Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 172 informacji. Wszystkie poniżej.

Kierunek: Afganistan »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Daniel Biernat
Przeszli treningi specjalistyczne, poznali zwyczaje Afgańczyków. Za dwa miesiące sprawdzą swoje umiejętności podczas VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
Zdjęć: 20  

Awatar powraca! »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr.J.W
Do polskich kin powrócił oszałamiający efektami specjalnymi "Avatar".
Zdjęć: 1  

Kierunek: Afganistan »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Daniel Biernat
Przeszli treningi specjalistyczne, poznali zwyczaje Afgańczyków. Za dwa miesiące sprawdzą swoje umiejętności podczas VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
Zdjęć: 20  

Znów powódź? »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie dp
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami. Na Dolnym Śląsku ma padać do... jutra rana.
Zdjęć: 3  

Sprawdzamy pozwy zbiorowe »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. red.
Minął przeszło miesiąc od wejścia w życie regulacji umożliwiających dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym, czyli na podstawie tzw. pozwów zbiorowych. Pierwsze z nich złożono nie przeciwko przedsiębiorcom, jak się tego obawiano, ale przeciwko instytucjom państwowym.
Zdjęć: 1  

Kowalski dostanie o 5 tys. więcej »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kolejny miesiąc rośnie zdolność kredytowa Polaków. Statystyczny Kowalski dostanie kredyt hipoteczny na kwotę 422 tys. zł.

Grają i licytują dla dzieci  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie tom
Na portalu Allegro trwa licytacja dwóch koszulek piłkarzy Zagłębia Lubin i futbolówek z autografami piłkarzy. Pozyskane pieniądze zostaną wykorzystane na wyposażenie sal lekcyjnych w szkole w Bogatyni.
Zdjęć: 3  

Nowe oblicza edukacji filmowej »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie opr.J.W
Już po raz trzeci, w kinie Forum rusza edukacja filmowa. Prowadzony w jej ramach projekt ma pomóc nauczycielom w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w pogłębianiu wiedzy dzieci i młodzieży na temat sztuki filmowej.
Zdjęć: 1  

Raz, Dwa, Trzy ponownie w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie opr.J.W
Późną jesienią - 18 listopada, przyjedzie do Bolesławca zespół Raz, Dwa, Trzy! Grupa zagra swoje największe, najstarsze hity i utwory z najnowszej płyty.
Zdjęć: 1  

Moskiewski balet zatańczy w Bolesławcu! »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie opr.J.W
Ósmego grudnia o godzinie 19.00 w sali kina Forum zatańczy The Russian National Ballet. Przedstawienie w Bolesławcu jest częścią tegorocznego wielkiego tournée, zostanie zaprezentowane również w Zabrzu, Lubinie i we Wrocławiu.
Zdjęć: 3  

Pijany mężczyzna wjechał do rowu »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie Justyna Wrzochul
W piątek, 27 sierpnia funkcjonariusze KPP w Bolesławcu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Na skutek utraty panowania nad samochodem osoba kierująca pojazdem marki Mercedes wjechała do pobliskiego rowu.
Zdjęć: 1  

Mamy kolejnego partnera »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie Agnieszka Gergont - rzecznik prasowy UM
24 sierpnia 2010 r. burmistrz gminy Vallecorsa Michele Antoniani i prezydent Bolesławca Piotr Roman podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy miastem Bolesławiec i gminą Vallecorsa. Umowa o partnerstwie został podpisana podczas dwudniowej wizyty w miejscowości Vallecorsa. Trzeba wspomnieć, że w maju bieżącego roku burmistrz gminy Vallecorsa przekazał list intencyjny zapraszający miasto Bolesławiec do partnerstwa z miastem Vallecorsa.
Zdjęć: 7  

Męski wrzesień w Dyskusyjnym Klubie Filmowym »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie opr.J.W
Już od września rusza cykl spotkań miłośników dobrego kina. Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok w Bolesławcu zaprasza do kina Forum.
Zdjęć: 3  

Easy Rider »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie Justyna Wrzochul
Bolesław Osipik – znany polski cyklista z Jeleniej Góry po raz piąty odwiedził Bolesławiec. Sześćdziesięcioletni dziś miłośnik rowerowych wypraw, bez wątpienia zasłużył sobie na miano ambasadora - odkąd skończył dziesiąty rok życia, właściwie nie rozstaje się ze swoim największym przyjacielem, jakim jest rower. W rozmowie z Justyną Wrzochul opowiada m.in. jak przejechał trzysta tysięcy dziewięćdziesiąt kilometrów i marzy o kolejnych podróżach.
Zdjęć: 3  

Znaleziono kobietę »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie J.W
W sobotę w godzinach popołudniowych, w Trzebieniu znaleziono kobietę z ciężkimi obrażeniami ciała i wzroku.
Zdjęć: 1  

Cena kredytów spadnie »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Do takich wniosków skłania nas lektura raportów kwartalnych banków. Współczynniki wypłacalności są wyższe niż rok temu, natomiast wysokie rezerwy nie pozwolą na luzowanie kryteriów dostępności kredytów.

Amazonki w sieci »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie opr. RW
Amazonki.net to pierwszy w Polsce portal społecznościowy dedykowany pacjentkom i ich bliskim. Serwis skupia się wokół tematyki związanej z rakiem piersi. Amazonki.net tworzone są głównie przez kobiety i z myślą o nich.

Puchary zostały rozdane »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie Justyna Wrzochul
W sobotę na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bolesławcu rozegrał się XIV Turniej Piłki Nożnej Dolne Młyny.
Zdjęć: 15  

Ostrzeżenie meteorologiczne!  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie red.
Nadchodzą burze i deszcz znad Europy zachodniej. Ryzyko wystąpienia ulewnych deszczy i silnych porywów wiatru, w mniejszym stopniu lokalnych trąb powietrznych.

Na grzyby! »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie Justyna Wrzochul
Jak co roku Urząd Miasta i Gminy Węgliniec zaprasza wszystkich miłośników grzybobrania na „Święto Grzybów”.
Zdjęć: 1  

Ostatni weekend wakacji »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. MG
Przed kierowcami ostatni weekend wakacji. Policja ostrzega, na drogach pojawi się więcej pojazdów niż zwykle.

Efektywny pracownik »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. RW
Ludzie tworzący firmę to wartość sama w sobie. Jednak, aby wydobyć drzemiący w nich potencjał i skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem, niezbędny jest odpowiedni system motywowania pracowników i zachęcania ich do działania.
Zdjęć: 1  

Georg Friedrich Haendel zabrzmi w Bolesławcu »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie Justyna Wrzochul
Po raz dziewiąty w Bolesławcu w ramach 45 Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy placu Zamkowym koncertować będzie Wrocławska Orkiestra Barokowa oraz Chór Filharmonii Wrocławskiej.
Zdjęć: 2  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie red.
Zobacz "Tak to się robi", potem spędź mile czas u kosmetyczki, słuchając wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Nokturny w Galerii Długiej »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie opr .J.W
Dziś wieczorem o godzinie osiemnastej będzie można podziwiać graficzne wariacje „O Nokturnach" Fryderyka Chopina zaprezentowane przez Andrzeja Łączyńskiego. Wystawa odbędzie się w Galerii Długiej BOK - MCC.
Zdjęć: 1  

Psy gryzą ludzi, władze są bezradne »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie Justyna Wrzochul
Mateusz Golsztajn podczas treningu w Dobrej został zaatakowany i pogryziony przez dwa duże psy.
Zdjęć: 3  

Psy gryzą ludzi, władze są bezradne »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie Justyna Wrzochul
Mateusz Golsztajn podczas treningu w Dobrej koło Bolesławca został zaatakowany i pogryziony przez dwa duże psy.
Zdjęć: 3  

Inspektorze, to katastrofa! »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Justyna Wrzochul
W 2006 roku użytkownicy garaży przy ulicy Bankowej w Bolesławcu wystosowali do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego pismo, w którym prosili o zabezpieczenie muru powodującego pękanie boksów garażowych. Zdaniem właścicieli „słaba konstrukcja i przesuwanie się w kierunku garaży grozi katastrofą budowlaną”.
Zdjęć: 5  

Świętowali na sportowo »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Daniel Biernat
Podczas, gdy wielu Bolesławian kupowało ceramikę i chlapało się w nowej fontannie – oni Święto Ceramiki spędzali na sportowo, sprawdzając swoją siłę, szybkość, wytrzymałość i zręczność.
Zdjęć: 26  

„Złodzieje” z Solidarności cz. 1 »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Wojciech Sitarz
W trzydziestą rocznicę powstania Solidarności warto przypomnieć, że tamten ruch to nie tylko Gdańsk. Dolnośląskie struktury związku, były w ocenie wielu, najlepiej zorganizowanym regionem w kraju. We Wrocławiu miała też miejsce najbardziej spektakularna akcja wymierzona w system komunistyczny.
Zdjęć: 1  

Trudniej o Rodzinę na Swoim »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Chcesz skorzystać z programu Rodzina na Swoim? Pospiesz się, bo za cztery miesiące zostanie on ograniczony, a z końcem 2012 roku zlikwidowany.

Kolizja na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Justyna Wrzochul
Wczoraj na siedemdziesiątym drugim kilometrze od Bolesławca na autostradzie A 18 doszło do kolizji drogowej.

Domy dla najuboższych »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Katarzyna Maciaszczyk
Temat zaniedbanego budownictwa socjalnego istnieje od wielu lat. Nawet pomimo wdrożenia rządowego programu finansowego wsparcia lokali socjalnych, noclegowni i domów dla bezdomnych, zgłaszane przez samorządy potrzeby są wciąż niezaspokojone. Oczywiście główną przeszkodą jest tutaj kwestia finansowa, dlatego warto wiedzieć, że dzięki nowoczesnym technologiom – bolączki budownictwa socjalnego można chociaż częściowo rozwiązać.
Zdjęć: 2  

Kręgosłupy trzeszczą, pracodawcy milczą »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Wiktor Pastucha
W lecie znacząco rośnie zapotrzebowanie na artykuły spożywcze i alkoholowe w ścisłych centrach miast Polski. Realizacja zamówień w śródmieściu, zwykle zamkniętym dla ruchu samochodów ciężarowych, często wymusza na pracownikach firm dostawczych ręcznego transportu towaru. Według prawa -zatrudniony w żadnym wypadku nie może dźwigać więcej niż 50 kg. Masa jednej 50 litrowej beczki piwa to nawet o 10 kg więcej.
Zdjęć: 2  

Konto dla ucznia »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Początek roku szkolnego może być dobrą okazją do założenia dziecku konta w banku. Oprócz wygody i bezpieczeństwa będzie miało ono szansę nauczyć się czegoś nowego.
Zdjęć: 1  

Vallecorsa, kolejny partner Bolesławca »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Daniel Biernat
W środę, prezydent Bolesławca, Piotr Roman podpisze kolejną umowę o współpracy partnerskiej. Tym razem będzie to Vallecorsa we Włoszech.
Zdjęć: 3  

Nocni wandale »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Justyna Wrzochul
Mieszkańcy ulicy Dzieci Wrześni w Bolesławcu skarżą się na pijaną młodzież zakłócającą nocny spokój.
Zdjęć: 2  

Nie dałbym się tak wysmarować »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Justyna Wrzochul
W sobotę po południu ulicami Bolesławca przemaszerowała Parada Glinoludów.
Zdjęć: 6  

Rycerz bez konia »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Justyna Wrzochul
Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora po raz kolejny zawitał do Bolesławca. Tym razem aktorzy zaprosili najmłodszych bolesławian do obejrzenia spektaklu pt.” Baśń o rycerzu bez konia”.
Zdjęć: 3  

Bolesławiec w ogniu »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Daniel Biernat
W sobotę, w Bolesławcu płonął wiadukt, podczas tańca z ogniem z gasnącego słońca robił się wrak, a Shakin' Dudi dał „ognisty” koncert.
Zdjęć: 25  

Pobiliśmy rekord! »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Justyna Wrzochul
W niedzielę na bolesławieckim rynku mogliśmy podziwiać najdłuższy stół z zastawą ceramiczną. W tym roku jego długość przekroczyła oczekiwania bolesławian.
Zdjęć: 3  

W dobrym klimacie »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Justyna Wrzochul
Po raz pierwszy zorganizowany przez władze Bolesławca występ operetkowo - kabaretowy spotkał się z sympatia zgromadzonych na Rynku gości.
Zdjęć: 4  

Jeńcy w Mierzwinie »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Zapisany na zawsze w naszych dziejach „Cudem nad Wisłą” sierpień to miesiąc szczególny również dla historii ostatniej wojny światowej. Jego upalne dni 1939 roku kończyły bowiem krótki okres pokoju, dany Drugiej Rzeczypospolitej, która po długoletniej niewoli z trudem i poświęceniem scalała połacie umęczonego kraju, przez ponad wiek rozdarte zaborami, mozolnie odtwarzała swoją państwowość, odradzała życie społeczne i gospodarcze a także odbudowywała patriotyczne Wojsko Polskie.
Zdjęć: 1  

Ceramiczny rabuś »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Justyna Wrzochul
Wczoraj w nocy z bolesławieckiego Rynku zniknął ceramiczny dzban. Złodziej został złapany na gorącym uczynku przez strażników miejskich.
Zdjęć: 1  

Burze z gradem »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie opr. as
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że mogą dziś po południu wystąpić, miejscami gwałtowne, burze z gradem.
Zdjęć: 1  

Dali czadu! »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Justyna Wrzochul
Wczoraj wieczorem na Scenie Głównej w Bolesławcu koncertował kultowy zespół Perfect.
Zdjęć: 6  

Co zrobić, by last minute nie zmieniło się w lost money? »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie red.
Wakacje to czas urlopów i wzmożonych wyjazdów. W tym okresie wielu z nas decyduje się na wyjazd za granicę. Według prognoz GUSu wartość sprzedaży wycieczek zagranicznych na polskim rynku w 2010 roku osiągnie kwotę 3 mld złotych. Niestety, jak pokazuje doświadczenie, nie zawsze możemy liczyć na solidność biura podróży i zdarza się, że spotykają nas mało przyjemne przygody wakacyjne, spowodowane kłopotami finansowymi biura podróży (tour operatora).

Biegli w upale »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie Justyna Wrzochul
W niedzielę w Bolesławcu odbyły się Europejskie Biegi Uliczne - Bieg Solidarności. W wyścigu udział wzięło pięćdziesięcioro dzieci oraz stu czternastu zawodników dorosłych. Dziewięciokilometrowy bieg po puchar rozpoczął się w samo południe.
Zdjęć: 5  

Mikropromocja dla odważnych  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Jakub Szpiegowski, IPO.pl
Wraz z upowszechnieniem się dostępu do Internetu pojawiły się nowe możliwości stosunkowo taniej reklamy. Jednak nie każdy z niej korzysta, bo wykorzystanie mediów społecznościowych może przynieść niedoświadczonym tyle samo strat co zysków.

Deweloperzy niedocenieni  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Igor Perechuda, IPO.pl
W najbliższym czasie rynek deweloperski może być wzięty przez inwestorów pod lupę. Sektor ten jest bardziej zależny od koniunktury, a przez to jego kondycja w znacznej mierze zależy od poprawy sytuacji makroekonomicznej państwa.

Tyle hałasu o nic »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Justyna Wrzochul
- Nie po to Was wybraliśmy, abyście za nasze pieniądze prowadzili biznes - słowa te są protestem właścicieli lokali gastronomicznych na decyzję władz, które chcą oddać w najem restaurację przy BOK- MCC. Jak się okazało zarzut, jaki postawili autorzy pisma był bezzasadny.
Zdjęć: 2  

Domy z duszą »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Daniel Biernat
Przed powodzią mówiono o nich - „domy z duszą”, teraz mogą na zawsze zniknąć z krajobrazu Bogatyni.
Zdjęć: 8  

Prezydent przekazał władze »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Daniel Biernat
Tradycyjnie już podczas Święta Ceramiki prezydent Piotr Roman przekazał rządy oraz klucze do bram miasta. Władza przeszła w ręce Bractwa Ceramicznego.
Zdjęć: 48  

Bolesławianie nie zawiedli »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Justyna Wrzochul
Wieczorne spotkanie z krakowskim Kabaretem pod Wyrwigroszem oraz koncert Patrycji Markowskiej z zespołem zagwarantował niezapomniane wrażenia.
Zdjęć: 5  

Było magicznie »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Justyna Wrzochul
Chodzące filiżanki, czarownice, grajkowie, barwne postacie na szczudłach, przedstawiciele Ceramicznego Bractwa, Glinoludy - na bolesławieckim Rynku było naprawdę magiczne.
Zdjęć: 4  

Zawody jeździeckie w Kliczkowie »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Justyna Wrzochul
Równolegle do Bolesławieckich Świąt Ceramiki na Zamku w Kliczkowie odbywały się Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody i Turniej Jezdziecki o Puchar Księcia zu Solms-Baruth.
Zdjęć: 1  

Od mleczarni do kawiarni »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie Dagmara Kałdunek, IPO.pl
Factoring jest coraz popularniejszą w kraju formą finansowania przedsiębiorstw skierowaną do wszystkich firm. Z oferty może skorzystać większość przedsiębiorstw, spełniających określone warunki. Czy branża w której działa firma ma dla faktora znaczenie?

Zagrali w Boule »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie opr. J.W
W sobotę na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji odbyły się Turniej Boule o Puchar Prezydenta.
Zdjęć: 4  

W poszukiwaniu czegoś wyjątkowego... »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Justyna Wrzochul
Na Rynku bolesławieckim panują pozytywne nastroje. Podczas gdy jedni dbają o organizację imprezy, drudzy w dalszym ciągu uczestniczą w kiermaszu ceramicznym.
Zdjęć: 2  

Przeleć tanio »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie opr. RW
Bułgaria, Włochy, a może Hiszpania? Najtańsze bilety na sierpniowe loty z Wrocławia można kupić za nieco ponad 100 zł, a we wrześniu niektóre ceny spadają nawet do 40 zł. To jeszcze nie koniec wakacji – spędź weekend w cieplejszej części Europy.
Zdjęć: 2  

Dukaty dla Solidarności »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Justyna Wrzochul
Przed budynkiem Muzeum Ceramiki - Dziale Historii Miasta, przy ulicy Kutuzowa 14 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej trzydziestoleciu działalności NSZZ „Solidarność” w Bolesławcu. Wydarzeniu temu towarzyszyła również promocja książki autorstwa Mariusza Olczaka i Łukasza Sołtysika pt.: „Zarys dziejów Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność w Bolesławcu 1980-1989”.
Zdjęć: 5  

Milczący świadkowie? »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Joanna Sawicka
Znane wszystkim i dość banalne stwierdzenie, że ziemia jest księgą przeszłości, nabiera szczególnego znaczenia, gdy mamy możliwość osobistego odnalezienia czy oglądania jednego z fragmentów tej księgi. Olbrzymia część naszej wiedzy o przeszłości poznana została właśnie dzięki śladom, które zachowały się przykryte ziemią przez długie lata, wieki, a nawet tysiąclecia.
Zdjęć: 1  

Wakacje i pieniądze last minute »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Koniec wakacji to tradycyjnie najlepszy czas na oferty last-minute i posezonowe wypady w ciepłe kraje. Szukający relaksu z widokiem na turkusowe morze trzeba jednak pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i… swoich pieniędzy.

Wracają upały! »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie INTERIA.PL
Bardzo wysokie temperatury, dużo słońca i zdecydowanie mniej deszczu - prognozy na przedostatni weekend wakacji są bardzo optymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę do Polski znów wrócą upały. Najcieplej będzie na południu kraju. Tam termometry wskażą 30-31 stopni Celsjusza. Piękna, wakacyjna pogoda utrzyma się aż do poniedziałku.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie red.
Opracuj projekt dziecko, popijając Krushers i słuchając wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Podsumowanie powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Sytuacja w powiecie zgorzeleckim powoli się stabilizuje. Czas na podsumowania – tym razem pracy służb ratowniczych.
Zdjęć: 5  

Wodna zabawa  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie JW
Nowopowstałą fontannę doceniły również dzieci, które już ochłodziły się w jej wodzie.
Zdjęć: 3  

Oznakuj rower »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie opr.J.Wrzochul
Oznakuj swój rower, zanim ktoś Ci go ukradnie. W piątek straż miejska w ramach akcji „Mój rower – moja własność”, będzie znakować rowery.
Zdjęć: 1  

Brak przeciwwskazań »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Agnieszka Gergont - rzecznik prasowy UM
W związku z uzyskaniem przez Urząd Miasta jednoznacznej interpretacji prawnej prezydent Piotr Roman podjął decyzję o oddaniu w najem restauracji w BOK-MCC, które nastąpi po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu.
Zdjęć: 2  

Uwaga! Pijany kierowca »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Justyna Wrzochul
Bolesławiecka policja zatrzymała wczoraj sześciu pijanych kierowców.Rekordzista miał ponad dwa i pół promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Pożar w Świdnicy »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Spłonął częściowo zakład Comfort przy ul. Bystrzyckiej. Przyczyna pożaru jest ustalana.
Zdjęć: 3  

Tania Europa dla bolesławian »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Justyna Wzrochul
Bolesławianie coraz częściej zaglądają do biur podróży oferujących im niezapomniane egzotyczne wczasy. W rozmowie z Krystyną Juszkiewicz właścicielką Biura Podróży Perfekt odkrywamy, które miejsca na świecie pokochali mieszkańcy naszego miasta.
Zdjęć: 1  

UFO w Rynku zlądowało? »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie RW
- Na początku myślałam, że to jakieś UFO zlądowało, szczególnie, że taki szum wokół się wytwarzał – opowiada z przejęciem Krystyna z Bolesławca. - Potem myślałam, że to koncert z okazji Święta Ceramiki, ale przecież żadnej muzyki nie było.
Zdjęć: 6  

Tajemnicza Brama »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie J.Wrzochul
Dziś popołudniu w Rynku, od strony ulicy Sierpnia 80 pojawiła się tajemnicza brama. Stanowi część obchodów Święta Ceramiki.
Zdjęć: 1  

Ubezpiecz swój dobytek »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie Wojciech Sitarz
Wciąż pokutuje stereotyp, że ubezpieczenia nieruchomości są drogie i nieopłacalne. Jednak powódź z maja i czerwca oraz niedawne wydarzenia w Bogatyni i Zgorzelcu boleśnie przypominają, że nie warto nie być ubezpieczonym.
Zdjęć: 3  

Poszukiwany groźny przestępca  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi poszukiwania w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym mającego miejsce w miejscowości Golanka Dolna w dniu 12.08.2010r.
Zdjęć: 1  

Tu zdobędziesz swojego Bolesława! »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie UM
To już druga emisja Dukata Miejskiego w Bolesławcu. W tym roku samorząd miejski postanowił uczcić w ten sposób rocznicę trzydziestolecia bolesławieckiej „Solidarności”.
Zdjęć: 1  

Elewacje z budżetu miasta »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie UM
W Bolesławcu rozpoczęły się remonty elewacji kamienic przyrynkowych, które są finansowane z dotacji celowych budżetu miasta.
Zdjęć: 2  

Jutro rusza fontanna »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie UM
W Bolesławcu realizowany jest projekt „Poprawa atrakcyjności i wizerunku Starego Miasta – II etap renowacji płyty głównej Rynku oraz plant miejskich”, którego ideą jest utworzenie miejsca do spędzania wolnego czasu, jak również podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta.
Zdjęć: 1  

Niemcy lubią pawie oczko »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie Justyna Wrzochul
Rozmowa z Jackiem Subikiem dyrektorem ds. handlu i marketingu Zakładów Ceramicznych Bolesławiec.
Zdjęć: 2  

Wyszukany gust »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie JW
Bolesławiecka ceramika ma tradycję sięgającą XVI w. Od tego okresu wiele się zmieniło: sposób jej obróbki i gusta klientów.
Zdjęć: 3  

Miej oko na tour - operatora »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. J.Wrzochul
Według prognoz GUSu wartość sprzedaży wycieczek zagranicznych na polskim rynku w 2010 roku osiągnie kwotę 3 mld złotych.

Potrafimy pomagać »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie J. Wrzochul
Mirosława Gołębiowska – mieszkanka Bolesławca, na własna rękę zorganizowała pomoc dla poszkodowanych mieszkańców Bogatyni i Miłoszowa.
Zdjęć: 1  

Przygotowania już trwają! »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie J.Wrzochul
Od niedzielnego poranku na rynku bolesławieckim trwają prace przygotowawcze do obchodów Święta Ceramiki.
Zdjęć: 6  

Kto tu śmierdzi? »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. RW
Według raportu TNS OBOP zdecydowana większość Polek nigdy nie przyznała się drugiej osobie, że przeszkadza im jej nieświeży i nieprzyjemny zapach.
Zdjęć: 1  

ZUS informuje o stanie konta »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę "Informacji o stanie konta za 2009r." do 15 mln ubezpieczonych Polaków. Po co wysyłana jest taka informacja i co można z niej wyczytać?

Mija termin dla przedsiębiorczych matek »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek. Do czerwca z możliwości tej skorzystało ponad 14 tys. matek.
Zdjęć: 1  

Uwaga na niskooprocentowane lokaty »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Klienci zakładający roczną lokatę w Banku Pekao, BGK, MultiBanku i w Citibanku muszą się liczyć ze stratą. Może się okazać, że wypłacone odsetki nie pokryją kosztów związanych z inflacją.

Zabawa dla seniorów »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. J.Wrzochul
Ponad stu seniorów bawiło się w niedzielę na kolejnym letnim pikniku przy ulicy Spacerowej.
Zdjęć: 3  

Nadchodzi era inteligentnych liczników »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. red.
Pierwsze cyfrowe liczniki energii elektrycznej właśnie zdają egzamin w mieszkaniach i firmach na Dolnym Śląsku.

Groźnie, ale stabilnie »
Tekst opublikowany 2010-08-15, opracowanie UW
W niedzielę obyło się kolejne posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego podsumowano aktualną sytuację popowodziową na terenie województwa dolnośląskiego. Spotkaniu przewodniczył wojewoda Rafał Jurkowlaniec. Oto główne wnioski z posiedzenia:
Zdjęć: 1  

Alkohol i narkotyki  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie Paf
Dziś z samego rana rozpoczęła się policyjna akcja, która potrwa do szóstej rano w niedzielę. Na całym Dolnym Śląsku policjanci będą bardzo skrupulatnie sprawdzać czy kierowcy nie są pod wpływem alkoholu albo narkotyków.

Prawie wszystko zamknięte  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Jutro obowiązuje całkowity zakaz handlu. Zrób zakupy dziś, bo w niedzielę sklepy i centra handlowe będą zamknięte.

SMS-y dla powodzian  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Chcesz pomóc powodzianom niekoniecznie ofiarowując produkty żywnościowe czy środki czystości? Wystarczy, że wyślesz SMS-a.
Zdjęć: 1  

Spadające gwiazdy - roje Perseidów »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie B.S.
W całej Polsce właśnie w ten weekend można będzie zobaczyć na niebie spadające gwiazdy - całe roje Perseidów.

Apel z Bogatyni: Szpital prosi pilnie o agregat »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Szpital Gminny w dotkniętej powodzią Bogatyni (woj. dolnośląskie) prosi pilnie o użyczenie lub nieodpłatne przekazanie agregatu prądotwórczego o "mocy ciągłej 160kVA".
Zdjęć: 1  

Trzynastego w piątek »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Marta Gołębiowska
Trzynastego sierpnia w piątek o przesądach, zabobonach i zaklęciach słów kilka.
Zdjęć: 1  

Millera psami poszczujemy! »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Monika Kamińska
- Przyjechał Miller i tak nam burmistrza opluł! Niech on lepiej tu nie przyjeżdża i plotek nie zbiera, bo jak przyjedzie drugi raz, to go psami poszczujemy! - mówi Genowefa Grytner, mieszkanka Bogatyni.
Zdjęć: 6  

Trwa zbiórka dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Agnieszka Gergont - rzecznik prasowy UM
Pomagamy sąsiadom z Bogatyni i innych miejscowości objętych powodzią. Transporty żywności, wody i środków czystości coraz częściej wyruszają z Bolesławca.
Zdjęć: 4  

Bolesławiecki dukat »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Opr. J. Wrzochul
Chcesz mieć dukat? Będzie go można kupić już od 21 sierpnia. To już druga edycja tej cennej monety. Tym razem z okazji 30-lecia bolesławieckiej Solidarności.
Zdjęć: 9  

Umowa na Orlika »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Opr. Justyna Wrzochul
Rządowy program „Moje Boisko - Orlik 2012”, który zakłada wybudowanie kompleksu boisk sportowych w każdej polskiej gminie jest realizowany od 2008 roku. Podpisano właśnie umowę na budowę szóstego obiektu sportowego na terenie Powiatu Bolesławieckiego.
Zdjęć: 2  

Głodowe emerytury i oszczędzanie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy nie mają złudzeń co do wysokości swojej emerytury – spodziewają się co najwyżej 20 proc. swojego dotychczasowego dochodu. Ale robią niewiele, by to zmienić.
Zdjęć: 1  

Zmiany w szklance mleka »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
W nowym roku szkolnym 2010/2011 wprowadzone zostały nowe zasady udzielania dopłaty krajowej do spożycia mleka i jego przetworów w szkołach podstawowych. Zmiany polegają na określeniu dla Wnioskodawcy zainteresowanego dostarczaniem mleka i przetworów mlecznych do szkół podstawowych - limitu środków finansowych na realizację ww. dostaw w danym roku szkolnym.

Sawicki charytatywnie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
Jeden z najlepszych polskich kierowców wyścigowych, pochodzący z Dolnego Śląska Damian Sawicki, został zaproszony przez niemiecką stację telewizyjną RTL do udziału w organizowanym przez nią charytatywnym wyścigu kartingowym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na torze Westerwaldring.

Klima albo zdrowie? »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Marta Gołębiowska
W czasie upałów często nie mamy nawet siły myśleć. Chcemy po prostu, by nie było nam gorąco. A szkoda, bo o sposobie, w jaki ochładzamy powietrze w naszym otoczeniu, należałoby się zastanowić.

Bolesławiec dziękuje Nowogrodźcowi »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
Rada Miejska w Nowogrodźcu oraz Burmistrz Nowogrodźca Robert Relich otrzymali od Dyrekcji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu podziękowania za udzieloną w lipcu br. dotację celową na remont Oddziału Dziecięcego.
Zdjęć: 1  

Pomoc dla Świecia »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Justyna Wrzochul
Wczoraj z siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża odjechał kolejny transport żywności i artykułów codziennego użytku, tym razem pomoc trafiła do poszkodowanego sobotnimi ulewami Świecia.
Zdjęć: 3  

Bezdomne dzieci pojadą na wakacje »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Justyna Wrzochul
Państwo funduje kolonie dzieciom z rodzin dotkniętych skutkami powodzi. Na letni wypoczynek pojadą przede wszystkim najmłodsi, którym żywioł zabrał domy.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie red.
Pobieraj nauki jako uczeń czarnoksiężnika popijając Krushers i słuchając Męskiego Grania, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Zalało cię, ale czy piłeś lub biłeś? »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie RW/INTERIA.PL
Powodzianie z Bogatyni i okolic Zgorzelca już niedługo mogą zostać zapytani o... alkoholizm albo przemoc w rodzinie. Jest to warunkiem uzyskania wsparcia finansowego. Taką ankietę musieli właśnie wypełnić powodzianie z okolic Krakowa. - To upokarzające - przyznają.
Zdjęć: 1  

Zastępczo w góry »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr. RW
17.08.2010 r. z powodu przerwy w ruchu na odcinku Piechowice – Szklarska Poręba Górna w godz. 7:00 – 20:00 następujące pociągi będą kursować w skróconej relacji:
Zdjęć: 1  

Dobre wyniki struktur »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Średnia stopa zwrotu zakończonych w pierwszym półroczu 2010 roku produktów strukturyzowanych wyniosła ponad 4,3 proc. w skali roku. Najlepsze zbliżyły się do 20 proc.

Kibice powodzianom »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W pomoc dla powodzian z Dolnego Śląska zaangażowali się kibice i działacze dwóch lubuskich drużyn żużlowych - Caelum Stali Gorzów i Falubazu Zielona Góra.

Jest ustawa powodziowa »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr aw
Mieszkańcy zalanych przez niedawną powódź miejscowości na Dolnym Śląsku zostali dziś objęci specjalną ustawą powodziową. Sejm przyjął nowelizację prawa.

Wrocław to za mało »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Podczas jesiennych wyborów samorządowych test przejdzie formacja samorządowców skupionych wokół Rafała Dutkiewicza. Wówczas okaże się czy popularność w miastach może mieć przełożenie na szczebel wojewódzki.
Zdjęć: 1  

Czwarta ofiara powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie dp
Liczba ofiar powodzi w Bogatyni niestety rośnie. Dzisiaj znaleziono kolejne ciało...
Zdjęć: 1  

Żerował na cudzym nieszczęściu! »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie opr. dp
62- letni bogacz z Bogatyni wyłudzał dary dla powodzian. Mimo, że mężczyzna mieszka w części miasta, które nie zostało dotknięte wielką wodą.
Zdjęć: 1  

Wojewoda na miejscu »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie aw
W środę Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski, uda się z wizytą na tereny, które ucierpiały podczas zeszłotygodniowej powodzi.
Zdjęć: 1  

To była podręcznikowa ciąża, dziecko miało urodzić się zdrowe »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Z jednej strony szok, niedowierzanie, ból i cierpienie rodziców. Z drugiej, brak profesjonalizmu i arogancja położnych oraz lekarzy. Na naszych łamach wracamy do upadku noworodka podczas porodu. Prezentujemy wstrząsającą relację rodziców dziecka.
Zdjęć: 3  

Będziemy świętować »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Justyna Wrzochul
Ponad 100 tysięcy osób odwiedzi bolesławieckie Święto Ceramiki. Będą korowody, pokazy oraz koncerty.
Zdjęć: 2  

Pomagamy sąsiadom »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. RW
- Pomóżmy sąsiadom - apeluje Maciej Małkowski, z-ca prezydenta Bolesławca. Nasi urzędnicy i pracownicy pomocy społecznej organizują właśnie akcję pomocową dla poszkodowanych w powodzi mieszkańców Bogatyni, Zgorzelca i okolic.
Zdjęć: 1  

Pieniądze dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Najprawdopodobniej jeszcze we wtorek przed południem rozpocznie się wypłacanie zasiłków najbardziej poszkodowanym powodzianom z Bogatyni. We wtorek zasiłki do 6 tys. zł odbierze 100 osób.
Zdjęć: 1  

Odpalamy nowy portal - Paczków24.net »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. RW
Po niedawnym uruchomieniu portalu brzeg24.net rusza kolejny projekt medialny Wrocławskiej Fabryki Prasowej. Na początku sierpnia w sieci pojawił się portal informacyjno - reklamowy dla mieszkańców Paczkowa. Jest to już 20 portal WFP!
Zdjęć: 1  

Bolesławiec Bogatyni »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie Daniel Biernat
Bolesławianie odpowiedzieli na apel o pomoc dla powodzian. Cysterna z wodą i pierwsze dary trafiły do Bogatyni.
Zdjęć: 6  

Hieny z Polski! »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Czeska policja aresztowała w nocy z poniedziałku na wtorek pięciu obcokrajowców, w tym trzech Polaków, podejrzanych o okradanie powodzian z północy kraju.
Zdjęć: 1  

Polowanie na krasnale »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. aw
9 sierpnia ruszył organizowany przez serwis geolokalizacyjny Lokter.pl konkurs "Wrocławskie krasnale na Loktera"
Zdjęć: 1  

Sprawa dla prokuratury »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie Paf
Anna Otffinowska, Prezes fundacji "Rodzić po Ludzku" komentuje dla nas dramatyczny poród w lubińskim szpitalu.

Szukają winnych »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Jak doszło do przerwania tamy w Niedowie? Czy ktoś zawinił? To sprawdzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu (Dolnośląskie), która wszczęła już postępowanie w sprawie zbiornika Niedów, którego tama została przerwana i 7-metrowa fala zalała okoliczne miejscowości na trasie Bogatynia-Zgorzelec. Z kolei policja wyjaśni okoliczności śmierci trzech osób, które zginęły w wyniku powodzi.
Zdjęć: 2  

Bogatynia opada z sił! »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Do najbardziej dotkniętej powodzią na Dolnym Śląsku i zdewastowanej przez żywioł Bogatyni można dostać się tylko drogą przez Niemcy, a pomoc może przejechać przez Czechy. Wszystkie inne drogi zostały zamknięte. W mieście brakuje wody pitnej i chleba. Najbardziej potrzebna jest żywność. Sytuacja w regionie się stabilizuje, ale straty są ogromne. Siedmiometrowa fala zalała też okoliczne miejscowości, ucierpiał m.in. Zgorzelec. Krajobraz po kataklizmie jest przerażający.
Zdjęć: 1  

Apokalipsa »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
- Takie sceny widziałem co najwyżej na filmach wojennych, ale nie na własne oczy, w moim mieście- mówi Andrzej mieszkaniec Bogatyni. Po przejściu morderczej fali powodziowej miasto wygląda jak zbombardowane.
Zdjęć: 42  

Ceramika, bańki i rycerze »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
Przed nami już XVI edycja imprezy. W czasie kolejnych lat z małego kiermaszu ceramiki, połączonego z występami lokalnych zespołów, impreza rozrosła się do najważniejszego przedsięwzięcia w roku, promującego miasto Bolesławiec.
Zdjęć: 3  

Plener Ceramiczno Rzeźbiarski »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki oraz Związek Polskich Artystów Plastyków zapraszają na otwarcie 46. Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno Rzeźbiarskiego.

Zaginiona – Katarzyna Wróbel - JUŻ JEST! »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie B.S.
Zaginiona 34-letna Katarzyna Wróbel - mieszkanka powiatu brzeskiego (woj.opolskie), jest już razem z rodziną. Została odnaleziona w Krakowie.

Gainsbourg w DKF »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
Filmem nagrodzonym przez publiczność na 3. Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera, Kraków 2010 – Dobre serce – rozpoczynamy cykl sierpniowych spotkań miłośników dobrego kina.
Zdjęć: 1  

Dramat trwa. Pomogą więźniowie »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
540 skazanych z terenu Dolnego Śląska będzie uczestniczyć w usuwaniu skutków powodzi i zabezpieczaniu wałów w miejscowościach, do których zbliża się wielka woda - poinformował minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
Zdjęć: 1  

Policjanci pomagają powodzianom »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
Blisko 100 funkcjonariuszy przez pierwsze dwa dni nieprzerwanie niosło pomoc oraz dbało o bezpieczeństwo mieszkańców.
Zdjęć: 1  

85 milionów za powódź »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
98,87 mln zł – tyle wyniosły szkody powodziowe w maju i czerwcu 2010 r. na terenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. RZGW wystąpił już o 86% tej kwoty, czyli prawie 85 mln zł, które będą wydatkowane do końca 2012 r. W tym roku do wydania jest ok. 30 mln zł.

Wysyp ogłoszeń o wynajem »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Przeciętna rentowność najmu wzrosła w lipcu do 4,10 proc. netto z 3,96 proc. w czerwcu – wynika z obliczeń dokonanych na bazie ogłoszeń serwisu Domiporta.pl oraz cen transakcyjnych sprzedaży mieszkań z danych Open Finance.
Zdjęć: 1  

Wstrząsający obraz porodu w lubińskim szpitalu  »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Rodzice 2-tygodniowego noworodka, który podczas porodu upadł na szpitalną posadzkę, relacjonują nam wstrząsające chwile tego dramatu.
Zdjęć: 1  

Starosta zgorzelecki cudem uratowany »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Do drugiej nocy w lesie czekał na ratunek, jego auto fala zepchnęła z drogi.

Nie żyje strażak niosący pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Przed chwilą straż pożarna potwierdziła, zaginiony w okolicy Bogatyni strażak nie żyje.

Caritas z pomocą dla Bogatyni »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie tom
Caritas Diecezji Legnickiej spieszy na pomoc poszkodowanym mieszkańcom Bogatyni.

Zgorzelec ostatniej nocy - zobacz film »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Daniel Biernat
To była bezsenna noc dla mieszkańców miasta.

Zginął niosąc pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dzielny strażak z OSP Gronów stracił swoje życie walcząc z żywiołem na tamie jeziora Witka.
Zdjęć: 1  

Rozmowa z uratowanym Starostą – zobacz wideo. »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Daniel Biernat
Wstrząsająca relacja Mariusza Tureńca, starosty zgorzeleckiego. Przez dziewięć godzin razem z kierowcą czekali w lesie na ratunek. Aby nie utonąć trzymali się drzewa.

Kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Urząd Wojewódzki
Dziś o godzinie 9.30 odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (WZZK), w którym udział wzięli: Jerzy Miller, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rafał Jurkowlaniec, Wojewoda Dolnośląski oraz przedstawiciele poszczególnych służb. Podczas spotkania trwała wideo konferencja ze służbami w Warszawie, gdzie raportowano o bieżącej sytuacji na Dolnym Śląsku. Oto główne ustalenia obradującego sztabu:
Zdjęć: 1  

Rachmistrzowie ruszają na wieś »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie red.
W najbliższy poniedziałek, 9 sierpnia br. we wszystkich gminach w Polsce rozpocznie się tzw. obchód przedspisowy przed Powszechnym Spisem Rolnym 2010r.

Kolejna fala powodziowa? »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. Dorota Przybylak
45 funkcjonariuszy, 6 pilotów, 4 śmigłowce, 40 żołnierzy, 5 PTS-ów (amfibia), 4 łodzie, 200 strażaków, 40 pojazdów, 2 pontony z Niemiec. Trwa akcja ratowania Bogatyni, która przez wielką wodę jest odcięta do świata.
Zdjęć: 1  

Walka z żywiołem »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Daniel Biernat
Zobacz film i zdjęcia z powiatu Lwówek Śląski. Zalane i podtopione domy, gospodarstwa, drogi i ulice. Uszkodzone mosty. To efekt intensywnych opadów deszczu i burz, które w sobotę przeszły nad powiatem lwóweckim.
Zdjęć: 30  

Dodatkowe siły »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. Dorota Przybylak
Komendant wojewódzki Straży Pożarnej we Wrocławiu podjął decyzję o przeniesieniu dodatkowych grup poszukiwawczych z Wrocławia, Wałbrzycha i Lubina do Legnicy i Lubania. Zadysponowano również dodatkowych 60 żołnierzy do Zgorzelca.
Zdjęć: 1  

Weekend bez ofiar »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Paf, na podst. mat. org.
W jeden weekend na drogach potrafi zginać nawet 50 Polaków. Eksperyment ma pokazać, że potrafimy jeździć bezpiecznie.

Prezydent z Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Interia.pl, Paf
Dziś oficjalnie Dolnoślązak Bronisław Komorowski został zaprzysiężony na Prezydenta RP.
Zdjęć: 3  

Dramat przy porodzie  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Do dramatycznych wydarzeń doszło na oddziale położniczym lubińskiego szpitala. Podczas porodu noworodek upadł na posadzkę. Czy zawinił zespół lekarski odbierający poród? To ustala policja pod nadzorem prokuratury.
Zdjęć: 1  

Czy ktoś widział Kasię?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie dp
Policjanci z Brzegu poszukują zaginionej 30- latki. Jeśli ktokolwiek wie coś na jej temat proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzegu.
Zdjęć: 1  

Dramat... - będą zarzuty?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Niewykluczone, że sprawą nieszczęśliwego wypadku przy porodzie na oddziale położniczym lubińskiego szpitala zajmie się prokuratura.

Oszczędzaj wodę »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie opr. dp
Woda jest jednym z najbardziej potrzebnych i zarazem niedocenianych ze związków chemicznych. Problem niedoboru wody doskonale rozumieją ci, którzy nie mają jej na co dzień. Zapotrzebowanie na nią wzrasta dwa razy więcej niż przyrost naturalny. Niestety może być tak, że za kilkanaście lat, będzie nam jej brakować.
Zdjęć: 2  

Antypodatkowa lokata »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
W ciągu miesiąca 11 banków obniżyło oprocentowanie depozytów. Mimo to na lokatach wciąż możną zarobić, ponieważ kolejne instytucje wprowadzają kapitalizację dzienną.

Stawiam na naszych! »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie Robert Marek Relich, burmistrz Nowogrodźca
Nasza drużyna może grać w IV lidze, jeśli zbudujemy ją w oparciu o naszych zawodników a nie regionalne gwiazdy. Nasza drużyna może grać w czwartej lidze, jeśli poświęcimy czas i pieniądze na szkolenie młodzieży a nie spełnianie ambicji działaczy. Nasza drużyna może grać w czwartej lidze, jeśli to będzie naprawdę nasz zespół.
Zdjęć: 1  

Kaolinowa młodzież »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie opr. RW
Od soboty, tj. 31 lipca grupa 32 osób uczestniczy w polsko – niemiecko - czeskiej wymianie młodzieży zorganizowanej przez Gminę Nowogrodziec w ramach Partnerstwa Miast Kaolinowych.
Zdjęć: 1  

Ceramika w plenerze  »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie BOK-MCC/opr. MP
Artyści tegorocznego pleneru 2 sierpnia rozpoczęli zwiedzanie zakładów, w których będą pracować. W tym roku będą to Fabryka Naczyń Kamionkowych “Manufaktura”, Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” i Ceramika Artystyczna - Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego.
Zdjęć: 1  

Dobre serce w DKF »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie BOK-MCC/opr. MP
Filmem nagrodzonym przez publiczność na 3. Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera, Kraków 2010 – „Dobre serce” – kino Forum rozpoczyna cykl sierpniowych spotkań miłośników dobrego kina.
Zdjęć: 1  

Papierowy interes »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Truizmem jest stwierdzenie, że jednym z najważniejszych materiałów, doskonale służących od wieków rozwojowi cywilizacji, był i pozostał nadal poczciwy papier. Jego wytwarzanie - również w okolicach Bolesławca - ma bogatą, wieloletnia historię. Ogromny wpływ na to miały okoliczne lasy, dostarczające tu każdej ilości podstawowego surowca. Drugi poważny atut stanowiła obecność rzek, w tym także drugiego co do wielkości cieku na terenie naszego powiatu - Kwisy. Wszak woda w procesie wytwarzania papieru zajmuje poczesne miejsce…
Zdjęć: 1  

Odznaczenia i awanse  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie MP
Stróże prawa i naszego bezpieczeństwa, na co dzień niedoceniani, a w obliczu zagrożenia niezastąpieni – policjanci. W piątek w Nowogrodźcu odbyła się uroczystość 91 rocznicy powstania Policji Państwowej.
Zdjęć: 6  

Festyn strażacki  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie UG Warta Bolesławiecka
W sobotę w Tomaszowie Bolesławieckim odbędzie się Festyn Strażacki.

Mistrz - Kacper Grela  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Krzysztof Grela/opr.MP
W dniach 26-27 lipca w Warszawie w obiektach sportowych SGGW odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich. W mistrzostwach wystartowało 747 najlepszych zawodników z całej Polski w sześciu grupach wiekowych.
Zdjęć: 3  

Banki walczą o bogatych »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Mateusz Ostrowski i Michał Sadrak – Open Fin
Bankowa wojna na konta zatacza coraz szersze kręgi. Instytucje finansowe stawiają również na personal banking.
Zdjęć: 1  

Nadciągają burze, będą podtopienia »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Nad zachodnią Polskę nadciągają chmury, z których w nocy spadnie ulewny deszcz - ostrzegają meteorolodzy z wrocławskiego biura prognoz Cumulus. Padać zacznie już po południu, ale najbardziej intensywne opady zapowiadane są w nocy.
Zdjęć: 1  

UFO i czarna wołga »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Katarzyna Koryczan, INTERIA.PL
Tajemnicze czarne bmw, drapieżne piranie przemierzające wody Wisły, biały bus z przyciemnianymi szybami oraz niebezpieczne zwierzęta pożerające nasz życiowy dobytek. W dzisiejszych czasach każdy Polak musi mieć oczy dookoła głowy.
Zdjęć: 1  

Zapomniane torowisko »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Czas, gdy romantyczne wagoniki kolejek podmiejskich, ciągnięte przez poczciwe, malownicze parowoziki-samowarki były najbardziej obleganym i popularnym środkiem lokomocji, wydaje się okresem od dawna ostatecznie zamkniętym.
Zdjęć: 1  

Przeszkadzał im infokiosk »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Straż Miejska/opr.MP
Straż Miejska w Bolesławcu w miniony weekend przeprowadziła kilka interwencji w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego, jak również niszczeniem mienia publicznego.
Zdjęć: 1  

Czekoladowy paluch miesza »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Miłośnicy czekolady mają poważny powód do obaw. Fundusz hedgingowy kupił właśnie olbrzymie zapasy kakao. Czy przez spekulantów będziemy wkrótce płacić więcej za łakocie?

Fotorelacja z Feel The Summer II w Brzegu »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie Bartosz Spychała
30 lipca - Feel The Summer II w Brzegu. Tak się bawili uczestnicy.
Zdjęć: 15  

Dzisiaj
Środa 30 listopada 2022
Imieniny
Andrzeja, Maury, Ondraszka

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoBoleslawiec.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl