Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 37 informacji. Wszystkie poniżej.

Narkotyki w obudowie komputera »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie KPP Bolesławiec
Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające z których można by uzyskać ponad 127 porcji handlowych marihuany. Policjanci zabezpieczyli także sadzonki roślin tego narkotyku.

Gimnazjaliści posłami »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie opr. HB/GS2
Martyna Stasiak i Karol Lisiecki zostali posłami XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Obligacje na mieszkania »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie opr. HB/UM
Miasto Bolesławiec wyemituje 10.500 obligacji o wartości nominalnej 1.000 zł każda, na łączną kwotę 10,5 mln zł. Taką uchwałę podjęli radni podczas XXII sesji Rady Miasta. Uchwała stanowi formalny początek i podstawę prawną procedury uruchamiania emisji obligacji komunalnych.

Niech żyje cyrk! »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie red.
W najbliższy poniedziałek 30 kwietnia o godzinie 17.:30 w Bolesławcu przy ulicy Jeleniogórskiej (obok szpitala) odbędzie się specjalny multimedialny spektakl pt. „NIECH ŻYJE CYRK” w wykonaniu Cyrku Korona. Ma to być show cyrkowe jakiego jeszcze Bolesławiec nie widział.

Nowe życie Orła »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie Halina Biernat
Nieczynne dzisiaj kino „Orzeł” przechodzi metamorfozę, przeobrażając się w Centrum Integracji Kulturalnej, o czym podczas konferencji prasowej poinformował Piotr Roman, prezydent Bolesławca.

Gorące wydarzenia w MDK-u »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie opr.HB/MDK
Specjaliści i specjalistki od pogody prognozują 30-stopniowe upały w maju. Niewykluczone, że przyczyną takiej sytuacji mogą być kwietniowe wydarzenia w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego.

Pojedynki na szachownicy »
Tekst opublikowany 2012-04-24, opracowanie opr. HB/GOKiS
Miłośnicy szachów i warcabów walczyli o tytuł Mistrza Gminy Bolesławiec. Miejscem sportowych zmagań były Nowe Jaroszowice.

Raz na ludowo »
Tekst opublikowany 2012-04-24, opracowanie Halina Biernat
Specjalnie dla zespołów biorących udział w koncercie pn. „Na ludową nutę” wystąpił „Spontan Band” nowa „formacja” ludowa z wójtem Andrzejem Dutkowskim na czele.

Trudna sztuka oszczędzania »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Halina Biernat
Wprawdzie w dzisiejszych czasach sztuka oszczędzania nie należy do najłatwiejszych bo wymaga poświęceń, wielu wyrzeczeń i walki z pokusami, to uczniowie bolesławieckiej „dwójki” problemów mieć nie powinni.

Pokonują bariery »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Halina Biernat
Krzywe i zastawione przez auta chodniki, zbyt strome podjazdy, schody, zablokowane przejazdy. Przez te bariery wielu ludzi jest wykluczonych z normalnego życia. Jak je pokonać, uczą instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Zajęcia są bezpłatne.

„Mechanik” nawiązał współpracę z Politechniką »
Tekst opublikowany 2012-04-22, opracowanie Halina Biernat
Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu nawiązał współpracę z Politechniką Wrocławską. Dokument podpisali prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą Politechniki Wrocławskiej inż. dr hab. Marek Gawliński oraz mgr Adam Maksymczyk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych.

Raz na ludowo »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie Halina Biernat
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie zaprasza na koncert pt. „Na ludową nutę”. Wstęp bezpłatny.

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Z pomysłem na promocję »
Tekst opublikowany 2012-04-18, opracowanie Halina Biernat
Jak sprawić, by polsko-czesko- niemieckie pogranicze było bardziej znane, by przyciągało inwestorów i turystów? - o tym między innymi dyskutowano podczas konferencji organizowanej w ramach projektu pod tytułem „Via Regia: poznać Europę – od historii do przyszłości”.

Kolejna firma w strefie »
Tekst opublikowany 2012-04-18, opracowanie Halina Biernat
PUH „Elektros” otworzył nowy zakład pracy na na obszarze Podstrefy Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Sami zatrzymali włamywacza »
Tekst opublikowany 2012-04-18, opracowanie Halina Biernat
Trzej mieszkańcy Gościszowa zatrzymali włamywacza, który splądrował budynek miejscowej plebanii parafialnej. Złodziejowi i jego wspólnikowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najlepszy sprzedawca z ZSHiU »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie opr. HB
Natalia Jędruszczuk uczennica drugiej klasy Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wygrała  międzyszkolny konkurs na Najlepszego Sprzedawcę zorganizowany przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy.

Mikrokosmos w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie opr. HB/MDK
26 kwietnia w cyklu „Powiat zaprasza” w bolesławieckim Teatrze Starym można będzie obejrzeć spektakl „Mikrokosmos” – pantomimę na motywach „Calineczki”. Sztukę zaprezentuje Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego z Wrocławia.

W gorących rytmach »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie opr. HB/MDK
V Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco. Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Wiosna w naszym mieście »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
W piątek, 20 kwietnia, o godz. 19.00 w sali konferencyjnej BOK-MCC rozpocznie się koncert zespołu Poeticon. Tym razem grupa wystąpi z wiosennym repertuarem. Wstęp wolny!

Dzień w „Dziesiątej” »
Tekst opublikowany 2012-04-15, opracowanie opr.HB/10BKPanc
Tomasz Szczepanik z Łodzi, zwycięzca tegorocznej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uprawniającej do jednodniowego udziału w szkoleniu świętoszowskiej brygady, odwiedził pancerniaków.

Złodziej ogrodzenia zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/KPP
Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież przęseł z ogrodzenia cmentarza wojskowego.

Szlak do wolności »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/MCC
W czwartek, 26 kwietnia, o godz. 18.00 w sali konferencyjnej BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy „Szlak do wolności”. Ekspozycję będzie można oglądać w holu Międzynarodowego Centrum Ceramiki /II piętro/ do 16 maja br.

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

HER-STORY  »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/MDK
Przez dwa tygodnie warsztatów teatralnych grupa kobiet wraz   z Natali Castro-Bass – wenezuelską artystką – będzie tworzyć teatralny portret Bolesławianek.

Policja ostrzega! »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/KPP
W związku z powtarzającymi się na terenie całego kraju przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie, apelujemy do Państwa o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.

Regio Info »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/UM
Aby ułatwić podróżowanie, MZK w Bolesławcu wspólnie z partnerami, wprowadza jednolity system informacji pasażerskiej.

Nowe ścieżki rowerowe »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB
Około 3,7 km ścieżek rowerowych za prawie 1,5 mln zł powstanie na terenie Bolesławca.

Z dedykacją dla żołnierzy »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Halina Biernat
W kinie Forum odbędzie się koncert zespołu "Rota", dedykowany żołnierzom z 23. Śląskiego Pułku Artylerii, którzy obecnie pełnią służbę w Afganistanie.

Pozbądź się elektrośmieci »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie opr. HB
W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się konferencja poświęcona promowaniu proekologicznych zachowań wśród młodzieży. Cały czas trwa akcja zbiórki zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Wielkanocne tradycje »
Tekst opublikowany 2012-04-05, opracowanie Halina Biernat
Wieś Gościszów leżącą w gminie Nowogrodziec po II wojnie światowej zasiedlili przesiedleńcy z byłej Jugosławii, przywożąc na Ziemie Odzyskane swoje wielkanocne obyczaje.

Oddaj głos na Via Fabrilis »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie Halina Biernat
Projekt „Via Fabrilis – szlak tradycji rzemieślniczych” zrealizowany przez Muzeum Ceramiki wytypowano jako kandydata do nagrody głównej w konkursie „Polska pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

„Carpe Diem” świątecznie »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie Halina Biernat
Pogodnych świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju życzyli sobie i zaproszonym gościom członkowie Stowarzyszenia Społecznego - Klubu Nauczycielskiego Carpe Diem.

„III Zasada” nagrodzona w „Wylęgarni”! »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie opr. HB
Warsztatowicze Pracowni Edukacji Filmowej BOK-MCC stworzyli w październiku ubiegłego roku obraz „III Zasada”, etiuda zdobyła II miejsce w V Międzyszkolnym Przeglądzie Filmów Amatorskich „Wylęgarnia 2012”.

Zagłosuj i wygraj plac zabaw dla Bolesławca! »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie opr. HB
206 – to kod przypisany Bolesławcowi w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zagłosuj na Swoje Miasto”, który ruszy już 10 kwietnia. Wysyłając go możesz zadecydować o lokalizacji kolejnego placu zabaw Muszkieterów.

Manekiny w rytmie rapu »
Tekst opublikowany 2012-04-01, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
 Dwa karnawałowe bale – zabawa manekinów oraz korowód polityków. Co je łączy? Na to pytanie odpowiedź dał spektakl „Bal manekinów” wg Brunona Jasieńskiego.

Dzisiaj
Sobota 21 maja 2022
Imieniny
Jana, Moniki, Wiktora

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl