Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 693 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Świąteczny… kradzieży czas »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci odzyskali metalowe elementy, które padły łupem dwóch złodziei podczas świąt. Wartość skradzionego mienia właściciel wycenił na blisko 900 złotych.
Zdjęć: 1  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Złodzieje paliwa zatrzymani  »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Policjanci z Kruszyna zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Złodzieje w pożyczonym samochodzie mieli 22 pełne baniaki.
Zdjęć: 3  

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Zaskoczeni złodzieje »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali dwóch mężczyzn podczas kradzieży przewodów elektrycznych, z terenu jednej z firm.
Zdjęć: 2  

Podstawówki pod koszem »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie Jerzy Stanik
Znamy już wyniki Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Koszykówce. Rozegrane zostały w dniach 19 – 21 grudnia w Nowogrodźcu (dziewczęta) i SP 1 w Bolesławcu (chłopcy).
Zdjęć: 13  

Spraski popularny! »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie em
Zakończył się plebiscyt na najlepszego sportowca ziemi jeleniogórskiej. Drugie miejsce w głosowaniu czytelnikowi zajął mieszkaniec naszego powiatu judoka Edward Spraski.
Zdjęć: 5  

Jasełka z Terminatorem i Raperem Hetmanem »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz ze strażakami z OSP Tomaszów Bolesławiecki rozbawi publiczność do łez… - tak na "Jasełka na bardzo wesoło" zapraszają młodzi strażacy z Tomaszowa Bolesławieckiego. I wygląda na to, że warto się tam pojawić.
Zdjęć: 7  

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Radni zawiesili prace »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie um
Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia oświadczenia Rady Miasta Bolesławiec o zawieszeniu prac nad uchwałami dotyczącymi gospodarki odpadami w gminie:
Zdjęć: 5  

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Budżet Bolesławca na 2013 rok przyjęty »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Budżet miasta na przyszły rok został dzisiaj przyjęty. Przy 17 głosach za i 3 wstrzymujących radni zaakceptowali przygotowany przez prezydenta projekt.
Zdjęć: 18  

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

List otwarty senatora, czyli koniec świata »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie TS
Przez ostatnie tygodnie nieustannie pracowaliśmy - ja i cały sztab ludzi, nad nową ustawą regulującą postulaty feministek...
Zdjęć: 1  

W mieście juz świątecznie »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie (info BOK-MCC)
Świąteczna atmosfera na dobre zawitała już do Bolesławca. Choć do wigilii jeszcze tydzień to jej przedsmak mieliśmy w niedzielę. Za nami bowiem Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości, czyli coroczne przedświąteczne spotkanie mieszkańców miasta.
Zdjęć: 4  

Straciłaś damskiego górala? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
W drugiej połowie listopada 2012 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji Bolesławcu podczas patrolowania Bolesławca na jednej z ulic znaleźli porzucony rower damski typu górskiego.

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Nieoczekiwana zmiana miejsc »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Z powodu remontu ratusza posiedzenia komisji zaplanowane na dzień 18.12. 2012 r. (wtorek) odbędą się w sali konferencyjnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Świąteczne spotkanie  »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie pol
Policjantki wspólnie z pracownikami Polskiego Czerwonego Krzyża odwiedziły dzieci mieszkające na osiedlu Kościuszki w Bolesławcu.
Zdjęć: 3  

Poskakał, a teraz posiedzi? »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie pol
Kiedy policjant po służbie na jednej z ulic Bolesławca zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn natychmiast podjął działania, zatrzymując sprawcę zniszczenia samochodu.

Najważniejsze bolesławieckie odkrycia »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie mc
Wernisaż wystawy, prezentującej najważniejsze bolesławieckie odkrycie archeologiczne ostatnich 120 lat za nami. Ekspozycję, nad którą patronat honorowy objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej – Bogdan Zdrojewski, można zwiedzać w Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa do 10 marca 2013 r.
Zdjęć: 11  

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Policyjna krew »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu wsparli akcję PCK oddając to co mają najcenniejsze - krew.
Zdjęć: 4  

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Największe odkrycie ostatnich 120 lat  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Muzeum Ceramiki
Dzięki pracom archeologicznym przeprowadzonym w 2007 r. przez pracowników bolesławieckiego Muzeum, przy wsparciu Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego, udało się odkryć pozostałości najstarszej zbadanej do tej pory nowożytnej wytwórni. W wyniku badań pozyskano prawie 18 000 fragmentów przedmiotów ceramicznych, w tym 8 obiektów zachowanych niemal w idealnym stanie.
Zdjęć: 10  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Zmiana pod koszem i siatką »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Jerzy Stanik
W związku z brakiem możliwości rozegrania meczu Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych w Koszykówce Chłopców w dniu 18 grudnia, przenosi się te rozgrywki na dzień 21 grudnia (pt.) godz. 9:00, do nowej sali SP 1 Bolesławiec.

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Trzy dni przedświątecznych atrakcji to tegoroczna oferta BOK-MCC dla mieszkańców Bolesławca. Od piątku do niedzieli w bożonarodzeniowy nastrój wprowadzą nas m.in. świąteczny koncert gwiazd z udziałem Janusza Radka i Jacka Wójcickiego, spotkania ze św. Mikołajem, kiermasz świąteczny, spektakl teatralny i bożonarodzeniowa szopka.
Zdjęć: 1  

Wspomóż Dom Dziecka, przyjdź na Koncert Narodziny »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Zachęcamy do wsparcia Domu Dziecka w Bolesławcu i włączenie się do zbiórki środków czystości, którą prowadzić będziemy w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej.

Konkurs w Gimnazjum nr 3 »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk objęła honorowy patronat nad konkursem „I Ty możesz zostać Demostenesem” Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”.

Nowy mur »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
W Bolesławcu zakończyły się prace przy przebudowie muru oporowego przy ul. Bankowej.
Zdjęć: 1  

Zwizytowali BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Przedstawicielki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wizytowały Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki.
Zdjęć: 1  

Najlepsze prace magisterskie lub doktorskie »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Ogłoszono wyniki VI edycji konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta.
Zdjęć: 3  

Nowe tereny w strefie ekonomicznej »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Niemal 32 ha gruntów włączonych zostało do Podstrefy Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Włączony teren położony jest na wschód od ul. Modłowej, pomiędzy bocznicą kolejową i linią kolejową E-30 o znaczeniu międzynarodowym.
Zdjęć: 1  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Wypiła, wykradła, wpadła »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Dzielnicowi odzyskali rower o wartości 700 złotych, który został skradziony z klatki schodowej jednego z budynków w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Nagrody dla „Dzielnicowych Roku”  »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
W Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów VI edycji plebiscytu „Dzielnicowy Roku”. Podczas spotkania wyróżniono dwóch funkcjonariuszy asp. Rafała Jańca i sierż. sztab. Michała Czarnotę.
Zdjęć: 7  

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Świąteczny Turniej Darta  »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie mosir
W piątek, 14 grudnia 2012 r. MOSiR Bolesławiec zaprasza do udziału w Świątecznym Turnieju Darta, który odbędzie w Centrum Gier i Zabaw przy al. Wojska Polskiego 6.

Grali najpiękniejsze kolędy »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie SD
W auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego odbył się Konkurs Kolęd, do którego zgłosiło się wielu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu.
Zdjęć: 6  

50 ton - w 20 sek. do setki »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie plw
Tworzące flotę lotniskowej straży pożarnej pojazdy ratowniczo-gaśnicze, FELIX 8X8, otrzymały prestiżową nagrodę Ministra Gospodarki ,,Wzór Roku 2012”.
Zdjęć: 2  

Projekt COMENIUS – spotkanie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie Izabela Zdunek-Głowacka
W Zespole Szkół Elektronicznych odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu Comenius, w którym uczestniczy nasza szkoła. Tym razem to my byliśmy gospodarzami. Gościliśmy u siebie partnerów z Niemiec, Hiszpanii, Chorwacji, Rumunii i Islandii.
Zdjęć: 7  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Artyleryjskie Święto w Garnizonie Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie kpt. Remigiusz Kwieciński/fot: sierż. Jacek Kielma
W Bolesławcu obchodzono Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii. Szczególny wymiar tegorocznego święta podkreślił uroczysty apel w auli Bolesławieckiego Ośrodka Kultury oraz otwarcie nowej Sali Tradycji 23 pułku artylerii.
Zdjęć: 17  

LottoMikołaj krąży nad Dolnym Śląskiem »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie oto
Wygląda na to, że Święty Mikołaj w tym tygodniu krąży gdzieś po Dolnym Śląsku. Podobno widziano go najpierw we wtorek w okolicach Jawora, gdzie ktoś trafił w Lotto „szóstkę” wartą 2 000 000 zł. Podobnie w czwartek. Tym razem sześć szczęśliwych liczb znalazło się na kuponie grającego przy ulicy Świeradowskiej 70 we Wrocławiu.

Policyjny Mikołaj dla Seniora  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie pol
Bolesławieckie policjantki wspólnie z PCK w dniu Św. Mikołaja odwiedziły seniorów. W trakcie spotkań rozdano taśmy odblaskowe.
Zdjęć: 3  

Kwiat paproci w Starym »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie mdk
Studio Aktorskie MDK w Bolesławcu Scena Pantomimy zaprasza na spektakl „Kwiat paproci” w reżyserii Sławka Ratajskiego, w Teatrze Starym w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Spotkanie dla potencjalnych beneficjentów »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
19 grudnia o godz. 12.00 w Teatrze Starym w Bolesławcu odbędzie się spotkanie informacyjne dla potencjalnych beneficjentów projektu "Be Fair - Internet jako dobro wspólne".

Wystawa poplenerowa  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie (info BOK-MCC)
Co można stworzyć podczas trzech tygodni pracy? W jaki sposób miasto dobrej gliny wpłynęło na artystów z różnych stron świata? Odpowiedź na te pytania poznamy już 8 grudnia podczas wernisażu wystawy poplenerowej 48. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego.
Zdjęć: 1  

Świąteczna zbiórka żywności »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie oto
Przeciętny Polak przed Świętami Bożego Narodzenia wyda średnio 1 132 zł na zakupy i prezenty. Warto w tym czasie pamiętać także o osobach potrzebujących pomocy.
Zdjęć: 4  

List od Czytelnika: Droga Redakcjo! »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie Stały czytelnik i bywalec Placówki
Zwracam się z prośbą o wydrukowanie tych kilku słów.

Kartka Julii zostanie wydana »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie (info BOK-MCC)
Znamy wyniki konkursu na najlepszy projekt kartki świątecznej, nawiązujący do polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Zdjęć: 1  

Najlepsze prace »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
Jutro w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 w Bolesławcu nastąpi ogłoszenie wyników konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec

Wystawa poplenerowa  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie bok
Co stworzyć można podczas trzech tygodni pracy? W jaki sposób miasto dobrej gliny wpłynęło na artystów z różnych stron świata? Odpowiedź na te pytania poznamy już 8 grudnia podczas wernisażu wystawy poplenerowej 48. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno-Rzeźbiarskiego.

Mikołaj w BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (info BOK-MCC)
Zwyczaj obdarowywania prezentami, w dniu imienin Mikołaja tj. 6 grudnia, sięga w Polsce aż XVIII wieku, kiedy to dzieci otrzymywały złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki. Do tej pięknej tradycji, jak co roku, dołączy Bolesławiecki Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 1  

Wspomóż Dom Dziecka, przyjdź na Koncert Narodziny »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (info BOK-MCC)
Zachęcamy do wsparcia Domu Dziecka w Bolesławcu i włączenie się do zbiórki środków czystości, którą prowadzić będziemy w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej.
Zdjęć: 3  

Warsztaty plastyczne „Ozdoby świąteczne” »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie (info BOK-MCC)
„Ozdoby świąteczne” to warsztaty plastyczne dla tych, którzy szukają twórczych inspiracji przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Terminarz siatkówki »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie Jerzy Stanik
Prezentujemy terminarz rozgrywek w ramach Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce na rok 2012/2013.

Święta po czesku »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mc
Muzeum Ceramiki zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Wokół Bożego Narodzenia. Tradycje świąteczne pogranicza polsko –czeskiego” w piątek, 7 grudnia o godz. 17.00. w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13.
Zdjęć: 1  

Drogi do niepodległości – uniwersytet w „Elektroniku” »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Marcin Szeremeta, klasa III F
W rocznicę wybuchu powstania listopadowego 1830 r., do Zespoł Szkół Elektronicznych odwiedził wykładowca historii z Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Grzegorz Strauchold. Spotkał się z uczniami zainteresowanymi dziejami naszego narodu i wygłosił wykład zatytułowany„ Drogi do niepodległości”.
Zdjęć: 5  

Oto mistrzynie powiatu »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Jerzy Stanik
Prezentujemy wyniki Mistrzostw Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt. Mistrzostwa rozegrano 3 grudnia w sali Gimnazjum nr 1 w Bolesławcu.
Zdjęć: 10  

Oto najlepsi nauczyciele zawodu »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie sp
Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bolesławcu wspólnie z Powiatem Bolesławieckim po raz szósty zorganizowali konkursu "NAJLEPSZY NAUCZYCIEL ZAWODU".
Zdjęć: 3  

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Mail od Czytelnika – Zaszczuć dziecko »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Anna
Wczoraj wszystkie lokalne portale, i chwała im za to, informowały o poszukiwaniu 15-letniej dziewczyny, która nie wróciła do domu na noc. Sytuacja poważna i dramatyczna.

Dolny Śląsk dla wspólnej Europy »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Prezydent Bolesławca Piotr Roman, na zaproszenie Fundacji Forum Polityki Wschodniej oraz Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, uczestniczył w projekcie „Dolny Śląsk dla wspólnej Europy.
Zdjęć: 1  

Nowe ulice w mieście »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwały w sprawie nadania nazw nowo powstałym ulicom na terenie miasta.

Wyniki mistrzostw w piłce halowej »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie Jerzy Stanik
Zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej. Rozgrywano je w ramach i według regulaminu Dolnośląskiej Liceliady w sali sportowej I LO w dniach od 15 do 28 listopada. Poniżej prezentujemy wyniki oraz klasyfikację końcową.
Zdjęć: 13  

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Wrocław buduje Dreamlinery »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie rte
50 proc. materiałów kompozytowych, prędkość maksymalna 954 km/h, o 20 proc. mniejsze zużycie paliwa, pułap operacyjny 13 000 metrów, nawet 330 pasażerów na pokładzie, zasięg 15 000 kilometrów, system Head-Up Display, o 60 proc. niższy poziom hałasu. Dreamliner to spełnienie lotniczych marzeń, a część podzespołów samolotu powstaje we Wrocławiu…
Zdjęć: 1  

Koncert „Andrzejkowy” »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie psm
Dla uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Szkoły Muzycznej II stopnia w Bolesławcu „Andrzejki” stały się kolejną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności.
Zdjęć: 5  

Lodowisko na nowym miejscu »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie (info MOSiR)
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zaprasza na lodowisko. W dniu 1grudnia 2012 rozpoczyna się nowy sezon 2012/2013 na bolesławieckim lodowisku.

Autobusem z Mikołajem »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie (info MZK)
Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu zaprasza wszystkich małych i dużych pasażerów do korzystania z komunikacji miejskiej.

Bolesławiec - miasto przyjazne seniorom »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
Miasto Bolesławiec otrzymało I wyróżnienie wśród gmin w konkursie „Samorząd przyjazny edukacji osób starszych i integracji międzypokoleniowej. Konkurs został zorganizowany przez Senat Rzeczypospolitej.
Zdjęć: 1  

Współpraca z organizacjami pozarządowymi »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
Radni przyjęli „Roczny Program Współpracy Gminy Miejskiej Bolesławiec z organizacjami pozarządowymi oraz z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013”.

Ostatnie mieszkania za 10 proc. wartości »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
W 2007r. zmieniono uchwałę w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Będą niższe stawki za parkowanie »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
Strefa płatnego parkowania w Bolesławcu obejmuje teren Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Plac został zaliczony do kategorii dróg gminnych w Bolesławcu. Znowelizowane przepisy ustawy o drogach publicznych przyjmują, iż korzystający z dróg publicznych są obowiązani do ponoszenia opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania.

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Złodzieje zaatakowali plebanię w czasie mszy »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie pol
Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do miejscowej plebani. Łupem sprawców padły m.in. telefony komórkowe, projektor oraz pieniądze.

Tragiczne imieniny »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Położony tuż za granicami powiatu bolesławieckiego Mściszów – do roku 1945 niemiecki Seifersdorf – to całkiem spora wieś, urozmaicona płytkimi nieckami stawów rybnych.
Zdjęć: 2  

„Obława” ruszy w piątek »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie bok
Obsypany nagrodami laureat Srebrnych Lwów festiwalu filmowego w Gdyni, wybrany do grona 16 najlepszych tegorocznych filmów świata w prestiżowej selekcji MFF w Montrealu, jeden z najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat.
Zdjęć: 4  

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

W końcu będzie „W końcu!” »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie ts
Teatr Stary zaprasza na wystawę „W końcu!” Katarzyny Sas. Wernisaż odbędzie się 6 grudnia 2012r. o godz. 17 w foyer Teatru (I piętro).
Zdjęć: 2  

Finał spotkań z teatrem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie mdk
W najbliższy piątek kończy się projekt edukacji teatralnej dla uczniów czterech szkół podstawowych z terenu powiatu bolesławieckiego. Działanie, finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, realizuje bolesławiecki MDK.
Zdjęć: 2  

XXX sesja Rady Miasta Bolesławiec  »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie um
Przewodniczący Rady Miasta Bolesławiec podaje do wiadomości publicznej, że w dniu 28 listopada 2012 r. o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego – Rynek 41 II p. odbędzie się XXX sesja Rady Miasta Bolesławiec

Złote gody x 8 »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie um
W bolesławieckim Pałacu Ślubów osiem par małżeńskich obchodziło złote gody.
Zdjęć: 3  

57 tysięcy osób na otwarciu galerii! »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie oto
Pierwsza inwestycja w Polsce Grupy ANTAN – Galeria Bolesławiec City Center została uroczyście otwarta. Galeria zlokalizowana w samym centrum miasta, przyciągnęła podczas przedłużonego weekendu otwarcia ponad 57 tysięcy odwiedzających!
Zdjęć: 18  

Oto najlepsi dzielnicowi pierwszego kontaktu »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie pol
Tegoroczni laureaci plebiscytu "Dzielnicowy Roku" to asp. Rafał Janiec z Bolesławca i sierż.sztab. Michał Czarnota z Posterunku Policji w Warcie Bolesławieckiej.

Po nitce do… pasera »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca ustalili mężczyzn podejrzanych o włamania do piwnic, do których dochodziło w listopadzie tego roku.

Oto mistrzowie powiatu »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie Jerzy Stanik
W Gimnazjum nr 1 rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców za rok 2012/2013. Rozegrano je w ramach Dolnośląskiej Gimnazjady.
Zdjęć: 6  

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

Wyrzucił psa przez okno  »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że podczas imprezy alkoholowej wyrzucił psa przez okno mieszkania na trzeciej kondygnacji budynku mieszkalnego. Niestety zwierzę nie przeżyło…

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Wygrana Bolesławca w konkursie „Razem bezpieczniej”  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
W Teatrze Starym w Bolesławcu odbył się XIV Regionalny Finał Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Niezmiennie od siedmiu lat I-sze miejsce należy do drużyny z Bolesławca.
Zdjęć: 6  

Zaginął mężczyzna  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
Policja poszukuje zaginionego mieszkańca Bolesławca Stefana Stolarskiego.
Zdjęć: 1  

Każdy ma swojego misia »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Monika Grzyb, Małgorzata Oleś
Dzisiaj w SP nr 2 w klasach młodszych miał miejsce Dzień Misia, akcja promująca czytanie.
Zdjęć: 6  

Świąteczny konkurs rozstrzygnięty! »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Znamy wyniki konkursu na najlepszy projekt kartki świątecznej, nawiązujący do polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone 16 grudnia 2012 r. godz. 15.00 podczas Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości 2012 – scena /Rynek/.
Zdjęć: 1  

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Podatek zabije ceramikę? »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Karol Stasik
Uprzejmie informuję, że w związku z zapowiedzią zwiększenia stawki VAT z 8% na 23% na wyroby sztuki ludowej i rękodzieła oraz rzemiosła, Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. w Bolesławcu w dniu 21.11.2012r. wystąpiły do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz do wszystkich Posłów na Sejm RP z województwa dolnośląskiego z pismem o treści jak niżej:
Zdjęć: 1  

„CZERWONY” MOST »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Największe chyba wrażenie na wędrowcu - zwłaszcza jesienią odwiedzającym podbolesławieckie lasy – wywierają otulone wtedy kobiercem liści, zarośnięte leszczyną i gołymi badylami pokrzyw ruiny dawnych wsi, których ostatnie ślady to dzisiaj ledwie widoczne resztki fundamentów i zamaskowane pożółkłą trawą kopczyki ceglano-wapiennego gruzu.
Zdjęć: 1  

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Zawodowiec poszukiwany  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie sp
Już pierwsze powiatowe szkoły otrzymały najnowocześniejszy sprzęt na którym swojego zawodu będą uczyć się mechanicy, elektronicy, budowlańcy, czy kucharze.
Zdjęć: 4  

Trwa remont przy ul. Kraszewskiego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
W Bolesławcu trwa remont drogi przy ul. Kraszewskiego. Remont obejmuje wymianę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wraz z wykonaniem nowych przyłączy do budynków, wymianę oświetlenia drogowego oraz ułożenie nowej nawierzchni.
Zdjęć: 2  

Powstało Centrum Wolontariatu »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie mops
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławcu powstało Centrum Wolontariatu. Celem powstania Centrum Wolontariatu jest wspieranie przez wolontariuszy dotychczasowych działań pracowników socjalnych, współdziałanie z nimi w realizacji misji MOPS, tworzenie lokalnej siatki więzów międzyludzkich i przełamywanie stereotypu, że pomoc społeczna to tylko „rozdawanie pieniędzy”.

13-latek ukradł biżuterię ciotce »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie pol
Policjanci z Warty Bolesławieckiej ustalili 13-letniego złodzieja biżuterii wartej 2500 złotych. Nieletni za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Superbohaterowie w bibliotece »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie bm
Podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Miejskim Zespole Szkół nr 2 uczniowie wzięli udział w kilku konkursach czytelniczych.

Spotkanie z Mikołajem »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie bok
Zwyczaj obdarowywania prezentami, w dniu imienin Mikołaja tj. 6 grudnia, sięga w Polsce aż XVIII wieku, kiedy to dzieci otrzymywały złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki. Do tej pięknej tradycji, jak co roku, dołączy Bolesławiecki Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 1  

Wywiad z opętanym  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie rt
Chcesz porozmawiać o sprawach ważnych? Przyjdź do Teatru Starego na spotkanie zorganizowane przez Bolesławiecką Bazylikę Maryjną oraz Teatr Stary.

Szkoły pijarskie - otwarcie sekretariatu  »
Tekst opublikowany 2012-11-19, opracowanie oto
1 września 2013 roku rozpoczną działalność w Bolesławcu dwie bezpłatne szkoły katolickie prowadzone przez Zakon Pijarów. Będzie to Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Gimnazjum. Obie placówki będą zlokalizowane w budynku szkolnym przy ul. Bankowej 10, który Zakon będzie dzierżawił od Miasta. Budynek zostanie poddany przez pijarów modernizacji i dostosowaniu do współczesnych wymogów efektywnej i atrakcyjnie prowadzonej edukacji.

List otwarty do Prezydenta Miasta Wrocławia »
Tekst opublikowany 2012-11-18, opracowanie Leszek Cybulski Radny Rady Miasta
Szanowny Panie Prezydencie, Z niedowierzaniem, w sobotę 17 listopada 2012r, przeczytałem na oficjalnej stronie Miasta Wrocławia tekst Rzecznika Pana Pawła Czumy pt. „Superpublicysta Szymański traci siły. Co dalej z lokalnym dodatkiem Gazety Wyborczej?*”.

Superpublicysta Szymański traci siły. Co dalej z lokalnym dodatkiem Gazety Wyborczej?* »
Tekst opublikowany 2012-11-18, opracowanie Paweł Czuma rzecznik prasowy prezydenta Wrocławia
Publicysta Wojciech Szymański przez długie lata przekonywał wrocławian, że jego wiedza dotycząca świata polityki dalece przekracza granice, które są w stanie osiągnąć zwykli dziennikarze.

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

Wygraj Fiata 500 w galerii Bolesławiec City Center »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie oto
W czwartek, 22 listopada nastąpi długo oczekiwane otwarcie Galerii Handlowej Bolesławiec City Center. Organizatorzy zapraszają o godz. 9:00 na uroczyste przecięcie wstęgi. A będzie to dopiero początek, ponieważ otwarcie potrwa do niedzieli 25 listopada i zostanie zwieńczone finałem konkursu – „Serce miasta, Centrum wydarzeń“ – do wygrania Fiat 500 i wiele atrakcyjnych nagród.
Zdjęć: 2  

Zmiany w Halowej Nożnej »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie Jerzy Stanik
PCEiKK MOS informuje, że w związku z próbnymi maturami w przyszłym tygodniu ulegają zmianie terminy rozgrywania meczy Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej.

Idzie zima – przygarnij przyjaciela  »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Jeżeli szukasz przyjaciela na całe życie, znajdziesz go w „Czasowej przechowalni bezdomnych psów” na terenie firmy "ZIELEŃ-PLAN" przy ul. Kościuszki 27 w Bolesławcu.
Zdjęć: 8  

Bolesławiec dobrym trafieniem SRG Global  »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Dzisiaj zakończyła się wizyta przedstawicieli SRG Global (część koncernu Guardian) w Bolesławcu. Zarząd SRG Global na czele z prezesem Kevinem Bairdem odwiedził fabrykę w Bolesławcu.

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Zabawa w przedszkole - kolejne utrapienie samorządu? »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Kornel Filipowicz
Gorąca jesień w polskiej oświacie. Premier Tusk w konsekwencji swojego kolejnego exspose obwieścił radosną nowinę. Nareszcie wymierne korzyści dla polskich rodzin: wydłużenie urlopów macierzyńskich i dofinansowanie przedszkoli i żłobków! Tylko przyklasnąć, no bo do tej pory nawet w sferze deklaracji nie było takiego „bogactwa” pomysłów, nie mówiąc już o realnych rozwiązaniach, które zwykle kończyły się przemilczanymi falstartami, jak chociażby ustawa „żłobkowa”.

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

Edukacyjny plan lekcji dla wszystkich »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Stowarzyszenie Trójrzecze w partnerstwie z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. zrealizowało projekt "Bolesławieckie maluchy wiedzą jak segregować" w ramach regionalnej kampanii "Nowe prawo odpadowe - nowy styl życia dolnoślązaków" finansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Dlaczego Bolesławiec?  »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Prezydent Bolesławca Piotr Roman wziął udział w konferencji, która odbyła się podczas V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal 2012. Konkurs przeprowadzany jest od 2005 roku przez Polską Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z marszałkami województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora.

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Wyniki konkursu plastycznego ,,Zwierzęta chronione w Polsce”  »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Konkurs plastyczny ,,Zwierzęta chronione w Polsce” został zorganizowany przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bolesławcu, w ramach projektu ,,Bolesławiec działa ekologicznie”, dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Spotkanie z kapitanem  »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na "rejs dookoła świata" - spotkanie ze słynnym żeglarzem kapitanem Krzysztofem Baranowskim. Spotkanie odbędzie się 14 listopada (środa) o godz. 16:30 w galerii "Format".

Wyniki konkursu ,,Woda - źródło życia”  »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pwik
Konkurs został rozegrany wśród uczniów klas III szkół podstawowych i był podsumowaniem zajęć terenowych realizowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu Sp. z o.o. we współpracy z Miejskim Centrum Edukacji Ekologicznej, w ramach projektu ,,Bolesławiec działa ekologicznie”, dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Halowa piłka nożna – terminarz rozgrywek »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Jerzy Stanik
Poniżej prezentujemy terminarz rozgrywek Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej na rok szkolny 2012/2013. Ich organizatorem jest PCEKK MOS oraz I LO i II LO w Bolesławcu.

Będzie ostro »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie rtr
16 listopada w Centrum Weselno-Bankietowym Galeria odbędzie się I Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych „Hard Core Festiwal”. Tym samym dajemy możliwość zaprezentowania się kapelom rockowo-metalowym. Na zakończenie zagra zespół Malchus.

Związek obchodzi 35 lat  »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Bolesławiecki oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów obchodził swoje 35-lecie. Pomysł utworzenia oddziału w Bolesławcu zrodził się w 1976 roku. Zrzeszał wówczas 48 członków. Pierwszym przewodniczącym został Józef Andrusieczko.

Jacek Gajewski w finale »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie rt
Znane są już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ścisłe grono finalistów. Wśród nich znalazł się także uczeń z Bolesławca.

Policjanci odznaczeni »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Trzech funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zostało odznaczonych Medalem Za Długoletnią Służbę podczas obchodów Święta Niepodległości.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

3 promile, zakaz sądowy – zatrzymany po pościgu  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjant bolesławieckiej drogówki po pościgu zatrzymał pijanego kierowcę jadącego ulicami Bolesławca.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Święto Niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie sp
11 listopada 2012 r. w Powiecie Bolesławieckim uroczyście obchodzono Święto Odzyskania Niepodległości.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Oto mistrzowie i mistrzynie powiatu w koszykówce »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie Jerzy Stanik
Mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w koszykówce rozegrano w ramach i według regulaminu Dolnośląskiej Liceliady, zgodnie z Kalendarzem Imprez SZS – Dolny Śląsk, w dniach 29 października – 8 listopada w salach sportowych startujących szkół

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Zaginione dokumenty »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie Zdzisław Abramowicz
We wrześniu 1939 roku wkraczający na teren Polski hitlerowski Wehrmacht realizował koncepcję wojny błyskawicznej, jednak dla agresora ważne było nie tylko szybkie zagarnięcie terytorium Rzeczypospolitej. Niemal natychmiast na podbitym obszarze zbrodniczą koncepcję oczyszczenia „przestrzeni życiowej” dla Niemców konsekwentnie realizowały zarówno władze wojskowe, policyjne jak i administracyjne Trzeciej Rzeszy.

Magiczna Zabawa Mikołajkowa! »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie tr
Wszyscy kochają Św. Mikołaja, bez względu na wiek! My o tym wiemy, dlatego w tym okresie szczególnie przygotowujemy wiele niespodzianek i atrakcji.

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Orkiestra w Starym »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie r
Bolesławiecki Teatr Stary zaprasza na spektakl produkcji legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej „Orkiestra”.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

Maryha z mielarką w rękach policji »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Zabezpieczyli ponad 2100 porcji marihuany.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Grafficiarz trafiony po służbie  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu za zniszczenie elewacji wyremontowanego budynku. Nietrzeźwy „artysta” wyrażał się poprzez graffiti.

Nagrody za promocję Bolesławca  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie um
Do 31 grudnia 2012 r. można składać wnioski o przyznanie Nagrody Prezydenta Miasta za promocję miasta w 2012 roku. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, rozwoju nauki, za wybitne wyniki uzyskiwane w sporcie oraz inicjatywy społeczne, przyczyniające się do promocji miasta

Przygarnij psiaka »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie um
Jeżeli szukasz przyjaciela na całe życie, znajdziesz go w „Czasowej przechowalni bezdomnych psów” na terenie firmy "ZIELEŃ-PLAN" przy ul. Kościuszki 27 w Bolesławcu.

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości  »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie sp
Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste obchody 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 11 listopada 2012 r. o godz. 11.00 w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej, na bolesławieckim Rynku oraz w Teatrze Starym.

Dzień Niepodległości w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie mdk
Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego zaprasza na Koncert z Okazji Dnia Niepodległości, który odbędzie się już w piątek 9 listopada o godzinie 18.00 w Teatrze Starym.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

Ćwierć tysiąca mandatów - „Znicz 2012” podsumowany  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie pol
Podczas działań „Znicz 2012” na terenie powiatu bolesławieckiego nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwało 170 policjantów.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

Historia zza tapety »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Życie pokazuje, że przetrwanie niektórych ciekawych dokumentów z przeszłości może być też następstwem zupełnie niezamierzonej działalności człowieka - takiej, której podstawowy cel w istocie nie miał nic wspólnego z chęcią przekazania kolejnym pokoleniom jakiejś historycznej wiedzy.

Gala w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie sp
W Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów i nagród Starosty Bolesławieckiego – Cezarego Przybylskiego za osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2011/2012.

Turystyczny Oskar dla Borów Dolnośląskich  »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie sp
Projekt Powiatu Bolesławieckiego i gmin partnerskich – Pieńsk, Węgliniec i miasta Zgorzelec „Odkryj urok Borów Dolnośląskich” został uznany za jeden z dziewięciu najlepszych turystycznych projektów w Polsce.

Wandala wyśledził monitoring »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie 6 samochodów. Urywał lusterka bo miał nerwowy dzień i… 3 promile w czubie.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Nagrody za aktywność »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
W sali kina Forum w Bolesławcu odbyła się konferencja "Aktywność kobiet na Dolnym Śląsku". Organizatorem konferencji było stowarzyszenie "Aktywność kobiet na Dolnym Śląsku" we współpracy z Urzędem Miasta Bolesławiec.

Bolesławieccy radni: ustawa „śmieciowa” do Trybunału! »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Radni Rady Miasta Bolesławiec wyrazili poparcie dla uchwały Rady Miejskiej Inowrocławia w sprawie skierowania do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Miasto odbuduje Leśny Zamek »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
W okresie przedwojennym ten zbiornik był wykorzystywany jako miejsce rekreacji tzw. Leśny Zamek „Waldschloss” obejmujący leśne ścieżki zdrowia, pomnik, kamienne schody oraz miejsca do spacerów.

Akcja „Uwaga Nadwaga” – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji dietetycznej! »
Tekst opublikowany 2012-11-01, opracowanie
Skala problemu nadwagi jest z roku na rok coraz większa. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje już na epidemię otyłości. Nie pomagają alarmujące statystyki oraz przykłady innych społeczeństw, które przegapiły moment ostrzegawczy, jak to miało miejsce np. w Stanach Zjednoczonych. Liczba osób borykających się z nadwagą systematycznie wzrasta, a Polska znajduje się pod tym względem w czołówce państw na świecie!

Pierwszaki z dwójki ślubowały »
Tekst opublikowany 2012-10-30, opracowanie sp2
To było święto dla całej szkoły. Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 złożyli uroczyste ślubowanie.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Kaplica poświęcona »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie um
W Domu Pomocy Społecznej w Bolesławcu odbyła się uroczystość poświęcenia kaplicy.

Zaproszenie do cyrku – bilety dla Czytelników »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie rr
Z gościnnymi występami zawita reprezentacyjny Cyrk Arlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja. W tym roku Arlekin świętuje swój jubileusz 15-lecia istnienia, a przez te lata stał się jednym z najbardziej znanych cyrków polskich.

Sukces Kariny  »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie um
Mieszkanka Gminy Nowogrodziec Karina Jasińska z Gościszowa, która jest osobą niepełnosprawną, na początku października zdobyła najwyższy szczyt w Europie Pico del Veleta (Hiszpania).

Młodzi bandyci na gościnnych występach »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzież i pobicie.

Wyniki mistrzostw powiatu »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie Jerzy Stanik
Poniżej publikujemy wyniki i klasyfikację końcową Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej – rok szkolny 2012/2013. Mistrzostwa rozgrywano w ramach i według regulaminu Dolnosląskiej Liceliady zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S. – Dolny Śląsk. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym 2 x 30 min., w dniach 25.0 .- 22.10 na boisku przy ul. Spacerowej 26.

Znak jakości dla MZS nr 2 »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie um
W dniach 7-8 października delegacja Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 z Bolesławca wzięła udział w Konferencji „E–edukacja w Polsce 2012”. Podczas uroczystej gali w Sali Kolumnowej Sejmu RP szkoła otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Znak Jakości Interkl@sa 2012”.

VI inauguracja roku akademickiego UTW »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie um
20 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu. Uniwersytet jest jednostką dydaktyczną afiliowaną przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Gryf Dolnośląski dla bolesławieckiej firmy Navsim Polska »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie sp
Bolesławiecka firma Navsim Polska od poniedziałku jest szczęśliwym posiadaczem statuetki Gryfa – Dolnośląskiej Nagrody Gospodarczej.

Konkurs BOK: zaprojektuj kartkę świąteczną i wygraj! »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie bok
Ogłaszamy konkurs na najlepszy projekt graficzny świątecznej kartki, nawiązujący do polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Bolesławiecka bezpieka »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie AB
Inspiracją do powstania książki, poświęconej działalności bolesławieckiego Urzędu Bezpieczeństwa były badania prowadzone w 2008 r. w okolicach dawnego aresztu UB przy ul. Grunwaldzkiej 5.

Wygraj bilet na koncert Doroty Miśkiewicz! »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie bok
Już za dwa tygodnie, 8 listopada, w sali Forum odbędzie się koncert Doroty Miśkiewicz. Organizator koncertu, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, przygotował konkurs, w którym wygrać można wejściówkę na to muzyczne wydarzenie.

Laureaci konkursu „Bolesławiec w kwiatach” »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
W bolesławieckiej Sali Rajców ogłoszono wyniki konkursu „Bolesławiec w kwiatach”. Inicjatorem konkursu Towarzystwo Miłośników Bolesławca. Konkurs organizowany jest przy współudziale Urzędu Miasta.

Łup ukrył w krzakach  »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie pol
Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do biura. Sprawca ukradł sprzęt komputerowy oraz kasetkę z pieniędzmi.

Mój Trup według Jana Konia »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie Jan Koń
Za nami pierwszy dzień naszego mini festiwalu monodramu. Wczorajszy spektakl pt. „Mój trup” udowodnił, że monodram to sztuka niełatwa i wymagająca, ale gdy dobrze zagrana – porażająca.

Aleja Przyleśna - grupowy pomnik przyrody »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
W ramach obchodów „Święta Drzewa i Pachnicy” dzieci i młodzież z bolesławieckich szkół i przedszkoli oraz członkowie stowarzyszenia „Trójrzecze” symbolicznie otworzyli Aleję Przyleśną, która uznana została za grupowy pomnik przyrody w celu ochrony pachnicy dębowej.

Aktualizacja! Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta  »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie
Prezydent Miasta Bolesławiec zawiadamia o wyłożeniu do publicznego wglądu Aktualizacji projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla miasta Bolesławiec zawierającej:

Jak odchudzać się zdrowo i skutecznie »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie
Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) prawidłowe, zdrowe tempo chudnięcia to od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Zbyt duże spadki wagi w krótkim czasie mogą skutkować w przyszłości efektem jo-jo. W zdrowym odchudzaniu nie pomogą domowe diety, najlepiej udać się do dietetyka.

Szczęście legnickiego grzybiarza  »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie pol
O sporym szczęściu może mówić 78 – letni mężczyzna, który zgubił się w lesie zbierając grzyby. Przemoczonego i zmarzniętego znaleźli w rowie policjanci z powiatu bolesławieckiego, prowadzący nocne poszukiwania.

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej - przyznana  »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie sp
- Dziękuję, że nie szczędzą Państwo czasu, wiedzy i kreatywności młodym, wartościowym ludziom, którzy tego bardzo potrzebują. Potrzebują Waszej wiedzy, ale też głębokiego wsparcia i empatii.

Bolesławiecki Olsen z beczką na rowerze »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony olej napędowy oraz skuter, który również pochodził z kradzieży.

Będzie ostro »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie rr
16 listopada w Centrum Weselno-Bankietowym Galeria odbędzie się I Bolesławiecki Przegląd Kapel Garażowych „Hard Core Festiwal”. Tym samym dajemy możliwość zaprezentowania się kapelom rockowo-metalowym. Na zakończenie zagra zespół Malchus

Dyniowe szaleństwo »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie (info BOK-MCC)
Wszystkie dzieci zapraszamy do wspólnej zabawy. Do świata halloween przeniesiemy się podczas tworzenia specjalnych lamp wykonanych z dyni.

Wirtualnie w MZK »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie um
W bolesławieckim Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie robocze partnerów projektu „Regio Info”. Projekt realizowany jest przez: Miejski Zakład Komunikacji w Bolesławcu, Kraftverkehrsgesellschaft Dreiländereck Zittau GmbH, Verkehrsgesellschaft Görlitz mbH, PPKS w Zgorzelcu Sp. z o.o., Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien mbH. Partnerem wiodącym jest ZVON Zweckverband Oberlausitz-Niederschlesien.

Głowy z żeliwa, głowy z gliny »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie bok
W najbliższy piątek, 19 października, odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb Mateusza Dworskiego. Towarzyszyć mu będzie specjalna prelekcja „Rzeźby w metalu”.

Rozstrzygnięcie konkursu „Bolesławiec w kwiatach” »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie um
19 października 2012 r. (piątek) nastąpi rozstrzygnięcie tegorocznej edycji konkursu „Bolesławiec w kwiatach”.

Święto Drzewa i Pachnicy  »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie um
Stowarzyszenie Trójrzecze zaprasza 17 października 2012 r. (środa) do udziału w Święcie Drzewa i Pachnicy, w czasie którego nastąpi wręczenie nagród laureatom konkursów.

Gratulacje i nagrody dla nauczycieli »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie um
Dzisiaj w Sali Rajców w Bolesławcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Policjanci szkolą dzieci  »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie pol
Zespół Prewencji Kryminalnej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadzi działania prewencyjne ukierunkowane między innymi na dzieci i młodzież.

Koncerty z okazji Dnia Edukacji Narodowej »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie psm
Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto polskiej szkoły, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

Szokujące wyniki kontroli »
Tekst opublikowany 2012-10-13, opracowanie pol
W ramach akcji „Truck” policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzili wzmożone kontrolne pojazdów ciężarowych poruszających się po drogach powiatu.

Wspomnienie zsyłki »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie bok
W sali konferencyjnej BOK-MCC odbyło się spotkanie z Zuzanną Bardziel – autorką książki „Na świadectwo prawdzie”.

Szkolenie przed wyjazdem do Kosowa »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie Tekst i zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński
Żołnierze 23 pułku artylerii wydzieleni do składu 28. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie rozpoczęli szkolenie przygotowawcze.

Płatny parking przy placu Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie um
Od 15 października 2012 r. (poniedziałek) parking przy pl. Marszałka J. Piłsudskiego będzie płatny.

Wybudowano drogę wewnętrzną  »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie um
Zakończyły się prace budowlane drogi wewnętrznej przy ul. Zabobrze.

Zakończył się remont przy ul. Bankowej »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie um
Urząd Miasta w Bolesławcu odebrał prace uzupełniające remont chodnika przy ul. Bankowej.

Teatralny duch Forum »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie for
Trzy spektakle dla najmłodszych przygotowali aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Na deskach Forum zobaczyć można było „Baśnie Andersena” oraz „Sposób na szkołę”.

Wytrawne kino na wynos »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie rr
Wszystkich fanów dobrego kina zapraszamy nie tylko na seanse w kinie Forum, ale także – do Filmowej Cafe, gdzie można już kupić płyty DVD z filmami, które część z bolesławian znać może choćby z poniedziałkowych spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Modernizacja oświetlenia »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Urząd Miasta w Bolesławcu odebrał prace pierwszego etapu modernizacji oświetlenia ulicznego na osiedlu Kwiatowym.

Przygotowania do utworzenia szkoły ojców Pijarów »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
10 października przedstawiciele Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów gościli w Bolesławcu. Wizyta związana jest planami uruchomienia szkoły ojców Pijarów.

Złoty Laur dla Towarzystwa Budownictwa Społecznego »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu otrzymało ZŁOTY LAUR 2012 - główną nagrodę Instytutu Gospodarki Nieruchomościami.

Specjalistyczne odchudzanie bliżej Ciebie »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie
Nadprogramowe kilogramy i centymetry w talii, to coraz częstszy problem naszych czasów. Wszystko to wina pośpiechu, niesystematyczności, zbyt swobodnego podejścia do tematu jakim jest dieta. Gdy zorientujemy się, że to już nie kilka centymetrów więcej, tylko otyłość, szukamy kolejnych diet i cudownych wspomagaczy. Jednak zwykle to nie pomaga? Jak więc sobie radzić?
Zdjęć: 1  

Policyjny nalot  »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie pol
Policjanci podczas działań dokonali 191 kontroli, w wyniku których nałożyli 147 mandatów karnych.

Ostatnie przejście »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie stow
Dobiegają końca sobotnie wędrówki śladem dawnej Via Regia między Dolnym Śląskiem a Saksonią.

II LO prowadzi w rozgrywkach »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie Jerzy Stanik
Rozegrano kolejne mecze Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej.

Prezydent zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
Prezydent Miasta Bolesławiec zaprasza na szkolenie skierowane do właścicieli punktów sprzedaży oraz sprzedawców i osób podających napoje alkoholowe. Szkolenie jest realizacją lokalnej polityki wobec alkoholu opracowanej i przyjętej uchwałą Rady Miejskiej w „Miejskim Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych”.

100 lat Kazimiery Dudek »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
Setne urodziny świętowała 9 października mieszkanka Bolesławca pani Kazimiera Dudek.

Teatr o zagrożeniach »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie ppwn
W przedszkolu publicznym odbyło się przedstawienie w wykonaniu aktorów z Krakowa pt. "Kalejdoskop zagrożeń".

Mój Trup, czyli oto Teatr »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie tb
WROSTJA czyli Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora, to najstarszy festiwal monodramu na świecie, organizowany we Wrocławiu od 1966 roku. W tym roku trzy spektakle w ramach 46. festiwalu zagoszczą także w naszym teatrze. Trzy dni i trzy monodramy to nasza propozycja na październik.

Złodziej, ale gość i… brat »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie pol
Policjanci z Warty Bolesławieckiej odzyskali biżuterię za 1800 złotych, która padła łupem złodzieja-gościa.

Nowa miejska publikacja »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu przeżywał różne koleje swojego istnienia i zawsze zadziwiał swoim pięknem.

Bolesławiec ma bazylikę »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
7 października kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu został podniesiony do godności bazyliki mniejszej. Uroczystości ogłoszenia dekretu Stolicy Apostolskiej przewodniczył Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Market nie chciał być sponsorem imprezki »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci odzyskali wózki zakupowe, które padły łupem dwóch złodziei. Wartość skradzionego mienia właściciel wycenił na 1000 złotych.

Kary za prędkość »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie pol
Podczas akcji „Prędkość” funkcjonariusze szczególnie kontrolowali przestrzeganie ograniczeń prędkości obowiązujących na drogach powiatu bolesławieckiego.

Cyberprzemoc w Kraśniku Dolnym »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie pol
Odpowiedzialność prawna nieletnich i cyberprzemoc to tematy przewodnie spotkania policjantek z uczniami klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym.

Historia zagrała na ulicach miasta »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie TO
Na ulicach Bolesławca przeprowadzona została gra miejska na temat przeszłości naszego miasta. Brały w niej udział drużyny uczniów ze szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu bolesławieckiego. Gra stanowiła nowy element konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”, rozgrywanego w tym roku po raz dziesiąty.

Bolesławieccy „Obiektywni” we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie CK"Z"
Dzięki wrocławskiemu Centrum Kultury „Zamek” zdecydowaliśmy się wyjść z naszymi pracami poza granice naszego miasta…

Porzucony łup »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu odzyskali samochód o wartości około 40 tysięcy złotych.

Wychowywać - ale jak? »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
W ramach II Tygodnia Wychowania pod hasłem „Wychowywać - ale jak?” odbyła się w Bolesławcu konferencja poświęcona zagadnieniom wychowania

Otwarci na świat »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
W Bolesławcu odbył się Dziecięcy Festiwal Twórczości Europejskiej w ramach ogólnopolskiego programu ”Kraina dzieci w Europie-bis ”autorek Mireli Nawrot i Ireny Dzierzgowskiej.

Bazylika w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
7 października o godz. 13 kościół pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja zostanie podniesiony do godności bazyliki mniejszej.

Ktokolwiek widział »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie pol
Komisariat Policji w Nowogrodźcu prowadzi poszukiwania zaginionej młodej kobiety - Moniki Prasil

Bolesławieckie „archiwum x” »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie pol
Policjanci z powiatu bolesławieckiego wpadli na trop nowych okoliczności, które pozwoliły na wyjaśnienie sprawy sprzed dwóch lat.

Ojcowizna na ulicy »
Tekst opublikowany 2012-10-04, opracowanie mc
Już jutro w ramach konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" na ulicach Bolesławca zostanie przeprowadzona gra miejska o tematyce historycznej.

Rowerowy weekend w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bolesławcu zorganizował piknik rowerowy na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego przy ulicy Spacerowej. Dla uczestników pikniku przygotowano gry i konkursy oraz możliwość oznakowania roweru.

Otwarci na świat »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
W Bolesławcu odbył się Dziecięcy Festiwal Twórczości Europejskiej w ramach ogólnopolskiego programu ”Kraina dzieci w Europie-bis ”autorek Mireli Nawrot i Ireny Dzierzgowskiej.

Jak policjanci z seniorami »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie pol
Jakie zagrożenia czyhają na seniorów w życiu codziennym? Co zrobić kiedy jesteśmy ofiarą przestępstwa? Odpowiedzi między innymi na takie pytania usłyszeli seniorzy z Osiecznicy i Kliczkowa podczas spotkania z policjantami.

Psychotropy na sfałszowane recepty »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie pol
Od pewnego czasu w aptekach na terenie powiatu zaczęły pojawiać się sfałszowane recepty. Widniały na nich pieczątki różnych lekarzy, ale lek był zawsze ten sam…

„Jedynka” wygrała debatę we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2012-10-02, opracowanie LOI
Tegoroczną debatę oksfordzką pod hasłem "Wokół ACTA - Nowa Aleksandria czy Świat wg Orwella?", przeprowadzoną w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, wygrali uczniowie I LO im. Wł. Broniewskiego.

Kradł w przychodni  »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pol
Bolesławieccy dzielnicowi zatrzymali 21-latka, który ukradł pieniądze na terenie jednej z przychodni lekarskich.

Czyj ten rowerek  »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pol
W ostatni weekend września mieszkaniec Bolesławca podczas spaceru w okolicy ulicy Rumiankowej (osiedle Kwiatowe) zauważył porzucony rower dla dziecka w wieku ok. 7-10 lat.

Nowy inwestor w strefie ekonomicznej »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie um
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park” podpisała akt notarialny z firmą KEGGER Sp. z o.o. Przed podpisaniem umowy firma KEGGER otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Bolesławiec

Grzybiarzu! Nie gub się! »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Teren powiatu bolesławieckiego ze względu na dużą ilość obszarów leśnych cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób zbierających runo leśne. Bolesławieccy policjanci wspólnie ze Strażą Leśną prowadzą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Bezpiecznie w lesie”.

Boiska z poliuretanową nawierzchnią »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
W Bolesławcu nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej nr 4. Inwestycję zrealizował Urząd Miasta w ramach zadania „Budowa ogólnodostępnych integracyjnych stref rekreacji dzieci i młodzieży w Bolesławcu”. Wykonawcą jest firma „GRETASPORT” z Dąbrowy Górniczej. Koszt budowy boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 wynosi 1.582.791 zł.

Dzieci posprzątają miasto »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
28 września od godz. 9 do godz. 12, w ramach Sprzątania Świata, dzieci i młodzież z bolesławieckich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych będą sprzątać teren miasta.

Autobusem miejskim przez Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Podczas obchodów ,,Dnia bez Samochodu”, przed bolesławieckim ratuszem nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego ,,Autobusem miejskim przez Bolesławiec”.

Zagrali z okazji „Dnia Chłopaka” »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie psm
25 września Szkoła Muzyczna II stopnia rozpoczęła cykl Poranków Muzycznych zaplanowanych na rok szkolny 2012/2013 dla uczniów szkół bolesławieckich.

Matura z matematyki? »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie r
Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Bolesławcu Społecznej Akademii Nauk w Łodzi zaprasza wszystkich chętnych na darmowy kurs maturalny z matematyki.

„Szacun” dla niepełnosprawnych pływaków »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie sp
Podobnie jak nasi paraolimpijczycy startujący w Londynie zachwycili cały świat, tak pływacy z bolesławieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej wzbudzili podziw swoją kondycją, chęcią walki i determinacją. Turniej „Pływać każdy może”, co jest już tradycją, odbył się na miejskich basenach „Orka”.

Brydż promocyjny »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie sp
- XXI Bolesławiecka Trzydniówka Brydża Sportowego, to obok ceramiki i Borów Dolnośląskich doskonały "produkt promocyjny" Bolesławca. Dzięki tej imprezie usłyszała o naszym mieście "brydżowa Polska", bo organizatorom udało się zebrać prawdziwą elitę tego sportu - podkreślał członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusz Kwaśniewski, który wraz ze Starostą Bolesławieckim Cezarym Przybylskim zmierzyli się w Turnieju VIP-ów.

„Ale” – są jeszcze bilety »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie bok
Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Leszek Możdżer w listopadzie w Forum!

Triumf Tsunami z Bolesławca!  »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie rr
74 oryginalne pojazdy, dziesiątki tysięcy kibiców i atmosfera gorąca jak na wyścigu Formuły 1 – tak wyglądał 2. Wyścig Mydelniczek Red Bull, czyli rywalizacja wymyślonych i samodzielnie skonstruowanych pojazdów napędzanych siłą mięśni i grawitacji.

To nocą dzieje się najwięcej »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie mdk
W trakcie podróży obierzemy kurs na sztukę, a wskażą go nam gwiazdy na niebie i młodzi, zdolni artyści, którzy w świetle księżyca i ulicznych latarni, ujawnią nam własne wnętrza.

Lew w SP w Wierzbowej »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
Bolesławieccy policjanci prowadzą działania prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Znaleźli haszysz i metaamfetaminę  »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
Policjanci zabezpieczyli środki odurzające, które należały do mieszkańca Nowogrodźca.

Praktyczna lekcja handlu  »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie rr
W Zespole Szkół Handlowych i Usługowych odbył się kiermasz książek i używanych podręczników zorganizowany przez uczniów II i III klasy technikum handlowego.

Pozyskaj środki w ramach Inicjatywy JEREMIE »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
28 września 2012 r. (piątek) o godz. 10 w Referacie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Bolesławcu przy al. Wojska Polskiego 6/1a odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące pozyskania środków w ramach Inicjatywy JEREMIE

Ekran na świat »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie bok
Bolesławiec jest jednym z 30 polskich miast, w których realizowany jest projekt „Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. W kinie Forum odbyło się spotkanie nauczycieli, połączone z przedpremierowym pokazem filmu „Jak to jest”, inaugurujące sezon 2012/2013.

Łowili busy - skutecznie »
Tekst opublikowany 2012-09-20, opracowanie pol
18 września bolesławieccy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili na drogach powiatu akcję „Bus”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa osób przewożonych oraz innych uczestników ruchu drogowego

Ostatnia okazja Marilyn Monroe »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie r
Uwaga! Zostało jeszcze kilka biletów na dzisiejszy spektakl - kto pierwszy ten lepszy. Rezerwacje pod nr 531436866.

Porzuć auto! »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
22 września 2012 r. (sobota) w ramach obchodów Dnia bez samochodu będzie można korzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK Sp. z o.o. w Bolesławcu.

Windą do władzy »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
W Bolesławcu rozpoczął się remont i renowacja elewacji ratusza miejskiego. Zakres prac obejmuje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, osuszanie budynku, oczyszczanie kamiennej wieży ratusza.

W rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
Marszem Pamięci uczczono w Bolesławcu Dzień Sybiraka, który corocznie obchodzony jest 17 września w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę.

Przygarnij psiaka  »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
JEŻELI SZUKASZ PRZYJACIELA NA CAŁE ŻYCIE, ZNAJDZIESZ GO W "CZASOWEJ PRZECHOWALNI BEZDOMNYCH PSÓW" PRZY UL. KOŚCIUSZKI 27 W BOLESŁAWCU, NA TERENIE FIRMY "ZIELEŃ-PLAN".

4 nagrody dla podopiecznych BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie bok
XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Piękno Beskidów i Bieszczadów” został rozstrzygnięty. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się mali artyści z Pracowni plastycznej „Akademia sztuki” oraz Pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC.

Piroman recydywista ujęty »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
Wcześniej podpalił śmietniki. Tym razem polał benzyną i podpalił cztery samochody. Poszukiwanego piromana zatrzymali bolesławieccy policjanci.

Oto gimnazjalne mistrzynie i mistrzowie powiatu »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie Jerzy Stanik
17 września na stadionie miejskim w Bolesławcu przeprowadzone zostały Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbywały się zgodnie z kalendarzem imprez SZS Dolny Śląsk, w ramach Dolnośląskiej Gimnazjady.

Oskar Cichoń drugi na Fokus Festiwal! »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie bok
Bolesławianin wystartował w kategorii open, w której zachwycił zarówno jurorów jak i publiczność. Natomiast wśród swoich konkurentów zdobył szczere uznanie.

Kraśnicki wieniec podbił Spałę »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie sp/umwd
Podczas Dożynek Prezydenckich w Spale każde województwo zaprezentowało swój wieniec dożynkowy. Za najpiękniejszy uznano wieniec z województwa dolnośląskiego. Wygrał wieniec z Kraśnika Dolnego!

Kozacka konnica w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie mcc
13 września w naszym mieście pojawiła się grupa Kozaków Dońskich z Obwodu Rostowskiego w Rosji.

Zaproszenie na Marsz Pamięci  »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie r
Bolesławieckie Koło Związku Sybiraków i Gimnazjum Samorządowe nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu zapraszają na Marsz Pamięci, który odbędzie się 17 września 2012 r.

Uwaga na zabójcze procenty »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Z Republiki Czeskiej napływają do naszego kraju informacje zatruciach wielu osób wywołanych przez alkohol metylowy. Do tej pory w Czechach zmarło 18 osób, a 24 osoby są hospitalizowane – ich stan jest ciężki i zagrażający życiu.

200 tysięcy złotych w dziupli  »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca odzyskali 4 samochody osobowe oraz różne części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Wartość odzyskanego mienia to ponad 200 000 złotych. Odzyskane auta były kradzione na terenie Niemiec i Polski.

Groźna cyberprzestrzeń »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie um
Gmina Miejska Bolesławiec, Gimnazjum Samorządowe nr 2 i Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu zapraszają na cykl warsztatów na temat zagrożeń płynących z Internetu i uzależnień od gier komputerowych „Zagrożenia cyberprzestrzeni”.

Wychowywać - ale jak? »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie um
19 września w godzinach 15 - 18 w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza odbędzie konferencja poświęcona wychowaniu. Konferencja organizowana jest w ramach II Tygodnia Wychowania odbywającego się pod hasłem „Wychowywać - ale jak?”

Uczniowie z Bolesławca w projekcie Filmoteka Szkolna »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie (info BOK-MCC)
Już od września uczniowie szkół w Bolesławcu i okolicach mogą wziąć udział w projekcie edukacji audiowizualnej realizowanym przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Chciała zabić z zazdrości »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie pol
Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali 27 - letnią mieszkankę Bielawy, podejrzaną o usiłowanie zabójstwa kobiety oraz uszkodzenie ciała dwóch innych osób. Okazało się, że tłem całego zajścia była zazdrość o mężczyznę. Sąd tymczasowo aresztował podejrzaną na okres trzech miesięcy. Teraz za usiłowanie zabójstwa grozi jej kara powyżej 8 lat pozbawienia wolności.

Kraśnik reprezentantem powiatu! »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie sp
W niedzielę 16 września w Spale podczas Dożynek Prezydenckich Kraśnik Dolny - po eliminacjach wojewódzkich - będzie reprezentował Powiat Bolesławiecki.

Ostrzeżenie IMGW  »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie rr
Występujące i prognozowane opady deszczu będą powodowały wzrosty stanów wody w rzekach, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

„Polska Pięknieje” w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie (info Muzeum Ceramiki)
W bolesławieckim ratuszu przez można obejrzeć wystawę „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Ekspozycja pozwala poznać siedmiu laureatów tegorocznej, 5. edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, wśród których znalazło się bolesławieckie Muzeum Ceramiki

Konkurs na pracę »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Jeszcze do dnia 20 września można zgłaszać prace do VI edycji Konkursu o nagrodę Prezydenta Miasta na najlepszą pracę magisterską lub doktorską z zakresu historii i współczesności miasta Bolesławiec obronioną w latach akademickich: 2010/2011 i 2011/2012 na wszystkich uczelniach państwowych i niepaństwowych w Polsce oraz poza jej granicami.

Powstały drogi techniczne przy działkach na sprzedaż »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
W Bolesławcu zakończyły się prace przy budowie dróg technicznych między ulicami: Warszawską, Gdańską, Śluzową.

Zakończył się remont przy ulicy Starzyńskiego »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Urząd Miasta w Bolesławcu odebrał prace przy remoncie nawierzchni jezdni i chodnika ul. Starzyńskiego.

Nie lubimy pasów? »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie pol
Na 66 skontrolowanych samochodów bolesławieccy funkcjonariusze odnotowali aż 52 kierowców prowadzących bez zapiętych pasów.

Dzielnicowi w plebiscycie »
Tekst opublikowany 2012-09-10, opracowanie pol
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu pn. „Dzielnicowy Roku”. Plebiscyt zorganizowany jest przez Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu. Patronem plebiscytu jest m.in. nasz portal i jedyny bolesławiecki tygodnik – „Express Bolesławiecki”

Kto przeczyta Pana Tadeusza »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie mdk
Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego we współpracy z MDK włączają się do akcji Narodowego czytania Pana Tadeusza.

Zaskoczeni włamywacze  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie pol
Policjanci z Bolesławca zatrzymali 18 – latka i dwóch jego nieletnich wspólników, podejrzanych o włamanie na terenie budowy i usiłowanie kradzieży. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku. O dalszych losach całej trójki zdecyduje sąd.

Ulga dla cyklistów »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie um
Trwają prace przy budowie ścieżek rowerowych, które umożliwią dojazd do centrum Bolesławca oraz wyjazd z centrum miasta do wytyczonych i oznakowanych ścieżek w ramach międzynarodowych magistrali ER6 Dolina Bobru i łącznikowo ER4 „Szlak Miast” (czyli szlak Drezno-Wrocław).

„Polska Pięknieje” w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie info: Muzeum Ceramiki
W bolesławieckim ratuszu przez cały wrzesień będzie można obejrzeć wystawę „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Ekspozycja pozwala poznać siedmiu laureatów tegorocznej, 5. edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, wśród których znalazło się bolesławieckie Muzeum Ceramiki

Trzy scenariusze łupkowego cudu »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie orlen/red
Przyspieszenie tempa wzrostu PKB o 0,8 pp. Do tego 510 tys. nowych miejsc pracy oraz dodatkowe wpływy podatkowe rzędu 87 mld zł - to możliwe korzyści dla polskiej gospodarki wynikające z rozwoju sektora gazu łupkowego.

Sportowe wyniki naszych szkół »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie Jerzy Stanik
Szkolny Związek Sportowy – Dolny Śląsk ogłosił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół i powiatów województwa dolnośląskiego za rok szkolny 2011/2012.

Chronią drogę uczniów »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie pol
Od 3 września bolesławieccy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

Pamiętają o ogrodach  »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie sp
Konkurs na „Najładniejszą zagrodę” organizowany przez Powiat Bolesławiecki oraz Powiatową Radę Kół Gospodyń doczekał się już trzeciej edycji i ma coraz więcej zwolenników zafascynowanych „zieloną stroną życia”.

Kiedy zaczynamy się starzeć? »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie red
Nowa reforma emerytalna spowoduje, że kobiety i mężczyźni w Polsce będą pracować do 67 roku życia. Tymczasem według badań CBOS-u trzy czwarte z nas uważa, że mając 63 lata wchodzimy w etap starości. Jak organizm człowieka zmienia się z wiekiem? Czy jesteśmy gotowi na wydłużoną aktywność zawodową?

„To moja Marilyn Monroe” »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie mdk
Monodram Crisa Henry’ego w wykonaniu Eweliny Niewiadowskiej już 19 września w Teatrze Starym w Bolesławcu, godz. 19.

Japoński sukces Noemi »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie bok
Po raz kolejny podopieczna Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej zostaje nagrodzona w International Environmental Children`s Drawing Contest w Japonii. Tym razem The International Best Prize zdobyła 10-letnia Noemi Broszko!

Kierowco naucz się pomagać  »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie pol
Rozpoczęły się kolejne wspólne działania prewencyjne bolesławieckiej policji i Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach akcji „Kierowco naucz się pomagać innym”. Przyspieszony kurs udzielania pierwszej pomocy mieli szansę przejść kierowcy zatrzymani przez bolesławieckich policjantów za wykroczenia drogowe.

Uwaga! Burze, grad, silne wiatry »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie imgw
Przekazujemy ostrzeżenie przygotowane przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu.

Kino nowości i nowoczesności »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie bok
Nowy sezon kulturalny w Forum oznacza nowe tytuły, wiele atrakcji oraz kilka zmian. Jest więc i coś dla najmłodszych, i dla starszych.

Dług Polski - bilion złotych i rośnie! »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie globalizacja.org
Szacunkowe zadłużenie Polski przekroczyło psychologiczną barierę biliona złotych i stale się powiększa – informuje Instytut Globalizacji.

Zmarłego z komórką nie można kremować »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie otowroclaw.com
Ciało ludzkie spala się w piecu kremacyjnym w temperaturze od 800 do 1120 stopni Celsjusza. Po ostudzeniu szczątki mieli się, aby zmieściły się do urny.

Kiedy krematorium w Bolesławcu? »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie red
Prywatny inwestor zainteresowany jest budową w Bolesławcu krematorium. Takie obiekty istnieją już we Wrocławiu i Głogowie.

Koncert Leopoldinum z Danowiczem »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie ag
W ramach 47. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans w Bolesławcu 1 września o godz. 19 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja przy ul. Kościelnej 3 odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Leopoldinum z koncertmistrzem Christianem Danowiczem.

Bogactwo powiatu »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie sp
W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu miała miejsce poświęcona ceramice konferencja naukowa zorganizowana przez Bractwo Ceramiczne i BTG. Starosta bolesławiecki Cezary Przybylski objął patronat nad imprezą.

Co nasze dzieci robią z gadżetami? »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie red
Tornister, kalkulator, dzienniczek ucznia, a nawet tablica z kredą odchodzą w zapomnienie. Dziś na szkolnych korytarzach uczniowie coraz częściej biegają ze smartfonem czy tabletem, a do lamusa niebawem trafić mogą tradycyjne, papierowe ściągi. Co powinni wiedzieć rodzice o nowych technologiach wykorzystywanych przez swoje dzieci?

Pozytywni »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie SP
To była prawdziwa uczta. Najpierw ogród Młodzieżowego Domu Kultury zamienił się w strefę zabawy, ale też nauki idei Polskiej Akcji Humanitarnej. Interaktywne gry dotykały poważnych problemów - dostęp do wody, żywność, edukacja, pomoc humanitarna, uchodźctwo. To nie przekreślało dobrej zabawy, przeciwnie dzieci doskonale wchodziły w rolę, kupując wirtualne krowy lub planując budowę studni.

Policja kontra siedmiu naćpanych »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie pol/red
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu prowadząc działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali 7 mężczyzn, podejrzanych o posiadanie i handel środkami odurzającymi.

Marilyn Monroe w Teatrze Starym! »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie mdk
Teatr Stary rusza pełną parą po letnim odpoczynku.

Dolnoślązacy wolą Turcję niż Grecję »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie red
Wśród mieszkańców Dolnego Śląska Grecja zaczyna wychodzić z mody — wynika ze statystyk rezerwacyjnych Travelplanet. pl, największego polskiego multiagenta turystycznego.

Tablica Honorowa Rady Europy dla Bolesławca  »
Tekst opublikowany 2012-08-27, opracowanie um
25 sierpnia w sali kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury -Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyła się uroczysta Sesja Rady Miasta Bolesławiec, podczas której nastąpiło wręczenie Tablicy Honorowej Rady Europy miastu Bolesławiec.

Dziczyzna w stodole, „ziele” w ogródku »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie pol/red
Na terenie jednego z gospodarstw w pobliżu Nowogrodźca policjanci znaleźli niewielką hodowlę konopi indyjskich, zaś w stodole także skromną hodowlę… dziczyzny.

TAX FREE wśród gwiazd BŚC »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie prv
W niedzielę odwiedzający 18. Bolesławieckie Święto Ceramiki będą mogli usłyszeć na żywo zespół TAX FREE, który obok brytyjskiej wokalistki Sonique, będzie jedną z gwiazd wieczoru!

Uwaga, utrudnienia w ruchu »
Tekst opublikowany 2012-08-23, opracowanie um
Podczas trwania Bolesławieckiego Święta Ceramiki zamknięte dla ruchu będą niektóre ulice

XX lat partnerstwa Bolesławiec – Siegburg »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie MBP
Prezydent Miasta Bolesławiec, Towarzystwo Miłośników Bolesławca, Muzeum Ceramiki oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zapraszają na otwarcie wystawy „XX lat partnerstwa Bolesławiec – Siegburg”. Otwarcie odbędzie się 24 sierpnia o godz.13 w Galerii „Format” – Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu.

Wernisaż wystawy »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie (info BOK-MCC)
W czwartek, 23 sierpnia, o godz. 18 w Galerii Długiej BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy XXXV Międzynarodowego Sympozjum Ceramiki „Porcelana Inaczej”. Oprócz uroczystego otwarcia ekspozycji odbędzie się specjalna prelekcja.

Plener trwa »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie kw
12 artystów z różnych stron świata. 3 tygodnie ceramicznych zmagań. 3 bolesławieckie zakłady ceramiczne. Trwa 48. Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski.

Bolesławieckie Święto Ceramiki dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie um
Wśród wielu atrakcji 18. Bolesławieckiego Święta Ceramiki znalazło się wiele przygotowanych z myślą o moc najmłodszych.

Niestety dramat »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie red/pol
Od tygodnia trwały dramatyczne poszukiwania 67-letniego Jana Kopczackiego z Bolesławca. 15 sierpnia wyszedł z domu na grzyby. Wczoraj odnaleziono jego ciało.

Szczytnica bez prądu »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie red
Po porannej nawałnicy zadzwonili do nas mieszkańcy Szczytnicy Osiedla. Pomóżcie, napiszcie, że nie mamy prądu i nie wiemy, jak długo to potrwa.

Koncert Finałowy XXII Festiwalu Blues nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie Karolina Ochocka
Na Koncercie Finałowym Blues nad Bobrem zagrali mi.in.: Zespół Jarosława Śmietany, Keith Dunn, G.Wolf oraz HooDooBand. Było to niezwykłe wydarzenie z udziałem muzyków światowego formatu.

Atrakcyjne Muzeum Ceramiki »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie mc
Z okazji Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2012 Muzeum Ceramiki przygotowało dla zwiedzających wiele atrakcji.

Złodzieje przewodów »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie pol
Policjanci odzyskali skradzione przewody elektryczne o wartości prawie 7500 złotych. Zatrzymano mężczyznę, podejrzanego o ten czyn. Trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.

Koszmar pijanej cysterny na A4 »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie pol/red
Ta jazda mogła skończyć się tragedią. Cysterna prowadzona przez pijanego kierowcę siała postrach na A4. Policjantom udało się zatrzymać ją na wysokości Jawora.

Baaaardzo ciężka kradzież »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie pol/red
Ważącą ponad 22 000 kg koparkę skradziono przed dwoma dniami w powiecie strzelińskim. Odzyskano ją w Kruszynie, gmina Bolesławiec.

Dawni mieszkańcy odwiedzą Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2012-08-17, opracowanie red
Kilkunastu dawnych mieszkańców Bolesławca z Bundesheimatgruppe Bunzlau zu Siegburg obecnych będzie na uroczystości dwudziestolecia partnerstwa Bolesławiec – Siegburg.

Kto kupi warsztaty szkolne? »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie sp
Bolesławieckie starostwo wystawiło na przetarg budynek przy ul. Bankowej 6. Obiekt po warsztatach szkolnych ZSE wyceniono na 960 tys. złotych

Lipiany - pierwsza wieś tematyczna w powiecie »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie KGW Lipiany/red
W Lipianach Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało akcję „Kuchcikowo”. Gospodynie chcą pobudzić społeczność sołecką i zaangażować do wspólnych przedsięwzięć.

UWAGA PILNE! Zaginął starszy mężczyzna »
Tekst opublikowany 2012-08-16, opracowanie kpp
Od 24 godzin policja, rodzina, znajomi poszukują starszego mężczyzny, który wyszedł do lasu w okolicach Suszek na grzyby.

Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie Karolina Ochocka
W sobotę 11 sierpnia zakończył się Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy, do którego zakwalifikowało się osiem zespołów. Nagroda główna powędrowała do grupy Cheap Tobacco. Po Przeglądzie mieliśmy także okazję posłuchać SOUL RE VISION oraz znakomitej Magdy Piskorczyk.

Prestiżowe wyróżnienie Rady Europy dla Bolesławca »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie um
25 sierpnia 2012 r. w sali kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbędzie się ceremonia wręczenia Tablicy Honorowej Rady Europy miastu Bolesławiec.

Kto jeździł na podwójnym gazie? »
Tekst opublikowany 2012-08-14, opracowanie kpp
Przez dwa dni bolesławieccy policjanci na drogach naszego powiatu przeprowadzili działania „Alkohol i Narkotyki”. W wyniku 158 kontroli zatrzymano aż 5 kierujących pod wpływem alkoholu.

Starosta z apetytem inwestora  »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie sp
Rozmowa ze Starostą Bolesławieckim Cezarym Przybylskim, członkiem Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz szefem Konwentu Powiatów Dolnego Śląska.

Festiwal Globalny Lokalnie »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie sp
Powiat Bolesławiecki wraz lokalnymi przedstawicielami Polskiej Akcji Humanitarnej zapraszają na Festiwal Globalny Lokalnie „Włącz się” 25 sierpnia 2012.

Będzie winda  »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie um
II Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Parkowej w Bolesławcu otrzyma 100 tys. zł dotacji z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wiał z haszem na mopliku »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie kpp/red
Do dość kuriozalnego zatrzymania doszło w nocy na ulicach Bolesławca. Młody mężczyzna z narkotykami w kieszeni, bez dokumentów jechał chodnikiem, a później uciekał policji na… motorowerze.

Wiał z haszem na mopliku »
Tekst opublikowany 2012-08-10, opracowanie kpp/red
Do dość kuriozalnego zatrzymania doszło w nocy na ulicach Bolesławca. Młody mężczyzna z narkotykami w kieszeni, bez dokumentów jechał chodnikiem, a później uciekał policji na… motorowerze.

Weź udział w Ceramiczne Paradzie i wygraj! »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie (info BOK-MCC) fot. Rafał Tur
Wystarczy odrobina fantazji i pomysłowości, by stworzyć przebranie, które nawiązuje do tradycji bolesławieckiej ceramiki. A oryginalny strój może przynieść zwycięstwo w Ceramicznej Paradzie, która tradycyjnie już otworzy Bolesławieckie Święto Ceramiki.

GENESIS Classic w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-08-09, opracowanie (info BOK-MCC)
Sobotnią gwiazdą zbliżającego się już 18. Bolesławieckiego Święta Ceramiki będzie GENESIS Classic – Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble.

Powstało centrum współpracy związków zawodowych  »
Tekst opublikowany 2012-08-08, opracowanie um
Prezydent Bolesławca Piotr Roman wziął udział w otwarciu siedziby Centrum współpracy związków zawodowych Dolnego Śląska i Saksonii.

Pomóżmy rodzinie Skibów »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie sp
Powiat Bolesławiecki włączył się w akcję pomocy dla rodziny Skibów, która w lipcu ucierpiała w pożarze w Nowej Kuźni w gminie Gromadka.

Dodał sobie mocy »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie red/kpp
Pośmigać motorem, to marzenie wielu młodych, ale okazuje się, że także nieco starszych. Zazwyczaj to kilkunastolatkowie przesiadają się na nielegalnie zarejestrowane motorowery z podkręconą mocą. Nie wystarcza im zdjęcie blokad podnoszące prędkość o kilkanaście km/godz.

Mistrzowie Bluesa nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie BnB
Tak zatytułowane jest jedno z wydarzeń tegorocznego XXII Festiwalu Blues nad Bobrem. Koncert odbędzie się 10 sierpnia w piątek o godz. 19:00 w Teatrze Starym w Bolesławcu.

Złodziej długo nie pojeździł »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red/kpp
Policjanci odzyskali samochód ciężarowy, który tej samej nocy padł łupem złodziei.

Kosztowne grafitti »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red/KPP
Na trzech budynkach znajdujących się na terenie Bolesławca pojawiło się grafitti wykonane sprejem.

Zamek Kliczków pod młotek? »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie red
Wniosek o upadłość jednej najbardziej znanych w kraju firmy budowlano-konserwatorskiej – wrocławskiej spółki Integer S.A. wpłynął do Sądu Rejonowego Wrocław Fabryczna 5 lipca. 30 lipca sąd ogłosił upadłość…

Śmiechoterapia Pietrzaka »
Tekst opublikowany 2012-08-06, opracowanie KW/BOK
Sobotni występ Jana Pietrzaka w Bolesławcu zgromadził niemal komplet publiczności, która przez dwie godziny bawiła się słuchając polskiego satyryka.

Piaskowa – Mała – Górne Młyny - będą zmiany »
Tekst opublikowany 2012-08-02, opracowanie um
Prezydent Bolesławca przygotowuje zmianę organizacji ruchu przy ulicach: Piaskowa – Mała – Górne Młyny.

Internet dobro wspólne »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie UM
Gmina Miejska Bolesławiec przystąpiła do projektu pn. „Be Fair – Internet jako dobro wspólne”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Rycerskie opowieści »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie .
W pracowni plastycznej trwają warsztaty malarskie „Opowiem Wam”, prowadzone przez Stanisławę Wojdę-Pytlińską. Biorące udział w projekcie dzieci tworzą prace, które inspirowane są historiami rycerskimi.

Poczytaj o historii »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie UM
Można już nabyć IV tom „Rocznika Bolesławieckiego”, wydawnictwa poświęconego historii i współczesności Bolesławca i Ziemi Bolesławieckiej. Promocja z udziałem autorów i redaktorów Rocznika odbyła się 17 lipca 2012 r. w Sali Rajców bolesławieckiego Ratusza.

Podziękowania dla krwiodawców »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie SP
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu złożyło na ręce starosty bolesławieckiego Cezarego Przybylskiego serdeczne podziękowania dla honorowych dawców krwi z terenu powiatu bolesławieckiego oraz wszystkich mieszkańców, którzy od stycznia 2012 r. oddali krew w ramach mobilnych zbiórek krwi.

Włącz się w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie SP
Powiat Bolesławiecki wraz lokalnymi przedstawicielami Polskiej Akcji Humanitarnej zapraszają na Festiwal Globalny Lokalnie „Włącz się” 25 sierpnia 2012.

Ksiądz na patrolu »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie KPP
W związku ze zbliżającym się świętem patrona kierowców policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatwej Policji w Bolesławcu wspólnie z księdzem prowadzili weekendowe działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczne Wakacje »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie KPP
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" gościli w komendzie grupę dzieci z półkolonii TOP Centrum Gier i Zabaw w Bolesławcu.

Policjanci w teatrze »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie KPP
20 lipca w Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji.

Radni pomagają powodzianom »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie Starostwo Powiatowe
Rani powiatu bolesławieckiego powiatu podjęli jednogłośnie uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla dwóch gmin, które ucierpiały w czasie ostatnich gwałtownych burz, ulew oraz podtopień, czyli dla gminy Olszyna i gminy Gryfów Śl.

Bolesławiec w złotej setce  »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie UM
17 lipca „Rzeczpospolita” opublikowała wyniki ósmej edycji Rankingu Samorządów, w którym wyłoniono najlepsze miasta i gminy. Ranking „Rz” ma na celu uhonorowanie miast i gmin, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców przy zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego. Samorządy oceniane są w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Wakacje z tańcem »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie Fot. BOK-MCC
Poczucie rytmu, wytrwałość oraz pracowitość – to cechy, jakie posiadać musi każdy tancerz. O tym, czy nasi warsztatowicze je posiadają, mogą się oni przekonać podczas zajęć prowadzonych przez Pawła Klimka oraz Kamila Nakoniecznego.

Policjantki u harcerzy »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie KPP
O bezpiecznej kąpieli, zachowaniu na drodze i właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi podczas spotkania z harcerzami rozmawiały bolesławieckiej policjantki.

Złodzieje płotu »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie KPP
Dzielnicowi z Bolesławca zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzież elementów ogrodzenia.

Stacja „Wyobraźnia” »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie Fot. BOK-MCC
„Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa…” – chyba każdy z nas zna wiersz Juliana Tuwima, który rozpoczyna się właśnie od tych słów. Ale jak wyglądają poszczególne wagony słynnej Lokomotywy?

Krakowiaczek jeden »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie Fot. BOK-MCC
Podczas wakacyjnych zajęć z Agnieszką Podłaszczyk najmłodsi poznają tańce i stroje krakowskie. Jest to dla nich niepowtarzalna okazja, by przymierzyć czapę krakowską czy wianek z kolorowymi wstążkami.

Bas w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-07-11, opracowanie SP
Już 17 lipca Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski zaprasza mieszkańców powiatu bolesławieckiego na wyjątkowy koncert Kazimierza Kowalskiego.

Lepiej niż w domu  »
Tekst opublikowany 2012-07-11, opracowanie SP
Wjeżdżamy przez zieloną bramę drzew na parking przed budynkiem. Są wakacje, ale praca wre. Zespół Resocjalizacyjny w Iwinach zyskał nowe skrzydło budynku, w którym znajdą się przestronne klasy, nowocześnie wyposażone pracownie, profesjonalna biblioteka, komfortowe łazienki z prysznicami i zapleczem na pralnię i suszarnię.

Pomoc dla Olszyny »
Tekst opublikowany 2012-07-11, opracowanie UM
W wyniku gwałtownej burzy połączonej z gradobiciami ucierpiała większa część miasta Olszyna w powiecie lubańskim. Zniszczonych zostało wiele dróg i zalanych domów.

Informator SMS »
Tekst opublikowany 2012-07-11, opracowanie UM
Wysłanie tylko jednej wiadomości SMS dzieli państwa od tego, by już zawsze być dobrze poinformowanym o tym co dzieje się w Waszym mieście. Posiadając informacje, macie większy wpływ na kształt miejsca, w którym mieszkacie.

Adaptują Orła »
Tekst opublikowany 2012-07-11, opracowanie UM
W Bolesławcu trwa adaptacja byłego kina Orzeł na potrzeby Centrum Integracji Kulturalnej. Aktualnie prowadzone są roboty na dachu budynku głównego kina. Została zdjęta dachówka z połaci od ul. Chopina. Obie połacie dachu są obłożone folią, przybite są łaty, zamontowano okno dachowe. Wykonywana jest konstrukcja pod klimatyzację. Wykonawca przystąpił do tynkowania pomieszczeń w budynku głównym.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

Wspomnienie o druhu Hubercie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Harcmistrz Hubert Bonin – we wrześniu 1030 roku żołnierz broniący Polski, potem członek tajnego harcerstwa, „Szarych Szeregów” i Armii Krajowej, wreszcie więzień straszliwego kacetu Stutthoff. Po okrutnych przeżyciach wyzwolony przez wojska amerykańskie powrócił do Polski, odziany w sfatygowaną bluzę battledress. Aktywność miał wpisaną w swój charakter, za namową przyjaciela z macierzystej, bydgoskiej drużyny udał się więc na Ziemie Zachodnie, do Bolesławca.

Nasza zdrowa woda »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Obalamy jeden ze starszych mitów pokutujących w świadomości mieszkańców Bolesławca. Bez problemów możemy pić nieprzegotowaną wodę z naszych kranów. Nie chodzi tylko o to, że jest to bezpieczne. - Nasza woda jest zdrowsza i tańsza od tej kupowanej w butelkach – zapewnia Józef Król, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji W Bolesławcu.

Bankowy remont »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM
W Bolesławcu trwają prace budowlane związane z remontem chodnika przy ul. Bankowej. Prace prowadzone są w strefie objętej nadzorem konserwatorskim ścisłym, w związku z tym zakres remontu i rodzaj materiałów, które są stosowane, zostały uzgodnione z konserwatorem zabytków.

Pan Prezydent zaprasza »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM, Fot Rafał Tur
18 czerwca w sali kina Forum w Bolesławcu odbyła się uroczystość „Pan Prezydent zaprasza”. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2011/2012, laureaci konkursów przedmiotowych i sportowych oraz olimpiad.

Bolesławiec działa ekologicznie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM
W Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki odbyła się uroczystość, podczas której dokonano podsumowania działań zrealizowanych w I półroczu 2012 r., w ramach projektu ,,Bolesławiec działa ekologicznie”. Projekt realizuje Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Znakomici goście w szkole »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie ZSB
Hufiec Pracy w Bolesławcu przygotowuje pracę konkursową do III edycji konkursu promującego środowisko i region „Tu żyjemy”.

Cyrk Warszawa w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Z nowym atrakcyjnym programem przybywa Cyrk Warszawa pod dyrekcją Georgia Petkow. Cyrk Warszawa to cyrk z tradycjami - istnieje od 1947 roku.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Spotkania nie tylko teatralne »
Tekst opublikowany 2012-06-18, opracowanie red.
Zapraszamy młodzież a w wyjątkowych przypadkach także dorosłych na "warsztaty i spotkania nie tylko teatralne". Będziemy się spotykać w Teatrze Starym ale także w jego okolicy.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Zaginął kot »
Tekst opublikowany 2012-06-05, opracowanie red.
4 czerwca w okolicy os. Kwiatowego w Bolesławcu zaginął kot orientalny

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Warsztaty bluesowe »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Nabór na warsztaty muzyczne Festiwalu Blues nad Bobrem trwa! Zapraszamy wszystkich, którzy kochają muzykę, cenią sobie dobrą atmosferę i mądrą aktywność.

Dramaty porucznika Jasińskiego »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Mieszkający w Kierżnie weteran, porucznik Wojska Polskiego w stanie spoczynku Adam Jasiński, urodzony w byłej Jugosławii - miał ciężkie życie. Przyszedł na świat 23 stycznia 1926 roku w wielodzietnej rodzinie, która nigdy nie zaznała prawdziwego dobrobytu.

Uniwersytet Trzeciego Wieku »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie UM
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu obchodził pięciolecie swojej działalności . Został utworzony 13 października 2007 r. i jest afiliowany przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu - Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze.

Medal dla biblioteki »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie UM
Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zdobyła najwyższe wyróżnienie – Medal w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w roku szkolnym 2010/2011.

Sprzęt dla poradni »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Red.
Dzięki nawiązaniu współpracy przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Fundacją Rosa, która wspiera placówki edukacyjne oraz oddziały dziecięce w szpitalach wyposażając je w zabawki oraz sprzęt do rehabilitacji czy terapii w naszej poradni pojawi się nowa forma zajęć terapeutycznych. Poradnia otrzymała sprzęt do terapii Integracji Sensorycznej na kwotę 30 tyś. zł.

Książki to nasi przyjaciele »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Monika Grzyb
23 maja 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 2 zakończyliśmy w klasach 0-III cykl roczny: ,, Cała Polska czyta dzieciom" spotkaniem z bohaterami naszych lektur. Celem akcji było upowszechnianie czytania dzieciom i przez dzieci.

Madga Umer w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie SP
3 czerwca w niedzielę o godz. 18:00 w Teatrze Starym w ramach cyklu "Powiat zaprasza" odbędzie się koncert Magdy Umer.

Nagroda za szlak »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie Dyrektor i pracownicy Muzeum Ceramiki
Projekt „Via Fabrilis – szlak tradycji rzemieślniczych”, realizowany przez Muzeum Ceramiki w Bolesławcu oraz Muzeum Karkonoskie we Vrchlabi został laureatem konkursu „Polska pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, zorganizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

Triumf na Stonodze »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie SP
26 maja w Chojnowie odbył się XIII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH STONOGA 2012.

Lubię te piosenki »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie BOK - MCC
W sali Forum odbył się recital Tomka Wachnowskiego. Artysta promował swoją najnowszą płytę "Lubię te piosenki".

Warsztaty Muzyczne »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie BOK - MCC
Od 9 do 13 lipca zapraszamy do pracowni BOK-MCC, gdzie odbędą się polsko-niemieckie, 5-dniowe Warsztaty Muzyczne. Zajęcia będą połączone z trwającymi równolegle warsztatami rejestracji obrazu /fotografia i film/. Warsztaty poprowadzą czołowi artyści polskiej i niemieckiej sceny muzycznej:

Święto rodziny »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie BOK - MCC
W najbliższy piątek i sobotę w Rynku startuje Bolesławiecki Pasaż Kulturalny 2012. Z okazji przypadającego na ten weekend Dnia Dziecka, przygotowaliśmy moc atrakcji dla najmłodszych. Wszystkie są bezpłatne.

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Koncert w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
Dziś o godz. 17:00 w Teatrze Starym odbędzie się koncert taneczny Pracowni Tańca Współczesnego Młodzieżowego Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego.

Dni Otwarte w Nadleśnictwie »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
Zapraszamy mieszkańców Bolesławca i okolic na Dni Otwarte w Nadleśnictwie Bolesławiec, zorganizowane w dniach od 01 do 03 czerwca 2012 r.

Festyn pierogowy »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie red.
Wyjątkowy festyn pierogowy już wkrótce w Dąbrowie Bolesławieckiej.

Zrozumieć zachowania... »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie UM
W Bolesławcu odbyło się spotkanie edukacyjno- szkoleniowe pt. „Zrozumieć zachowania…”. Spotkanie zaplanowano w dwóch blokach. Pierwszy dobył się dla młodzieży i dorosłych, drugi blok przeznaczony był dla lekarzy, psychologów, nauczycieli, pedagogów.

Wspólne sadzenie »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie UM
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu w Bolesławcu zorganizował „Wiosenne spotkanie integracyjne” dla mieszkańców osiedla Kościuszki.

Wyjątkowe zajęcia »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie Oprac. Aldona Wilas
Uczniowie technikum weterynarii Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych mieli wyjątkową okazję wzięcia udziału w zajęciach dydaktycznych.

Zostawili odciski palców »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie KPP
16 maja na wycieczkę do Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu przyjechali uczniowie klasy I-szej Szkoły Podstawowej w Czernej.

Zniszczył roletę i ukradł rower  »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie KPP
Bolesławieccy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia rolety.

Włamali się do pomieszczeń gospodarczych  »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie KPP
Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Shaman w Forum »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie BOK - MCC
14 czerwca o godz. 19.00 w sali Forum odbędzie się widowisko sztuki ruchu "Shaman".

Lubię te piosenki  »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie BOK - MCC
Lubię te piosenki - koncert promocyjny najnowszej płyty Tomka Wachnowskiego - jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów z grona wykonawców piosenki poetyckiej – 24 maja w Forum.

Blues na Bobrem »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
W Zamku Kliczków obok Bolesławca na początku sierpnia odbędzie się XXII Festiwal Blues nad Bobrem. Zapisy na warsztaty muzyczne już ruszyły. Oprócz nich podczas Imprezy odbędzie się: Przegląd Zespołów Bluesowych im. Tadeusza Nalepy, msza w oprawie Bluesowej oraz koncerty z udziałem gwiazd.

Złoto weterana »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM/MOSiR
Dużym sukcesem zakończył się wyjazd reprezentacji Bolesławca do miasta partnerskiego Nogent sur Marne. 13 maja w biegach na 10 km organizowanych w ramach imprezy „Nogent Baltard” Bolesławianie rywalizowali z 235 zawodnikami z 5 krajów.

Promocja różnorodności »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Prezydent Bolesławca Piotr Roman wziął udział w konferencji inaugurującej nowy program „Promocja różnorodności artystycznej i kulturalnej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego”, który jest współfinansowany z grantów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Lew pozował do zdjęć »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
Policjanci Komendy Powiatowej w Bolesławcu wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Polski Czerwony Krzyż.

Napad na kuriera »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie KPP
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy napadli na pracownika firmy kurierskiej i dokonali kradzieży blisko 20 tysięcy złotych.

Lado w Forum »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie BOK - MCC
5 lipca o godz. 19.00 w sali Forum wystąpi Narodowy Chorwacki Zespół Pieśni i Tańca LADO z Zagrzebia. Przyjedzie do Bolesławca w ramach Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej.

Mamy najlepszy DKF! »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie red.
9 maja, podczas 37. edycji Gdynia Film Festival, odbyła się uroczysta gala wręczenia po raz piąty Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

Sentymentalna podróż »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie Zdzislaw Mirecki
Na zaproszenie Parafii pw. św. św. Cyryla i Metodego w Bolesławcu przybył z Mińska ks. Andrzej Borodzicz , który tutaj poprzez wspomaganie posługi duszpasterskiej zbiera na remont swego kościoła będącego wcześniej cmentarną kaplicą w centrum stolicy Białorusi.

Bolesławiec na tablicy »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM, Fot. Grzegorz Matoryn
Bolesławiec, decyzją Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, otrzymał drugie najwyższe wyróżnienie po Nagrodzie Europy - Tablicę Honorową Rady Europy – przyznaną za działania miasta Bolesławca na rzecz współpracy i solidarności europejskiej.

Na szlaku Królewskiej Drogi »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie red.
Ponad 160 przedstawicieli środowisk seniorskich z terenu polsko-czesko-niemieckiego pogranicza spotkało się 27 kwietnia w Nowogrodźcu, aby wspólnie poznawać historię i kulturę historycznego szlaku Via Regia.

Krzyk na Wydechu »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie red.
Teatr Krzyk to młody polski teatr, założony w 2002 roku w Maszewie, który cechuje ogromna energia wkładana w spektakle i warsztaty, żywiołowość, własna metoda pracy z aktorem oparta na wieloletnim doświadczeniu.

Narkotyki w obudowie komputera »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie KPP Bolesławiec
Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające z których można by uzyskać ponad 127 porcji handlowych marihuany. Policjanci zabezpieczyli także sadzonki roślin tego narkotyku.

Gimnazjaliści posłami »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie opr. HB/GS2
Martyna Stasiak i Karol Lisiecki zostali posłami XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Obligacje na mieszkania »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie opr. HB/UM
Miasto Bolesławiec wyemituje 10.500 obligacji o wartości nominalnej 1.000 zł każda, na łączną kwotę 10,5 mln zł. Taką uchwałę podjęli radni podczas XXII sesji Rady Miasta. Uchwała stanowi formalny początek i podstawę prawną procedury uruchamiania emisji obligacji komunalnych.

Niech żyje cyrk! »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie red.
W najbliższy poniedziałek 30 kwietnia o godzinie 17.:30 w Bolesławcu przy ulicy Jeleniogórskiej (obok szpitala) odbędzie się specjalny multimedialny spektakl pt. „NIECH ŻYJE CYRK” w wykonaniu Cyrku Korona. Ma to być show cyrkowe jakiego jeszcze Bolesławiec nie widział.

Nowe życie Orła »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie Halina Biernat
Nieczynne dzisiaj kino „Orzeł” przechodzi metamorfozę, przeobrażając się w Centrum Integracji Kulturalnej, o czym podczas konferencji prasowej poinformował Piotr Roman, prezydent Bolesławca.

Gorące wydarzenia w MDK-u »
Tekst opublikowany 2012-04-25, opracowanie opr.HB/MDK
Specjaliści i specjalistki od pogody prognozują 30-stopniowe upały w maju. Niewykluczone, że przyczyną takiej sytuacji mogą być kwietniowe wydarzenia w Młodzieżowym Domu Kultury im. St. Wyspiańskiego.

Pojedynki na szachownicy »
Tekst opublikowany 2012-04-24, opracowanie opr. HB/GOKiS
Miłośnicy szachów i warcabów walczyli o tytuł Mistrza Gminy Bolesławiec. Miejscem sportowych zmagań były Nowe Jaroszowice.

Raz na ludowo »
Tekst opublikowany 2012-04-24, opracowanie Halina Biernat
Specjalnie dla zespołów biorących udział w koncercie pn. „Na ludową nutę” wystąpił „Spontan Band” nowa „formacja” ludowa z wójtem Andrzejem Dutkowskim na czele.

Trudna sztuka oszczędzania »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Halina Biernat
Wprawdzie w dzisiejszych czasach sztuka oszczędzania nie należy do najłatwiejszych bo wymaga poświęceń, wielu wyrzeczeń i walki z pokusami, to uczniowie bolesławieckiej „dwójki” problemów mieć nie powinni.

Pokonują bariery »
Tekst opublikowany 2012-04-23, opracowanie Halina Biernat
Krzywe i zastawione przez auta chodniki, zbyt strome podjazdy, schody, zablokowane przejazdy. Przez te bariery wielu ludzi jest wykluczonych z normalnego życia. Jak je pokonać, uczą instruktorzy Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Zajęcia są bezpłatne.

„Mechanik” nawiązał współpracę z Politechniką »
Tekst opublikowany 2012-04-22, opracowanie Halina Biernat
Zespół Szkół Mechanicznych w Bolesławcu nawiązał współpracę z Politechniką Wrocławską. Dokument podpisali prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą Politechniki Wrocławskiej inż. dr hab. Marek Gawliński oraz mgr Adam Maksymczyk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych.

Raz na ludowo »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie Halina Biernat
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kruszynie zaprasza na koncert pt. „Na ludową nutę”. Wstęp bezpłatny.

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Z pomysłem na promocję »
Tekst opublikowany 2012-04-18, opracowanie Halina Biernat
Jak sprawić, by polsko-czesko- niemieckie pogranicze było bardziej znane, by przyciągało inwestorów i turystów? - o tym między innymi dyskutowano podczas konferencji organizowanej w ramach projektu pod tytułem „Via Regia: poznać Europę – od historii do przyszłości”.

Kolejna firma w strefie »
Tekst opublikowany 2012-04-18, opracowanie Halina Biernat
PUH „Elektros” otworzył nowy zakład pracy na na obszarze Podstrefy Bolesławiec Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Sami zatrzymali włamywacza »
Tekst opublikowany 2012-04-18, opracowanie Halina Biernat
Trzej mieszkańcy Gościszowa zatrzymali włamywacza, który splądrował budynek miejscowej plebanii parafialnej. Złodziejowi i jego wspólnikowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najlepszy sprzedawca z ZSHiU »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie opr. HB
Natalia Jędruszczuk uczennica drugiej klasy Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych wygrała  międzyszkolny konkurs na Najlepszego Sprzedawcę zorganizowany przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy.

Mikrokosmos w Teatrze Starym »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie opr. HB/MDK
26 kwietnia w cyklu „Powiat zaprasza” w bolesławieckim Teatrze Starym można będzie obejrzeć spektakl „Mikrokosmos” – pantomimę na motywach „Calineczki”. Sztukę zaprezentuje Teatr Pantomimy im. H. Tomaszewskiego z Wrocławia.

W gorących rytmach »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie opr. HB/MDK
V Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco. Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Wiosna w naszym mieście »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
W piątek, 20 kwietnia, o godz. 19.00 w sali konferencyjnej BOK-MCC rozpocznie się koncert zespołu Poeticon. Tym razem grupa wystąpi z wiosennym repertuarem. Wstęp wolny!

Dzień w „Dziesiątej” »
Tekst opublikowany 2012-04-15, opracowanie opr.HB/10BKPanc
Tomasz Szczepanik z Łodzi, zwycięzca tegorocznej aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uprawniającej do jednodniowego udziału w szkoleniu świętoszowskiej brygady, odwiedził pancerniaków.

Złodziej ogrodzenia zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/KPP
Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież przęseł z ogrodzenia cmentarza wojskowego.

Szlak do wolności »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/MCC
W czwartek, 26 kwietnia, o godz. 18.00 w sali konferencyjnej BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy „Szlak do wolności”. Ekspozycję będzie można oglądać w holu Międzynarodowego Centrum Ceramiki /II piętro/ do 16 maja br.

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

HER-STORY  »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/MDK
Przez dwa tygodnie warsztatów teatralnych grupa kobiet wraz   z Natali Castro-Bass – wenezuelską artystką – będzie tworzyć teatralny portret Bolesławianek.

Policja ostrzega! »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/KPP
W związku z powtarzającymi się na terenie całego kraju przypadkami oszustw, których ofiarami stają się starsze osoby, samotnie mieszkające i łatwowiernie, apelujemy do Państwa o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań.

Regio Info »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB/UM
Aby ułatwić podróżowanie, MZK w Bolesławcu wspólnie z partnerami, wprowadza jednolity system informacji pasażerskiej.

Nowe ścieżki rowerowe »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie opr. HB
Około 3,7 km ścieżek rowerowych za prawie 1,5 mln zł powstanie na terenie Bolesławca.

Z dedykacją dla żołnierzy »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Halina Biernat
W kinie Forum odbędzie się koncert zespołu "Rota", dedykowany żołnierzom z 23. Śląskiego Pułku Artylerii, którzy obecnie pełnią służbę w Afganistanie.

Pozbądź się elektrośmieci »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie opr. HB
W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się konferencja poświęcona promowaniu proekologicznych zachowań wśród młodzieży. Cały czas trwa akcja zbiórki zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Wielkanocne tradycje »
Tekst opublikowany 2012-04-05, opracowanie Halina Biernat
Wieś Gościszów leżącą w gminie Nowogrodziec po II wojnie światowej zasiedlili przesiedleńcy z byłej Jugosławii, przywożąc na Ziemie Odzyskane swoje wielkanocne obyczaje.

Oddaj głos na Via Fabrilis »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie Halina Biernat
Projekt „Via Fabrilis – szlak tradycji rzemieślniczych” zrealizowany przez Muzeum Ceramiki wytypowano jako kandydata do nagrody głównej w konkursie „Polska pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”.

„Carpe Diem” świątecznie »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie Halina Biernat
Pogodnych świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju życzyli sobie i zaproszonym gościom członkowie Stowarzyszenia Społecznego - Klubu Nauczycielskiego Carpe Diem.

„III Zasada” nagrodzona w „Wylęgarni”! »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie opr. HB
Warsztatowicze Pracowni Edukacji Filmowej BOK-MCC stworzyli w październiku ubiegłego roku obraz „III Zasada”, etiuda zdobyła II miejsce w V Międzyszkolnym Przeglądzie Filmów Amatorskich „Wylęgarnia 2012”.

Zagłosuj i wygraj plac zabaw dla Bolesławca! »
Tekst opublikowany 2012-04-03, opracowanie opr. HB
206 – to kod przypisany Bolesławcowi w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zagłosuj na Swoje Miasto”, który ruszy już 10 kwietnia. Wysyłając go możesz zadecydować o lokalizacji kolejnego placu zabaw Muszkieterów.

Manekiny w rytmie rapu »
Tekst opublikowany 2012-04-01, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
 Dwa karnawałowe bale – zabawa manekinów oraz korowód polityków. Co je łączy? Na to pytanie odpowiedź dał spektakl „Bal manekinów” wg Brunona Jasieńskiego.

Przy wspólnym stole »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie Halina Biernat
W atmosferze rodzinnego ciepła, przyjaźni i życzliwości zasiedli do wspólnego wielkanocnego śniadania uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Akcja poszukiwania mamy i taty ! »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie op. HB/PCPR
Rodzicielstwo zastępcze – wielkie wyzwanie i ogromna satysfakcja. Pomóżmy zapewnić opiekę i stać się rodziną dla dzieci częściowo lub całkowicie pozbawionych opieki rodzicielskiej.

Marzanko, Marzanko ... »
Tekst opublikowany 2012-03-31, opracowanie Halina Biernat
Trzebień pożegnał zimę. Jej miejsce zajęła słoneczna, kwitnąca wiosna.

Pokazy "Chemiczne czary - mary" »
Tekst opublikowany 2012-03-30, opracowanie salazabawoli.pl
Powszechnie wiadomo, że chemia nie cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci w szkole. Zazwyczaj lekcje z chemii ograniczają się do tablicy, kredy, skomplikowanych wzorów i równań chemicznych. Podczas nauki należy pobudzać wiele zmysłów, aby skutecznie utrwalić i zrozumieć przyswajaną wiedzę. Słowa Konfucjusza są idealnym odwzorowaniem powyższego stwierdzenia: "Powiedz mi, a zapomnę; Pokaż mi, a zapamiętam; Pozwól mi zrobić, a zrozumiem".

Dzień Dawcy Szpiku w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-03-28, opracowanie opr. HB/ZSOiZ
W Polsce statystycznie co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, owego dawcy nie znajduje. Tylko od nas zależy, czy ulegnie to zmianie. Również i ty możesz uratować komuś życie!

Prestiżowa nagroda dla Bolesławca i Nowogrodźca »
Tekst opublikowany 2012-03-28, opracowanie Halina Biernat
Bolesławiec i Nowogrodziec laureatami rankingu „Filary Polskiej Gospodarki Województwa Dolnośląskiego” przygotowanego przez dziennik Puls Biznesu. Oba miasta zdobyły tytuł „Samorządowy Menadżer Regionu 2011”.

Prezydent wesprze Starostę »
Tekst opublikowany 2012-03-27, opracowanie opr. HB
Prezydent Bolesławca zadeklarował finansowe wsparcie remontu dróg powiatowych na terenie miasta.

Wiosenny koncert »
Tekst opublikowany 2012-03-27, opracowanie Halina Biernat
Szkoła Muzyczna II stopnia wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia powitały wiosnę koncertowo.

Droga przez mękę »
Tekst opublikowany 2012-03-25, opracowanie Halina Biernat
- Panie Starosto niech pan zobaczy jaką mamy drogę. Jeśli Starosta nie radzi sobie z tematem dróg, niech poda się do dymisji – mówią zdesperowani mieszkańcy Gościszowa. - Ja rozumiem, że w stan dróg w gminie Nowogrodziec trzeba inwestować i to robimy – odpowiada starosta.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Księżniczki w kinie »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
 Widownia kina „Forum” zapełniła się prawdziwymi księżniczkami, które przyszły obejrzeć swoje bajkowe wcielenie „Królewnę Śnieżkę”.

Spotkanie z fotografią »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie opr.HB/Muzeum Ceramiki
W Muzeum Ceramiki w Bolesławcu odbyło się pierwsze w tym roku Otwarte Spotkanie Miłośników Fotografii. Uczestniczyli w nim członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera”, Stowarzyszenia Fotograficznego „Obiektywni” oraz niezrzeszeni sympatycy fotografii.

Wynurzeni z szamba  »
Tekst opublikowany 2012-03-22, opracowanie Halina Biernat
W miejscu zlikwidowanej oczyszczalni wybudowano nowoczesną i ekologiczną. To największa jak do tej pory inwestycja, na którą Nowogrodziec pozyskał środki unijne. I na tym nie koniec.

Rozświetlony Bolesławiec »
Tekst opublikowany 2012-03-22, opracowanie Halina Biernat
Bolesławiec został uznany za najlepiej oświetlone miasto w Polsce w ogólnopolskim konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę, miasto i osiedle 2011”. Nagrodę odebrał prezydent Piotr Roman.

Rozdajemy bilety do teatru »
Tekst opublikowany 2012-03-19, opracowanie red.
Wielkie otwarcie, po kilkuletnim remoncie, Teatru Starego w Bolesławcu tuż, tuż. Mamy dla naszych Czytelników wejściówki na dwa spektakle.

Mistrz Polski w kickboxingu »
Tekst opublikowany 2012-03-19, opracowanie opr.HB/10BKPanc
Starszy szeregowy Eliasz Jankowski, żołnierz 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) po raz trzeci został Mistrzem Polski w Kickboxingu (Low-Kick). Mistrzostwa wśród rywalizujących 270 zawodników przeprowadzono pomiędzy 9-11 marca w Kleszczewie.

Spotkania Miłośników Fotografii »
Tekst opublikowany 2012-03-18, opracowanie opr.HB/Muzeum Ceramiki
Stowarzyszenie Fotograficzne „Camera” oraz Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zapraszają na pierwsze w tym roku Otwarte Spotkania Miłośników Fotografii.

Czwartek z Arlekinem »
Tekst opublikowany 2012-03-16, opracowanie red.
W czwartek, 22 marca w Bolesławcu wystąpi Cyrk Arlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja. W tym roku Arlekin świętuje swój jubileusz 15-lecia istnienia a przez te lata stał się jednym z najbardziej znanych cyrków polskich. Dla Czytelników mam 5 wejściówek.

Sonique i Ray Wilson na Święcie Ceramiki  »
Tekst opublikowany 2012-03-15, opracowanie Halina Biernat
Prezydent miasta Piotr Roman i dyrektorka BOK-MCC Ewa Lijewska poinformowali jakie gwiazdy wystąpią podczas XVIII Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Drugie życie „elektrośmieci”  »
Tekst opublikowany 2012-03-15, opracowanie HB/ILO
Zapewne nie potrafilibyśmy wyobrazić sobie rzeczywistości bez urządzeń elektrycznych czy elektronicznych, ale co z nimi zrobić gdy się zużyją albo zepsują? Najlepiej oddać je „Grupie z Odzysku”.

Za zdrowie pań »
Tekst opublikowany 2012-03-14, opracowanie (HB)
Dzień Kobiet to czas, w którym panowie zastanawiają się jaką miłą niespodziankę przygotować dla pań. I choć nieodzownym elementem tego dnia są życzenia, kwiaty i czekoladki, to panowie z Dobrej poszli o krok dalej.

Przez internet do przedszkola »
Tekst opublikowany 2012-03-14, opracowanie opr. HB/UM
Rekrutacja do miejskich przedszkoli publicznych w Bolesławcu na rok szkolny 2012/2013 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu naboru.

Niezwykłe lekcje historii »
Tekst opublikowany 2012-03-14, opracowanie Halina Biernat
Uczniowie ZSOiZ spotykają się z przesiedleńcami z Kresów Wschodnich oraz znawcami tematyki kresowej. Tego typu zajęcia stwarzają okazję do zdobycia nowej interesującej wiedzy, rozbudzenia zainteresowania historią i uatrakcyjnienia lekcji poprzez kontakt z autentycznymi świadkami historii.

Podwójne zwycięstwo GS1 »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Halina Biernat
Drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu mistrzami powiatu w piłce ręcznej.

Beata Kempa w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-03-12, opracowanie Halina Biernat
Politycy Solidarnej Polski przekonywali mieszkańców Bolesławca do swojej formacji politycznej.

Eliminacje zakończone »
Tekst opublikowany 2012-03-11, opracowanie opr. HB/MCC
Zakończyły się eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych klas 4 - 6. Znamy nazwiska tych, którzy będą reprezentować Bolesławiec podczas eliminacji powiatowych.

Mini aquapark w Osiecznicy »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie Halina Biernat
Kto myśli, że kryte pływalnie buduje się w dużych miastach, ten z pewnością się myli. Mieszkańcy Osiecznicy w powiecie bolesławieckim mają swój mały aquapark.

Jan Woch opuścił Radę Sportu »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie Halina Biernat
W dniu wczorajszym Jan Woch złożył na ręce prezydenta rezygnację z pełnionej funkcji w Radzie Sportu.

Z pomocą Celinie »
Tekst opublikowany 2012-03-09, opracowanie HB/JS
3181 złotych zebrali bolesławieccy harcerze wspólnie z uczniami ze SP nr 5, na leczenie dwunastoletniej Celiny, u której zdiagnozowano złośliwy nowotwór kości.

Kolejny „Orlik” nadleciał »
Tekst opublikowany 2012-03-08, opracowanie Halina Biernat
Wstęga przecięta, obiekt poświęcony. „Orlik” na terenie Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu oficjalnie został otwarty.

Awans szczypiornistów „jedynki” »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie Halina Biernat
Piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca awansowali do rozgrywek wojewódzkich.

Nowe projekty unijne w Muzeum »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie opr.HB/Muzeum Ceramiki
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu będzie realizowało w 2012 roku trzy projekty dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej. Wśród nich jest projekt „Ogrody żywej tradycji – ochrona wspólnego dziedzictwa pogranicza polsko-czeskiego”.

Otwarcie nowego „Orlika” »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie opr.HB/UM
8 marca o godz. 11:00 na na terenie Gimnazjum Samorządowego nr 3 przy ul. Słowackiego nastąpi uroczyste otwarcie kompleksu sportowego Orlik 2012.

Napadł z nożem na kuriera »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie KPP Bolesławiec
Nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie , który napadł na kuriera i ranił go nożem. Sprawca ukradł przesyłkę i pieniądze o wartości ponad 22 tys. złotych.

Kurtyna w górę! »
Tekst opublikowany 2012-03-07, opracowanie Halina Biernat
Długo oczekiwany przez mieszkańców Bolesławca Teatr Stary podniesie swoją kurtynę już 22 marca. Przez cztery dni bezpłatnie będzie można obejrzeć spektakle teatralne.

Koncert dla Pań! »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie opr. HB/MDK
Jak co roku Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego zaprasza na Koncert z okazji Dnia Kobiet. Wstęp wolny.

Niebiański wernisaż »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie opr. HB/MCC
W holu Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbył się wernisaż podsumowujący projekty "Gwiazdozbiór" oraz "Nieboskłon". Na uroczyste otwarcie przybyły prawdziwe tłumy.

Tragedia przy ul. Asnyka »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Halina Biernat
W mieszkaniu przy ul. Asnyka policja znalazła ciała dwóch mężczyzn. Przyczyną tragedii było prawdopodobnie zatrucie tlenkiem węgla.

Wokół Wielkanocnej Palmy »
Tekst opublikowany 2012-03-06, opracowanie Halina Biernat
Chcecie wspólnie z dziećmi przygotować wyjątkowe Palmy Wielkanocne ? Poznać technikę ich tworzenia? Szukacie nowych oryginalnych pomysłów na ozdoby ? BOK-MCC zaprasza na przedświąteczne warsztaty.

Siatkarki z Kraśnika Dolnego najlepsze »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie opr. HB/GOKiS
Zawodniczki ze SP w Kraśniku Dolnym będą reprezentować Gminę Bolesławiec w rozgrywkach powiatowych.

Grupa Pościgowa wygrała MAUPę »
Tekst opublikowany 2012-03-02, opracowanie opr. HB/GOKiS
„Grupa Pościgowa” z czasem 4 godziny 34 minuty 27 sekund i 90 setnych sekund zwyciężyła w Maratonie Układania Puzzli. Wynik zostanie zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnesa.

Moja praca-moją pasją  »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie opr. HB/ZSHiU
Zespół Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych, uczących się na terenie miasta i powiatu bolesławieckiego, do udziału  w konkursie fotograficznym.

Canon i Canonki podbijają Wrocław  »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
Zespoły taneczne BOK– MCC wzięły udział w III edycji Dolnośląskiego Festiwalu Tańca  „I CAN DANCE”  we Wrocławiu.  

Najwyższe wtajemniczenie sapera »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie opr. HB/KP
29 lutego dało się słyszeć potężne wybuchy. To saperzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc), na świętoszowskim poligonie prowadzili szkolenie z użyciem bojowych min przeciwpancernych.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Nie ma tego złego ... »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie Halina Biernat
Co się dzieje z bajkami, kiedy nie ma w nich złych postaci? Okazuje się, że świat bez nich staje się smutny.

Pożegnanie przed misją »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie opr. HB/RK
W 23 Pułku Artylerii odbyła się uroczystość pożegnania Zespołu Szkolenia Specjalistów Artylerii. Żołnierze już za kilka dni opuszczą garnizon bolesławiecki i rozpoczną misję w Afganistanie w składzie XI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Wleń – miasto gołębi »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie Halina Biernat
Wleń, niewielka miejscowość w powiecie lwóweckim ma swoją niezwykłą historię, której bohaterami są …. gołębie. Te niewielkie ptaki w średniowieczu uratowały mieszkańców przed zagładą kiedy szarańcza opanowała miasto wyjadając wszystko co było w okolicy.

Nietypowy dar dla muzeum »
Tekst opublikowany 2012-02-27, opracowanie opr.HB/MC
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu wzbogaciło się o nietypowy eksponat - damski galowy mundur górniczy, przekazany przez mieszkankę Trzebienia, Annę Makuch.

Pawlak przekonuje do propozycji PSL »
Tekst opublikowany 2012-02-26, opracowanie Halina Biernat
We wsi Dobra k. Bolesławca, wicepremier, minister gospodarki i szef PSL Waldemar Pawlak spotkał się z członkami swojej partii. - Tutaj nie może być drastycznego czy drakońskiego podwyższenia wieku emerytalnego dla kobiet, potrzebne są rozwiązania, które będą dawały możliwość wyboru, swobodę wyboru – mówił podczas spotkania.

Waldemar Pawlak w Dobrej »
Tekst opublikowany 2012-02-24, opracowanie Halina Biernat
Wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak wraz z politykami swojej partii, spotkał się we wsi Dobra k/Bolesławca z działaczami dolnośląskich struktur PSL.

1,5 kg tytoniu bez akcyzy »
Tekst opublikowany 2012-02-24, opracowanie opr. HB/KPP
Zatrzymano 33. letniego mieszkańca Bolesławca. Mężczyzna podejrzany jest o posiadanie i rozprowadzanie tytoniu bez polskich znaków akcyzowych.

Podziękowania od niemieckiej policji »
Tekst opublikowany 2012-02-24, opracowanie opr. HB/KPP
Na ręce bolesławieckiego komendanta policji wpłynęły podziękowania od niemieckiej policji za pomoc w odzyskaniu skradzionego sprzętu rolniczego wartości ponad 500 tys. zł.

Tadeusz Kupczak - nowym dyrektorem MOPS »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie opr.HB/UM
Był min. burmistrzem Miasta i Gminy w Leśnej, zastępcą burmistrza Nowogrodźca. Od marca obejmie funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławcu.

Leopardy w natarciu »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie opr. HB/DK
Czołgi świętoszowskiej 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) przełamały obronę przeciwnika prowadząc natarcie ze strzelaniem amunicją bojową w ramach ćwiczenia „KARAKAL 12.” O poczuciu niesamowitej mocy i potężnych emocjach mówili obserwatorzy nacierającego pododdziału Leopardów.

Kolejne Solarisy w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie opr. HB/UM
Trzy kolejne autobusy Solaris Alpino, zakupione przez MZK wyjechały na ulice Bolesławca, cztery jeżdżą już od listopada 2011 r.

Kolejny miliard w strefach »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie Oprac. HB/ „Mo-Ja” Multimedia
Jak podaje Rzeczpospolita, przedsięwzięcia warte blisko miliard złotych zadeklarowali od początku obecnego roku inwestorzy w specjalnych strefach ekonomicznych.

Zatrzymani z narkotykami »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie HB/KPP
Bolesławieccy policjanci zatrzymali mieszkańca Bolesławca i Nowogrodźca podejrzanych o posiadanie narkotyków.

Uczył młodszych kolegów »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie opr. HB/MP
W Zespole Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu odbyły się pierwsze zajęcia dotyczące montażu video. Michał Szwed absolwent ZSE edukował swoich młodszych kolegów

Ocalić od zapomnienia »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie Halina Biernat
Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych będzie spisywać historie Kresowiaków, którzy po powojennej zawierusze osiedlili się w Bolesławcu.

Transformacja nie wyszła »
Tekst opublikowany 2012-02-21, opracowanie Halina Biernat
- Do głowy by mi nie przyszło, żeby siedzieć trzy lata w więzieniu po to, żeby Kulczyk miał cztery odrzutowce - powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Bolesławca jeden z legendarnych działaczy „Solidarności”.

Mitologia w grafice »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie opr. HB
Stworzenie Świata, Gigantów, zbrodnia Likaona, przemiana Kalisto w niedźwiedzicę - to wizja mitycznego, starożytnego świata, prezentowana w bolesławieckim Muzeum.

Kontrowersyjny XX finał  »
Tekst opublikowany 2012-02-19, opracowanie Halina Biernat
Emocje, wzajemne oskarżenia i wizyta Straży Miejskiej. Tak wyglądało pierwsze podsumowujące spotkanie szefa sztabu z bolesławieckimi wolontariuszami WOŚP.

Podwójne zwycięstwo GS2 »
Tekst opublikowany 2012-02-18, opracowanie Halina Biernat
Reprezentacje dziewcząt i chłopców z Gimnazjum Samorządowego nr2 w Bolesławcu zostały mistrzami powiatu w siatkówce.

Fundacja nie przyjęła rozliczenia »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie Halina Biernat
Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie przyjęła rozliczenia bolesławieckiego sztabu WOŚP, poinformował naszą redakcję rzecznik prasowy Krzysztof Dobies.

Wielkie BOOM! w gimnazjum »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie HB/GS2
Gimnazjum Samorządowe nr 2, za pośrednictwem Urzędu Miasta, pozyskało 98.500 zł na realizację projektu w zakresie bezpieczeństwa w szkole.

Bolesławiec nagrodzony »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie opr. HB/ fot. R. Tur
Bolesławiec zdobył tytuł „Najlepiej Oświetlonej Gminy i Miasta 2011 roku” w grupie miast i gmin poniżej 70 tys. mieszkańców.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Artur Ciupa odchodzi do Lubania »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie HB
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. I zastępca szefa bolesławieckiej policji został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Lubaniu.

Odcięci od wody »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie Halina Biernat
Silny mróz sprawia coraz więcej problemów. Od kilku dni bez bieżącej wody są mieszkańcy wsi Tomaszów Bolesławiecki. Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Lubkowie jest bezradny.

Rocznica nadania imienia GS2 »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie HB
W Gimnazjum Samorządowym nr 2 uroczyście obchodzono pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Polaków Zesłanych na Sybir.

Andrzej Gwiazda w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie Halina Biernat
Andrzej Gwiazda jeden z legendarnych przywódców Solidarności przyjedzie do Bolesławca.

Poeticon na Walentynki »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie opr. HB
W  Dniu Zakochanych muzycy zespołu „Poeticon” zagrali i zaśpiewali utwory o miłości. Muzyczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Każdemu wolno kochać”.

Powstanie Federacja Euroregionalna »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie HB/UM
13 lutego Piotr Roman, prezydent Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa, prezydent Bolesławca, uczestniczył w spotkaniu przedstawicieli stowarzyszeń tworzących Euroregiony w Polsce.

MAUPA w Kruszynie »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie Halina Biernat
Puzzle można układać dla przyjemności, ale jako gra zręcznościowa mogą być sposobem rywalizacji. Spostrzegawczość i tzw. pamięć wzrokowa znacznie ułatwia zadanie.

Studio Aktorskie w MDK »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie opr. HB
Nowa pracownia teatralna działająca w MDK pod nazwą Studio Aktorskie zaprasza na zajęcia z plastyki ruchu, pantomimy i elementarnych zadań aktorskich.

Uratowany przed zamarznięciem »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie HB
Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców udało się uratować 44-letniego bezdomnego mężczyznę przed zamarznięciem.

Podarunki stworzone z miłością »
Tekst opublikowany 2012-02-13, opracowanie HB/BOK-MCC
Niepowtarzalne i oryginalne prezenty walentynkowe przygotowali warsztatowicze pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC.

Wolą mróz od schroniska »
Tekst opublikowany 2012-02-11, opracowanie Halina Biernat
Bezdomni to szczególna grupa społeczna. Jedni wybrali takie życie sami, a innych dachu nad głową pozbawił los. Jedno jest pewne, zima – zwłaszcza tak mroźna jak obecna - jest dla nich najtrudniejszym okresem.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Karambol na A4 »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie opr. HB/KPP
Na autostradzie A4 pomiędzy miejscowościami Godzieszów a Czerna doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyło 15 pojazdów.

Nadciąga „Noc Poetów” ! »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie MDK
Już dzisiaj, w piątek, kolejna „Noc Poetów”! To cykliczne spotkania, które odbywają się w każdą drugą, piątkową noc miesiąca.

Każdemu wolno kochać »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie opr. HB
Z okazji Święta Zakochanych o miłości śpiewać będzie zespół Poeticon. Na koncert „Każdemu wolno kochać” wstęp jest bezpłatny.

Laureaci Nagrody Prezydenta »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Halina Biernat
Prezydent miasta Piotr Roman wręczył 6 nagród honorowych oraz 28 indywidualnych i zespołowych za promocję Bolesławca w 2011 r.

Zwycięstwo Nauczycieli »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie GOKiS
W Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej zwycięzcami została drużyna Nauczycieli z Bolesławca.

Uczniowie zagrali dla uczniów »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie opr. HB
Szkoła Muzyczna II stopnia w Bolesławcu rozpoczęła tegoroczny cykl Poranków Muzycznych dla uczniów bolesławieckich szkół.

Samorządowcy niezadowoleni z ustawy »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Halina Biernat
Nowa, tzw. ustawa śmieciowa ma zagwarantować skuteczniejszą walkę z dzikimi wysypiskami i chociaż jej zapisy są oczywiste dla rządu, dla samorządowców z powiatu bolesławieckiego już tak oczywiste nie są.

Paweł Śliwko w Galerii „Format”  »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie Halina Biernat
"Pejzaż bez Ciebie …" to tytuł wystawy autorstwa Pawła Śliwko prezentowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bolesławcu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Operacja na otwartym sercu »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Halina Biernat
Wszystkich „singli”, a także tych w związku, bez względu na płeć, stan cywilny, wiek, do wspólnego spędzenia walentynkowego popołudnia zaprasza MDK.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

DJ Rossi dał czadu! »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Halina Biernat
Piotr Rosa ze wsi Dobra k/Bolesławca zdobył czwarte miejsce podczas Zimowych Mistrzostw Polski Prezenterów Muzyki, które odbyły się w Karpaczu.

SWSP i Z zmieniła się w Akademię! »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Halina Biernat
Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, której Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny znajduje się w Bolesławcu przy ul. Słowackiego2 w budynku Gimnazjum Samorządowego nr 3 zmienia się w Akademię!

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Fundacja przyjrzy się rozliczeniu »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie Halina Biernat
Rozliczenie Bolesławieckiego Sztabu dotarło do Fundacji – informuje Agata Mraczek-Banasik z Fundacji WOŚP.

Prokurator informuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie opr. HB
Wszystkie osoby, które nie wiedzą, jak rozwiązać trudne życiowe sytuacje, doznają krzywdy lub są świadkami przestępstw mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy fachowców.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Zwiadowcy mróz nie straszny »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. HB/10BKPanc
Przez dwie doby żołnierze świętoszowskiej 10 Brygady Kawalerii Pancernej w trudnych warunkach atmosferycznych prowadzili działania nieregularne, bytowanie i walkę z przeciwnikiem w zasadzce.

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Kamienice wypięknieją »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie UM
W Bolesławcu dziewięć kamienic w Rynku oraz kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja przy ul. Kościelnej otrzymają dotacje na prace konserwatorskie przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Selektywna zbiórka na sesji »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie UM
Podczas XIX sesji Rady Miasta Bolesławiec podjęta została uchwała w sprawie ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za odbieranie odpadów komunalnych, opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z nieruchomości na terenie miasta.

Maszyny nieużyteczne w MCC »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie HB/MCC
Maszynę do ćwierkania, robota treningowego – Euro 2012 i wiele innych maszyn o niecodziennych funkcjach można będzie obejrzeć na wystawie w BOK-MCC.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Sukces młodego piekarza »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. HB
 Mateusz Sadowski uczeń ZSH i U został najlepszym dolnośląskim piekarzem w turnieju młodych cukierników i piekarzy.  

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Najlepsi dzielnicowi nagrodzeni »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie Halina Biernat
Asp. Mariusz Białowąs z Bolesławca i asp. Leszek Pawlikowski z Kruszyna zwyciężyli w plebiscycie na Najlepszego dzielnicowego 2011r.

Chcą ratować polskie groby »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie Halina Biernat
Cyprian Kamil Norwid powiedział: „Ojczyzna to ziemia i groby – narody tracąc pamięć tracą życie”. Bolesławieccy kresowiacy i bolesławiecka młodzież nie chcą aby czas zatarł ślady polskości na Kresach.

Konflikt samorządowców »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Halina Biernat
Drogi w gminach są jak krwioobieg. Gdy ten jest niedrożny to zaczyna się problem. Tak jak w przypadku dróg wojewódzkich leżących w obrębie gminy Nowogrodziec.

Karnawał w sali zabaw Oli »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie red.
Karnawał to dla dzieci wspaniały i radosny czas. W tym okresie szczególnie uwielbiają się przebierać, tańczyć i śmiać. Ta oferta jest dla wszystkich maluchów i ich rodziców - niezapomniany bal karnawałowy, który odbędzie się już 4 lutego w sali zabaw Oli.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Prezent dla Domu Dziecka »
Tekst opublikowany 2012-01-27, opracowanie Halina Biernat
Czek o wartości 3 500 zł od Fundacji Muszkieterów przekazał dzieciom z bolesławieckiego Domu Dziecka, prezes Bricomarché – Piotr Szymański.

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-01-27, opracowanie opr. HB/KPP
Mieszkańcy powiatu bolesławieckiego pomogli w ujęciu mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Bolesławiec odcięty od stolicy »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie HB/UM
PKP wydało na modernizację torów kolejowych na linii Węgliniec - Legnica - Wrocław 2,5 mld zł, ale połączenia ze stolicą nie będzie, bo … nie ma lokomotyw.

BDN się rozbudowuje »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Halina Biernat
Za około 40 mln zł drukarnia BDN w Wykrotach uruchomi kolejną nowoczesną linię technologiczną.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Leopardy na strzelnicy »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie opr. HB/10BKPanc
Coraz trudniejsze etapy szkolenia taktycznego i ogniowego wykonują załogi czołgów Leopard 2A4 w trakcie zimowego poligonu pododdziałów świętoszowskiej 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Swoistym ogniowym sprawdzianem są dzienno-nocne strzelania z Leopardów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Uratuj Marcelka »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Halina Biernat
Pilnie potrzebna jest krew grupy AB Rh- dla 5-cio letniego Marcelka chorego na białaczkę. Rodzice proszą o pomoc.

Autostradą pod prąd »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie KPP
W okolicach Bolesławca 33- letnia kobieta jechała pod prąd autostradą A4. Policjanci ustalili, że kierująca miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Policja poszukuje złodzieja »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. HB/KPP
Nieznany sprawca posługując się skradzioną kartą płatniczą wybierał pieniądze z bankomatów na terenie Bolesławca.

3 oblicza dokumentu - peryferie »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. HB
MDK zaprasza na wystawę fotografii dokumentalnej. Członkowie Stowarzyszenia Nowinart z Wrocławia podzielą się z nami tym co w nich najlepsze, tym co potrafią wyrazić poprzez sztukę.

Wernisaż w pałacu »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Halina Biernat
Joanna Bruździńska urodziła się w Bolesławcu tu pracuje, tworzy rzeźby, a mieszka i maluje w Nowej. W niedzielę swoje prace po raz pierwszy zaprezentowała szerokiej publiczności.

Obrazy malowane sercem »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Halina Biernat
Już niedługo seniorzy będą mieli swoją spokojną przystań - "Dom Seniora", w pobliżu swoich rodzin, przyjaciół i znajomych. Wprawdzie otworzy swoje drzwi dla pensjonariuszy dopiero za miesiąc, a już tworzy się w nim rodzinna atmosfera i przyjemny klimat.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Ferie zimowe na półmetku »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie BOK-MCC
Pierwszy tydzień ferii zimowych przeszedł do historii. Pracownie Międzynarodowego Centrum Ceramiki oraz kino Forum wypełniły się dziećmi i młodzieżą.

Koncert kolęd i pastorałek »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie Halina Biernat
Chór Cantate Deo oraz wrocławska grupa wokalna Spirituals Singers Band wystąpią w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Piotr Roman: Chcę kupić dworzec PKS »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie Halina Biernat
„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno przewoźników, jak i lokalnej społeczności, pragnących w godnych warunkach korzystać z przewozów lokalnych, składam ofertę nabycia terenu i budynku dworca PKS przy ulicy Wesołej w Bolesławcu” - informuje prezydent Bolesławca.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Ukradł walec »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. HB
Złodzieje kradną wszystko co się da. Tym razem łupem 22-letniego mieszkańca Gminy Nowogrodziec padł walec do utwardzania ziemi.

Pancerny pojedynek »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. HB/10BKPanc
18 stycznia br. na świętoszowskim poligonie załogi czołgów Leopard 2A4 ruszyły do kontrataku. Na nacierające Leopardy czekała zasadzka i prawdziwy pancerny pojedynek.

Bolesławianka wiceministrem edukacji »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. HB
Premier Donald Tusk powołał we wtorek na urząd podsekretarza stanu w MEN Joannę Berdzik.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Ferie bez nudy z MDK »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie Halina Biernat
Czy można zrobić pierścionek z kapsla? A może broszkę z pomarańczy? A cokolwiek z czegokolwiek? Oczywiście, wystarczy „wpaść” do bolesławieckiego MDK, żeby się osobiście przekonać.

Nowa jakość w zespole szkół »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie SP
Nowa jakość – tak w skrócie można podsumować inwestycję, która radykalnie zmieniała oblicze sali gimnastycznej i biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przy ul. Komuny Paryskiej w Bolesławcu.

Horror wróci do Bolesławca? »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie Halina Biernat
Na Bobrze miał powstać nowoczesny, czteropasmowy most. Minęło kilka lat, stary most stoi tak jak stał i jest coraz mniej bezpieczny dla użytkowników.

Sąd uratowany? »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie UM
13 stycznia 2012 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości prezydent Bolesławca Piotr Roman wraz z innymi samorządowcami wziął udział w spotkaniu z ministrem Jarosławem Gowinem. Efektem tego, i innych spotkań, jest taki, że niemal na pewno Sąd Rejonowy w Bolesławcu został uratowany.

Przyjdź z wnuczkiem do Muzeum »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie MC
W nadchodzący weekend (21-22 stycznia), z okazji Dnia Babci i Dziadka, Muzeum Ceramiki w Bolesławcu serdecznie zaprasza seniorów wraz z rodzinami do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji muzealnych przy ulicach Mickiewicza 13 i ul. Kutuzowa 14.

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Protest bolesławieckich aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Halina Biernat
Pośpiech w legislacji, tak jak na drodze, do niczego dobrego nie prowadzi. Czego wyrazem jest ogólnopolski protest farmaceutów, do którego włączyli się również bolesławieccy aptekarze.

Linia Życia »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie opr. HB
W trakcie dwudniowych warsztatów filmowych w Pracowni Edukacji Filmowej BOK-MCC uczestnicy zajęć zrealizowali krótką formę filmową „Linia życia”. Pięciominutową etiudę wyreżyserowała wg własnego scenariusza Daria Poliwka, po raz pierwszy stykając się z filmem.

Projekt Volodia z Mirosławem Baką »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
Piosenki Włodzimierza Wysockiego, chyba najbardziej znanego w Polsce rosyjskiego barda zabrzmią w Sali Forum BOK MCC.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

W drodze na „górę szpiega” »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie opr. HB/kpt. Artur Pinkowski
Stacjonujący w bazie Warrior, w Afganistanie, żołnierze Zgrupowania Bojowego Bravo (ZB B) poza patrolami kołowymi uczestniczą także patrolach pieszych. W ostatnich dniach taki patrol realizowali żołnierze z 1 plutonu 2 kompanii zmotoryzowanej wsparci specjalistami współpracy cywilno-wojskowej CIMIC oraz PSYOPS.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

LO i ZSB na czele »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie MOS
Zakończyły się kolejne mecze Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce. Aktualnie wśród dziewcząt prowadzi I LO. Najlepsza chłopięca drużyna to reprezentacja |SB.

Karnawałowy zawrót głowy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie Halina Biernat
W sobotę od godz. 10 coś dla ducha i dla ciała, czyli „Karnawałowy zawrót głowy”. Odlotowa impreza w Miejskim Zespole Szkół nr 3, połączona ze zbiórką pieniędzy na pomoc szkole.

Koncert dla serc i duszy »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie Halina Biernat
Okazało się, że bolesławieckie kino „Forum” jest za małe, by pomieścić wszystkich chętnych do wysłuchania Koncertu Noworocznego przygotowanego wspólnie przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Oddaj głos na Dom Dziecka »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Halina Biernat
Zostań Pomocnikiem Św. Mikołaja i pomóż dzieciakom z Domu Dziecka Sióstr Elżbietanek w Bolesławcu. Wystarczy, że zagłosujesz!

Mają się czym pochwalić »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Halina Biernat
Technikum Logistyczne ZSH i U zajęło 7. miejsce, na Dolnym Śląsku w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

„Elektronik” inwestuje  »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie opr. HB
Zespół Szkół Elektronicznych ma ambicję zostać liderem w zakresie nowoczesnych, zapewniających zatrudnienie, kierunkach kształcenia zawodowego, dlatego inwestuje w bazę lokalową i nowoczesny sprzęt.

Minister zmieni plany? »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Halina Biernat
Być może walka o pozostawienie Sądu Rejonowego w Bolesławcu już niedługo się skończy. Być może, bo ... W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie Komisji Sprawiedliwości i pojawiła realna szansa na to, że minister zmieni plany pozostawiając w Bolesławcu Sąd Rejonowy.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Czy WOŚP zakończy się skandalem ? »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Halina Biernat
Wolontariusze złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podczas XX Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez szefa bolesławieckiego sztabu Henryka Jasińskiego.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Białe ferie z MDK »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie opr. HB
Rozpoczynają się zimowe ferie. Uczniów czeka dwutygodniowa laba. MDK oferuje bezpłatne zajęcia.

Bolesławieccy wolontariusze nie zawiedli. Szef - tak ! »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie Halina Biernat
Miało być z pompą i wystrzałowo. Miał paść kolejny rekord zbiórki pieniędzy. Stało się inaczej. Wolontariusze nie zawiedli, ale szef sztabu i jego wizja XX Finału WOŚP, czy może brak wizji i organizacji – tak!

Orszak przywitał Trzech Króli  »
Tekst opublikowany 2012-01-06, opracowanie Halina Biernat
Trzej Królowie ze swoimi zastępami rycerzy, towarzyszącymi im dworzanami, a także aniołami i pastuszkami przeszli w atmosferze radosnego kolędowania ulicami Nowogrodźca.

Wdzięczni za chleb »
Tekst opublikowany 2012-01-06, opracowanie Halina Biernat
Chleb - synonim dostatku, symbol zdrowia i życia był tematem i okazją do spotkania pn. „Misterium Chleba” przygotowanego przez Stowarzyszenie Społeczne Klub Nauczycielski „Carpe Diem”.

„Elektronik” wspiera WOŚP »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Halina Biernat
Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu znani są z wielu podejmowanych akcji charytatywnych. Tym razem wsparli Jurka Owsiaka, świetnie się przy tym bawiąc.

Nowy Rok koncertowo »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Halina Biernat
Występy wokalne, gorące rytmy flamenco, taniec orientalny, radosne śnieżynki i spadający na scenę śnieg wprowadziły bolesławian w nowy 2012 rok - koncertowo.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Włamywacz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr. HB
Do 10 lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Bolesławca podejrzanemu o włamanie i kradzież biżuterii.

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Wernisaż fotograficzny »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr.HB/BOK-MCC
W piątek, 13 stycznia, o godz. 18.00 w Galerii Długiej BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy fotografii stowarzyszeń fotograficznych CAMERA i OBIEKTYWNI.

Wybieramy najlepsze filmy ostatnich 5 lat! »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie BOK-MCC
W lutym 2012 roku Dyskusyjny Klub Filmowy obchodzić będzie swoje 5 urodziny. W związku z tym zapraszamy wszystkich kinomaniaków do wzięcia udziału w naszej sondzie, w której wybierzemy 5 najlepszych tytułów!

Koszykarki z Nowogrodźca awansowały  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Halina Biernat
Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu zakwalifikowała się do Finału Strefowego Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Minikoszykówce.

Sumptuastic w Familiadzie »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB
Nasz rodzimy zespół „Sumptuastic” wystąpił w specjalnym noworocznym wydaniu popularnego programu rozrywkowego.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

20. Finał WOŚP w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Halina Biernat
20. Uliczne kwesty, koncerty, imprezy i niezliczone ilości czerwonych serduszek, które każdy, bez względu na wiek przykleja wszędzie gdzie się da. Tak ma wyglądać najgorętsza, finałowa niedziela WOŚP w Bolesławcu.

BKS: Wykaz sparingów „Wiosna 2012” »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB
Znamy już termin rozpoczęcia przygotowań do rundy wiosennej 2012 BKS „Bobrzanie”.

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

DKF zaprasza w styczniu »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB
Poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje… Tytuły dostępne dla widzów Sieci Kin Studyjnych! Obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów! Karnet kosztuje tylko 25 zł.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Weekend w liczbach »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB
W sobotę i niedzielę dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa łącznie 2113 interwencji.

Małe granty dla środowisk wiejskich »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Halina Biernat
Dla aktywnych środowisk wiejskich, czekają małe granty. Wystarczy mieć dobry pomysł i przygotować ciekawy projekt by otrzymać wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Trzeba się jednak spieszyć, termin składania wniosków do 5 stycznia.

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl