Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 123 informacji. Wszystkie poniżej.

Gdzie po najlepszą lokatę bez ''Belki''? »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Oszczędzający mogą odetchnąć z ulgą, gdyż w najbliższym czasie nie zostaną wprowadzone zmiany sposobu obliczania podatku Belki. Nadal będzie więc można unikać tego podatku lokując pieniądze na lokatach z kapitalizacją dzienną.

I znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2011-07-29, opracowanie red
Zbliża się weekend, więc będzie padać. Deszcze będą na tyle intensywne, że Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie meteorologiczne.

Chciała skoczyć z wieżowca »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Daniel Biernat
O mały włos, a w środę mogło dojść w Bolesławcu do tragedii. Młoda kobieta chciała wyskoczyć z ósmego pietra wieżowca przy pl. Piłsudskiego.

On dokonał rozbojów »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Opr. aw
Policja we Wrocławiu szuka sprawcy rozbojów, do których doszło w lipcu tego roku. Może rozpoznasz go na portretach pamięciowych.

Co gubimy w hotelach? »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie HRS
Badanie HRS ujawnia, że młodzi ludzie są bardziej roztargnieni niż osoby starsze. Co mogą znaleźć po naszym pobycie pracownicy hotelu?

Franki w banku jak w kantorze »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie Jarosław Sadocki, analityk Expandera
Najprawdopodobniej już niedługo wejdą w życie nowe przepisy zakazujące bankom naliczania opłat jeśli klient chciałby spłacać raty w walucie swojego kredytu. Expander sprawdził więc oferty trzech banków, które sprzedają franki szwajcarskie tak tanio jak kantory.

Elficki piec z gliny »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie na podst. kominek.org.pl
W wielu kamienicach, jeszcze do tej pory, można spotkać pomieszczenia, w których jedynym źródłem ogrzewania są piece kaflowe. Obecnie często montuje się w nich instalację elektryczną, ale jeszcze niedawno opalane były tradycyjnie, węglem bądź drewnem. Mimo, iż w większości nowo budowanych domów praktycznie odeszło się od tego typu ogrzewania, gdyż zostało ono wyparte przez nowoczesne technologie, to jednak można zauważyć powrót do zduńskich tradycji – czyżby nadchodził „kaflowy renesans”?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-28, opracowanie red
Filmy 5D i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Sokoły, fiaty 508 i Pancerni »
Tekst opublikowany 2011-07-27, opracowanie Agnieszka Jankowska - Jakus
22 - 24 lipca odbył się po raz pierwszy Zlot Pojazdów II Rzeczpospolitej. Miejscem zlotu był Zamek Topacz w Ślęzie.

Wakacyjny remont, od kuchni »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie red.
Duża ilość wakacyjnego słońca i świeże powietrze latem, pozytywnie wpływają na nasz nastrój, dodając zarazem energii i siły na cały dzień. Dlatego, korzystając z okazji, warto zabrać się za czynności, na które wcześniej nie było czasu – również na wymarzony remont kuchni. Jak tanio, szybko i efektownie odświeżyć jej wnętrze?

Drzwi – co warto o nich wiedzieć? »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie OKNOPLAST
W naszych domach coraz chętniej montujemy duże drzwi tarasowe lub balkonowe. Imponujące przeszklenia sprawiają bowiem, że wnętrza wyglądają nowocześnie i elegancko, a jednocześnie są dobrze oświetlone. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto poznać różne typy drzwi wyjściowych na taras lub balkon. Oprócz estetycznego wyglądu powinny bowiem być one również funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Odnalazł się w rugby »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie Daniel Biernat
Dla wielu ludzi paraliż oznacza koniec świata, dla Krzysztofa Wilczyńskiego z Otoku stał się początkiem nowego życia i kariery zawodnika gry w rugby na wózku.

Zafascynowani sztuką »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie Daniel Biernat
Dobiegł końca rozpoczęty 12 lipca polsko-niemiecki plener artystyczny, pod nazwą "Bezgraniczna Fascynacja sztuką Bolesławiec - Kamenz 2011", w którym udział wzięli artyści z Bolesławca oraz niemieckiego Kamenz.

Zła energia i tragiczne wypadki »
Tekst opublikowany 2011-07-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Dlaczego na dobrej drodze przy świetnej widoczności dochodzi do groźnych wypadków? Brawura kierowców, czy promieniowanie z wnętrza ziemi potęgujące stres i powodujące niesubordynację ruchów kierowcy?

80 kg trotylu pod mostem  »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Daniel Biernat
Robotnicy naprawiający most w Marczowie w powiecie lwóweckim natrafili na zamkniętą skrzynię rodem z sensacyjnego filmu, w której było 16 lasek uzbrojonego w zapalniki trotylu. Przybyli na miejsce bolesławieccy saperzy znaleźli kolejne ładunki. W sumie 80 kg.

Okratek – trujący gość z Australii  »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Daniel Biernat
Wyglądem przypomina krwistoczerwoną ośmiornicę i bywa mylony z kwiatem. Pochodzi z drugiego końca świata, ale zadomowił się w Henrykowie – Okratek – trujący grzyb z Australii.

Zabójczy nawóz bez pozwoleń »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Jacek Bomersbach, aw
W Polsce nie ma problemów z zakupem saletry amonowej, którą użyto podczas zamachu w Oslo. W składach i hurtowniach rolniczych każdy może zamówić nawet 100 ton nawozu.

Czego nie lubią chłopaki z PHFNG? »
Tekst opublikowany 2011-07-25, opracowanie Pam
Katowickie PHFNG to już legenda śląskiego hip-hopu. Istniejący od 1997 roku zespół pracuje właśnie nad nową płytą, którą objęliśmy naszym patronatem.

Alarm przeciwpowodziowy w sześciu powiatach »
Tekst opublikowany 2011-07-23, opracowanie LZ
Na terenie województwa Dolnośląskiego do godziny 8.00 w sobotę ogłoszono 6 alarmów przeciwpowodziowych obejmujących obszar 22 gmin. Jak zapewnia jednak Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego, sytuacja hydrologiczno- meteorologiczna w województwie dolnośląskim jest pod kontrolą.

Wykoleił się pociąg towarowy »
Tekst opublikowany 2011-07-22, opracowanie Daniel Biernat
W Kościelnikach Górnych w powiecie lubańskim wykoleił się pociąg towarowy. Przewrócone wagony zatrzymały się około 15 metrów od budynków mieszkalnych.

Wypadek pod Chmieleniem – 2 osoby nie żyją »
Tekst opublikowany 2011-07-22, opracowanie Daniel Biernat
Na prostym odcinku drogi, w okolicy Chmielenia w powiecie lwóweckim kierowca BMW prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, zjechał z drogi, wpadł do rowu i uderzył w jedyne na tym odcinku drzewo. Kierowca i pasażer zginęli na miejscu.

Niebezpieczna woda »
Tekst opublikowany 2011-07-22, opracowanie aw
- Rzeki nie wystąpiły jeszcze z koryt, ale sytuacja jest groźna – powiedział dyżurny z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Kolejna pomoc z ''góry'' »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Daniel Biernat
Wczoraj, 20 lipca, druga transza środków przeciwpowodziowych na odbudowę zniszczeń w infrastrukturze komunalnej trafiła do gmin i powiatów: lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego i częściowo bolesławieckiego.

Paleta barw i smaków w kuchni  »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie PR Granity
Kuchnia nie bez powodu nazywana jest sercem domu. Poczynając od kamiennych palenisk w kulturze plemiennej po współczesne kamienne blaty stała się miejscem zarówno powstawania kulinarnych arcydzieł, jak i towarzyskich spotkań. Wystrój tego pomieszczenia powinien inspirować, a jednocześnie umiejętnie łączyć kolorystykę i stylistykę całego domu. Płytki marmurowe Crema Marfil z oferty RR Granity sprawią, że nasza kuchnia będzie prawdziwą paletą barw i smaków.

Dla kogo korzystna jest karta podatkowa? »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Tax Care
Karta podatkowa stanowi uproszczoną formę opodatkowania. Ze względu na brak wymogu prowadzenia ewidencji podatkowej posiada wielu zwolenników. Podatnik powinien jednakże wiedzieć, że nie jest to forma rozliczeń podatkowych przeznaczona dla każdego. Kto zatem powinien z niej skorzystać?

Sen – przepis na zdrowie i wypoczynek »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Adam Wróbel
Wakacje, urządzanie mieszkania, zdrowie i jeden wspólny element – sen. Często nie zdajemy sobie sprawy, że ma on ogromne znaczenie w codziennym życiu, zarówno u młodych jak i dorosłych osób. Jednak, aby przynosił nam korzyści, musimy pamiętać o kilku ważnych regułach – związanych nie tylko z ilością, ale i jakością snu.

Cel: po raz kolejny zachwycić niepowtarzalnym! »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie Stowarzyszenie NH
W wielu punktach Wrocławia, na ulicach i skwerach pojawiły się ostatnio dodatkowe ławki i drogowskazy, a latarnie ozdobiły charakterystyczne sześciany. Na Placu Solnym leży już piasek – tradycyjna plaża czeka na gości. Na Rynku też jakby tłoczniej niż zazwyczaj. Miasto w gotowości do rozpoczęcia największego festiwalu filmowego i jednego z największych fenomenów wśród wydarzeń kulturalnych w Polsce – 11. edycji Nowych Horyzontów.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-21, opracowanie red
Filmy 5D lub wypożyczane przez internet, koncert Erykah Badu i atrakcje na Odrze - to wszystko może być Twoje za jednego smsa.

Nowoczesne muzeum  »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie UM Bolesławiec
Na dziedzińcu Działu Historii Miasta bolesławieckiego Muzeum Ceramiki przy ul. Kutuzowa 14 trwają prace budowlane. Jesienią wykonano remont elewacji i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a obecnie zagospodarowywany jest teren dziedzińca przy budynku. Cała posesja zostanie ogrodzona, a pozostałości zabytkowego muru obronnego poddane renowacji. Na dziedzińcu pośród zieleni stanie przeszklony pawilon ogrodowy, wyposażony w sprzęt multimedialny i audiowizualny, w którym od wiosny po jesień prowadzone będą zajęcia dydaktyczne oraz warsztaty z dziećmi i młodzieżą.

Lato Agatowe za nami »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Daniel Biernat
50 tys. gości z kraju i zza granicy wzięło udział w XIV Lwóweckim Lecie Agatowym. W I Międzynarodowej Konferencji Mineralogicznej uczestniczyło około 150 naukowców i gości z 30 krajów świata. Rozstawiono ponad 190 stoisk, w tym ponad 60 prezentujących wyłącznie minerały i skamieniałości. Zaprezentowano kilkanaście wystaw tematycznych i kolekcjonerskich. Na scenie wystąpiły gwiazdy estrady: IRA, Sumptuastic, Afromental oraz Boys. Tak w skrócie można podsumować tę największą plenerową imprezę mineralogiczną w Polsce.

Akcja uczciwe wybory  »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Joanna Kołodziej
Przedstawiciele stowarzyszenia Solidarni 2010 wraz z Ruchem Społecznym im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego obawiają się, że wybory parlamentarne, które odbędą się w październiku zostaną sfałszowane. By temu zapobiec, zorganizowali akcję „Uczciwe wybory”.

Historia Ziemi zaklęta w kamieniu »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Daniel Biernat
Każdy kto interesuje się genezą powstawania minerałów, a także historią powstawania życia na Ziemi powinien odwiedzić Lwówek Śląski i dwie wystawy pt. "Oblicza kwarcu" i "Podróże z geologią". Wstęp jest bezpłatny.

Nadciągają burze »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie aw
Ciężkie i wilgotne powietrze, które sprawia, że czujemy się, jakbyśmy chodzili w galaretce, przyniesie burze. Wojewódzkie Centrum Kryzysowe wydało ostrzeżenie mereologiczne.

Jak poprawnie ułożyć płytki ceramiczne? »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Baumit
Podłoga lub ściany wyłożone płytkami ceramicznymi, naturalnym kamieniem czy gresem to najpopularniejsze sposoby wykończenia łazienek i kuchni. Samodzielny montaż tego typu okładziny nie jest trudnym zadaniem. By jednak uniknąć błędów podczas montowania warto posłuchać rad profesjonalistów. Marek Kraska – Product Manager z firmy Baumit - opowiada, na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać i o co szczególnie zadbać podczas układania płytek na podłożu z tynków gipsowych.

Kredyty: brak standardów dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Tax Care
Całkowity koszty kredytu, obejmujący wszystkie opłaty związane z zaciągnięciem pożyczki, jest dla przedsiębiorców wielką niewiadomą niemal do wstępnej decyzji kredytowej. W przeciwieństwie do „zwykłych” klientów, którym dostęp do finansowych informacji o niektórych kredytach gwarantuje prawo.

Efekty specjalne w salonie  »
Tekst opublikowany 2011-07-20, opracowanie Adam Wróbel
Znudził Cię już stary, niemodny wystrój salonu? Chcesz odświeżyć wnętrze, nadać mu nowoczesnego wyrazu, ale boisz się, że będzie się to wiązało z dużymi kosztami? Nic bardziej mylnego. Wystarczy kilka sprytnych zabiegów, aby zupełnie zmienić jego charakter, nie tracąc przy tym majątku.

Rodzina na Swoim dla singli »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Nie tylko małżeństwa i osoby samotnie wychowujące dziecko będą mogły korzystać z rządowych dopłat do kredytów hipotecznych – już wkrótce Rodzina na Swoim otworzy się także na singli i związki partnerskie.

Deweloperzy ruszyli po pozwolenia »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Liczba pozwoleń na budowę mieszkań w ostatnich 12 miesiącach przekroczyła 180 tysięcy i była najwyższa od ponad półtora roku.

Bolesławiec w rankingu ''Rzeczpospolitej'' »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie UM Bolesławiec
Miasto Bolesławiec zostało laureatem w tegorocznym Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" w kategorii najlepsza gmina miejska. Jak informuje "Rzeczpospolita" ranking ma na celu uhonorowanie miast i gmin, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia mieszkańców przy zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.

Wpadł z narkotykami  »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie KPP Bolesławiec
Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki.

Ogród o wysokim IQ »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Husqvarna
Wpływ nowoczesnych technologii na ogrodnictwo, prowadzi do jego automatyzacji i ograniczenia pracy człowieka w pielęgnacji zieleńca. Inteligentne i dyskretne urządzenia takie, jak automatyczne kosiarki, systemy nawadniające oraz czujniki wilgoci będą nawozić, przycinać i nawadniać cały ogród…

Proboszcz szukał skarbu w kościele »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Daniel Biernat
W niewielkiej wsi Marczów koło Wlenia poszukiwacze skarbów rozkopali zabytkowy kościół. Tylko nikt się nie spodziewał, że jednym z nich jest proboszcz parafii.

Arie w zamkowym parku »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie red
„Brunetki, blondynki” i arie ze „Strasznego Dworu” będzie można usłyszeć podczas sobotniego koncertu operowo-operetkowego w Trzebieszowicach. W urokliwej scenerii parku przy Zamku na Skale w sobotę, 23 lipca, o godz. 20.30 rozpocznie się wyjątkowe muzyczne spotkanie

''Bolesławiec'' podbija Francję »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Daniel Biernat
Zespół Pieśni i Tańca "Bolesławiec" przez tydzień będzie gościł w Issoire we Francji, gdzie weźmie udział w Festival International de Folklore d'Issoire.

Mariusz Jarek mistrzem w 4X »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie Pam
Mało kto wie, że Nysa ma zawodnika, który jest Mistrzem Polski w jednej z najbardziej ekstremalnych i widowiskowych odmian kolarstwa górskiego, jaką jest four cross (4X). Mariusz Jarek tydzień temu na torze w Szczawnie-Zdroju sięgnął po najwyższy tytuł w tym sporcie. Rozmawialiśmy z Mariuszem o tym jak zaczęła się jego kariera, jak wygląda jego trening, a także co wypadałoby zmienić w polskim 4X.

Wybierz książkę roku »
Tekst opublikowany 2011-07-19, opracowanie red
Instytut Pamięci Narodowej, Telewizja Polska i Polskie Radio ogłaszają IV edycję konkursu „Książka Historyczna Roku”. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

Wakacje bez nudy »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie Daniel Biernat
Lato w pełni, a z nieba leje się żar. To doskonała okazja, by zanurzyć się w chłodnej wodzie i przy okazji rozruszać rozleniwione upałem ciało, czyli spędzić wakacje aktywnie i zdrowo na bolesławieckich basenach MOSiR-u.

''Orlik'' zaprasza w czasie wakacji »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie MOSiR
W okresie wakacyjnym "Orlik" przy ul Dolne Młyny 60 czynny jest codziennie od godz. 9 00 do 21 00. Do godz 16 00 zajęcia prowadzą pracownicy Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr - Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, natomiast od 16 00 do 21 00 - animatorzy sportu. Planowane jest zorganizowanie cyklu imprez sportowych pod wspólnym hasłem "Bawimy się razem w czasie wakacji".

Świat zjechał do Lwówka »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie Daniel Biernat
Około 150 naukowców i gości z 30 krajów świata przyjechało do Lwówka Śląskiego, by wziąć udział w I Międzynarodowej Konferencji Mineralogicznej Mindat.org.

Telefon na urlopie »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie onboard.pl
Już za chwilę wyjedziesz na wyczekany urlop. Spakowałeś walizkę, kostium kąpielowy, mapę. Z pewnością zabierzesz też ze sobą telefon komórkowy.

Papierowe święto »
Tekst opublikowany 2011-07-18, opracowanie red
Tradycyjnie jak co roku w lipcu w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju odbędzie się Święto Papieru. To już XI edycja z kolei, znanej i wysoko cenionej przez turystów imprezy.

Długowieczna kuchnia »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Adam Wróbel
Wszystko, co nowe jest schludne, estetyczne, po prostu takie, jak sobie wymarzyliśmy. Jednak po pewnym czasie, naturalną koleją rzeczy, traci na wyglądzie i jakości. Każde pomieszczenie, meble czy sprzęt w naszym domu narażone są na działanie czynników destrukcyjnych, jednak niezaprzeczalnie największe zagrożenie czyha na kuchnię. Kurz, opary, tłuszcze – wszystko to sprawia, że kącik kuchenny w szybkim tempie traci swój urok nowości. Jak zadbać o kuchnię, aby przez długi czas była ładna i schludna?

Koniec Rodziny na Swoim niemal pewny »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Sejm przyjął senackie poprawki do nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim. Dokument trafi teraz do prezydenta i najpóźniej 19 sierpnia wejdzie życie – znacznie ograniczając dostęp do preferencyjnych kredytów.

Transakcji mniej, ale ceny trzymają poziom »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Na rynku mieszkaniowym obserwujemy wakacyjny spadek obrotów. Nie ma on jednak większego wpływu na ceny, które utrzymują się na stałym pułapie.

Dzień z Se-Ma-Forem za nami! »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie BOK-MCC
Wczoraj Se-Ma-For Film Festival zawitał do Bolesławca. W ramach imprezy odbyły się bezpłatne pokazy animacji lalkowych, warsztaty animacji oraz Gra Miejska.

Nagroda dla Bolesławca za Rynek i planty »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie UM Bolesławiec
Miasto Bolesławiec zwyciężyło w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce 2011.

Przez żołądek do serca … turysty »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Daniel Biernat
O tym, że przez żołądek do serca trafić najłatwiej, wiedzą i w powiecie bolesławieckim, i zgorzeleckim, dlatego postanowiono wydać wspólną książkę kucharską.

Śmieci w rozmiarze XXL »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie Daniel Biernat
Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu przymierza się do zakupu rozdrabniacza odpadów wielkogabarytowych. Koszt zakupu maszyny to około milion złotych. Na razie trwają testy.

Od dziś zapłacimy więcej za gaz »
Tekst opublikowany 2011-07-15, opracowanie LZ
Od dziś obowiązuje nowa taryfa gazowa. Po podwyżce za gaz zapłacimy nawet 23 zł miesięcznie więcej.

Najwięcej zakażeń HIV we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Joanna Kołodziej
Wakacje w pełni. W końcu możemy porządnie odpocząć. To również czas nawiązywania nowych znajomości czy romansów. Niestety, przez to szczególnie jesteśmy narażeni na zakażenie się wirusem HIV. A sytuacja we Wrocławiu jest alarmująca. Warto więc zrobić badanie - anonimowo i bezpłatnie - na obecność wirusa.

Nielegalnie szukali skarbów w kościele »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie LZ
W kościele w Marczowie koło Wlenia, prowadzone były nielegalne prace archeologiczne. Dopuścił się tego bez zgody legnickiej Kurii, proboszcz parafii z kilkoma innymi osobami. Wszyscy zostali zatrzymani przez policję.

PRÓBA - projekt edukacji teatralnej »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie MDK Bolesławiec
22,23,24 lipca 2011 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych teatrem na odsłonę projektu edukacji teatralnej PRÓBA. Projekt zakłada comiesięczne spotkania z teatrem. Będziemy czytać, interpretować, eksperymentować, dyskutować, próbować, mierzyć się z teatrem.

Dramat przy torach »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Jest w powiecie bolesławieckim – zresztą nie tylko na tym terenie – sporo miejsc, których historia w dobitny sposób ukazuje kruchość i bezradność tak zwanego szarego, przeciętnego człowieka, wplątywanego regularnie w odwieczną, bezlitosną walkę możnych tego padołu o władzę, o panowanie nad światem. Okrucieństwo, z jakim liczni członkowie naszego gatunku potrafili od zarania dziejów toczyć w tym celu wojny, poddawać bliźnich wyrafinowanym torturom i znęcać się nad słabszymi i bezbronnymi – to, niestety, ponura prawda o nas wpisana w nasze istnienie na ziemi.

Zagraniczny przelew w cenie krajowego »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Płatność przelewem za zagraniczne wakacje wcale nie musi kosztować kilkudziesięciu złotych. Europejski przelew może być nawet tańszy od przesłania polskiej waluty między dwoma krajowymi bankami.

Tu jest mój dom »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławiec, ławka w parku przy krytej pływalni. Taki adres podaje Ryszard Jędrzejowski, który od ponad miesiąca nie ma dachu nad głową. O stracie mieszkania dowiedział się po tym, jak opuścił szpital, gdzie amputowano mu obie nogi.

Inflacja spada, a lokaty dalej tracą »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Mimo wyhamowania wzrostu cen, realne zyski z lokat czwarty miesiąc z rzędu są poniżej zera. Średni rzeczywisty zarobek na rocznych depozytach wyniósł w czerwcu minus 0,34 proc.

Startuje Lato Agatowe »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie Daniel Biernat
Po raz 14. Lwówek Śląski będzie agatową stolicą Polski, która każdego roku przyciąga około 50 tysięcy gości z Polski i zza granicy na święto poszukiwaczy skarbów ziemi. Tej największej mineralogicznej imprezie plenerowej w Polsce towarzyszyć będą liczne atrakcje i występy gwiazd: zespół IRA, Sumptuastic, Afromental oraz Boys.

''Bezgraniczna Fascynacja Sztuką'' rozpoczęta »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie BOK-MCC
12 lipca rozpoczął się polsko-niemiecki plener artystyczny, w którym udział biorą artyści z Bolesławca oraz Kamenz /Niemcy/. Całość zakończy się organizacją dwóch wystaw – po jednej w każdym z miast.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-14, opracowanie red
Otwarte zaproszenia do Heliosa we Wrocławiu, bilety do kina 5D, kody do VoD i trochę sportu - to wszystko możesz mieć za jednego smsa.

3xGajda – zapraszamy na wernisaż! »
Tekst opublikowany 2011-07-13, opracowanie BOK-MCC
Już w najbliższy piątek, 15 lipca, w Galerii BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy, na której swoje prace zaprezentują trzy artystki, które łączy jedno nazwisko.

Sukces Asi »
Tekst opublikowany 2011-07-13, opracowanie Daniel Biernat
Joanna Paszkiewicz, podopieczna Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu przeszła przez pierwszy etap eliminacji do XV Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej.

Usiłował zabić psa siekierą! »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie Straż Miejska w Bolesławcu
11 lipca około godziny 16:00 dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał telefoniczne zgłoszenie mieszkańców Bolesławca o tym, iż na terenie działek przy ul. Konradowskiej mężczyzna powiesił na drzewie psa i uderza go siekierą w głowę.

See The Sound za nami  »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie MDK Bolesławiec
Pierwsza edycja Festiwalu Sztuk Audiowizualnych See The Sound dobiegła końca!

Ze złosci wybił szybę w taksówce  »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie KPP Bolesławiec
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o wybicie szyby w taksówce.

Kradli paliwo  »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie KPP Bolesławiec
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom podejrzanym o kradzież paliwa z cysterny.

Ile kosztują nas wandale? »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie Daniel Biernat
Ile kosztują nas wandale? Wiele tysięcy złotych. I dlatego nie można przyglądać się obojętnie, gdy bezkarnie niszczą coś, co jest naszą własnością, na którą wszyscy mieszkańcy Bolesławca się składają.

Tragedia podczas warsztatów teatralnych »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie Daniel Biernat
Warsztaty teatralne w Wolimierzu k. Leśnej w powiecie lubańskim miały być dla 5-letniej Zuzi, wychowanki Domu Dziecka z Poznania niezapomnianą wakacyjną przygodą. Miały, lecz nie będą, dziewczynka nie żyje.

Zabawa na ''Rowku'' »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie Daniel Biernat
Na "Rowku" przy ul. Granicznej w Bolesławcu odbył się I Wielki Festyn Osiedlowy- Osiedla Staszica i mimo, że pogoda nie bardzo dopisała, zabawa "pod chmurką" trwała do białego rana.

Narodziny ducha »
Tekst opublikowany 2011-07-12, opracowanie Daniel Biernat
Niezwykła historia wydarzyła się na bolesławieckim Rynku. W niedzielę, na dwie godziny przed północą narodził się ... duch.

Narkotyki? Na co Ci to »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie red
Czy można żyć pełnią życia bez wspomagania się narkotykami? Trwająca właśnie ogólnopolska kampania społeczna pod hasłem „Narkotyki? Na co mi to” pokazuje młodym ludziom, że można być pozytywnie „nakręconym” bez odurzania się środkami zmieniającymi świadomość.

Dolnośląskie szybko się rozwija »
Tekst opublikowany 2011-07-11, opracowanie LZ
Województwo dolnośląskie jest jednym z tych, które mogą pochwalić się wysokim wskaźnikiem Produktu Krajowego Brutto, a co za tym idzie wysokim poziomem zamożności. Wynika z badań firmy BIEC na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Turystyka miejska – miejsca noclegowe »
Tekst opublikowany 2011-07-09, opracowanie Piotr Bugaj
Wraz z dynamicznym rozwojem turystyki rośnie popyt na miejsca noclegowe. Polscy i zagraniczni turyści często decydują się na wakacyjny wypoczynek również w naszym kraju. To szansa dla branży hotelarskiej, lecz także dla innych podmiotów, które zamierzają zarabiać na wynajmowaniu pokojów czy całych mieszkań.

Grupowe oblicze zakupów  »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie passionpr.pl
Nabywanie kuponów na produkty i usługi przez Internet w oparciu o grupy społeczne stało się hitem na całym świecie, a tym samym w Polsce. W rezultacie, w sektorze zakupów grupowych, zauważa się coraz ciekawsze inicjatywy, które próbują zainteresować rzesze konsumentów. Na rynku pojawił się właśnie pierwszy w Europie portal internetowych zakupów dla biznesu.

Nowe urządzenia na placu zabaw »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie UM Bolesławiec
Na placu zabaw przy ul. Łukasiewicza urządzona została strefa dla małych dzieci. Mogą z niej korzystać dzieci do lat 6. Na wyznaczonym terenie znajdują się bujaki, huśtawka, karuzela tarczowa, piramida linowa oraz zjeżdżalnia.

''Moje miasto, nasze wspólne dobro'' »
Tekst opublikowany 2011-07-08, opracowanie UM Bolesławiec
W ramach projektu "Bezpieczny Bolesławiec" z dniem 06 lipca 2011 roku ruszyła kampania społeczna pod hasłem "MOJE MIASTO, NASZE WSPÓLNE DOBRO", realizowana przez Straż Miejską w Bolesławcu oraz Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu we współpracy z Bolesławieckim Ośrodkiem Kultury – MCC.

Galeria w budowie »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Daniel Biernat
W Bolesławcu ruszyła budowa galerii usługowo-handlowej. Nowoczesny obiekt powstanie w miejscu hotelu „Piast”. Łączny koszt inwestycji będzie wynosił około 34 mln zł.

Nie będzie wyższych opłat za przedszkola »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie UM Bolesławiec
W dniu 6 lipca br. obradowała Rada Miasta Bolesławiec. Podczas XI sesji radni pojęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Opłata za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych uchwalona została w wysokości 100 zł.

20 lat Bluesa nad Bobrem »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Daniel Biernat
W 1990 roku z inicjatywy Sławka "Zipka" Zimkiewicza, bolesławieckiego muzyka, basisty zespołu "Mercedes Band" w amfiteatrze na Bulwarze nad Bobrem odbył się pierwszy koncert "Blues nad Bobrem". W tym roku mija 20 lat od tamtego pamiętnego wydarzenia – przyszedł czas na wspomnienia.

Przez Australię na ''rumaku'' »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie red
10 czerwca zakończyła się ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011. Przez 44 dni Tadeusz Szumiński pokonał ponad 15 tysięcy kilometrów australijskich bezdroży na motocyklu BMW GS 1200 Adventure.

Chipsy jak marihuana »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Grzegorz Jasiński (interia.pl/rmf)
Wiadomo już, dlaczego tak trudno nam przestać chrupać tuczące chipsy. Okazuje się, że mają w tym udział substancje podobne do tych, które zawiera... marihuana.

Balkon - oaza w środku miasta »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Dolcan
Bliskość pracy, szkoły, kina – to wszystko sprawia, że wybieramy mieszkanie w mieście. Życie w nim nieodzownie łączy się jednak z szybkim tempem, pośpiechem i hałasem. Stąd wiele osób kupujących nowe mieszkanie chce, by nowe M miało balkon lub taras. To jedno z podstawowych wymagań, które klienci stawiają dziś deweloperom.

Pożyczka na wczasach »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Jeśli zawieszenie rat kredytu gotówkowego, to tylko w formie wakacji kredytowych. Ale wpierw upewnij się, że jednakowo z bankiem rozumiecie to pojęcie.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-07-07, opracowanie red
Kino lub kody do filmów VoD, rejs łódką po Odrze, a także kajakiem i rowerem wodnym - to wszystko może być Twoje. Wystarczy tylko że wyślesz smsa

Oskarżeni w sprawie śmierci kibica Śląska »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie TOW
O składanie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie, fałszywe zeznania i nie udzielenie pomocy 15-letniemu koledze zostało oskarżonych czworo kibiców Śląska Wrocław.

Oszukany przez pracownicę banku?  »
Tekst opublikowany 2011-07-06, opracowanie Daniel Biernat
Pracownica placówki Banku Śląskiego ING w Bolesławcu wykorzystała dane osobowe klienta, podrobiła podpis i zaciągnęła na jego konto kredyt w wysokości 9 tys. zł. Otworzyła linię kredytową na kolejne 9 tys. zł i przelała pieniądze na swój rachunek bankowy. Sprawa trafiła do prokuratury.

Zasłużony Kulturze Gloria Artis »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Muzeum Ceramiki
1 lipca w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 odbyła się uroczystość nadania Bronisławowi Wolaninowi brązowego medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Banki windują oprocentowanie kwartalnych lokat »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Rada Ministrów debatuje dziś nad zmianami, które wyeliminują depozyty antypodatkowe. Banki, nie czekając na efekty prac polityków, mocno podnoszą oprocentowanie krótkoterminowych lokat. Z rynku zaczynają znikać depozyty z kapitalizacją dzienną na okres dłuższy niż pół roku.

Nowy Dom w Żeliszowie »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Daniel Biernat
Do tej pory mieszkańcy Żeliszowa spotykali się w starym zagrzybionym budynku, teraz mają wielofunkcyjny Dom Ludowy. Koszt inwestycji wyniósł około 960 tys. zł.

Prezydencja od kuchni »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Daniel Biernat
Wojskowi kucharze będą promować polskie smaki w Brukseli. Przygotują przyjęcie z okazji rozpoczęcia przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Wśród nich jest starszy szeregowy Magdalena Buganik z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa.

Policyjne działania ''Bus'' »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie KPP Bolesławiec
4 lipca 2011 roku bolesławieccy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu działania kontrolne pn. "BUS".

10 przykazań w razie wypadku lub kolizji  »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie ipolisa.pl
Wypadki i kolizje drogowe są wpisane w codzienność. Podobnie jednak jak w przypadku innych niemiłych wydarzeń, staramy się o nich nie myśleć i wypieramy ze świadomości. Wszystko do chwili, gdy nas nie dotyczą.

Zaskakująco dobry wynik funduszy obligacji »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie Expander
W pierwszym półroczu, generalnie rzecz ujmując, rynki akcji raczej nie zachwyciły. Zyski większe niż przeciętnie oczekiwane przyniosły tylko pojedyncze indeksy giełdowe. Wśród większych rynków prym wiodły akcje niemieckie (DAX wzrósł o 6,7%). Niezłe wyniki, choć raczej na poziomie średnich długoterminowych oczekiwań dla rynków akcji, przyniosły inwestycje w akcje amerykańskie (S&P 500 zwyżkował od stycznia do czerwca o niemal równo 5%). Poza tymi wyjątkami, w większości przypadków, było już gorzej.

Wystawa plakatów o polskiej prezydencji »
Tekst opublikowany 2011-07-05, opracowanie red
Najważniejszym punktem pobytu w Brukseli uczestników 48. wizyty Dolnoślązaków i Opolan był wernisaż wystawy plakatów Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w Parlamencie Europejskim.

A jednak strajk »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie MS
Negocjacje pomiędzy zarządem spółki Przewozy Regionalne a związkami zawodowymi zostały przerwane. To oznacza, że jutro kolejarze będą strajkować.
Zdjęć: 4  

Sezon na remont »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Agencja inPlus PR
Wakacje to najlepszy czas na odnowienie pokoju dziecka. Chcąc nadać wnętrzu prosty charakter, nie musimy decydować się na generalny remont. Wystarczy kilka dekoracyjnych tricków.

Jak rozjaśnić wnętrze mieszkania? »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie opr. EP
Przeszklenia to standardowy sposób na naturalne rozjaśnienie wnętrza. Możliwości jakie drzemią w tym tradycyjnym materiale sprawiają, że znajduje on szerokie zastosowanie w coraz większej liczbie miejsc i konfiguracji.

Wakacyjna apteczka - co zabrać? »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Enterol
Gorączka, biegunka, katar czy zapalenie gardła nie omijają nas nawet podczas wakacji. Aby nie tracić upragnionego urlopu na poszukiwanie apteki, warto zabrać ze sobą podręczną wakacyjną apteczkę. Wystarczy kilka najpotrzebniejszych środków, aby nie dać się pokonać problemom zdrowotnym w czasie wypoczynku.

Powstaną nowe ścieżki rowerowe »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie UM Bolesławiec
Miasto Bolesławiec uzyska 482.885 euro dofinasowania z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013. Bolesławiecki projekt "Rozwój transgranicznej turystyki rowerowej na pograniczu polsko-niemieckim" zakłada budowę 3,2 km ścieżek rowerowych na terenie Bolesławca.

Gimnazjum nr 3 w projekcie ''Szkoła Humanitarna'' »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie UM Bolesławiec
Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu zakwalifikowało się do rocznego projektu edukacyjnego "Szkoła Humanitarna". Jego zadaniem jest kształtowanie u młodzieży postaw odpowiedzialności i solidarności z mieszkańcami krajów Południa, poprzez zaangażowanie szkoły w organizowanie akcji na rzecz bardziej sprawiedliwego świata.

Pobili z niechęci do policji »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Daniel Biernat
W Krobicy czterech młodych mężczyzn pobiło policjanta za to, że … był policjantem. Napastnicy trafili do tymczasowego aresztu. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Policjant z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Lubaniu.

Mamy mistrzostwo! »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie opr. EP
18 czerwca w Jeżowie Sudeckim odbył się turniej finałowy mistrzostw Orlików okręgu Jeleniogórskiego. W mistrzostwach wystąpiło 8 drużyn. BKS Bolesławiec zdobył I miejsce.

Karta praw ofiar wypadków drogowych »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Kpp Nysa
27 czerwca odbyła się konferencja prasowa poświęcona Karcie Praw Ofiar Wypadków Drogowych. Wzięli w niej udział m.in. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk oraz Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński. Karta zawiera informacje niezbędne ofiarom wypadków drogowych, m.in. obowiązki służb, które jako pierwsze przybywają na miejsce zdarzenia.

Szczególne monety NBP »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie red
Aby upamiętnić polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej, Narodowy Bank Polski wyemituje monety okolicznościowe.

Pijana przyszła nauczycielka »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie Daniel Biernat
Ponad dwa promile alkoholu miała 22-letnia, przyszła nauczycielka z Lubomierza, która przewoziła samochodem czwórkę nieletnich. Auto dachowało. Jedno z dzieci również było po spożyciu alkoholu.

Zmiany w kierownictwie KPP »
Tekst opublikowany 2011-07-04, opracowanie KPP Bolesławiec
1 lipca funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu oficjalnie powitali nowego Zastępcę Komendanta Powiatowego, którym został podinsp. Piotr Wałczyk.

Co z tym latem? »
Tekst opublikowany 2011-07-03, opracowanie aw
W Tatrach śnieg, w całym regionie pada. Kiedy możemy liczyć na słońce w lipcu?

Rewolucje w fizyce »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie MDK Bolesławiec
11 lipca o godz.18:00 Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wykład studenta Międzynarodowych Studiów Doktoranckich w Warszawie i Petersburgu, absolwenta Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim - Marcina Kisielowskiego. Zapozna on nas z teorią względności Einsteina.

Miała być okazja, wyszedł koszmar »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie MJ, TOW
Były strażak z Polkowic i jego żona są podejrzani o oszukanie setek osób w całej Polsce. On sprzedawał sprzęt RTV poprzez aukcje internetowe. Ona prowadzi e-sklep Time2Buy z tym samym asortymentem. Klienci miesiącami musieli czekać na towar albo na zwrot pieniędzy.

Kac - zabójca? Uważaj rano »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie interia.pl
Memento przed weekendem. Mimo coraz większej świadomości społecznej, nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego to wciąż prawdziwa plaga polskich dróg.

Hipoteki: 1 proc. tak, ale mniej na razie nie  »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nie zamierzają na szerszą skalę przełamywać psychologicznej bariery 1 pkt. proc. marży odsetkowej dla złotowych kredytów mieszkaniowych. Nordea szybko zakończyła promocję z marżą 0,7 proc. i nie widać nowych śmiałków na jej miejsce. Do siedmiu poszerzyło się jednak grono banków proponujących 1 punkt proc. marży. Dołączyli ING BSK i Raiffeisen.

Gloria Artis dla Bronisława Wolanina »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie UM Bolesławiec
1 lipca Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman oraz Prezes Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego "Ceramika Artystyczna" Helena Smoleńska mają zaszczyt zaprosić na uroczyste nadanie medalu Zasłużony Kulturze Gloria Artis Bronisławowi Wolaninowi. ZASŁUŻONY KULTURZE GLORIA ARTIS Bronisławowi Wolaninowi

Spraski 7. judoką świata »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie MOS
W Mistrzostwach Świata Masters 2011, które odbyły się w Niemczech, Polacy zdobyli aż 7 medali. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, Edward Spraski, zajął 7 miejsce.

See the sound »
Tekst opublikowany 2011-07-01, opracowanie MDK Bolesławiec
W dniach 4-9 lipca Powiat Bolesławiecki oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają do wzięcia udziału w nadzwyczajnym wydarzeniu kulturalnym – warsztatach animacji prowadzonych przez Marka Straszaka studenta Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie oraz Wojtka Kukuczkę z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl