Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 147 informacji. Wszystkie poniżej.

Było bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Policja podsumowała stan bezpieczeństwa podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Według stróżów porządku było bezpiecznie.

Jesienna adrenalina »
Tekst opublikowany 2011-08-31, opracowanie red
Aktywny wypoczynek wciąż nie należy do ulubionych form spędzania wolnego czasu przez Polaków – najczęstszą rozrywką statystycznego Kowalskiego jest po prostu oglądanie telewizji. Problem nie leży jednak w lenistwie, a w funduszach – znaczna część atrakcji spod znaku ekstremalnej zabawy, przekracza możliwości finansowe przeciętnego Polaka. Jak, gdzie i za ile możemy rozerwać się w Polsce?

Saperzy ostrzegają »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Daniel Biernat
Pomimo wieloletniej, wytężonej pracy saperów, wciąż w Świętoszowie są znajdowane materiały niebezpieczne, pozostałości po II Wojnie Światowej i okresie stacjonowania Armii Radzieckiej.

Turniej ''Przyjaciół z boiska'' »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Daniel Biernat
Ostatnia sobota sierpnia należała do "Dolnych Młynów" w Bolesławcu. "Przyjaciele z boiska", jak już zwykło się ich nazywać, zorganizowali kolejny turniej piłkarski. W tym roku szczególny, bo jubileuszowy.

PIN od tyłu nie zmyli złodzieja  »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Karta płatnicza nie ochroni nas przed złodziejem, jeśli sami będziemy ułatwiali mu pracę. Powszechne jest to, że PIN zapisujemy na kartce, którą nosimy w portfelu. Ci bardziej ostrożni zapisują go od tyłu uważając, że taki szyfr nie zostanie złamany przez przestępcę. Natomiast najbardziej beztroscy PIN zapisują bezpośrednio na karcie, a potem gubią ją przy bankomacie.

Wypuścili na wolność młodego żurawia »
Tekst opublikowany 2011-08-30, opracowanie Naturschutz-Tierpark Görlitz e.V.
25 sierpnia pracownicy Zoo Goerlitz, w Rezerwacie Biosfery Górnołużyckich Stawów i Puszczy (BRV), wypuścili na wolność młodego żurawia. Ptak ten przyszedł na świat 15.06.2011 w Zoo Goerlitz i należy do jednego, z dwójki pierwszego potomstwa żurawiej pary, od dwudziestu lat.

Pokoje nie tylko dla turystów »
Tekst opublikowany 2011-08-29, opracowanie Piotr Bugaj
Dobiega końca kolejny sezon urlopowy. Tego lata wypoczynek w kraju był pod znakiem niepewności o stan pogody. Jednak branża hotelarska nie ma chyba powodów do narzekania na brak popytu.

Skradziono psy - pomóżmy »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Opr. aw
Z ogrodzonego terenu zginęły dwie suczki. Na znalazcę czeka nagroda.

DB PBC bierze rozwód z Rodziną na Swoim »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kredyty z państwowymi dopłatami do odsetek od środy tracą na atrakcyjności. Tracą też jeden z 21 oferujących je banków. Wspólnej przyszłości nie widzi już Deutsche Bank PBC.

Telefoniczny savoir vivre po wakacjach »
Tekst opublikowany 2011-08-28, opracowanie red.
65% nastolatków korzysta z telefonu komórkowego w trakcie lekcji w szkole, a co piąty robi to w trakcie sprawdzianów i klasówek – wynika z raportu kampanii "Uwaga! Fonoholizm". Jak radzić sobie z nadmiernym korzystaniem z telefonu przez młodzież w szkole? Dziś podpowiadamy jak to zrobić.

Rusza trzeci zespół szkół »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie UM Bolesławiec
1 września w Bolesławcu rozpoczyna funkcjonowanie nowo utworzony Miejski Zespół Szkół nr 3 przy ul. Juliusza Słowackiego 2. Organem prowadzącym szkołę jest Gmina Miejska Bolesławiec .

Gdzie na ostatni rodzinny wakacyjny weekend?  »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie czasdzieci.pl
Nadchodzi nieuniknione… koniec wakacji, powrót do szkoły, pracy, codziennych obowiązków. Ostatni weekend sierpnia to najlepsza okazja na wakacyjny wypad razem z dziećmi poza miasto. Pojawia się jednak pytanie gdzie najlepiej spędzić ostatnie wolne wakacyjne chwile? Jak wśród tysięcy wspaniałych miejsc w Polsce znaleźć to odpowiednie dla siebie i swojej rodziny?

Spójrz w gwiazdy »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Maria Janki
Taka okazja pojawi się podczas Pikniku astronomicznego. Uczestnicy obejrzą meteoryty i poobserwują gwiazdozbiory letniego nieba.

Premiera już dzisiaj »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Starostwo Powiatowe
Dzisiaj i w sobotę o godz. 17. 00 zobaczymy efekty pracy młodzieży, która dzięki zorganizowanej półkolonii przez Starostwo Powiatowe w Bolesławcu oraz Teatr z Legnicy, mogła spędzić "Lato w Teatrze".

Pomogą Ci w angielskim »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie red
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej rozpoczyna 5. edycję programu Youngster – akcji wyrównywania szans edukacyjnych młodzieży wiejskiej poprzez naukę języka angielskiego.

U nas żar tropików »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Opr. aw
Meteorolodzy już są pewni - dziś jest najcieplejszy dzień w roku. Temperatura na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie osiągnie nawet 34 stopnie.

Bezpieczniej nad wodą »
Tekst opublikowany 2011-08-26, opracowanie Daniel Biernat
Podczas sezonu wakacyjnego policjanci wspólnie z ratownikami medycznymi kontrolują kąpieliska strzeżone i niestrzeżone na terenie powiatu bolesławieckiego.

Czy czeka go wyrok śmierci? »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie opr. aw
To piękny szczeniak rasy owczarek niemiecki długowłosy. Czeka go uśpienie, gdyż jest niewidomy.

3 grzechy główne doradców finansowych »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie BrandScope
Rynek doradców finansowych profesjonalizuje się. Jest coraz więcej osób trzymających wysokie standardy. Niestety do zawodu ciągle trafia zbyt wielu przypadkowych ludzi popełniających poważne błędy. Nowa fala kryzysu i zawirowania walutowe powinny wyczyścić rynek z niby-doradców – mówi Artur Luterek z Finhouse, dostawcy rozwiązań do sprzedaży kredytów hipotecznych.

Lifting szpitala »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławiecki Szpital Powiatowy zmienia swoje oblicze. W ramach projektu termomodernizacji realizowana jest wymiana pokryć dachowych, docieplenie, remont elewacji i remont dwóch oddziałów szpitalnych.

Jarosław Kraszewski opuszcza 23 ŚBA »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Daniel Biernat
Jutro, 26 sierpnia o godz. 12.30 na Bolesławieckim Rynku odbędzie się uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 23 Śląskiej Brygady Artylerii.

Będzie I zastępcą prezydenta »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie UM Bolesławiec
Prezydent Bolesławca Piotr Roman podjął decyzję o powołaniu swojego zastępcy.

Nasze zdrowe warzywa i owoce »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Na rynku krajowym w 2011 roku wykryto dotychczas jedynie 4 proc. nieprawidłowości. W ogóle nie odnotowano ich w województwach: dolnośląskim, zachodnio-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i łódzkim.

Premiera na finał ''Lata w teatrze'' »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Grzegorz Żurawiński
Dobiegają końca artystyczne półkolonie "Lata w teatrze", które legnicki teatr zorganizował wyjazdowo w Bolesławcu. Finałowym akcentem niemal dwutygodniowych wakacyjnych warsztatów będzie inspirowany historią bolesławieckiego teatru spektakl "Teatr mój widzę", który młodzi uczestnicy zajęć wystawią dwukrotnie – 26 i 27 sierpnia.

11. konkurs „zDolny Śląsk” rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Fundacja Edukacji Międzynarodowej ogłasza rozpoczęcie jedenastej edycji Konkursu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

Wratislavia Cantans w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie Daniel Biernat
W ramach 46 Festiwalu Wratislavia Cantans w bolesławieckim Sanktuarium wystąpi Henning Kraggerud wybitny norweski skrzypek. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

30 osób rannych w wypadku »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie aw
Autobus najechał na tył ciężarówki na trasie krajowej nr 3 między Polkowicami a Lubinem. 32 osoby zostały ranne.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-25, opracowanie red
Seanse w kinie Helios przy ul. Kazimierza Wielkiego lub w kinie 5D w Magnolii, rejsy statkiem po Odrze czy też rower wodny - wszystko to możesz u nas dostać, wystarczy, że wyślesz smsa.

Remont w zgodzie z naturą »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Piotr Bugaj
Współczesne standardy w pracach budowlanych i remontowych opierają się w dużym stopniu o dyrektywy i normy związane z ochroną środowiska. Ekologia nie jest już dla firm produkcyjnych lotnym hasłem reklamowym, lecz wymogiem funkcjonowania na rynku.

Inwestycja w oszczędność »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Marek Siemieniewski
Odpowiednie docieplenie budynku przyczynia się do poprawy klimatu i komfortu cieplnego panującego wewnątrz pomieszczeń. Im wyższa jest temperatura powierzchni ściany, tym przytulniej jest w mieszkaniu. Im cieplejsze są ściany, tym łatwiej i szybciej ogrzewa się powietrze wewnątrz pomieszczeń, a to przekłada się wprost na zmniejszenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie. O krokach, jakie należy podjąć, by zaoszczędzić na rachunkach za ciepło, na co się zdecydować i jakich błędów się wystrzegać mówi Marek Siemieniewski, Product Manager - Systemy ociepleń z firmy Baumit.

Apartament w cenie mieszkania »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Emmerson S.A.
Kryzys gospodarczy, którego początek przypadł na połowę 2008 r. wywarł znaczny wpływ na sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych, także tych z najwyższej półki cenowej. Zawirowania gospodarcze sprawiły, że deweloperzy dostosowując ofertę do nowych wymogów rynkowych zaczęli w większym stopniu koncentrować swoją aktywność na tańszych projektach, składających się z mieszkań o niższym standardzie, powierzchni i cenie.

Spekulanci zrezygnują z franka. Wezmą na cel korony »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Money.pl
Posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich mogą odetchnąć z ulgą. Szczyt tej waluty już za nami, bo inwestorzy uznali, że dużo więcej już na niej raczej nie zarobią. Teraz ich uwaga może skupić się na koronie czeskiej, norweskiej, szwedzkiej, czy egzotycznym dolarze singapurskim - pisze Łukasz Pałka, analityk portalu Money.pl.

Roman oficjalnie poparł Zielińskiego  »
Tekst opublikowany 2011-08-24, opracowanie Daniel Biernat
Piotr Roman, prezydent Bolesławca, podczas konferencji prasowej po raz pierwszy oficjalnie udzielił poparcia kandydatowi na senatora. Jest nim Jerzy Zieliński.

Ceramiczne faktury w Galerii BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie BOK-MCC
Już w najbliższy piątek, 26 sierpnia, w Galerii BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy, na której prezentować będziemy prace Mirosława Kocińskiego. Początek o godz. 18.00.

O Unii Europejskiej wiemy wszystko »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie UM Bolesławiec
Na którym piętrze znajduje się gabinet szefa Komisji Europejskiej? Czym w KE zajmuje się Polak Janusz Lewandowski? Jakie miasto jest stolicą Danii? Z takimi pytaniami musieli radzić sobie uczestnicy konkursu EuroQuiz 2011, który tym razem odbył się w Bolesławcu. Mini-miasteczko Komisji Europejskiej odwiedziło kilka tysięcy osób, zaś w samym konkursie wiedzy o Unii wzięło udział ponad 40 zawodników. W niedzielę 28 sierpnia ostatni w tym roku EuroQuiz – w Czechowicach-Dziedzicach.

Walczą ze wścieklizną »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie red
Od 1 do 10 września w całym województwie dolnośląskim zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Pożyczyłeś franka to spłacaj we franku »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Kup franka u nas na spłatę kredytu u konkurencji! – zachęcają już Citi Handlowy, PKO BP i Alior. Banki te widzą we wchodzącej w życie w piątek ustawie antyspreadowej szansę na przyciągnięcie do siebie klientów niezadowolonych z wysokich kursów walut przy obsłudze kredytu. Niewykluczone, że wkrótce ich śladem pójdą kolejne instytucje.

Rozciąganie czasu »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie LTM Communications
Często narzekamy na brak czasu, choć w większości pochłaniają nam go rutynowe czynności. O ile jednak pewne sprawy są konieczne, to w ciągu dnia wykonujemy tak naprawdę mnóstwo innych zajęć, które moglibyśmy bez problemu skrócić lub porzucić całkowicie. W końcu czas to pieniądz.

Majątek prywatny można wykorzystać w firmie »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Tax Care
Osoby prowadzące działalność gospodarczą często wykorzystują na potrzeby firmy składniki majątku nabyte wcześniej na cele prywatne. Przepisy nie zabraniają wprowadzania do majątku firmy składników majątku nabytych i użytkowanych uprzednio do celów prywatnych – np. mieszkania czy samochodu.

Rosnący pokój dziecka »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Umeblowanie dziecięcego pokoju to niemały wydatek. Nasze pociechy stale rosną i dość szybko przekonujemy się, że zakupiony dla nich mebel szybko staje się za mały i bezużyteczny. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia. Projektowanie mebli, które "rosną" razem z dzieckiem - to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale i ekonomiczne.

Sekretne życie szafki  »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Agencja inPlus PR
Wyobraźmy sobie dobrze oświetlony barek pełen wykwintnych trunków, witrynkę z podświetlanymi półkami, na których stoją nasze ulubione książki, czy przepastną komodę, w której bez trudu znajdziemy każdy przedmiot, bo pomaga nam w tym światło wbudowane w szufladę. I choć takie rozwiązania wciąż nie stanowią jeszcze standardu na rynku meblarskim, to coraz częściej zauważamy, że dzięki dodatkowemu źródłu światła meble zyskują na funkcjonalności oraz estetyce.

Koniec ceramicznego święta »
Tekst opublikowany 2011-08-23, opracowanie Daniel Biernat
Majka Jeżowska, Ania Dąbrowska i obchodzący jubileusz Sumptuastic, wystąpili podczas ostatniego dnia Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Uderzył w drzewo »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie Daniel Biernat
Na drodze z Nowogrodźca do Bolesławca, w miejscowości Brzeźnik, doszło do kolizji drogowej.

Zamykanie drzwi bez klucza – zamek autoLock  »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie gutpr
Pośpiech jest złym doradcą – to przysłowie dobrze znane każdemu z nas. Zdarza się, że zapominamy zamknąć drzwi wejściowe, bo „goni nas czas ”. Konsekwencje takich działań mogą być dotkliwe - albo narażamy się na kradzież albo spóźniamy na umówione spotkanie. Tymczasem można sobie ułatwić życie – wymyślono już taki zamek, który nie wymaga ryglowania kluczem.

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie red.
Apteka Mediq w Bolesławcu już piąty raz zaprasza pacjentów na spotkanie z dietetykiem. Bezpłatne konsultacje, podczas których będzie można wykonać pomiar tkanki tłuszczowej rozpoczną się w piątek, 26 sierpnia o 15.30 w Aptece Mediq przy al. 1000-lecia 49 (TESCO).

Festiwal Sztuki Włókna »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie red
Festiwal Sztuki Włókna jest dolnośląskim wydarzeniem artystycznym, obejmującym wszystkie działania twórcze odbywające się podczas dwutygodniowego pobytu artystów na Międzynarodowym Sympozjum „Warsztat Twórczy - Kowary” w Kowarach.

W weekend ruszają jaworskie Targi Chleba »
Tekst opublikowany 2011-08-22, opracowanie TOW
Na zakończenie wakacji Jawor zaprasza na prawdziwą ucztę dla żołądka. W najbliższy piątek rozpoczynają się. 15. Międzynarodowe Targi Chleba.

Ceramika malowana miłością »
Tekst opublikowany 2011-08-21, opracowanie Daniel Biernat
Pod takim hasłem obchodzono w sobotę czwarty dzień Bolesławieckiego Święta Ceramiki, podczas którego przed publicznością wystąpiła folkowa kapela z Petersburga w Rosji – Otava Yo, zespół Enej oraz gwiazda wieczoru, T. Love i Muniek Staszczyk.

Gliniana parada tolerancji »
Tekst opublikowany 2011-08-21, opracowanie Daniel Biernat
Sobotnie popołudnie centrum Bolesławca opanowały "Glinoludy". W paradzie "Z miłości do gliny" nie ma ładnych i brzydkich, tu wszyscy są równi.

Ognisty i bajeczny korowód »
Tekst opublikowany 2011-08-21, opracowanie Daniel Biernat
"Ceramika w ogniu" pod taką nazwą przeszła ulicami Bolesławca parada, otwierająca 17. Bolesławieckie Święto Ceramiki. Było nie tylko ogniście, ale kolorowo i bajecznie.

Nie bądź jak Grecja i Portugalia »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie BrandScope
Kryzys finansowy z 2008 roku oraz ostatnie problemy Grecji, Portugalii, a także Włoch, powinny dać każdemu dużo do myślenia. Dlaczego? W zarządzaniu domowym i państwowym budżetem jest wiele analogii. Często popełniamy te same błędy, które duże gospodarki zaprowadziły na skraj bankructwa. Podpowiadamy więc dzisiaj jak prowadzić bezpieczne finanse, by nie stać się Grecją, Portugalią, a zwłaszcza mądrym Polakiem po szkodzie.

Europejscy caravaningowcy na Święcie Ceramiki »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie Daniel Biernat
Około 100 caravaningowców z niemal całej Europy przyjechało do Bolesławca, by wziąć udział w największej plenerowej imprezie – Bolesławieckim Święcie Ceramiki.

Młodzieżowe ''Lato w teatrze'' »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie MDK
Od całodniowego zwiedzania i zajęć w legnickim teatrze rozpoczęły się we wtorek 16 sierpnia artystyczne półkolonie, w których uczestniczy 30-osobowa grupa młodzieży z Bolesławca. Od środy uczestnicy teatralnych warsztatów pracują w bolesławieckim MDK. Finałem ich wakacyjnej przygody będzie spektakl "Teatr mój widzę…", który młodzież przygotuje razem z profesjonalistami. Premiera w piątek 26 sierpnia.

Zostać ładowniczym ''Leoparda'' »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie Daniel Biernat
W 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej (10BKPanc) w Świętoszowie szkoli się 17 kandydatów do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Za miesiąc zostaną ładowniczymi czołgu Leopard 2A4.

Miłośnicy VW na Święcie Ceramiki »
Tekst opublikowany 2011-08-20, opracowanie Daniel Biernat
Ubiegłoroczne Święto Ceramiki tak spodobało się miłośnikom VW Transportera , że przyjaciele "busika" postanowili odwiedzić Bolesławiec po raz kolejny!

Burze mogą spowodować wezbranie rzek »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Oprac. TOW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwym przekroczeniu stanów wód w dorzeczu górnej i środkowej Odry. Określono drugi stopień zagrożenia z możliwością lokalnych podtopień.

Wypadek na A4: dwie osoby ranne »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Daniel Biernat
Samochód osobowy Renault jadący autostradą A4 w stronę Zgorzelca odbił się od barierki i uderzył w busa. Kierowcy obydwu pojazdów trafili do szpitala.

Wpadli z narkotykami »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Daniel Biernat/SM
Bolesławieccy Strażnicy Miejscy zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Jedną z nich jest kobieta, która figurowała w policyjnym systemie jako osoba poszukiwana.

Zawróciło w głowach »
Tekst opublikowany 2011-08-19, opracowanie Daniel Biernat
Ponad 80 producentów ceramiki, w centrum Bolesławca, prezentuje i sprzedaje swoje wyroby. Oryginalne wzornictwo, unikalny styl, często ręczne wykonanie i wysoka jakość, specjalnie przygotowane z myślą o gościach Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Konkurs dla amatorów fotografii »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Kuźnia ARt
Pokaż pasję! Pokaż moc twórczą drzemiącą w człowieku, sprawność jego rąk, gibkość umysłu, piękno ruchu, siłę dźwięku. Pokaż, co daje radość, pozwala żyć, ładuje energią. Pokaż, co w duszy gra!

70 euro łapówki za wypuszczenie i zapomnienie  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie KPP Bolesławiec
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 37-letniemu mieszkańcowi gminy Warta Bolesławiecka, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych usiłował wręczyć policjantom 70 euro.

Konkurs dla przedsiębiorczych wsi »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie D. Lejkowska
Stowarzyszenie Sposób na Sukces w imieniu wszystkich organizatorów zaprasza do udziału w XII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces". Konkurs ma charakter niekomercyjny a uczestnictwo w nim jest bezpłatne.

Miejski Dukat ponownie w PITiK-u! »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie BOK-MCC
Dukaty Miejskie znów w Bolesławcu! Monety można nabyć w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej (hol kina Forum) już od jutra.

Kolejna obniżka cen paliw na stacjach ORLENU  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie opr. EP
PKN ORLEN wprowadził kolejną w tym sezonie wakacyjnym obniżkę detalicznych cen paliw na stacjach własnych. Obowiązujące maksymalne ceny paliw na stacjach Koncernu są takie same dla benzyny EU-95 oraz ON i wynoszą obecnie 5,09 zł/litr, co oznacza spadek o 10 gr dla benzyny i 5 gr dla oleju napędowego.

Wojska napoleońskie w Mojeszu »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Daniel Biernat
Już od 19 sierpnia wojska napoleońskie będą biwakowały na lwóweckiej ziemi. W niewielkiej miejscowości Mojesz wierni cesarzowi Francuzów żołnierze będą obchodzili imieniny swojego wodza.

Po mBanku i MultiBanku franka porzucił też Alior »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Huśtawka nerwów jaką zafundował szalejący kurs franka okazała się zbyt mocnym doświadczeniem dla banków. Z grona siedmiu instytucji gotowych pożyczyć na mieszkanie w CHF pozostały już tylko cztery, a w praktyce dwie: Nordea i BPH. I to od ich decyzji będzie zależało czy frank zniknie z polskiego rynku.

Pomieszczenia w jasnym świetle  »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie pointb
Salon, kuchnia czy gabinet – w każdym z tych pomieszczeń bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie. Podpowiadamy jak dobrać je tak, aby spełniało swoje najważniejsze funkcje.

Nie ma tłumów po kredyty z dopłatami do odsetek »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co bardziej przezorni zdążyli już wiosną wziąć kredyt w ramach programu Rodzina na Swoim. Jak informuje odpowiedzialny za niego Bank Gospodarstwa Krajowego, na 13 dni przed końcem udzielania kredytów z dopłatami na korzystnych zasadach, ruch w bankach jest już znacznie mniejszy.

Porozumienie o współpracy z Mariagerfjord »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie UM Bolesławiec
20 sierpnia o godz. 11.00 w Sali Rajców w Bolesławcu odbędzie się podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Miejską Bolesławiec a Gminą Mariagerfjord (Dania).

Współpraca z Saksońską Agencją Oświatową »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie UM Bolesławiec
19 sierpnia o godz. 11.00 w Sali Rajców w Bolesławcu odbędzie się spotkanie dotyczące współpracy z Saksońską Agencją Oświatową .

Okienna biżuteria »
Tekst opublikowany 2011-08-18, opracowanie OKNOPLAST
Okna w naszym domu nie muszą być nudne. Dzięki drobnym dodatkom możemy sprawić, że staną się one prawdziwą ozdobą wnętrza i elewacji. Odpowiednio dopasowane szprosy, klamki, czy parapety podkreślą styl domu i uprzyjemnią życie jego mieszkańcom.

Sen – przepis na zdrowie i wypoczynek »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Adam Wróbel
Wakacje, urządzanie mieszkania, zdrowie i jeden wspólny element – sen. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ma on ogromne znaczenie w codziennym życiu, zarówno u młodych jak i dorosłych osób. Jednak, aby przynosił nam korzyści, musimy pamiętać o kilku ważnych regułach – związanych nie tylko z ilością, ale i jakością snu.

Po wakacjach… przyjdź na nasze zajęcia! »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie BOK-MCC
Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do udziału w zajęciach, rozwijających zainteresowania, jak również umiejętności w różnych dziedzinach. W tym roku będą to głównie zajęcia taneczne, muzyczne, artystyczne i filmowe. Jest więc w czym wybierać!

''EuroQuiz 2011'' w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Jet Events
Już po raz czwarty startuje ogólnopolska letnia akcja informacyjno-edukacyjna "EuroQuiz 2011", organizowana przez Komisję Europejską w Polsce. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest rozpoczynająca się 1 lipca br. polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, a także Europejski Rok Wolontariatu oraz tematyka oszczędzania energii i zapobiegania zmianom klimatycznym. Kolejnym z 15 miast, zaplanowanych na tegorocznej trasie "EuroQuizu 2011", jest Bolesławiec.

Wakacje z techniką collage »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie BOK-MCC
Od wtorku, 9 sierpnia, mali plastycy pod czujnym okiem Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej bawili się kolorem. Wszystko za sprawą warsztatów plastycznych.

W tym tygodniu w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie BOK-MCC
Rezerwacja telefoniczna 75 645 32 92 Rezerwacja on-line www.kino.boleslawiec.pl

Czasowa organizacja ruchu podczas BŚC »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie BOK-MCC
W związku z organizacją imprezy plenerowej, w dniach 18 – 22 sierpnia w centrum miasta zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Za wszelkie utrudnienia z góry przepraszamy!

Ceramiczny zawrót głowy »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Daniel Biernat
Właśnie rozpoczyna się 5-dniowa, trwająca od 17 do 21 sierpnia, największa impreza plenerowa – Bolesławieckie Święto Ceramiki. Tegoroczne święto pod nazwą "Ceramika w Ogniu" przybiera formę karnawału. Co tym razem czeka na gości? M.in. o tym dowiemy się w rozmowie z Ewą Lijewską-Małachowską, dyrektorką BOK-MCC.

Woda i wiatr »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Patrząc dzisiaj na sznur ogromnych ciężarówek, przewożących wszelkie artykuły – również spożywcze – z jednego krańca Europy hen, na jej odległe obrzeża – mimo woli z podziwem myśli się o „prymitywnej” gospodarce sprzed wielu lat, gdy znaczną część dóbr, potrzebnych ludziom, produkowano w miejscu ich zamieszkiwania.

Warsztaty w MDK »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie MDK Bolesławiec
Zapraszamy na zajęcia organizowane przez MDK.

Zatrzymani za narkotyki  »
Tekst opublikowany 2011-08-17, opracowanie KPP Bolesławiec
W ciągu 4 dni policjanci zatrzymali 5 osób z narkotykami. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Msza w rytmie bluesa »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Daniel Biernat
Refleksyjny blues w surowych i ascetycznych murach świątyni. W takiej oprawie odbyła się msza w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu.

Święto Wojska Polskiego w 10 BKPanc »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Opr. Daniel Biernat/ fot kpt. Dariusz Kudlewski
12 sierpnia żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) ze Świętoszowa podczas uroczystej zbiórki uczcili Święto Wojska Polskiego.

Doba bez pociągów »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie PŚ
Dzisiaj o północy (z 16 na 17 sierpnia) pracownicy Przewozów Regionalnych rozpoczną strajk generalny, który potrwa równą dobę. Minister Infrastruktury będzie jeszcze negocjował jego odwołanie.

Zwłoki zostawione na przystanku »
Tekst opublikowany 2011-08-16, opracowanie Anna Szokalska
Przez godzinę zwłoki starszego mężczyzny leżały na przystanku autobusowym. Zostawili je tam policjanci po stwierdzeniu zgonu przez lekarza. Zanim zostały zabrane, pasażerowie przechodzili nad i obok ciała wsiadając do autobusu.

Artysta wielu powołań i talentów w Galerii Długiej »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie BOK-MCC
Kazimierz Kalkowski łączy w sobie tak wiele powołań i talentów, iż nieobliczalną Naturę można by oskarżać o pochopną rozrzutność, gdyby nie fakt. że Kalkowski ze swoich talentów robi godny użytek, a jego inwencja, wyobraźnia i rozmach twórczy idą o lepsze z pracowitością…

Jak zaoszczędzić na szkolnych podręcznikach?  »
Tekst opublikowany 2011-08-13, opracowanie dotpr
Rozpoczęcie roku szkolnego nie należy do ulubionych dat w uczniowskim kalendarzu. Września nie wypatrują również rodzice, którzy na podręczniki do podstawówki wydadzą nawet 400 zł, a do gimnazjum 500 zł. Gdzie szukać oszczędności i jak kupować taniej? Jedną z możliwości są zakupy podręczników w sieci – tam kosztują nawet o 25-30% taniej niż w księgarniach tradycyjnych.

Czego pragną faceci? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie BrandScope
Mel Gibson w jednym z filmów dosyć boleśnie poznawał kobiecą naturę. Ponieważ taka sama próba poznania męskich nawyków przez kobiety mogła by się okazać katastrofalna w skutkach, odkrywamy dzisiaj - całkiem bezboleśnie - kilka męskich pragnień zakupowych. Wydawać by się mogło, że „zakupowe szaleństwa” to termin zarezerwowany tylko dla kobiet. Jak się jednak okazuje, mężczyźni, tak samo jak panie, lubią wydawać pieniądze i spełniać swoje najróżniejsze, często bardzo kosztowne zachcianki. Razem z analitykiem Aspiro sprawdziliśmy, w co najczęściej inwestują panowie, o czym marzą i w jaki sposób te pragnienia finansują.

Ludzie z pasją w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie UM Bolesławiec
Człowiek z pasją – aktywnym obywatelem” - taki tytuł nosi stworzony przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum Samorządowego nr 3 projekt, który (we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec) będzie realizowany w lipcu i sierpniu bieżącego roku. Uczestniczyć w nim będą grupy młodzieży z miast partnerskich Bolesławca, które odpowiedziały na wysłane zaproszenie. Są to: Molde (Norwegia), Mariagerfjord (Dania), Siegburg (Niemcy), Nogent-sur-Marne (Francja), Vallecorsa (Włochy).

Poranek na bis z Misiem Yogi! »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie BOK-MCC
Specjalnie na życzenie naszych widzów, kino Forum powtórnie zaprasza na film Miś Yogi, czyli animację, opowiadającą o najsympatyczniejszym i najsłynniejszym misiu, mieszkającym w parku Jellystone.

Włamywacze w rękach policji »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie KPP Bolesławiec
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mężczyznom za kradzież z włamaniem.

Nowy wygląd poszukiwanego ''Stopy'' »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie opr. as
Tak teraz może wyglądać „Stopa”, czyli Wiktor Szewczyk, 23-letni wrocławianin poszukiwany listem gończym.

W szpitalach brakuje krwi »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie MM
W szpitalach we Wrocławiu brakuje krwi. Okres wakacyjny jest szczególnie trudny, ponieważ brakuje dawców, a zapotrzebowanie zwiększa się. Krew oddaje się średnio 8 minut. Pamiętajmy, że ten czas i nasza krew może uratować czyjeś życie.
Zdjęć: 3  

Nie masz jeszcze pomysłu na wakacje? »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie polkaty.pl
Jesteśmy na półmetku upragnionych przez wszystkich wakacji. Ten rok jest nieco innym, jeśli chodzi popularność wyjazdów do Egiptu czy Tunezji. Wszyscy pamiętamy zamieszki, do jakich dochodziło kilka miesięcy temu. Spowodowało to spadek zainteresowania tymi krajami, ale zarazem też obniżenie cen wielu wycieczek. Dla tych, którzy nie chcą wybierać się do wymienionych wcześniej krajów, Agencja Turystyczna Polkąty z Kątów Wrocławskich przygotowała alternatywne oferty.
Zdjęć: 1  

Bolesławieckie Święto Ceramiki 2011 »
Tekst opublikowany 2011-08-12, opracowanie BOK-MCC
Tegoroczna edycja Bolesławieckiego Święta Ceramiki startuje już w środę, 17 sierpnia. Właśnie wtedy na bolesławieckim Rynku rozpocznie się Ceramiczny zawrót głowy - kiermasz ceramiki. Po raz kolejny centrum miasta stanie się miejscem, gdzie swoje wyroby zaprezentują producenci ceramiki z Bolesławca i nie tylko.

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Archiwum X na tropie  »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Daniel Biernat
18 lat temu w bestialski sposób zamordowano 16-letnią Ewę Pilarską ze Zbylutowa k. Lwówka Śląskiego. Sprawę umorzono. Teraz sprawców morderstwa, które wówczas wstrząsnęło całą Polską, tropi "Archiwum X".

Zabił psa, uderzając nim o dyszel przyczepki »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o zabicie psa. Mężczyzna uderzył zwierzęciem o metalowy zaczep przyczepy rolniczej.

Ukradł kontenery z używaną odzieżą  »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Bolesławcu zatrzymali sprawcę kradzieży 2 kontenerów z używaną odzieżą. Mężczyzna był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wygraj piękną ceramikę! »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie opr. EP
Pięknie zdobiona ceramika może być Twoja! Wystarczy jeden sms!

Żołnierski capstrzyk »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Daniel Biernat
Żołnierze 10 Brygady Kawalerii Pancernej (10BKPanc) ze Świętoszowa po raz 67 obchodzili swoje doroczne święto jednostki. W przeddzień głównych obchodów, 4 sierpnia odbyła się uroczysta, wieczorna msza w Kościele Garnizonowym.

Zamiana generałów »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Daniel Biernat
Elitarna 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa ma nowego dowódcę, został nim Cezary Podlasiński, który do niedawna był szefem Centrum Dowodzenia Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych. Stanowisko to po nim objął dotychczasowy dowódca 10 Brygady Andrzej Reudowicz.

Pegaz dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Opr. Daniel Biernat
Ruszył program dofinansowań PFRON min. do inwalidzkich wózków elektrycznych - PEGAZ! Termin składania wniosków, tylko do 22 sierpnia 2011!

Czar dawnych zajazdów »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie Zdzisław Abramowicz
W niezwykle malowniczym miejscu, tuż przy zboczu sztucznego wąwozu, opodal drogi wiodącej z Bolesławca do Bukowego Lasu i przebiegającej także obok obiektów cegielni wzniesiono niegdyś samotną gospodę, przynależącą terytorialnie do Dobrej. Fakt jej ulokowania przy nieczynnym, wiekowym wyrobisku piaskowca znalazł swoje odbicie w nazwie tego obiektu – "Gościniec przy kamieniołomie".

Z plaży do domu – czar piaskowych dekoracji »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Wakacyjne kolory we wnętrzach to nie tylko sposób na przeniesienie do domu wspomnień ze słonecznej plaży. Odpowiednio dobrane dekoracje ścienne pozwalają stworzyć ciekawy efekt aranżacyjny, ożywiając pomieszczenie na cały rok.

Powstanie ''ORLIK'' »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie UM Bolesławiec
Nowy kompleks boisk powstanie na terenie Gimnazjum Samorządowego Nr 3 przy ul. Słowackiego nr 2. Zostanie on wybudowany w ramach programu "Moje boisko – Orlik 2012". Prace przy budowie boisk rozpoczną się jeszcze w sierpniu i zakończą w listopadzie tego roku. Wykonawcą robót będzie firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy.

Nowa kanalizacja deszczowa »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie UM Bolesławiec
W Bolesławcu przy ul. Sadowej zakończyła się wymiana sieci kanalizacji deszczowej. Inwestycja polegała na wymianie istniejącego odcinka kanalizacji deszczowej w ul. Sadowej, pomiędzy skrzyżowaniami ulic Czerwonych Maków oraz Narcyzów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-11, opracowanie red.
Filmy 5D i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Duże ryzyko, duże zyski »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie BrandScope
Choć podaż ziemi jest duża, do transakcji dochodzi rzadko, gdyż działki inwestycyjne są przeszacowane a tanie, rolne oferty wymagają wiele czasu i wysiłku by móc na nich budować. Zatem kupno ziemi rolnej, jej odrolnienie, przygotowanie pod inwestycje i odsprzedaż to ryzykowny ale dochodowy interes.

Strajk generalny 17 sierpnia »
Tekst opublikowany 2011-08-10, opracowanie Opr. MM
W nocy z 16 na 17 sierpnia staną wszystkie pociągi spółki Przewozy Regionalne i nie będą kursować przez całą dobę. Na samym Dolnym Śląsku nie pojedzie 300 pociągów, co utrudni podróżowanie prawie 30 tys. osób. Jak funkcjonuje komunikacja zastępcza, i czy w ogóle taka będzie - przekonamy się na własnej skórze.

Akcja PIESI  »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie KPP Bolesławiec
46 mandatów dla pieszych to efekt poniedziałkowych działań policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Pomoc dla nieuleczalnie chorego Wojtusia »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie opr. W.Maj
W sklepach CHATA POLSKA na Biskupinie we Wrocławiu prowadzona jest zbiórka pieniężna do puszek na rzecz chorego 8-letniego Wojtusia. Czas zbiórki: sierpień – 31 grudzień 2011r.

Hipoteki: niższe raty już od września »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał pakiet ustaw dających kredytobiorcom zadłużonym w obcych walutach szansę na częściową obronę przed rosnącymi kursami walut. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu raty będzie można obniżyć o koszt spreadu.

Rower odzyskany - złodziej zatrzymany  »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie KPP Bolesławiec
Odzyskany rower i 21-letni mężczyzna zatrzymany to efekt działań bolesławieckich policjantów.

11 porcji marihuany i 2 porcje amfetaminy  »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie KPP Bolesławiec
W miniony weekend policjanci KPP w Bolesławcu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków.

70 mandatów na 100 skontrolowanych pojazdów »
Tekst opublikowany 2011-08-09, opracowanie KPP Bolesławiec
70 mandatów na 100 pojazdów skontrolowanych, to wynik akcji policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Legniczanie obejrzeli trening reprezentacji »
Tekst opublikowany 2011-08-08, opracowanie LZ
Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła w Legnicy trzydniowe zgrupowanie przed towarzyskim meczem z Gruzją. Legniczanie mogli obejrzeć wieczorny trening kadry Franciszka Smudy.

Przygotuj się do wyborów »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie red
Wybory parlamentarne odbędą się 9 października. Przedstawiamy kalendarz wyborczy, czyli wszytko o wnioskach i terminach.

List gończy za Wiktorem Szewczykiem »
Tekst opublikowany 2011-08-05, opracowanie opr. as
Policji we Wrocławiu, na podstawie listu gończego wydanego 4 sierpnia przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole, prowadzi poszukiwania Wiktora Szewczyka, pseudonim „Stopa”, który podejrzany jest o dokonanie w nocy z 26 na 27 lipca br. rozboju i zabójstwa pracownika stacji paliw we Wrocławiu.

Zostałbym historykiem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie MR
Przedstawiamy rozmowę z Przewodniczącym Rady Powiatu Bolesławieckiego Karolem Stasikiem.

''Niebieskie'' święto »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Daniel Biernat
Podczas Święta Policji w Bolesławcu 12 funkcjonariuszy odznaczono, 34 awansowano, a 86 wyróżniono.

Kłopotliwe 4,60 zł za franka »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Dopiero 4,60 zł za franka szwajcarskiego mogłoby rzucić na kolana spłacających kredyty w szwajcarskiej walucie zaciągnięte w szczycie ich popularności w 2008 roku.

Pracowałem nad sobą i motocyklem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
Rozmowa z Wojciechem Renczem - byłym Mistrzem Świata i wielokrotnym Mistrzem Polski, uczestnikiem Rajdu Paryż – Dakar, który po poważnej kontuzji nogi zdecydował wziąć udział w Rajdzie Wrocław - Drezno 2011. I wygrał.

Rodzina na Swoim ''last minute'' »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o Rodzinie na Swoim. To oznacza, że na skorzystanie z programu w dotychczasowym kształcie pozostały dwa tygodnie z małym okładem.

Zapoluj na volvo z aparatem »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Opr. aw
Zrób zdjęcie samochodowi marki Volvo i wygraj wymarzoną podróż, sprzęt fotograficzny, akcesoria samochodowe i wiele innych nagród.

Letni wysyp grzybów »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie Daniel Biernat
Kilka deszczowych, ale dosyć ciepłych dni wystarczyło, by w lasach w pobliżu Bolesławca pojawiły się grzyby. Jest to pierwszy, prawdziwy letni wysyp prawdziwków i podgrzybków.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-08-04, opracowanie red
"Geneza Planety Małp", filmy w 5D, a potem rejs statkiem czy możliwość wypożyczenia roweru wodnego - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Wylosowali OFE »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
109 275 osób otrzymało w drodze losowania przydział do siedmiu otwartych funduszy emerytalnych (OFE). Losowanie odbyło się w siedzibie Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Huta Wilhelminy »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Modła, leżąca na krańcu powiatu bolesławieckiego, jeszcze kilkadziesiąt lat temu znana była z wyrobów odlewanych w miejscowej hucie. Zatrudnienie w niej znajdowało kilka pokoleń mieszkańców pobliskich osad. Od pewnego czasu stare, okopcone mury hal sukcesywnie znikają z krajobrazu wsi.

Zachwycili Francuzów »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie bokmcc
Za nami już Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny, który odbył się w Issoire we Francji. Po raz czwarty udział w nim wzięli członkowie bolesławieckiego zespołu.

Pół żartem, pół serio w BOK-MCC »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie bokmcc
W piątek, 5 sierpnia, o godz. 18.00 w Galerii BOK – MCC odbędzie się wernisaż wystawy „Serio?” autorstwa Kariny Marusińskiej.

Plener wystartował »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie bokmcc
13 plenerowiczów przyjechało do Bolesławca, gdzie przez cały miesiąc tworzyć będą w trzech zakładach - Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu, Zakładach Ceramicznych „Bolesławiec” Sp. z o.o. w Bolesławcu oraz Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” Sp. J. Smoleński & Zwierz w Bolesławcu.

Weź udział w konkursie »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie bokmcc
Dwa atrakcyjne konkursy z nagrodami odbędą się podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Stróże prawa świętowali »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie Daniel Biernat
Sobota była szczególnym dniem dla funkcjonariuszy policji powiatu lwóweckiego. W Gryfowie Śląskim przed Ratuszem zrobiło się niebiesko. Funkcjonariusze obchodzili swoje święto.

Afgańczyk ratował Polaka »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie opr. Daniel Biernat
Afgański policjant, narażając własne życie, ewakuował ciężko rannego polskiego żołnierza spod ostrzału rebeliantów.

Nabór filmów do festiwalu ''Okiem Młodych'' »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie red
Został już tylko miesiąc na zgłoszenie filmów do konkursu IV Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, który odbędzie się od 14 do 16 października.

Na nową drogę życia dla młodych »
Tekst opublikowany 2011-08-02, opracowanie pointb.pl
Przejście przez próg własnego mieszkania to dla wielu nowożeńców jeden z ważniejszych momentów na nowej drodze. Co roku ponad 200 tysięcy par rozpoczyna wspólne życie. Nie wszyscy od razu mają szansę na swoje „4 ściany”.

Przesłuchają Cię w PKP »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
W sierpniu PKP Intercity planuje przeprowadzenie w pociągach TLK i niektórych pociągach międzynarodowych badań marketingowych.

Bajkoczytanie o pchle »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
31 lipca w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się trzecie już spotkanie z cyklu „Bajkoczytanie”.

Sierpień z MDK »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie red
Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na sierpniowe wakacyjne zajęcia.

Wakacyjny surfing »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie TwojaBateria.pl
Wakacje, kojarzą się nam z wycieczkami, urlopami, a nie rzadko też z remontem i nadrabianiem całorocznych obowiązków. Paradoksalny brak czasu na zakupy przed wyjazdem, upalna pogoda, czy wygoda przeglądania produktów w sieci, skłania nas do zakupów przez Internet – szybkich i często tańszych. O czym szczególnie warto pamiętać podczas wakacyjnego surfowania w sieci?

Blues nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Red
Latem na Zamku w Kliczkowie będzie naprawdę głośno. W średniowiecznych murach rozbrzmi śpiew i dźwięki gitar. Wszystko z powodu, kultowego już dziś, festiwalu Blues nad Bobrem. W pięknej scenerii Borów Dolnośląskich wystąpią między innymi Krystyna Prońko, Marek Napiórkowski i Wojtek Pilichowski.

Kosztowna pomyłka  »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Daniel Biernat
Do niezwykle kosztownej pomyłki doszło w jednym z kantorów wymiany walut przy autostradzie A4 w pobliżu Bolesławca. Kasjerka zamiast 1400 euro wypłaciła klientom 14 tys. euro.

Podwyżka za przedszkola »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Daniel Biernat
Ponad 300 zł będzie trzeba płacić w Bolesławcu od września za dziecko w miejskim przedszkolu. Podwyżka dotknie tych rodziców, którzy oddają dziecko do placówki na więcej niż 5 godzin dziennie.

Nie ma siły na silnego franka »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Mocny frank dokucza nie tylko posiadaczom kredytów w tej walucie, ale także szwajcarskiej gospodarce. Trudno jednak liczyć, że niższe tempo jej wzrostu osłabi rekordowo mocną walutę.

Z poezją do lata »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Daniel Biernat
W Bolesławcu odbył się autorski koncert zespołu Poeticon „Z poezją do lata”, który na przekór deszczowej pogodzie wprowadził atmosferę wakacyjnych, letnich dni.

Rabunek w Carrefourze  »
Tekst opublikowany 2011-08-01, opracowanie Daniel Biernat
Nieznani sprawcy włamali się się do bolesławieckiego sklepu Carrefur. Złodzieje dostali się do budynku wcześniej wykopanym tunelem. Okradli sklepy znajdujące się w pasażu.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl