Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk
Nasze archiwum
Znaleziono 159 informacji. Wszystkie poniżej.

Biskup odwiedził artylerzystów »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Opr. E.D
27 lutego, w niedzielę Biskup Polowy Wojska Polskiego – Józef GUZDEK odwiedził 23 Śląską Brygadę Artylerii w Bolesławcu.
Zdjęć: 12  

Wojenny sztambuch »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Od Starej Olesznej, zlokalizowanej w granicach gminy Bolesławiec - do położonego w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim miasteczka Korsze jest ponad pół tysiąca kilometrów.
Zdjęć: 1  

Spadek Indeksu Dostępności Kredytowej »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Styczniowy spadek średniej pensji pociągnął w dół Indeks Dostępności Kredytowej Open Finance i TVN CNBC. W ujęciu rocznym notujemy jednak największy w historii wzrost barometru – o 10,65 proc.
Zdjęć: 2  

Surowcowa hossa może zagrozić gospodarce »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rosnące ceny surowców energetycznych, metali i produktów rolnych stają się barierą wzrostu gospodarczego. Na razie powodują narastanie inflacji i reakcje banków centralnych, zmuszonych do podnoszenia stóp procentowych.
Zdjęć: 1  

Kupowanie auta będzie łatwiejsze »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. MG
Jutro rozpoczyna swoją działalność portal CarDeal.pl - serwis dzięki któremu osoba poszukująca samochodu będzie mogła w łatwy sposób porównać oferty autoryzowanych dealerów samochodowych, napływających na jej indywidualne konto.
Zdjęć: 5  

Zatrważające dane - wszystko drożeje »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie opr. RW
W styczniu 2011 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych, według wstępnych danych, były wyższe niż w grudniu ub. roku o 1,2% oraz o 3,8% wyższe niż przed rokiem.
Zdjęć: 2  

Znamy najlepszych dzielnicowych »
Tekst opublikowany 2011-02-28, opracowanie Opr. E.D
W poniedziałek, 28 lutego zakończył się plebiscyt na ,,Najlepszego dzielnicowego 2010 r.” Komendant Powiatowy Policji, Zastępca Prezydenta Miasta oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego przekazali gratulacje oraz nagrody zwycięzcom.
Zdjęć: 5  

Ceramiczny kalendarz »
Tekst opublikowany 2011-02-27, opracowanie E.D
W czasie ferii, grupa dzieci spotykała się w pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC, aby pracować nad mozaiką- płaskorzeźbą. Pod nadzorem Magdaleny Koniecznej i Edyty Orlińskiej, uczestnikom udało się stworzyć ,,Ceramiczny kalendarz”.
Zdjęć: 5  

Skatowany kot - policja na tropie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf, MG
Wiadomo jak wygląda oprawca, jest też jego komórka. Dla policji to cenne informacje, które przyspieszą rozpoznanie i zatrzymanie zwyrodnialców, którzy skatowali kota i dla zabawy nagrali wszystko na komórkę.
Zdjęć: 7  

Szokujące nagranie »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Paf
Dwóch nastolatków urządziło w pokoju polowanie na kota. Zatłukli zwierzę nogą od stołu. „Zabawa” przy dźwiękach muzyki przysporzyła im ogrom radości.
Zdjęć: 8  

Radni mistrzami »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie Daniel Biernat
Po dwóch dniach zaciętej walki na boisku, bolesławieccy radni zdobyli tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej.
Zdjęć: 10  

A na koniec.. Maskarada! »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie E.D
Motylek, pszczółka, tygrysek i wiedźma to tylko część uczestników zabawy karnawałowej, podsumowującej warsztaty feryjne. Maskarada odbyła się w piątek, 25 lutego w sali tanecznej BOK-MCC.
Zdjęć: 14  

Powstanie Miejski Zespół Szkół »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie UM
Podczas VI sesji Rady Miasta Bolesławiec podjęto uchwałę w sprawie zamiaru utworzenia z dniem 1 września 2011 r. Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 przy ul. J. Słowackiego 2. W skład Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 mają wejść Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Gimnazjum Samorządowe nr 3.
Zdjęć: 4  

Tegoroczne plany i inwestycje »
Tekst opublikowany 2011-02-25, opracowanie E.D
W czwartek, 24 lutego Starostwo Powiatowe w Bolesławcu zwołało konferencję prasową, na której media zostały poinformowane o zamierzeniach inwestycyjnych na 2011 rok.
Zdjęć: 3  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Gotan Project, Wishbone Ash, Caci Vorba lub koncerty w Filharmonii Wrocławskiej czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Czują więcej  »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie opr. RW
- Chciałabym, żeby ludzie patrzyli na nasze dzieci, jak na równie wartościowe, mające w sobie ogromne pokłady wrażliwości, osoby. Ośmielam się stwierdzić, że nasze dzieci czasem widzą więcej, czują więcej niż przeciętny człowiek – tak o swoich wychowankach mówi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Bolesławcu Zdzisława Woźniak. Pani Zdzisława nazywa siebie mamą podopiecznych, którzy reagują na nią jak na najlepszą przyjaciółkę.
Zdjęć: 9  

W drodze po tytuł mistrza »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Daniel Biernat
Kanonierzy, Kolesie i drużyna Otoku awansowały do rozgrywek finałowych o tytuł mistrza powiatu bolesławieckiego w halowej piłce nożnej. Drużyny Lubania, Kolonii i Ceramiki będą walczyły o awans do I ligi.
Zdjęć: 14  

Pegazik- eliminacje miejskie »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Opr. E.D
2 i 3 marca br. w sali konferencyjnej BOK-MCC odbędą się konkursy recytatorskie,,Pegazik”. W zmaganiach wezmą udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zwycięzcy konkursu, będą reprezentować Bolesławiec na szczeblu powiatowym.

Pegazik- eliminacje miejskie »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Opr. E.D
2 i 3 marca br. w sali konferencyjnej BOK-MCC odbędą się konkursy recytatorskie ,,Pegazik”. W zmaganiach wezmą udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zwycięzcy konkursu, będą reprezentować Bolesławiec na szczeblu powiatowym.

Na mrozy dobra kąpiel »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Opr. aw
Zimowe chłody większości z nas na dobre dały się już we znaki. Dla wszystkich, którzy czują się przemarznięci i marzą o wiosennych promykach słońca podpowiadamy: najlepszy sposób na rozgrzanie to aromatyczna kąpiel lub ciepły prysznic.
Zdjęć: 1  

Banki płacą coraz lepiej »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Wraz z początkiem roku zaostrzyła się rywalizacja między bankami o pieniądze klientów. Wszystko wskazuje na to, że do dopiero początek – Rada Polityki Pieniężnej zapowiada kolejne podwyżki. Rząd szykuje też atak na lokaty jednodniowe, umożliwiające ucieczkę od podatku Belki. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiły się propozycje banków, które choć są standardowymi depozytami, kuszą całkiem wysokim oprocentowaniem.
Zdjęć: 1  

Źródła gotówki dla firm »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Łukasz Tabin LTM Communications
Zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa przy wykorzystaniu jedynie własnych pieniędzy w obecnych czasach jest wyzwaniem. Najczęściej jednak firmy radzą sobie z codziennymi brakami w kasie sięgając po produkty bankowe usprawniające przepływ gotówki.

Bądź widoczny na drodze »
Tekst opublikowany 2011-02-24, opracowanie Opr. E.D.
Bolesławieccy policjanci wraz ze Starostwem Powiatowym w Bolesławcu, zorganizowali akcję „Noś odblaski będziesz bezpieczny” . W ramach działań Bezpieczne Ferie, przedstawiciele akcji odwiedzili dzieci spędzające czas w Młodzieżowym Domu Kultury w Bolesławcu.
Zdjęć: 5  

Slalomem do Bogatyni »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Daniel Biernat
Niebezpieczne slalomy i przebite opony, to rzeczywistość jak czeka na kierowców poruszających się po drodze wojewódzkiej 352 do Bogatyni.
Zdjęć: 14  

Drogowy plac budowy »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie opr. RW
W powiecie bolesławieckim dziś jeździ się lepiej i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Ostatnie cztery lata to był wielki plac budowy na drogowych odcinkach w samym Bolesławcu i daleko poza jego granicami.
Zdjęć: 4  

Nasz animator na piątkę »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie opr. RW
Marek Łętowski w finałowej piątce konkursu Dolnośląski Animator Kultury.
Zdjęć: 1  

Z wizytą w PKOLu »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie UM
W poniedziałek, 14 lutego br., Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec” wystąpił w budynku Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.
Zdjęć: 4  

Gimnazjum ma już swoje imię »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie UM
W rocznicę deportacji Polaków w głąb Związku Sowieckiego odbyła się uroczystość nadania Gimnazjum Samorządowemu nr 2 w Bolesławcu imienia „Polaków Zesłanych na Sybir”.
Zdjęć: 5  

Nibydepresja - choroba społeczeństwa »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. To was cieszy czy przygnębia?
Zdjęć: 1  

Będzie koalicja »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie UM
Wczoraj w bolesławieckim Urzędzie Miasta przedstawiciele lokalnych instytucji pomocowych, służb porządkowych, organizacji pozarządowych, placówek oświatowych i służby zdrowia oraz innych podmiotów mających zapisy statutowe o wspieraniu ofiar i/lub sprawców przemocy podpisali porozumienie w sprawie Partnerstwa na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Bolesławcu.
Zdjęć: 3  

Oskar dla wicestarosty  »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie E. Derbisz
Wicestarosta bolesławiecki Stanisław Chwojnicki otrzymał Oskara za zasługi na rzecz spółdzielczości.
Zdjęć: 2  

Gdyńskie wydarzenia w kinie Forum »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Opr. E. D.
Najważniejsza premiera polskich kin w 2011 r., czyli „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” już w kinie Forum. Przejmująca rekonstrukcja wydarzeń w Gdyni w 1970 roku, zakończonych pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji, do obejrzenia już od piątku, 25 lutego.

Zacierając zapis »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie Opr. E. D.
W sobotę, 5 marca, w Galerii BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy prac wrocławskiego artysty, Michała Staszczaka. Eksperymentuje on z różnymi materiałami tradycyjnymi, ale prawdziwą fascynacją jest dla niego metal. Wyniki jego działań bolesławianie oglądać będą mogli do końca marca.
Zdjęć: 1  

Zatrzymani cudzoziemcy »
Tekst opublikowany 2011-02-23, opracowanie RW
Straż graniczna zatrzymała cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się na teren naszego kraju.
Zdjęć: 4  

Dla małych i dużych: obroty i prędkość »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Daniel Biernat
Na kilka godzin sala I LO w Bolesławcu zamieniła się w lotnisko i tor wyścigowy. Wszystko dzięki pokazowi jaki przygotowała modelarnia lotnicza działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury.
Zdjęć: 26  

Już w środę „Przywołanie lata” »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. as
Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza na spektakl „Przywołanie lata”.

Rest in peace... »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Tak już jest, że o „maluczkich” zarówno za ich zwykle pracowitego, chociaż skromnego życia - jak i po śmierci – z reguły mówi się i pisze niewiele, natomiast zupełnie inaczej traktowane są osoby ze „świeczników”. Tak było w czasach dawno minionych, tak jest i dzisiaj.

Zniszczyli reflektory »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Daniel Biernat
Kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie kosztują mieszkańców Bolesławca akty wandalizmu. Tym razem zniszczono dziewiętnaście reflektorów podświetlających bolesławiecki wiadukt.
Zdjęć: 14  

Mróz zagraża bezdomnym »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie ED
W ramach akcji Zima policja apeluje do wszystkich mieszkańców powiatu bolesławieckiego o informowanie o osobach, które są narażone na wyziębienie.

Przeciwdziałają przemocy »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie opr. RW
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu informuje o spotkaniu dotyczącym powołania Lokalnej Koalicji ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Film albo mandat »
Tekst opublikowany 2011-02-22, opracowanie Opr. E. D.
W ramach policyjnych działań,,Pasy”, bolesławieccy funkcjonariusze zamiast mandatu proponowali obejrzenie filmu edukacyjnego.

Wałbrzyscy studenci Mistrzem Polski w Futsalu »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie opr. LZ
Piłkarze Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu zdobyli mistrzostwo kraju w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu.

Kulturalne centrum na ul. Chopina »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie UMB
Trwa adaptacja byłego kina „Orzeł” na potrzeby Centrum Integracji Kulturalnej. W styczniu br. bolesławiecki urząd miasta przekazał teren i plac budowy wykonawcy.
Zdjęć: 1  

Lotto-milioner z Dolnego Śląska! »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie LZ
W minioną sobotę do wygrania w Lotto było ponad 30 milionów złotych. Kilkumilionowa wygrana trafi do czterech graczy. Jeden z nich kupił kupon w Jeleniej Górze. To drugi lotto-milioner z tego miasta.

Zwierzęce nowości w ZOO Goerlitz »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie
Informacja dodana przez naszego czytelnika.

TOP bez awansu »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie ED
W ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorek w siatkówce, rozegranych w dniach 18-21 lutego w Bolesławcu, młode zawodniczki TOP-u zajęły III miejsce.
Zdjęć: 1  

Rodzina bez dachu nad głową »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie ED
W nocy doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Godzieszowie. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala na obserwację.

Mówimy STOP nudzie »
Tekst opublikowany 2011-02-21, opracowanie BOK
Trwają ferie zimowe. Specjalnie dla dzieci i młodzieży BOK-MCC przygotował zajęcia w swoich pracowniach. Warsztaty plastyczne, ceramiczne, rzeźbiarskie, fotografii otworkowej, filmowe i tanecznie – zainteresowani mają w czym wybierać.
Zdjęć: 1  

Chętnie oddajemy jeden procent »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie ED
W zeznaniu podatkowym składanym za poprzedni rok, każdy ma prawo przekazać 1 procent swojego podatku dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Sprawdziliśmy, czy bolesławianie chętnie korzystają z tej możliwości.
Zdjęć: 7  

Oto klasyczne motory »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie red.
Setki starych i nowych motocykli, kilka interesujących aut i setki pasjonatów motoryzacji - tak w przejmującym chłodzie zainaugurował w niedzielę tegoroczny sezon Oldtimerbazar.
Zdjęć: 37  

Powrót mroźnej zimy »
Tekst opublikowany 2011-02-20, opracowanie aw
Najwyraźniej zima nie powiedziała jeszcze swojego ostatniego słowa. W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie od - 11 stopni. W najzimniejszym miejscu dojdzie jednak do - 22.

Zagadka na cmentarzu rozwikłana »
Tekst opublikowany 2011-02-19, opracowanie mb
Podczas ekshumacji grobu okazało się, że w trumnie leżą zaginione zwłoki kobiety. Dziś odbędzie się ceremonia pogrzebowa na legnickim cmentarzu.
Zdjęć: 1  

Gierałtów: śmiertelne zderzenie »
Tekst opublikowany 2011-02-19, opracowanie ed
W piątek, 18 lutego samochód ciężarowy zderzył się z VW jettą. W wyniku zderzenia zginął kierowca samochodu osobowego.

Praca nie tylko dla magistra »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie red.
Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych. Jaką ścieżkę kariery wybrać, by po wielu latach szkoły średniej i studiów realizować się zawodowo, a nie rejestrować w urzędzie pracy?
Zdjęć: 2  

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie ED
Od poniedziałku, 21 lutego obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Mordy i gwałty Rosjan »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie MG
Powojenne przejęcie Wrocławia przez Polaków od Niemców nie było naturalnym i łatwym procesem. Tak naprawdę ociekało krwią, a wiele osób okupiło go strachem i cierpieniem. Właśnie o tym słabo zbadanym okresie historycznym możemy przeczytać w najnowszej publikacji wrocławskiego oddziału IPN. Oto wywiad z autorką książki „Rosjanie nadchodzą!”, Joanną Hytrek – Hryciuk.
Zdjęć: 1  

Cztery kolizje na śliskich drogach »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie ED
Dziś rano na drodze między Wartą Bolesławiecką a Iwinami doszło do kolizji drogowej. Okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane, prawdopodobną przyczyną była śliska nawierzchnia.
Zdjęć: 7  

''Kasa'' na dużym ekranie »
Tekst opublikowany 2011-02-18, opracowanie ED
Uczestnicy warsztatów filmowych 17 lutego zaprezentowali swoje dokonania na dużym ekranie.
Zdjęć: 7  

Nieśmiały powrót zimy »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie ED
Po kilku cieplejszych dniach, zima ponownie zagościła za naszymi oknami. Choć na razie bardzo... nieśmiało.
Zdjęć: 8  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie red.
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Martyny Jakubowicz czy do Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Dziś dzień kota »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie opr. aw
Klakier, Filemon, Garfield, Simon - to typowi przedstawiciele gatunku. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota, więc... miau.
Zdjęć: 1  

Amazonki: kobiety o wielkim sercu »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie E. Derbisz
Bolesławieckie Amazonki, mimo że w życiu prywatnym borykają się z wieloma problemami, są radosne i pełne życzliwości. Wspierają się nawzajem i dopingują. - Wsparcie jest bardzo ważne, dlatego piękne jest to, że istnieją takie kluby jak nasz - mówi Teresa Maciaszek. I zaprasza kobiety, które walczą z chorobą w samotności.
Zdjęć: 12  

ICE: Dołącz do akcji »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie Opr. ED
Służby ratownicze często napotykają się na trudności związane z szybkim kontaktem z bliskimi poszkodowanych. Jest na to sposób.

Program sesji Rady Miejskiej w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie UMB
W środę, 23 lutego o godz. 9.00 w Sali Rajców Ratusza Miejskiego- Rynek 41 IIp. odbędzie się IV sesja Rady Miejskiej w Bolesławcu.

Czy w grobie odkryją zaginione zwłoki?  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie mb
Prokuratura i policja będą ekshumować zwłoki prawdopodobnie przez pomyłkę pochowane w niewłaściwej trumnie. Ciało zmarłej zidentyfikuje rodzina.

Półmetek na budowie domu dla seniorów  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie UMB
Dom Pomocy Społecznej, potocznie nazywany domem seniora, powstaje przy ul. Piastów. Prace budowlane są obecnie niemal na półmetku.
Zdjęć: 1  

Ferie z mozaiką i gliną  »
Tekst opublikowany 2011-02-17, opracowanie ED
Od początku ferii grupa 30 dzieci spotyka się w pracowni ceramiczno-rzeźbiarskiej BOK-MCC. Tam, pod bacznym okiem Magdaleny Koniecznej i Edyty Orlińskiej, pracują nad mozaiką-płaskorzeźbą.
Zdjęć: 22  

Ostatnie kuszenie... mieszkańców »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Daniel Biernat
Około miliona złotych rocznie tytułem podatku od nieruchomości, jednorazową dotację w wysokości 210 tys. euro do podziału między wszystkie sołectwa oraz zatrudnienie lokalnych firm i pracowników przy budowie farmy wiatrowej. To wszystko proponuje firma Green Bear gminie Warta Bolesławiecka za zgodę na budowę 21 sztuk turbin wiatrowych.
Zdjęć: 3  

Elewi w Leopardach »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie opr. Daniel Biernat
Napięcie, adrenalina i emocje towarzyszyły kandydatom do NSR podczas ćwiczeń na czołgach Leopard w świętoszowskiej 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej.
Zdjęć: 8  

''Oddechy'' gliny »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Daniel Biernat
W Galerii BOK-MCC odbył się wernisaż wystawy „Dwa Żywioły”. Swoje prace ceramiczne zaprezentowali artyści Inger Brandstorp oraz Mateusz Grobelny.
Zdjęć: 21  

Egzaminator to nie policjant! »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie LZ
Wczoraj wyszło na jaw, że nagrania z kamer egzaminacyjnych „Elek”, na których zarejestrowano kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, są przekazywane policji. – To nadużycie dziennikarskie – mówi Stanisław Pawlak, dyrektor legnickiego WORD.

Marek Łętowski w finale  »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie ED
Marek Łętowski, dyrektor MDK w Bolesławcu, został finalistą ,,Szczytu Kultury” w kategorii „Dolnośląski animator kultury”.
Zdjęć: 1  

Akcja ''Truck'': posypały się mandaty »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Opr. ED
97 skontrolowanych pojazdów, 39 mandatów karnych oraz 39 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych (w tym 14 busów i autobusów) za zły stan techniczny pojazdów - to bilans akcji ,,Truck”, którą bolesławieccy policjanci przeprowadzili na drogach powiatu.

W czerwcu popływamy w ''Orce'' »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie UMB
W połowie marca zaplanowano napuszczanie wody do niecek basenowych, a następnie rozruch technologiczny oraz próby wszystkich urządzeń w Regionalnym Centrum Rekreacyjnym - Krytej Pły­walni Sportowo-Rekreacyjnej „Orka”. Otwarcie zaplanowane jest na czerwiec.
Zdjęć: 1  

Znasz może kustosza? »
Tekst opublikowany 2011-02-16, opracowanie Opr. aw
Instytut Pamięci Narodowej rozpoczyna właśnie kolejną edycję Nagrody IPN Kustosz Pamięci Narodowej. Zgłoś swojego kandydata.
Zdjęć: 1  

Glinoludy przejęły dworzec  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie ED, DB
W niedzielę dworzec kolejowy w Bolesławcu opanowali ludzie z gliny. W ten nietuzinkowy sposób rozpoczęła się wystawa ''Pociąg do gliny''.
Zdjęć: 40  

''Budująca'' zabawa na studniówce »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie red.
Chcecie zobaczyć jak wyglądała najbardziej ''budująca'' studniówka w Bolesławcu? Obejrzyjcie naszą galerię.
Zdjęć: 12  

Policjanci na dolnośląskich drogach  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie KWP Wrocław
Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dzisiaj w godz. 6.00-22.00 przeprowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Truck”.

Walentynki najmłodszych »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie Opr. ED
W Młodzieżowym Domu Kultury 12 lutego odbył się walentynkowy karnawał, na którym bawili się najmłodsi bolesławianie.
Zdjęć: 10  

Za wcześnie na ekshumację  »
Tekst opublikowany 2011-02-15, opracowanie mb
Ekshumacji na legnickim cmentarzu nie będzie. Przynajmniej obecnie. Policjanci musieliby wykopać wszystkie groby z ostatniego tygodnia, bo nie wiedzą gdzie szukać zaginionych zwłok.
Zdjęć: 1  

Ludzie, którzy nie potrafią kochać »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś Święto Zakochanych. Wokół serduszka, kwiatki, czekoladki i przytulające się pary. Ale nie wszyscy wiedzą, co to miłość. Oto wywiad z wrocławską psychoterapeutką Joanną Bilińską z Gabinetu Psychoterapii "Psyche".
Zdjęć: 3  

Ferie na Orliku w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie opr. as
Zostałeś na ferie w mieście i nie wiesz co ze sobą zrobić? Możesz ten czas spędzić aktywnie, biorąc udział w zajęciach organizowanych na Orliku w Bolesławcu.

Koniec lokat antypodatkowych? »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Prawdopodobnie już za cztery i pół miesiąca z rynku znikną tzw. depozyty antybelkowe, ponieważ Ministerstwo Finansów ze względu na trudną sytuację budżetową chce zmienić zasady zaokrąglania podatku. Zmieni się oferta w co najmniej 27 bankach, a podatek będzie pobierany nawet od niewielkich wkładów na niskooprocentowanych ROR-ach.

Firma u lekarza »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LTM
Bolący kręgosłup, ból głowy, problemy ze wzrokiem, stres… Zabiegamy o dobrą kondycję naszego organizmu w codziennym życiu, a czy pamiętamy o nim także w naszej pracy? Miejsce, w którym spędzamy kilka godzin dziennie może mieć na nas większy wpływ niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 1  

Korekta w PKP, czyli bałagan 2 »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Opr. aw
W związku z wejściem w życie korekty do rozkładu jazdy, od 1 marca nastąpią zmiany w kursowaniu wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych oraz EIC.
Zdjęć: 1  

NSR rosną w siłę »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie opr. as
Kolejni żołnierze 11 lutego zasilili szeregi Narodowych Sił Rezerwowych w 23. Brygadzie Artylerii. Kontrakty z żołnierzami służby przygotowawczej, którzy zdali egzaminy specjalistyczne w centrach szkolenia podpisano także w Toruniu i Zegrzu.
Zdjęć: 2  

Sprzedawała perfumy, okradła lokatorów »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie opr. ED
Lokatorzy z ul. Staszica w Bolesławcu padli ofiarą złodziejki, która ukradła im 1200 złotych.

Kierowcy na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie Opr. E.D
Podczas policyjnej akcji „Trzeźwość” przeprowadzonej w czwartek 10 lutego przez bolesławiecką policję Skontrolowano 70 pojazdów na terenie miasta i powiatu.

Po kredyt niekoniecznie do banku »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie LZ
Przedsiębiorco, chcesz wziąć kredyt na rozwój własnej firmy, ale w banku masz trudności? Jest inne wyjście. Możesz wziąć kredyt w Dolnośląskim Funduszu Powierniczym.

Bolesławiec w innowacyjnym projekcie »
Tekst opublikowany 2011-02-14, opracowanie opr. as
Uczniowie z Bolesławca uczestniczą w zajęciach z laboratorium logistyczno-spedycyjnego i laboratorium magazynowego, prowadzonych w oparciu o metodę Wirtualnych Laboratoriów.
Zdjęć: 5  

Bezpieczne ferie »
Tekst opublikowany 2011-02-13, opracowanie Opr. E.Derbisz
Już w ten weekend bolesławieccy funkcjonariusze rozpoczęli akcję ,,Bezpieczne Ferie 2011”. Są to działania profilaktyczno- kontrolne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wypoczynku na feriach.

Zabawka erotyczna na Walentynki? »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie opr. LZ
Za kilka dni Walentynki. Sprawdź co Polacy chcieliby dostać z okazji święta zakochanych.

Na Dolnym Śląsku najłatwiej o unijne środki »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
W którym województwie najłatwiej zdobyć środki unijne na rozwój swojego przedsiębiorstwa? M.in. właśnie na Dolnym Śląsku. Tak wynika z raportu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Szalona studniówka w ''mechaniku'' »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie red.
Chcecie zobaczyć jak wyglądała najbardziej ''mechaniczna'' studniówka w naszym mieście? Obejrzyjcie naszą galerię.
Zdjęć: 7  

Będzie wesoło »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie Opr. E. Derbisz
Już niedługo bolesławianie będą mogli uśmiać się po pachy, a to za sprawą kabaretów, które odwiedzą nasze miasto.
Zdjęć: 1  

Poproś policję o sprawdzenie autokaru »
Tekst opublikowany 2011-02-12, opracowanie LZ
Rozpoczęły się ferie. W tym czasie wiele autokarów będzie wiozło nasze pociechy na wypoczynek. Drogi Rodzicu, pamiętaj, że możesz sprawdzić, czy taki autokar jest sprawny!

Studniówka pod napięciem »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie opr. red.
Chcecie zobaczyć jak wyglądała najbardziej elektryzująca studniówka w naszym mieście? Obejrzyjcie naszą galerię.
Zdjęć: 27  

Będzie szybka kolej. Dla wnuków »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf
Pociąg torpeda ma pędzić przez Polskę z prędkością 350 km/godz. Kiedy? W Hiszpanii potrzebowali 15 lat. Dziś we Wrocławiu odbyły się konsultacje na temat przebiegu linii.
Zdjęć: 5  

Nasza reprezentantka »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Ewa Derbisz
- To wszystko co przeżyłam w Bolesławcu wpłynęło na to, co osiągnęłam – twierdzi Dorota Medyńska, siatkarka, reprezentantka Polski a przede wszystkim bolesławianka. O sukcesie, ciężkiej pracy oraz przyszłości rozmawia nasza reporterka Ewa Derbisz.
Zdjęć: 14  

Wesołe życie emeryta »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie E. Derbisz
Bolesławieccy emeryci z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy ul. Bankowej, spotkali się na tańcach w BOK-MCC. Jest to wspaniała inicjatywa Związku, dzięki której aktywnie spędza czas wielu starszych mieszkańców Bolesławca.
Zdjęć: 8  

Mistrzowie ping-ponga  »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Daniel Biernat
Drużyna dziewcząt z Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych oraz chłopców z Zespołu Szkół Elektronicznych mistrzami powiatu bolesławieckiego w tenisie stołowym.
Zdjęć: 11  

Jeden samochód nie wystarczył »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Opr. E.D
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi podejrzanemu o kradzież samochodu z włamaniem oraz próbę kradzieży drugiego auta.
Zdjęć: 2  

Kierowcy na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Opr. E.D
Wielu uczestników ruchu drogowego nie zdaje sobie sprawy, jakie zagrożenie stwarza kierowca, który jest pod wpływem alkoholu. Dowodem tego jest wynik akcji,,Trzeźwość” przeprowadzonej w czwartek 10 lutego przez bolesławiecką Policję.

Kuba odzyskuje radość życia »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Paf, fund. Mrunio
Wreszcie dobre informacje na temat Kuby, psa którego chciano spalić żywcem.
Zdjęć: 3  

Mistrzowskie ''dwójki'' »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie Opr. E. Derbisz
Dziewczyny ze SP nr 2 w Bolesławcu zostały Mistrzyniami Bolesławca Szkół Podstawowych w Minisiatkówce ,,4”. Mistrzostwa odbyły się w środę, 9 lutego w rodzimej szkole dziewcząt.
Zdjęć: 18  

Męski dylemat »
Tekst opublikowany 2011-02-11, opracowanie opr. RW
Czy rozmiar ma znaczenie? Oto odpowiedź na odwieczny dylemat mężczyzn.
Zdjęć: 1  

Miasto drzew  »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie opr. RW
Co roku sadzi się na terenie Bolesławca około 100 drzew. Rok 2010, głównie ze względu na prowadzone inwestycje: „Poprawa atrakcyjności i wizerunku Starego Miasta – II etap renowacji płyty głównej Rynku oraz plant miejskich” oraz „Modernizacja zapleczy w strefie zabudowy staromiejskiej", był pod tym względem rekordowy: zasadzono łącznie 312 drzew.
Zdjęć: 2  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie red
Wejściówki do wrocławskiego kina 5D, bilety na koncerty Teresy Salgueiro, Proletaryatu, The Tsigunz Turbo Balkan Groove czy nordic walking - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Mamy mistrzów! »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie E.D
Drużyna ze SP nr 1 zwyciężyła! Słowa opiekuna drużyny- Ryszarda Posackiego nie były rzucone na wiatr. Liczył on na wysoki wynik i tak też się stało. Chłopcy z ,,jedynki” zostali zwycięzcami Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Minipiłce Ręcznej Chłopców.

I edycja Targów Ślubnych »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Opr. E. Derbisz
Już 20 marca w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, po raz pierwszy odbędą się Targi Ślubne.
Zdjęć: 1  

PWr wśród najlepszych uczelni na świecie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie LZ
Politechnika Wrocławska znalazła się w pięćsetce najlepszych uczelni na świecie.

Oddali 4000 litrów krwi  »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Daniel Biernat/Remigiusz Kwieciński
Prawie 4 tys. litrów krwi przez 27 lat oddali honorowo krwiodawcy z Jednostki Wojskowej 1145 w Bolesławca.
Zdjęć: 7  

Wyścigi narciarzy amatorów »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie Opr. aw
Po premierowej edycji zawodów dla młodzieży Tauron Energy Ski Cup, Czarna Góra po raz drugi stanie się areną narciarskich zmagań.
Zdjęć: 1  

Szok na pogrzebie. Obcy w trumnie »
Tekst opublikowany 2011-02-10, opracowanie mb
Rodzina podczas pogrzebu zorientowała się, że o mały włos pochowałaby kogoś obcego. Gdzie podziały się zwłoki zmarłej kobiety? Sprawę bada legnicka policja.

Czy nowy zarząd uratuje BKS? »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie Daniel Biernat
BKS ma zarząd. Widmo likwidacji klubu przynajmniej na razie przestało istnieć. Teraz potrzebny jest dobry plan i sponsorzy.
Zdjęć: 16  

Przestępstwo 3 w 1 »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie opr. MG
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i po spożyciu alkoholu. Dodatkowo okazało się, że auto, którym jechał, jest kradzione.

Sprawcy pobicia zatrzymani »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie Opr. E. D
Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie kierowcy.

Strzały w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2011-02-09, opracowanie DB
W Zgorzelcu bezkarnie i za pozwoleniem burmistrza można było strzelać z wiatrówki. Z tej okazji skorzystało prawie 30 osób.
Zdjęć: 16  

Cena gazu może pójść w górę »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie LZ
Jeszcze nie tak dawno, bo pod koniec roku, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo obniżyło cenę gazu o ponad 3 procent. Niestety nie na długo.

Turniej rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Opr. E. Derbisz
Zawody odbyły się 6 lutego, w niedzielę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu. Do rywalizacji przystąpiło 21 osób. Na tenisistów stołowych czekało aż siedem kategorii. Organizatorami turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Klubem Tenisa Stołowego TOP Bolesławiec.
Zdjęć: 3  

Zbiornik na Witce zalany »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Daniel Biernat
Zakończyły się prace związane z budową tymczasowej tamy na rzece Witka. Zbiornik napełniono wodą i uruchomiono pompownię. Bogatyni przestał zagrażać brak wody pitnej. Jednak turyści i wędkarze będą mogli korzystać ze sztucznego jeziora dopiero pod koniec 2013 roku, kiedy zostanie wybudowana zapora docelowa.
Zdjęć: 16  

Najbardziej oszczędni zostaną ukarani »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie INTERIA.PL
Rząd chce objęcia wydatków samorządów kontrolą, której do tej pory były pozbawione. Taka zmiana oznacza wylanie dziecka z kąpielą.

Głosujmy na naszego Animatora »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie E. Derbisz
Marek Łętowski - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury został nominowany do nagrody Szczyt Kultury 2010 w kategorii „Dolnośląski animator kultury”, za działalność na rzecz animacji kultury w Bolesławcu.
Zdjęć: 1  

Krwiodawstwo, które się nie opłaca? »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Marta Gołębiowska
Od zeszłego tygodnia Terenowa Stacja Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje do krwiodawców o mobilizację sił. Brak jakichkolwiek rezerw krwi grozi wstrzymaniem wykonywania operacji.
Zdjęć: 4  

Miłosne granie »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Opr. E. Derbisz
W piątek, 11 lutego w sali konferencyjnej BOK-MCC, odbędzie się walentynkowy koncert ,,Dzień dobry- Kocham Cię”.

We Wrocławiu wiosna, gdzie jeszcze?  »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Paf
Na skwerze przy moście Pomorskim pojawiły się krokusy. Są tak dorodne, jakby wiosna była w pełni.
Zdjęć: 3  

Pogryzione dziecko, pijana matka »
Tekst opublikowany 2011-02-08, opracowanie Opr. E. Derbisz
Pogryziona przez psa, 5 letnia dziewczynka błąkała się po wioskach w okolicy Lwówka Śląskiego, w czasie gdy jej matka była pijana.

Zamiast ubrań.... konopie indyjskie »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie ED
Bolesławieccy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich w jednym z mieszkań na terenie miasta. Hodowcom okazał się 32 letni mieszkaniec Bolesławca, któremu teraz grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
Zdjęć: 2  

Najazd na Suszki »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Od 12 lutego 1945 roku w Bolesławcu niemal niepodzielnie panowały sowieckie pododdziały, wchodzące w skład I Frontu Ukraińskiego. Znacznie później, bowiem dopiero w ostatnich dniach maja tegoż roku przybył tu dowodzony przez oficera sowieckiego, pułkownika Aleksandra Iwaszkiewicza, sformowany z jednostek I Armii Wojska Polskiego 13 Pułk Kawalerii. Odbyła się nawet na doprowadzonym do stanu używalności fragmencie mocno jeszcze zagruzowanego rynku polska defilada.

Domy dla powodzian »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Daniel Biernat
Trwa odbudowa dotkniętej przez ubiegłoroczną powódź Bogatyni. Rozpoczęto budowę trzech budynków, w których znajdzie się 80 mieszkań dla powodzian.
Zdjęć: 8  

USG od WOŚP już pracuje »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Daniel Biernat
Od niedawna w oddziale dziecięcym bogatyńskiego szpitala pracuje nowy ultrasonograf Vivid5 zakupiony dzięki darom zebranym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Zdjęć: 8  

Oddaj Niemcom pluszaka! »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie RW
Pracownicy niemieckiego ogrodu zoologicznego w Goerlitz chcą twojego pluszowego misia. Jak sami przyznają – mają zamiar w ten sposób zrobić... niedźwiedzią przysługę. W istocie zrobią przysługę misiom, a konkretnie pandom czerwonym, które zagrożone są wyginięciem. Co ma wspólnego twój pluszak z ochroną zagrożonych gatunków? Okazuje się, że sporo.
Zdjęć: 3  

Filmowe ferie w Forum »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie opr. RW
W okresie zimowych ferii - od poniedziałku 14 lutego do piątku 18 lutego wszystkie dzieci i miłośników filmu, nie tylko animowanego, zapraszamy na Filmowe Ferie w Forum.

Mistrzowie pierwszych zawodów pływackich »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie Daniel Biernat
Około 60. amatorów i wyczynowców, na dystansie 60. metrów, w 6. kategoriach wiekowych rywalizowało o punkty podczas I Zawodów Pływackich o tytuł mistrza Bolesławca.
Zdjęć: 18  

Koniec bezpłatnej A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-07, opracowanie LZ
Bezpłatna autostrada z Wrocławia do Katowic od lipca będzie tylko wspomnieniem. Za przejazd A4 będzie trzeba zapłacić mniej więcej 20 groszy za kilometr.

Spłonął zabytkowy samochód »
Tekst opublikowany 2011-02-04, opracowanie ED
Zabytkowy samochód spłonął w pożarze stodoły w Gościszowie.
Zdjęć: 8  

Doszli do finału »
Tekst opublikowany 2011-02-04, opracowanie ED
Chłopcy ze SP nr 1 awansowali. Reprezentacja piłki ręcznej SP nr 1 w Bolesławcu w finale regionalnym.

Egipt pójdzie w ślady Turcji »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie Wojciech Sitarz
Profesor Piotr Mickiewicz, politolog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w rozmowie z naszym reporterem Wojciechem Sitarzem analizuje aktualną sytuację w Egipcie. Jego zdaniem dni Hosniego Mubaraka są już policzone, a w Kairze władzę przejmą siły demokratyczne.
Zdjęć: 1  

Tragedia na A4 »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. KK
Dwie ofiary śmiertelne to tragiczny finał potrącenia pracowników Pomocy Drogowej przez tira na autostradzie A4.
Zdjęć: 2  

Muszkieterowie pomogli dzieciom »
Tekst opublikowany 2011-02-03, opracowanie opr. RW
Jubileuszowa edycja 10 Konwoju Muszkieterów dobiegła końca. Dzieci ze wskazanych placówekz województwa dolnośląskiego otrzymały wsparcie od właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché w wysokości 108 tysięcy złotych.
Zdjęć: 1  

Steczkowska wspiera Kubę »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Justyna Steczkowska umieściła na swoim blogu wpis dotyczący Kuby. Apeluje w nim o pomoc podpalonemu psu. - Wielki odzew, jakim cieszy jej inicjatywa dowodzi, że wsparcie artystów ma wielką siłę. Pod jej apelem podpisało się bardzo wielu ludzi, którzy chcą wesprzeć akcję – mówi Elżbieta Śmigielski z Fundacji Mrunio.
Zdjęć: 1  

Loty do Egiptu oficjalnie wstrzymane? »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie MG
Dolnośląska Izba Turystyczna wydała apel do ministra Sikorskiego o wstrzymanie lotów do Egiptu.

Folk Ferie w MDK »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. RW
Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia otwarte podczas ferii.

Z teatrem na Ty »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. RW
Młodzieżowy Dom Kultury im. St. Wyspiańskiego w Bolesławcu oraz Ogólnopolski Teatr William - Es z Wałbrzycha zapraszają na Warsztaty Teatru Klasyki „Z TEATREM NA TY” dla młodzieży od 13 lat. 19 luty, godz. 10.00 – spotkanie rozpoczynające 5 dniowy cykl warsztatów.

Afrykański kocioł wrze »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Wojciech Sitarz/ RW
Północna Afryka wrze. Po protestach w Tunezji, które doprowadziły do obalenia prezydenta wiatr rewolucji przeniósł się do Egiptu – innego popularnego celu wycieczek Polaków. Wrocławskie biura podróży odwołują wycieczki, z lotniska na Strachowicach do Egiptu nie wylatują samoloty.
Zdjęć: 2  

Rihanna jak lekarstwo »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie RW/ Interia.pl
"Gdzie można kupić bielety?", "Pomóżcie fanom boskiej Ri!" – do naszej redakcji napływa mnóstwo maili od wrocławskich wielbicieli największej gwiazdy muzyki pop – Rihanny. Piosenkarka ma w naszym mieście setki fanów. Choć koncert odbędzie się dopiero za 10 miesięcy - już teraz mamy dla miłośników artystki kilka informacji.
Zdjęć: 1  

Dwa Żywioły »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. RW
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza na wernisaż międzynarodowej wystawy oraz dwudniowe warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie.

Zagraj w tenisa »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. RW
KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY MISTRZOSTW POWIATU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM NA ROK SZKOLNY 2010/2011.

Zagraj w ręczną »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie opr. RW
K O M U N I K A T O R G A N I Z A C Y J N Y MISTRZOSTW POWIATU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ NA ROK SZKOLNY 2010/2011.

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS
Kwota wstrzymanych lub obniżonych świadczeń chorobowych w całym ubiegłym roku przekroczyła 141 mln zł. To efekt prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroli zwolnień lekarskich.

Podatek może na siebie zarobić »
Tekst opublikowany 2011-02-02, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pracujący na własny rachunek zyskują w końcu roku bezpłatny, kilkumiesięczny kredyt od urzędu skarbowego. Dzięki temu podatek może przynajmniej w części na siebie zarobić.

Chcieli zabić psa? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie ech
Spętanego smyczą psa wyciągnięto z Odry. Walczącego z nurtem zwierzaka zauważył 15-letni chłopak, kiedy spacerował wzdłuż brzegu rzeki.
Zdjęć: 1  

Lipiński zastąpi Kaczyńskiego? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie LZ
Adam Lipiński jest „numerem dwa” w Prawie i Sprawiedliwości. Tak o swoim zastępcy, legnickim pośle, mówi sam szef partii Jarosław Kaczyński.

Zima odpuści już jutro »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie MG
Sroga zima nie wróci, przynajmniej na razie. Choć przez ostatnie dziesięć dni było trochę mroźniej, od jutra znów temperatury przekroczą zero stopni.
Zdjęć: 8  

Dostali nowy sprzęt »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Daniel Biernat
Agregat prądotwórczy oraz motopompy szlamowe, dzięki letniej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu bolesławieckiego.
Zdjęć: 30  

Dopłacają do... słońca »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie opr. RW
Gmina Miejska Bolesławiec informuje mieszkańców Bolesławca oraz wspólnoty mieszkaniowe o możliwości skorzystania z Programu dotacji do 70% na zakup zestawów solarnych.
Zdjęć: 1  

Przytulali się »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie Daniel Biernat
Dzisiaj według kalendarza świąt nietypowych, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przytulania. A mroźna pora sprzyja rozdawaniu gorących uścisków, również w Bolesławcu.
Zdjęć: 20  

Walka Adamek - Kliczko nie dla Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie interia.pl
Operator stadionu we Wrocławiu już ogłosił, że walka Tomasza Adamka z Władymirem Kliczko odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Tymczasem szef Narodowego Centrum Sportu, Rafał Kapler wylatuje do Los Angeles, aby negocjować pojedynek Polaka z Ukraińcem na Stadionie Narodowym.
Zdjęć: 1  

Urzędnicy wytłumaczą od czego zacząć »
Tekst opublikowany 2011-02-01, opracowanie opr. RW
Jutro odbędzie się spotkanie informacyjne dla przedstawicieli organizacji pozarządowych. Urzędnicy zapraszają o godz. 11.00 do Centrum Wspierania Przedsiębiorczości przy Al. Wojska Polskiego 6/1A w Bolesławcu.

Dzisiaj
Wtorek 16 sierpnia 2022
Imieniny
Joachima, Nory, Stefana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Nieruchomości Bolesławiec

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl