczny Turniej Darta  »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie mosir
W piątek, 14 grudnia 2012 r. MOSiR Bolesławiec zaprasza do udziału w Świątecznym Turnieju Darta, który odbędzie w Centrum Gier i Zabaw przy al. Wojska Polskiego 6.

Grali najpiękniejsze kolędy »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie SD
W auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego odbył się Konkurs Kolęd, do którego zgłosiło się wielu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu.
Zdjęć: 6  

50 ton - w 20 sek. do setki »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie plw
Tworzące flotę lotniskowej straży pożarnej pojazdy ratowniczo-gaśnicze, FELIX 8X8, otrzymały prestiżową nagrodę Ministra Gospodarki ,,Wzór Roku 2012”.
Zdjęć: 2  

Projekt COMENIUS – spotkanie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie Izabela Zdunek-Głowacka
W Zespole Szkół Elektronicznych odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu Comenius, w którym uczestniczy nasza szkoła. Tym razem to my byliśmy gospodarzami. Gościliśmy u siebie partnerów z Niemiec, Hiszpanii, Chorwacji, Rumunii i Islandii.
Zdjęć: 7  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Artyleryjskie Święto w Garnizonie Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie kpt. Remigiusz Kwieciński/fot: sierż. Jacek Kielma
W Bolesławcu obchodzono Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii. Szczególny wymiar tegorocznego święta podkreślił uroczysty apel w auli Bolesławieckiego Ośrodka Kultury oraz otwarcie nowej Sali Tradycji 23 pułku artylerii.
Zdjęć: 17  

LottoMikołaj krąży nad Dolnym Śląskiem »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie oto
Wygląda na to, że Święty Mikołaj w tym tygodniu krąży gdzieś po Dolnym Śląsku. Podobno widziano go najpierw we wtorek w okolicach Jawora, gdzie ktoś trafił w Lotto „szóstkę” wartą 2 000 000 zł. Podobnie w czwartek. Tym razem sześć szczęśliwych liczb znalazło się na kuponie grającego przy ulicy Świeradowskiej 70 we Wrocławiu.

Policyjny Mikołaj dla Seniora  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie pol
Bolesławieckie policjantki wspólnie z PCK w dniu Św. Mikołaja odwiedziły seniorów. W trakcie spotkań rozdano taśmy odblaskowe.
Zdjęć: 3  

Kwiat paproci w Starym »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie mdk
Studio Aktorskie MDK w Bolesławcu Scena Pantomimy zaprasza na spektakl „Kwiat paproci” w reżyserii Sławka Ratajskiego, w Teatrze Starym w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Spotkanie dla potencjalnych beneficjentów »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
19 grudnia o godz. 12.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów projektu "Be Fair - Internet jako dobro wspólne".

Wystawa poplenerowa  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie (info BOK-MCC)
Co można stworzyć podczas trzech tygodni pracy? W jaki sposób miasto dobrej gliny wpłynęło na artystów z różnych stron świata? Odpowiedź na te pytania poznamy już 8 grudnia podczas wernisażu wystawy poplenerowej 48. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego.
Zdjęć: 1  

Świąteczna zbiórka żywności »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie oto
Przeciętny Polak przed Świętami Bożego Narodzenia wyda średnio 1 132 zł na zakupy i prezenty. Warto w tym czasie pamiętać także o osobach potrzebujących pomocy.
Zdjęć: 4  

List od Czytelnika: Droga Redakcjo! »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie Stały czytelnik i bywalec Placówki
Zwracam się z prośbą o wydrukowanie tych kilku słów.

Kartka Julii zostanie wydana »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (info BOK-MCC)
Znamy wyniki konkursu na najlepszy projekt kartki świątecznej, nawiązujący do polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Zdjęć: 1  

Najlepsze prace »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
Jutro w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 w Bolesławcu nastąpi ogłoszenie wyników konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec

Wystawa poplenerowa  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie bok
Co stworzyć można podczas trzech tygodni pracy? W jaki sposób miasto dobrej gliny wpłynęło na artystów z różnych stron świata? Odpowiedź na te pytania poznamy już 8 grudnia podczas wernisażu wystawy poplenerowej 48. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego.

Mikołaj w BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (info BOK-MCC)
Zwyczaj obdarowywania prezentami, w dniu imienin Mikołaja tj. 6 grudnia, sięga w Polsce aż XVIII wieku, kiedy to dzieci otrzymywały złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki. Do tej pięknej tradycji, jak co roku, dołączy Bolesławiecki Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 1  

Wspomóż Dom Dziecka, przyjdź na Koncert Narodziny »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (info BOK-MCC)
Zachęcamy do wsparcia Domu Dziecka w Bolesławcu i włączenie się do zbiórki środków czystości, którą prowadzić będziemy w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej.
Zdjęć: 3  

Warsztaty plastyczne „Ozdoby świąteczne” »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (info BOK-MCC)
„Ozdoby świąteczne” to warsztaty plastyczne dla tych, którzy szukają twórczych inspiracji przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Terminarz siatkówki »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie Jerzy Stanik
Prezentujemy terminarz rozgrywek w ramach Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce na rok 2012/2013.

Święta po czesku »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mc
Muzeum Ceramiki zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Wokół Bożego Narodzenia. Tradycje świąteczne pogranicza polsko –czeskiego” w piątek, 7 grudnia o godz. 17.00. w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13.
Zdjęć: 1  

Drogi do niepodległości – uniwersytet w „Elektroniku” »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Marcin Szeremeta, klasa III F
W rocznicę wybuchu powstania listopadowego 1830 r., do Zespoł Szkół Elektronicznych odwiedził wykładowca historii z Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Grzegorz Strauchold. Spotkał się z uczniami zainteresowanymi dziejami naszego narodu i wygłosił wykład zatytułowany„ Drogi do niepodległości”.
Zdjęć: 5  

Oto mistrzynie powiatu »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Jerzy Stanik
Prezentujemy wyniki Mistrzostw Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt. Mistrzostwa rozegrano 3 grudnia w sali Gimnazjum nr 1 w Bolesławcu.
Zdjęć: 10  

Oto najlepsi nauczyciele zawodu »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie sp
Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu wspólnie z Powiatem Bolesławieckim po raz szósty zorganizowali konkursu "NAJLEPSZY NAUCZYCIEL ZAWODU".
Zdjęć: 3  

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Mail od Czytelnika – Zaszczuć dziecko »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Anna
Wczoraj wszystkie lokalne portale, i chwała im za to, informowały o poszukiwaniu 15-letniej dziewczyny, która nie wróciła do domu na noc. Sytuacja poważna i dramatyczna.

Dolny Śląsk dla wspólnej Europy »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Prezydent Bolesławca Piotr Roman, na zaproszenie Fundacji Forum Polityki Wschodniej oraz Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, uczestniczył w projekcie „Dolny Śląsk dla wspólnej Europy.
Zdjęć: 1  

Nowe ulice w mieście »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwały w sprawie nadania nazw nowo powstałym ulicom na terenie miasta.

Dzisiaj
Sobota 21 maja 2022
Imieniny
Jana, Moniki, Wiktora

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl