Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 84 informacji. Wszystkie poniżej.

Mniej wódki w wódce »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie MenStream.pl
Znany producent alkoholi dyskretnie zmniejszył moc popularnych trunków. Cenę pozostawił taką samą. Mało wnikliwy konsument nawet się nie zorientuje, że płaci tyle samo za nieco inny produkt.

„Szczodroki” i „bocianie łapy” »
Tekst opublikowany 2011-10-31, opracowanie Halina Biernat
Po raz szesnasty w Milikowie koło Nowogrodźca odbyło się „Święto chleba”. Uczestniczyło w nim 9 zespołów z Dolnego Śląska oraz grupa z Niemiec.

Jubileusz bolesławieckiego ruchu fotograficznego »
Tekst opublikowany 2011-10-29, opracowanie HB/MC
W Muzeum Ceramiki w Bolesławcu otwarto wystawę „Bolesławiecki ruch fotograficzny po 1945 roku”, zorganizowaną z okazji 30. lecia Bolesławieckiego Towarzystwa Fotograficznego i 40. lecia ruchu fotograficznego w Bolesławcu.

Ale pasztet! »
Tekst opublikowany 2011-10-29, opracowanie opr.HB
W zamku Kliczków odbędzie się I Festiwal Kulinarny Borów Dolnośląskich „Ale Pasztet”. Trzydniowe święto miłośników lokalnych specjałów i kuchni regionalnej.

Kamień węgielny wmurowany »
Tekst opublikowany 2011-10-29, opracowanie opr. HB
Wmurowano kamień węgielny pod budowę galerii usługowo-handlowej Bolesławiec City Center. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2012 roku.

Nowe drogi na osiedlu Pomona »
Tekst opublikowany 2011-10-29, opracowanie opr. HB
246 m nowych dróg, oświetlonych i odwodnionych mają mieszkańcy osiedla Pomona przy ul. Gdańskiej. Magistrat wyłożył z własnej „kasy” na tę inwestycję prawie 300 tys. zł.

Zasłużona dla Kultury Polskiej »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie Halina Biernat
Anna Bober-Tubaj, dyrektorka Muzeum Ceramiki została uhonorowana odznaką nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Przygotowania do WOŚP »
Tekst opublikowany 2011-10-28, opracowanie Halina Biernat
Wprawdzie do jubileuszowego XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy jeszcze sporo czasu, ale bolesławiecki sztab już rozpoczął pracę. Na pierwsze, organizacyjne spotkanie do Bolesławieckiego MDK-u przyszło ponad 100 osób.

Mamy najlepszy program rozwoju  »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie UM
Miasto Bolesławiec zostało nominowane w konkursie „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”, w kategorii na najlepszy samorządowy program rozwoju gospodarczego.

Bronisław Wolanin honorowym obywatelem  »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie UM
W bolesławieckiej Sali Rajców Bronisław Wolanin otrzymał honorowe obywatelstwo miasta, które nadane zostało przez Radę Miasta Bolesławiec.

Fajnie być rodzicem »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie Halina Biernat
W sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie odbyło się pierwsze spotkanie mam, tatusiów i milusińskich zorganizowane przez Stowarzyszenie „Radości z Bliskości”, które do udziału zaprasza dzieci i ich opiekunów.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-27, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, w tym również do Kina 5D, zaproszenia na koncerty światowej sławy gwiazd i książki - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Karta bezstykowa w co czwartym portfelu »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Na koniec trzeciego kwartału liczba kart zbliżeniowych w bankach komercyjnych przekroczyła 7,6 mln sztuk – wynika z szacunków Open Finance. Niedługo co czwarta karta na rynku będzie wydana w nowej technologii.

Nastolatek w meandrach prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-25, opracowanie red
Około 80 proc. przestępczości nieletnich stanowią: kradzieże, włamania, bójki, pobicia oraz przestępstwa narkotykowe. Przeciętny nastolatek z takimi sytuacjami spotyka się na co dzień i bardzo często nie wie, jak na nie zareagować. Dlatego już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci prawa.

Zaginął przyszły psi ratownik »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie Oprac. TOW
20 października wieczorem w Jaszkotlu koło Wrocławia zaginęła 4-miesięczna czarna suczka owczarka staroniemieckiego, długowłosa.
Zdjęć: 1  

Szybkoobrotowi stróże prawa »
Tekst opublikowany 2011-10-24, opracowanie red.
Kilkunastu uczestników zamieszek po meczu żużlowym w Zielonej Górze już usłyszało zarzuty. Niszczenie policyjnych samochodów i wiat przystankowych z pewnością będzie ich drogo kosztowało. Zostali zidentyfikowani na podstawie zapisu z monitoringu miejskiego. Teraz zapłacą i będą ukarani. Dzięki takim sytuacjom uliczne kamery nie budzą już kontrowersji. Niestety w wielu miastach monitoring jest ślepy, co najmniej na jedno oko.

Niemowlę oznacza spiralę długów? »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie kruk
Koszt wyprawki dla noworodka kilkukrotnie przekracza wartość 1000 zł, które otrzymują świeżo upieczeni rodzice w ramach becikowego. Wiele par nie stać na taki wydatek i dlatego decydują się na zaciągnięcie pożyczki gotówkowej, aby móc kupić niezbędne rzeczy dla maluszka. Warto dobrze przeanalizować budżet domowy przed pojawieniem się dziecka na świecie, gdyż nasze wydatki znacznie wzrosną i szybko może okazać się, że nie stać nas na spłacanie rat.

Noc poetów »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie red.
21 października 2011, o godz. 19:00 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Noc poetów”.

Odnawiają zabytki »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie UM
Do Urzędu Miasta w Bolesławcu wpłynęło 20 wniosków o przyznanie dotacji na prace konserwatorskie przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków w roku 2012.

Seniorzy rozpoczęli rok akademicki »
Tekst opublikowany 2011-10-21, opracowanie Halina Biernat
Inauguracja roku akademickiego jest niezwykle uroczystą chwilą, a w tym roku szczególnie ważną dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu. Bo UTW obchodzi jubileusz pięciolecia działalności.

Są miłości platoniczne. Są miłości namiętne lub skryte. I są miłości zakazane. »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie red.
Początek XX wieku. Stojący w odległej części hiszpańskiej sierry Klasztor Matki Boskiej Miłosiernej staje się domem dla kobiet, które przysięgły spędzić resztę życia w ascetycznych warunkach, poświęcając się modlitwie i życiu w czystości.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-20, opracowanie red
Mamy dla czytelników bilety do wrocławskich kin, na koncerty zarówno klubowe, jak i w filharmonii oraz książkę - możesz je otrzymać, wysyłając smsa.

OtoPasaż – wejdź w nowy wymiar ogłoszeń »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Właśnie wystartował odnowiony serwis ogłoszeń drobnych OtoPasaz.pl. Skierowany głównie do mieszkańców miast i gmin na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Nie daj się chorobie »
Tekst opublikowany 2011-10-19, opracowanie red
Jesień to pora wzmożonych zachorowań. Załamanie pogody sprzyja infekcjom bakteryjnym, które często skutecznie zwalczyć można jedynie przyjmując antybiotyki. Jak postępować, jeśli już złapaliśmy infekcję i co robić, aby ustrzec się choroby? Oto 5 praktycznych „jesiennych” rad.

Poeticon wspominał Ryśka Riedla »
Tekst opublikowany 2011-10-17, opracowanie Halina Biernat
Zespół Poeticon w sali konferencyjnej BOK-MCC zaprezentował utwory z repertuaru zespołu Dżem. Koncert poświęcono pamięci wokalisty Ryśka Riedla.

Wystawa budząca emocje »
Tekst opublikowany 2011-10-16, opracowanie Halina Biernat
Starsi przypominają sobie, jak to było, młodsi zyskują wyobrażenie tamtych czasów. Jednym zdaniem - wystawa 150 fotografii pt. „Cztery pory Gierka” w Galerii Długiej BOK-MCC w Bolesławcu budzi emocje.

Pierwsze LO – to już 65 lat »
Tekst opublikowany 2011-10-16, opracowanie Halina Biernat (Sawicka)
15 października sala bolesławieckiego kina „Forum” wypełniła się po brzegi. Nic dziwnego, bowiem okazja szczególna – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego obchodziło jubileusz 65-lecia działalności.

Młodzi filmowcy prezentują »
Tekst opublikowany 2011-10-15, opracowanie HB
Premiera filmu pt. „III zasada”, którego twórcami jest młodzież Pracowni Edukacji Filmowej BOK-MCC już 22 października w kinie „Forum”. Wstęp bezpłatny.

Nauczycielska gala »
Tekst opublikowany 2011-10-15, opracowanie HB
W bolesławieckim kinie Forum odbyła się gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela. Podczas uroczystości prezydent miasta nagrodził 26 nauczycieli miejskich placówek oświatowych.

Odpowiedzialni za losy świata »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie HB
- Głód na świecie nadal będzie tragiczną rzeczywistością, dopóki nie obudzi się w nas świadomość wspólnej odpowiedzialności za losy świata - mówił Marek uczestnik spotkania, które w ramach "Tygodnia walki z głodem" odbyło się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu.

Cztery pory Gierka  »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie BOK-MCC
Zapraszamy na wystawę: Cztery pory Gierka. Polska 1970-1980 w zdjęciach z Agencji FORUM. Wystawa prezentuje "dekadę Gierka" - okres spektakularnych sukcesów (czasu wyjazdów zagranicznych, wzrostu zamożności) i jednocześnie kłopotów gospodarczych. Wernisaż odbędzie się w piątek, 14 października, o godz. 17.00 w Galerii Długiej.

Saperzy przeszukują Kwisę »
Tekst opublikowany 2011-10-14, opracowanie Opr. HB
Saperzy 10 Brygady Kawalerii Pancernej prowadzą akcję przeszukiwania tamy na rzece Kwisa w Świętoszowie. Ponad miesiąc wcześniej w rejonie tym znaleziono granat i niewypał pocisku artyleryjskiego.

Klasyczne wnętrza zawsze na czasie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Intro Media
Tradycyjne rozwiązania nigdy się nie starzeją. Czas płynie, a one wciąż zachęcają, aby podjąć z nimi inspirujący dialog. Są uniwersalne i z powodzeniem sprawdzą się zarówno w przestronnych, jak i niewielkich pomieszczeniach.

Polacy ogarnięci ogrodowym szaleństwem »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Ponad 30% Polaków przyznaje, że jest na bieżąco z najnowszymi trendami ogrodniczymi. Na kosiarki, rośliny ozdobne, altany wydajemy coraz więcej pieniędzy. Ogród to oprócz miejsca na relaks także dobra inwestycja. Jak wynika z Globalnego Raportu Ogrodniczego 2011, stworzonego na zlecenie firmy Husqvarna – dobrze utrzymany ogród może zwiększyć rynkową wartość nieruchomości nawet o 18%.

Mieszkania: Spadek cen nabiera tempa »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wrześniowy odczyt indeksu cen transakcyjnych mieszkań w porównaniu z ubiegłym miesiącem był niższy o niemal 1,4 proc., po raz kolejny osiągając nowy minimalny poziom w jego blisko czteroletniej historii.

Jesień w ogrodzie - eksplozja kolorów! »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie ComPress S.A.
Miłośnicy owoców mogę cieszyć się smakiem świeżo zerwanych jabłek prosto z drzewa już od sierpnia, a za chwilę tęczowe barwy spadających liści zagwarantują niezapomniany widok zmęczonym ogrodnikom już w październiku. Z czasem te różnobarwne liście wokół domu i ogrodu mogą stać się irytujące. Trzeba się ich pozbyć! Aby w szybki sposób usunąć gór liści z trawnika GARDENA proponuję nowe, praktyczne i poręczne narzędzia z serii combisystem. Również zbieranie jabłek nigdy nie było takie proste…

Galeria im. M. Twerda w II LO »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie HB
Michał Twerd – artysta i wieloletni pedagog, związany przez kilkadziesiąt lat z II Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu, był najważniejszym gościem podczas otwarcia galerii nazwanej jego imieniem.

Kolorowo i bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie HB
Oficjalne przecięcie wstęgi przez przedszkolaki, prezydenta miasta i zaproszonych gości otworzyło drogę do nowego placu zabaw jaki powstał przy Miejskim Przedszkolu Publicznym nr 5 w Bolesławcu.

Muzyczne wspomnienie Ryśka Riedla »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie BOK-MCC
W najbliższy piątek, 14 października, w sali konferencyjnej BOK-MCC odbędzie się koncert zespołu Poeticon. Tym razem młodzi muzycy zaprezentują utwory z repertuaru zespołu Dżem!

Uczcijmy Dzień Papieski »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie BOK-MCC
W Bolesławcu Dzień Papieski uczcimy specjalnym koncertem, podczas którego usłyszymy prawdziwą góralską kapelę. Wstęp bezpłatny!

Wrocławska Orkiestra Barokowa w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie BOK-MCC
1 i 5 Symfonia wielkiego Ludwiga van Beethovena w wykonaniu laureatów Fryderyka 2011, świętującej swoje 5-lecie, jedynej i niepowtarzalnej: Wrocławskiej Orkiestry Barokowej! Już 4 listopada, o godz. 17.00 w Sali Forum BOK-MCC.

Rozmowy o miłości wszelakiej »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie MDK
21 października, o godz. 19.00 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Noc poetów".

W tym tygodniu w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie BOK-MCC
Zapraszamy na seanse do kina Forum. Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92 Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Konkurs: Wolontariusz Roku Powiatu Bolesławieckiegoo »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Starostwo Powiatowe
Po raz kolejny rusza edycja konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Bolesławieckiego”. Ten honorowy tytuł zostanie przyznany tym, którzy szczególnie wyróżniają się w pracy wolontariackiej w różnych dziedzinach życia – kultura, sport, pomoc społeczna, promocja zdrowia, ekologia, turystyka, działania na rzecz osób niepełnosprawnych itp.

Między nami sąsiadami »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Relacje z sąsiadami to nieodłączny element mieszkania w budynkach wielorodzinnych. Coraz częściej koncentrujemy się na własnych sprawach, nie mając pojęcia, kto żyje tuż za ścianą. Czasem jednak trudno uniknąć konfrontacji. Jak powinno wyglądać wspólne życie pod jednym dachem?

Feta w Godzieszowie »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Godzieszów to wieś w sensie terytorialnym dość odległa od Bolesławca. Zapewne między innymi z racji położenia nieopodal dawnej Drogi Królewskiej w swojej historii ma wiele wątków ciekawych, a nawet sensacyjnych. Kiedy w roku 1809 zawierano w Schönbrunn pokój – sadyba owa jako jedna z austriackich enklaw na Śląsku trafiła do Saksonii.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-13, opracowanie red
Bilety do kin, na koncerty w klubach i we Wrocławskiej Filharmonii - to wszystko może być Twoje, wystarczy wysłać smsa.

''Zatrzymaj się i żyj!'' »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie opr. HB
Bolesławiecka Policja wspólnie z pracownikami kolei przeprowadziła akcję Bezpieczny Przejazd – "Zatrzymaj się i żyj!".

Hubertus w zamku Kliczków »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie HB
Pokazy walk rycerskich, konkursy skoków i zawody jeździeckie oraz zwyczaje łowieckie – gonitwa za lisem czy wabienie jelenia już 16 października podczas obchodów Dnia św. Huberta, patrona myśliwych.

Cztery sposoby na niższą ratę »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kredyt hipoteczny zaciągamy na wiele lat, ale nie znaczy to, że w trakcie spłaty nie może być on elastyczny. Ze zbyt wysoką ratą można sobie poradzić, trzeba tylko wiedzieć jak.

Historia moją pasją i przygodą  »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie Justyna Wojciechowska
Czy historia może być pasją i przygodą? Na te pytanie odpowiedzą osoby, które z historią związały większą część swojego życia, osoby dla których poszukiwanie reliktów przeszłości i odkrywanie tajemnic II wojny światowej stały się pasją i wyzwaniem.

Kawowy savoir vivre »
Tekst opublikowany 2011-10-12, opracowanie red
O sposobach przygotowania kawy napisano niejedną książkę. Ten kojarzony ze słoneczną Italią napój, ma swoich zwolenników na całym świecie. Dzięki temu włoska „mała czarna” doczekała się wielu odmian. Jednak jedna rzecz pozostaje niezmienna - zasady jej podawania.

Jak dbać o okulary jesienią? »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Agencja inPlus PR
Za oknami jesień, czas długich wieczorów i zmiennej pogody. To także trudny czas dla okularników i ich okularów. Wiedzą oni doskonale, że zaparowania, zabrudzenie czy zarysowanie na powierzchni szkieł bardzo negatywnie wpływają na komfort widzenia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że wiele z podejmowanych prób czyszczenia niszczy szkła i oprawki. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc zapewnić okularom jak najdłuższą trwałość?

Każdy bank inaczej policzy zdolność kredytową  »
Tekst opublikowany 2011-10-11, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ile uda się pożyczyć na mieszkanie zależy od grubości portfela, ale także od banku. Instytucje potrafią mocno różnić się w podejściu do zdolności kredytowej. Gdy jedna pożyczy 300 tys. zł przy 3,3 tys. zł dochodów netto, inna oczekuje 10 tys. zł pensji.

Bolesławiec bez parlamentarzystów »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie HB
Żaden z bolesławieckich kandydatów nie będzie nas reprezentował ani w Sejmie, ani w Senacie.

Turystyka z efektami specjalnymi »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie HB
Turystyka połączona z efektami specjalnymi typu "dzikie wysypiska" stanowczo zniechęca do odpoczynku na wolnym powietrzu. Wystające z ziemi kanapy, opony, butelki, plastikowe pojemniki, szmaty i inne "niespodzianki" zgotowane przez człowieka skutecznie odstraszają od, choćby, przejażdżki rowerem.

Polacy w Afganistanie głosowali »
Tekst opublikowany 2011-10-10, opracowanie opr. HB
W 9 obwodowych komisjach wyborczych w Afganistanie, żołnierze i cywilni pracownicy wojska pełniący służbę w strukturach Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) wzięli udział w wyborach do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Nowa Rada Sportu »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie opr. HB
Prezydent Bolesławca powołał nową Radę Sportu. Miejskie projekty dotyczące sportu będzie opiniować dziewięć osób.

Polityk godny zaufania? Niekoniecznie dla banku… »
Tekst opublikowany 2011-10-09, opracowanie BrandScope
Zaufanie do polityków weryfikują nie tylko wyborcy. Osoby publiczne są też oceniane przez banki. Czy rozpoznawalność może jednak pomóc na rynku usług finansowych? Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Starającego się o kredyt polityka obowiązują te same kryteria, co każdego innego klienta – sprawdzili doradcy finansowi Aspiro.

Deweloperzy szukają klientów »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zmiany w przepisach prawa, niepewna sytuacja gospodarcza, różne grupy docelowe czy wreszcie możliwości i potrzeby budowlane polskich miast. To tylko część czynników, które muszą brać pod uwagę deweloperzy, myśląc o przyszłych korzyściach z realizowanych inwestycji mieszkaniowych.

Uczcijmy wspólnie Dzień Papieski! »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie BOK-MCC
16 października przypada Dzień Papieski, który uczcimy specjalnym koncertem, podczas którego usłyszymy prawdziwą góralską kapelę. Wstęp bezpłatny!

X konkurs poetycki ''Ogrody Jesieni'' »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie MDK Bolesławiec
Już po raz dziesiąty rusza Konkurs Poetycki „Ogrody Jesieni” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu. Konkurs przewidziany jest w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzież oraz dorośli. Zgłoszenia można przesyłać również za pomocą internetu zaznaczając kategorię wiekową z dopiskiem "Ogrody Jesieni".

Żyrandole dla szejka »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Oprac. "Mo-Ja" Multimedia
Będą oświetlać rezydencje, hotele, restauracje, statki. Nowoczesne systemy oświetleniowe, a także stylowe żyrandole prosto z Lubania trafią na Bliski i Daleki Wschód. Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała dwa kolejne zezwolenia umożliwiające rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Dżungla w Poranku na bis! »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie BOK-MCC
Tradycyjnie już w drugą sobotę miesiąca zapraszamy na seans w ramach naszego cyklu "Poranek na bis!". Tym razem zagramy animację "Dżungla".

Pierwsze kartki wysłane… »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie Starostwo Powiatowe
Projekt "Kartka ze szpitala" cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród małych pacjentów Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Jedno miasto – jeden gospodarz »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie HB
Od 1 kwietnia prawie 14 km dróg wojewódzkich znajdujących się na terenie Bolesławca przejdzie pod zarząd prezydenta miasta, poinformowali podczas spotkania z dziennikarzami: Jerzy Łużniak - członek zarządu województwa dolnośląskiego oraz prezydent miasta Piotr Roman. Jest to pierwszy krok w kierunku skończenia z bałaganem, który czasem sięga absurdu, jak kilku zarządców dróg w jednym mieście.

Przerwałam krąg przemocy i zła  »
Tekst opublikowany 2011-10-07, opracowanie HB
Wyśmiewane, poniżane, bite i wyzywane – ofiary przemocy domowej. Nie potrafią przerwać kręgu zła. Często przeszkodą jest wstyd. Jednak to nie ofiara powinna się wstydzić tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domu. Mieszkance Bolesławca udało się otworzyć drzwi.

''Zegary Śmierci'' ostrzegają »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie Opr. aw
Akcja Zegary Śmierci, prowadzona w ramach Kampanii Drogi Zaufania realizowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrada dotarła na Dolny Śląsk.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-10-06, opracowanie red
Bilety na koncerty do Łykendu, bilety do wrocławskich kin i książkę - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać tylko smsa.

Rewolucje w MDK »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie MDK
Dom Kultury zaprasza na otwarty wykład, z cyklu spotkań "Rewolucje". Jeśli czujesz niedosyt nauki C-I-E-K-A-W-E-J, musisz koniecznie przyjść w piątek do MDK!

Świętowali Dzień Seniora »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie HB
W Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bolesławcu uroczyście świętowano Dzień Seniora.

Pożegnali się z mundurem »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie opr. HB
Sześciu żołnierzy 23 Brygady Artylerii w Bolesławcu zakończyło służbę wojskową. Podczas uroczystego pożegnania oficerowie zgodnie z tradycją zostali uhonorowani szablami oficerskimi, natomiast podoficer pamiątkowym kordzikiem.

Orientpark Open 2011 »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie Starostwo Powiatowe
Bieg na Orientację, mimo wielkich sukcesów osiąganych przez zawodników z terenu powiatu bolesławieckiego, wciąż jest jeszcze dyscypliną dość mało znaną. Pora to zmienić! Uczniowski Klub Sportowy "Orientpark" Osiecznica połączył siły z Powiatem Bolesławieckim, by wspólnie zorganizować zawody skierowane głównie do debiutantów. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów.

Piękno bezpowrotnie utracone... »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie Zdzisław Abramowicz
W wielu zakątkach powiatu bolesławieckiego znaleźć można ukryte wśród bujnie rozrośniętych samosiejek mury pięknych niegdyś budowli, pozbawionych od dziesięcioleci dachów, drzwi, kunsztownie rzeźbionych w piaskowcu portali – o rozgrabionym, bogatym wyposażeniu wnętrz nie wspominając. Czasem tylko w pyle wapiennym walają się jeszcze kryształowe elementy zniszczonych żyrandoli lub porozbijane skorupy porcelanowej zastawy. Z resztek ścian płatami odpada tynk - a w zdemolowanych, wybitych w nich prostokątnych otworach butwieją co najwyżej resztki ram wykwintnych niegdyś okien. Jedynie stare widokówki pozwalają na przypomnienie wyglądu tych rezydencji…

Odznaczeni Krzyżem Zesłańców Sybiru »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie Starostwo Powiatowe
- Było nam ciężko i przede wszystkim zimno. Nie miało to nic wspólnego z błogim dzieciństwem – mówi jedna z pań, która wraz z zesłanymi na Sybir rodzicami, spędziła swoje pierwsze lata życia. Jedne historie opowiadane często w rodzinie stały się rodzajem symbolu, inne zaciera czas, ale uczucie doskwierającego mrozu, czasem głodu pozostaje na zawsze. 27 września w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu 6 osób z powiatu bolesławieckiego zostało odznaczonych Krzyżem Zesłańców Sybiru.

Nasz powiat promuje się w Bautzen  »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie Starostwo Powiatowe
Sehr geerte Frunde. Am Anfang mochte ich euch sehr Herzlach Begrissen – tak w miniony czwartek, 29 września Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski przywitał Starostę Bautzen Michaela Hariga i jego współpracowników podczas tradycyjnego już Tygodnia Kultur.

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie Jerzy Stanik
4 października na boisku przy ul. Sportowej rozegrano kolejne mecze Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej, w których ZSOZ przegrał 1:8 z II LO, ZSE wygrał 3:0 z ZSB, a ZSM pokonał też 4:1 ZSHU.

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza w październiku »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie BOK-MCC
Poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje… Tytuły dostępne dla widzów Sieci Kin Studyjnych! Obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów! Karnet kosztuje tylko 25 zł.

Ogromne zainteresowanie Przeglądem Rock Blok! »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie BOK-MCC
30 września upłynął termin nadsyłania zgłoszeń do XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych "Rock Blok w BOK". Zainteresowanie jest bardzo duże – wpłynęło ponad 40 zgłoszeń. Chętni mają o co walczyć – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Dodatkową atrakcją będzie występ grupy TURBO oraz spotkania warsztatowe z muzykami tego zespołu.

Radni obradowali »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie UM Bolesławiec
28 września odbyła się XIV sesja Rady Miasta Bolesławiec. Radni zapoznali się z informacją o realizacji budżetu za I półrocze 2011 r. oraz wysłuchali sprawozdań o ważniejszych działaniach międzysesyjnych prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta.

Remis BKS-u z Włókniarzem Mirsk »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie HB
1 października BKS Bobrzanie na własnym boisku podejmował drużynę Włókniarza Mirsk. Mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Jacek Bochnia i Damian Kamuda.

Zwycięzcy biegów przełajowych »
Tekst opublikowany 2011-10-05, opracowanie HB
Ponad 400 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Powiatu szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych. Najlepsze ekipy będą reprezentowały nasz powiat podczas zawodów wojewódzkich.

Po co nam Partnerstwa Lokalne? »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Opr. aw
Partnerstwa lokalne są jedną z najlepszych metod aktywizacji, a w ich ramach podejmowanie są działania mające na celu ożywienie gospodarcze i społeczne naszych małych ojczyzn. O partnerstwach będziemy rozmawiać na zbliżającym się Forum Partnerstw Lokalnych.

1,5 mld na kwiaty, telewizory i kalesony »
Tekst opublikowany 2011-10-03, opracowanie Jacek Gratkiewicz, money.pl
Wydatki Kancelarii Sejmu w 2012 roku wyniosą 412 milionów złotych, to o 5 procent mniej niż w tym roku, kiedy wydano ponad 430 milionów. Money.pl postanowił sprawdzić budżet Sejmu w latach 2008-2011 i rozliczyć, na co zostały wydane te pieniądze. 30 hełmów ochronnych za 24 tysiące złotych, to tylko jeden z wielu ciekawych wydatków.

Dzisiaj
Środa 7 czerwca 2023
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl