Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 172 informacji. Wszystkie poniżej.

Wzorcowy klient na czas kryzysu »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie BrandScope
Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić, znajduje się w małej miejscowości, masz więcej niż 35 lat, a do tego pracujesz w firmie u szwagra, który wynagrodzenie wypłaca Ci do ręki – o kredycie na własne mieszkanie możesz zapomnieć. Jakich zatem kredytobiorców szukają banki w trudnych czasach?

Jak mądrze przyprowadzić remont? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Oprac. Europejski Instytut na rzecz Budownictwa
Jesień wielu z nas wykorzysta na remont swoich domów i mieszkań. Róbmy to rozważnie i z głową. Większość wykonanych prac to inwestycja na lata.

Znowu przybyło nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej w największych miastach Polski znajduje się już więcej nowych mieszkań, niż w szczytowym okresie boomu na rynku nieruchomości, który miał miejsce pod koniec 2007 i na początku 2008 roku. Wydaje się jednak, że deweloperzy świadomi sytuacji, zaczynają powoli ograniczać pęd do dalszego zwiększania oferty. Taki wniosek można wyciągnąć z najnowszej edycji kwartalnych raportów "Pierwotny rynek mieszkaniowy" opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.

Promują szkołę poprzez sport »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie HB
II Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Bolesławcu ruszyło z programem "Poznaj II LO", który ma zainteresować i zachęcić młodzież gimnazjalną do kontynuowania nauki właśnie w tej placówce.

Podziemne składy trefnego paliwa »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Dolnośląscy celnicy wykryli nielegalną oczyszczalnię paliw na terenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej w małej miejscowości powiatu wałbrzyskiego. .

Kampania ''Tu mieszkam, tu kupuję'' »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Ponad połowa Polaków codzienne zakupy robi w małych sklepach osiedlowych. Klienci doceniają dostępną tam świeżą żywność, lokalne produkty, ale również jakość obsługi . Aż 94% kupujących ceni indywidualne podejście sprzedawców – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie MAKRO Cash & Carry w ramach akcji "Tu mieszkam, tu kupuję".

Jaka przyszłość czeka polski handel detaliczny? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Małe sklepy osiedlowe to nieodłączny element polskiej gospodarki i handlu detalicznego. Mamy ich w Polsce 150 000. To daje nam pozycję lidera pod względem liczby tego typu placówek w Europie. Tuż za nami plasują się Włochy, ze 134 000 sklepów. W większych od nas Niemczech liczba sklepów spożywczych nieznacznie przekracza 50 000, podobnie sytuacja wygląda w Hiszpanii. Dla porównania we Francji jest ich tylko 38 000.

Artyści z powiatu w Siegburgu »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Starostwo Powiatowe
W tym tygodniu wraca już z Siegburga do Polski wystawa zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Bolesławcu z okazji 10-lecia współpracy Powiatu Bolesławieckiego i zaprzyjaźnionego powiatu Rhein-Sieg-Kreises.

Bolesławianki na planie ''Bitwy Warszawskiej'' »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie HB
Bolesławianki, Anna Błachnia i jej 9-letnia córka Jagoda pracowały przy realizacji najnowszego filmu Jerzego Hoffmana "1920. Bitwa Warszawska". Mama przy produkcji, córka jako statystka. Dla obydwu było to ogromne przeżycie.

Szkoła proekologiczna »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie opr. HB
Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu otrzymało certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej – przyznawany szkołom wyróżniającym się w działaniach proekologicznych.

Rodzinne tajemnice w sielskiej scenerii »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie red.
„Letni domek” Marcii Willett to opowieść o tym jak jedno, na pozór zwyczajne zdarzenie może diametralnie zmienić nasze życie. Sielska, wybrana przez internautów okładka zachęca do lektury tej pełnej magii i uroku powieści.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie red
Bilety do kina Helios i Kina 5D, na "Muminki" we Wrocławskim Teatrze Lalek i książki "Mordercze miasto" - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Doskonalą jakość usług publicznych »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie UM Bolesławiec
16 września w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyła się konferencja kończąca projekt „Program doskonalenia, jakości usług publicznych w urzędach Dolnego Śląska i Małopolski z wykorzystaniem doświadczeń Urzędu Miasta w Dzierżoniowie”, w której uczestniczył Urząd Miasta Bolesławiec.

Żołnierska postawa »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie Opr. HB
Szeregowy Łukasz Wójciak pełniący służbę w dywizjonie artylerii samobieżnej 10BKPanc w Świętoszowie przyczynił się do odzyskania skradzionego samochodu. Za swoją postawę został wyróżniony nagrodą rzeczową przez dowódcę brygady.

Nauka przez film »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie BOK-MCC
W październiku w kinie Forum startują zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Uczniowie wezmą udział w pierwszych w tym roku szkolnym spotkaniach. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia grup uczniów podstawowych!

W tym tygodniu w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie BOK-MCC
Zapraszamy na seanse do kina Forum.Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92. Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Sukces młodych plastyków »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie opr. HB
Praca młodej bolesławianki Marii Górskiej nagrodzona w XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Krajobraz Polski – Tradycje, Współczesność, Przyszłość".

Spędź poranek muzycznie »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie Dorota Straburzyńska
26 września o godz. 11.00 i 12.00 w Szkole Muzycznej II stopnia w Bolesławcu odbyły się dwa "Jesienne koncerty muzyki dawnej", które rozpoczynają cykl Poranków Muzycznych organizowanych dla szkół bolesławieckich.

Klasy wojskowe na start! »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie HB
Na obiektach szkoleniowych 23 Śląskiej Brygady Artylerii w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Sportowo - Obronne "Commando 2011" Klas o Profilu Wojskowym. Zwycięstwo zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej z Lubania.

Wirtualni z Bolesławca mogą więcej »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie WSL
16 września w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbyła się trzecia edycja warsztatów w ramach projektu "Wirtualne laboratoria – sukces innowacji", w której wzięli udział nauczyciele z techników logistycznych z całej Polski, w tym również z Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu.

Ceramiczne graffiti »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie HB
Bolesławiec zostanie ozdobiony ceramiką. Właśnie ruszył projekt pn. "Biżuteria miejska" autorstwa Magdaleny Gazur, który ma udowodnić, że miasto po raz kolejny zasługuje na miano wyjątkowego.

STOP nowotworom »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie opr. HB
Jak uchronić siebie i bliskich przed nowotworem? Na to pytanie odpowie dr n. med. Jacek Calik z Dolnośląskiego Centrum Onkologii, 29 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Bolesławcu.

Derby z emocjami »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie HB
LKS Dobra po trudnym i emocjonującym spotkaniu pokonał na własnym boisku drużynę LKS Mierzwin wynikiem 2:0.

Zieliński: Mam zamiar w Senacie zasiać ferment »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie HB
Senat powinien być izbą refleksji, powinien dbać o to, żeby prawo było dla ludzi i zapewniało im bezpieczeństwo, a nie tworzyć tylko zasłonę dymną dla partii politycznych – powiedział naszej redakcji podczas konwencji wyborczej Jerzy Andrzej Zieliński, bezpartyjny kandydat do Senatu RP.

Formy czasu »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie opr. HB
Jolanta Kasińska zaprezentuje swoje prace w Galerii BOK-MCC w Bolesławcu. Wernisaż wystawy 1 października.

Spraski mistrzem w judo  »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie HB
Edward Spraski zdobył tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski Masters w Judo. Przed naszym zawodnikiem otwarta droga do Mistrzostw Europy w Austrii.

Skomiksuj Miłosza »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Opr. aw
3 tysiące złotych, praca na okładce miesięcznika „Odra” i pieniężne nagrody dodatkowe czekają na autorów najlepszych komiksowych rysunków związanych z Czesławem Miłoszem. Do 11 października Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu czeka na ujęcia autora „Zniewolonego umysłu”.

Te fundusze zarabiają najwięcej »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W ostatnich miesiącach, za sprawą rosnących kursów euro i dolara, duże zyski notują fundusze inwestujące w papiery dłużne denominowane w tych walutach.

Mieszkanie gotowe na studenta »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie pointb
Początek roku akademickiego, to gorący okres przygotowań nie tylko dla studentów, ale i dla właścicieli mieszkań pod wynajem. Jak urządzić lokum, aby było ono funkcjonalne, wygodne, nie drogie i co ważne, aby cieszyło się zainteresowaniem młodych ludzi?

''Bolesławiec'' tańczy i śpiewa od 35 lat »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie HB
W tym roku mija 35 lat od powstania Zespołu Pieśni i Tańca "Bolesławiec". Przez te wszystkie lata trzy pokolenia bolesławian wnosiły do niego swój talent, młodość i pasję.

Smerfy 3D w Forum! »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie BOK-MCC
Po raz pierwszy Smerfy zagoszczą na dużym ekranie. Uciekając przed Gargamelem niebieskie stworzonka przedostaną się przez magiczny portal do dziwnego świata, niepodobnego do niczego, co do tej pory widziały – do Nowego Jorku. Czy poradzą sobie w miejskiej dżungli?

Młodzieżowy, ale i dla dorosłych »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie MDK Bolesławiec
Młodzieżowy Dom Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Bolesławcu, choć z nazwy jest raczej dla najmłodszych, ma w swojej ofercie coś dla nieco starszych i lubiących spędzać czas w ruchu.

Spotkanie z podróżniczką Elżbietą Dzikowską »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie UM Bolesławiec
Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza na spotkanie ze słynną podróżniczką Elżbietą Dzikowską.

Najmłodsi artyści prezentują »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie HB
W holu Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu uczestnicy warsztatów "Wakacje z techniką collage" zaprezentują swoje prace. Otwarcie wystawy już w sobotę.

Konkurs fotograficzny »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Nadleśnictwo Bolesławiec
Zapraszamy wszystkich miłośników fotografowania do udziału w konkursie fotograficznym "Mój las" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Bolesławiec w ramach Międzynarodowego Roku Lasów.

Najlepsi lekkoatleci w powiecie »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie HB
Reprezentacja dziewcząt i chłopców z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu zwycięzcami Mistrzostw Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej.

Rusza projekt "Biżuteria miejska" »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie UM Bolesławiec
W Bolesławcu rusza projekt "Biżuteria miejska", którego autorką jest Magdalena Gazur.

Czujny sąsiad »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie HB
Bolesławieccy policjanci w ramach programu prewencyjnego "Czujny sąsiad" w godzinach popołudniowych i nocnych kontrolują zaparkowane pojazdy. Celem akcji jest ograniczenie kradzieży oraz poprawa bezpieczeństwa.

Nasz wspólny dom »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Dzisiejszy rynek nieruchomości jest opanowany przez oferty sprzedaży apartamentów w ogrodach, zakątkach, willach i rezydencjach. Jak powinny wyglądać nowo powstające osiedla, by ich nazwy nie były wyłącznie zabiegiem promocyjnym deweloperów?

Najlepsze miejsce na biurko »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Agencja inPlus PR
Coraz częściej biurko w naszym domu staje się nie tylko centrum pracy ale i rozrywki. Im bardziej wydłuża się lista jego funkcji, tym trudniej znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Zanim zaczniemy przemeblowywać swoje mieszkanie w poszukiwaniu idealnej lokalizacji kącika biurowego, warto dokładnie zaplanować przestrzeń.

Słuch – zmysł, który nigdy nie śpi »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie pointb
Często nie zdajemy sobie sprawy, że jednym z najważniejszych zmysłów w naszym życiu jest słuch. Wpływa na zdrowie, samopoczucie lub sen. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby prawidłowo o niego zadbać. Współczesny tryb życia, szczególnie młodych ludzi, a także nieświadomych rodziców – słuchowi nie służy.Jak o niego dbać?

Bolesławiec nagrodzony przez urbanistów »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie UM Bolesławiec
W trakcie IX Kongresu Miast Polskich w Lublińcu odbyła się ceremonia wręczenia nagród w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich organizowanym wspólnie ze Związkiem Miast Polskich, pod patronatem Ministra Infrastruktury, na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

Warsztaty Capoeira  »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie HB
W najbliższy weekend w Bolesławcu odbędą się dwudniowe warsztaty najgroźniejszego z tańców oraz najpiękniejszej z walk, czyli – Capoeira. W zajęciach może uczestniczyć każdy kto lubi ruch i nie boi się nowych wyzwań.

Repertuar kina Forum »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie BOK-MCC
Zapraszamy an seanse filmowe do kina Forum. Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92. Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Nowi czeladnicy i nowi mistrzowie »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Starostwo Powiatowe
Powiat Bolesławiecki wraz z Cechem Rzemiosł Różnych kolejny raz zorganizował uroczyste wręczenie absolwentom szkół dyplomów czeladniczych i mistrzowskich. Wyróżnieni zostali również najlepsi nauczyciele zawodu.

Szpiedzy w pałacu ''Marii'' »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Zdzisław Abramowicz
W dobie dzisiejszej fascynacji komputerem i dość wyraźnego odwrotu od czytelnictwa warto – być może – wrócić choćby na chwilę wspomnieniem do minionych czasów namiętnego pochłaniania przez wielu niezbyt wyszukanej treści książeczek, drukowanych na lichym papierze i oznaczanych na okładkach symbolem srebrnego kluczyka. Pod przemożnym wpływem ich lektury lokalna grupka gołowąsach wielbicieli przygód Scherlocka Holmesa i innych detektywów niecierpliwie oczekiwała także na kolejne edycje rodzimego produktu raczkującej wtedy telewizji sensacji – teatru "Kobra".

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie red
Bilety do Heliosa i kina 5D, zestawy biurowe oraz karnety na Nordic Walking - to wszystko może być Twoje, wystarczy że wyślesz smsa.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej ponownie w Bolesławcu! »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie BOK-MCC
Ruszyły zapisy do największego projektu edukacji filmowej w Polsce – Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Na Dolnym Śląsku 6 kin w 6 miastach będzie prowadzić pokazy filmów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród nich znajduje się tradycyjnie kino Forum. Nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy do projektu do końca września.

XVI Przegląd Zespołów Rockowych Rock Blok  »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie BOK-MCC
Już po raz 16. zapraszamy do przeglądu zespołów z gatunku rocka. Zakwalifikowane zespoły powalczą o nagrodę główną – profesjonalną sesję nagraniową w studio podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Rock Blok w BOK, 8 października 2011.

Sztuka ponad granicami »
Tekst opublikowany 2011-09-21, opracowanie BOK-MCC
W piątek, 16 września, w Galerii Długiej BOK-MCC odbył się wernisaż wystawy „Bezgraniczna Fascynacja Sztuką Bolesławiec-Kamenz 2011”. Tym samym zakończył się 10-dniowy interdyscyplinarny plener artystyczny, w którym udział wzięli artyści z Polski oraz Niemiec.

Czy Twój deweloper wybuduje mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie BrandScope
W ciągu ostatnich 5 lat liczba deweloperów z problemami finansowymi wzrosła według danych Krajowego Rejestru Długów aż o 365%. Wielu z nich nie dokończy rozpoczętych inwestycji także na Dolnym Śląsku gdzie dłużników jest aż 14,04% spośród wszystkich w kraju. Chociaż minęły już czasy kupowania mieszkania na etapie "dziury w ziemi", ryzyko plajty dewelopera i utraty powierzonych pieniędzy ciągle jest duże. Jak się przed nim uchronić?

Nowy dom – kupić czy wybudować? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja PR Publicon
Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Stanowi gwarancję komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Jako jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, ma służyć pokoleniom. Osoby rozważające przeprowadzkę poza miasto mogą dom wybudować lub skorzystać z oferty dewelopera. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Pierwszy raz… z kosmetyczką »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja inPlus PR
Od jakiego momentu należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? W jaki sposób przygotować się do zabiegu w salonie? Z pierwszą wizytą u kosmetyczki zazwyczaj wiąże się wiele pytań i wątpliwości, które szybko mijają po przestąpieniu progu profesjonalnego gabinetu.

Ukrył narkotyki w schowku samochodowym »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie KPP Bolesławiec
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Mężczyzna był w posiadaniu 112 porcji marihuany.

Metalową rurką zniszczył samochód  »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie KPP Bolesławiec
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który używając metalowej rurki, zniszczył samochód na jednej z ulic Bolesławca.

''...a mury łuną''  »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie MDK Bolesławiec
Od czerwca 2010 r. dzieci i młodzież intensywnie pracują przy murach Młodzieżowego Domu Kultury. Za pomocą farb, kolorów oraz własnej wyobraźni kreują przestrzeń wokół nich – stwarzają własny świat. Twórcze warsztaty w MDK to praca z/nad własnymi barierami – również kulturowymi, poszerzanie własnych horyzontów.

Młodzież i kryzys w Unii Europejskiej »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie HB
W Bolesławcu odbyła się debata "Młodzież w Unii Europejskiej – szanse i zagrożenia" z udziałem posłanek do Parlamentu Europejskiego, polskiej – Lidii Geringer de Oedenberg oraz niemieckiej – Cornelii Ernst.

Pojedziemy za darmo »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie UM Bolesławiec
Ministerstwo Środowiska, Gmina Miejska Bolesławiec oraz Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Bolesławcu zapraszają do udziału w akcji "Dzień bez samochodu" - 22 września 2011r.

''Czwórka'' laureatem konkursu Pierwsza Pomoc »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie UM Bolesławiec
Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu zajęła III miejsce w Dolnośląskim Konkursie "Pierwsza Pomoc" dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Przenieś się w bajkowy wymiar! »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie MDK Bolesławiec
Młodzieżowy Dom Kultury, księgarnia Papirus oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu zaprasza najmłodszych oraz ich rodziców do wzięcia udziału w "Bajkoczytaniu".

Festyn w parku »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie HB
Już po raz 9. w Parku Miejskim przy ul. Parkowej w Bolesławcu odbył się festyn rodzinny, z którego dochód przeznaczono na kolejne etapy renowacji Sanktuarium Maryjnego.

Oświetlenie w rytmie Tango »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Agencja inPlus PR
Różnorodność barw, energooszczędność i najnowsza technologia LED – to główne walory opraw oświetleniowych TANGO z serii Music Line. Ta innowacyjna propozycja od firmy SKOFF pełni funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną, dzięki czemu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Nowy wymiar drzwi tarasowych »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie OKNOPLAST
W ofercie OKNOPLAST pojawił się nowy system drzwi tarasowych HST – VekaSlide. Dzięki niemu możemy zamienić zwykły pokój w elegancki, przestronny salon. W VekaSlide zwiększono powierzchnię szyb. Wchodzące w skład systemu okucia GU natomiast pozwalają bezpiecznie wietrzyć pomieszczenia.

Dalszy spadek liczby rozpoczynanych budów »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W sierpniu, drugi miesiąc z rzędu, wyraźnie spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W ostatnich 12 miesiącach naliczono ich 154,9 tys., najmniej od kwietnia 2010 r.

Bezpieczne umowy z deweloperem »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie opr. EP
Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jak uchronić się przed niekorzystnymi zapisami w umowie kupna i na co zwracać uwagę przy jej podpisywaniu? Porad udziela Ewa Cieślik z biura sprzedaży Apartamentów Wiśniowa.

Wszystko o górach »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Już 20 września rozpocznie się Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Tej imprezy nie możesz przeoczyć.

Zmarłym pamięć – żyjącym pojednanie »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie HB
Sybiracy Ziemi Bolesławieckiej spotkali się na cmentarzu komunalnym pod obeliskiem ufundowanym "W hołdzie polskim męczennikom Syberii oraz pomordowanym w Katyniu i łagrach", aby uczcić zmarłych na zesłaniu rodaków.

Wielkie sprzątanie »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie HB
Ruszyła kampania "Sprzątanie Świata 2011". W prace na rzecz ochrony środowiska włączyły się dzieci i młodzież bolesławieckich szkół.

Wandale na wiadukcie »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie HB
Mimo że były ze zbrojonego szkła i wysoko zamontowane, nie oparły się wandalom. Mowa o 15 zniszczonych projektorach na bolesławieckim wiadukcie. Koszty naprawy wyniosą ok. 60 tys. zł.

Zasmakuj w Borach »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie Dariusz Kwaśniewski
Już sam tytuł projektu mówi, po co go robimy: "Odkryj urok Borów Dolnośląskich – kampania promocyjna na rzecz zwiększenia ruchu turystycznego w subregionie Bory Dolnośląskie".

Kolejna poetycka noc za nami »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie MDK
09 września o godz. 20:00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się trzecie spotkanie z cyklu "Noc Poetów". Mieliśmy okazję wysłuchać twórczości Sebastiana Bejgera oraz spotkać się poezją i postacią Czesława Miłosza.

Osiecznicki bawół »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Łowiectwo jedni utożsamiają z możliwością przeżycia wspaniałej przygody w kniei, inni zaś odsądzają myśliwych od czci i wiary, oskarżając ich o bezduszność, krwiożercze instynkty i atawistyczne zaspakajanie prymitywnej potrzeby zabijania. Jako argument, mający zdezawuować dzisiejszych miłośników polowań chętnie przytaczają opinię, iż w konfrontacji z człowiekiem, dysponującym nowoczesną bronią palną, zwierzyna nie ma w istocie żadnych szans na przeżycie, natomiast wszelkie opowieści, mające wzbudzić podziw głównie piękniejszej części rodzaju ludzkiego, w których tworzony jest obraz nieustraszonego wojownika, z dubeltówką w dłoniach bohatersko stawiającego czoła szarżującemu wściekle odyńcowi – to bajki.

''Czarownice'' awansowały »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie HB
Dziewczęca drużyna "Witch" z MZS nr1 w Bolesławcu zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Kolejny etap rozgrywek 19 września w Bolesławcu.

Jak uniknąć eksmisji? »
Tekst opublikowany 2011-09-16, opracowanie opr. HB
Nie stać cię na regularne płacenie czynszu? Masz nieuregulowany stosunek prawny do zajmowanego mieszkania? W tych sytuacjach może grozić eksmisja. Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu informuje, co należy zrobić by uniknąć utraty mieszkania.

Drzwi bez przeszkleń »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Intro Media
W każdym domu są takie pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, to znaczy pozbawione przeszkleń. Czy taki wybór musi oznaczać aranżacyjną nudę i rezygnację z różnorodności?

Kotlina Mocy z TopGear »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa Motozone Kotlina Mocy 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu „TopGear” – Piotr R. Frankowski.

Małe mieszkanie - duże możliwości »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Niewielkie mieszkania stanowią bardzo istotny element polskiego rynku nieruchomości. Nawet stosunkowo wysokie ceny nie zniechęcają do nich potencjalnych klientów. Skąd tak duża siła drzemiąca w małym M?

Wielka płyta nie traci na atrakcyjności »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Emmerson S.A.
Według różnych szacunków w naszym kraju brakuje obecnie od 1,5 do 2 mln mieszkań. W kiepskiej sytuacji mieszkaniowej znajdują się szczególnie młodzi Polacy. Ze względu na niewielki staż pracy nie mają jeszcze odłożonych oszczędności, a poziom zarobków nieraz nie pozwala na zaciągnięcie kredytu na nowe mieszkanie. W takim wypadku często wybieranym rozwiązaniem jest zakup lokalu mieszkalnego z wielkiej płyty.

Wybierz a nami najlepszego dzielnicowego! »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie opr. EP
Każdy z naszych czytelników może zdecydować o tym, który z dzielnicowych powiatu bolesławieckiego zasługuje na miano najlepszego dzielnicowego. Wystarczy wyciąć i wypełnić kupon, który znajduje się w naszej gazecie.

Śladami przeszłości »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie HB
W piątek, 16. września będzie można wziąć udział w wycieczce po Bolesławcu śladami miejsc pamięci ofiar II wojny światowej ze znanym miłośnikiem i badaczem najnowszych dziejów naszego regionu – Zdzisławem Abramowiczem.

Ulgi w przedszkolach »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie HB
Bolesławiecki samorząd wbrew obowiązującym w Polsce uregulowaniom prawnym, przyznał ulgi rodzicom, którzy mają w przedszkolu więcej niż jedno dziecko. Pełną stawkę zapłacą oni tylko za pierwsze dziecko, za każde kolejne połowę. Ulgi będą wsparciem dla rodzin wielodzietnych, które w największym stopniu odczują opłaty.

Nowe oblicze zaplecza przy ul. Wojska Polskiego  »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie UM Bolesławiec
Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bolesławcu zrealizował zadanie, które polegało na przebudowie zaplecza przy ul. Wojska Polskiego 6,6a. Podwórko w najbliższym otoczeniu budynku zyskało nowe oblicze.

Nowa nawierzchnia »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie UM Bolesławiec
Przy ul. Agatowej powstała droga z oświetleniem i odwodnieniem. Wykonawcą jest firma "ROB-BUD" z Brzeźnika koło Bolesławca. Wartość zadania wyniosła 168 923 zł.

Repertuar kina Forum »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie BOK-MCC
Zapraszamy na seanse filmowe do kina Forum. Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92 Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Konkurs plastyczny i fotograficzny »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Stowarzyczenie Trójrzecze
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Dzikość natury - dzikość serca" organizowanym przez Stowarzyszenie Trójrzecze, który jest skierowany do mieszkańców Powiatu Bolesławieckiego i Zgorzeleckiego.

Na co posłowie wydają miliony? »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie money.pl
Money.pl dotarł do zestawienia wydatków na prowadzenie biur poselskich za lata 2007-2010. Od początku kadencji posłowie wydali w sumie 183 miliony 624 tysiące 583 złote, co daje w przeliczeniu około 400 tysięcy na głowę. Choć rekordziści wydali ponad pół miliona złotych. Na co poszły te pieniądze?

Polacy najlepsi w Austrii »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Paulina Ruta - Kaczmarska/PSNW
W dniach 10-11.09.2011, w Austrii (Bleiburg) odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Na zawody pojechali najlepsi zawodnicy z Polski - wyjazd był jedną z nagród dla zwycięzców z dystansu 16 km podczas Benevita Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking - Złotoryja 2011 - imprezy, która odbyła się 03-04.09.2011 pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałka Woj. dolnośląskiego oraz Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Niemieccy goście w 10BKPanc »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie HB
Od kilku lat 10 Brygada Kawalerii Pancernej ściśle współpracuje z partnerskimi jednostkami Bundeswehry. Teraz gościła delegację niemieckiego Towarzystwa ds. Polityki Obronnej i Bezpieczeństwa.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie red
Bilety do kina, książki "Killing Bono" i naczynia Tupperware - wszystko to możesz otrzymać, wysyłając smsa.

Papierowe kreacje »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie Opr. HB
Nietypowe, bo papierowe stroje zaprezentowały młodziutkie projektantki podczas pokazu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kruszynie.

Walczyli o puchar premiera »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie HB
Drużyna "Borsuki" awansowała do rozgrywek wojewódzkich w II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Kolejny etap rozgrywek 22 września w Zgorzelcu.

Festyn Leśny w Trzebieniu »
Tekst opublikowany 2011-09-14, opracowanie HB
Cięcie drewnianych beli na czas, wyciskanie sztangi przez panie, przeciąganie liny, występ Tria Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego ze Złotoryi – to tylko niektóre atrakcje festynu w Trzebieniu.

Złotka z Bolesławca  »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie UKS ILYO Bolesławiec
TAEKWONDO Polish Open & Warsaw Cup w tym roku przyciągnął blisko 670 zawodników i zawodniczek z 26 krajów , rywalizacja odbywała się jednocześnie na 6 matach z użyciem elektronicznego systemu EBP. Impreza ta należy do największych zawodów Taekwondo w Polsce i jest najwyżej punktowanymi zawodami w rankingu krajowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

TURBO na Rock Blok w BOK  »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie Opr. HB
Już po raz 16. w Bolesławcu odbędzie się przegląd zespołów z gatunku rocka. Zakwalifikowane zespoły powalczą o nagrodę główną – profesjonalną sesję nagraniową w studio podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Rock Blok w BOK, 8 października. Gwiazdą tegorocznego Przeglądu będzie legenda polskiej sceny rockowej – zespół TURBO.

Strażnicy z pucharem »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie HB
Reprezentacja Straży Miejskiej w Bolesławcu wygrała w II Turnieju Piłki Siatkowej Straży Gminnych (Miejskich) Województwa Dolnośląskiego.

Klasyka w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-09-13, opracowanie HB
Zabytkowe mury bolesławieckiego Sanktuarium rozbrzmiały dźwiękami muzyki klasycznej. W ramach Festiwalu Wratislavia Cantans przed publicznością wystąpił norweski skrzypek Henning Kraggerud w towarzystwie Orkiestry Festiwalowej.

Zderzenie pociągu z ciężarówką i walka z ''kibolami'' »
Tekst opublikowany 2011-09-12, opracowanie HB
W Bolesławcu, na przejeździe kolejowym przy ul. Polnej doszło do wypadku. Jadący z Goerlitz do Wrocławia pociąg osobowy, zderzył się z wojskową ciężarówką. Trzy osoby zostały ciężko ranne. Dworzec kolejowy w Bolesławcu stał się areną walki oddziałów policji z agresywnymi kibicami podróżującymi pociągiem. Brzmi groźnie, ale to tylko scenariusz ćwiczeń przed Euro 2012.

Bolesławiecki wiadukt rekordowym obiektem »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie LZ
Wiadukt kolejowy w Bolesławcu zasługuje na miano rekordowego obiektu w Polsce - stwierdza jeden z ogólnopolskich portali.

Teraz dużo łatwiej o kredyt na używane auto  »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Toyota Bank wprowadza we wrześniu nowe korzystniejsze zasady finansowania samochodów używanych.

Koniec wakacyjnych uciech? Nic straconego »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Powrót do szkoły i codziennych obowiązków, oderwanie od beztroskiego wolno płynącego wakacyjnego czasu… jak zmierzyć się z tak ciężko postawionymi warunkami pierwszych tygodni września? Co zrobić gdy powoli zbliżająca się jesień uniemożliwia wszelkie aktywności na zewnątrz? Jak spędzić z dzieckiem bezpiecznie czas w sieci?

Czy Bolesławiec ma szansę na parlamentarzystę? »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie HB
Niedługo wybory parlamentarne. Będziemy wybierać przedstawicieli do Sejmu i Senatu RP. Większość mieszkańców Bolesławca już teraz zastanawia się, na kogo oddać swój głos i na pewno jest zdania, że nasze miasto i powiat zasługuje, żeby mieć swojego posła czy senatora. Jednak to zależeć będzie od tego, czy wystarczająca liczba osób zagłosuje na jednego kandydata, a tych w samym Bolesławcu jest kilku.

Polska Prezydencja na plakatach »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie HB
W Świętoszowie będzie eksponowana wystawa plakatów Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Dodatkowej rangi tej prezentacji dodaje oficjalny patronat Prezydencji udzielony przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Trening przeciwlotników 10BKPanc »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Opr. HB
Świętoszowski poligon zapełnił się żołnierzami dywizjonu przeciwlotniczego, zestawami artyleryjsko-rakietowymi "Biała", przeciwlotniczymi zestawami rakietowymi "Grom" i zdalnie sterowanymi modelami samolotów.

''Zardzewiała śmierć'' »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie Opr. HB
Ponad 70 groźnych pocisków i materiałów niebezpiecznych wykryli saperzy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w trakcie prowadzonej od początku września akcji rozminowywania i oczyszczania leśnych terenów poligonowych.

Najpiękniejsze zagrody 2011! »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Starostwo Powiatowe
Dobiegł końca kolejna edycja konkursu na „Najpiękniejszą Zagrodę w Powiecie Bolesławieckim”. Do rywalizacji stanęli gospodarze z terenu całego powiatu bolesławieckiego, którzy przykładają szczególną wagę do estetyki swoich podwórek. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas Dożynek Gminnych w Dobrej.

I memoriał poświęcony pamięci Piotra Szulca »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Starostwo Powiatowe
Piotr "Szula" Szulc to nieodżałowany, świętej pamięci prezes Klubu Sportowego Kolonia Bolesławiec, który po ciężkiej chorobie przedwcześnie odszedł z tego świata. Jednak mimo tego, Piotrek wciąż żyje w pamięci i sercach swoich przyjaciół, którzy postanowili zorganizować cykliczne wydarzenie poświęcone pamięci Piotra.

Obligacje za każdą cenę kupię »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Zalewu ogłoszeń o takiej treści można by się spodziewać w amerykańskich mediach, patrząc na to, co dzieje się z cenami papierów skarbowych. Szczególnym wzięciem cieszą się ostatnio te, które chronią przed inflacją.

Polacy spłacają ze strachu »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Niepewność sytuacji gospodarczej podziałała na Polaków mobilizująco. Odmawiają sobie kolejnych pokus i aby nie popaść w większe tarapaty bardziej przykładają się do spłaty narastającej puli zadłużenia. Po raz pierwszy od czterech lat lista złych dłużników, publikowana co kwartał przez BIG InfoMonitor, skróciła się o ponad 21 tys. nazwisk do 2 079 649. Dług jednak nadal rośnie. Z 30,89 mld zł w maju zwiększył się w sierpniu do 32,51 mld zł.

ZUS ostrzega przed oszustami »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Podszywają się pod inspektorów ZUS i wyłudzają dane konta. Urzędnicy apelują o ostrożność.

RAD Studzianka »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Potężne mury dawnych zamków, nawet okrutnie wyszczerbione gwałtownymi wydarzeniami z przeszłości tudzież mijającym czasem – zwykle przemawiają do wyobraźni ludzi, chętnie odwiedzających owe resztki mniej lub bardziej znanych z historii budowli obronnych. Gdy jeszcze krążą na ich temat barwne legendy i opowieści – a tak zazwyczaj bywa – liczba osób pojawiających się w kamiennych szczątkach twierdz jest wręcz imponująca. Za to opustoszałe miejsca, gdzie przed laty funkcjonowały niewielkie wsie, dawno temu starte z powierzchni ziemi i zapomniane – nie budzą podobnych emocji. Znajdując w lasach zamaskowane mchem i pokrzywami fundamenty zniszczonych zagród oraz kopczyki zgruchotanych cegieł, często zresztą nie wiemy, jakie wydarzenia a nawet dramaty są z nimi związane.

Nowa zagroda dla sów śnieżnych »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie opr. EP
Ostatnie, letnie burze poważnie uszkodziły dach woliery sów śnieżnych w goerlitzkim Zoo. Po wakacjach pracownicy rozpoczęli prace mające na celu odnowienie zagrody tych zwierząt.

Ile kosztują domy polskich milionerów? »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej polskim rezydencjom jeszcze daleko do cen najdroższych tego typu obiektów na świecie, które nieraz przekraczają 100 mln dolarów. Mimo tego również w naszym kraju można spotkać nieruchomości mieszkaniowe, które swoim przepychem oraz ceną mogą przyprawić o zawroty głowy.

Zdrowie w genach »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LTM Communications
Niektórzy wierzą, że nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Ci bardziej sceptyczni mówią, że los jest ślepy i nie mamy na niego wpływu. Jednak dzisiejsza nauka znalazła sposób, by bez wróżenia z fusów przewidzieć, co może stać się z nami i naszym zdrowiem za kilkanaście lat. A my dzięki tej wiedzy już dziś możemy wpłynąć na jakość naszej przyszłości. Wszystko to dzięki innowacyjnym badaniom DNA.

Mieszkaniowe dylematy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to poważna inwestycja, której towarzyszą liczne rozterki i wątpliwości. Deweloperzy chcący zachować wiarygodność i popyt na swoje realizacje, muszą więc brać pod uwagę głosy płynące ze strony klientów. Na co zwrócić uwagę planując kupno nowego mieszkania?

Zapraszamy na koncert »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie MDK Bolesławiec
Już wkrótce w galerii Młodzieżowego Domu Kultury odbędzie się koncert "Wakacyjne wspomnienia".

Najlepsi otrzymali stypendia »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie UM Bolesławiec
Prezydent Bolesławca Piotr Roman wręczył stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu i sztuki, które zostały uzyskane w roku szkolnym 2010/2011. W uroczystości, która odbyła się 7 września w bolesławieckiej Sali Rajców, wzięli udział stypendyści wraz z rodzicami oraz dyrektorzy placówek, z których pochodzą nagrodzeni uczniowie.

Święto plonów w Dobrej »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie HB
28 delegacji wsi leżących w gminie Bolesławiec zjechało na dożynki, które w tym roku zorganizowano we wsi Dobra. Rolnicy dziękowali za zbiory, wybrano najpiękniejszy wieniec dożynkowy, zmagano się w wiązaniu snopków, rzucano wzwyż presakiem, celowano wałkiem w "chłopa", a gwiazdą był grający disco-polo boysband "Maxel".

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie red
Bilety do kina 5D, książka "Najsłynniejsze teorie spiskowe" i rejsy po Odrze - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Za złe oceny odpowiada wada wzroku? »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie JZO (opr. aw)
Nawet do 80 proc uczniów, w zależności od wieku, może mieć problemy ze wzrokiem – podaje Główny Urząd Statystyczny. Nieleczone w dzieciństwie zaburzenia widzenia mogą w dorosłym życiu prowadzić do poważnych chorób, a jeszcze w szkole – powodować duże trudności z nauką.

Mieszkania: kolejny miesiąc wyraźnego spadku cen »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Sierpniowy indeks cen transakcyjnych mieszkań, po spadku o 0,8 proc., osiągnął najniższy poziom w swojej ponad trzyipółletniej historii.

200 wściekłych kibiców w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie opr. HB
W najbliższy piątek, 9 września o godz. 11.00 na przejeździe kolejowym przy ul.Polnej w Bolesławcu w symulowanej akcji wezmą udział brygady antyterrorystyczne, 200 rozszalałych kibiców oraz jednostki ratunkowe, w tym śmigłowiec.

Nietypowa lekcja historii »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie UM Bolesławiec
30 sierpnia ponad trzydziestoosobowa grupa młodzieży z Gimnazjum Samorządowego nr 2 im. Polaków Zesłanych na Sybir w Bolesławcu uczestniczyła w wydarzeniach pierwszego dnia XII Zjazdu Sierot Syberii, który po raz trzeci odbył się w Karpaczu.

Bolesławiec w pilotażowym programie rewitalizacji społecznej  »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie UM Bolesławiec
Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich zakończyło etap przyjmowania dokumentów zgłaszanych na pilotażowe programy rewitalizacji społecznej. Zgłoszone wnioski przeszły trzyetapową ocenę. Wniosek zgłoszony przez Gminę Miejską Bolesławiec/ Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej "Rewitalizacja społeczna – wykorzystaj szansę" znalazł się na liście rankingowej z pozytywną oceną ekspertów. Bolesławiecki wniosek "Rewitalizacja społeczna – wykorzystaj szansę" opiewa na 1 402 757 zł.

W tym tygodniu w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie BOK-MCC
Zapraszamy na seanse filmowe do kina FORUM. Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92; Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Wspólny projekt polskich i czeskich przedszkolaków »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie UM Bolesławiec
Miejskie Przedszkole Publiczne nr 7 z oddziałami integracyjnymi w Bolesławcu od września 2011 r. realizuje projekt "Transgraniczne przedszkolaki razem bawią się i uczą" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Całkowity koszt projektu wynosi 5.711 euro.

Miał przy sobie narkotyki i skradziony telefon  »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie KPP Bolesławiec
Bolesławieccy Policjanci zatrzymali 26 latka który posiadał przy sobie 0,44g marihuany oraz skradziony telefon.

Chętniej zaciągamy kredyty hipoteczne »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
W II kwartale bieżącego roku zanotowano wzrost zarówno liczby, jak i wartości nowoudzielanych kredytów hipotecznych. Oba wspomniane wskaźniki znajdują się jednak mimo wszystko na nieco niższym poziomie, niż miało to miejsce rok temu.

Kino PoZa NoVa zaprasza »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie opr. EP
Zapraszamy na seanse filmowe Conan Barbarzyńca 3D!

Ostatnie bilety na "Dziadka do orzechów"! »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie BOK-MCC
Dziadek do orzechów - spektakl baletowy w wykonaniu The Russian National Ballet z Moskwy, 9 listopada w Forum BOK-MCC!

Zaplątany Poranek na bis! »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie BOK-MCC
Tradycyjnie już w drugą sobotę miesiąca zapraszamy na seans w ramach naszego cyklu "Poranek na bis!". Tym razem zagramy animację "Zaplątani".

Mocny dolar nie sprzyja bykom »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Schemat obowiązujący w ostatnim czasie był prosty. Gdy dolar tracił na wartości, indeksy giełdowe szły w górę. Kłopoty byków pojawiły się w maju, gdy amerykańska waluta zaczęła się umacniać.

NIP ciągle obowiązkowy także dla osób bez firmy! »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Nie masz firmy, ale wynajmujesz kilka mieszkań na cele komercyjne i osiągasz dzięki temu duży przychód? W dalszym ciągu musisz używać numeru NIP, choć teoretycznie obowiązuje on obecnie tylko prowadzących działalność.

Leopardy w podróży »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie HB
Kompania czołgów 10 Brygady Kawalerii Pancernej wraz ze sprzętem bojowym i elementami wspierającymi rozpoczęła 2 września podróż koleją na poligon drawski.

Drzwi pod kolor  »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Intro Media
Wybierając drzwi wewnętrzne, kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Elegancka forma, ciekawe wzornictwo i wreszcie kolorystyka, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza.

Bezpieczna droga do szkoły »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie SM Bolesławiec
Okres wakacyjnych wycieczek i podróży już za nami. Po raz kolejny uczniowie ruszyli na drogi, z których każda ma ich bezpiecznie zaprowadzić do szkoły, a po zajęciach do domu. Straż Miejska w Bolesławcu jak każdego roku wraz z pierwszym dzwonkiem lekcyjnym towarzyszy w tej drodze, szczególnie tym najmłodszym uczniom, podejmując działania zmierzające do zapewnienia "Bezpiecznej drogi do szkoły – przez cały rok szkolny"!

Szlaki konne w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
10 września otwarty zostanie szlak konny nr 1 w Borach Dolnośląskich.

Spadek na rynku kredytów samochodowych »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Polacy zaciągają coraz mniej kredytów na samochody; rynek pożyczek na auta wyniósł w drugim kwartale 2011 roku prawie 1,2 mld zł.

Fundusze: akcyjne w dół, a obligacyjne na plusie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wichura, która w pierwszych dniach sierpnia przetoczyła się nad światowymi rynkami akcji, przyczyniła się do kilkunastoprocentowych strat funduszy agresywnych.

Będzie burzowo »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
Już po południu nad Dolny Śląsk i Opolszczyznę nadciągną chmury burzowe. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzega, że potrwają one do późnych godzin nocnych.

Już wkrótce ''Wszystko na sprzedaż'' »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie BOK-MCC
Organizacja plenerowych wystaw o tematyce filmowej, na stałe zapisuje się w program BOK-MCC.

DKF zaprasza, polecając we wrześniu  »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie BOK-MCC
Poruszające i ważne filmy zachęcające do dyskusji, budzące refleksje i emocje… Tytuły dostępne dla widzów Sieci Kin Studyjnych! Obowiązuje stała formuła i atrakcyjna cena biletów! Karnet kosztuje tylko 20 zł.

Ludzie (z) miasta w Bolesławcu i Kamenz »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie BOK-MCC
Już 16 września zapraszamy na wernisaż wystawy, która jest podsumowaniem polsko-niemieckiego interdyscyplinarnego pleneru "Bezgraniczna Fascynacja Sztuką Bolesławiec – Kamenz 2011". Druga wystawa, tym razem u naszych zachodnich sąsiadów, odbędzie się w październiku.

Remis Młodzików, zwycięstwo Trampkarzy  »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie HB
W sobotę wyjazdowe mecze z Włókniarzem Mirsk rozegrały drużyny Młodzików i Trampkarzy, BKS Bobrzanie. Mecz Młodzików zakończył się bezbramkowym remisem, a Trampkarzy zwycięstwem.

Zainspirowani Bolesławcem »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie BOK-MCC
Barwy Miasta – pod takim hasłem wystartował plener plastyczny, który rozpoczął się podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki i składał się z cyklu czterech działań. Całość zakończyła się 31 sierpnia.

Zagłosuj w konkursie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie ZSE w Bolesławcu
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Elektronicznych przygotowali projekt, który polega na opracowaniu nowatorskich, innowacyjnych rozwiązań wpływających na nowoczesność szkoły. Szkoła, która przygotuje najlepsze projekty i zyska on aprobatę internautów, otrzyma dofinansowanie na jego realizację (nawet 25 000 zł).

Wyniki współzawodnictwa wojewódzkiego »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie MOS
Szkolny Związek Sportowy – DOLNY ŚLĄSK ogłosił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół i powiatów Województwa Dolnośląskiego za rok szkolny 2010/2011. Na wynik szkoły składały się punkty zdobyte za 10 najlepszych rezultatów uzyskanych przez Szkołę, w zawodach wchodzących w skład DOLNOŚLĄSKICH: IGRZYSK, GIMNAZJADY I LICELIADY.

Listy prawie pełne »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie AS
Ponad pół tysiąca zawodników zgłosiło chęć uczestnictwa we wrześniowych Benevita Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking Złotoryja 2011. Na listach startowych jest już niemal komplet.

Schetyna w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-09-03, opracowanie P.P.
- Bolesławiec jest miejscem, które pokazuje jak bardzo Polska się zmienia, miejscem, które pokazuje, że ostatnie cztery lata były bardzo skuteczne jeżeli chodzi o inwestycje w infrastrukturę drogową, a zakończenie odcinka A4 autostrady z Krzyżowej do Jędrzychowic dało połączenie większej części kraju z Europą – powiedział w piątek, 2 września, na konferencji prasowej w Bolesławcu Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Wspólnie rozpoczęli rok szkolny »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Daniel Biernat
Od kilku lat żołnierze 10BKPanc, jako patron Szkoły Podstawowej w Krzywej aktywnie uczestniczą w jej życiu. Teraz pancerniacy wzięli udział w inauguracji roku szkolnego.

Dywizjon 303 strzelał do mercedesów »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Paweł Rygas, Mirosław Domagała (Interia.pl)
Pierwszy września w świadomości Polaków od lat maluje się w czarnych barwach. Młodzieży data ta kojarzy się z początkiem roku szkolnego, w pamięci starszych pokoleń wciąż rozbrzmiewa huk dział pancernika Schleswig-Holstein i budzące grozę syreny nurkujących niemieckich sztukasów.

Nauczycielskie awanse »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Daniel Biernat
Prezydent Bolesławca Piotr Roman wręczył dwanaście aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Jest to trzeci stopień awansu zawodowego po stażyście i nauczycielu kontraktowym.

Nowy rok szkolny rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie UM Bolesławiec
Nowy rok szkolny w Bolesławcu rozpoczęło 2180 uczniów szkół podstawowych i 1460 uczniów szkół gimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Bolesławiec.

Nasza droga ekologia »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie BrandScope
Zakaz wprowadzania do obrotu przez producentów i hurtowników otrzymują od początku września kolejne tradycyjne żarówki – tym razem 60-watowe, za rok kolejne. Zastępujące je ekologiczne są jednak kilkanaście razy droższe. To nie jedyny dowód na to, że w Polsce nie opłaca się być pro-ekologicznym. To zabawa dla bogatych. Budowa eko domu czy kupno samochodu na prąd może zrujnować nasze finanse. Przeciętnej rodziny na Dolnym Śląsku nie stać na ekologię.

Nasze dni dziedzictwa »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Symboliczne urodziny u Freyi von Moltke w Krzyżowej, wyprawa na granicę św. Jana, wizyta białej damy w Podgórkach i zwiedzanie pałaców jeleniogórskich, w tym niedostępnego dla turystów Pałacu Dębowego w Karpnikach – to niektóre z atrakcji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku. Weźmie w nich udział 58 organizatorów, którzy przygotowali ponad 100 imprez.

Każdy uwielbia czekoladę! »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
Jedzenie słodyczy to szybki i niezawodny sposób na poprawienie sobie humoru.

Zadbaj o swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
Wady kręgosłupa można z pewnością zaliczyć do współczesnych chorób cywilizacyjnych. Dotykają bardzo wielu osób, często nieświadomych własnego wpływu na stan tej newralgicznej części ciała.

Objazdowa wystawa fotografii ''W drodze'' »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie opr. EP
W lipcu objazdowa wystawa fotografii Stowarzyszenia Promocji Kultury Miasta Görlitz-Zgorzelec (FVKS) "W drodze" gościła w budynku firmy Siemens AG. Następnym miejscem wystawy jest Ratusz w Görlitz.

Wakacyjna Szkółka Piłki Nożnej dobiegła końca »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
EPA Wind wraz z Fundacją "Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej" prowadziły na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego akcję Wakacyjnych Szkółek Piłki Nożnej. W całym projekcie wzięło udział 205 dzieci oraz 7 lokalnych klubów sportowych. Zwieńczeniem całej akcji był rozegrany 26 sierpnia na stadionie CWZS Zawisza Turniej z udziałem najlepszych adeptów szkółki.

Puchar Zasady dla BKS-u »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
W dniach 25-28 sierpnia szachiści BKS "Bobrzanie'' uczestniczyli w XI Międzynarodowych Spotkaniach Dzieci i Młodzieży w Świeradowie Zdroju i wśród 6 drużyn wywalczyli 1 miejsce, zdobywając puchar ufundowany przez Sobiesława Zasadę SP z o.o.

Wystawa ''Koniec lata'' już dzisiaj w MDK »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie MDK Bolesławiec
Zapraszamy na wystawę "Koniec lata"

Kuchnia dla wymagających »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, co wynika z faktu, że to nie tylko miejsce przygotowania posiłków. Dzięki designerskim projektom i aranżacjom oraz przemyślanemu wykorzystaniu każdej przestrzeni, staje się ona miejscem towarzyskich spotkań czy zabaw dzieci, co szczególnie podkreśla wagę jej funkcjonalnej i bezpiecznej organizacji.

Aranżacyjna sztuka łączenia »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Piotr Bugaj
Nowoczesność z tradycją, czerń z bielą, technologia z naturą. Współczesne trendy dekoratorskie opierają się w dużym stopniu na sztuce łączenia. Umiejętnie dobrane materiały oraz technologie mogą stać się źródłem oryginalnego i gustownego wystroju.

Powtórka z rekrutacji »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie LTM Communications
Ostatnie tygodnie wakacji to dla większości nowych żaków czas powrotów z wycieczek, przeprowadzek do nowego miasta i poznawania jego topografii. Jednak nie wszyscy mają możliwość relaksowania się przed październikowym rozpoczęciem roku akademickiego. Wiele osób nadal walczy o zdobycie upragnionego indeksu.

Weź udział w Wyprawie Ceramicznych Odkrywców »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie BOK-MCC
BOK – MCC zaprasza do wspólnej zabawy wszystkich tych, którzy chcą zwiedzić obiekt MCC i jednocześnie dobrze się bawić. Jeśli wraz ze swoim dzieckiem uwielbiasz przygody - nasza propozycja jest właśnie dla Ciebie. Z myślą o małych odkrywcach stworzyliśmy Wyprawę Ceramicznych Odkrywców.

Po wakacjach… przyjdź na nasze zajęcia! »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie BOK-MCC
Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w zajęciach, rozwijających zainteresowania, jak również umiejętności w różnych dziedzinach, w tym roku będą to głównie zajęcia taneczne, muzyczne, artystyczne i filmowe. Jest więc w czym wybierać! WSZYSTKIE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!

Kino Forum zaprasza »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie opr. EP
Zapraszamy na seanse filmowe do kina Forum. Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92. Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Wratislavia Cantans w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie UM Bolesławiec
Podobnie ja w poprzednich latach, również podczas tegorocznej 46. Edycji festiwalu, dzieła muzyki oratoryjnej prezentowane będą w zabytkowych salach kościelnych i muzealnych różnych miast Dolnego Śląska. Większość koncertów zorganizowano we Wrocławiu, ale w programie Wratislavii Cantans znalazły się także inne miasta regionu, m.in. Bolesławiec, Świdnica i Głogów.

Echa wojennych dramatów »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Zdzisław Abramowicz
1 września 1939 roku rozpoczęła się bezlitosna agresja hitlerowska na nasz kraj. Niosła niewyobrażalne cierpienia wszystkim wciągniętym w jej piekło ludziom – bez względu na to, czy byli oni odziani w mundury walczącej z brunatną nawałą polskiej armii, czy też jako osoby cywilne ogarnął ich swym płomieniem ów zbrodniczy najazd. Odczuwany ból, bezsilność w obliczu przemocy i szalejąca wokół gwałtowna śmierć ma bowiem dla każdego człowieka zawsze ten sam, złowrogi wymiar…

Bezpieczna droga do szkoły  »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie KWP Wrocław
Już dzisiaj rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dolnośląscy policjanci w związku z tym przeprowadzą wzmożone działania prewencyjne pod kryptonimem "Bezpieczna droga do szkoły".

Grzybiarzu, bądź rozsądny »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie KPP Bolesławiec
Sezon grzybowy w pełni, dlatego bolesławieccy policjanci wspólnie ze Strażą Leśną poprzez wspólne patrole podejmują wzmożone działania prewencyjne pod nazwa "Rozsądny Grzybiarz".

Spokojna przystań seniorów »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Daniel Biernat
Już w styczniu przyszłego roku rozpocznie działalność Dom Seniora. Chcieli tego i mieszkańcy miasta i prezydent Piotr Roman. W budynku zamieszka ok. 50 osób.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red
Bilety do kina, karnety na rower wodny i kajak czy zestaw przypraw - to wszystko możesz otrzymać, wysyłając do nas smsa.

Dzisiaj
Wtorek 17 maja 2022
Imieniny
Brunony, Sławomira, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl