Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 36 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Warsztaty bluesowe »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Nabór na warsztaty muzyczne Festiwalu Blues nad Bobrem trwa! Zapraszamy wszystkich, którzy kochają muzykę, cenią sobie dobrą atmosferę i mądrą aktywność.

Dramaty porucznika Jasińskiego »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Mieszkający w Kierżnie weteran, porucznik Wojska Polskiego w stanie spoczynku Adam Jasiński, urodzony w byłej Jugosławii - miał ciężkie życie. Przyszedł na świat 23 stycznia 1926 roku w wielodzietnej rodzinie, która nigdy nie zaznała prawdziwego dobrobytu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie UM
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu obchodził pięciolecie swojej działalności . Został utworzony 13 października 2007 r. i jest afiliowany przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu - Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

Medal dla biblioteki »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie UM
Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zdobyła najwyższe wyróżnienie – Medal w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2010/2011.

Sprzęt dla poradni »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Red.
Dzięki nawiązaniu współpracy przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Fundacją Rosa, która wspiera placówki edukacyjne oraz oddziały dziecięce w szpitalach wyposażając je w zabawki oraz sprzęt do rehabilitacji czy terapii w naszej poradni pojawi się nowa forma zajęć terapeutycznych. Poradnia otrzymała sprzęt do terapii Integracji Sensorycznej na kwotę 30 tyś. zł.

Książki to nasi przyjaciele »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Monika Grzyb
23 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 2 zakończyliśmy w klasach 0-III cykl roczny: ,, Cała Polska czyta dzieciom" spotkaniem z bohaterami naszych lektur. Celem akcji było upowszechnianie czytania dzieciom i przez dzieci.

Madga Umer w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie SP
3 czerwca w niedzielę o godz. 18:00 w Teatrze Starym w ramach cyklu "Powiat zaprasza" odbędzie się koncert Magdy Umer.

Nagroda za szlak »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Dyrektor i pracownicy Muzeum Ceramiki
Projekt „Via Fabrilis – szlak tradycji rzemieślniczych”, realizowany przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Muzeum Karkonoskie we Vrchlabi został laureatem konkursu „Polska pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Triumf na Stonodze »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie SP
26 maja w Chojnowie odbył się XIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH STONOGA 2012.

Lubię te piosenki »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie BOK - MCC
W sali Forum odbył się recital Tomka Wachnowskiego. Artysta promował swoją najnowszą płytę "Lubię te piosenki".

Warsztaty Muzyczne »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie BOK - MCC
Od 9 do 13 lipca zapraszamy do pracowni BOK-MCC, gdzie odbędą się polsko-niemieckie, 5-dniowe Warsztaty Muzyczne. Zajęcia będą połączone z trwającymi równolegle warsztatami rejestracji obrazu /fotografia i film/. Warsztaty poprowadzą czołowi artyści polskiej i niemieckiej sceny muzycznej:

Święto rodziny »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie BOK - MCC
W najbliższy piątek i sobotę w Rynku startuje Bolesławiecki Pasaż Kulturalny 2012. Z okazji przypadającego na ten weekend Dnia Dziecka, przygotowaliśmy moc atrakcji dla najmłodszych. Wszystkie są bezpłatne.

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Koncert w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
Dziś o godz. 17:00 w Teatrze Starym odbędzie się koncert taneczny Pracowni Tańca Współczesnego Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego.

Dni Otwarte w Nadleśnictwie »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
Zapraszamy mieszkańców Bolesławca i okolic na Dni Otwarte w Nadleśnictwie Bolesławiec, zorganizowane w dniach od 01 do 03 czerwca 2012 r.

Festyn pierogowy »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie red.
Wyjątkowy festyn pierogowy już wkrótce w Dąbrowie Bolesławieckiej.

Zrozumieć zachowania... »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie UM
W Bolesławcu odbyło się spotkanie edukacyjno- szkoleniowe pt. „Zrozumieć zachowania…”. Spotkanie zaplanowano w dwóch blokach. Pierwszy dobył się dla młodzieży i dorosłych, drugi blok przeznaczony był dla lekarzy, psychologów, nauczycieli, pedagogów.

Wspólne sadzenie »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie UM
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu w Bolesławcu zorganizował „Wiosenne spotkanie integracyjne” dla mieszkańców osiedla Kościuszki.

Wyjątkowe zajęcia »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie Oprac. Aldona Wilas
Uczniowie technikum weterynarii Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych mieli wyjątkową okazję wzięcia udziału w zajęciach dydaktycznych.

Zostawili odciski palców »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie KPP
16 maja na wycieczkę do Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu przyjechali uczniowie klasy I-szej Szkoły Podstawowej w Czernej.

Zniszczył roletę i ukradł rower  »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie KPP
Bolesławieccy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia rolety.

Włamali się do pomieszczeń gospodarczych  »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie KPP
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Shaman w Forum »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie BOK - MCC
14 czerwca o godz. 19.00 w sali Forum odbędzie się widowisko sztuki ruchu "Shaman".

Lubię te piosenki  »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie BOK - MCC
Lubię te piosenki - koncert promocyjny najnowszej płyty Tomka Wachnowskiego - jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów z grona wykonawców piosenki poetyckiej – 24 maja w Forum.

Blues na Bobrem »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
W Zamku Kliczków obok Bolesławca na początku sierpnia odbędzie się XXII Festiwal Blues nad Bobrem. Zapisy na warsztaty muzyczne już ruszyły. Oprócz nich podczas Imprezy odbędzie się: Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy, msza w oprawie Bluesowej oraz koncerty z udziałem gwiazd.

Złoto weterana »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM/MOSiR
Dużym sukcesem zakończył się wyjazd reprezentacji Bolesławca do miasta partnerskiego Nogent sur Marne. 13 maja w biegach na 10 km organizowanych w ramach imprezy „Nogent Baltard” Bolesławianie rywalizowali z 235 zawodnikami z 5 krajów.

Promocja różnorodności »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Prezydent Bolesławca Piotr Roman wziął udział w konferencji inaugurującej nowy program „Promocja różnorodności artystycznej i kulturalnej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego”, który jest współfinansowany z grantów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Lew pozował do zdjęć »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
Policjanci Komendy Powiatowej w Bolesławcu wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż.

Napad na kuriera »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy napadli na pracownika firmy kurierskiej i dokonali kradzieży blisko 20 tysięcy złotych.

Lado w Forum »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie BOK - MCC
5 lipca o godz. 19.00 w sali Forum wystąpi Narodowy Chorwacki Zespół Pieśni i Tańca LADO z Zagrzebia. Przyjedzie do Bolesławca w ramach Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej.

Mamy najlepszy DKF! »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
9 maja, podczas 37. edycji Gdynia Film Festival, odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz piąty Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Sentymentalna podróż »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie Zdzislaw Mirecki
Na zaproszenie Parafii pw. św. św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu przybył z Mińska ks. Andrzej Borodzicz , który tutaj poprzez wspomaganie posługi duszpasterskiej zbiera na remont swego kościoła będącego wcześniej cmentarną kaplicą w centrum stolicy Białorusi.

Bolesławiec na tablicy »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM, Fot. Grzegorz Matoryn
Bolesławiec, decyzją Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, otrzymał drugie najwyższe wyróżnienie po Nagrodzie Europy - Tablicę Honorową Rady Europy – przyznaną za działania miasta Bolesławca na rzecz współpracy i solidarności europejskiej.

Na szlaku Królewskiej Drogi »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie red.
Ponad 160 przedstawicieli środowisk seniorskich z terenu polsko-czesko-niemieckiego pogranicza spotkało się 27 kwietnia w Nowogrodźcu, aby wspólnie poznawać historię i kulturę historycznego szlaku Via Regia.

Krzyk na Wydechu »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie red.
Teatr Krzyk to młody polski teatr, założony w 2002 roku w Maszewie, który cechuje ogromna energia wkładana w spektakle i warsztaty, żywiołowość, własna metoda pracy z aktorem oparta na wieloletnim doświadczeniu.

Dzisiaj
Sobota 21 maja 2022
Imieniny
Jana, Moniki, Wiktora

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl