Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk
Nasze archiwum
Znaleziono 94 informacji. Wszystkie poniżej.

Konflikt samorządowców »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Halina Biernat
Drogi w gminach są jak krwioobieg. Gdy ten jest niedrożny to zaczyna się problem. Tak jak w przypadku dróg wojewódzkich leżących w obrębie gminy Nowogrodziec.

Karnawał w sali zabaw Oli »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie red.
Karnawał to dla dzieci wspaniały i radosny czas. W tym okresie szczególnie uwielbiają się przebierać, tańczyć i śmiać. Ta oferta jest dla wszystkich maluchów i ich rodziców - niezapomniany bal karnawałowy, który odbędzie się już 4 lutego w sali zabaw Oli.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Prezent dla Domu Dziecka »
Tekst opublikowany 2012-01-27, opracowanie Halina Biernat
Czek o wartości 3 500 zł od Fundacji Muszkieterów przekazał dzieciom z bolesławieckiego Domu Dziecka, prezes Bricomarché – Piotr Szymański.

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-01-27, opracowanie opr. HB/KPP
Mieszkańcy powiatu bolesławieckiego pomogli w ujęciu mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Bolesławiec odcięty od stolicy »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie HB/UM
PKP wydało na modernizację torów kolejowych na linii Węgliniec - Legnica - Wrocław 2,5 mld zł, ale połączenia ze stolicą nie będzie, bo … nie ma lokomotyw.

BDN się rozbudowuje »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Halina Biernat
Za około 40 mln zł drukarnia BDN w Wykrotach uruchomi kolejną nowoczesną linię technologiczną.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Leopardy na strzelnicy »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie opr. HB/10BKPanc
Coraz trudniejsze etapy szkolenia taktycznego i ogniowego wykonują załogi czołgów Leopard 2A4 w trakcie zimowego poligonu pododdziałów świętoszowskiej 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Swoistym ogniowym sprawdzianem są dzienno-nocne strzelania z Leopardów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Uratuj Marcelka »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Halina Biernat
Pilnie potrzebna jest krew grupy AB Rh- dla 5-cio letniego Marcelka chorego na białaczkę. Rodzice proszą o pomoc.

Autostradą pod prąd »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie KPP
W okolicach Bolesławca 33- letnia kobieta jechała pod prąd autostradą A4. Policjanci ustalili, że kierująca miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Policja poszukuje złodzieja »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. HB/KPP
Nieznany sprawca posługując się skradzioną kartą płatniczą wybierał pieniądze z bankomatów na terenie Bolesławca.

3 oblicza dokumentu - peryferie »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. HB
MDK zaprasza na wystawę fotografii dokumentalnej. Członkowie Stowarzyszenia Nowinart z Wrocławia podzielą się z nami tym co w nich najlepsze, tym co potrafią wyrazić poprzez sztukę.

Wernisaż w pałacu »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Halina Biernat
Joanna Bruździńska urodziła się w Bolesławcu tu pracuje, tworzy rzeźby, a mieszka i maluje w Nowej. W niedzielę swoje prace po raz pierwszy zaprezentowała szerokiej publiczności.

Obrazy malowane sercem »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Halina Biernat
Już niedługo seniorzy będą mieli swoją spokojną przystań - "Dom Seniora", w pobliżu swoich rodzin, przyjaciół i znajomych. Wprawdzie otworzy swoje drzwi dla pensjonariuszy dopiero za miesiąc, a już tworzy się w nim rodzinna atmosfera i przyjemny klimat.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Ferie zimowe na półmetku »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie BOK-MCC
Pierwszy tydzień ferii zimowych przeszedł do historii. Pracownie Międzynarodowego Centrum Ceramiki oraz kino Forum wypełniły się dziećmi i młodzieżą.

Koncert kolęd i pastorałek »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie Halina Biernat
Chór Cantate Deo oraz wrocławska grupa wokalna Spirituals Singers Band wystąpią w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Piotr Roman: Chcę kupić dworzec PKS »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie Halina Biernat
„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno przewoźników, jak i lokalnej społeczności, pragnących w godnych warunkach korzystać z przewozów lokalnych, składam ofertę nabycia terenu i budynku dworca PKS przy ulicy Wesołej w Bolesławcu” - informuje prezydent Bolesławca.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Ukradł walec »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. HB
Złodzieje kradną wszystko co się da. Tym razem łupem 22-letniego mieszkańca Gminy Nowogrodziec padł walec do utwardzania ziemi.

Pancerny pojedynek »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. HB/10BKPanc
18 stycznia br. na świętoszowskim poligonie załogi czołgów Leopard 2A4 ruszyły do kontrataku. Na nacierające Leopardy czekała zasadzka i prawdziwy pancerny pojedynek.

Bolesławianka wiceministrem edukacji »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. HB
Premier Donald Tusk powołał we wtorek na urząd podsekretarza stanu w MEN Joannę Berdzik.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Ferie bez nudy z MDK »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie Halina Biernat
Czy można zrobić pierścionek z kapsla? A może broszkę z pomarańczy? A cokolwiek z czegokolwiek? Oczywiście, wystarczy „wpaść” do bolesławieckiego MDK, żeby się osobiście przekonać.

Nowa jakość w zespole szkół »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie SP
Nowa jakość – tak w skrócie można podsumować inwestycję, która radykalnie zmieniała oblicze sali gimnastycznej i biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przy ul. Komuny Paryskiej w Bolesławcu.

Horror wróci do Bolesławca? »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie Halina Biernat
Na Bobrze miał powstać nowoczesny, czteropasmowy most. Minęło kilka lat, stary most stoi tak jak stał i jest coraz mniej bezpieczny dla użytkowników.

Sąd uratowany? »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie UM
13 stycznia 2012 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości prezydent Bolesławca Piotr Roman wraz z innymi samorządowcami wziął udział w spotkaniu z ministrem Jarosławem Gowinem. Efektem tego, i innych spotkań, jest taki, że niemal na pewno Sąd Rejonowy w Bolesławcu został uratowany.

Przyjdź z wnuczkiem do Muzeum »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie MC
W nadchodzący weekend (21-22 stycznia), z okazji Dnia Babci i Dziadka, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu serdecznie zaprasza seniorów wraz z rodzinami do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji muzealnych przy ulicach Mickiewicza 13 i ul. Kutuzowa 14.

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Protest bolesławieckich aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Halina Biernat
Pośpiech w legislacji, tak jak na drodze, do niczego dobrego nie prowadzi. Czego wyrazem jest ogólnopolski protest farmaceutów, do którego włączyli się również bolesławieccy aptekarze.

Linia Życia »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie opr. HB
W trakcie dwudniowych warsztatów filmowych w Pracowni Edukacji Filmowej BOK-MCC uczestnicy zajęć zrealizowali krótką formę filmową „Linia życia”. Pięciominutową etiudę wyreżyserowała wg własnego scenariusza Daria Poliwka, po raz pierwszy stykając się z filmem.

Projekt Volodia z Mirosławem Baką »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
Piosenki Włodzimierza Wysockiego, chyba najbardziej znanego w Polsce rosyjskiego barda zabrzmią w Sali Forum BOK MCC.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

W drodze na „górę szpiega” »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie opr. HB/kpt. Artur Pinkowski
Stacjonujący w bazie Warrior, w Afganistanie, żołnierze Zgrupowania Bojowego Bravo (ZB B) poza patrolami kołowymi uczestniczą także patrolach pieszych. W ostatnich dniach taki patrol realizowali żołnierze z 1 plutonu 2 kompanii zmotoryzowanej wsparci specjalistami współpracy cywilno-wojskowej CIMIC oraz PSYOPS.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

LO i ZSB na czele »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie MOS
Zakończyły się kolejne mecze Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce. Aktualnie wśród dziewcząt prowadzi I LO. Najlepsza chłopięca drużyna to reprezentacja |SB.

Karnawałowy zawrót głowy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie Halina Biernat
W sobotę od godz. 10 coś dla ducha i dla ciała, czyli „Karnawałowy zawrót głowy”. Odlotowa impreza w Miejskim Zespole Szkół nr 3, połączona ze zbiórką pieniędzy na pomoc szkole.

Koncert dla serc i duszy »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie Halina Biernat
Okazało się, że bolesławieckie kino „Forum” jest za małe, by pomieścić wszystkich chętnych do wysłuchania Koncertu Noworocznego przygotowanego wspólnie przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Oddaj głos na Dom Dziecka »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Halina Biernat
Zostań Pomocnikiem Św. Mikołaja i pomóż dzieciakom z Domu Dziecka Sióstr Elżbietanek w Bolesławcu. Wystarczy, że zagłosujesz!

Mają się czym pochwalić »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Halina Biernat
Technikum Logistyczne ZSH i U zajęło 7. miejsce, na Dolnym Śląsku w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

„Elektronik” inwestuje  »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie opr. HB
Zespół Szkół Elektronicznych ma ambicję zostać liderem w zakresie nowoczesnych, zapewniających zatrudnienie, kierunkach kształcenia zawodowego, dlatego inwestuje w bazę lokalową i nowoczesny sprzęt.

Minister zmieni plany? »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Halina Biernat
Być może walka o pozostawienie Sądu Rejonowego w Bolesławcu już niedługo się skończy. Być może, bo ... W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i pojawiła realna szansa na to, że minister zmieni plany pozostawiając w Bolesławcu Sąd Rejonowy.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Czy WOŚP zakończy się skandalem ? »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Halina Biernat
Wolontariusze złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podczas XX Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez szefa bolesławieckiego sztabu Henryka Jasińskiego.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Białe ferie z MDK »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie opr. HB
Rozpoczynają się zimowe ferie. Uczniów czeka dwutygodniowa laba. MDK oferuje bezpłatne zajęcia.

Bolesławieccy wolontariusze nie zawiedli. Szef - tak ! »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Halina Biernat
Miało być z pompą i wystrzałowo. Miał paść kolejny rekord zbiórki pieniędzy. Stało się inaczej. Wolontariusze nie zawiedli, ale szef sztabu i jego wizja XX Finału WOŚP, czy może brak wizji i organizacji – tak!

Orszak przywitał Trzech Króli  »
Tekst opublikowany 2012-01-06, opracowanie Halina Biernat
Trzej Królowie ze swoimi zastępami rycerzy, towarzyszącymi im dworzanami, a także aniołami i pastuszkami przeszli w atmosferze radosnego kolędowania ulicami Nowogrodźca.

Wdzięczni za chleb »
Tekst opublikowany 2012-01-06, opracowanie Halina Biernat
Chleb - synonim dostatku, symbol zdrowia i życia był tematem i okazją do spotkania pn. „Misterium Chleba” przygotowanego przez Stowarzyszenie Społeczne Klub Nauczycielski „Carpe Diem”.

„Elektronik” wspiera WOŚP »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Halina Biernat
Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu znani są z wielu podejmowanych akcji charytatywnych. Tym razem wsparli Jurka Owsiaka, świetnie się przy tym bawiąc.

Nowy Rok koncertowo »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Halina Biernat
Występy wokalne, gorące rytmy flamenco, taniec orientalny, radosne śnieżynki i spadający na scenę śnieg wprowadziły bolesławian w nowy 2012 rok - koncertowo.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Włamywacz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr. HB
Do 10 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Bolesławca podejrzanemu o włamanie i kradzież biżuterii.

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Wernisaż fotograficzny »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
W piątek, 13 stycznia, o godz. 18.00 w Galerii Długiej BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy fotografii stowarzyszeń fotograficznych CAMERA i OBIEKTYWNI.

Wybieramy najlepsze filmy ostatnich 5 lat! »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie BOK-MCC
W lutym 2012 roku Dyskusyjny Klub Filmowy obchodzić będzie swoje 5 urodziny. W związku z tym zapraszamy wszystkich kinomaniaków do wzięcia udziału w naszej sondzie, w której wybierzemy 5 najlepszych tytułów!

Koszykarki z Nowogrodźca awansowały  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Halina Biernat
Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu zakwalifikowała się do Finału Strefowego Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Minikoszykówce.

Sumptuastic w Familiadzie »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB
Nasz rodzimy zespół „Sumptuastic” wystąpił w specjalnym noworocznym wydaniu popularnego programu rozrywkowego.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

20. Finał WOŚP w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Halina Biernat
20. Uliczne kwesty, koncerty, imprezy i niezliczone ilości czerwonych serduszek, które każdy, bez względu na wiek przykleja wszędzie gdzie się da. Tak ma wyglądać najgorętsza, finałowa niedziela WOŚP w Bolesławcu.

BKS: Wykaz sparingów „Wiosna 2012” »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB
Znamy już termin rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej 2012 BKS „Bobrzanie”.

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

DKF zaprasza w styczniu »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB
Poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje… Tytuły dostępne dla widzów Sieci Kin Studyjnych! Obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów! Karnet kosztuje tylko 25 zł.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Weekend w liczbach »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB
W sobotę i niedzielę dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa łącznie 2113 interwencji.

Małe granty dla środowisk wiejskich »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Halina Biernat
Dla aktywnych środowisk wiejskich, czekają małe granty. Wystarczy mieć dobry pomysł i przygotować ciekawy projekt by otrzymać wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Trzeba się jednak spieszyć, termin składania wniosków do 5 stycznia.

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl