Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 54 informacji. Wszystkie poniżej.

Grzybiarzu! Nie gub się! »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Teren powiatu bolesławieckiego ze względu na dużą ilość obszarów leśnych cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób zbierających runo leśne. Bolesławieccy policjanci wspólnie ze Strażą Leśną prowadzą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Bezpiecznie w lesie”.

Boiska z poliuretanową nawierzchnią »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
W Bolesławcu nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 4. Inwestycję zrealizował Urząd Miasta w ramach zadania „Budowa ogólnodostępnych integracyjnych stref rekreacji dzieci i młodzieży w Bolesławcu”. Wykonawcą jest firma „GRETASPORT” z Dąbrowy Górniczej. Koszt budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 wynosi 1.582.791 zł.

Dzieci posprzątają miasto »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
28 września od godz. 9 do godz. 12, w ramach Sprzątania Świata, dzieci i młodzież z bolesławieckich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych będą sprzątać teren miasta.

Autobusem miejskim przez Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Podczas obchodów ,,Dnia bez Samochodu”, przed bolesławieckim ratuszem nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ,,Autobusem miejskim przez Bolesławiec”.

Zagrali z okazji „Dnia Chłopaka” »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie psm
25 września Szkoła Muzyczna II stopnia rozpoczęła cykl Poranków Muzycznych zaplanowanych na rok szkolny 2012/2013 dla uczniów szkół bolesławieckich.

Matura z matematyki? »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie r
Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Bolesławcu Społecznej Akademii Nauk w Łodzi zaprasza wszystkich chętnych na darmowy kurs maturalny z matematyki.

„Szacun” dla niepełnosprawnych pływaków »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie sp
Podobnie jak nasi paraolimpijczycy startujący w Londynie zachwycili cały świat, tak pływacy z bolesławieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej wzbudzili podziw swoją kondycją, chęcią walki i determinacją. Turniej „Pływać każdy może”, co jest już tradycją, odbył się na miejskich basenach „Orka”.

Brydż promocyjny »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie sp
- XXI Bolesławiecka Trzydniówka Brydża Sportowego, to obok ceramiki i Borów Dolnośląskich doskonały "produkt promocyjny" Bolesławca. Dzięki tej imprezie usłyszała o naszym mieście "brydżowa Polska", bo organizatorom udało się zebrać prawdziwą elitę tego sportu - podkreślał członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusz Kwaśniewski, który wraz ze Starostą Bolesławieckim Cezarym Przybylskim zmierzyli się w Turnieju VIP-ów.

„Ale” – są jeszcze bilety »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie bok
Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Leszek Możdżer w listopadzie w Forum!

Triumf Tsunami z Bolesławca!  »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie rr
74 oryginalne pojazdy, dziesiątki tysięcy kibiców i atmosfera gorąca jak na wyścigu Formuły 1 – tak wyglądał 2. Wyścig Mydelniczek Red Bull, czyli rywalizacja wymyślonych i samodzielnie skonstruowanych pojazdów napędzanych siłą mięśni i grawitacji.

To nocą dzieje się najwięcej »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie mdk
W trakcie podróży obierzemy kurs na sztukę, a wskażą go nam gwiazdy na niebie i młodzi, zdolni artyści, którzy w świetle księżyca i ulicznych latarni, ujawnią nam własne wnętrza.

Lew w SP w Wierzbowej »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci prowadzą działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Znaleźli haszysz i metaamfetaminę  »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
Policjanci zabezpieczyli środki odurzające, które należały do mieszkańca Nowogrodźca.

Praktyczna lekcja handlu  »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie rr
W Zespole Szkół Handlowych i Usługowych odbył się kiermasz książek i używanych podręczników zorganizowany przez uczniów II i III klasy technikum handlowego.

Pozyskaj środki w ramach Inicjatywy JEREMIE »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
28 września 2012 r. (piątek) o godz. 10 w Referacie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Bolesławcu przy al. Wojska Polskiego 6/1a odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące pozyskania środków w ramach Inicjatywy JEREMIE

Ekran na świat »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie bok
Bolesławiec jest jednym z 30 polskich miast, w których realizowany jest projekt „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. W kinie Forum odbyło się spotkanie nauczycieli, połączone z przedpremierowym pokazem filmu „Jak to jest”, inaugurujące sezon 2012/2013.

Łowili busy - skutecznie »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie pol
18 września bolesławieccy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili na drogach powiatu akcję „Bus”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa osób przewożonych oraz innych uczestników ruchu drogowego

Ostatnia okazja Marilyn Monroe »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie r
Uwaga! Zostało jeszcze kilka biletów na dzisiejszy spektakl - kto pierwszy ten lepszy. Rezerwacje pod nr 531436866.

Porzuć auto! »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
22 września 2012 r. (sobota) w ramach obchodów Dnia bez samochodu będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Sp. z o.o. w Bolesławcu.

Windą do władzy »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
W Bolesławcu rozpoczął się remont i renowacja elewacji ratusza miejskiego. Zakres prac obejmuje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, osuszanie budynku, oczyszczanie kamiennej wieży ratusza.

W rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
Marszem Pamięci uczczono w Bolesławcu Dzień Sybiraka, który corocznie obchodzony jest 17 września w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę.

Przygarnij psiaka  »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
JEŻELI SZUKASZ PRZYJACIELA NA CAŁE ŻYCIE, ZNAJDZIESZ GO W "CZASOWEJ PRZECHOWALNI BEZDOMNYCH PSÓW" PRZY UL. KOŚCIUSZKI 27 W BOLESŁAWCU, NA TERENIE FIRMY "ZIELEŃ-PLAN".

4 nagrody dla podopiecznych BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie bok
XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Piękno Beskidów i Bieszczadów” został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się mali artyści z Pracowni plastycznej „Akademia sztuki” oraz Pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC.

Piroman recydywista ujęty »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
Wcześniej podpalił śmietniki. Tym razem polał benzyną i podpalił cztery samochody. Poszukiwanego piromana zatrzymali bolesławieccy policjanci.

Oto gimnazjalne mistrzynie i mistrzowie powiatu »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie Jerzy Stanik
17 września na stadionie miejskim w Bolesławcu przeprowadzone zostały Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbywały się zgodnie z kalendarzem imprez SZS Dolny Śląsk, w ramach Dolnośląskiej Gimnazjady.

Oskar Cichoń drugi na Fokus Festiwal! »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie bok
Bolesławianin wystartował w kategorii open, w której zachwycił zarówno jurorów jak i publiczność. Natomiast wśród swoich konkurentów zdobył szczere uznanie.

Kraśnicki wieniec podbił Spałę »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie sp/umwd
Podczas Dożynek Prezydenckich w Spale każde województwo zaprezentowało swój wieniec dożynkowy. Za najpiękniejszy uznano wieniec z województwa dolnośląskiego. Wygrał wieniec z Kraśnika Dolnego!

Kozacka konnica w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie mcc
13 września w naszym mieście pojawiła się grupa Kozaków Dońskich z Obwodu Rostowskiego w Rosji.

Zaproszenie na Marsz Pamięci  »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie r
Bolesławieckie Koło Związku Sybiraków i Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu zapraszają na Marsz Pamięci, który odbędzie się 17 września 2012 r.

Uwaga na zabójcze procenty »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Z Republiki Czeskiej napływają do naszego kraju informacje zatruciach wielu osób wywołanych przez alkohol metylowy. Do tej pory w Czechach zmarło 18 osób, a 24 osoby są hospitalizowane – ich stan jest ciężki i zagrażający życiu.

200 tysięcy złotych w dziupli  »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca odzyskali 4 samochody osobowe oraz różne części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Wartość odzyskanego mienia to ponad 200 000 złotych. Odzyskane auta były kradzione na terenie Niemiec i Polski.

Groźna cyberprzestrzeń »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie um
Gmina Miejska Bolesławiec, Gimnazjum Samorządowe nr 2 i Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu zapraszają na cykl warsztatów na temat zagrożeń płynących z Internetu i uzależnień od gier komputerowych „Zagrożenia cyberprzestrzeni”.

Wychowywać - ale jak? »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie um
19 września w godzinach 15 - 18 w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza odbędzie konferencja poświęcona wychowaniu. Konferencja organizowana jest w ramach II Tygodnia Wychowania odbywającego się pod hasłem „Wychowywać - ale jak?”

Uczniowie z Bolesławca w projekcie Filmoteka Szkolna »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie (info BOK-MCC)
Już od września uczniowie szkół w Bolesławcu i okolicach mogą wziąć udział w projekcie edukacji audiowizualnej realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Chciała zabić z zazdrości »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie pol
Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali 27 - letnią mieszkankę Bielawy, podejrzaną o usiłowanie zabójstwa kobiety oraz uszkodzenie ciała dwóch innych osób. Okazało się, że tłem całego zajścia była zazdrość o mężczyznę. Sąd tymczasowo aresztował podejrzaną na okres trzech miesięcy. Teraz za usiłowanie zabójstwa grozi jej kara powyżej 8 lat pozbawienia wolności.

Kraśnik reprezentantem powiatu! »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie sp
W niedzielę 16 września w Spale podczas Dożynek Prezydenckich Kraśnik Dolny - po eliminacjach wojewódzkich - będzie reprezentował Powiat Bolesławiecki.

Ostrzeżenie IMGW  »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie rr
Występujące i prognozowane opady deszczu będą powodowały wzrosty stanów wody w rzekach, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

„Polska Pięknieje” w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie (info Muzeum Ceramiki)
W bolesławieckim ratuszu przez można obejrzeć wystawę „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Ekspozycja pozwala poznać siedmiu laureatów tegorocznej, 5. edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, wśród których znalazło się bolesławieckie Muzeum Ceramiki

Konkurs na pracę »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Jeszcze do dnia 20 września można zgłaszać prace do VI edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec obronioną w latach akademickich: 2010/2011 i 2011/2012 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce oraz poza jej granicami.

Powstały drogi techniczne przy działkach na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
W Bolesławcu zakończyły się prace przy budowie dróg technicznych między ulicami: Warszawską, Gdańską, Śluzową.

Zakończył się remont przy ulicy Starzyńskiego »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Urząd Miasta w Bolesławcu odebrał prace przy remoncie nawierzchni jezdni i chodnika ul. Starzyńskiego.

Nie lubimy pasów? »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie pol
Na 66 skontrolowanych samochodów bolesławieccy funkcjonariusze odnotowali aż 52 kierowców prowadzących bez zapiętych pasów.

Dzielnicowi w plebiscycie »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie pol
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu pn. „Dzielnicowy Roku”. Plebiscyt zorganizowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu. Patronem plebiscytu jest m.in. nasz portal i jedyny bolesławiecki tygodnik – „Express Bolesławiecki”

Kto przeczyta Pana Tadeusza »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie mdk
Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego we współpracy z MDK włączają się do akcji Narodowego czytania Pana Tadeusza.

Zaskoczeni włamywacze  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali 18 – latka i dwóch jego nieletnich wspólników, podejrzanych o włamanie na terenie budowy i usiłowanie kradzieży. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku. O dalszych losach całej trójki zdecyduje sąd.

Ulga dla cyklistów »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie um
Trwają prace przy budowie ścieżek rowerowych, które umożliwią dojazd do centrum Bolesławca oraz wyjazd z centrum miasta do wytyczonych i oznakowanych ścieżek w ramach międzynarodowych magistrali ER6 Dolina Bobru i łącznikowo ER4 „Szlak Miast” (czyli szlak Drezno-Wrocław).

„Polska Pięknieje” w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie info: Muzeum Ceramiki
W bolesławieckim ratuszu przez cały wrzesień będzie można obejrzeć wystawę „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Ekspozycja pozwala poznać siedmiu laureatów tegorocznej, 5. edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, wśród których znalazło się bolesławieckie Muzeum Ceramiki

Trzy scenariusze łupkowego cudu »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie orlen/red
Przyspieszenie tempa wzrostu PKB o 0,8 pp. Do tego 510 tys. nowych miejsc pracy oraz dodatkowe wpływy podatkowe rzędu 87 mld zł - to możliwe korzyści dla polskiej gospodarki wynikające z rozwoju sektora gazu łupkowego.

Sportowe wyniki naszych szkół »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie Jerzy Stanik
Szkolny Związek Sportowy – Dolny Śląsk ogłosił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół i powiatów województwa dolnośląskiego za rok szkolny 2011/2012.

Chronią drogę uczniów »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie pol
Od 3 września bolesławieccy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Pamiętają o ogrodach  »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie sp
Konkurs na „Najładniejszą zagrodę” organizowany przez Powiat Bolesławiecki oraz Powiatową Radę Kół Gospodyń doczekał się już trzeciej edycji i ma coraz więcej zwolenników zafascynowanych „zieloną stroną życia”.

Kiedy zaczynamy się starzeć? »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie red
Nowa reforma emerytalna spowoduje, że kobiety i mężczyźni w Polsce będą pracować do 67 roku życia. Tymczasem według badań CBOS-u trzy czwarte z nas uważa, że mając 63 lata wchodzimy w etap starości. Jak organizm człowieka zmienia się z wiekiem? Czy jesteśmy gotowi na wydłużoną aktywność zawodową?

„To moja Marilyn Monroe” »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie mdk
Monodram Crisa Henry’ego w wykonaniu Eweliny Niewiadowskiej już 19 września w Teatrze Starym w Bolesławcu, godz. 19.

Japoński sukces Noemi »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie bok
Po raz kolejny podopieczna Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej zostaje nagrodzona w International Environmental Children`s Drawing Contest w Japonii. Tym razem The International Best Prize zdobyła 10-letnia Noemi Broszko!

Dzisiaj
Środa 7 czerwca 2023
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl